11111 Gouden bruidspaar v. d. Berg-v. d. Voet ECHTPAAR C. v. DIJK-JONKER VIJFTIG JAAR GETROUWD LISSE KRIJGT TORENFLAT MET 12 WOONLAGEN AAN RINGVAART C W. HOOGEVEEN-K. C. BATELAAR VIEREN GOUDEN HUWELIJK MEDISCHE DIENSTEN ■l» V-' *§r i I||J ■M VRIJDAG 8 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 NOORD WUKERHOUT Hf/ 13 November a.s. ho pen Antonius van den Berg en Maria van der Voet de dag te herden ken, dat zij vijftig jaar geleden in het huwelijk traden. Zij herinneren het zich nog als de dag van gisteren, dat de be kende pastoor Van Ha len in de St. Victorkerk hun huwelijk inzegende. De eerste 28 jaar van hun huwelijk woonden zij in de Kortenbach- straat, waar hun 14 kin deren werden geboren. Daarna woonden zij nog 20 jaar in een groter huis aan de Parallel weg en nu wonen zij maar samen in hun knusse woninkje Rust hof 3. Elf van de kindierc* zullen persoonlijk de gouden bruiloft met va der en moeder mee kunnen vieren. Twee zoons zulten het in ge dachten moeten doen, want zij wo nen met hun gezinnen in Canada, waar zij tot vreugde van vader en moeder het zeer goed maken. De oudste dochter, zelf moeder van een groot gezin, is heüaas enkele jaren ge leden gesitorven. Eén dochter is re- ligieuse, maar zij verblijft gelukkig der niet toe. bij elkaar mochten blijven en trots opdragen in de woning aan de Paral- op hun grote kinderen, die allemaal lelweg, waar het bruidspaar zoveel zo flink en geestelijk en lichamelijk jaren woonde en waar nu een zoon zo gezond zijn. met zijn gezin woont. Alleen de ei- Het zal geen groots en uitbundig gen kinderen zullen daar het feest feest worden op 13 november. Dat met vader en moeder mee kunnen laat de gezondheidstoestand van moe- vieren, maar reken maar dat de kleinkinderen in deze feestelijke da- dicht in de buurt nl. in het St. Jo- Maar op de bruiloftsdag zal de pas- gen opa en oma giet hebben verge- zefkinderziekenhuis te Vogelenzang, toor als bijzondere gunst de H. Mis ten en het bruidspaar hen niet. De overige kinderen trouwden alle- ENO VERKWIKKEND maal en het gouden bruidspaar heeft nu 83 kleinkinderen. Dit bruidspaar en hun kinderen zijn wel bijzonder blij en dankbaar, dat de gouden bruiloft gevierd zal kunnen worden, want een jaar ge leden was de bruid zo ernstig ziek, dat men niet meer aan bruiloft durf de denken. Vier jaar geleden echter waren vader en moeder Van den Berg nog zo flink, dat zij graag de reis naar hun beide zoons in Cana da aanvaardden als geschenk van de andere kinderen op moeders verjaar dag. Over die grote reis en het weer zien van hun kinderen en kleinkin deren in het verre land komen zij nooit uitverteld. Daar praten zij lie ver over dan over al het werken en al de zorg om veertien kinderen groot te brengen. De bruidegom, van kind af aan werken gewend, moest het met zijn handen verdienen maar die handen pakten dan ook alles aan. Gashouders helpen bouwen in de omgeving voor een Duitse firma, het zware werk als boerendaggelder, spitten, planten en rooien bij de bloemisten, nooit was het hem te zwaar of te veel. En dan aanvankelijk nog hele afstanden lopen naar en van het werk aan het duin en over de Leidse Vaart. Latei- per fiets over het karrespoor elke dag heen en terug naar Haarlem om met de duwschuit zand te varen; dan weer in de bollen en altijd het zwaar ste werk om zoveel mogelijk te ver dienen. Een klein loon en geen kinderbij slag. Moeder thuis dag en nacht wer ken en zorgen voor haar talrijk kroost. Al dat eten, al die kleren van veel tekort geld. Maar nu, als gouden bruidegom van 73 jaar en gouden bruid van 75 jaar, niet klagen, niet mopperen, doch alleen maar blij zijn, dat zij zolang NIEUWVEEN LISSE KOUDEKERK AAN DEN RUN Het is die komende dagen in dte Kerkstraat in Nieuwveen feest, im mers voor het echtpaar C. van Dijk- Jonker zijn gisteren de gouden bruidsdagen ingegaan. Buren hebben reeds een enorme erepoort voor de woning Kerkstraat 29 geplaatst, weil- ke woning ook reeds een halve eeuw door de heer en mevrouw Van Dijk is bewoond. De heer Van Dijk, die 74 jaar is, met hen het gouden feest en in Nieuwkoop werd