a Moeilijkheden bij „Ons Belang" in goed-geleide vergadering opgelost Portretfotografie ook voor amateur als hobby geschikt ONTSTEMD OVER DE HOUDING VAN PROV. DIR. VOLKSHUISVESTING Weerbericht 5 DmaüAG 29 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT Leden verwierpen motie van afkeuring Gisteravond heeft het bestuur van de woningbouwvereniging „Ons Belang" een buitengewone ledenvergadering be legd in het St. Antonius Clubhuis. Dit naar aanleiding van moeilijkheden aan het slot van de vorige vergadering. Het bestuur liet aan deze vergadering een verklaring aan de leden van „Ons Belang" voorafgaan, waaraan wfj ter verduidelijking het volgende ontlenen: „Op de laatstgehouden jaarvergade ring werden de jaarstukken, bij be handeling waarvan het beleid van het bestuur aan de orde komt, goedge keurd. Bovendien werd de eerste secretaris met meerderheid van stemmen herko zen terwijl de overige bestuursleden, die aan de beurt van aftreden waren, bij acclamatie werden herkozen. Doordat echter één der aanwezige echtgenote van een lid-bewoner haar bestaande ontevredenheid jegens de voorzitter en het haar vermeende aan gedane onrecht op luidruchtige wijze aan de vergadering kenbaar maakte, ontstond een gecompliceerde situatie. Haar persoonlijke grieven vonden weerklank bij enkele leden. Eén der aanwezige leden vond dit zelfs aan leiding om een motie, welke reeds voor dat de verwikkelingen plaats vonden, was opgesteld, bij het bestuur in te dienen. Deze z.g. motie droeg het ka rakter van een verzoek om het be stuursbeleid in stemming te brengen, welk beleid nota bene in de vooravond reeds was goedgekeurd. Het in de mo tie terzake gestelde, nu in tegenspraak zijnde met de verkregen goedkeuring van de jaarstukken, was aanleiding voor het bestuur om deze z.g. motie te weigeren. Bovendien was duidelijk te onder kennen dat „opposanten" na wei-over dachte voorbereidingen voornemens zijn geweest op onoirbare wijze een jong bestuur, dat van goede wille is, in zijn gehreel te torpederen. Het „op zetje", alhoewel voortreffelijk ge- ensceneerd (dit moet worden toege geven) is mislukt, waardoor namens een drie-tal leden van het gevormde actie-comité, die het met het huidige beleid van het bestuur en het beleid van de raad van commissarissen, ach teraf bezien" niet eens is, een buiten gewone ledenvergadering werd aange- BEIRSOVERZICHT VAN DINSDAG Internationals flauw. De stemming voor de internationale waarden is vanmiddag bij de ope ning aan de flauwe kant geweest. Er werden, behalve in de Philips- hoek, weinig zaken tot stand gebracht. Uniilever vormde op genoemde stem ming aanvankelijk een uitzondering, doordat dit fonds slechts 40 cent la ger opende tot 140. Philips min 1.50 op 145.20, Kon. Olie daalde 1.40 tot 162.20. AKU moest drie punten prijsgeven bij een eerste no tering op 502, terwijl Hoogovens 4 punten verloren op 556. Op 145 werd aanvankelijk in de Philipshoek goede steun geboden doch later zak te de prijs toch tot 144.80. De elek- troaandelen verlieten de beurs op ca. 145. Tegenover het aanbod van Amerikaanse zijde in deze hoek stond behoorlijke lokale vraag. Deze steun kon echter toch niet verhin deren dat het Philipsaandeel bepaald flauw in de markt lag. Ook Kon. Olie werd voor rekening van Amerika aangeboden waardoor de prijs inzak te tot 161.90. Voor AKU toonde het publiek op het verlaagde niveau wel enige belangstelling. In Hoog ovens ging praktisch niets om. Wall Street sloot maandag zeer vast met grote omzetten waarbij we derom een nieuw hoogterecord werd geboekt voor het Dow Jones gemid delde voor de industrie-aandelen. