HARTELIJKE VIERING VAN ZILVEREN JUBILEUM J. H. PONSIOEN Een kwarteeuw hoofd van St. Bavoschool C. Burggraaf vierde zilveren jubileum bij „De Vooruitgang" Gemeenteraad van Hazerswoude besloot tot geldlening Wit-Gele Kruis verhoogt contributie Zaterdag 2 november 1963de lxidse courant FEESTIN OUD-ADE Alkemade. Hij bood mevr. Ponsioen een bloemstuk aan om haar te doen delen in de hulde van haar echtgenoot. Druk bezochte receptie Het was feest in Oud-Ade, toen 1 nov. de heer J. H. Ponsioen het feit herdacht, dat hü 25 jaar geleden hoofd werd van de St. Bavoschool. De feestelijkheden werden 's morgens ingezet met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid, waarbij verschillende oud-leerlingen van de heer Ponsioen, waaronder pater Jac. van Leeuwen, assistentie verleenden. Op het priester koor had deken Th. van Niekerk plaats genomen. 's Middags recipiëerde de jubilaris met vrouw en kinderen in café 't Lage Land voor een keur van genodigden. Als eerste sprak daar pastoor Ver- kley, die namens het schoolbestuur de jubilaris bedankte voor het vele, prach tige werk, vooral in godsdienstig opzicht, dat hij hier verricht heeft Burgemeester E. J. M. Kolfschoten, die namens het gemeentebestuur van Alke made sprak, kenschetste de heer Pon sioen als iemand met vele capaciteiten, maar waarvan de eenvoud toch het meest kenmerkende was. Namens het gemeentebestuur overhandigde de spr. de jubilaris een kist sigaren. Vervolgens sprak de heer P. v.*Leeu wen namens de oud-leerlingen en paro chianen en prees in de heer Ponsioen de vele kwaliteiten die hij bezit Hij on derstreepte daarbij 'bijzonder wat hij als een roeping van de jubilaris zag, het levensgelk van zijn leerlingen te bevor deren. Ook mevrouw Ponsioen werd door hem in de hulde betrokken. Een aardige attentie ontving de jubi laris van een oud-leerling uit Nieuw- Zeeland en een schriftelijke felicitatie was ingekomen van de heer J. S. Wage naar, voorzitter van de KVP-fractie in de raad van Alkemade. Namens de oud leerlingen en parochianen werd de heer Ponsioen een boekenkast aangeboden. „EEN VAN MIJN BESTE HOOFDEN" De heer L. Schipper, inspecteur van het Rijksschooltoezicht, prees de heer Ponsioen als een van zijn beste hoofden van scholen en bezocht altijd met ple zier zijn school, omdat hij de overtuiging had, dat daar goed onderwijs werd ge geven. De voorzitter van de Augustinusver- eniging, de heer J. J. A. Poncin, prees de heer Ponsioen om zijn organisato rische talenten en noemde hem een fi guur, waarnaar graag geluisterd werd en die zijn toehoorders wist te boeien. Spr. bood namens het hoofdbèstuur een kist sigaren aan. AI.KEMADE Geboren: Johanna H. M., d.v. P. W. Olyerhoek en M. M. Hoogenboom; Johanna P., d.v. A. H. M. van dier Meer en M. J. de Jong; Barbara E. J., d.v. S. H. Bakker en E. M. Vink; Josephina W. M., d.v. G. F. Stroek en J. W. M. van Mameren; Gemma A. M., d.v. I. J. M. Hogenboom en P W. Hillebrand; Johan P., z.v. J. P. Hijzeldoorn en W. A. van der Beek; Jolanda, d.v. W. L. Davidse en B. J. Rolff; Cornelia Th. M., d.v. C. IJ. v. Klink en H. M. Termeulen; Paul C. M., z.v. G. J. I. van der Zwet en C. M. Dobbe. Ondertrouwd: J. Th. van der Hoorn en Th. M. J. van der Weroeld; G. M. Koek en G. M. C. Waasdorp; J. G Verdonk en A. C. M. van Beek; A. G Pijnacker en C. M. van Ruiten; W. A. Verhagen en J. C. van der Meer; A. J. Zaal en C. M. Vrijburg; W. J Stokman en W. J. M. van Dommelen; L. W. van Scheppingen en J. M. van Hameren. Getrouwd: P. W. Zandbergen en H A. van der Meer; A. A. M. Sommeling en F. M. A. de Jong; J. C. M. van Rijn en P. A. van der Meer; P. van