BEATRIJS BRENGT U VOLGENDE WEEK: BEATRIJS Volgend jaar in de Bollenstreek atletiek op internationaal niveau? SPORT ZATERDAG 26 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA KORTE GOLF Sintelbaan in Lisse vraagt dringend om reconstructie lijk voor de dag te komen De Spar taan wil volgend jaar naar de tweede klasse promoveren heeft men een derde trainer aangesteld, de bekende coach van AV '23 uit Amsterdam, de heer P. J. v. d. Pal, die zich op de springnummers zal gaan specialiseren. Behalve de heer v. d. Pal en de reeds geruime tijd in dienst zijnde heren Gijs Rewijk en Ko Rooyakkers, wil men nog een vierde trainer aantrekken, die zich Er is in theorie! een zeer goede die reeds verschillende nationale re- vooral tot de werpnummers zal bepalen, kans, dat men volgend jaar in de bollen- cords aan gruizelementen heeft gelo- Op de Lissese baan ontbreekt tot nu streek atletiekontmoetingen van natio- pen. Piet Beelen is trouwens niet de toe alle werp- en springaccommodatie. naai en wellicht van internationaal for- enige crack van De Spartaan. Maar wellicht komt hier binnen niet al maat te zien zal krijgen. Naar we ver- Met bijzonder veel belangstelling kij- te lange tijd ook verandering in. Krijgt nemen zijn er plannen in de maak om fcgn experts ook naar de verrichtin- Lisse inderdaad een goede sintelbaan, de sintelbaan in het Lissese sportpark, gen van piet Wildenburg uit Lisse, die dan acht de heer Paardekooper het zeer de enige tussen Leiden en Haarlem, te op de springnummers een grote klasse wel mogelijk, dat men reeds in 1964 in reconstrueren. De voorzitter van de at- toont. Hij komt nu reeds tot 1.79 meter de bollenstreek atletiekontmoetingen letlekvereniging „De Spartaan" had ook en niet de eerste de besten menen, dat van nationaal en wellicht ook van in- van een dergelijk plan vernomen, maar hij bij een nauwgezette en een deskun- ternationaal formaat zal krijgen, zo ver ir. Paardekooper wist heeft dit dig geleide training wel eens op inter- Niet alleen de passieve belangstelling nog geen vaste vormen aangenomen, nationaal niveau kan komen. Op het voor atletiek is door de prestaties van Daar zal trouwens de gemeenteraad over gebied van de hinkstapsprong doen de verschillende Spartaan-leden gegroeid, moeten beslissen. prestaties van Hanny Dahlkamp uit Lis- maar ook het aantal actieve beoefenaren Ir. Paardekooper was intussen wèl 8e veei beloven en verder zal men met van de moeder aller sporten. De vereni- van mening, dat het hoog tyd wordt dat -n aan zekerheid grenzende waarschijn- ging telt nu meer dan 270 leden en wil de sintelbaan in het sportpark onder Ujkheid in de nabije toekomst ook van de vleugels nog verder gaan uitslaan, handen genomen wordt. „Er deugt van de discuswerpster Marga Kortekaas Men zal zich binnenkort richten tot de de baan niets, maar dan ook niets", zo (eveneens uit Lisse) stellig meer gaan leerlingen van alle lagere en middelbare zei htf ons. De baan is zo hard als beton horen. De genoemde vier Spartanen scholen in de bollenstreek. En men is er en er is geen enkele loper, die er op wil hebben van de KNAU de vererende uit- van overtuigd, dat de snel stijgende lijn trainen, laat staan wedstrijden houden, nodiging ontvangen deel te nemen aan van de curve nogmaals een flinke duw Bovendien voldoet de baan niet aan de de centrale training. Om zo goed moge- omhoog zal krijgen, eisen door de KNAU gesteld". Niet alleen dat de heer Paardekooper als voorzitter van De Spartaan een grote beurt van de sintelbaan zou toe juichen, ook als raadslid. De belangstel ling voor de sport is in de bollenstreek groot, zo meent hij, maar ook zeer een zijdig gericht. Het is al voetbal wat de klok