DE SISSENDE SAMPAM! HAGEVELDS JUBILEUM WERD EEN TYPISCH HAGEVELDS FEEST de geluidsmuur MAANDAG 28 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Weliswaar in besloten kring, maar niettemin op bijzonder feestelijke wijze is gisteren het feit herdacht, dat het klein-seminarie „Hageveld" te Heemstede veertig jaar geleden in gebruik genomen werd. Het is een typisch Hagevelds feest geworden, dat mede een heel eigen sfeer kreeg, omdat vele oud-leraren aan de uitno diging gehoor hadden gegeven het ju bileum mee te vieren. Onder hen was vandaag op de tweede dag ook de emeritus-bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, die van 1905 tot 1916 leraar was in Hageveld, dat toen nog gevestigd was in Voorhout. In de kapel van het seminarie droeg regent E. J. M. Hupperetz, 's morgens de plechtige H. Mis op. Daarbij werd hij geassisteerd door de oudste twee leraren, namelijk Th. Straathof en J. Bruin. De regent hield zelf de predicatie en herinnerde er aan, hoe tal van jongens in hun eer ste opleidingsjaren hier de eucharis tie hadden meegevierd. Velen van her\ dragen nu als priester dagelijks het H. Misoffer op. De liturgische gezangen werden alle volgens het gregoriaans gezonegn, behalve het Gloria, dat genomen was uit de Missa Sponsa Christi van Hendrik Andries- sen. Het koor der seminaristen stond onder leiding van de leraar B. Quant. Na de plechtigheid werd nog gezon gen psalm 150 van César Franck. Reünie. Een van de hoogtepunten was daarna de grote samenkomst in de aula. Daar zou „Veertig Jaar Hage veld" met recht weer tot leven ko men. Dat bleek reeds, toen de oud- leraren het seminarie waren bin nengekomen en in hun reünie feite lijk vier decennia overspanden. Zij en verschillende andere genodigden onder wie de vicaris-generaal mgr. J. Groot en mgr. C. van Trigt, werden in de aula begroet door de re gent. Het uitspreken van het her denkingswoord was toevertrouwd aan de vorige regent, mgr. dr. C. J. Hen- ning, die beter dan wie ook kon ver tellen over het Heemsteedse Hage veld. Hij kwam daar immers als le raar, toen Hageveld pas een half jaar in Heemstede aan de gang was. Later werd hij subregent en vervol- OPVARENDE VAN FREGAT DOODGESTOKEN Zondagmiddag heeft zich aan boord van het in de Nederlandse An tillen gestationeerde fregat Hr. Ms. Van Ewijck een steekpartij voorge daan als gevolg waarvan een korpo raal-machinist om het leven is ge komen. Nadat de 18-jarige ongehuwde ma chinist der derde klasse van der W. wegens ondisciplinair gedrag tegen de korporaal-machinist J. Lagendijk door de officier van de wacht voor lopig arrest was opgelegd, heeft Van der W. onverwacht een mes gegre pen en daarmee de korporaal-machi nist gestoken. Het slachtoffer, dat tij dens het transport naar het zieken huis is overleden, zal met militaire eer worden begraven op de militaire begraafplaats te Willemstad. Het slachtoffer, dat ongeveer an derhalf jaar in de Ned. Antillen dien de en voor Kerstmis aanstaande naar Nederland zou terugkeren, was 35 jaar oud. Hij laat een vrouw en twee kinderen (twee zoontjes van tien en vijf jaar) achter. Het gezin woont in Den Helder, aldus deelde de marine voorlichtingsdienst in Willemstad mee. Herkomst gestolen juwelen achterhaald Na hardnekkig speurwerk is de Amsterdamse politie er in geslaagd klaarheid te brengen in de zaak van de juwelenschat. In de luxueuse sportauto van de juwelenhandelaar uit de Amsterdamse onderwereld, „Miljoenen-Dick", werd bijna twee ton aan gestolen sieraden gevonden, die afgelopen weekeinde positief erkend zijn als het eigendom van ju welier Roth in Wiesbaden. Zijn dochter Gisela Roth, die in Wiesbaden een schilderijenhandel leidt, waar zij ook juwelen verkoopt is met een Duitse politiefunctionaris gens was hij regent, welke functie hij bijna vijf en twintig jaar bekleed heeft. Nu is hij weer werkzaam als