geboren, heeft steeds in de bouwerij gewerkt. Een Ook in het openbare leven heeft halve eeuw geleden was hij metse- Willem Hoogeveen en Korstina Cor- Hoogeveen voldoende bekendheid laar-aannemer en later heeft hij ve- nelia Batelaan werd gesloten. De verworven. Hij was gedurende 11 jaar le kerken, scholen en wooungen ge- bruidegom werd op 14 oktober 1890 secretaris van de CBC. Ook voor de bouwd. Het huwelijk werd op 20 no- geboren te Oudshoorn (thans ge- supporters van de voetbalvereniging vember m Zevenhoven voltrokken, meerite Alphen aan den Rijn), waar Koudekerk is hij geen onbekende. Na Acht jaar geleden heeft de brui e- zijn vader het slagersbedrijf uitoefen- in vroeger tijden gedurende een elf- gom zich uit de zaak teruggetrok en - - jaren te hebben gezorgd dat de «raarvratajde leidmg «verdroeg aan 21 November zal het 50 jaren ge- ien leden zijn, dat te Koudekerk aan den vieren. RÜn het huwelijk tussen - OoriueQis Toen hij 12 jaar was verhuisde het gezin naar Koudekerk aan den spelers tijdens de rust van een warme zijn zonen Nic. en Jan van Dijk. Rijn en sindsdien* bleef Hoogeveen dronk werden voorzien, houdt hü .,naQr Koudekerk aan den Rijn trouw. Na thans al sinds jaren het oog op de Het gouden bmidspaar n rijwielstalling bij het terrein van kinderen en 11 klemkmderen Op 20 Koudekerk en bij alle belangrijke november a.s. wordt er in cafe Leli- de schooljaren werkte hij i rende een drietal jaren bij 'twee sla gers te Leiden. Daar dit werk hem wedstrijden is hij dan ook op zijn veld een intiem familiefeest g niet bevredigde, trok hij op 15-jarige post. ^en. leeftijd als hekkenjongen de dakpan- nenfabriek van de gebroeders Oppe- laar in, later ais ovenist en sorteer- wrtrHpri over eedragen. Deze bureau Lisse, omvattende alle ge- der bij de firma C. M. Oppelaar. Weer WeM b?gewoond door meenten in deze streek. Wanneer we later als Mager bij de fabricage vao *7^ aan®7e actie zo het aantal van einde oktober 1963 handvormpannen, en dat werk js hij °"ent^fh'eeft deelgenomen. De heer met 1962 vergelijken dan is er slechte gebleven tot heden, zij het heette speciaal de een verschü van een ingeschrevene. neven rot necren, zij net - speciaal de een verschü van een ingescnrevene. dan in de dakpannenfabriek van de Nieu\ve g h Thans staan ingeschreven 81 werk- heer J. A. van Leeuwen, al doet hu hÏÏgSte activiteit zoekenden tegen 52 einde september. en reikte allen een oorkonde uit ter In de maand oktober nam het aan- herinnering aan deze goed geslaagde tal mannelijke arbeidskrachten iets De bruid is geboren op'23 februari actie. Er was aardig filmprogramma toe in verband met de vermindering 191 te Koudekerk aan den Rijn. Uit samengesteld. Tussen de bedrijven der seizoenwerkzaamheden en heelt het tegenwoordig ieits kalmer aan en werkt hij drie dagen per week. lOCJi l/C Ii.uuucn.ci IV aan uuii uijgomengeSieiU. AU^atfll uc UCU1 IJ V uil - hun huwelijk werden 16 kinderen ge- door wercj een Amerikaanse veiling betrekking op hotelpersoneel, losse boren, namelijk 9 dochters en 7 zoons gehouden. Aan het einde kwamen de arbeiders en gehandicapten, van welke laatste twee jong zijn ge- afgevaardigden van de bollendorpen wpirii„ aanbod maar véél atorven. Van de kinderen zijn 6 doch- op het p(xjium 0m het opgehaalde Jr hJ aantal aanvragen in de ters en vier zoons gehuwd, welke te; a"an te bieden. De volgende weer toegenomen. In Katwijk zijn de samen het gouden echtpaar met 31 bedragen waren het: Hillegom f 1909, kleinkinderen hebbem verrijkt. Met Lisse 3050 Warmond f 1250, terwijl "este"vacatures n.l. 233, daarna - - Sassenheim, die niet Hiufgom met 144, Saksenhelm uitzondering van de jongste zoon, die van j)e zük zich in Australië heeft gevestigd, zul- aanwezig waren, een bedrag vermeld 123, Noordwijk 105, Lisse Tienduizend gulden voor Dousadj uit Bollenstreek Donderdagavond werd in de vei lingzaal van de HOBAHO de slui tingsavond gehouden van de actie Dousadj in de Bollenstreek. Het is inderdaad een feestelijke bijeenkomst geworden als men let op het bedrag, kan worden van: De Zilk f 900, Sas- ^bkêrhout 86 en