Neem nu, zon.zacltt-amenkaai nieuwe" DINSDAG 12 NOVEMBER 1963 XNVanOD 3SQI3T 3G PAGINA 5 Weer juwelendiefstal in New York Drie gewapende mannen, die zei den inspecteurs van politie te zijn, zijn maandagochtend in New York de woning van een juwelenhande- laar binnengedrongen. Zij maakten zich uit de voeten met kostbaarhe den ter waarde van 30.000 dollar. Het, was de derde belangrijke ju welendiefstal in New York sind-s 4 diagen. Vrijdag werd een bestelauto overvallen waarmee juwelen naar juweliers werden vervoerd. De buit had een waarde van één miljoen dollliair. Zondagavond ontvreemden in brekers uit de woning van een New Yorkse handelaar in onroerende goe deren juwelen ter waande van 200 duizend dollar. Sir Alec leider van conservatieve partij De nieuwe Britse premier sir Alec Douglas Home is tot leider van de Britse oonservaitieve partij gekozen. Zijn verkiezing door het conservatie ve „Kiescollege", bestaande uit par lementsleden, toekomsitige kandida ten bij verkiezingen en leiders van conservatieve partij afdelingen, ge schiedde met algemene stemmen. Berlijnse Rijksdag weer in gebruik Voor het eerst sinds 1933 zijn W. Duitse parlementsleden gisteravond bijeengekomen in het Rijksdagge bouw in West-Berlijm. De eerste par lementariërs die de herstelde zuide lijke vleugel van het gebouw in ge bruik namen behoorden tot een be stuurscommissie van alle piartijen van de Westduiitise Bondsdag. Het herstel van de vleugel heeft 30 miljoen mark gekost. De Rijksdag werd op 27 februari 1933 door brand verwoest. Met de nieuwe vleugel is tweevijfde van het gebouw hersteld. Algemeen wordt aangenomen, dat de nazi's destijds het gebouw zelf in brand gestoken hadden om Hitier 'n voorwendsel te geven de communis tische partij te verbieden en de nazi partij aan de macht te kunnen hel pen. De Russen hebben bezwaar ge maakt tegen het gebruik van het Rijks dagge bouw door de Bondsdag, omdat West-Berlijn volgens hen geen deel is van West-Duitsland. Hongaarse arbeiders gingen in staking Hongaarse bouwvakarbeiders te Fejer, in het westen van midden- Hongarije, hebben 24 uur gestaakt uit protest tegen voor hen afgekon digde nieuwe arbeidsnormen. Het plaatselijk dagblad, de „Fejer Meg- yei Naplo", heeft de stakers verde digd. „De arbeiders vreesden dat de nieuwe normen op een loonsverla ging zouden neerkomen. De arbei ders staakten om hun rechten, die naar hun mening waren geschonden, te beschermen. Het was niet hun schuld, dat zij hiertoe overgingen", aldus het blad. De secretaris vam de afdeling te Fejer van de Hongaarse communis tische partij heeft de betrokken ar beiders later verzekerd, dat de nieu we arbeidsnormen niet als 'n loons verlaging waren bedoeld. „Het is de bedoeling, dat de arbeidsprestaties er door worden verbeterd", aldus de secretaris. Russische vrouw smokkelde kruisbeelden en Maria-medailles De Russische autoriteiten zijn ach ter een smokkelarij van kruisbeel den en Maria-medailles gekomen door de aanhouding van een vrouw uit de Oekradnse stad Lvov. Deze vrouw wendde voor, familie in het buitenland te bezoeken en smokkel de de röliquieën onder haar kleding de Sowjet-Unie binnen. Er waren drieduizend kruisbeelden in beslag genomen. Dit meldde maandag het Russische weekblad Ogonjok. Bij een onderzoek, dat volgde, ontdekte men een groepje nonnen, dat overdag in een ziekenhuis in Lvov werkte, doch 's avonds onder leiding van Grieks- Orthodoxe priesters in het geheim „de praktijken van een eeuwenoude kloosterorde, de Zusters van de On bevlekte Maagd genaamd, voorzet ten" en anti-Russisohe leotuur be waarden. Westelijke waarnemers ge loofden, dat de vrouw de beelden uit Poilen smokkelde. Christen-democraat Moro kabinetsformateur Aldo Moro, de secretaris-generaal