Hameren en M. A. J. Dobbe; J. N M. Wesselman én W. J. van Diemen; J. C. G. van Rossenberg en J. C. M. van der Meer; M. A. Hogenboom en Th.' A. A. Heemskerk; W. B. Th. Vink en G. M. Beelen. BOSKOOP Ruilverkaveling Zwammerdam. Bij het ruilverkavelingsplan „Zwam merdam" is ook de gemeente Bos koop betrokken, en wel voor een ge deelte in hoofdzaak boomkwekerij ge bied. Bij het ontwerpen van het we genplan is er naar gestreefd de niet- ontsloten boomkwekerij bedrijven zo veel mogelijk aan een weg te bren gen. De veehouderij-bedrijven in het gebied ten zuiden van de Toegangs kade en voor die in de buurtschap De Wijk, welke gebieden nu de herziening van de gemeentelijke grenzen wel een feit zal worden binnenkort tot het territoir van de gemeente Boskoop zullen behoren, krijgen zoveel mogelijk kavellengten van 600 - 800 meter. Het plan bestaat dat de landbouw- weg tussen de Groeneweg en de Toe gangsweg vanaf het Goudse Rijpad in oostelijke richting zal worden door getrokken, zo nodig tot de Ruige ka de, zulks ten behoeve van de ont sluiting van de aldaar gelegen boom kwekerijen. Snijdelwijk wordt verder bouwrijp gemaakt. Nu de benodigde gron den voor de verwezenlijking van het uitbreidingsplan Snijdelwijk eigen dom van de gemeente zijn, kan met het verder bouwrijp maken een aan vang worden gemaakt. Reeds eer der werden kredieten verleend wel ke gedeeltelijk werden uitgegeven Thans wordt weer een krediet ge vraagd van 917.800, waardoor de to tale kosten zullen komen op 1.805.800. Verder sprak nog de heer Floor na mens de Augustinusvereniging afd. Bol lenstreek en als hoofd van een ulo school in Leiden. Deze spreker huldigde in de heer Ponsioen de vele leerlingen van Oud-Ade, die op zijn school zulke prachtige voorbeelden waren van ijver en beschaving. Namens de Leidse Courant bracht de heer Prins de felicitaties over van direc tie en redactie en roemde de heer Pon sioen als een van de beste correspon denten, die in juiste bewoordingen het wel en wee van Oud-Ade beschreef. De heer Velthoven, secretaris van de Augustinus-vereniging afdeling Leiden, maakte gewag van de prettige samen werking, die er steeds tussen de be stuursleden van de afdeling heerste. De heer Zwartelee sloot de rij en sprak een kort felicitatiewoord namens de hoofden van scholen van de gemeente De heer Ponsioen bedankte hierna alle genodigden. Zijn grootste dénk ging echter uit naar het comité van oud-leerlingen, dat op zo'n voortreffelijke wijze deze middag had verzorgd. Hij noemde de afgelopen 25 jaren de beste jaren van zijn leven en hoopte nog minstens 10 jaar, die hem nog scheiden van de pensioengerechtig de leeftijd, met dezelfde ambitie zijn taak te mogen vervullen. In zijn dankwoord richtte hij zich ook tot de ouders, die hun kinderen de goe de opvoeding gaven en zo'n grote steun geweest zijn, waardoor zijn taak zo aan merkelijk verlicht werd. Hierna kwamen nog tal van oud-leer lingen en ouders de jubilaris de hand drukken. ALPHEN AAN DEN RIJN De heer P. van Leeuwen biedt de heer Ponsioen namens vele oud-leerlingen ingekomen schriftelijke gelukwensen aan. Daar was zelfs een pakje bJJ uit Nieuw-Zeeland, van een oud-leerling, die naar dat land is geëmigreerd. De heer C. Burggraaf geschoold ijzer werker bij de scheepsbouw werf „De Vooruitgang" aan de Steekter- weg. herdacht het feit, dat hij een kwart eeuw geleden in dienst trad bij dit bedrijf. