in antwoord op algemene beschouwingen: Lisse zocht contact aangaande zwembad 1.25 r DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE VRIJDAG 8 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 B. EIS W. VAN SASSENHEIM Intergemeentelijke bespreking aanstaande Bij monde van burgemeester J. baron van Knobelsdorff heeft het college van burgemeester en wethouders der gemeente Sassen- heim gisteravond geantwoord op de dinsdag gehouden algemene beschouwingen op de begroting voor 1964, zowel in het algemeen als de sprekers van dinsdagavond afzonderlijk. Als een der belangrijke punten kwam in het antwoord naar voren de stappen, die op intergemeentelijk gebied worden ondernomen om te komen tot een gesprek over bepaalde gemeenschappelijke problemen, in het bijzonder thans dat van een zwembad in de streek. Een positief geluid dus met betrekking tot eventuele regio nale samenwerking. Weliswaar heeft Sassenheim een sluitende begroting, zo zei de burgemeester ook, maar de raad moet niet voorbijzien dat kapi taalsinvesteringen en -exploitatie niet op de begroting voorkomen. Weliswaar is in een vorige vergadering besloten' tot het aangaan van een geldlening, maar inmiddels is van de regering de beschik king afgekomen betreffende beperkende maatregelen m.b.t. de investering. We zijn dus beland in een periode van een zekere spaarzaamheid. Voor het zwembad is van alle zijden aandacht gevraagd en er is gepleit voor intergemeentelijk overleg. Dat intergemeentelijke overleg vindt plaats, aldus de burgemeester. De gemeente Lisse heeft bepaalde sugges ties gedaan, die echter nog niet rijp zijn voor discussie, doch wel aandach tig zullen worden bestudeerd. Wij verwachten binnen niet al te lange tijd een bespreking tussen de gemeentebesturen van Hillegom, Lisse en Sassenheim. eu met de ANWB. De situatie is daar bijzonder ongelukkig en reconstructie zou moeten plaats hebben, maar nie mand weet wie dat zou moeten finan cieren. Er zal een stopbord worden ge plaatst. dat is een provisorische verbe tering, maar het blijft een lapmiddel, Overigens groeit het aantal borden angstwekkend. Bijna zien we door de borden de weg niet meer, aldus de bur gemeester. Met betrekking tot de financiering van de schoolmelkvoorziening na het wegvallen van de rijksbijdrage, waar naar de heer Platje had geïnformeerd, geloofde de burgemeester niet dat het de taak is van een gemeentebestuur een last van de rijksoverheid over te nemen. BEGROTING GOEDGEKEURD Na vraag en antwoord in tweede in stantie. volgde hoofdstuksgewjjze be handeling van de begroting. Er waren slechts weinige vragen en op- of aan merkingen. De begrotingen van de be drijven en de algemene begroting der gemeente voor het jaar 1964. alsmede (reeds) enkele wijzigingen daarop, wer den zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. STERK STAALTJE HEREN ZAKDOEKEN Grote mannenmaat 41x42 cm. ideaal bij verkoudheid koop daarom nü! In 4 kleu ren 3 stuks voor^ )rm a Haarlemmerstraat 172174 Herenstraat 9 MIDZA VERTROKKEN PERSONEN (JIT LEIDEN (Advertentie) REGIONAAL OVERLEG VOOR WONINGBOUW Naar aanleiding van de bouwnota van minister Bogaers streeft het provinciale bestuur naar bouwdistricten met vrij willige samenwerking tussen de ver schillende gemeenten voor tenminste een woningbouw in grootte van vroe gere contingenten en