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er echter flauw in de markt. Dit was dan ook van invloed op de stemming voor de hoofdfondsen vanmiddag in Amsterdam. De Westduitse beurzen waren vandaag vast. Elke dag is er op het Damrak wel enige vraag voor de internationale waarden van de zijde van het pu bliek. De kopers worden echter de laatste dagen steeds geconfronteerd met lagere koersen als gevolg van het Amerikaanse aanbod. Dit is ont moedigend, aldus de beurs. Toch blijft men voor de toekomst optimis tisch. In de scheepvaartsector was de stemming gemakkelijker met zeer weinig zaken. De leidende cultures lagen verwaarloosd in de markt. In de staatsfondsenhoek was de tenden tie wat luier. Vandaag kon a pari worden ingeschreven op de 400 min. 4'/t procent staatslening. De belang stelling voor deze lening was, aldus de beurs, matig. De lening zal er wel ingaan doch daar is dan ook alles mee gezegd. In de lokale afdelingen was de stemming verdeeld. Aandelen Palthe werden wederom iets hoger geadvi seerd evenals die van Scheveningen. De Zwolsmangroep heeft grote op zienbarende plannen ten aanzien van de showbusiness. Zoals bekend bezit dit concern reeds grote gebouwen voor amusementsdoeleinden zoals Theater Carré in Amsterdam, Ge bouw van Kunsten en Wetenschappen en de Houtrusthallen in Den Haag. Billiton werd iets lager, Amstelbrcu- werij een weinig hoger geadviseerd. Kon. Papier praktisch onveranderd op 330. vraagd, overigens geheel overeenkoms tig het bepaalde bij art 25 der statu ten". Motie afgewezen Deze vergadering werd gisteren ge houden. De heer W. Schouten, voorzitter, opende om half negen met een woord van welkom, waarin hij zfjn vreugde er over uitsprak, dat de opkomst zo goed was. Hij wekte de aanwezigen op in rust te vergaderen. De heer Koole, bestuurslid van de Nationale Woning raad, was speciaal naar Leiden geko men om op deze vergadering een toe lichting te geven. Bij de ingekomen stukken was een brief met voldoende handtekeningen, welke een motie in hield met een afkeuring van het beleid van het huidig bestuur. De heer Koole zei naar aanleiding hiervan dat hij als bestuurslid van de Nationale Woning raad, een overkoepelende organisatie, gaarne zijn steun wilde verlenen. Hij is op de hoogte van de moeilijkheden, maar hij wenste geen partij te kiezen. Dat is de zaak van de woningbouw vereniging zelf. Maar wel vroeg hij om vertrouwen en begrip. Hjj wees op de ernst van deze bijeenkomst. Het betreft hier een vereniging met ruim duizend woningen, die een miljoenenkapitaal vertegenwoordigen. Dit geld is door de overheid ter beschikking gesteld. „Tracht in uw eigen belang de sfeer goed te houden. Er zijn wellicht fouten 'gemaakt, maar ieder die werkt maakt fouten". HU stelde voor nieuwe statu ten te maken, want die van „Ons Be lang" zijn al dertig jaar oud. Hij bood zelfs aan een concept te maken voor nieuwe statuten. Gesalarieerde Voorts stelde hij voor, dat de vereni- een vaste gesalarieerde zou aanstellen. Voor de bestuursleden is het geen doen meer. Ruim duizend woningen nalopen. Als deze verbeteringen worden aange bracht, zijn volgens spr. de problemen de wereld uit. De heer Schouten be dankte de heer Koole voor de goede uit eenzetting. Wel memoreerde hij, dat de oude statuten pas twee jaar geleden op de ledenvergadering zijn goedge keurd. De motie werd hierna In bespreking gebracht. De heer Gerritsen jr. gaf een lange toelichting, waarop de voorzitter met kracht een weerwoord sprak. Hij bracht de motie in stemming, regle mentair één stem per lid van de ver eniging, de dames-echtgenoten mochten derhalve niet meestemmen. De uitslag van de stemming was uiteindelijk 89 stemmen tégen de motie, 22 voor, waar mede zij dus verworpen was. De heer Schouten bedankte tenslotte de aanwezigen voor het vertrouwen in het bestuur