slaat en wat meer variatie is zeer gewenst. De belangstelling voor atletiek Is het laatste jaar gegroeid en de heer Paardekooper schrijft dit voor een on belangrijk deel toe aan de opmerkelijke prestaties van Piet Beelen uit De Zilk, Indiase politie heeft in een nu vier maanden durende veldtocht te gen bandieten in de Tsjambalravij- nen van Midden-India dertig Dacoï- ten gedood en 108 gearresteerd. De Dacoïten zijn benden vogelvrijen die rijke kooplieden ontvoeren om los prijzen te kunnen bedingen, roof overvallen plegen langs de wegen en van dorpsbewoners onder dwang geld afpersen. Westduitse geleerden werken in Porz Wahn bij Keulen samen met een firma uit München aan een kunstmaan van 800 a 1000 kilo, die op 500 tot 600 km hoogte rond de aarde moet gaan cirkelen. Het wordt de grootste Europese kunstmaan. voorzien van telescoop en spectrome ter voor het opnemen van sterren spectra in het ultraviolet en het me ten van roentgen- en gammastraling. Oostduitse grenswachters heb ben gisteren bij het controlepunt Charlie bijna veertig minuten een Amerikaanse legertakelwagen tegen gehouden, die een kapotte Ameri£ kaanse legerauto uit Oost-Berlijn wilde halen. De wagen kon later wor den opgehaald. Een 19-jarige Oostduitser die in Ottowa politiek asiel had gevraagd, maar door zijn kornuiten weer aan boord werd gehaald, is door een Ca nadese politieman en een functionaris van de immigratiedienst in St. Johns, New Foundland, van boord gehaald en bij de Canadese bereden politie ondergebracht in afwachting van de beslissing op zijn verzoek. RAAD VAN VOORSCHOTEN nam KVP-amendement aan over verkoop voorwaarden van bouwterreinen Rijkssteun voor sport in Engeland Lord Hailsham, de Britse minister onder wiens verantwoordelijkheid de sport valt, heeft op een vergadering te Londen in zijn toespraak laten doorschemeren, dat de regering voor de eerste keer directe financiële steun zal verlenen aan de Britse sport. „Ik kondig u een stap voorwaarts aan. Wij zullen binnenkort onze plannen bekend maken en hopen, dat zon der afschrikkende vrijwillige bijdra gen het mogelijk zal zijn hulp te verlenen in die gevallen, die daar voor in aanmerking komen", aldus lord Hailsman. Nooit tevoren heeft de Britse regering directe financiële hulp aan Britse sportmensen gege ven. LFC-UVS Morgenmiddag komen de twee gro te Leidse rivalen LFC en UVS tegen elkaar in het veld. De ploeg van LFC ■al er als volgt uitzien: Doel: De Hoed; achter: A. Kanbier en H. Sira; midden: C. van der Zeeuw, L. de Jong en G. van der Heijden; voor: J. Rietkerken, A. Heijmans, D. Sira, P. de Jong en J. Krijgsman. De opstelling van UVS wordt eerst hedenmiddag bekend gemaakt in ver band met militaire dienst van enkele kandidaten voor het eerste elftal. Congres Wit-Gele Kruis Het tweedaagse nationale congres van het Wit-Gele Kruis in Utrecht is gistermiddag besgloten met een samenvatting van de verschillende discussies door dr. J. Vollenbergh, directeur van het Gemeentelijk In stituut voor Toegepaste Psychologie in Nijmegen. Hij concludeerde, dat een nadere uitwerking nodig is-met de ideeën over de doelstelling van het Wit- Gele Kruis, waarbij ook de sociale en psychologische aspekten moeten worden bezien. Naast de direkte dienstverlening zal men zich, volgens hem, namelijk meer en meer moeten gaan richten op gezondheidsvoorlich ting en -opvoeding, een taak, die niet in isolement vervuld kan wor den. Dr. Vollenbregh meent dan ook, dat een goed samenspel met andere instanties, onder meer die op het ge bied van het maatschappelijk werk, de geestelijke volksgezondheid en het onderwijs, noodzakelijk is. Dit zou tevens met zich meebren gen, dat allerlei soorten hulp ge makkelijk