wellicht daar nog boven. Er is dus beweging, aldus spr., die hoopt dat het geen teleurstelling zal worden. De kwestie public relations" is meer malen door b. en w. besproken. De grootste kans op goede voorlichting biedt de plaatselijke en regionale pers. Voor een eigen voorlichtingsorgaan voe len b. w. weinig en verwachten daarvan ook weinig. Wel wordt overwogen con tact met oude en nieuwe inwoners, mis schien ter gelegenheid van de jaarwis selingen. B. en w. hechten grote waarde aan de wijze waarop het gemeentehuis^ altijd „open staat" voor pers en pu bliek. Tn antwpord op vragen van de heèr P. Oosterveer (KVP) zei de burgemees ter dat b. en w. zich over de wenselijk heid van een commissie van openbare werken nader zullen beraden, maar zulk een commissie is primair een hijstands- Regionaal overleg over gezamenlijke problemen Reeds lang bestaat er in de drie voornaamste bollenstreekgemeen ten Hillegom, Lisse en Sassenheim behoefte aan een liefst over dekt zwembad. Dat is een kost bare geschiedenis, voor elk dezer gemeenten afzonderlijk te kost baar. Reeds vele malen is, vooral van de zijde van Lisse, aange drongen op overleg om te komen tot de stichting van 'n streekbad. Dit overleg vond tot nu toe wei nig weerklank bij de andere ge meenten maar het getij schijnt nu toch te keren. In de algemene beschouwingen op de begroting van Sassenheim heeft de woordvoerder van de katholieke raadsfractie thans een lans gebroken voor dit overleg en drong er zelfs op aan dat het gemeentebestuur van Sassenheim hiertoe het initiatief zou'nemen. Uit het antwoord van b. en w. is gebleken dat dit overleg reeds gaande is, zij het dan nog in een voorstadium en dat men binnen kort om de ronde tafel gaat zitten. Dit is verheugend. Noodzake lijke openbare voorzieningen zijn in de huidige omstandigheden objecten, die voor kleine ge meenten niet te bereiken zijn. In het algemeen belang dient men dan de zo hoog-geroemde „soeve reiniteit" prijs te geven en de handen ineen te slaan om geza menlijk te bereiken waartoe men alleen niet in staat is. Het is, zo als de woordvoerder van de Sas- senheimse KVP zei, geen kwestie waar het zwembad voor de streek komt, maar dat het er komt. J commissie voor b. en w. Wat de ver lichting van dé Hoofdstraat betreft, 20 september jl. is met RWS daarover nog een bespreking geweest en is een drin gend beroep gedaan op zo spoedig mo gelijke realisering. Spreker hoopt maar op 1964 en 1965. GEZONDHEID SCENTRUM Over een gezondheidscentrum is over eenstemming bereikt met de kruisver enigingen. In augustus is de rijksgoed keuring aangevraagd, wanneer deze af komt is niet te zeggen. Het definitieve schetsplan zal inmiddels klaar zijn. Het antwoord op vragen over het cul turele leven kan weinig concreet zijn. initiatieven moeten vooral van oeneden- af komen en dan uit alle schakeringen. Er lopen inmiddels enkele subsidieaan vragen voor accommodaties. Niet optimistisch zijn b. en w. over toestemming voor een derde turnzaal, niettegenstaande jaren terug reeds ur gentie is aangevraagd. Een sporthal blijft voorshands „een schone droom". BIJSTANDSWET Over de uitvoering met ingang van 1 januari 1965 is intergemeentelijk overleg geweest met als resultaat, dat de wethouders van sociale zaken van Hillegom, Lisse en Sassenheim nader beraad zullen houden. Gedurende 1964 