leraar. Mgr. Henning kon dus putten uit een groot arsenaal persoonlijke herinneringen en hij deed dat met graagte. Hij hield geen redevoering op wetenschappelijke basis. Hij zocht het meer in een badinerende vertel trant en reproduceerde die veertig jaar in anecdotische vorm. Zijn audi torium heeft daaraan veel plezier be leefd. De bezettingstijd vooral had de aandacht van mgr. Henning. De avonturen binnen het Hageveldse leven, hoe verspreid dat ook was, boden voldoende stof tot vertellen. Daarbij bleek ook, hoe veel Hage veld te danken heeft aan de Zusters Franciscanessen van Alverna, die nu veertig jaar het seminarie bedienen. Door de zusters in zijn herinnering te betrekken, maakte mgr. Henning als het ware een preludium op de hulde, die de Zusters nog bereid zou worden. Dat gebeurde even later, toen een lied „De Zusterkens" ten ge hore werd gebracht. Vervolgens ge noot iedereen van de kostelijke „Le gende van Zuster Goudia". Als de Zusters toen nog niet wisten, hoe haar werk binnen het Hageveldse le ven wordt gewaardeerd, werden zij dat zeker gewaar door de bloemen hulde, waarmede ztf verrast werden. De kroon op al die hulde was het televisietoestel, dat het „huis" de Zusters ten geschenke gaf. De bijeenkomst werd opgeluisterd met muziek en zang. Onder meer trad het herrezen symphonie-orkest met een echt Hageveldse revue op de planken. Vandaag is het nog steeds feest binnen het seminarie. Alle pries ters van het bisdom Haarlem zijn uit genodigd dat mee te maken. In grote lijnen is het programma hetzelfde als dat van gisteren. En nu bereidt Ha geveld zich voor op het 150-jarig be staan als instituut, dat in 1967 ge vierd zal worden. naar het hoofdbureau aan Je Elands gracht gekomen en heeft de in de auto en ten huize van Miljoenen-Dick gevonden kostbaarheden herkend. De sieraden zijn in de nacht van 7 op 8 oktober gestolen door indrin gers, die geen spoor nalieten. Juwe- liet Roth loofde toen een bedrag van 20.000 D.M. uit voor degene, die een beslissende bijdrage tot de arrestatie van de daders zou leveren. Na de arrestatie van Miljoenen Dick in Amsterdam zijn thans ook twee Keulenaren gearresteerd. De anonie me tipgeefster, die de Amsterdamse politie op het spoor zette in deze ju welen-affaire kan aanspraak maken op 20.000 D.M. TWEE VISSERS VERMIST OP WADDENZEE Zoeken gestaakt Men neemt aan, dat de gebroeders N. W. en D. van Duin uit Obdam, die donderdagmorgen met een roei boot uit Wieringen waren uitgeva ren om te gaan visseen en sedert dien worden vermist, zijn verdron ken. Zondagmiddag is het zoeken ge staakt, nadat de roeiboot des morgens was gevonden op het Noordersielt, dat ongeveer vijf kilometer ten noor den van Wieringen ligt. De boot was leeg en ook het visgerei van de man nen was er niet meer. Men neemt aan, dat de mannen getracht hebben lopend de wal te bereiken, toen bij eb het wad droog viel. Zij moeten zijn verdwaald qn bij het opkomen van de vloed zijn verdronken. Een etmaal, nadat de broers waren uitgevaren, vrijdagmorgen, is hun vermissing aan de rijkspolitie ge meld. De reddingsboot „Prins Hen drik" uit Den Helder is toen onmid dellijk uitgevaren, maar moest bij het invallen van de duisternis de opspo ring staken. Twee anderen gered Twee andere sportvissers, die even eens in de mist op de Waddenzee zoek waren geraakt, zijn zondag ge red. Het waren de aannemer J. Tim mermans uit Petten en de 81-jarige J Klaver uit St. Maartensbrug, die zaterdagmorgen om half zeven met een vlet naar de Waddenzee waren getrokken om te vissen. Toen zater dagavond tegen elf uur de mannen niet terug waren, werd de politie ge waarschuwd. Er kon toen die dag niets maar worden gedaan maar zon dagochtend is ondanks de zeer dich te mist de motorreddingsboot „Prins Hendrik" uit D enHelder uitgeva- Na enkele uren zoeken werden de door en door verkleumde vissers ge