bereikbaar worden- Momen teel heerst er, volgens dr. Vollen bergh, verwarring omdat het sa menstel van diensten zo ondoorzich tig is. BUSCHAUFFEURS EISEN REDELIJK BELEID VAN VAKORGANISATIES De algemeen sekretaris van de Nederlandse Bond van Vervoerperso neel, de heer W. A. Kieboom, merkte naar aanleiding van het initiatief voor een landelijke aktie van de ontevreden buschauffeurs op, dat deze chauffeurs willen, dat de vakorganisaties redelijke dingen doen. „Welnu, dan moet de organisaties daartoe ook de gelegenheid worden geboden, door de leden en via de georganiseerde kanalen." Hij voegde er aan toe, dat de eisen van het initiatiefcomité hem als niet redelijk voorkomen, ook omdat de vakbonden de eisen nog niet kunnen stellen. Gewacht moet worden op het eventuele akkoord op centraal niveau tussen de vak centrales en de werkgeversorganisaties. Overigens meende hij, dat aan de afschaffing van de gemeenteclassificatie en andere verlangens van de chauffeurs reeds lang wordt gewerkt om ze verwezenlijkt te krijgen. KIND VAN DE REKENING De heer L. C. van Dalen, de voor zitter van de Protestants-Christelijke Bond voor Vervoerspersoneel, gaf als zijn mening over de actie onder de buschauffeurs, dat bij de vervoers bedrijven onder het personeel de la tente vrees mogelijk is, dat men als werkers in de dienstverlenende sec tor het kind van de rekening wordt. „Zij zijn er kennelijk niet gerust op, dat het tijdig voor elkaar komt". Hij gaf overigens voorkeur aan 'n organisatorische gang van zaken. Voorstellen uit de afdelingen wor den tegemoet gezien. Welke moge lijkheden er moeten komen, wordt onderzocht, opdat bij de onderhande lingen over de cao de eisen ingewil ligd kunnen worden. Mochten de vak organisaties hiertoe een steuntje no dig hebben, dan is die steun ook in organisatorisch verband wel te ver krijgen, meende de heer Van Dalen. Vijftien jaar dwangarbeid voor Zwitserse pyromaan Wegens het opzettelijk stichten van een brand waardoor elf men sen de dood in de vlammen vonden, heeft een rechtbank in Luzern giste ren de 28-jarie hotelportier Pierre José Racine tot vijftien jaar dwang- rbeid veroordeeld. Op grond van medische rapporten, waarin de man een psychopatisch py romaan wordt genoemd, besloot de rechtbank echter Racine voor onbe paalde tijd in een inrichting voor mis dadigers te laten opnemen. Racine heeft een hele serie brand stichtingen op zijn geweten. De brand in het hotel Rigi Kaitbad in de nacht van 9 fabruari 1961 was daarvan verreweg de ergste. De materiële schade van deze brand, die aan elf mensen het leven kostte, was 2.5 miljoen Zwitserse francs. Tijdens deze brand had een Libanees, lid van het hotelpersoneel kans gezien om geld en juwelen uit de brand kast van het hotel te stelen. INCIDENTELE ACTIE De voorzitter van de Nederlandse Katholieke Bond van Vervoersperso neel „St. Rafael", de heer W. J. L. Spit, zag de actie van de buschauf feurs als een losstaande, incidentele actie. Hij zei dat de chauffeurs wel licht vrezen dat de looneisen, die in gebracht zijn voor de onderhandelin gen in de stichting van de arbeid, de relatieve achterstand niet zullen ver kleinen. Voor de cao voor buschauf feurs zijn evenwel nog geen concrete eisen gesteld, wat in de loop van ja nuari zal gebeuren, omdat de cao's tot 1 april lopen. Voor de heer Spit was de actie vanuit Loosduinen omgeven met veel raadsels. Voor de nivellering van ver schillen tussen lonen bij diverse soor ten ondernemingen, dien tengevolge van de gemeenteclassificatie zijn al reeds stappen ondernomen. Hij noem de de eisen van het initiatiefcomité ten dele voorbarig, terwijl zij overi gens reeds al geruime tijd aandacht krijgen. Of tussentijds