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de jubilaris in de kantine van het bedrijf met zijn echt genote en kinderen, door de directie, de bazen en voormannen en de leden van de ondernemingsraad hartelijk gehuldigd. De enige tijd geleden gepensio neerde directeur, de heer W. Boot, thans commissaris, sprak de heer Burggraaf als eerste toe. Hij wees er op, dat deze als koker op 31 okto ber 1938 zijn werkzaamheden was begonnen, maar door de gewijzigde werkmethoden moest de heer Burg graaf een omscholing volgen voor ijzerwerker. Deze evolutie is de heer Burggraaf uitstekend doorgekomen en hij heeft zich prima weten aan te passen. Als stoffelijk blijk van waardering bood de heer Boot een geschenk onder couvert aan, alsmede de zilveren legpenning met de daar bij behorende oorkonde van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Ook mevrouw Burggraaf werd in de NIEUWKOOP Geboren: Maria Amalia Rosalina, d.v. G. Domburg en H. v. Leeuwen: Cornelis Joannes Maria, z.v. J. F. Pieterse en J. Wijman; Jozef Johan nes Maria, z.v. J. P. van Schie en E. M. v. d. Hoorn. Ondertrouwd: A. P. Leliveld, 32 jr. en Pietersen, 30 jr.; J. J. Zekveld, 27 jr. en I. L. Bekkering, 19 jr.; P. den Boer, 26 jr. won. te Wilnis en J. D. v. cL Bosch, 23 jr. Gehuwd: P. J. van Diemen, 36 jr. en W. M. van Diemen, 38 jr.; J. de Boer, 39 jr., won. te Lange Ruige Weide en J. Vermeij, 41 jr. BOSKOOP Dammen Voor de competitie van het Damdistrict Gouda werd de wed strijd DEZ 2Boskoop 2 gespeeld. De Boskopers zagen geen kans een overwinning te boeken, al moet ge zegd, dat niet met schande werd verloren. Het werd 64. De gespecificeerde uitslag: .DEZ 2Boskoop 2. L. RietveldC. A. Metselaar 20; N. OttenbrasH. Glazenborg 02; C. A. van EgmondP. Trimp 20; J HuismanD. W. v. d. Zeeuw 2O: T. KomD. Dros 0—2. Voor de Boskopers staat de com petitie tot december a.s. stil. LEIDSCHENDAM Geboren: Robertus L., z.v. T. J. Spigt en P. H. Westgeest; Adrianus H„ z.v. C. Q. van Veen 'en M. J. van der Heiden; Sophia J. M., d.v. G. A. M. van der Voort en G. H. H. van Wubben; Hendrik, z.v. J. Schinkels- hoek en J. Jansen ;Hendricus J. -W., z.v. H. J. T. Medenblik en A. J. C Heijdt; Alexander, z.v. M. Wagenaar en A. de Boer. Ondetrouwd: J. A. M. Wellink te Wassenaar en M. Aarts; J. H. Meij er en E. J. Th. Fanoy. Getrouwd: A. F. W. Tasseron uit Den Haag en C. M. van Doom; W. H. Dusseljee uit Den Haag en P. J. de Ligt. Overleden M. de Jong, 61 jr. echt genote van P. J. Keukenmeester. KAV-Maria-avond Ter opening van het winterseizoen heeft de KAV als naar gewoonte een speciale Ma- ria-avond gehouden waarvoor een wel buitengewoon grote belangstel ling bestond. De bijeenkomst werd ingeleid door het eigen zangkoor van de vereniging, dat enige wel klinkende Maria-Hederen ten gehore bracht. Ook het zangkoor van het be jaardencentrum „Marënpark" zong enige stemmige liederen, waarna ook meer opgewekte zang ten gehore werd gebracht om aan te tonen, dat de bewoners van het centrum ook met de tijd meeleven. Na deze zangpartijen was de beurt aan het eigen toneelensemble van de vereniging dat een uitvoering gaf van het toneelspel „De Stiefdochter" van Jan Fabricius waarvan alle aanwezi gen volop genoten hebben, te meer omdat het spel met elan werd ver toond. hulde betrokken, zij ontving een fraai bloemstuk. De werfbaas, de heer P. de Jong, sprak waarderende woorden tot de jubilaris, die hij tevens een vraag baak noemde voor de collega's. Namens de ondernemingsraad sprak de heer D. van Eijk die de heer Burg graaf ten voorbeeld stelde van de vele jongeren vanwege zijn uitste kend vakmanschap. Hij bood de heer Burggraaf eveneens een geschenk onder couvert aan. De jubilaris dankte tenslotte voor de hartelijke huldiging, waarbij hij speciaal zijn oud-collega Jan v. d. Vlist voor het voetlicht haalde, die hem bij de omscholing onschatbare diensten heeft bewezen. Geslaagd De heer H. v. d. Hulst jr., behaalde te 's Gravenhage het vakdi ploma kantoormachinehandel. WASSENAAR PLANNEN VOOR NIEUW GEBOUW OPENB. LEESZAAL OPNIEUW IN DE RAAD De Wassenaarse gemeenteraad krijgt a.s. maandagavond voor de tweede keer de gelegenheid zich uit te spreken over de plannen van de stichting Wassenaarse O.L.B.