POLITIE STAK EEN STOKJE VOOR VAKANTIE IN RIJDENDE DOODKIST Mislukte dropping op de Leidse planken OPSCHUIVEN VAN WONINCBEZIT WENS VAN LEIDSE RAADSLEDEN Leidse Agenda Laatste Berichten GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT IEIDEN 1/...3DAG 12 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURAN VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER HBschenk iots i/aar dB fiats! (Advertentie) „Ik had die auto tweedehands gekocht om met mijn gezin een vakantieritje te maken". „Wat een zegen dat die rit niet doorging en u en uw gezin dus niet aan een groot gevaar kon blootstellen". Deze opmerkingen werden respectieve- iy: gemaakt door de verdachte, een 52- jarige spoorwegarbeider uit Leiden en de kantonrechter, die terecht het gevaar waarin verdachtes gezin zou hebben ver keerd onderkende.. Kort voor de vakan- tierit werd verdachte met zijn tweede hands karretje door de politie aange houden en 't kostte verbelisant niet al te veel moeite om van de gebreken waar aan „het voertuig" mank ging 'n com plete „waslijst" samen te stellen. Tot de voornaamste behoorden een ondeugde lijke stuurinrichting, niet goed functio nerende remmen, gladde banden, een finaal doorgeroest chassis en een lekke uitlaat. Bovendien beza^ verdachte geen enkele rijbevoegdheid voor welk motor voertuig dan ook. In zo'n vehikel en zonder rijbewijs met een gezin op vakantie vond de offi cier wel wat al te erg en hij eiste ter correctie dan ook een totale boete van 135.subs. 1 maand alsmede de ver nietiging van Rijkswege van het in be slaggenomen „voertuig". „Dan loop ik de sloopwaarde ook mis en heb dus een extra strop", probeerde verdachte de geëiste vernietiging onge daan te krijgen. De kantoonrechter kwam hem inzake de geldstraf een flink eind tegemoet en maakte er totaal 60.— subs. 12 dagen van. De vernietiging van Rijkswege handhaafde hij echter zonder meer. WIELDOP EN LAKSPLINTERS Een 24-jarige stratenmaker uit Lei den stond terecht, omdat hij in de late avond van de 12e juli jl. met zijn auto in de Raadhuisstraat te Voorschoten achteruitrijdend in botsing was gekomen met een aldaar geparkeerde auto. De toegebrachte schade was naar verhou ding betrekkelijk gering en het geheel zou niet zo'n vaart hebben gelopen, ware het niet, dat de stratenmaker er na de aanrijding pijlsnel vandoor was gegaan, blijkbaar om zich aan de gevolgen van zijn overtreding te onttrekken. Hij had bij deze opzet in zoverre pech. dat een wieldop van zijn auto ter plaatse als „corpus-delict" achterbleef. Aan de hand van het proces verbaal gaf de kantonrechter, mr. W. de Koning, de verklaringen van enkele getuigen weerv Hieruit bleek o.m. dat verdachte kort na de aanrijding toevallig door dê bena deelde partij enige straten verder werd aangetroffen en toen pertinent ontkende iets met dit geval uitstaande te hebben. Hij was zelfs niet eens. in de Raadhuis straat geweest en de verloren wieldop BURGERLIJKE STAND Geboren: Jeroen zn van T. vaxi I-pe ren en P. van Puffelen. Edwin Peter zn van P. C. Opdam en J. Bodijn. Cornelia dr van W. C. Ruis en H. C. Hanno. Cornelis zn van C. de Vreugd en A. D. Rijsdam. Ronald Antonius Joannes zn van C. van Ruiten en J. C. M. van der Meer. Yvonne dr van L. Hemmes en J. C. Postma. Jacob en Hendrik zoons van H. de Jong en M. L. G. Kerkhof. Astrid Huberta Catharina dr van W. Driessen en H. M. van Weerlee. Yvonne dr van B. J. Prins en