zullen de gemeenten moeten omschake len van „Armenwet" naar „Bijstands wet". BESCHIKBARE GROND In het plap Sportpark is grond be schikbaar voor de bouw van 51 wo ningen en in Bijdorp voor een flat van 30 woningen en 11 vrije woningen. Hier voor liggen de plannen gereed. Verder is er beschikbaar in Ter Leede grond voor 39 woningen, in de Kooi voor 250 woningen en in Koningshuis voor 150 woningen. Met betrekking tot de stichting van een bejaardenhuis is van „St. Bernar- dus" inmiddels een schetsplan voor een verpleeghuis binnengekomen. B. en w. hebben veel waardering voor 't tempo van uitvoering. Is spr. goed geïnformeerd dan bestaat er met betrekking tot een christelijk bejaardencentrum een intergemeente lijke kerkelijke stichting. Dit in ant woord op een vraag van de heer G. Ver schoor (Prot. Chr.). Deze stichting is door de hoofdinspecteur voor de volks gezondheid uitgenodigd tot een gesprek. Het schetsplan is klaar en de aanvrage bij het gemeentebestuur is spoedig te verwachten. Over de ijsbaan zijn verdere informa ties ingewonnen, maar deze leverden geen nieuwe gezichtspunten op. In antwoord op vragen van mevr. de e> er-van Zon (PvdA) zei de burge meester niet veel te voelen voor een Vrouwen Adviescommissie voor wo- ningwetbouw. Hoe minder commissies hoe beter, aldus spr. Wat betreft volks tuinen, waar een mogelijkheid aanwezig is zal de gemeente daarvoor, gaarne grond beschikbaar stellen. VEILIGHEID PARKLAAN De heer Platje (WD) heeft vragen gesteld over de situatie Parklaan-PTov. weg. Hierover heeft steeds overleg plaats met Rijks- en Prov. waterstaat Villa in Nieuivkoop uitgebrand Familie zat rustig naar de T.V. te kijken Een felle uitslaande brand heeft gisteren de riante villa van de familie Vossenberg-Bodegraven aan het Zuideinde geheel in de as gelegd. Tot vanmorgen vroeg is de Nieuwkoopse vrijwillige brand weer onder leiding van cdt. J. Kranenburg in de weer geweest, maar kon niet verhinderen dat van de grote, met riet gedekte villa slechts vier geblakerde muren overbleven. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 23-30 OKTOBER A. G. Schot en fam., A. v. Saksen- str. 8a, n. Rotterdam, Hennèwierstr. 36a; M. Olgers en fam. v. Vollenho- venplein 69, n. Groningen, Straass- laan 48; P. J. Verwoerd en fam., Was- str. 23, n. Australië; J. Koekkoek en fam., Doelenigracht 1, n. Zoetermeer- Stationssfcr. 157; J. A. Vermeulen en fam., Mozartstr. 71, n. BI els wijk, Ireneweg 2; J. C. Rinner en fam., Ka- gerstr. 18, n. Voorburg, Pr. Beatrix- liaan 280; H. Willemsen en fam., be ambte NS, n. Rotterdam, Mariniers weg 67 I; L. W. Nauta en fam., Lam- mensohansweg 133, n. Eelde, Meer- koetlaem 36; J. de Bruin en fam., Pr. Steimstr. 13, n. Hazerswoude, H. SwarthpLantsoen 21; M. F. Elfert, Cosijnstr. 21, n. Koudekerk a. d. Rijn, Dr. Vlaanderenlaan 62; J. J. Elfert- Sommelinig, Utr. Jaagpad 86a, n. Koudekerk a. d. Rijn, Dr. Vlaande renlaan 86a; Jonkheer L. G. Schim - melpenninck, Breestr. 135a, n. Olst, Hengforden 25; H. Harkema, Noord einde 2a, Rotterdam, a.b. H.M. Ka rei Doorman; E. S. Wernet, Rapen burg 131, n. Amsterdam, Agamem- nonstr. 53 I; Y. S. Tiggeler, Varkens- mark't 24, n. Nijmegen, Joh. Vugh- str. 73; A. G. P. M. Nijst, Haagweg 196, n. Maastricht, Elisabeth Strou- venlaan 65; C. H. Brouwer-Sira, Ra penburg 71, n. 's-Gravenhage, Van Lansbergestr. 