-fede- ratie voor een nieuw gebouw dat ge sticht zal worden op de hoek van de van Hogendorpstraat en de Luifel- baan. Ln september jl. werd aan de geeenteraad voorgesteld een geld- nening, die de stichting zou gaan sluiten van ten hoogste 400.000,- te garanderen, de benodigde grond beschikbaar te stellen en bovendien een extra subsidie van 3000.- per jaar toe te staan ter dekking van het tekort op de exploitatie na het ge reedkomen van het gebouw. In de raad gingen stemmen op om op de stiohtingskosten te bezuini gen door het gebouw te combineren met een andere bestemming. Boven dien ging de raad niet akkoord met het voorstel van de 300.- extra subsidie. B. en w. delen de gemeenteraad nu mede, dat een nieuw onderzoek is ingesteld naar de combinatiemo gelijkheden met anderen, met name met een Rode Kruispost. Ook dit plan blijkt echter vanwege de daar aan verbonden kostenstijging geen oplossing te bieden. B. en w. zijn tot de erkenning gekomen dat het bouwen van een nieuwe openbare leeszaal en bibliotheek in combina tie met andere instellingen niet wel mogelijk is. Aan de raad wordt dan ook voorgesteld de kwestie van de combinatie te laten rusten en het nu voorliggende bouwplan te accep teren. Gemeente koopt panden De ge meente is in de gelegenheid voor een bedrag van 155.000,— aan te kopen de panden Schoolstraat 27, Berkheistraat 12 en Berkheistraat 18 met ongeveer 6000 ca grond. In het pand Schoolstraat 27, dat tot nu toe van de Stichting Neyenburgh te Rot terdam werd gehuurd is al vele ja ren het kantoor van de gemeente bedrijven en van de centrale boek houding gevestigd. Eervol ontslag directeur G G en GD Dr. J. J. Wafelbakker, direc teur van de gemeentelijke genees kundige en gezondheidsdienst heeft wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 januari 1964 ontslag gevraagd. Burgemeester en wethouders stel len de raad voor dit ontslag eervol te verlenen met dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen dien sten. Menken N.V. neemt „De Hanze" over Met ingang van 1 november heeft Melkinrichting Menken N.V. te Wassenaar de coöperatieve melk inrichting „De Hanze" aan de Rot- termontstraat te Den Haag in zijn geheel overgenomen. De produktie in het bedrijfspand van De Hanze zal worden gestaakt, het gebouw zal voorlopig dienst gaan doen als melkuitgiftestation. Bij een verkeersongeval te Utrecht is het 14-jarige meisje Elisabeth R. uit Utrecht om het leven gekomen. Ze werd met haar fiets gegrepen door een truck met oplegger. Ze liep ern stige verwondingen op waaraan ze gisteren oveiüeed. De gemeente Hazerswoude zal via het bankierskantoor Staal en Co. te Den Haag een lening aangaan van f 150.000 tegen een rente van vieren eenhalf procent per jaar. Daartoe machtigden de raadsleden het ge meentebestuur donderdagavond tij dens de openbare raadsvergadering die werd geleid door loco-burgemees- ter H. van Rijn. Deze gelden zullen onder andere van node zijn voor de kosten, die zijn verbonden aan de reconstructie van het Westeinde f 120.000) en de bouw van de pro testants christelijke kleuterschool in Rhynenburch f 60.000). De vroede vaderen besloten vervol gens om 4200 vierkante meter grond over de dragen aan de woningbouw vereniging Volksbelang, die in