M. C. Kaapaan. Doday Roos dr van' J. L. Meyer en E. J. Circkens. Johannes zn van C. Ouwerkerk en J. de Jong. José Petronella dr van W. P. Koek en P. G. M. v. d. Horst. Wijnand zn van W. W. Brakhoven en A. M. Breedijk. Cornelia Johanna di van J. Pecht en C. M. Jansen. Mik lós Nicolaas zn van N. de Vriend en C. J. Hoogenboom. Wilhelmina Ja- coba Maria dr van W. P. Hartwijk en J. M. T. Roessen. Nicolaas Bernard zn van C. E. S. Arps en G. F. J. A. Teeuwen. Sophia Johanna Maria dr van C. van de Kletersteeg en M. A. van den Hengel. Hermanus zn van H. Stikvoort en H. P. Meinders. Ca tharina dr van W. Schild en M. Boom Franciscus Petrus Jöcobus zn van A. J. C. van Rooij en A. C. H. Kneijber. Petrus Maria zn van C. J. I. R. On derwater en G. M. Hattink.' Maria Adriana Theodora dr van H. J. van der Krogt en J. M. J. Onderwater. Willem zn van A. Ram en W„ W. Re- degeld. Johanna Genmaine Marga- retha dr van W. van Weerlee en J. T. Heruer. Marcel Jacob zn van J. L. Neuteboom en E. van der Wiel. Johannes zn van T. van den Akker en J. Jongboom. Petula dr van P. Zwanenburg en M. van der Spek. Gehuwd: N. J. Arentsen en G. S. Ruiter. Overleden: C. Kastelijn 43 jr, man. J. de Winter 73 jr, man. H. B. A. van Ulden 61 jr. man. J. Tegelaar 81 jr, man. M. Cozijn, 94 jr. man. C. A. J. Heruer, 77 jr, wed. v. N. van Evert. J. J. Thorn, 77 jaar, man. D. M. Mor- riën 72 jr. echtg. v. J. de Waard. was z.i. geen overtuigend bewijs, want deze kan van elke andere auto aan het zelfde merk toebehoren. De politie scha kelde het Gerechtelijk Laboratorium in. dat het onomstotelijk bewijs van ver- dauhtes schuld leverde zowel via de wjeldop als de laksplinters, die op de aangereden auto werden aangetroffen. De kantonrechter kon weinig waar dering opbrengen voor verdachtes ge dragingen destijds, waarbij nog kwam. dat verdachte geen rijbewijs bezat. „Ik heb destijds het feit niet pertinent ont kend, doch gezegd, dat de mogelijkheid van mijn schuld niet uitgesloten was" draaide verdachte om de zaak heen. „U h ft wel ontkend en voorts geweigerc nadere inlichtingen te verstrekken, van daar dat volledige gerechtei-lijk onder zoek", las de kantonrechter nog eens in het proces-verbaal. De officier, mr. N. J. Out. kwam tot de conclusie, dat verdachte zich ernstig had misdragen en hiervoor gevoelig diende te worden gestraft. Behalve een boete van 100.— subs. 20 dagen voor dé aanrijding en ƒ40.— subs. 8 dagen t.a.v. het rijden zonder bevoegdheid, eiste hij dan ook de verbeurdverklaring van verdachtes in beslag genomen auto. „Ik had die auto pas voor 250.gekocht en heb dus als ik hem niet terugkrijg een extra financiële strop", probeerde verdachte deze bijkomende straf onge daan te krijgen. De kantonrechter hand haafde echter de verbeurdverklaring en bracht in verband hiermede de boete voor de aanrijding terug tot 50.subs. 10 dagen. Parachutistenkreet zonder kracht Dr J. B"STIAANS HOOGLERAAR IN DE PSYCHIATRIE. Bij K.B. is dr. J. Bastiaans, chef de clinique van de Psychiatrische Kli niek van de Amsterdamse Universi teit benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de psychiatrie tc Leiden. Dr. J. Bastiaans, is in 1917 te Rot terdam geboren. Zijn opleiding tot zenuwarts begon hij op het eind van 1946, welke op leiding hij drie jaren later voltooide. Na zijn inschrijving als specialist in 1950 was professor Bastiaans werk zaam op de Psychiatrische Kliniek van de Universiteit van