17; M. J. T. Perquin, Plantsoen 53. n. Uithoorn, Schans 8; W. M. J. Vermeer, Herengracht 29, n 's-Gravenhage, Falckstr. 253; J. C. P. Weber, Lammenschansweg 49, n. Amsterdam, VeLazquezstr. 8 hs.; H. J. Kroon, Leeuwerikstr. 8, n. Uit hoorn, 'Zijdelveld 45; A. E. M. van Halteren-Mulder, Plantsoen 1, naar Amsterdam, Plantage Middellaan 52; P. A. M. v. Gurp, P. v. Anrooystr. 51, n. Doorn, .Mariniersweg 7; S. Kooij, ALb. Verweijstr. 4, n. Harder wijk, Oranjelaan 4; Y. J. L. de Groen- Dresen, J. v. Goijenkade 44, n. 's-Gra- De brand ontstond in een aan de villa vastgebouwd ketelhuis voor de centrale verwarming; door welke oorzaak is nog niet bekend. Een chauffeur van de N.A.L., die gister avond om plm. half negen passeerde, zag dat alles in volle gloed stond. Hij waarschuwde de familie, die rus tig naar de TV zat te kijken. De direkt gealarmeerde brandweer was spoedig aanwezig met de grote spuit en een kleine hulpspuit. Men con centreerde zich vooral op het ketel huis, omdat de c.v. met olie wordt gestookt, doch hield tegelijkertijd het rieten dak van de villa nat, om overspringen van het vuur te voor komen. Het vuur in het ketelhuis was be trekkelijk spoedig bedwongen en men dacht reeds aan inrukken, toen plotseling hoge vuurzuilen uit het rieten dak sloegen. Het vuur had zich daar namelijk onder genesteld. Ook de houten zóldering, waaraan veel board was verwerkt, werd een Boeiende lezing voor Leidse Aquariumvrienden De Leidse Aquariumvrienden toon den gisteren voor hun maandelijkse bijeenkomst weer een dermate grote belangstelling, dat de recreatiezaal van de HCW en NEM vrijwel tot aan de laatste plaats bezet was. De grote belangstelling ging ditmaal uit naar de lezing, die het bondsbestuurslid, de heer W. A. Tomey, hield en wel onder het motto „Quo Vadis Aqua- riaan" (Waar gaat gij heen aquari- aan) De avond werd, zoals gebruikelijk, geopend met een welkomstwoord van de voorzitter, de heer M. v. Dijk. Hij drukte vervolgens zijn spijt uit, dat zowel de secretaris als een der leden door ziekte verhinderd waren. Op voorstel van het bestuur zal aan beide zieken een bloemetje worden gestuurd vergezeld van de wens tot een spoedig en algeheel herstel. De heer Tomey vertelde hierna tal van interessante en leerzame bijzon- dierheden over het inrichten en hou den van aquaria zowel wat de on derscheidene vis- als plantensoorten betreft.' Hij verluchtte zijn lezing, waarvan niet alleen de beginners doch ook de „oude rotten" veel kon den leren, met een serie fraaie kleu rendia's, waaronder enkele beelden, die de aanwezige aquarianen een in druk gaven van de nieuwe planten soorten waarmede zij hun aquaria kunnen verrijken. Voor zijn leerza me bijdrage tot het houden van een goed verzorgd aquarium mocht de heer Tomey aan het eind van de avond naast een dankwoord van de voorzitter een langdurig applaus van de leden in ontvangst nemen. gretige prooi van de vlammen. Met tal van stralen werd het water in de vuurhel gespoten. De uitslaande vlammen kon men weliswaar weg spuiten, maar onder het riet smeulde het lustig door en telkens laaiden weer nieu haarden op. Begrijpelijkerwijze was er veel be langstelling van de zijde van het publiek. Ook burgemeester M. P. van der Weyden was op het terrein aan wezig. De villa is volledig uitgebrand, slechts de vier geblakerde