het uitbreidingsplan Rhynenburch II de bouw van drieëntwintig woningwet woningen zal verzorgen. De raadsle den stelden de totaalprijs van Je grons van op f 48.300. REKENING OVER 1961; Het waterleidingsbedrijf in de ge meente heeft in 1961 een winst ge boekt van f 22.347.20. De baten we zen een bedrag van f 114.275, 88 aan, de lasten f 91.928,68. Kapitaalsinkom sten en -uitgaven elk bedroegen f 78.988,16. Wat het grondbedrijf be treft: aan baten en lasten was een bedrag van f 30.030,54 gemoeid. De kapitaalsinkomsten en -uitgaven vergden elk f 1.360.336,08. De raads leden hebben een en ander aan een voorlopige vaststelling onderworpen. Soortgelijks pleegden zij inzake de gemeente rekening van 1961. De in komsten van de gewone dienst be droegen f 2.342.054,49, de uitgaven f 2.334.339,74; een batig solda derhal ve van f 7.714,75. Daarentegen was er een nadelig saldo in de kapitaal- dienst van f 135.886,27. De inkomsten f 5.735.944,52, de uitgaven 5.871.830,79. De heren J. A. Groen (KVP, P. de Vogel (ARP) en M. Zanen (PvdA), die zitting hadden in de commissie van onderzoek, verklaarden de zaak in orde te hebben bevonden. ONDER DE HAMER Nog enkele administratieve aangele genheden kregen in deze vlot verlo pende vergadering hun beslag. Zo werd er weer eens een wijziging aan gebracht in de salarisverordening, werden de bezoldigingen en werk zaamheden van de ambtenaren van de burgerlijke stand onder de loep genomen en werd de heer F. M. T. Rozenbroek benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Voor de inrichting van een nood- bestuurspost in het gemeentehuis in Rhynenburch stelden de raadsleden een bedrag van f 1800 beschikbaar Voorts kregen zij de begrotingen aan geboden, waarbij wij hier vermelden, dat de behandeling hiervan op 28 no vember aanstaande zal plaatsheb ben. VERKEERSMAATREGELEN Binnenkort zullen er in het dorp bij de Jan Dekkerbrug kettingen worden geplaatst ter bescherming vooral van de kinderen, die zich in de nabijheid hiervan bevinden tij dens het doorvaren van schepen. Een andere verkeersmaatregel ter plaat se, en wel aan de Rijndijk bij het BOSKOOP RAADSAGENDA De eerstvolgende openbare gemeente raadsvergadering is vastgesteld op maandag 4 november a.s. 's avonds te 8 uur ten gemeentehuize. De voornaamste agendapunten zijn: aankoop van grond voor uitbreiding van het sportterrein aan de Hoogeveense- weg; aankoop van grond bij het pomp station der waterleiding te Hazerswou de; voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan Snijdelwijk: voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kos ten van 't ruilverkavelingsplan „Zwam merdam"; voorstel tot het verlenen van een crediet voor het verder bouwrijp maken van het uitbreidingsplan Snij delwijk: voorstel tot het verlenen van een crediet voor het ontwerpen van een nieuw uitbreidingsplan Goudse Rijweg Oost 3; voorste] tot het verlenen van een crediet ter voorbereiding van de bouw van een openbare kleuterschool en een voorstel tot voorlopige vaststelling van het uitbreidingsplan Florida. Uitbreiding sportterrein In 1958 werd ter vervanging van de twee sportvelden, waarvan er één moest worden verlaten en de ander onbruik- kruispunt bij de Gemeneweg, zal eveneens worden toegejuicht: er wordt hier een proef genomen met wegenverf teneinde het rijwielpad te markeren. Overigens zijn er, blijkens een opmerking van de KVP-er M. Menken, nog meer verbeteringen aan te brengen. Deze spreker pleitte na melijk voor meer parkeergelegen heid aan de Rijndijk respectievelijk „vluchtgelegenheden". Hij was de mening toegedaan, dat verkeersonge- valen door de aanleg