gesteld. Om half twaalf sloot hij deze goed-geleide vergadering. il\ Elke rechtgeaard amateur-fotograaf heeft zich wel eens in meer of min dere mate gewaagd aan de portret fotografie als een nieuwe tak van zijn kunstzinnige hobby: zo perfect mo gelijk schrijven met licht. Enkele on der hen zullen in deze aparte tak een oneindig groot gebied hebben ontdekt om zich fotografisch in te kunnen uitleven. De meesten zullen echter vaak al te snel tot de mening zijn gekomen, dat de portretfotogra fie een terrein is uitsluitend voor de all-round vakman, gewapend met dure camera's, een artistieke gave, een compleet lampenpark, waarbij nog de beschikking over een flinke studioruimte komt. Wat er echter voor de amateur-fotograaf met be trekkelijk eenvoudige hulpmiddelen en in een beperkte ruimte op het gebied van de portretfotografie met succes te bereiken valt, vertelde en demonstreerde gisteravond de heer Jan Hofman in de bovenzaal van restaurant „De Doelen". Hij vond als bij uitstek deskundig amateur-por trettist een zeer aandachtig en dank baar gehoor bij een groot aantal le den van de Leidse Amateur-fotogra fenvereniging, die deze bijzondere kans om het nodige op te steken over de vele facetten van de portretfoto grafie niet wilden verzuimen. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter, de heer J. G. Gompel- man in het bijzonder tot de gastspre ker, werden in vlot tempo enkele huishoudelijke punten afgewerkt. Hierbij kon de voorzitter onder meer tot zijn genoegen mededelen, dat twee leden van de LAFV weer een nationaal succesje hadden geboekt. Bij de landelijke fotowedstrijd, uit geschreven door de vereniging „Sanc- tus Thomas Aquinas" te Amsterdam onder het motto: „Het licht/ligt in de grachten" behaalde namelijk de heer J. Wondergem een vijfde prijs in de afdeling „algemene fotografie" en behaalden in de onderlinge steden- wedstrijd de heren S. Eradus en J. Wondergem resp. de eerste en tweede prijs. De heer Hofman wees er in zijn causerie allereerst met nadruk op, dat tal van amateur-fotografen, die zich met de portretfotografie willen gaan bezighouden van de totaal ver keerde gedachte uitgaan, dat dure lampen met ingebouwde spiegels de enige mogelijkheden bieden om de juiste belichtingen van het te foto graferen model te verkrijgen. Juist in de vaak kleine ruimten die de amateur tot zijn beschikking heeft geven deze lampen echter een ver tekend beeld, waarin alle structuur is verdwenen met als eindresultaat dat de teleurgestelde beginner al vrij spoedig deze tak van zijn hobby on uitvoerbaar vindt. Aan de hand van eigen practische ervaringen demon streerde spreker op welke wijze elke rechtgeaard foto-amateur met twee gewone huiskamerlampen van 200 watt en een eenvoudige camera zeer fraaie resultaten kan bereiken, óók in betrekkelijk zeer kleine ruimten. Hij gaf een schat van practische wenken, zoals houding van het mo- Leidse studenten spelen Le Chandelier Op vrijdag 1 november gaat het „Leidsch Studenten Tooneel" een uitvoering geven van het toneelstuk „Le Chandelier" van Alfred de Mus set. Om deze avond enigszins in de sfeer te brengen van de tijd, waarin Alfred de Musset leefde, begin 19e eeuw, zal het toneelstuk worden voorafgegaan door een korte een- acter „Un Caprice" van dezelfde au teur. Als men tijdens de opvoering van décor verwisselt zal Ad Stok enige ballades zingen. „Le Chandelier" speelt in een klei ne garnizoensstad in Frankrijk, waar evenveel blijkt te kunnen ge beuren als in Parijs, waar „Un Ca price" zich afspeelt. De regie is in handen van Anne Marie Prins, die al bijna drie jaar alle studenten voorstellingen in Leiden regisseerde. De kaartverkoop geschiedt aan de kassa van de Schouwburg. del, afstanden van