muren staan nog overeind. Waddinxveense smid ontdook belasting: lichte straf geëist Tegen de 55-jarige smid M. V. uit Waddinxveen is een boete van 7000 gulden, subs, zes maanden hechte nis, en een maand voorwaardelijke gevangenistraf met een proeftijd van dirie jaar geëist wegens belastingo. i duiking. De man had de fiscus een bedrag van 8600 gulden tekort ge daan en in de twee voorgaande ja ren zelfs over de 11.000. Dat laatste werd hem echter niet ten laste ge legd. Waarschijnlijk, maar dat kon niet worden vastgesteld, is het geld op gegaan aan kleine douceurtjes aan de arbeiders, die voor de smid op verschillende plaatsen in het land hooibergen plaatsen. Uit jaarverslag: Steeds minder belangstelling voor Noordwijk-zee Verschenen is het Jaarverslag over 1962 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rijnland. De uitga ve is goed verzorgd en geeft inzicht in de gang van zaken in de verschil lende branches. Zo wordt uit Noord- wijk gemeld, dat in 1962 het seizoen nog sterker teruggelopen is dan in 1961. Men wijt dit aan de slechte zo mers, aan de ongunstige vakantie- indeling in Duitsland en de terug gang van het bezoek van Amerika nen. In Noordwijk is men onder leiding van de nieuwe directeur van plan voor het volgend jaar een versterkte propaganda-actie te voeren. Vanuit Katwijk wordt gemeld, dat ondanks het voor een badplaats ongunstige weer de gang van zaken hier bevre digend was. LEIDSCHENDAM WIT-GELE-KRUIS VERHOOGT CONTRUBITIE De buitengewone ledenvergadering van het Wit-Gele-Kruis, hoofdzake lijk bedoeld om aan het bestuur toe stemming te verlenen voor een dras tische verhoging van de jaarcontribu tie, is naar wens van iet bestuur ver lopen. Er waren wel leden, die bezwaar hadden tegen de verhoging en ook enkele die vreesden na de verhoging een teruggang van het ledental, wat door het bestuur werd betwijfeld, maar uiteindelijk is het voorstel vrij wel geheel aanvaard. De contributie bedraagt thans f 12 per jaar voor gezinnen (inclusief kinderen t.e.m. 17 jaar, f 6 per jaar voor zelfstandigen) (alleenwonenden en inwonenden, voor zover zij geen inwonende kinderen zijn b.v. inwo nende moedier-vader-kostganger e.d.) en inwonende kinderen vanaf 26 jaar f 3 per jaar voor inwonende kinde ren vanaf 18 jaar t.e.m. 25 jaar (in dien dit studerende kinderen zijn dan vallen deze onder de gesinzscontribu- tie). De verhoging was noodzakelijk wegens belangrijke vermeerdering van de personeelslasten, wegens zwaar drukkende exploitatiekosten van het nieuwe wijkgebo-uw en we gens de eerlang aan te stellen derde wijkverpleegster. Ondanks deze con tributieverhoging heeft de begroting voor 1964 toch nog een tekort van i 4583 naar aanleiding waarvan het bestuur goede moed heeft dat het gemeentebestuur de jaarlijkse subsi die zal verhogen. venhage, Nassau Zuilensteinstraat 8; C. A. C. v. d. Horst, Rijnsburgerweg 10, n. Buurmalsen, Trichtlaan van Crayestein 5; J. J. v. d. Pot, Korte- naerstr. 50, n. Delft, v. Leeuwen hoeksingel 26; B. Moelo, Sumatrastr. 14, n. Naarden, Verl, Fortlaan 21; S. Scalzo, Stationsweg 21a, n. Katwijk, R. v. Limburgsfcr. 15a; J. H. M. van Heusden'-v. d. Sotk, St. Jacobshof 4, n. Alphen a. d. Rijn, Hoornstr. 3; W. H. Hi'llebrand, Kruisstr. 17, n. Al phen a. d. Rijn, Sperwarstr. 