verlangens zijn te verwezenlijken hangt mede af van de resultaten, die op centraal niveau worden bereikt, meende de heer Spit. Tito - met positieve gevoelens naar huis President Tito van Zuid-Slavië, die gisteren na zijn bezoek aan Ameri kaanse landen en laatstelijk aan de VS naar huis is teruggekeerd heeft in een telefoongesprek met president Kennedy zijn „hartelijke dank" be tuigd voor de genoten gastvrijheid Kennédy had Tito in New York op gebeld, aldus deelden Zuidslavische functionarissen mee, om te informe ren naar zijn gezondheid de Zuid slavische president had zoals gemeld tijdens zijn verblijf in Amerika griep gehad en hem een goede thuisreis te wensen. In de omgeving van Tito was men over dit gebaar van Ken nedy zeer te spreken. De Zuidslavische minister van bui tenlandse zaken Popovic, die in het gezelschap van Tito was, zei. op een persconferentie in New York, dat president Tito met „zeer positieve gevoelens" naar huis terug zou keren na zijn verblijf van een week in de V.S. Popovic zei verder nog, dat Zuid- Slavië „niet de pretentie of het voor nemen" had om als bemiddelaar tus sen Oost en West op te treden of schoon „het niet van ons afhangt als de geschiedenis ons deze rol op bepaalde ogenblikken toebedeelt". Tito moest ivachten voor vermeende bom KINDERBOEKENWEEK GEOPEND In het Prinsenhof te Delft is gis teravond de kinderboekenweek fees telijk geopend. Mr. L. B. van Ommen, ahef van de afdeling volksontwikke ling van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, reikte de prijs voor het kinderboek 1963 uit aan mej. Tonke Dragt, le rares tekenen in Den Haag, voor haar boek „De brief voor de koning". TV-nieuws ook op zondagavond De NTS zal met ingang van 3 no vember op de zondagavond een kort nieuwsbulletin uitzenden van 19.55 tot 20.00 uur. Het weekoverzicht van het NTS-journaal wordt vijf minuten ingekort. President Tito van Zuid-Slavië, die gisteren met de „Rotterdam" uit New York zou vertrekken, moest wachten omdat er gewaarschuwd was dat er een bom aan boord zou zijn. Tito bleef aan de wal tijdens het on derzoek van de politie. Er werd ech ter geen bom gevonden, zodat hij zich later toch aan boord begaf. Daarbij was hij omgeven door bewakers en werd hij toegejuicht door ongeveer tweehonderd personen. Achter de po- litie-afzettinig schreeuwden enige 10-tallen demonstranten: „Tito zwijn". „Hang Tito", en „Tito moordenaar". Tito zal op 1 november in Sout hampton aankomen en daar onmid dellijk naar het vliegveld rijden voor de terugtocht naar Belgrado. Een onbekende man had de kust wacht in New York opgebeld dat er een bom aan boord van de .Rotter dam" zou zijn. Drie kwartier te laat. om 12.45 uur plaatselijke tijd, voel de „Rotterdam" de haven van New York uit Klaarheid in Amsterdamse juwelenzaak Na hardnekkig speurwerk is de Amsterdamse politie er in geslaagd klaarheid te brengen in de zaak van de juwelen schat. Voor meer dan 170.000 gulden aan juwelen werd aangetroffen in de wagen van „Mil- joenen-Dick" een juwelenhandelaar uit de Amsterdamse onderwereld. Het blijkt thans dat de vermoede lijke dader in Amsterdam is aange houden en op transport naar Duits land is gesteld, waar de justitie zich met hem zal bemoeien. ,De Telegraaf' meldt, dat miljoenen-Dick met deze Duitser in contact kwam in een café in de omgeving van het Rembrandt- plein. Terwijl zij aan het onderhan delen waren kreeg de politie al lucht van de zaak. Wat later trof men de juwelenbuit aan in de auto van mil joenen-Dick. ACHTERHUIS TE AMSTERDAM UITGEBRAND. Gisteravond is de Amsterdamse brandweer voor „groot alarm" uit gerukt naar een pand aan de He rengracht 67. Hoewel het gehele achterhuis af brandde, wist