van de christen-democratische partij, heeft gisteren het verzoek van presi dent Segni van Italië om te probe ren een nieuwe regering te vormen, aanvaard. Het moet een regering worden die op het centrum en link se partijen steunt, in feite een coali tieregering van christen-democraten, socialisten, sociaal-democraten en re publikeinen. De christen-democratische partij noch de socialistische partij van Nen- ni, die de voornaamste coalitiepart ners in de nieuwe regering moeten worden, vormen op het ogenblik een hechte eenheid. In beide partijen zijn sterke stromingen die niet met de andere partij wililen samenwerken. Toch verwacht men in politieke kringen, dat het overleg succes zal hebben. Men denkt, dat de christen democraten in de nieuwe regering 15 zetels zuilen krijgen, de socialis ten van Nenni vijf, de sociaal-demo craten van Saragat drie en de repu blikeinen een of twee. KORTE GOLF In een dansgelegenheid in het Westduitse plaatsje Norbheim heeft zondagavond een 21-jarige Italiaan se arbeider uit jaloezie in blinde woede met een mes om zich heen gestoken met gevolg, dat 4 mensen met zware verwondingen in een zie kenhuis moesten worden opgenomen. Bovendien liepen vier anderen lich tere verwondingen op. Bij de bevrijding van een ex tremistische parlementariër uit een ziekenhuis in Caracas door acht ge maskerde personen zijn maandag 2 politiemannen gedood. Een politie man werd ernstig gewond. In Montecastrilli, tachtig kilo meter ten noorden van Rome, is gis teren een aardschok waargenomen De schok duurde drie seconden. De bevolking rende de straat op. Van schade werd geen melding gemaakt. De lancering van een Ameri kaanse „verkenner"-kunstmaan, die vandaag een ,weg voor ruimtevaar ders naar de maan zou gaan opspo ren, is voor onbepaalde tijd uitge steld. Het Noordvietnamese persbu reau meldt, dat Zuidvietnamese Viet- cong-rebellen in de delta van de Me kong gedurende de laatste vier da gen 42 militaire posten hebben ver nietigd en vijf andere zwaar bescha digd. 360 Zuidvietnamese militairen zouden hierbij zijn gedood of gevan gen genomen. Een twee meter grote bruine beer heeft zaterdag op klaarlichte dag in de omgeving van de Tsjechi sche plaats Zd'iar een kudde koeien aangevallen. De beer doodde de grootste koe en verslond die voor een deel. Twee Amerikaanse studenten die plannen hebben een eigen aard- satelliet in een baan om de aarde te brengen, bereikten zondag met de proef lancering in de Nevada woestijn van een aandrijvingsraket een hoog te van 112 kilometer. In Lissabon is bekend gemaakt, dat vorige week vrijdag in Angola bij een vliegtuigongeluk negen mi litairen om het leven zijn gekomen. Volgens persberichten zaten de slachtoffers in een Portugees ver kenningsvliegtuig. dat tengevolge van een motorstoring neerstortte. André le Troquer, voormalig voorzitter van de Franse Nationale vergadering, is gisteren in een Pa- rijse kliniek overleden. Hij is 79 jaar geworden De VVSM-bus van Delft naar Naaldwijk is gisteravond omstreeks half tien op de Kijckerweg te De Lier in een brede sloot berecht gekomen. De 25 inzittenden hebben zich drijf nat, maar gelukkig zonder letsel dooi de noodluiken in veiligheid kunnen brengen. Russische plannen met Mars en Venus De Russische ruimtevaarder Niko- lajev, die op het ogenblik met zijn vrouw, de rulmtevaarster Valentina Teresjkova, in India vertoeft, heeft gezegd, dat de Sowjet-Unie op het ogenblik bezig is met de vervaardi ging van een ruimtevaartuig voor 't vervoer naar Mars of Venus van en kele ruimtevaarders en een grote hoeveelheid voorraden. De uitvoering van het project zou in „een nabije toekomst" geschieden. De tocht naar een van beide planeten zou zeven maanden kunnen duren en de ruimtevaarders zouden