vonden. Zij vertelden, dat zij door de mist ieder gevoel van richting waren kwijtgeraakt. Gelukkig waren zij zo verstandig geweest hun boot niet te verlaten en voor anker te gaan om het optrekken van de mist af te wachten. De politie van de Amerikaanse staat Michigan zoekt een man die vrijdagavond een vijfjarig meisje ontvoerde uit een auto waarin het kind met een broer op haar moeder zat te wachten. Het meisje, Michelle Moran, is inmiddels zaterdagochtend levend teruggevonden in de omge ving van Lansing. Zij bleek te zijn aangerand. Zaterdag is voor het eerst een Polarisraket van het type A-3 van een ondergedoken duikboot gelan ceerd. Het wapen bereikte zijn doel gebied na een vlucht van 3.700 km. In New York was het zondag prachtig weer. De thermometer wees 28 graden Celsius aan, de hoogste temperatuur die ooit op 27 oktober in de stad is gemeten. Een zestigjarige vrouw heeft in haar woning in Esch-sur-Alzette irn Luxemburg sedert vorige week maan dag bij de lijken van haar 64-jarige man en haar 19-jarige zoon gewaakt, die waarschijnlijk aan voedselvergif tiging zijn overleden. De vrouw was te zeer overstuur om anderen te waarschuwen. Dat deden buren zon dag, gealarmeerd doordat ze de hele week niemand van het gezin meer gezien hadden. (Advertentie) een verpleegster, die deze zelfde functies ook in het dagelijks leven bekleden. De verschillende mede werkers aan de „zaak Wilma Hel- gers" zijn gekozen uit de familie en kennissenkring van de samenstellers. Voor onze eigen lezers is het wel licht interessant te vernemen, dat beide uitzendingen uit Hillegom ko- Aanstaande uitzendingen Dinsdagavond is er de KRO met enkele belangrijke rubrieken; Brand punt, een programma met Jan Blaa- ser en de pas gehuwde Sacha Deni- sent, een uur met Hitchcock, een uitzending over missie en ontwikke lingshulp en „Schatten op Zolder". Donderdagavond brengt de VPRO een t:v: ballet en het spel „Brief encou- ter", enkele jaren eerder als film vertoond. Op Al'lerheiligenavond is er t.v. Mis in Harmeien. Aetherklan ken DINSDAG 29 OKTOBER 1963 HILVERSUM I. 402 M. 746 ke/s. Rustige zondag Bij de NCRV hadden de kijkers een rustige zondagavond. Met de naam van de Engelse arts-romanschrijver A. J. Cronin had men een welkome introductie tot het „memorandum van een dokter". Het was een bele venis van een jong medicus, Alan Finlay (Bram van der Vlugt) als de ambitieuze student, die ?ich met ze kere passie overgeeft aan zijn ideaal, chirurg te worden. Hij toonde zich heethoofdig en meende altijd gelijk te hebben bij het stellen van diagno se en therapie. Het eerste deel van deze serie van vier, in de duidelijke bewerking van Alfred Pleiter, kwam goed op het scherm. Andere opval lende rollen waren die van dr. Ca meron, gespeeld door Rob Geraerds, Coba Keliling en Lucas Wensing. Jan van Hillo sprak „onder vier ogen" met F. A. Stroethoff, evange list en gebedsgenezer. De camera re gistreerde een uitgebreid beeld van deze man en zijn echtgenote. Vooraf heeft de NTS verslag gegeven over de sociale woningbouw in de EEG, in ons land met name bij een verhui zing in Amsterdam. In totaal werden zes gezinnen, tot zelfs in Italië, gade geslagen. Samen met Nederland heb ben nog vijf landen zondagavond Noordzee-melodieën uitgezonden, met matrozenliederen en liedjes van de zee. De Nederlandse bijdrage was van A. van Oorschot en werd door Nico Hiltrop geregisseerd. Jaap Valkhof zong een liedje „langs de Maas" en het Haagse matrozenkoor zong bij beelden van de Rotterdamse haven. Twee avonden quiz Zowel de KRO als de Avro zijn met nieuwe spelletjes begonnen, waaraan ook de huiskamer kon meedoen, al thans op afstand. Op fluweel zitten de rechtstreekse deelnemers, want die kunnen geld verdienen. Eerlijk gezegd, is Avro's quizuur ons het meest bevallen, want hier ging het niet alleen om intelligentie, maar er werd veel