Amsterdam. Ondanks de zenuwslopende in spanning, die de tonelisten van het Nieuw Rotterdams Toneel zich gis teravond moesten getroosten kregen zij aan het slot van het K. en O. pu bliek een mager applausje. Het pu bliek voelde zich bekocht: in de dien zin bekocht, dat het 't gevoel had ste nen voor brood gegeten te hebben. Jean Cau, secretaris van het Philo- soof Jean Paul Sartre, heeft het stuk „De Parachutisten" dat de Rotterdam mers speelden .geschreven. Cau is ongetwijfeld een intelligent man, maar hij heeft een onbruikbaar, on bevredigend, zelfs nutteloos toneel stuk geschreven. Zijn „Parachutisten" is een aan klacht tegen de oorlog, maar de au teur heeft geen volume genoeg om de kreet „tegen de oorlog" werkelijk te doen uitklinken. Het geschreeuw op de het grijsgrauwe doek, dat Ara bische grond moest verbeelden, ver mocht hierin geen verandering te brengen. Integendeel, hoe harder en wreder de Algerijnen en parachu tisten tekeer gingen, hoe magerder het dramaturgische resultaat was. Ongetwijfeld heeft dit stuk de pre tentie literair te zijn. Maar het ern stigste krtiek die men op dit ma nuscript kan uiten is, dat er geen literatuur over het voetlicht kwam. De symboliek ging kreupel; spelers die een monoloog moesten doen, zak ten voor de laatste alinea uitgeput in, elkaar onder het gewicht van de pak cliche's die zij moesten torsen. Trou wens de gehele opzet van het stuk was clichématig en in hoge mate ir riterend was de afwisseling Algerij nen Franse parachutisten op de twintig vierkante meter (wat was het?) woestijngrond. Ook Cau zelf adverteert zijn stuk als een kreet tegen de oorlog. Daar hebben de bezoekers waarlijk geen moeite mee. In de toelichting in het K. en O.-programma werd dit niet temin nog eens stevig aangedikt met het oog op de vele onoorbare uitdruk kingen, die Algerijnen en parachu tisten bezorgen, maar het zijn jonge jongens nietwaar. ruwe sadisti sche bonken enz. enz. enz. Nogmaals we hebben bewonde ring voor de spelers: Steye van Bran denburg had zo zijn eigen, intelligen te visie van de Algerijn Said, zo'n woestijnfiguur, die zwijgend eeuwige sporen trekt door het mulle zand. Caro van Eydk wist niet hoe zij met de prostitué Mora aan moest. Wij zou den het haar ook niet kunnen ver tellen. Het was nog zo gek niet wat zij deed binnen het raam van de mo gelijkheden: zij nam een indrukwek kende "houding aan en liet Cau maar praten. Onder de parachutisten, jongens zonder begrip voor de strijd die ze moesten voeren blonk Pieter Lutz uit als Hermann, de gewezen nazi. Ze de den het allemaal goed. Als er van ons ten aanzien van deze toneelgroep één KOPEREN PRIESTERFEEST ALB. VREEBURG OP „LEEUWENHORST" Op dinsdag 19 november herdenkt de weleerw. heer Alb. M. E. Th. Vreeburg, leraar aan 't klein-seminarie Leeuwen horst te Noordwjjkerhout, z(jn 12*/--jarig priesterfeest. Behalve een feestelijkheid binnen de muren, wordt er een openbare receptie gehouden van 4 tot 5 uur. BIJBELCURSUS Heden begint in Leiden de Bij- belkursus onder leiding van pater dr. L. L. Verstraet S.M.M. Het is jammer, zo vernemen we, dat de belangstelling van de zijde der heren voor deze kursus gering is. Inschrijving kan geschieden bij me vrouw H. A. v. d. Berg-Huibers, Plantsoen 29 Leiden, of op de eerste avond om 8 uur in restaurant Van der Heyden, Breestraat 85. DINSDAG 12 NOVEMBER Leidse Kokschool Ontspannings avond in de Manschappencantine, Doelenkazerne. Aanvang 