er on geveer een jaar moeten blijven alvo rens maar de aarde terug te keren. Tristan da Cunha heeft bewoners terug Het Deense passagiersschip Born- holm is gisteren met 200 mannen, vrouwen en kinderen aangekomen bij Tristan da Cunha, het eiland dat zij twee jaar geleden moesten ver laten. De kapitein van de Bornholm, Ove Johansen, heeft per radio aan zijn rederij te Kopenhagen medegedeeld, dat begonnen is met het lossen van grote voorraden aardappelen en an dere levensmiddelen die de eiland bewoners over de eerste moeilijke maanden heen helpen. De eilandbe woners verheugen zich over het feit, dat zij terug zijn, aldus de bood schap. Weer vals geld uit Toplitzmeer Uit het Oostenrijkse Toplitz-meer zijn gisteren enige wapens en 'n kist met vals geild, bankbiljetten van 10, 20 en 50 pnd. sterling, opgehaald. Het zoeken naar de beweerde nazi- schatten wordt voortgezet, maar met televisiecamera en elektronische ge luidsinstallaties zijn geen andere voorwerpen geregistreerd, aldus het ministerie van binnenlandse zaken. Geheel berustend in Gods H. Wil overleed heden in het St. Elisa beth Ziekenhuis te Lei den, na een kortstondi- te ziekte, gesterkt door e Sacramenten der Zieken, toch nog on verwachts, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader JOHANNES BEIJK in de leeftijd van 65 jr. Lisse: A. M. Beijk-Doeswijk Meerveldhoven: L. Veelenturf-Beijk J. Veel en turf Voorhout: I.' Zwetsloot-Beijk J. Zwetsloot Lisse: I. Kortekaas-Beijk K. Kortekaas De Zilk: Th. v. Haaster-Beijk J. v. Haaster Marum Gr.: K. Beijk G. Beijk-v. d. Hoek Lisse: Annie, Joke, Ton en kleinkinderen Lisse, 11 november 1963 Wagendwarsstraat 36 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op donderdag 14 nö- vember a.s. 's morgens om 10 uur in de paro chiekerk van St. Aga tha te Lisse, waarna be grafenis in het familie graf op het kerkhof al daar. Rozenkransbidden woensdagavond om 8 u. Wagendwarsstraat 36. J. A. Tolenaar INTERNIST AFWEZIG tot 17 nov. 2 Originele U.S.A.-Army legerparka's nu 52.50. Vrij dag 9 uur begint de ver koop van USA Army leger parka's met uitknoopbare teddy voering (licht be schadigd), nu 52.50. Na- turlijk weer bij Sporthuis van Delft, Steenstraat 45. 2 Aangeboden: Renault 4 CV 1954, geheel in orde met ruilmotor, 35.000 km. gelopen; banden 90%. Te gen winterprijs. Na 7 uur: öostdwarsgracht 6, Leiden <2 Meisje van 14 jr, b.z.a. als hulp in de huishouding in Zoeterwoude of omge ving, geen boerderij. Br. onder no. 870 bur. v. d. bl. 2* Wegens vertrek zeer billiik: uitschuiftafel. 6 stoelen, salontafel, boe kenkasten, kapstok, vloer kleedje, schemerlamp, nieuwe gordijnen, rails, grote beroeps-volt-ohm meter, V.W.-reserveonder- delen, radio, microscope, v. Vollenhovenplein 46 (Torenflat), 's avonds 8-10 uur. 2 Net r.k. meisje, 19 jr, b.z.a., als hulp in de huis houding voor de dag, v.g. g.v. Br. onder no. 868 bur. v. d. blad. 2 Jongeman, in bezit van ULO en type-diploma, zag zich gaarne spoedig ge plaatst als verkoper. Br. onder no. 861 bur. v. d. bl. 2 Electr. naaimachine in koffer z.g.a.n. (demonstra tiemachine) van 395.- voor 195.-, volle garantie. Sin ger naaimachine in salon- kast, als nieuw, 95.-. He renstraat 23, Leiden, tel. 32027. Bent u 's avonds te moe voor uw kinderen? Zorg vóór extra energie. Drink PLEEGZUSTER BLOEDWIJN Deze geneeskrachtige wijn met zenuwster kende, bloedvormende en opbouvtendé be-" standdelen geeft u nieuWe levértslüst. DAT DOET ALBERT HEIJN (voor iedereen, die komt werken in de nieuwe, uiterst moderne Super- Mart De Stede, bij Henge lolaan, of Voorburg, hij Julianaplein)45-urige werkweek. Hele dag vrij, dag wisselt per week. Ex tra verkooppremies voor iedereen. 