lampen en came ra, belichtingstijden, lichtschema's e.d. Na de pauze ging spreker wat nader in op de estetische zijde van de portretfotografie, waarbij hij eveneens demonstreerde, dat ook in dit opzicht de amateur-fotograaf geen onbereikbare mogelijkheden worden geboden. Na afloop van deze instructieve voorlichting en demon stratie zijn vele LAFV-leden onge twijfeld tot de conclusie gekomen, dat ook voor hen de portretfotogra fie geen onbetreden terrein behoeft te zijn. Dit bleek eveneens uit de animo die er gisteravond bestond voor de beide praktijklessen, die de heer Hof man speciaal voor de LAVF-leden zal geven op de maandagavonden .4 november en 2 december a.s. L.J.A. TIJDELIJK IN VOORSCHOTEN Het secretariaat van de» LJA is wegens restauratiewerkzaamheden van haar bureau in het stadhuis tij delijk gehuisvest in het jeugdbuiten- centrum „Korte Vliet" te Voorscho ten tot en met 15 november a.s. Het nieuwe telefoonnummer luidt: 01717- Op de Hoflaan vond gistermorgen omstreeks 7.45 een aanrijding plaats tussen een personenauto en een voetganger-automobilist, een 40-ja rige afdelingschef uit Leiden. De af delingschef had moeilijkheden bij het starten van zijn auto, die op de Hoflaan geparkeerd stond. Een ken- riis hielp hem bij het optrekken, door de auto met een kabel op gang te trekken. Toen de afdelingschef de kabel weer losgemaakt had stapte hij ach teruit de rijbaan op, waar hij werd aangereden door voornoemde perso nenauto. Hij brak daarbij zijn rech ter been. De E.H.D. vervoerde hem naar het Academisch Ziekenhuis. Om 10.40 werd in bewusteloze toe stand in haar woning aangetroffen de 85-jarige mevrouw A. Kieft- Straathof, wonende in.een hofje in de Doezastraat. Mevr. Kieft had niet bemerkt, dat bij het aansteken van het gas, de gaskraan open stond maar het gas niet brandde. Hierdoor stroomde het gas vrijelijk de keuken in en vandaar in de woonkamer. De bejaarde dame werd gevonden door haar 54-jarige zoon, die toe vallig op bezoek kwam. Door een arts en het personeel van de E.H.D. werd mond-op-mondbeademing toe gepast waarna het bewustzijn terug keerde. Voor verdere behandeling werd mevr. Kieft in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. Een wel zeer gecompliceerde aan rijding vond gistermiddag omstreeks 12.05 plaats, waar op de wegkruising Pasteurstraat - Korte Hansenstraat een 7-jarig meisje plotseling de rij baan overstak en tegen de rechter zijde van een personenauto, bestuurd door een 45-jarige inwoonster van Leiden, op botste. De bestuurder van de auto schrok zo, dat zij op het gaspedaal trapte en tegen de zijge vel van het administratiegebouw van het Slachthuis toté stilstand kwam. Het meisje liep enkele schaafwon den op aan het gelaat en vermoede lijk een hersenschudding. De auto bestuurster had bloedende wonden aan het gelaat. Haar 13-jarig zoon tje, die naast haar zat, kreeg won den aan voorhoofd en handen. Door middel van een insluiping, die omstreeks 12.45 gistermiddag moet hebben plaatsgevonden in het perceel Rapenburg 59, waarin een bijgebouw van de universiteit ge vestigd is, is uit een geldkistje ih een lade van het bureau van de ad ministrateur een bedrag van 75 ontvreemd. Marktberichten LEIDEN, 29 okt. - Vette varkens - Aangevoerd 75 vette varkens: (no tering per kg. levend gewicht) licht 2,10-2,20 2,24; slagersvarkens 2,25-2,28 zeugen 1,95-2,00. Handel: tamelijk. BODEGRAVEN, 29 okt. Kaas. Aanvoer 83 partijen Goudse kaas. Prijzen: le kwal. 2.60-2.65; 2e kwal. geen noteringen. Extra kwal. tot 2.85. Handel kalm. ROTTERDAM, 29 okt. - Vee. - To tale aanvoer 2.716,; weekaanvoer 4488 vette koeien en ossen 275, gebruiks- vee 743, vette kalveren 280, graskal veren 252, nuchtere kalveren 794, varkens 3, lopers 86, biggen 53, paar den 39, veulens 22, schapen/lamme ren 114, bokken/geiten 55. Prijzen: vette koeien (le), (2e), (3e) kwal.: 305-340, 265-300, 235-260; vette kal veren 360-390, 330-340, 300-320; gras kalveren 425. 