ES GROTE HOEVEELHEID GESTOLEN GOLD GEVONDEN IN AMSTERDAM r VERWARMINGSMONTEUR KWAM NIET VER MET „HUUR-KNEUSJE" Voor de Haagse politierechter HOOFDPIJNPOEDERS VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN WOENSDAG 23 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Waarde wellicht f500.000.- Op het hoofdbureau van de Am sterdamse politie bevindt zich sinds fis^ren „een enorme hoeveelheid" goud in de vorm van naar schatting duizend sieraden, die kort tevoren werden gevonden in een auto in de baart van de Gelderse Kade. De schattingen over de waarde ervan variëren van f 175.000 tot f 500.000. De politie hult zich in een geheim zinnig stilzwijgen en heeft slechts laten weten, dat de -hoeveelheid heel groot is. „Maar in dit stadium van het onderzoek kunnen wij niets mede delen", verklaarde hoofdinspecteur T. C. J. Sanders, chef van groep b van de centrale recherche die het on derzoek in deze zaak leidt. De politie heeft in verband met deze grote vondst een Amsterdam mer aangehouden. Hij weigert even wel te praten, zodat de politie voor de moeilijke opgave staat zelf een aanknopingspunt te zoeken. „Maar het staat wel vast, dat het met het gevonden goud beslist niet goed zit", verklaarde een Amster damse rechercheur, die daaraan toe voegde dat beslist nog geen zeker heid bestaat over de herkomst. Naar verluidt houdt de Amsterdamse po litie ernstig rekening met de moge lijkheid van een internationale af faire. Interpol, die de laatste tijd in ver schillende landen een groot aantal onopgeloste gouddiefstallen heeft ge registreerd. beschikt over aanwijzi- gingen, dat veel gestolen goud via illegale kanalen naar Italië verdwijnt, waar het wordt omgesmolten en ver werkt in sieraden die tegen zeer voor delige prijzen in de legale handel te recht komen. Deze lage Italiaanse goudprijzen zijn allang een doorn in het oog van de overige EEG-partners. Interpol heeft enige tijd geleden de aangeslo ten politieorganisaties ook reeds ge attendeerd op een mogelijke smok- kelweg van gestolen gouden siera den van Scandinavië naar Italië via Nederland. Groot deel gestolen De Amsterdamse politie kon even wel nog niets mededelen omtrent de herkomst van de gevonden partij, omdat zij beweert eerst veel tijd no dig te hebben voor het inventariseren ervan. Een groot aantal rechercheurs is daarmee tot het middernachtelijke uur bezig geweest. De loep moest er Roofoverval in de Wagenstraat Den Haag Eis: 20 maanden Eén jaar en acht maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag gisteren ge- eist tegen de 22-jarige kok P. J. H. uit Den Haag, die op 16 mei uit een auto op een parkeerterrein in Was senaar een tas met 17.000 heeft be stolen en op 30 juli een roofoverval heeft gepleegd op iemand die geld in een buitenkluis van een bank aan de Wagenstraat in Den Haag wilde deponeren. De officier eiste tegen de 31-jarige pompbediende A. van der D., wegens medeplichtigheid aan de roofoverval tien maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Voor de diefstal van 17.000 had H. een tip gekregen van de bediende van een Haagse verffabrikant. Hét geld had hij grotendeels in België opgemaakt. Het plan voor de overval bij de bank heeft de kok gemaakt samen met de pompbediende, die met een auto klaar stond, terwijl hij de overval pleegde. De'buit bedroeg 500. Door dat het autonummer was genoteerd, konden de daders worden opge spoord. Uitspraken op 5 november. daarbij aan te pas komen om de goudmerken en het gehalte te kun nen vaststellen. Het stond toen reeds vast, dat een groot deel van het ge vonden goud als gestolen geregis treerd staat. Door dit sorteeronder- zoek hoopt de recherche mede aan de hand van gegevens van Interpol de herkomst van het goud te kun nen vaststellen. „We moeten eerst orde op zaken stellen en zolang dat niet gebeurd is kunnen wij niets, maar dan ook niets zeggen", ant woordde gisteren een politiefunctio naris, die ook niet bereid bleek te reageren op de vele geruchten, die in de Amsterdamse rose buurt de ronde deden over de identiteit van de aangehoudene en de nationaliteit van de auto, waarin het goud werd ge vonden. BANKDIRECTEUR VERDUISTERDE 13.000.