20 uur. Leidse Kunstkring „Voor Allen" Loewenguth Kwartet in de Stads gehoorzaal. Aanvang 20 uur. Leidse Schouwburg „De Para chutisten" door het Nieuw Rotter dams Toneel. Aanvang 20 uur. Dameskontakt Zuid-West Brei- modeshow in de zaal van Royal Mc Bee, Rooseveltstraat. Aapvang 20 u. woord van kritiek gehoord wordt dan betreft het Rob de Vries, niet voor zijn regie, maar voor het feit, dat hij - zoals hij zelf verklaarde - helemaal naar Jean Cau toe is gegaan om het stuk te vragen: „Hij wilde het eerst niet afstaan, maar toen hij hoorde dat ik werkelijk geinteresseerd was heeft hij het gegeven. Had Cau maar iets meer vasthoudendheid getoond, want hier ligt het begin van de ont sporing. m SLOPEN Donderdag aanstaande om half 12 staat een van de Leidse wethouders met een slopershamer op het kruis punt Levendaal-Garenmarkt in de handen om een begin te maken met de eerste brok muur van een om vangrijk sloopkarwei. Het blok hui zen dat tegen de grond gaat, zal plaats moeten bieden aan een ver keersplein. Maar de slopershamer zal voorlopig nog niet lang werk heb ben. Het gebouw „De Hoeksteen" van Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting blijft nog staan, omdat er voor deze instantie nog geen bevredigend on derdak is gevonden. Het gebouw van drukkerij IJdo aan de Hooglandse Kerkgracht, dat speciaal door de gemeente gekocht is als uitwijkmogelijkheid voor de ontheemden van de Garenmarkt is waarschijnlijk niet geschikt voor deze Huishoudelijke Stichting. „Voorlopig blijven we hier zegt de directrice mevr. Creyghton, wij vinden het niet erg alleen te zitten". Een andere plechtigheid vindt eveneens donderdag plaats, n.l. de opening van het nieuwe haltegebouw annex rayonkantoor van de NZH aan het Stationsplein. Wethouder ir. Van Hoek zal om half elf het gebouw openen. Een 87-jarige Leidenaar is gis termiddag om vijf over twaalf op de Hoge Rijndijk, bij de Kanaalstraat, aangereden door een bestelauto. De man stak de weg over en lette niet op het verkeer. De chauffeur remde krachtig maar kon niet voorkomen, dat de bejaarde Leidenaar aan de linkerzijde van het hoofd geraakt werd. Het slachtoffer kreeg wonden aan het gelaat en een hersenschud ding. Levensgevaar, zo bleek uit een bericht van het Ac. Ziekenhuis, is niet aanwezig. Grote materiële schade ontstond gisteravond bij een botsing op het kruispunt Korenbeursbrug - Boter markt. Een automobilist die van de brug kwam verleende ten onrechte geen voorrang aan de auto die van links kwam vanaf de Botermarkt. Beide auto's reden twee aan twee de Korenbrugsteeg in, waareen van de twee tegen een paal met richting- borden belandde. Twee kraanauto's moesten de ernstig beschadigde auto's wegslepen. De verkoop van Kinderpostze gels in de hal van het postkantoor is vandaag, 12 november, begonnen en zal duren tot en met 15 nov. a.s. Daarna wordt de verkoop hervat op 26 nov. tot en met 31 dec., dagelijks (behalve zaterdag) van 10 tot 4 uur. Behalve de zegels wordt een zeer mooie collectie kaarten te koop aan geboden. Op dinsdag zijn tevens de eerstedag-enveloppen verkrij gbaar. Een van de oudste leden van het Herensingelzangkoor, de heer Thorn is dezer dagen overleden. Thans vraagt de leiding van het zangkoor om assistentie bij het zin gen van de H. Mis van Requiem, morgenochtend om half elf in de Herensingelkerk. PSP-BEZWAAR TEGEN KARABIJNEN POLITIE De twee leden van de