MAANDAG 11NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 NABESTAANDEN VAN OMGEKOMEN MIJNWERKERS NAAR KATWIJK De Vereniging: voor Vreemdelin genverkeer in Katwijk heeft de we duwen en kinderen van de 29 mijn werkers, die bij de mijnramp in Lengede zijn omgekomen, uitgeno digd van 3 tot 11 juni een gratis vakantieverblijf in Katwijk door te brengen. De V.V.V.-directeur van Katwijk, die zelf naar Lengede is gegaan om dit aanbod te doen, deel de mede, dat de uitnodiging in prin cipe door het hulpcomité is aan vaard. Alle uitnodigingen die momenteel in Lengede binnenkomen, worden in behandeling genomen door een speciaal daartoe in het leven geroe pen hulpcomité, waarin o.m. de pas toor en dominee van Lengede zit ting hebben. Het comité deelde me de aanbiedingen te hebben ontvan gen voor de geredde kompels en hun gezinnen, doch geen enkele voor de nabestaanden van de omgekomen mijnwerkers. De groep die naar Nedei'land zal komen, zal ongeveer uit negentig personen bestaan, waarvan 52 kin deren tot de leeftijd van 17 jaar. De hotel- en pensionenhouders in Kat wijk hebben hun volledige mede werking aan deze actie verleend. Ook verscheidene andere instellin gen hebben toegezegd medewerking te zullen verlenen. Onder meer heb ben twee vervoersondernemingen uit respectievelijk Noordwijk en Haarlem toegezegd kosteloos 't ver voer van en naar Lengede te zul len verzorgen. Buit van juwelenroof bijna weer terecht Volgens de Amerikaanse recher che is ongeveer driekwart van de partij goudstaven en juwelen, die vrijdag op klaarlichte dag in een straat van New York werd geroofd, achterhaald. Schattingen over de waarde van het gestolene variëren van een miljoen tot drie miljoen dol lar. De achterhaalde buit, waarbij zich goudstaven met een gewicht van ongeveer zeven kilo elk bevonden, werd in een verlaten bestelauto aan getroffen. Zuid-Afrika helpt Brits Basoetoland Zuid-Afrika heeft per vliegtuig le vensmiddelen overgebracht naar het aangrenzende Britse protectoraat Ba soetoland, waar duizenden negers honger lijden in door droogte getrof fen gebieden. Er is in de afgelopen twee jaar slechts weinig regen gevallen, het geen van nadelige invloed is geweest op de oogst van mais, dat het voor naamste voedsel van de Basoeto's vornjt. De levensmiddelen zijn ter beschik king, gesteld van het Britse bestuur van Basoetoland. Dë Algerijnse minister van econo mische zaken Boemaza en de commu nistisch-Chinese onderminister voor dé geleide economie Pang Ji hebben zaterdag te A.)gjers. een overeenkomst ondertekend,' waarbij de Chinese volksrepubliek Algerië een lening tot éen bedrag van twintig miljard oudé'frank toestaat. Na^de ondertekening verklaarde Boemaza, dat Algerië en de Chinese volksrepubliek voornemens zijn in de nabij,e toekomst nog overeenkomsten op handels-, technisch en economisch gebie'd te sluiten. VELE SLACHTOFFERS VAN CHOLERA IN INDIA Siri^s 1 oktober jl. zijn in de Indi sche^, staat Orissa 702 personen aan cholera^overleden. De bestrijding van deze epidemische ziekte door de au toriteiten wordt gehinderd door de gewoonte om de lijken in rivieren te werpen, waardoor het besmettings gevaar wordt vergroot. Deautoriteiten hebben grote hoe veelheden gewassen, die mogelijk be smet zijn, van de makt laten wegha len. Mevrouw Nhoe kocht Romeinse luxueuze villa Mevr. Nhoe, schoonzuster van de overladen president van Zuid-Viet nam, heeft nabij Rome aan de Via Laurefifina, een luxueuze villa ge kocht. Het huis is omgeven door 'n enorme tuin. De aankoop is verrioht toen mevr. Nhoe vorige maand te Rome verbleef. De villa' wordt tihans verbouwd. De jongste kinderen heb ben er reeds enige tijd doorgebracht. Het blad Paese Sera van zondag morgen brengt een reeks met tele lenzen genomen foto's van het huis en van de toekomstige jonge bewo ners. Op een dezer foto's komt ook mgr. Thuc, de aartsbisschop van