bij te zien gegeven. We denken aan de dikwijls verraste ge zichten van het artiestenechtpaar Ko van Dijk-Teddy Schaank. Beiden za ten in „Wachtwoord", niet altijd even gemakkelijk. De test „Wie van de drie" leidde nu en d<an tot een om- de-tuin-leiden, zoals bijvoorbeeld in de ondervraging over de parachute, toen de „panel" volslagen mis tastte. Joekie van der Valk heeft zich dap per heen geslagen door de presenta tie van KRO's kansspel „Ja of nëe". Er kwamen de nodige Nederlandse vocalisten opdraven, maar er was weinig goeds bij hetgeen gezongen werd. Voor volgende uitzendingen mag producent Gerard Michon bij de keuze van liedjes wel wat meer kri tisch staan en dan tevens voorkomen, dat bij een modeshow en dergelijke reclame wordt gemaakt en prijzen worden genoemd. Dat is tegen een zeer terechte afspraak. Opnieuw „frater Venantius" Zowaar is „frater Venantius", alias Wim Sonneveld, bij verrassing op nieuw voor de t.v. gekomen. Dat was zaterdagavond in Avro's amusements programma „Kijk die Rijk". Die ver rassing" werd in dezelfde stijl aan gekondigd als tevcy:en de jazzfeno- mene Sarah Vaughan door Willem Duys. Sonneveld kon natuurlijk niet voorbij gaan aan de kritiek die op zijn dak is gevallen en uiteraard ver zuimde hij niet de lofprijzingen te vermelden. Hij gaf verder een kort nummertje bij de gitaar, samen met de omvangrijke drie Peters sisters. Belangrijk vonden wij de zuivere zangstem van Lize Marke. Eli Asser stond garant voor de teksten van de ze eerste show van Rijk de Gooyer. Daarbij was wel het meest belang rijk de parafrase op Perry Mason, gelardeerd met versjes, herinnerend aan Messer's Dreigroschenoper en pittige tekeningetjes. Twee avonden t.v. rechtbank Vanavond en woensdagavond brengt de Vara voor de vijfde keer een t.v. rechtbank op het scherm. Het gaat deze keer om het meest ernstige de lict dat ooit in deze serie werd be handeld. Men kan dat zelf achterha len door de inleiding in de KRO-gids. Regisseur Milo Anstadt verwacht niet. dat president Relinfante reeds vanovond zal klaar komen met het verhoor van de acht getuigen. Onder dezen zijn een arts, een predikant en AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.i5 Pro- gramma-overz. Aans.: Lichte gram. 9.00 Gymnastiek. 9.10 De Groen tem. 9.15 Klas. gram. 9.35 De Groentem. Morgenwijding. 9.55 Boekbespr 10.00 Arbeidsvitaminen (gr). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Instrument, sextet met zangsolisten. 12.20 Regeringsuitz.: Voor de landb. 12.30 Mededel. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Promenade-orkest. 13.00 Nws. 13.15 Mededel., event, act. of grom. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte ork. muz. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Orgelspel: amusementsmuz. 15.00 Lichte gram 15.30 Zangrecital (sopraan en piano): Spaanse liederen. 1600 Actualiteiten. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York Calling. 17.35 Lichte gram. voor de teenagers. 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Amateursprogram. 18.40 Licht instrumt. kwintet met z. soliste. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs. 19.10 Fragm. uit de opera Manon Lescuat (gr). 20.00 Nws. 20.05 Hou je aan je woord, literaire quiz. 20.45 Woorden vloed, cabaretprogram. 21.15 Piano recital: klas. muz. (stereo uitz.) 21.45 Wat ons bezig houdt: radioforum over actuele kwesties. 22.15 Lichte orkest- muz. 22.30 Nws. en mededel. 22.40 Actualiteiten en beursber. 23.00 Mo dern toneel, maandelijkse kroniek 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 M. 1007 kc/s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed 7.15 Lichte gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lich te gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Klas. gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Vol- aan.vooruit. 12.00 Angelus. 