Pacifistisch Socialistische fractie in de Leidse raad stemden gistermiddag tégen toen de aanschaffing van 36 karabij nen van nieuw, automatisch model ter sprake kwam. De karabijnen zijn voor de politie en een vervanging voor de thans in gebruik zijnde Mausers. De heer De Bruyn, die woordvoerder was, vroeg zich af of deze wapens wel bij de politie horen. De burgemeester lichtte toe, dat deze wapens er juist zijn om de rust te bevorderen. Alleen als de rust in ge vaar komt zouden zij gebruikt kun nen worden. De PSP bleef op haar standpunt en ging aldus veel verder dan het communistische lid van de raad, de heer Van Weizen, die met deze aanschaffing vrede kon hebben. Voor employé's van de gemeente zijn de huizen Thorbeckestraat 17 en 21 gekocht. De raad kon zich hiermee gistermiddag akkoord verklaren, maar het kwam de heer De Bruyn (PSP) vreemd voor, dat de aanbie ding van deze huizen, die 45.000.- per stuk moesten kosten ook schrif telijk gedaan is aan straatmakers in dienst van gemeentewerken. „Deze mensen waren waarlijk geschokt" zei de heer De Bruyn, die meende, dat men daarin toch met meer overleg te werk moest gaan. Wethouder Pie- na was het hier niet mee eens. Op de mocratische wijze moet iedereen in kennis gesteld worden. Straks heb ben we weer eens een aanbieding die voor anderen geschikt is. Op de vraag van de heer Fakkel (PvdA) of de vrijkomende huizen nu ook toe gewezen worden aan ambtenaren, antwoordde wethouder Van Hoek, dat men dit wel probeert, maar dat in veel gevallen, de eigenaar ook een stem in het kapittel heeft. Opschuiven. De heer Fakkel bleef bij zijn me ning, dat vrijkomende huizen voor hetzelfde doel moeten worden ge bruikt. Opschuiven, anders schieten we met deze aankopen nog niets op. Eenzelfde vraagstuk deed zich voor bij het voorstel tot verkoop aan het Rijk van het perceel Houtstraat 6. Hier wordt een geschikt gemeente huis aan het Rijk verkocht. Dit is in dertijd wel afgesproken, het huis ligt naast het Gravensteen en is dus zeer geschikt als conciërgewoning, maar het Rijk had op zijn beurt aldus het raadslid Zitman (VVD) toch wel het gebaar kunnen maken voor een gemeente-ambtenaar een huis beschikbaar te stellen. We moeten van deze opschuifmogelijkheid ge bruik kunnen maken. In dit verband zei de heer Zitman ook, dat er naar hij gehoord Heeft een alleen staande dame komt te wonen in de nieuwe flat aan het Stationsplein. We moeten woekeren met het hui- zenbezit, dat de stad te bieden heeft. Uit de antwoorden van het college werd wel duidelijk, dat aan de af spraak met het Rijk niets veranderd mocht worden. Bovendien wijst ook het Rijk zelf steeds op de noodsitua tie die er ten aanzien van de huis vesting van zijn eigen ambtenaren in Leiden bestaat. Verhoging uitkering onderwijs. Een langgekoesterde wens van drs. Wiertz (KVP) en met hem van het lager onderwijs in Leiden is in ver vulling gegaan: het bedrag per leer ling voor administratiekosten is van 2.30 op 3.40 gebracht. In de be grotingsbehandeling van het vorig jaar heeft de heer Wiertz laten zien wat er allemaal bij de administratie in het lager onderwijs komt kijken. Hoeveel formulieren er bijvoorbeeld nodig zijn bij aanstelling van een onderwijzer. De heer Wiertz kon dan ook niet anders dan bewondering op brengen voor dit besluit. Mevr. Geel kerken (Pr.Chr.) sloot zich hierbij aan. Controle. Voor een bedrag van f 4375.