RUMOER IN HAAGSE RAAD ROND DE ONTSLAGEN CAS-DIRECTEUR 39.75 Verenispr^s- drukwerk n.v. DE LEIDSCHE COURANT Moderne jongens leven op een eigen „niveau Op alles hebben ze een eigen kijk. Zeker op wat zij graag dragen. DINSDAG 29. OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT ga eerst kijken bij FRIS-JONG-JEUGDIG Schuldig aan het huidige gastekort? De omstandigheid, dat Den Haag thans wordt geconfronteerd met een tekort aan gas, als gevolg van het buitenwerking stellen van het ovenblok van de gasfabriek, dat niet meer gebruikt kon worden, heeft gisteren in de gemeenteraad tot uitvoerige debatten geleid, waarbij van verschillende kanten kritische opmerkingen werden geuit aan het adres van het college van b. en w., met name aan dat van de wethouder van Economische Zaken, mr. R. M. van Reenen. De heer J. Fabius (Vrije Burgers), die aanvankelijk een interpellatie had willen houden, doch daarvan afzag, omdat een nota van b. en w. over de gasvoorziening in behandeling zou komen, was van oordeel, dat een deugdelijk beleid van het college de huidige situatie had kunnen voorkomen „naar de ontslagen direkteur van het gasbedrijf, de heer Berkhuijsen, die tijdig gewaarschuwd heeft, is niet geluisterd," aldus spreker, die in het licht stelde, dat het optimisme van b. en w., dat uit hun nota blijkt, niet gedeeld wordt door erkende deskundigen, zoals prof. Brender a Brandis, die de indruk had, dat de nota in paniek was samengesteld door niet-deskundigen, al had dan ir. Tinbergen, de huidige direkteur van de afdeling gas van het gemeentelijk energiebedrijf daaraan zijn medewerking verleend. Spreker kwam tot de conclusie, dat nu de leiding van het betrokken gemeentelijk bedrijf zich zo had geblameerd, waarvan de burgerij het slachtoffer dreigde te worden, de wethouder hoorde heen te gaan. Ten aanzien van het in het verle den gevoerde beleid verkondigde de heer B. Bol (Prot. Chr.) dat blij kens de door hem geraadpleegde no tulen van de Commissie van Bij stand tot november 1962 in de ver gaderingen dier commissie nimmer enige mededeling is gedaan van drei gende moeilijkheden bij het gasbe drijf, waarop de toenmalige directeur zijns inziens toch had kunnen wijzen. Daartegenover stelde de heer D. W Dettmeijer (WD) echter, dat niet de directeur verantwoordelijk is, doch de voorzitter van de Commissie van Bijstand, dus de betrokken wethou der. De heer mr. J. A. M. Borghols (KVP) drong evenals de heer mr. F. J Kranenburg (PvdA) op opening van zaken aan, zodat het mogelijk zou worden een objectief oordeel te vormen. De heer G. van Praag (CPN) meende dat het college openlijk dien de te erkennen, dat het had gefaald. WEERWOORD Wethouder Van Reenen schetste daarop uitvoerig het gehele verloop van zaken. Allereerst wees hij erop, dat door de deskundigen, ook door de vroegere technici van het bedrijf, was aangenomen, dat het betrokken produktiemiddel kamer voor kamer zou uitvallen en dat het plotseling uitvallen van het gehele ovenblok door niemand was voorzien. Het col lege was dan ook voor een overwach te gebeurtenis geplaatst. Voorts legde hij er de nadruk op, dat de heer Berkhuijsen op 7 april 1961 in een brief aan b. en w. slechts terloops het ovenblok D. ter sprake had ge bracht. Medegedeeld werd namelijk, dat de wijze, waarop dit t.z.t. kon worden vervangen, nog in studie was en dat niet vaststond, hoe lang het nog gebruikt kon worden - en dat voor het eerst op 18 mei 1962 van de inbouw van ovenblok E, ter ver vanging van ovenblok D. sprake is geweest. Op 25 juli 1962 werd door de toen malige directeur een daartoe strek kend voorstel bij het college inge diend, doch dit is te laat geschied, gevolg van het feit dat de studie bij het bedrijf anderhalf jaar heeft ge duurd. Tenslotte stelde de wethouder dat de heer Berkhuijsen een volko men onjuist inzicht heeft gehad t.a.v. de ontwikkeling van het aardgas, dat in ons land veel eerder ter beschik king zal komen, dan de heer Berk huijsen -die meende dat de gaspro- duktie in Den Haag eerst in 1975 zou kunnen worden beëindigd - had