- (Advertentie) RIJ-EXAMEN NU OOK OP BUITENWEGEN De directeur van het Centraal Bu reau voor de afgifte van Rijvaardig heidsbewijzen, de heer Westerlaken, heeft gisteravond voor d' televisie verklaard, dat volgend voorjaar het rij-examen mogelijk zal worden uit gebreid tot de buitenwegen. De heer Westerlaken zei dit in antwoord op een vraag van Vara-reporter Fred van der Vlugt, waarin deze wees op het grote aantal ongelukken buiten de bebouwde kom. De heer Westerlaken deelde de kri tiek, dat iedere bezitter van een rij bewijs autorijles mag geven. Hij acht te de C.B.R. niet de aangewezen in stantie om de minister te attenderen op fouten in de opleiding. Op het ogenblik wordt slechts binnen de be bouwde kom geexamineerd. Wanneer lesauto's binnenkort op de buitenwe gen zouden verschijnen zou dit, zijns inziens tot een grote verbetering kunnen leiden. Professor P. J. Oud zette uiteen, dat een grondwetsartikel betreffend het onderwijs een vergunningsstel sel voor rijschoolhouders verbiedt. In het Wegenverkeersreglement zouden, aldus Prof. Oud wel eisen van be kwaamheid kunnen worden gesteld aan diegenen onder wiens toezicht 'n onbevoegde een auto bestuurd. Hier mede zou men de instrukteurs kun nen dwingen tot een examen zonder daarmee de grondwet te schenden. De 53-jarige bankdirecteur van het filiaal Dokkum-Buitenpost van de Amsterdamse Bank heeft een bedrag van dertien mille verduisterd. Er is geen klacht tegen hem ingediend maar wel heeft de Amsterdamse Bank het raadzaam gevonden de officier van justitie te Leeuwarden in te lich ten om te vragen niet tot strafver volging over te gaan. De debiteuren van de bank kunnen uit de fondsen tevreden worden gesteld. De heer A. H. is slechts geschorst in zijn directeursfunctie. Hij had van uit een zestal rekeningen gelden tot zich getrokken om daarmee te kun nen speculeren. Toen de Amerikaan se fondsen, waarin hij speculeerde, vorig jaar plotseling daalden, waren verdergaande manipulaties noodzake lijk om de steeds grotere tekorten te dekken. De heer H., die meer dan 37 jaar bij de Amsterdamse Bank in dienst was, was de laatste acht jaar directeur van het filiaal te Dokkum. Hij leefde beslist niet op te grote voet. Ook in Nederland worden telefoons afgetapt Twee ministers zullen moeten ant woorden op vragen over het aftap pen van telefoons. Aan minister Van Aartsen (ver keer en waterstaat) wordt in het voorlopig verslag over de begroting van de PTT gevraagd: Is de minister van oordeel, dat er nog steeds vol doende waarborgen bestaan voor ge heimhouding in het telefoonverkeer? Aan minister Scholten (justitie) is in het voorlopige verslag op zijn be groting gevraagd: Is het de minister bekend dat in ons land telefoonlijnen van bepaalde mensen worden afge tapt en dat hun correspondentie on der controle staat? Zo ja, is de minis ter bereid hiertegen maatregelen te treffen? INTERN. UNIE VAN CHRISTEN- DEMOKRATEN Krachtens de vastgestelde statu ten, vindt elke drie jaar wijziging plaats van zowel het voorzitterschap als het sekretariaat van het bestuur van de Nederlandse équipe van de Internationale Unie van Christen-De- mokraten. Dientengevolge is met in gang van 1 oktober j.l. het voorzitter schap van dit bestuur, hetwelk in de laatste drie jaren werd vervuld door Dr. W. P. Berhuis (A.R.P.) thans overgegaan in handen van Prof. dr. G. C. van Niftrik (CHU). Het sekretariaat dat in deze drie jaren werd vervuld door Mr. W. R. v. d. Sluis (ARP) is overgegaan in handen van C. F. Kleisterlee (KVP). Het bestuur van de Nederlandse équipe is thans als volgt samenge steld: Mr. P. J. M. Aalberse (KVP); Mr. Dr. L. de Gou (KVP); C. F. Kleisterlee (KVP); Mr. W. R. v. d. Sluis (ARP); Dr. J. A. K. Bruins Slot (ARP); Mr. H. K. J. Beernink (CHU) Prof. dr. G. C. van. Niftrik (CHU); Mr. J. W. van Gelder (CHU); Mr. C. Bos (CHU); Dr. W. P. Berhuis (ARP) Ministers zoeken niet de duurste auto's De minister-president, mr. Marij- nén, zei gistermiddag