de brandweer door ge bruik te maken van 7 stralen (5 in een trappenhuis), een aan de zijkant en een via de brandladder aan de voorkant van het huis over het dak) het vuur in te dammen en zo te voorkomen dat het naar de belen dende percelen kon overslaap. Naast het afgebrande achterhuis bevindt zich een opslagplaats met 4 lascabi- nes gevuld met uiterst brandbaar butaangas. Molenstraat 3 tijdelijk verhuurd De agenda van de raad van Voor schoten bood gisteravond de raadsle den voldoende gelegenheid om over diverse punten hun mening naar vo ren te brengen. De agenda bevatte 24 punten en sommige voorstellen met juridische en menselijke aspecten kre gen -veel aandacht. Niet aanwezig waren mevrouw de Waal Malefijt en de heren Bakels en Huizinga. Voor de viering van de Nationale Herdenkingsdag 1813-1963 op 30 no vember as. voteerde de raad een be drag van 3.700 voor schriften, plak boeken en geschenkuitgaven, die aan de schoolgaande jeugd van lagere school en ULO zullen worden uitge reikt. Met de hoofden van scholen is contact opgenomen voor een pas sende omlijsting. B. en w. willen overgaan tot me chanisatie van de administratie van de Centrale Boekhouding. Daartoe wiLlen zij overgaan tot inschakeling van 'n servicebureau, die de kwitan ties van elektriciteits- gas en water zal vervaardigen. Dit geeft een be sparing van kosten. Voor de vastleg ging van die informatie in ponskaar ten dient echter een ponsmachine te worden aangeschaft, welke 8000 kost. Het servicebureau zal dan de toegezonden kaéfrten verwerken tot nota's, kwitanties, enz. De kosten hiervan zijn begroot op 500 per maand exclusief formulieren, pons kaarten en vrachtkosten. Het gemeen tebestuur heeft uitgerekend, dat per jaar 6.500 kan worden bespaard. Het voorstel werd door de raad aan genomen. De raad verleende haar medewer king bij de aanschaffing van een tele visietoestel voor de St. Jozefschool. Idem haar medewerking bij de aan schaffing van leer- en hulpmiddelen en de aanschaf van aluminium jaloe zieën voor de Ds. Fortgensschool. De raad kon haar medewerking niet wei geren bij de stichting van een bijzon dere school voor neutraail gewoon la ger onderwijs, die het initiatief vormt van het Departement Voorschoten van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De heer Van der Wilde sprak over een compromis-school. Deze had hij liever gezien. Hij vroeg of het nog niet mogelijk was met de initiatiefnemers contact op te nemen, zodat een school gesticht kan worden, die door de verschillende geestelijke maatschappelijke stromingen ge steund kan worden. Deze school wordt nu slechts gedragen door een kleine groep. Zwembad. De raad voteerde het benodigde meer-krediet voor de bouw van het instructiebal, gymnastieklokaal, bad gelegenheid en dienstwoning. De heer Rombouts vroeg of de rijksgoedkeu ring al aanwezig was en wanneer dit gebouw klaar zou kunnen zijn. Ook informeerde hij of verwezenlijking van dit plan de plannen voor een definitief zwembad niet zouden ver hinderen. Ook de andere fractievoor zitters stemden met dit plan in en vroegen om snelle verwezenlijking. In principe is de rijksgoedkeuring er weL Burgemeester had de stellige verwachting, dat dit gebouw niet valt onder de maatregelen van de minis ter om de bestedingen tegen te gaan. Daarvoor is dit plan al te ver voor bereid en ontwikkeld. Met de bouw zal ongeveer 2 jaar bijeen gaan, van af het tijdstip, dat rijksgoedkeuring is verkregen. Plannen tot stichting van een definitief zwembad worden hier mede niet doorkruist of tegengegaan. De Parkschool wordt gemoderni seerd. De kosten hiervan worden ge raamd op 58.040. De raad stelde het benodigde krediet beschikbaar. V erkoop-voorwaarden