verondersteld. Kamerlid Koekoek: Boerenpartij bestaat niet De heer H. Koekoek, leider van de zgn. Boerenpartij, heeft gister avond tijdens een televisie-uitzen ding bekend gemaakt, dat de Boeren partij, die als zodanig wel aan de ver kiezingen heeft deelgenomen en thans drie afgevaardigden in het par lement telt, niet bestaat. De heer Koekoek legde verder uit, dat men hem vroeger wel eens had ge vraagd of er geen partij van gemaakt werd, maar het was allereerst de be doeling geweest om in de Kamer te komen. Ook nu kondigde de heer Koekoek niet direct de vorming van een gewone democratische partij aan, hoewel hij er wel zijdelings op wees. Hij vroeg namelijk blijken van in stemming van diegenen, dit tot nu toe het parlementaire werk van hem en zijn beide „medestanders", hadden weten te waarderen. Ontvoering van prinses ging niet door De politie van Tokio heeft 3 man nen gearresteerd die van plan wa ren prinses Soega, de jongste doch ter van keizer Hirohito van Japan, te ontvoeren. De drie mannen wil den voor de 24-jarige prinses, die getrouwd is met een bankemployé en thans mevr. Takako Sjimazoe heet, een losprijs van een half mil joen gulden eisen. Zij werden in de buurt van haar woning aangehou den. r*. ie* lu een platenwinkel aan de Rotterdamse Coolsingel zijn zaterdag de eerste exemplaren van een grammofoonplaat geïntroduceerd van de Nederlandse versie van de musical „Oliver". Voor allen, die bij het spel zijn betrokken, was het een feestelijke gebeurtenis, want zij hadden de plaat nog niet kunnen beluisteren. Op de foto: vlnr Nelly Frijda (Nancy), Jan Nelissen (Oliver) en Johnny Kraaykamp (Fagin) genieten aan de discobar van hun eigen „Oliver". miljoen gemoeid zijn. Voor de kos- vele mogelijkheden tot actieve en ten van voorbereiding en van de passieve recreatie, de aanleg vam ©n- eerste aanzet van werkzaamheden geveer 200 volkstuinen en van een werd een bedrag van 500.000,- be- complex school- en kindertuinen, als- schikbaar gesteld. Het ontspannings- mede de stichting van een kinder- gebied zal deel uitmaken van de boerderij. „groene zoom" rond de bebouwde Met uitzondering van de aanleg stad en een overgang vormen tussen van volkstuinen en sportterreinen, De gemeenteraad van Den Haag waaraan voorrang zal worden ver heeft zich in beginsel akkoord ver- ?eb,ed van het westland. leend, zal het plan in drie fasen klaard met de aanleg van 'n ruim worden gerealiseerd. Verwacht mag 95 ha groot recreatiegebied in de Uit- Aangelegd zullen o.m, worden 8 worden, dat het gehele ontspanning- hofspolder, die tussen de Lozerlaan voetbalvelden, een tennispark en 'n gebied, dat de naam „de Uithof" zal en de gemeente Monster ligt. Met 't parrdenr en ponycentrum. krijgen, in een tijdsbestek van vijf plan zal een som van rond 12,5 Tenslotte omvat het plan, behalve jaar zal kunnen worden voltooid. Den Haag gaat groot recreatiegebied van ruim 95 ha. aanleggen Sportieve winterjas met rugceintuur en vleer muiskraag. Tweed in aantrekkelijke kleuren, 12 jaar 02 50 Tweed winterjas met 3-delige rugceintuur. De astrakan kraag geeft deze jas zijn gewaardeerde karakter, 15 jaar gg 75 Katoenen coat met uitknoopbare krulmouton, ook in de capuchon. Vlot en praktisch, 9 jaar Haarlemmerstraat 143 - Leiden VOOR LW PROGRAMMA'S BILJETTEN REGLEMENTEN CONVOCATIES PAPENGRACH1 32 LEIDEN f Kreymborg brengt deze kijk zeer gevarieerd in beeld met zijn jassencolleaie 1963. Fleurige vlotheid in „jongste" stijl. Modellen en kleuren die precies op hun „smaakniveau" liggen. Sportief! Levendig! En apart! Stoffen die u een uitstekende kijk geven op Waarborg-degelijkheid. Mode waarin uw jongen heel wat mans is. mode recht op de jonge man af LEIDEN, Breestraat 161 Zwarte r}{c(anc(L is tóp-mode vrijdag 1 november gesloten Modern slankkledend model dat aan de voet sluit. In zwart en diverse andere kleuren. Lekker warm en ijzersterk. Voor een heel soepele prijs. Uitgebreid maat-assortiment. Troef 1 O Voordeel-prijs I O Niet telefonisch of per post te bestellen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 14