in de Tweede Kamer met nadruk, dat, ook in het kabinet, regelmatig overleg wordt gepleegd om kosten voor auto's, re presentatie, congressen etc. binnen redelijke grenzen te houden. De premier deelde dit mee naar aanleiding van opmerkingen van de heer Peschar (PvdA) over de aan schaffingsprijs van auto's voor de minister en de diverse categorieën van ambtenaren. Mr. Marijnen zei, dat deze auto's moeten voldoen aan eisen, die met de funktie van de ge bruiker verband houden. Hij was bereid met de heer Peschar na te gaan of in de catalogi goedkopere auto's te vinden zijn, die ook aan de gestelde eisen voldoen. Vragen in Tweede Kamer over studentenstop In zijn antwoord op vragen van de heer Vermooten (P. v. d. A.) over een studentenstop, die door de Utrechtse rector-magnificus zou zijn aangekondigd, deelde de minister van O., K. en W., mr. Bot, mede, dat van een dergelijke maatregel nog geen sprake is. Er bestaat volgens minister Bot geen gevaar, dat in de naaste toe komst jongelui, die zulks willen, niet zullen kunnen studeren. Spreiding onder invloed van voorlichting en enig behelpen zal echter onvermij delijk zijn. Hij zei, dat in Utrecht geen nood toestand bestaat. Hij betreurde het, dat de rector-magnificus, prof. Freu- denthal, in dit stadium en op de door hem voorgeschreven manier zijn opi nies in het openbaar heeft geventi leerd. Egyptische tempels worden verplaatst Op 15 november zal men be ginnen met het afbreken van de tempels van Aboe Simbel, die in het gebied staan dat door de dam van Aswan onder wa ter zal komen te staan. Men verwacht, dat de uit voering van het project om deze tempels van de ondergang te redden maximaal zeven jaar in beslag zal nemen. Volgens dit project, waarvan de kosten worden geschat op rond 130 miljoen gulden, zullen de zandstenen tempels in grote blokken worden afgebroken en ergens anders weer worden op gebouwd. Het project omvat ook de bouw van een haven en een dorp voor de 1.000 arbei ders die men voor dit werk nodig heeft. VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Een 31-jarige verwarmingsmonteur uit Leiden zal zich ongetwijfeld nog lang heugen, dat hij in juni j.l. een „wagentje" huurde teneinde met vrouw en kinderen eens een gezellig ritje te gaan maken. Het werd een wel zeer kort ritje. Toen hij op de Witte Singel op de rem trapte, schoot het huur-wagentje namelijk ineens dwars over de rijbaan en weigerde toen elke dienst. „Het viel mij op, dat er een auto dwars over de weg stond en daarom ging ik eens een kijkje nemen", haalde verbalisant o.m. in het proces-verbaal aan. Bij dat kijkje ontdekte hij al direct, dat de auto op twee tot-op-de-draad-toe versleten voorbanden stond en een latere remproef bracht aan het licht dat de auto bij iedere rempoging de neiging had dwars over de weg te gaan planeren. De onfortuinlijke verwarmings monteur was van mening, dat hem geen blaam trof. „Ik stond ineens dwars over de weg, en toen de mo tor was afgeslagen kreeg ik hem niet meer op gang??, zo verzekerde hü, „het was een huur-auto dus heb ik geen schuld aan die gebreken". De laatste zinsnede ontlokte bij de kantonrechter de opmerking: „U moet ook naar een bona fide verhuur- inrichting gaan". Hoewel verdachte zijns inziens wel degelijk mede-schuld had, hield de officier bij de strafmaat rekening met het feit, dat het hier een gehuurde auto betrof en eiste daarom twee boetes van f 15 subs 3 dagen. Tegen elk van de beide niet verschenen firmanten van het „auto verhuurbedrijf" - die wegens hun on deugdelijk materiaal eveneens een proces-verbaal kregen - eiste hij tweemaal f 25 subs 5 dagen. Het von nis tegen de verwarmingsmonteur luidde conform. Niet tegen genoem de firmanten. De kantonrechter vond namelijk, dat beide heren als „auto verhuurders" zeer laakbaar hadden gehandeld en daarom een nog gevoe ligere correctie verdienden. Zijn von nis ging daarom ver boven de eis uit en luidde f 100 boete subs 20 dagen voor elk der firmanten. Zo'n hardnekkige ontkenning van enige schuld dwars tegen de be wezen feiten in heb ik nog