Hué, broer van de gestorven president van Zuid-Vietnam voor. Welingelichte kringen in Vatikaanstad verwachten, dat mgr. Thuc zijn functie van aarts bisschop van Hué binnenkort zal neerleggen. Zijn nauwe familierelatie met de vorige regeerders zou zijn positie onmogelijk maken. MEVR. LOPEZ MATEOS IN NEDERLAND Mevr. Eva Samano de Lopez Ma- teos, echtgenote van de president van Mexico, is vandaag, vergezeld door haar dochter Avecita, naar Euro pa en Egypte vertrokken. Het eerste reisdoel van mevr. Lopez Mateos, die met een KLM-vliegtuig reist, is Ne derland. Zij zal verscheidene dagen in Amsterdam doorbrengen. Daarna reist zij door naar Parijs, Rome en verscheidene andere Europese ste den. Kongolese frank gaat devalueren De Kongolese minister Adoela heeft zaterdag in een radiotoespraak mone taire hervormingen bekend gemaakt die onder meer een devaluatie van de Kongolese frank met, naar ver luidt, bijna driehonderd procent in houden. Van betrouwbare zijde wordt ver nomen, dat de Kongolese frank een dubbele waarde krijgt, namelijk een van 150 frank tegenover een dollar voor de uitvoer van goederen uit Kongo en een van 180 frank per dollar voor de invoer van goederen in Kongo. De huidige koers van de Kongolese frank is 65 tegenover een dollar. Zuid-Vietnam krijgt weer Amerikaanse hulp Amerika heeft besloten een deel van de stopgezette financiële hulp aan Zuid-Vietnam weer beschikbaar te stellen. Het program werd Stopge zet in de laatste wéken van bet be wind van wijlen president Ngo Dinh Diem. De Amerikaanse militaire adviseurs melden uit Saigon, dat het leger van Zuid-Vietnam na de staatsgreep veel doeltreffender is gaan optreden te gen de communistische guerillastrij- ders. Het staat nu onder het bevel van een kolonel, die onder het oude bewind een noncombattante functie had. De bevolking noodt nu de Ameri kanen ook bij zich thuis. Dit was on der Diem verboden. Chroesjtsjow en de bondgenoten van Amerika Het Russische regerinigsblad Izves- tia heeft zondag een verklaring die premier Chroesjtsjow volgens „Ame rikaanse en Britse persbureaus" om trent Cuba had afgelegd, een grove vè-valsing genoemd. Het blad schrijf', djat Chroesjts jow volgens de Westerse persbureaus een toast op 7 november heeft ge zegd: „Als de Verenigde Staten Cu ba aanvallen, zullen wij de bondge noten van Amerika aanvallen die het dichtst bij onze grenzen zijn gele gen". Volgens de Izvestia zei de Russi sche premier echter: „Het is be kend, dat Cuba slechts 90 mijl van de Ver. Staten liet. Maar het is ook bekend, dat enkele bondgenoten van de V.S. no<g dichter bij ons liggen. Maar we denken er niet aan ze daarom aan te vallen". Belgisch vorstenpaar volgend jaar naar Zweden Koning Boudewijin en koningin Fa- biola zullen in het komende jaar een officieel bezoek aan Zweden bren gen. Het zaïl de eerste keer zijn dat de Belgische koning het geboorte land van zijn moeder, koningin As- trid, officieel bezoekt sinds het af treden van koninig Leopold. OUD-COMMANDANT VELDLEGER OVERLEDEN Op 82-jarige leeftijd is, in zijn wo ning te Vierakker (gemeente Warns- veld) overleden de oud-comman dant veldleger uit de oorlogsdagen van mei 1940, luitenant-generaal b.d. Jan Joseph Godfried baron v. Voorst tot Voorst. Israëlische reactie op Conciliedocument De Israëlische minister voor gods dienstzaken, Zerah, heeft zondag zijn instemming betuigd met de inhoud van het document over de verhou ding tussen kath. Kerk en het Jo dendom, dat de deelnemers aan het Vaticaanse Concilie is voorgelegd. Minister Zerah juichte het initia tief van het Concilieseoretariaat voor de eenheid der Christenen toe, want „het zal de weg naar wederzijdse waardering vrijmaken" en kan ertoe bijdragen „ons van de gesel van het antisemitisme" te bevrijden. Hij noemde het document van het secretariaat voor de eenheid van de christenen een moedige stap op de weg naar de overwinning