12.04 Draaiorgelmuz. (gr). 12.30 Mededel. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Wij van het land: progr. voor de boeren. 12.45 Platennieuws. 12.55 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Draaien maarl lichte gram. 14.00 v. d. plattelands vrouwen. 14.10 Wissewassen, klank beeld. 15.00 Viool en piano: amusem. muz. 15.20 Voordracht. 15.40 Ballet- muz. (gr). 16.00 Voor de zieken. 16.30 Religieus progr. voor de zieken. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Gram. 17.50 Regerings uitz.: Bezoek aan Bonaire, door Fred A. Berger. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Uitz. P. S. P.: Hoe staat het met de intern, spanning?, door Prof. Dr J. de Graaf. 18.30 Strijkorkest. 18.50 En nu mijn geval: vragenbeantw. 19.00 Ac tualiteiten. 19.30 Licht ensemble 19.50 Lichte gram. 20.00 Kwelling, hoorspel. 21.40 Modern strijkkwartet (gr). 22.00 Zingende kerk: geestel. liederen. 22.20 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nws. 22.40 Vreemd. een keuze uit woord, zang en dans van elders en.anders. 23.10 Licht orkest en solisten. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.00-14.25 Over de grenzen, school tv. KRO: 19.30 Schatten op zolder. NTS: 19.58 't Manneke. 20.00 Journaal. KRO. 20.20 Concilie-journ. 20.45 Brandpunt, actualiteiten en me ningen van deze week. 20.50 Jan en Alleman, amusem. progr. 21.15 En uw naaste als uzelf.uitz. over missie/zending en ontwikkelingshulp. 21.50 Een uur met Hitchcock: 1 saw the whole thing, film. NTS: 22.40- 22.25 Journaal. naar de film „the sound bairier" Zij had haar gezicht tegen mijn schou der gedrukt en zo nu en dan streelde ik even over haar dieprode haar, dat opglansde onder het licht van de zwakke lampjes. Ik dacht aan wat er nu verder gebeuren zou, maar ik kon mij er geen duidelijke voorstel ling van vormen. Alles zou in ieder geval anders worden. Mijn vriend schap met Tony zou voorgoed ver broken worden, maar die gedachte liet me koud, zoals al het andere mij ook niet meer kon schelen. Het enige belangrijke was dat ik nooit meer sou kunnen leven zonder Jess. De dreunende inslag van een bom deed de gesprekken in de kelder even verstommen. De lampjes schom melden zaoht heen en weer. Ergens m de volte suste een moeder haar kind dat was begonnen te huilen. Ik legde mijn hand op Jess's haar en drukte haar hoofd dichter tegen mij aan als om haar te beschermen. Ze bewoog zich niet. Na een kwartier begon het geluid van de ontploffingen af te nemen en vijf minuten later loeiden de sirenes opgelucht dat alles weer veilig was. De schuifelden de kelder uit en lie pen zwijgend naast elkaar door de drukte van de zich snel verspreiden de groep mensen. We kwamen door een klein plantsoen met een paar bo men. Er welde een machtige golf van verlangen en tederheid in mij op, toen ik opzij keek en neerzag op haar gebogen hoofd, weggedoken in de kraag van haar ias. Ik nam haar in mijn armen en fluisterde: „Lieve ling". Maar alles was ineens anders. Het was alsof zij een vreemdelinge was, een vrouw die ik nooit gekend had en nooit kennen zou. „Jess", zei ik angstig. Zij drukte har voorhoofd te gen mijn schouder en keek niet op. „Jess", zei ik nog eens, „Jes". Ik legde mijn handen om haar gezicht en beurde het naar mij op. Het was nat van tranen. Haar ogen waren gesloten. „Ga weg", zei ze, „ga als jeblieft weg". „Jess", zei ik wanhopig en ik zocht tevergeefs naar andere woorden. „Jij kunt er niets aan doen, het is allemaal mijn schuld, maar ga nu weg, Dave, ga nu alsjeblieft weg". Er was een klank in haar stem, die alles onherroepelijk maakte. Zonder iets te zeggen trok ik mijn armen van haar weg en begon te lopen in de richting waar wij vandaan gekomen waren. Ik zal niet eer verder kunnen leven, dacht ik, er zal niets meer zijn om voor te leven. Toen ik nog een keer omkeek, was zij al