15 dagen vacan- tie met extra uitkering. Geïnteresseerd? Er is nog plaats voor prettige jongedames (tot ca. 25 jr.) op diverse afdelingen, bijv. groente/ fruit, vleeswaren en als caissière. Kom praten: bij de Super- Mart „De Stede" (Henge lolaan) staat donderdag 14 nov. tussen 18.00 en 21.00 uur ons rijdend kantoor. Daar geven wij gaarne alle inlichtingen. 2* Autohond f 3.98. Voor achter in uw auto, luxe poedel, 45 cm. lang, com pleet met halsband Prach tige kwaliteit pluche. Al leen met advertentie voor f 3.98. I.V.A., Haarlem merstraat 48 Nova, Noord einde 43, Leiden. 2 In- en verkoopcentrale koopt alles, zoals radio's pick-ups, langspeelplaten, motorfietsen, auto's enz. Tevens zolderopruimingen G. van Vliet, Janvossen- steeg 20, tel. 30184. 2* Woensdagmarkt. Spe ciale aanbieding: wollen damesvestjes, alle kleuren, en maten, van 17.98 nu 12.98; leuke twinsets; Noorse dames- en heren truien, nu 21.98. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. 2* Nieuwe electr. Falcon (Lewenstein) zig-zag naai machines in koffer 395.-, (borduren, knoopsgaten maken, stoppen, enz.). Be taling ook per maand. In ruil oude naaimach. mo gelijk. Vraagt demonstra tie of bel 32027. Herenstr. 23, Leiden, Officieel Le- wenstèin-dealér. 2? R.K. Jongedame b.z.a. voor werkzaamheden als winkeljuffrouw. Heeft reeds ervaring in dezen. Br. onder no. 4592 bur. v. d. blad. 2* Kistenfabriek Gulde- mond, Katwijk a.d. Rijn, tel. 01718-2843, heeft plaats kers en afkortzagers. Om scholing is -goed mogelijk, voor machinale kistenma- Goed loon; zaterdags vrij. Nylon damesjack, gevoerd met Isothermyl, dus makkelijk wasbaar en heerlijk warm. Ook de capuchon is gevoerd.Tricot manchetten. Ritssluiting op m de zakken. In diverse kleur- J combinaties, o.a. marine. Aan beide zij-^j den te dragen^ Maten 38-48. Troef Voordeel-prijs i Niet telefonisch of per post te bestellen. LEIDEN, Breestraat 161 2 Heer (officier) vrgagt per nov./dec. gemeubi leerde kamer met c.v. (flat geen bezwaar) omge ving station, Haagweg, Witte Singel of Noora- eindsplein. Weekend van vrijdagtot maandag af wezig. Br. met prijsopga ve onder no. 862 Dur. v. d. blad. Gevraagd: Machinale houtbewerker en meubelmaker v. d. GEEST, Molenlaan 35P, Voorschoten. 2 Vaste wastafel, schrijf bureaus, waskast, ameu blementen, boekenkast, fauteuiltjes, dressoirs, hang- en legkasten, 1- en 2-pers. ledikanten, 4 fau teuiltjes, hoekstoeltje, im periaal, televisietafel, theewagen. Gebr. Pluym, Hooigr. 51, Hogewoerd 41. Te koop woonhuis Waardstraat 49, Leiden, hoekhuis met achterin gang. Tegen het hoogste bod. Binnenkort leeg te aanvaarden. Te bevragen aan boven genoemd adres. Heeft u iets op te ruimen Plaatst een Telefoontje! TOASTED AMERICAN Rokers in vele landen te» wereld zeggen »iu tegen Wihfièld in het nieuwe Export pakje :Winfield welkom, WinfieldevnrpóöÓExros, Winfieldbienvenue,Winfieldbemvindo. Wlnfieldwelcome 2 Woensdagmarkt. Lange onderbroeken en borst rokken, vijf, zes en zeven 2.98, twee stuks 5 gld.; he renflanellen, dubbele borst 4.98 nu 3.98. Nieuwe Rijn over de Kleine Burcht, Japie. 2 Woensdagmarkt. Mooi superwit rib herensport- goed, vijf, zes en zeven 1.98, elk tweede stuk 98 ct. Herenpyama's 5.98- nacht japonnen tot 52, 4.98. Nwe Rijn, over Kleine Burcht. Japie. 2" Woensdagmarkt. Losse dames- en herenpyamajas- jes, alle maten 3.75; ka toenen damesonderjurken tot 50, nu 2.98; leuke char- meusê onderjurken tot 48. 4.98, nu 2.98. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. 2* Ter overname aangeb.: z.g.a.n. wintermantel, vier maal gedragen, gebroken wit met zwart haartje en zwart bontje, maat 42: heeft gekost 120 gld., nu 65 gld. N. Hogenboom, Langeweg 8, R.A.Veen. GOEDE RECLAME BRENGT WIND IN DE ZE1LE N VAN UW BEDRIJF

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5