van voor oordelen en opruiming van misver standen, waardoor het Joodse Volk zolang onuitsprekelijk heeft moeten lijden. In het document wordt zoals be kend de beschuldiging, dat het Jood se volk schuldig is aan „Godsmoord", wegens kruisiging van Christus 'als onrechtvaardig van de hand gewezen. Helikopter bij Vaiont-dam verongelukt Bij een verkenningsvlucht boven het rampgeibed bij de dam in de Vaiont is een helikopter omlaag ge stort waarbij drie mensen om het leven zijn gekomen. Bij de St. Oswaldo-pas vloog de helikopter tegen een hoogspannings kabel. Aan boord bevonden zich be halve de piloot twee ingenieurs van de Italiaanse elektriciteitsmaatschap pij die de hoogspanningsleddiingen in het rampgebied moesten controleren. Indonesisch sportfestijn door saboteurs bedreigd Het door Russen gebouwde sport stadion Senajan in Djakarta, waar zondag de „wedstrijden van de jon ge krachten" (de Ganefo-spelen) be ginnen staat ondier zware militaire bewaking. Sinds enige tijd deden ge ruchten de ronde, diat tegen de rege ring gekante personen de spelen zul- len saboteren. „Het garnizoen van -Djakarta is in staat van paraatheid j gebracht'. Vrijdag deed de politie een inval in het centrum van de stad waar zij een aantal personen betrapte die in het bezit waren van toegangskaarten voor de spelen en bommen. Volgens betrouwbare bron gooide een van de mannen een handgranaat naar de po litie die daarop het vuur opende. De overvallenen wisten in het duister te ontkomen. Beweerd wordt dat het Chinezen waren Sotto il Monte Giovanni XXIII De geboorteplaats van Paus Johan nes de XXIII, het Italiaanse plaatsje Sotto il Monte, zal voortaan Sotto il Monte Giovanni heten. Straat Singapore NDSM voor rechter Naar wij vernemen moet de N.V. Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij (NDSM) te Amsterdam zidh op 29 november (10 uur) voor de economische politierechter in Am sterdam verantwoorden voor het ge ven van een extra uitkering zonder toestemming van rijksbemiddelaars en het overschrijden van de wette lijke maxima voor de uurverdiensten. De officier van Justitie, mr. W. A. J. M. Smit, heeft tot deze strafvervol ging besloten na kennisneming van de processen-verbaal die de loon- controledienst kortgeleden heeft op gemaakt. De extra uitkering betreft volgens de NDSM een voorschot op een door een Zweedse klant toege zegde „fooi" van 200.000 als een voor zijn rekening im aanbouw zijnd schip op tijd wordt afgeleverd. De twee ton wordt over het NDSM-per- soneel verdeeld. Bij de behandeling van de stfaf- zaak tegen de ADM heeft mr. Smit reeds medegedeeld, dat het percen tage van de loonsverhoging bij de NDSM nog boven de percentages van de ADM ligt. Prof. dr. P. J. Oud minister van Staat Tijdens een afscheids- en huldigings bijeenkomst van de VVD in de Rot terdamse Rivierahal ter ere van prof. dr. P. J. Oud heeft de minister-presi dent bekendgemaakt, dat H.M. de Koningin de heer Oud heeft benoemd tot minister van Staat. PH. WERNER, COMMANDEUR ST. SILVESTER-ORDE Tijdens de zaterdag te Utrecht ge houden jaarvergadering van de Kath. Reclasseringsvereniging heeft mgr. A. C. Sohaaper, vicaris-generaal van het bisdom Rotterdam, aan het hoofd bestuurslid Ph. Werner meegedeeld, dat hij wegens zijn verdiensten voor het reclasseringswerk is benoemd tot commandeur in de Orde van St. Sil vester. Ph. Werner is staatssecreta ris voor maatschappelijk werk. On der de talrijke genodigden bevond zich o.a. de minister voor maatschap pelijk werk, mevr. J. F. Schouwe- naar-Franssen. SURINAAMSE POSTZEGELS IN NEDERLAND VERKRIJGBAAR. Zo spoedig mogelijk zullen alle Ne derlandse postkantoren met de gang bare Surinaamse postzegels worden bevoorraad. Nederlandse postzegel verzamelaars zullen deze dan aan de loketten kunnen kopen. Dit is het resultaat van bespre kingen, die de Surinaamse directeur van financiën, de heer