10; J. C. G. v. Rossenberg, R. en Schiekade 142, n. Sassenheim, Beerhorstkade 1; V. Kralt-Lökken, Garenmarkt 25, n. Renkum, Ds. Gewinweg 45; E. Drees, Kort Rapenburg 6, n. Hilversum, Orionlaan 39; G. v. Beusekom, Plant soen 5, n. Amsterdam, Palembangstr. 50 III; J. M. Hermans, Plantsoen 99, n. Voorschoten, Haagweg 5; H. G. Fles, Hooigracht 24, n. Hazerswoude, Rhynenburcherlaan 57; C. de Sitter, Nw. Rijn 9, n. Amsterdam, Rein- wardtstr. 43 hs.; Jonkheer H. v. d. Goes, Oude Singel 66, n. Wassenaar, Konijnenlaan 49; W. Fles-Janssen, Drie Octoberstr. 59a, n. Hazerswou de, Rhynenburcherlaan 57; L. Tem- minck-Heslni.g, Herenstr. 144, naar Oegstgeest, Kamperfoelielaan 39; G. Marchand, Spieghelstr. 38a, n. Val kenburg Z.H., M. Poststr. 56; D. M. E. W. Rijsdijk-Nieuwland, Bosbuizer- kade 102, n. Waddinxveen, Jac. Cats- laan 37; W. Merts-Bussing, Ravelstr. 3, n. 's-Gravenhaige, Vaillantlaam 453; G. J. Klein, H. de Vriesstr. 65, naar Schiedam, Warande 201; W. M. van Vossen, Noordeinde 2a, n. St. Anna- land, Zuidstr. 27; J. de Roode, Leu- venstr. 15, n. Katwijk, Pr. Margriet laan 30; J. de Haas, Maresingel 23, n. Oostburg, St. Michielstr. 4; N. Tol, Sarinamestr. 4, n. Zwitserland; F. A. P Voorma, Surinamestr. 56, n. Delft, Achterom 76; E. v. d. Luijt, Pavil joenshof 26, n. Wassenaar, Rijks straatweg 464; J. W. Banda, Valerius- sir. 132, n. Voorschoten, J. v. Stol berglaan 32; H. L. A. v. Eoke, Witte Snigel 79, n. Wassenaar, Jonkerlaan 35; H. v. Kooperen en fam., Lage Morsweg 6, n. Noodrwijk, Boerenbur- gerweg 45; P. v. Ca9pel en fam., Tit. Brandsmalaan 96, n. Haarlemmer meer, Kerkstr. 52. DE KWAKEL NIEUWS VAN HET KERKVEILING FRONT Het jaarlijkse grote gebeuren, de grote gezamenlijke kerk- en KDO-veiling, staat weer voor de deur en alles wijst er op dat het ook dit jaar weer een groot succes gaat worden. De met niet minder dan 1000 kopen en diensten gevulde ca talogus is gereed en reeds huis aan huis verspreid. Ook nu weer blijkt de gulheid en .goedgeefsheid van de dorpsgenoten, ook nu wordt weer van alles aangebo den: nieuwe fietsen, levensmiddelen, ruige mest, potplanten, textiel, kortom te veel om op te noemen, en voor elck wat wills. Het veiling-comité start reeds met ruim 2000 guldén voor de geplaatste advertenties, een hoopgevend begin. Er zijn buiten de gewonen attracties zoals gratis een consumptie en het hartige hapje, enkele geheel nieuwe attracties, die voor de bezoekers van zeer veel be lang en nut kunnen zijn. Onder de ko pers van de eerste 100 artikelen zal een radio worden verloot, beschikbaar ge steld door een enthousiaste veiling-sup porter, die onbekend wenst te blijven. Degenen, die vóór half negen in de vei lingzaal aanwezig zijn, ontvangen een lot, dat kans biedt op een fototoestel. Daarom kan de eerste slag een daalder v/aard zijn, komt dus de zaterdagen 9 en 16 november in de zaal van Leenders precies op tijd want er wordt prompt 8 uur begonnen. TAFELTENNIS MASSALE DEGRADATIE VOOR DE TREFFERS GEVAARLIJK? ZO DOL VERLIEFD. BH Z'J GEEFT HELT OP PB POP EN GOOT EP PLET ENDE OEEDE GOOT De zojuist bekend geworden promotie degradatie regeling voor de landelijke competitie tafeltennis kan voor vele spelers een verschrikkelijk dreigbeeld vormen. De als negende en tiende ein digende teams in de Ere-, hoofd- en overgangsklas degraderen automatisch, terwijl nummer acht degradatie-wed strijden gaat spelen