325, 260; lopers 135, 110, 90; biggen 75, 68, 58; slachtpaarden 250, 225, 200; schapen 125, 110, 95; lammeren 130, 110, 95; kalf/melk koeien 1200, 1080, 880; vare koeien 860, 720, 600; vaarzen 880, 750, 630; pinken 580, 425, 370. Aanvoer - han del - prijzen: vette koeien: gewoon, goed, als gisteren; vette kalveren; even kleiner, vlot, le kwal iets stij ver, 2e en 3e gedrukt; enkele prima's boven notering; graskalveren: iets korter, tamelijk, ruim prijshoudend; nuchtere kalveren: minder, kalm vooral niet hoger; lopers en biggen: even ruimer, goed, prijshoudend; slachtpaarden; klein, kalm - stabiel; schapen/lammeren: korter, redelijk, wat stijver; kalf/melkkoeien: iets ruimer, kalm, goed prijshoudend; va re koeien; als vorige week. redelijk, constant; vaarzen en pinken: klein, stroef, onveranderd GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Het was het laatste punt van de agenda dat gisteravond in de raads zitting, gehouden onder leiding van burgemeester R. M. Gallas, de gemoe deren van de raadsleden in beroering bracht. Het betrof de bezwaren van de Provinciale Direktie van Volksgezondheid tegen de bouw van 24 woningwetwoningen die, volgens plan van het gemeentebestuur, alle zou den worden ingericht voor bewoning van 9 personen. De Prov. Direktie kan deze huisvestingscapaciteit alleen aanvaarden, indien door de ge meente wordt aangetoond voor welke grote gezinnen deze woningen zijn bestemd. Daar overleg geen wijziging in het standpunt van de Prov. Direktie bracht, zagen b. en w. zich genoodzaakt het oorspronkelijke plan, 12 woningen voor 7 en 12 woningen voor 9 personen, ter uitvoering voor te stellen. gegeven voor grotere woningen dan nodig zijn. Om vertraging te voor komen zou hij willen adviseren te accepteren. Tenslotte steekt Leider dorp met 12 grote woningen nog gunstig af bij omliggende gemeenten. Bovendien is er bij de kleinere al tijd de mogelijkheid tot uitbreiding. De voorzitter zei, dat, als de nood zaak voor grotere woningen niet wordt aangetoond, de plannen ter zijde worden gelegd. De tijd gaat door en volgend jaar komt er weer een nieuw contingent. Men moet op passen dat de realisering van dit contingent niet in gevaar wordt ge bracht. "Nadat de opposanten nog eens hun bezwaren, aangevuld met nieuwe ar gumenten, naar voren hadden ge bracht vroeg de heer De Groot te proberen te achterhalen wat de be zwaren tegen het plan waren en of er een mogelijkheid was daartegen in beroep te gaan zonder dit voorstel in gevaar te brengen. Nadat de voor zitter dit had toegezegd werd het voorstel aanvaard. ALLERHANDE Voor de aanvang van de vergade ring werd, op voorstel van de bur gemeester, besloten een telegrafische gelukwens te sturen aan de ere burger van Leiderdorp, burgemees ter K. van Diepeningen, ter gelegen heid van diens verjaardag. Bij de ingekomen stukken was de goedkeuring van G.S. op het besluit tot verkoop van grond voor de bouw van showroom annex ser.vicestation, garagebedrijf en 18 bovenwoningen, te bouwen in drie woonlagen, aan de N.V. Mij tot Exploitatie van Auto mobiel- en Servicebedrijven MEAS te Noord wijk. Met algemene stemmen werd be noemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school mej. W. A. Lunenberg te Leiden. Rondvraag Bij de rondvraag zei de heer Kleiss het te betreuren dat van gemeente- Leidse Agenda DINSDAG 29 OKTOBER K. O. Filmlezing over „Suomi, het land der duizend meren" door Simon de Waard in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. Stadsgehoorzaal. Ontspannings