L. Kruisland, en de Surinaamse directeur der Pos terijen, de heer E. Lede, in de afge lopen twee weken hebben gevoerd met de directie der Nederlandse PTT. taboe Indonesië heeft de naam van Straat Singapore (tussen de stad Singapore en de groep Indonesische eilanden ten zuiden daarvan) gewijzigd in straat Batam, genoemd naar 't eiland je Batam in laatstgenoemde groep. Diit heeft, volgens Antara, de chef van de marinestaf, Marfadinata, be kend gemaakt. De Hervormde Diaconieën heb ben de werkzaamheden in hun eigen vrije verband neergelegd, In plaats van de Algemene Diaconale Raad en de Federatie van Diaconieën werd be sloten een nieuw landelijk diaconaal orgaan, de Generale Diaconale Raad, op te richten. Hiermede is 'n stukje Nederlandse hervormde geschiedenis afgesloten. Boeddhisten in Zuid-Vietnam heb ben danktelegrammen gestuurd aan de Paus Paulus, president Kennedy en secretaris-generaal Oe Thant van de VN, waarin zü hun erkentelijk heid uitspreken voor de steun die de ze personen hebben verleend bij de strijd van de Boeddhisten in Zuid- Vietnam tegen de „onderdrukking" door het regiem-Ngo Dinh Diem. Berlijn had „Westers" kunnen zijn Generaal James Gavin, be- 'j velhebber van de 82ste Ameri kaanse luchtlandingsdivisie in de laatste wereldoorlog en tot voor kort Amerikaans ambassa deur in Frankrijk, heeft giste ren voor de televisie verklaard, dat de Amerikanen en Britten in 1945 van plan zijn geweest drie divisies boven Berlijn neer te laten om de stad vóór de komst van de Russen te kun nen bezetten. De plannen wer den voorbereid, aldus Gavin, die echter geen antwoord kon geven op de vraag waarom de geallieerden die Russen toch Berlijn hadden laten verove ren. „Als wij gewild hadden, hadden wij Berlijn zonder twij fel kunnen veroveren", zei hij. OPRICHTING VAN EEN KLEIN-CONCILIE? Het wordt, na de ontwikkeling van vorige week op het Concilie, toen de meningen over de curie-hervorming scherp tegenover elkaar zijn komen te staan, waarschijnlijk geacht dat de vaders in een of andere vorm aanbevelingen aan de paus zullen doen. Uit doorgaans goed-geinformeerde bron verluidt, dat de paus bijzonder ingenomen zou zijn met een voorstel waarin hem de onmiddellijke instel ling van een centrale commissie zou worden gevraagd, welke hem zeer concreet bij de verdere afwikkeling van het concilie ifcm ter zijde staan. KATWIJK Meisjesstudenten uit Leiden schonken boom Kouseband als embleem De meis j esstu denitenolub „Honi 9oi't qui mal y pense" uit Leiden heeft zaterdagmiddag, ter gelegen heid van de eerste diësviering, aan de gemeente Katwijk een boom ten geschenke gegeven. Dit gebeurde tij dens een korte plechtigheid. aan de Buriggra v enlaan in de wijk 't Sandt te Katwijk a. d. Rijn. De dames ver zamelden zidh rond het reeds ge plante boompje in gezelschap van burgemeester H. Duiker en 't hoofd van de plantsoendienst, de heer K. F Rombouts. In haar kwaliteit van praeses voerde mej. L. Korthals het woord. Dat de club juist Katwijk koos voor het schenken van de boom is een gevolg van de bijzondere hand, die de Leidse Vereniging van Vrou welijke studenten met deze gemeen te heeft door het kinderfeest, dat de vereniging jaarlijks op het strand organiseert. Staande rond het nog prille boompje werd het clublied ge zongen en een dronk uitgebracht op de groei en bloed, zowel van de boom als van de club. Het geschenk werd daarna getooid met een kouseband, het embleem van de club, en een bordje met de zinspreuk. „Honi soit qui mal y pense". Bij hun aankomst en vertrek werden de clubleden voorafgegaan door de drumband van de Harmonie „Katwijk". Een dode, drie gewonden bij verkeersongeluk Op de provinciale weg Amsterdam- Purmerend, ter hoogte van Het Schouw, heeft zich vanochtend een verkeersongeluk voorgedaan waarbij een vrachtwagen en drie personen auto's waren betrokken. Een 34-ja- rige bestuurder van een uit Amster