- wordt een machine voor het bestrijden van onkruid op de Leidse sportvelden aangeschaft. De heer De Bruyn (PSP), die als bioloog zeker van een mug geen olifant zal maken, wees op het gevaar van onkruidbestrij dingsmiddelen. Welke middelen worden gebruikt en bestaat hierop een georganiseerde controle? Weth. Sannes gaf een uiteenzetting en hoe wel bleek, dat er by het gebruik van de huidige middelen geen gevaar bestaat zal het college toch onder zoeken hoe men een georganiseerde controle in het leven kan roepen. De heer Lambermont (KVP) vroeg of men aan één machine voldoende heeft. Het blijkt dikwijls dat men al gauw tot uitbreiding van apparatuur moet overgaan. Voorlopig echter, zo bleek uit het antwoord van de wet houder is een apparaat genoeg. Men moet ook eerst zien of het voldoet. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De standen na de 6e zitting van de onderlinge parencompetitie van de bridgeclub „Sans Atout" luiden: Groep A: 1. Mej. v. d. Zeeuw-v. d. Zeeuw 982 pnt; 2. echtp. Aenmeij 969 pnt; 3. echtp. Brakel 944 pnt; 4. echtp. Vissers 934 pnt; 5. mevr. Tielkemeij- er-v. Rhijn 917 pnt; 6. Goutier-v. d. Star 911 pnt; 7. echtp. Bernard 886 pnt; 8. dames v. d. Zeeuw 879 pnt;. 9. Crama-v. d. Mark 849 pnt; 10. Th. Ooijendijk-de Jong 811 pnt. Groep B: 1. Scheffers-v. Kins 1174 pnt; 2. Huijs-de Nie 1114,pnt; 3. echtp- Schippers 1105 pnt;-4. echtp. De Jong 1079 pnt; 5. H. Ooijendijk-Ooms 1065 pnt: 6. en 7. Rijnsburger-v. d. Oever 1063 pnt, Kop-v. Berge Henegouwen 1063 pnt; 8. v. Zwieten-v. Zanten Sr. 1041 pnt; 9. mevr. Crama-v. d. Heu vel 1035 pnt; 10. Huls-Sijpesteyn. Judo-demonstratie mislukt De 16-jarige bijrijder Leendert Kriek uit Amsterdam heeft gister avond een messteek opgelopen tij dens een judo-demonstratie met een mes. Een van zijn drie vrienden van de/ judo-club stond met een geopend mes en Kriek zou demonstreren hoe men een dergelijke gevaarlijke te genstander dankzij een judogreep on schadelijk kan maken. De demonstra tie mislukte echter volledig want het mes trof de bijrijder in de buik. In het Wilhelminagasthuis moest het slachtoffer worden geopereerd. BRITSE PARLEMENT VANDAAG GEOPEND De nieuwe zitting van het Britse parlement is vandaag geopend met het voorlezen van de troonrede door lord Dilhorne, als vertegenwoordi ger van koningin Elizabeth, die als gevolg van de omstandigheid dat zij in verwachting is, (verhinderd was zich zelf van deze taak te kwijten. GEVLUCHTE DUITSERS NU IN UTRECHT? De twee Duitsers, die er van wor den verdacht met 330.000 gestolen marken naar Nederland te zijn ge vlucht en die zich per taxi van Ven- lo naar het station Nijmegen lieten brengen, blijken slechts korte tijd in Nijmegen te zijn gebleven. Uit het onderzoek van de politie is ge bleken, dat ze in de stationsrestau ratie iets heben gegeten en daarna de restaurateur hebben gevraagd voor hen een taxi te bellen. Hoewel de trein gereed stond, blijken ze opdracht te hebben gegeven zich per taxi naar het station Utrecht te la ten brengen. GESPREK TUSSEN MR. GIEBEN EN K.L.M. -DIRECTIE De oud-secretaris generaal van 't ministerie van Verkeer en Water staat, mr. A. H. C. Gieben, heeft in zijn functie van gedelegeerd com missaris van de KLM, van de min. van Verkeer en Waterstaat het ver zoek gekregen te trachten de stand punten van de directieleden van de KLM nader tot elkaar te brengen. Dit vernemen wij desgevraagd van de voorlichtingsdienst van het mini- sterie. Desgevraagd is ons eveneens bevestigd, dat de minister een tele gram heeft ontvangen van de vijf categorale organisaties van KLM- persuneelsleden, waarin deze organi saties hun bezorgdheid kenbaar ma ken over het ontbreken van eenheid in het beleid van de KLM-directie. Gevestigde personen in de week van 31 okt.