avond van de Mil. Koksschool, op voering van „lm Weissen Rössl". Aanvang 20 uur. KAB. Vergadering wijkbesturen in Rest. „Central" Aanvang 20 uur. „Peerke Donders". Aanvangscursus 19 45 uur in gebouw G.G. en G.D., Mare. WOENSDAG 30 OKTOBER Alg. Kath. Werkgevers Vereni ging. Kringvergadering in Rest. Van der Heijden. Aanvang 16.30 uur. ARKA, afd. Leiden. Ledenvergade ring in Rest. Van der Heijden. Aan vang 20 uur. KVP Statenkring, Leiden. Verga deringen Rest. Zomerzorg. Aanvang 20 uur' - KVP Jongerengroep. Bijeenkomst van Kring Leiden in Rest. Alberts Corner, Stationsplein. Aanvang 20 uur. Kath. Ned. Middenstandsbond. Af delingsbijeenkomst met filmvoor stelling in Rest. Van der Heijden. Aanvang 20 uur. LMHBS Ver. „Ende Dispereert Niet". Openingsavond in de aula van de Louise de Coligny-HBS. Aanvang 20 uur. Leidsch Studenten Toneel. Opvoe ring van „Le Chandelier" in de Schouwburg. Aanvang 20 uur. DONDERDAG 31 OKTOBER Mij. voor Nijverheid en Handel. Lunchbijeenkomst in rest. Het Kar- rewiel. Steenstraat. Aanvang 12 uur. Leidsch Studenten Toneel. Opvoe ring van „Le Chandelier" in de Schouwburg. Aanvang 20 uur. Stadsgehoorzaal. Concert door het Residentie Orkest. Aanvang 20 uur. „Peerke Donders". Vervolgcursus 20 00 uur in gebouw G.G. en G.D., Mare. Weersverwachting, .nedege- gedeeld door het KNMI, gel dig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. OVERWEGEND DROOG Overwegend droog weer met op vele plaatsen mist of lage wolken en slechts verspreid voorkomende opklaringen. Meest zwakke wind uit zuide lijke richtingen. In het alge meen weinig verandering in temperatuur. Het weer in Europa HELSINKI 1. bew. 9 0.1 STOCKHOLM onbew. 10 0 OSLO mist 8 0 KOPENHAGEN zw. bew. 8 0 ABERDEEN h. bew. 10 0 LONDEN geh. bew. 11 0 AMSTERDAM geh. bew. 6 0 BRUSSEL mist 6 0 LUXEMBURG mist 10 0 PARIJS geh. bew. 4 0 BORDEAUX geh. bew. 12 0 GRENOBLE geh. bew. 13 0 NICE 1. bew. 18 0 BERLIJN mist 11 0 FRANKFORT mist 11 0 MUNCHEN geh. bew. 8 0 ZURICH geh. bew. 6 0 GENEVE geh. bew. 11 0 LOCARNO geh. bew. 12 0 WENEN onbew. 11 0 INNSBRUCK mist 13 0 BELGRADO zw. bew. 0 ATHENE regen 9 ROME zw. bew. 18 0 AJACCIO zw. bew. 19 0 MADRID 1. bew 21 0 MALLORCA h. bew. 23 2 LISSABON mist 20 11 PAUZE KIPPEPRAAT Een kippenhok met kippen is zo echt lekker dom. Ze komen van stok, schudden heur veren op, pikken, ka kelen, krabbelen en kriewen wat, koketteren met de haan, kijken naar hun televisie en gaan weer óp stok. Deze levenswijze is lang niet onge zellig. Bovendien: zy zijn verzorgd van de wieg tot het graf en beschik ken over plenty vrije tijd. Wat zal een kip nog meer verlangen? Het is moeilijk er achter te komen wat zg bezielt. Een van de knapste, prof. Kip in de Leidse Hortus, verklaarde desgevraagd, dat kippen bijziende d w.z. kippig zijn. En wat ze niet zien dat is er niet. Hun zielen zien ze niet. Zo is de kippepraat ontstaan, diait kippen geen ziel hebben. Aldus het gekakel van prof. Kip. PUZZEL Waar blijft zelfstandigheid van de raad? Het was de heer Kleiss die het de bat opende. Hij zei dat het hem zeer bevreemd had, dat het gemeentebe stuur door middel van een schrijven aan de architect kennis had moeten nemen van het afwijzend standpunt van de Prov. Direktie. Hij vond dat dit indruist tegen de zelfstandigheid van de raad. Ook zou hij graag ver nemen waarop de mening is geba seerd, dat deze woningen moeten worden bewoond door 10 personen. Is hier de bevoegdheid niet over schreden, vroeg de heer Kleiss. die voorts meende dat de gemeentebestu ren aan banden worden gelegd. By verhuur in de vrije sektor zal toch ook niet gevraagd worden aan te tonen, dat dergelijke woningen zul len. worden bewoond door 10 perso nen. De heer Andrik kon zich