Riinsburg'39. Val- senheim f 2900. De heerKersten vap kenburg en Voorhout sluiten de rij i1? u3o J. ,Coml'e hee' met een aantal aanvragen van 19 alle bollenstrekers hartelijk bedankt voor het prachtig resultaat: een rond bedrag van f 10.000,-. Het aantal ingeschreven werkloze vrouwen bedroeg einde oktober 44 tegen 21 einde sept. Vorig jaar okt. was het aantal ook 44! De toename is het gevolg van einde seizoen in de badplaatsen. Medegedeeld wordt, dat met in gang van 14 november zijn de uren van de avondziitting op het Arbeids bureau Lisse gewijzigd en zijn voort- dat men in de bollenstreek bijeen In de Duin- en Bollenstreek is nog aan van 7 tot8 uur (inplaats van heeft gebracht want niet minder dan steeds een geringe werkloosheid vol- 7.30 tot 8.30). De avandzittmg vrordt t 10 000 kon aan het Landelijk Co- gens de gegevens van het Arbeids- alleen donderdag9avonds gehouden. Arbeidsmarkt in bollen- en duinstreek blijft gespannen HOOGBOUW DOOR RUIMTEGEBREK NOODZAKELIJK Als alles volgens de plannen van B. en W. verloopt, gaat men binnen niet al te lange tijd beginnen met de aanbesteding van een torenflat in Lisse. Op het moment ligt ter visie een plan om een flat die plm. veer tig meter hoog gaat worden, te bou wen in het plan Meer en Duin. Het gebouw zal ongeveer twaalf woon lagen krijgen en plm. zestig wonin gen omvatten. Aanvankelijk wilde men hier twee flats zetten, niet hoger dan drie of vier woonlagen. Er staan trouwens al meerdere v,an deze flats in het zelfde gebied. Vermoedelijk was het plan voor een torenflat dan ook nim mer uit de gemeentelijke bus geko men, wanneer Lisse had kunnen be schikken over de grond die men daarvoor nodig heeft. De heer Van Steijn heeft hier nog een strook grond in eigendom en de onderhandelingen om dit perceel in gemeentelijke handen te doen over gaan, zijn tot nu toe op niets uitge lopen. NIET „OPSPAREN". Nu de nieuwe minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid, drs. Bogaers, met nieuwe richtlijnen is gekomen, kan men het contingent 1963 vermoedelijk niet „opsparen" voor de volgende jaren. Dat wilde men aanvankelijk wel. Immers, de bouwgrond in Lisse- centrum is nu, op een paar kleine stukjes na, volkomen uitverkocht. Men zocht en vond uitbreidingsmo gelijkheden in de Poelpolder. Dit ge bied moet echter nog geheel ontslo ten worden. Dat impliceert dat de eerste aanzet ook fors zal dienen te zijn. BOUWNOTA DOORKRUIST PLAN. De gemeente Lisse heeft ongeveer een jaar geleden de toenmalige mi nister van Bouwnijverheid dan ook Lisse de contingenten voor 1963, verzocht toestemming te geven 1964 en 1965 in één keer te verlenen en wel medio van 1964. Nu wordt dit plan doorkruist door de bouw- nota van de nieuwe minister. Om te voorkomen dat het contingent 1963 tussen de wal en het schip komt, wil men nu hoogbouw gaan toepas sen op een stuk grond, dat de ge meente aan de Ringvaart heeft, in het uiterste oostelijk deel van het plan Meer en Duin. Een riant punt voor flatbouw. BIOSCOPEN De films in de week van 814 no vember zijn door de Katholieke Film Centrale ails volgt gekeurd': Camera (v/h Casino): Wat is er toch van baby Jane terechtgekomen? (18 jaar). Dagelijks 2 en 8 uur. Zond. 2, 5 en 8 uur. Lido: Geheim agent O.S.S. 117 (vol wassenen). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur en 9.15. Luxor: De Inspecteur (14 jaar). Dagelijjks: 2.30, 7 uur en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur en 9.15. Studio: Mannequins voor Scotland Yard (14 jaar). Prol. Dagelijks: 2.30, 7 üur en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur en 9.15. Trianon: De gekken trekken de kaart (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7 uur en 9.15. Zondag: 2.15, 4.30, 7 uur en 9.15. Rex: De kanonnen van Navarone (14 jaar). Dagelijks: 2 uur en 7.30 Zondag: 2 uur, 5 uur en 8 uur. Het oorspronkelijke plan hier flats met drie of vier woonlagen te bou wen, kan men nu niet realiseren, daar men, zoals gezegd, niet alle be nodigde grond in bezit heeft. Om hetzelfde aantal woningen hier toch te bouwen, dient men alles te com primeren en moet men dus „de hoogte in". De torenflat komt in het verlengde van de De Ruyterstraat en wordt omsloten door Van Speyk- straat, Tasmanstraat en Ringvaart. Een brede groenstrook zal het flat omringen. Het zal interessant zijn te zien of men hier steekhoudende bezwaren tegen zal inbrengen. Leiden en Omgeving Leiden Voor na bloeding of on geval ten alle tijde directe hulpver lening. Voor alle overige dringende hulp: zaterdag half zes en zondag één uur en half zes tandarts J. C. van der Veur. Roodsnburgerstraat 18, telef. 