dam komende personenauto werd ge dood en de drie inzittenden van een auto van een Apeldoornse firma wer den gewond; twee hunner werden naar een ziekenhuis in Amsterdam overgebracht. Door nog onbekende oorzaak kwa men de vrachtwagen van een firma uit Purmerend in botsing met een personenauto, vermoedelijk doordat een der wagens even over de mid- denstreep kwam. De bestuurder van de vrachtwagen kwam op de linker- waghelft terecht. Op dat moment na derde uit de richting Amsterdam een personenauto, bestuurd door de 34- jai'ige vertegenwoordiger G. Huizen- ga. De auto botste in voile vaart op de vraahtwagen en werd bovendien aan de achterkant samengedrukt, doordat de auto van een Apeldoornse firma, die er vlak achter zat, er te genop reed. De 34-jarige vertegen woordiger, die in Gorkum woonde, was op slag. dood. De chauffeur van de vrachtauto en de bestuurder van de personenwagen, die daar 't eerst mee in botsing kwam, bleven onge deerd. Alle wagens werden zeer zwaar Venezuela probeert momenteel het dens zijn regering ten eigen bate naar geld, dat ex-president Jimenez tij de Ver. Staten heeft overgebracht, terug te krijgen. Jimenez werd in augustus door de Ver. Staten uitge leverd en moet terechtstaan voor misbruik van 13,5 miljoen dollar. Hij werd in 1952 afgezet. De oudste katholieke bisschop ter wereld, mgr. Alfonso Carinci, heeft zaterdag in Rome zijn 101ste verjaar dag gevierd. Het Russische persbureau Tass meldt, dat Russische natuurkundigen een nieuw soort synthetische rubber hebben vervaardigd, voornamelijk uit gewoon zand. De elasticiteit en sterkte van de rubber zOu niet door een hitte van 300 graden Celsius en evenmin door de tand des tijds aan getast kunnen worden. 1.200 Werknemers bij de Perzische spoorwegen zullen zich voor de recht bank moeten verantwoorden voor diefstal van goederen en loonfraudes tot een bedrag van ongeveer 158 mil joen gulden. Het vooronderzoek heeft twee jaar geduurd. Op een aantal kantoren werd salaris uitbetaald op gefingeerde namen.. Een 24-jarige Amerikaanse mili tair, Jerry Caldwell, is zaterdag in West-Berlijn door een Amerikaanse krijgsraad tot vijf jaar gevangenis straf veroordeeld, omdat hij gepoogd zou hebben naar Oost-Berlijn uit te wijken in een dienstauto, na geheime defensiegegevens te hebben geko- piëerd. Een 20-jarig Filippijns meisje, Te- resita Mercado, dat haar ogen te koop had aangeboden om de nood in haar gezin te lenigen, heeft van alle kan ten uit het land hulp aangeboden gekregen. Dodelijk ongeluk op overweg bij Leidschendam Op een met automatische knipper lichten beveiligde overweg in de Veenweg tussen Pijnakker en Leid- schendam/Voorburg is vanochtend om kwart voor elf een personenauto in botsing gekomen met de trein, die om 10.25 uur van Rotterdam-Hofplein was vertrokken- Bij dit ongeluk werd een van de inzittenden van de auto gedood en een ander gewond. De auto werd totaal vernield. Een deel ervan kwam in een sloot terecht en de rest raakte onder de trein. Hierdoor werd het treinverkeer inde richting Den Haag op het zgn. Hof plein-lijntje gestremd. De reizigers werden met bussen vervoerd. De spoorwegen deelden mee, dat de knipperlichtinstallatie bij de over weg normaal werkte. Bij het ongeluk is omgekomen de 50-jarige veehouder N. J. Th. Olie man uit Leidschendam. Even na half een vanmiddag was het baanvak RotterdamDen Haag, het zogenaamde Hofpleinlijntje, weer vrij. ALPHEN AAN DEN RIJN Dronken dolleman zwaaide met dolkmes POLITIE REKENDE HEM IN Zaterdagavond, omstreeks 20.30 utrr werd de politie gealarmeerd, omdat een bekende Alphenaar dreigend met een dolkmes in de Stationsstraat liep. De man bleek dronken te zijn. Hij was na een korte woordenwisseling met een rustige Alphenaar naar huis gelopen, had daar een dolkmes gegrepen, waar mede hij zijn tegenstander bedreigde. Deze was zo verstandig een gevecht te ontwijken. Een 