bouwterrein. B. en w. kwamen met een voorstel waarin vervat waren de algemene verkoop-voorwaarden voor bouwter reinen. Een uitgebreide toelichting was gevoegd bij het ontwerpbesluit. De heer Rombouts verklaarde namens de KVP wel ingenomen te zijn met dit voorstel. Het maakt het handelen van b. en w. en de raad gemakkelij ker en efficiënter. Doch hij had nog graag een aanvulling. Dit werd een amendement. Het behelsde het stellen van voor waarden bij verhuur in de vrije sec tor. De heer Velthuis van de PvdA was het wel eens met de codificatie van de verkoopwaairden, maar veel zaken waren hem niet volledig dui delijk. Is hier wel rechtskundig ad vies ingewonnen? Zijn de eigen er varingen en de ervaringen van an dere gemeenten hierin wel verwerkt? Hij zag dit voorstel nog graag te ruggenomen. De heer De Groot van de VVD zag in dit voorstel een groot voordeel. Aanvulling kan altijd nog geschie den zo nodig. Deze spr. was het niet eens met het amendement van de KVP-fractie om de huren van wo ningen in de vrije sector te binden aan verkoopvoorwaarden. Ook de heer Van der Wilde, Prot.Chr., was hiermede niet eens. De gemeente moet niet verder gaan dan de gren zen, die het Rijk stelt. De heer Dek ker verklaarde het standpunt van b. en w-, dat erop neer kwam de wo ningen in de vrije sector ook vrij te laten. Uitstel van dit voorstel was af te raden. B. en w. kwamen daar op neer kwam de woningen in de vrije sector ook vrij te laten. Uitstel van dit voorstel was af te raden. B. en w. kwamen daarop met het voor stel het amendement van de KVP- fraotie in studie te nemen, doch niet op te nemen in dit voorstel. Het amendement werd echter gesteund door de fractie van de PvdA. Nu ontstond er een heel verwarde situatie. De een stelde voor 't voor stel terug te nemen, een ander voel de daar niets voor. Een beroep van de heer v. d. Wilde op de KKVP- en PvdA-fractie om het amendement te laten vallen en in een volgende ver gadering apart aan de orde te laten stellen, mocht niet baten. Daarop het de voorzitter het amendement in stemming brengen. Het werd aange nomen met 9 tegen 5 stemmen. Toen dit gebeurd was werd gevraagd het ontwerpbesluit hoofdstuksgewijze in stemming te brengen. Dit geschiedde en toen werd de proef op de som genomen door het totale voorstel in clusief het amendement. Nogmaals in stemming te brengen. Het resul taat bleek gelijk: 9 voor 5 tegen. Aan het Ambachtshuis zullen eni ge reparaties geschieden en enige voorzieningen tegen brandgevaar worden getroffen. Het voorstel om centrale verwarming-oliestook aan te brengen in de 21 woningwetwoningen aan de Raadhuislaan werd aangeno men; in de vergoeding van 30.95 per maand zitten ook de stookkosten. Het voorstel tot verkoop van grond in plan Boschgeest zoals door b. en w. voorgesteld werd z.h.st. goedgekeurd. Door het overlijden van de heer H. J. Lobel kan zijn bouwplan geen door gang vinden en zal dus worden aan gehouden. De grondprijzen varieer den van 50 tot 70 per m2. Er waren bouwplannen voor 145 wonin gen en ongeveer een 50 garages. Verhuur van perceel Molenlaan 3. B. en w. stelden de raad voor pand Molenlaan 3 te verhuren aan de heer W. Schrofer, die dit gebouw tijdelijk wil benutten als schildersatelier. De heer v. d. Wilde stelde, dat indertijd een particulier belang moest wijken voor een algemeen belang. In dit pand was indertijd gevestigd een bak kerij. Nu is afbraak van het pand twijfelachtig. Spr. achtte het onjuist nu een nieuwe transactie aan te gaan. NOOD ACHTER DE WONING NOOD Opnieuw Is de woningnood In debelangstelling gekomen, doordat er nieuwe pogingen worden ondernomen om déze volksvijand no. 1 te verslaan. Beatrijs toont In een schrijnen