van deze ruim ten kunnen worden geminiseerd. Waarna de voorzitter hem dan ook toezegde deze zaak voor te leggen bij Rijkswaterstaat. STOKPAARDJE De nestor van de gemeenteraad, de KVP'er F. Kouwenhoven, haalde zijn bekende stokpaardje van stal: „Hoe staat het met het verbouwens- plan, dat de eigenaar van de molen de Rode Wip aan het gemeentebe stuur zal voorleggen?" Zoals reeds eerder in onze krant werd geschre ven, pleitte genoemd raadslid ervoor dat de woning de onderhavige molen „eventueel door een woningzoekende kan worden betrokken, omdat er toch nooit iemand aanwezig is". Waarna een onderzoek heeft plaatsgevonden door het gemeentebestuur en van de eigenaar ten antwoord kreeg „zo spoedig mogelijk een verbouwings plan te zullen insturen aan het ge meentebestuur ter goedkeuring, om dat de woning binnenkort zal worden bewoond" (door de eigenaar zelf). Niettegenstaande, voorzitter H. van Rijn moest de heer Kouwenhoven te leurstellen: „We hebben taal noch teken ontvangen!" Positief antwoorden kon de voor zitter al evenmin op een vraag van de Rietveldse KVP'er P. van de Werff, of reeds een en ander om trent de verwezenlijking van het ont sluitingsplan Rietveld valt te zeg gen. De heer Van Rijs wees er in de zen op, dat onlangs de bezwaarschrif ten van belanghebbenden zijn behan- derd en dat de resultaten hiervan nog niet bekend zijn. GRATIS GROND SGP'er F. Kaashoek tenslotte deed b. en w. een zeer bruikbare sugges tie aan de hand. Zoals bekend zijn verscheidene polders uit Hazerswou de en omliggende gemeenten doende een groot waterschapswerk tot stand te brengen. Door de bouw hiervan komt veel grond vrij, die de geza menlijke polders gratis aanbieden (alleen de vrachtprijs dient te wor den bekostigd). „Nu onze gemeente voor grote uitbreidingen staat, lijkt het mij gunstig om ons in verbinding te stellen met deze polders", aldus de heer Kaashoek, die bij het ge meentebestuur dan ook een aandach tig gehoor vond. baar was geworden, werd door het ge meentebestuur ruim 4 ha. land gekocht aan de Hogeveenseweg. Daarop werden drie sportvelden aangelegd welke wor den gebruikt door de beide plaatselijke voetbalverenigingen met 11 elftallen .en 10 jeugdelftallen en verder voor zover zulks mogelijk blijkt voor schoolsport en door de atletiekvereniging. Aangezien de behoefte aan meer sportvelden allengs groter wordt dient naar de mening van b. en w. naar uit breiding te worden gestreefd. De eigenaar van de grond ten zuiden van de bestaande sportvelden is bereid gevonden 4 ha. land aan de gemeente te verkopen en het pad van dit terrein naar het Noordeinde, tezamen voor de prijs van ƒ76.000. Aan deze koop zijn als voorwaarden verbonden: Vergoeding aan de eigenaar voor een aan te leggen landbouwpad van zijn overblijvende percelen naar het Noord einde van ƒ24.120. Door en op kosten van de gemeente zal een verbinding worden gemaakt over de tochtsloot tus- s_n dat pad en de overblijvenle land bouwgronden; de op het gekochte staan de melkstal zal door en op kosten van de gemeente worden verplaatst en door en op kosten van de gemeente zal het overpad worden afgescheiden van het overige terrein door een afrastering. Grond bij het pompstation Het terrein gelegen naast het terrein van het pompstation van de Boskoopse waterleiding te Hazerswoude is aan gewezen als industrieterrein en zal door de gemeente Hazerswoude worden ver kocht. Het is echter niet gewenst dat industrievestigingen in de onmiddellijke omgeving van het pompstation komen. Bovendien is het terrein ter plaatsè nagenoeg volgebouwd en zal het ten zeerse gewenst zijn dat dit terrein eigen