25-jarige Alphenaar, die de dronken man wilde tegen houden liep daarbij een kleine steekwond op in de rechter schouder. Dr. Van Kooten hechtte de wonde. De politie werd ook door de dol drif tige man met het dolkmes bedreigd. Een der politieambtenaren wist hem te vloe ren, waarbij het dolkmes werd losgela ten en in beslag genomen. De man is in verzekerde bewaring gesteld. Oud-leerlingen van St. Bonaventura Lyceum reunieerden De Vereniging van Oud-leerlingen van het Sint Ronaventuralyceum te Leiden. „De Reünie", hield gisteren in de bij de leden zo vertrouwde om geving aan de Mariënpoelstraat haar jaarlijkse bijeenkomst, die zoals ge bruikelijk bij zeer vele oud-leerlin gen geldt als een jaarlijks terugke rende gelegenheid voor een her nieuwde kennismaking met collega's en vroegere leraren. Na de officiële opening, een H. Mis in de kapel van het lyceum, bood „pater rector", dr. W. Geurts OFM, zijn vroegere dis cipelen een smakelijk en overvloedig ontbijt aan. De ledenvergadering, die om half een 's middags begon, kenmerkte zich door een gemoedelijke en aangename sfeer. De uitgebreide agenda wend in vrij rustig tempo afgewerkt. De voorziter Wim van Ommen, dlie ne gen jaar de bezielende leider was van „De Reünie", droeg tijdens de verga dering zijn voorzittershamer over aan de heer Wim Doeven, die tot gisteren de functie van secretaris vervulde. Als zij n opvolger werd gekozen de heer Otto Bik. Als nieuw lid van de financiële commissie werd aangewe zen de heer Ben Schenk. Om vier uur begon alles „dansant" te worden, In de cantine van het schoolgebouw werd tot rond het middernachtelijk uur in genoeglijke reunie-sfeer feest gevierd, waartoe ook het voortreffelijke orkestje - dat enkele zeer veelzijdige musici telde - het zijne heeft bijgedragen. ARRESTATIES DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE IN PORTUGAL Ir Lissabon is zondag officieel be kendgemaakt, dat drie leden van de ondergrondse communistische beweging zijn gearresteerd. Zij zouden in Moskou „specialisten-cursussen" hebben gevolgd en in augustus clandestien het land weer zijn binnengekomen. In die maand werden twee leden van dezelfde groep aangehouden. Eén van de drie eerder genoemde leden zou zich bij de politie hebben aangegeven, nadat hij had gehoord dat zijn twee metgezellen waren gearres teerd. Hij' zou tegenover de politie heb ben gezegd teleurgesteld te zijn over de grote verschillen tussen de levens standaard in de westelijke en die in de staten van Oost-Europa. Wat lezers schrijven OPEN ANTWOORD AAN DE HEER J. C. KOOT Zoeterwoude, 6 nov. 1963 Schrijver dezes wordt door de heer Koot gevraagd zijn naam bekend te maken. Tot nu toe zag hij de nood zaak hiervan niet direct in; met zijn artikelen heeft hij niet anders gedaan dan reageren op hetgeen in de pers verscheen en zijn en ahderer visie erop geven. Het was niet aantrekkelijk om de naam er voluit onder te zetten ge zien de ervaring, hoe de eigen voor mannen door de landbouw behan deld zijn, Gelukkig zijn niet alle boeren zo hard in hun oordeel, het geen onder meer blijkt uit een arti kel, dat Kamerlid Kolfschoten (in antwoord) gepubliceerd heeft. De be doelde persstukken kan ieder ter in zage krijgen bij Adr. J. van der Poel Weidelaan 2. Hiermee heb ik me zelf bekend -gemaakt. Weliswaar ongaar ne, maar in de hoop, dat men zijn goede naam zal blijven respecteren, ook in de eigen plaats, en hem er niet op aan zal kijken, waar en wan neer dan ook. Mag hij daarop reke nen? De heer Koot schrijft met mij in openbare discussie te willen treden. Ofschoon men zich kan afvragen, of met de gedachtenwisseling in uw blad al niet alles gespuid is, wat er van te zeggen valt, kan ik ef best mee instemmen het probleem eens in een openbare bijeenkomst aan de órde te stellen, Met vriendelijke dank voor de plaatsruimte. P.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5