tegen de diverse kampioenen. Waarom het hoofdbestuur tot deze massale degradatie is overge gaan is niet bekend. De regeling wekt echter wel verba zing, vooral in de Ereklas. Indien men weet, dat degradatie-kandidaat Bat- swingers vorig jaar een duidelijk zwak ker team, de hoofdklas-kampioenen versloeg, en het Ereklasserschap be hield, lijkt het onrechtvaardig twee van de drie hoofdklaskampioenen auto matisch een plaats in de Ereklas te geven. De derde kampioen kan even eens promoveren wanneer nummer acht van de Ereklas zwakker zou zijn, het geen echter onwaarschijnlijk is. Een voordeel is wel dat de „katten in het nauw" met rare sprongen voor een spannender competitieverloop zullen zorgen. De Treffers-jeugd start voortreffelijk De junioren-afdeling van De Treffers heeft in de bekerwedstrijden ee i goede beurt gemaakt. Van de vijf teams be reikten drie de final^, waardoor in elke finale een team vertegenwoordigd was. De illusie, alle bekers buit te maken, ging niet in vervulling, maar het jon gensteam maakte deze tegenslag ruim schoots goed door een verbijsterende 9—0 finale-overwinning op Salaman ders-A. Het meisjesteam en het in de B-klasse strijdende D-team verloren beide met 63, door gebrek aan wed strijd-routine. De resultaten in de beker competitie waren van dien aard, dat De Treffers in de afdelingscompetitie over vier eerste klas-teams gaat beschikken. Een novum in de tafeltennisgeschiede- nis. De team-indeling is als volgt: Eerste klas meisjes, team 1: Marjan van Klink, Nelly Elsgeest, Mary van Ruiten; team 2: José v. d. Zwet, Riet Koek, Anneke v. d. Meer. Jongens, team 1: Dick v. d. Meer, Her man v. Ruiten, Kees Vesseur; team 2: Theo v. d. Meer, Evert v. Ruiten. Nico v. Ruiten Tweede klas, jongens team 3: Jos. v. d. Zwet, Piet Warmerdam, Egbert Eist- geest; team 4: Koos Hozee, Hans v. d. Zwet, Alfons van Rijn. Derde klas, team 5: Cor Bakker, Bert Akerboom, Jacq v. d. Breggen; team 6: Ben v. d. Zwet, Alfons Elstgeest. Adri de Prie (nieuwelingen). Het programma voor dit record-aan tal teams zaterdag a.s. is: meisjes: De Treffers 1-De Treffers 2; jongens: De Treffers 1-De Treffers 2; De Treffers 3- De Treffers 4; De Treffers 5-VVSB 1; PU '54 2-De Treffers 6. Wieier nieu vvs Swift De Haagse wielervereniging Sparta organiseert zondag een ploegentijd rit op het kartodrome te Leidschen- dam. Voor deze tijdrit, die gaat over een afstand van 1500 meter hebben tien ploegen ingeschreven. Voor de Swift-combinatie nemen deel: Gerben Karsten, Bert Zoet en Kees Schijff. Er zijn ook bij wedstrijden voor nieu welingen en adspiranten. Wat de nieuwelingen betreft komen uit voor Swift: De Bakvis, J. van Biemen, P. Bregmane P. de Jong en P. Akerboom. Bij de adspiranten startten: S. Brandt. K. Dorrepaal, R. Fallaux. Aanvang 10.30 uur. Zondag is de eerste cyclo-cross trai ning te Noord wij kerhout. Dit ter voorbereiding op de clubkampioen schappen en de Nederlandse kam pioenschappen. Vertrek 9 uui vanaf het Lido-theater. Start 10 uur pre cies. C. van der Hulst, W. van Diemen, B. Kerkvliet en N. Sikking starten zondag in de laatste rit van de cyclo cross-wedstrijden in de Spaanse Pol der te Rotterdam. C. van der Hulst bezet na twee ritten de vierde plaats. Eerste staat M. Brinkman en tweede R. van 't Klooster.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 13