—7 nov. 1963 A. P. Roosen, verpleegster, Houtlaan 55. L. J. Berlijn, Rijnsburgerweg 37. F. Koopman, Hooigracht 42. C. A. C. Warmerdam, Lage Rijndijk 43a. A. Bruinsma, militair, Roomburgerlaan 81 L. M. C. Verkade, militair, Toma- tenstraat 68. A. B. H. van Liefland— Grooters, heilgymn.-masseuse. Haag- weg 186. M. MinnaardReijneveld, Hoogl. Kerkgr. 20. G. K. Schyjka, analist, Bernhardstr. 12. K. K. Prah, P Paaltjenspad 7. D. Alai, ingenieur, v. Vollenhovenpln 97. J. C. v. Wes tering, Vondellaan 8. H. J. Scheltus, Rapenburg 12. R. O. Felius, Wasstr. 58 G. H. A. Scholte, Klikspaan weg 8. W. G. Verhoeven, Witte Singel 11. L. G. Boekee en fam., kantoorbedien de, Langebrug 71. H. M. Boetekees Borst en fam., Julianakade 10. C. v. Drie en fam., filiaalchef, Antillenstr. 110. W. R. M. F. van Dijk en fam., emballeur, Oude Singel 8. H. T. Brunt en fam., ingenieur, De Bazelstr. 49. H. T. F. Landman en fam., arts, Duy- vendakstr. 5. A. Janssen en fam., Julianastraat 91. L. Riethoven en fam., Hansenstr. 28a. J. M. W. Hoe- bert en fam., werktuigkundige, Hout laan 57. A. R. M. van der Pluijm,, Boerhaavelaan 21. M. Gramsi, zie ken verzorgster, Rijnsburgerweg 10. V. Löffler, mach. bankwerker, Jan- vosssensteeg 52. F. H. R. Koppenol, Langebrug 48. H. A. Vlieland, los- arbeider, Bakker Korffstr. 4a. R. C. van Waning, Klikspaanweg 11. J. v. Ham, slager, Lange Zandstr. 11. L. K. H. Stürk, Noordeindepl. 4a. A. Hoe pel, dienstbode, Groenhovenstraat 2. H. E. van Zanten, Morsweg 174b. C. J. Onvlee, wijkverpleegster, Kanaal straat 68. G. J. A. v. Bruggen, Nieuw- steeg 11. E. J. Krui, P. de la Court- straat 70. A. J. Pot, verpleegster, Rijnsburgerweg 10. J. Marteijn, ver pleegster, Rijnsburgerweg 10. A. Dit- tersde Mestral Combremont, He- rensteeg 6. M. I.. Wijtsma, Morsweg 77. J. M. Vermeulen, hulp in de huish., Papengracht 6. G. Visscher, hulp in de huish. Hoge Rijndijk 28. P. Maran, ijzergieter, Oranjegracht 115a. T. Brandt, landarbeider, Ver verstraat 49. R. Pfeiffer, Modderman- manstraat 82. B. J. van den Berg. Rijnsburgersingel 11. D. C. van den Oever, Kanaal weg 13. A. J. Vijver berg, Morsweg 104a. F. W. Udo, Mo- zartstr. 121. D. A. Houwert, Tib. Sie- genbeekstr. 28. J. J. Visser, Plant soen 49. L. Haasbroek, J. van Goyen- kade 27. J. Hueting en A. Hueting, Hoge Morsweg 132. A. H. Walkate, Schelpenkade 41. W. van Herk, scheepswerkt,kundige, Lorentzkade 21. G. Roest, Pioenstraat 36a. S. M. Martinus, verpleegster, Houtstr. 4. J. A. G. de Groot, Breestraat 39. G. B. Noothoven van Goor, arts, Hooi gracht 69. D. A. Calis, huisschilder, Bernhardkade 28. B. M, A. Koopman —van Mierlo, Hooigracht 96. Vertrokken personen van 31 okto ber7 november G. v. d. Meij v. d. Reijden en fam., Leemansstr, 24, Rijnsburg, Burchtstr. 1. H. van den Berg en fam., Dr. Lelylaan 5, Vlaar- dingen, Catsstraat' 33. A. J. Cornelis- sen en fam., Rijnsburgerweg 104. Rhenen U., Cuneraweg 2. C. M. Spar ling en fam., Boerhaavelaan 92, Den Haag, v. Zaeckstr. 21. T. Q. Dekker en fam., Du Rieustr. 27, Bergen NH, Noordlaan 11. N. S. Arriëns en fam.. Moddermanstr. 