24724. Geopend voor spoedeisende gevallen Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 7, tel. 23553. Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeinde 166, Roelof- arendsveen, telefoon 01713-329; dkt. Brinkhorst, Stapenseastraat 6, Led- muiden, tel. 01721-269. Alphen a. d. Rijn Wit-Gele Kruis zuster Moons, Roerdompstraat 34, tel. 3540. Bodegraven Geen opgave ont vangen. Boskoop Dkt. Bom, telef. 2136; Wit-Gele Kruis zuster Beks, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, Stationsweg 74, tel. 5771; Wit-Gele Kruis zuster M. C. Glas, Meerstraat 206, telef. 5351. Apotheek Lissesche Apotheek, Vierkant, Lisse, Tandarts Bollenstreek A. Disselkoen, Hoofd straat 306, Sassenheim, tel. 8166. Katwijk a. d. Rijn Dkt. J. Berg man, tel. 2921. Apotheek Kon. Julia- nalaan 18, tel. 4370. Katwijk aan Zee Dkt. P. A. Visser, tel. 2021. Apotheek zie Kat wijk aan den Rijn. Kouderkerk aan den Rijn Dkt. G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, Lei derdorp, tel. 22208. Wit-Gele Kruis zuster Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, Kouderkerk, tel. 01714-505. Bij onge vallen aan de Rijndijk tel. 01714-278. Langeraar Dkt. Sandikuyl, tel. 01722-139. Wit-Gele Kruis zuster Ver haar, Langeraar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-245. Leiderdorp De dienst van apo theek R. van Breest Smallenbroek wordt waargenomen door de Zuider apotheek te Leiden, Lammenschans- weg 7, tel. 23553. Wit-Gele Kruis en Doktersdienst zie Koudekerk. Lisse Dkt. F. J. L. M. Haase, Heereweg 337, tel. 3685. Apotheek en tandarts zie Hillegom. Leidschendam Dkt. Van der Meer, tel. 4535. Wit-Gele Kruis tel. 4161. Ambulance tel. 3923. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. Nieuwveen Zie Langeraar. Noordwijk Dkt. Goudriaan, tel. 2333. Wit-Gele Kruis zuster Laaper, tel. 2338 of 3067. Apotheek alléén De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Dorp: dkt. H. C. de Groof, Eyken- Donck 52, tel. 02533-2910. De Zilk: A. G. T. van der Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 02520-5707. Wit-Gele Kruis Rusthof 1, tel. 2468. Tandarts zie Hillegom. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, Joh. Evertsenlaan 14," tel. 50394. Wit- Gele Kruis zuster Warmenhoven, tel. 51188, b.i.g. 52426. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dkt. Van Raay, tel. 7777, Sassenheim. Tandarts en apo theek zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout Dkt. W. J. Binnema, Churchilllaan 11, Tel. 02532-7202. Voorschoten Dkt. J. M. Abar- danel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Warmond Zie Voorhout. Wassenaar Dkt. J. A. J. Pauli- des, Van Z. van Nijeveltstraat 42, tel. 4561 en dkt. M. H. van Tolingen, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Apo theek: Wassenaarse Apoth., Schouw- weg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Langeraar. Zwammerdam Zie Nieuwkoop. rfn Op de nationale tentoonstelling van Zwitserland, welke volgend jaar in Lausanne zal worden gehouden, kan men in een tien meter hoge koepel de projektie van kleurendiapositieven zien: het merkwaardige is, dat men, staande in de „halve bol" overal om zich heen het beeld kan zien. Het dan zichtbare beeld is opgenomen met een camera met maar liefst 56 objektieven. Ook de projektor heeft een zelfde aantal lenzen, die het beeld op de binnenzijde van de halve bol - welke verdeeld is in zeshoekèn - werpen. Op de foto zien we de merkwaardige camera, die met al zijn objektieven aan een grote egel doet denken.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3