weg. XII Maar ik leefde wèl verder en het ging me zefs beter af dan redelijker wijze van iemand met een gebroken hart verwacht moaht worden, zodat ik tenslotte wel moest geloven dat de schade aan dat vitale orgaan niet zo groot was geweest als ik aanvanke lijk dacht. Toen ik tenminate een maand later getuige was van het hu welijk van Tony en Susan, voelde ik geen spoor van de gebruikelijke wee moed, die men bij iemand onder mijn omstandigheden op dat moment toch zou moeten aantreffen. Inte gendeel, ik dacht zo goed als niet meer aan Jess. Nóch haar nóch Phi lip had ik na die avond meer ont moet. Tony moet iets vermoed heb ben, hoewel hij niet kon weten wat er precies was gebeurd want ik had hem niets verteld. In ieder geval had hij geen enkel woord ooit over die bewuste avond gesproken en zelfs de namen van Jess en Philip niet meer genoemd. Het huwelijk van Tony en Susan moest bijna nog uitgesteld worden, omdat alle verloven ingetrokken wer den. Iedere dag verwachtte men nu de invasie. Maar omdat Tony niet meer bij een gevechtseenheid was ingedeeld, werd hem bij wijze van uitzondering vijf dagen verlof ver leend. Onmiddellijk na de huwelijks voltrekking in de kerk zou hij met Susan naar het Ridgefield-vliegveld vertrekken om kennis te maken met Susans vader. Hy zag daar nogal te gen op en het was Susan, die mij uit nodigde met hen mee te gaan. Eerst had ik dat natuurlijk van de hand gewezen met opmerkingen ais „der de man" en „toch al zo'n korte hu welijksreis", maar Tony viel Susan bij. Hij vond het kennelijk een rus tige gedachte dat hij niet alleen te genover John Ridgefield zou komen te staan. In stilte amuseerde ik mij met Tony's vrees voor zijn onbekende schoonvader, een vrees die ik nooit bij hem verondersteld zou hebben. Misschien was het ook nog wel iets anders: de steile trots van de bak kerszoon Garthwaite tegenover de Ridgefield-miljoenen. Na een korte plechtigheid in de kerk reden we in een gehuurde wa gen naar een vliegveld in de buurt van Londen. Ik zette Tony en Su san achterin en ging zelf achter het stuur zitten met de opmerking: „Laat mij maar rijden, er mocht eens ergens een boom op de weg staan". Tony grinnikte en begon het ver haal aan Susan te vertellen, terwijl ik de wagen op gang bracht. In het spiegeltje zag ik dat een paar ken nissen van Tony iets aan de achter bumper bonden. Toen we nog geen honderd meter gereden hadden, zei Tony ineens: „Wat hoor ik toch voor een geluid?" Hij keek door de ach terruit. „Verroest, er hangt een ouwe schoen aan. Stop eens even Dave." „Ik denk er niet aan", zei ik. „Heel Londen zal weten welk een verant woordelijke taak er op dit ogenblik op mijn schouders rust." Hij gromde nog wat en Susan lachte. Een halt uur lang werd er niet gesproken. Toen waarschuwde ik: „Wil je er aan denken dat ik hier een spiegeltje heb". „Als je nou in plaats van dat spie geltje je fatsoen gebruikt, dan zijn al le moeilijkheden uit de weg ge ruimd", lachte Susan. „Ik zal .mijn best doen", beloofde ik. Weer ging een tijd voorbij waar in niets werd gezegd. Het was een sombere dag met veel regen en een harde wind, maar zelfs de weersom standigheden konden niet verhinde ren dat ik het leven van een steeds vrolijker kant ging bezien. Ik dacht terug aan de kantoorbediende David Burnside, die stukjes stuurde aan een plaatselijk dagblad en keer op keer brieven kreeg met steeds dezelfde aanhef: Tot ons leedwezen Dat was een eeuwigheid geleden en Davik Burnside mocht niet ontevre den zijn, dacht ik voldaan. Op dit ogenblik reed ik zonder veel zorgen over zijn verdere toekomst naar een vacantie van vyf dagen. Zijn beste vriend was zo juist getrouwd met een vrouw, die geen oude kameraden uit elkaar zou halen maar integendeel als waardige derde haar plaats in dat verbond zou innemen. (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2