evenmin verenigen met het besluit van de Prov. Directie, dat mede ten gevolge heeft dat de bouw van het kleine type woningen slechts een zeer be perkende invloed heeft op de huur prijs - voor de grotere woningen be draagt deze gemiddeld 22,40 voor de kleinere 21,90. Hij was hiervan geschrokken en vroeg of de raad zich dat zo maar moet laten aanleunen. Hij was het ook niet eens met de opvatting, dat het aantal personen bepalend is voor de woonruimte- behoefte. De heer Van der Sluis kwam tot de slotsom, dat de raad hier met de rug tegen de muur gedrukt wordt en dus maar moet accepteren. De heer Poels meende dat de grotere wonin gen zeer goed passen in het geheel en het een landsbelang is zoveel mo gelijk grote woningen te bouwen te gen een zo laag mogelijke prijs. Wethouder Meerburg noemde het besluit: een vergaande perfektie van goedkeuringsbeleid. Hij zei, dat zeer zeker geen toestemming zal worden li 2 3 L 6 7 8 9 10 11 12 13 U 15 16 17 '8 19 Jo TT 22 23 2-4 25 26 27 28 H 30 No. 528 Hor.: 1 vreemde munt, 5 bijb. figuur, 8 ingewijde, 11 maand van het jaar, 13 zeerover, 15 opening, 17 dam langs een water, 18 Europe aan, 20 afkorting van dona, 21 ver ouderd woord v. ivoor, 23 vorderen, 25 muggenlarve, 27 zeker, 29 deel van een schip, 30 aanloop. Vert. 2 voedsel, 3 snelle hap, 4 dorp j in Limb., 5 vaarwel, 6 Europeaan, 7 bijwoord, 9 onwerkelijk, 10 stuk i bouwland, 12 rang, 14 vis, 16 vaar- I wel, 19 brugje over een smal water, I 22 vinnige klap, 24 rustig, 26 voorzet- sel, 27 welaan, 28 gebod. I Oplossing morgenavond. Oplossing no. 527. Hor.: 1 vesta, 5 log, 7 on, 8 raak, 10 mars, 11 ne, 12 I hand, 13 mei, 14 hert, 15 Leen, 16 adé, 17 Velp, 18 me, 19 leek, 21 erts, 22 do, 23 rib, 24 Etten. Vert.: 1 vos, 2 en, 3 trant, 4 aard, j 5 L.K., 6 grein, 9 as, 10 mare, 11 neep, 12 hede, 13 melk, 14 hamer, 15 leest, 17 vette, 19 Lr., 20 Don, 21 eb, 22 de. wege een rondschrijven is gestuurd aan ouders van kinderen, die een kleuterschool -bezoeken omdat uit ge noemd schrijven niet voldoende dui delijk bleek, wat hiervan de bedoe ling was. Dit heeft bij sommige men sen ongerustheid gebracht, omdat de indruk werd gewekt dat er een nieu we openbare kleuterschool bij zou komen en gevreesd werd dat de ka tholieke kleuterschool nog weer lan ger zou uitblijven. Uit het schrijven bleek namelijk niet, dat het alleen ging om de plaatsbepaling van de openbare kleuterschool. Er was ge vraagd te onderzoeken of het ge wenst was de kleuterschool te ver plaatsen naar de Oranjewijk of dat deze gevestigd kon blijven aan de Plantage, voorheen Willem Vronken- laan. De voorzitter gaf toe dat het formu lier inderdaad niet duidelijk gesteld was maar dat het inderdaad slechts om de plaatsbepaling van de be staande kleuterschool ging. Bij voor komende gelegenheden zal aan een duidelijke redaktie aandacht, worden besteed. Nadat mej. Van der Voort gevraagd had om banken aan het Jaagpad langs de Rijn, de heer Boot had geïnformeerd naar de melksa- nering die geen sanering was. volgens wethouder Nievaart. zei de heer Los dat het hem zeer bevreemd had. dat er op een terrein, dat voor agrarische doeleinden was bestemd en waarvoor in een raadszitting in juni jl. een ver gunning voor de bouw van een bun galow daarop moest worden gewei gerd. nu een gebouwtje was verre zen. Hij vroeg hoe dit mogeliik was. De voorzitter antwoordde dat het college al evenzeer bevreemd was hierover als de heer Los maar dat in de volgende vergadering van het college zal^ worden besproken wat dienaangaande zal moeten worden gedaan. VOOR STREFKNIE'iWS ■7n? nrtK- dip 'ra' we konden toch niet weten, dat ZIE UUK r Air. |De BiIt geIyk zou hebben? PUNT

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4