de reportage aan hoe groot de menselijke nood achter de wo ningnood is geworden. RITA REYS EN HET TRIO PIM JACOBS Bij een gezellig artikel over dit vermaarde jazzgroepje pre senteert Beatrijs - speciaal voor de tieners - In het hart van het blad een grote kleu renfoto, die uit Beatrijs kan worden genomen zonder de verdere inhoud te beschadigen. U KRIJGT COMPLIMENTJES VAN DE VISITE. „Mmmmzelf gebakken" U antwoordt trots „Ja" en denkt: cakes bakken It zo moeilijk niet meer met de handleiding van Beatrijs. Zie het nummer van volgende week. Beatrijs volgt de mode op de voet: elke week modellen om zelf te maken. Verder in ieder nummer de schoonheidsru briek; huishoudelijke voorlich ting; recepten; opvoedkundige rubriek; romantische verhalen en reportages. ABONNEER U NU (MET RECHT OP 3 GRATIS NUMMERS) OP B0N< Hierbij abonneer Ik mij op Beatrijs, katholiek weekblad voor de vrouw. _h per kwartaal ad f 5,20 -_j per week ad f 0,40 NAAM: SlRAAi": TE: ik ontvang ue eerste drié num mers gratis. Inzenden In open envelop met 4 ct porto erop aan: Beatrijs, Nassauplein, Haarlem. Hij stelde voor het voorstel aan te houden. De heer de Groot was de mening toegedaan dat de weg terug onbegonnen werk is. Wethouder Dek ker zette de hele gang van zaken uit een zoals het gegaan was. Juridisch heeft de gemeente het recht volko men aan haar zijde. De heer v. d. Wil de en de heer Vaandrager waren niet te overtuigen. Zij stemden beiden te gen. Spreekuur. Wethouder Dekker is dinsdag verhinderd om spreekuur te houden voor het publiek. Kerkveiling. De veiling van goe deren wordit gehouden in een der za len van het voormalig Marine Op komstcentrum. De baten zijn voor de nieuwbouw van de Moeder Godskerk. De veiling der goederen vindt plaats dinsdag 29 oktober om 8 uur. Morgen van 10 tot 2 uur en maandag van 19 tot 22 uur is er gelegenheid om de goederen te bekijken. TE HUI K tg Wasmachineverhuur „Edy" voor Leiden en om streken. Wasmachines met klok 2.00; centrifuges 1.50 en 1.75; wasmachines met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23, tel. 32039. g Verhuur van koelkas ten, wasmachines en gas fornuizen. Reeds v.a. 7.50 per maand. Vraagt gratis inlichtingen. Oudshoorn Haarlemmerstr. 160-165 B, tel. 25799. "g Huurt uw auto bij auto verhuur „Centraal". Opeis en Volkswagen 1962. All- risk verzekerd. Hooigracht 71, tel. 31607. tg Trouwplannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali- ceerde trouw-autobedrijf" de nieuwe Chryslers. Vr. inl. De Jong, Zeemanlaan 12a, telef. 23055. tg Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty- coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuwste modellen is al leen Fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. GEVRAAGD g As. echtpaar zoekt per 1 jan. kamers en keuken in Leiden of omgeving. Br. onder no. 690 bur. van dit blad. g Een weduwnaar r.k. ge zond en goed karakter maar het alleen zijn moe, wil gaarne in kontakt ko men met een alleenstaande weduwe of dame op leef tijd. Br. onder no. 3561 bur. van dit blad. g Orgel en Friesche klok te koop gevraagd. Br. on der no. 3557 bur. v. d. bl. prijsofgaaf aan Postbus 56. Leiden. g Alleenstaande juffrouw goed 50 jaar zoekt vrien din om vrije tijd samen gezellig door te brengen. g Huwelijk. Eenvoudige jongeman 26 jr. zoekt ken nismaking met eenv. meis je. Leeftijd pl.m. 23 jaar. Br. onder no. 709 bur. v. d. blad. WONTNGRUIL tg Woningruil. Aangebo den riant huis gunstig ge legen te Oegstgeest, 8 ka mers en badkamer, grote tuin en zolder pl.m. 120 huur p.m. Gevraagd klei nere woning, geen flat. Br. onder no. 1482 Adv. Bur. Rijnland, Joh. de Wittstr. 35, Leiden.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5