dom van de gemeente wordt, voor even tuele uitbreidingen van 't pompstation. Eventueel kunnen er nog enkele bron nen worden aangeboord. De vastgestelde prijs bedraagt 41.200. ZOETERMEER Slechts een klein getal belangstel lende leden had gevolg gegeven aan de oproep tot bijwoning van de jaar vergadering van het Wit-Gele Kruis afd. Zoetermeer, onder voorzitter schap van de heer A. J. J. van Well. Het jaarverslag van de secretaris gaf een duidelijk overzicht van het vele werk, dat door de wijkverpleegster mej. zr. J. M. Th. Asperslag is ver zet. Bij het consultatiebureau voor zuigelingen werden 114 babies inge schreven; het aantal ingeschreven kleuters bedroeg 103. In totaal moes ten voor de kinderhygiëne 764 be zoeken worden afgelegd, terwijl in totaal 93 zittingen werden bijge woond. 8 gezinnen stonden onder controle voor t.b.c.; 3 rheumapatien- ten waren in behandeling en 4 voor kanker. Een groot aantal sociale be zoeken werden afgelegd. Jammer was dat de wijkzuster door een on geval met de bromfiets enige maan den haar werkzaamheden niet kon waarnemen. Hartelijk dank werd ge bracht aan zuster G. van Dam, die de wijkzuster dikwijls en zeer goed vervangen heeft. Uit het magazijn werden 466 artikelen uitgeleend aan 194 leden. Zwangerschapscursussen werden in samenwerking met Het Groene Kruis gehouden, waaraan door 30 leden werd deelgenomen. Vijf kinderen werden voor herstel uitgezonden. De penningmeester kon de verga dering verblijden met een batig sal do. Terecht werd opgemerkt, dat toe vallige baten dit saldo veroorzaakt hadden. Bij normale gang van zaken, zou met een nadelig saldo gewerkt zijn. De begroting voor het jaar 1964 bracht aan het licht, dat met de hui dige conributie niet toegekomen kan worden. Er zal moeten worden over gegaan tot de aankoop van nieuwe materialen, salarisverhogingen zullen zeker komen. Het is bovendien niet verantwoord bij de steeds stijgende werkzaamheden van de wijkzuster, waarbij steeds grotere trajecten moe ten worden afgelegd, nog langer van een bromfiets gebruik te maken. De aanschaffing van een auto voor de wijkerpleegster is dringend nodig. De ko9ten hieraan verbonden zijn aanmerkelijk hoger. Daar het aantal leden inmiddels de 700 genaderd is komt wellicht spoedig de tijd, dat tot aanstelling van een tweede wijkzuster moet worden overgegaan. Dit brengt als noodzake lijk gevolg met zich mede, dat de contributie met ingang van 1964 zal moeten worden verhoogd tot 12 per jaar. of 1- per maand. Uit de vergadering kwamen stem men op om tot een nog hoger contri butie te komen. Het bestuur meende echter, dat met een zuinig beheer men zal kunnen toekomen. Met al gemene stemmen werd daarom tot de gevraagde contributieverhoging be sloten. Tevens werd medegedeeld, dat de spoedige grote groei de noodzake lijkheid van een nieuw wijkgebouw in de naaste toekomst nodig maakt. Het Wit-Gele Kruis is de eerst aan gewezene om hiervoor zorg te dra gen. Het'bouwfonds, dat reeds enige jaren bestaat beschikt echter elechts over een bedrag van rond 6000. Naar middelen zullen dus moeten worden omgezien. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. Notaris G. G. A. M. Wilde werd herbenoemd. In de plaats van mevr. M. Groenewegen- de Groot en de heer A. P. Romijn werden benoemd mevr. J. Moers- Smits en de heer L. v. Aalst. Voor zitter bracht hartelijk dank aan me vrouw Groene wegen, die rond 10 jaar zitting heeft gehad in het bestuur en aan de heer A. P. Romijn, die vanaf de oprichting in 1948 zijn beste krach ten gegeven heeft voor de groei van de vereniging.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5