77, Deventer, Keizer straat 8. W. Boer, Breestraat 49, Zoe- termeer, Oranjelaan 13. B. Dumasij, Noordeinde 2a. Den Helder, Piet Heinstraat 12. G. F. Herfst, Plantsoen 69, Hilversum, Koninginneweg 6a. T. de Vries, Rapenburg 131, Leeuwar den, Vr. de Vriesstraat 52. C. M. SchmidtMeerpoel, Hooigracht 58, Sassenheim, Frankenhorst 27c. D. A. van der Kloes, Burggravenlaan 90, Utrecht, Jas Haydnlaan 2. M. G. Slo- terdijkOptendrees, Herenstr. 131, Warmond, Julianastr. 3. C. W. Koek koekBarendse, Zoeterwoudseweg 54, Kampen, Jac. Catsstr. 14. C. Ver steeg. Sophiastr. 57, R'dam, Wester singel 94. W. Dijk, Noordeindepl. 8a, Nieuwer-Amstel, Trompenburg 24. A'. H. Doesburg, Telderskade 30, Heerlen, Pliniusstr. 18. B. H. de Boer. Verdistr. 191, Hazerswoude, Rijndijk 23. G. Bijl, Witte Rozenstr. 21, Kat wijk, J. Tooropstr. 50. A. J. Klein- smit, Cronesteinkade 2, Israël. H. Se- venster, Dw. Koornbrugst 8,. Oegst- geest, Boonstr. 2. W. J. de Klein, Ra penburg 13, Leiderdorp, Fr. Hendrik- laan 62. E. H. Meilink, Rapenbrug 131, Borculo. Muraltplein 55. R. van den Oord, Utr. Veer 8a, en J. C. van den OordKloos, De Sitterlaan 22a, bei den, Reeuwijk, Bunchestraat 26. J. E. Muller, Oude Singel 18, Sassenheim, Bijwegln 40. G. J. M. König, Meijers- kade 10, Delft, Spoorsingel 13. W. L. van Dinten, Sumatrastraat 38, Delft, Frisoplein 18. M. M. Berger, Rijns burgerweg 31b, Oegstgeest, Juliana- laan 6. J. J. Vasen, Burggravenln 34. Oegstgeest, Marelaan 21. R. Feith (Jonkheer), Gerecht 5, België. J. van der Hamvan Es, Lammenschansw. 259, Groot Brittanië. J. L. Talen en fam., Scholtenstr. 40, Utrecht, Cor- neillelaan 22. A. S. Straathof en fam., v. d. Brandelerkade 13, Deurne, Trimpertstr. 1. A. Beljaars en fam., Wald. Pyrmontstr. 35a, Leiderdorp, Jaagpad 37. G. Heijmens Visser en fam., Vinkenstr. 6, Heesoh, O. Nistel- een passend kostuum HERENMODE KATWIJK (Advertentie) rodeseweg 14. H. Schilder en fam., a.b. Galgewater t.o. 10, VSA. S. J. M. Ouwerkerk, Herensingel 2c, Delft,. Rembrandtstr. 16. I. M. de Bree, Stuwstr. 9, Duitsland. L. C. Steen bergen, Groenhovenstr. 10, Leider dorp, Fr. Hendrikln 62. M. J. P. Poodt, Joh. Verhulststr. 1, Eindhoven Montgomerylaan 713. M. Hulscher van Houten, Bankastr. 13, Alphen a. d. Rijn, a.b. nabij Steekterweg 90a. J. C. Campfens, Morsweg 158a. Den Haag, Columbusstr. 118. A. Blom, Oude Rijn 13, en M. M. P. Blom Goddijn, Maresingel 33a. beiden Den Haag, Zuiderparkln 187. A. A. Lub bersvan der Kooij, De Sitterlaan 54a, Oegstgeest, Wijttenbachweg 44. M. VultoLaterveer, Kaarsenma- kersstr. 7. Vleuten-De Meern. Haar- pad 15. M. J. W. Jongsma, Rijnsbur gerweg 4, Maastricht, Bethlehemweg 2. J. L. van Ligten, v. Swietenstr. 13, Vlissingen, Schuitvaartgrt 7. J. A. T. Meijs, Uhlenbeckkade 20, Tilburg, Jasmijnstr. 32. J. Bruijn, Wasstraat 19. Doetinchem, v. Hogendorpln 34a. F H. Swaak, Zeemanlaan 45, A'dam, Nassaukade 57a IV. R. Sevinga, Ra penburg, 116, Voorburg, H. Gorter straat 40. G. M. A. van Duuren, He rengracht 60. Haren Gr., Rijksstraat weg 11a. C. M. T. Breukel, Rapen burg 57, Voorburg, Park Leeuwen- steijn 5. P. N. Barends, Morsstr. 60, Den Haag, v. Hogenhouckln 54. P. J. Heijkoöp, Kernstraat 17a, Arnhem, Velperweg 142. W. Schijfde Bruijn Pr. Hendrikstr. 33a, Gouda, Turf markt 80. H. Kramers, Roodborststr. 54, Oegstgeest, Dorpsstr. 236. C. M. Mulder, Rijnsburgerweg 10, Zoeter - woude, Hoge Rijndijk 19.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 11