maar zel den meegemaakt". In deze zin uitte de kantonrechter mr. W. de Koning zijn misnoegen over de houding van een 62-jarige drogist uit Katwijk. De drogist stond terecht omdat hij in juni j.l. met zijn auto op de Nieuwe Duinweg linksaf het Waterloopje was opgedraaid en daarbij geen voorrang had verleend aan een hem tegemoet- rijdende jeugdige wielrijder. Om een botsing met verdachtes auto te voor komen stuurde de knaap naar links en kwam aldoende met een - achter verdachte rijdende - auto in botsing. Zowel de bestuurder van genoemde auto als een tweede geheel objectieve getuige, verklaarden unaniem, dat verdachte na richting te hebben aan gegeven op zeer korte afstand vóór de knaap linksaf was geslagen.. Breeduit en onaangedaan verklaar de de drogist: „Ik gaf tijdig richting aan, reed niet hard en die knaap week al uit nog voor ik mijn stuur had gedraaid. Als hij beter op de weg had gelet zou er niets zijn ge beurd, want hij kon gemakkelijk achter mijn auto langs". Gezien de getuigenverklaringen kon de kantonrechter weinig waar dering opbrengen voor verdachtes verdediging. „U belemmerde die knaap de vrije doorgang en het schijnt niet tot u door te dringen, dat U de schuldige van die botsing is", diende hij verdachte van rebliek. Voor de klap op de vuurpijl zorgde hierna nog de automobilist bij het in dienen van zijn schadeclaim t.b.v. f 92. „Na zijn overtreding is hij rus tig doorgereden. Toen ik een uur later zijn auto er gens zag staan heb ik hem aangehou den en een schaderegeling voorge steld- Hij wilde hier echter niets van weten, want had naar zijn mening geen schuld aan het geval". Wel deed deze aanvullende verkla ring bij de officier, mr. N. J. Out, blijkbaar de deur dicht, want na een kort maar krachtig requisitoir eiste hij niet minder dan f 150 boete subs. 30 dagen. Het vonnis werd f 100 boete subs. 20 dagen met toewijzing van de scha declaims. Service-beurt is goedkoper „Ik kan er niets aan doen want ik ben geen monteur", verdedigde zich een 77-jarige tuinder uit Kat wijk. Hij trapte vorige maand op de Calooweg radicaal „door de rem" van zijn vrachtauto heen en boste derhal ve met onverminderde vaart tegen z\jn voorganger op. Bij nader onderzoek ontdekten ver balisanten, dat de remleiding op meerdere plaatsen verteerd was en door het wegvloeien van de remolie verdachte „door de rem had ge trapt". Verdachtes beroep op zijn on deskundigheid vond bij de rechter geen weerklank. „Als U uw vracht auto regelmatig een servicebeurt bij uw garage had laten geven, zou dit niet gebeurd zijn" aldus wees hij ver dachte jndirect op de gevolgen van diens „onnodige- onkostenbesparings- tactiek". Uit verdachtes hiernavol gende opmerking: „ik dacht dat ze alles nakeken bij het olieverversen en doorsmeren" bleek wel, dat de rech ter min of meer in de roos had ge schoten. „Dat weet U toch wel be ter", nam de rechter zonder meer aan. De officier wees eveneens van mening, dat hier van een grove na latigheid uit zuiningsheidsoverwegin- gen sprake was en eiste ter correctie hiervan f 70 boete subs 14 dagen. Zichtbaar geschrokken pleitte de tuinder voor uiterste clementie. „Een service-beurt is goedkoper", repli ceerde de kantonrechter en was ge zien de ernst van het feit van me ning, dat verdachte die f 70 boete vol komen verdiende. Vader contra zoon Een 56-jarige aannemer en een 20- jarige metselaar bieden uit Leiden toonden zich weinig loyaal tegenover elkaar. De zoon liet destijds met va- der's motorcarrier op het zebrapad in de Breestraat de doorgang niet vrij voor enige overstekende voetgangers en reed daarbij als het ware „in de armen" van verbalisant. Deze deed een goede vangst en kon de metse laar „en passant" nog vier proces verbalen geven t.w. voor het ontbre ken van een rijbewijs, kentekenbe wijs, deugdelijke rem en signaal hoorn. De vader kreeg twee bonnet - tjes" omdat hij zoonlief had laten tuffen met een bijna onberembare carrier zonder hoorn. Verbalisant vond overigens voldoende termen aanwezig om het voertuig voorlopig in beslag te nemen. „Hij haalde hem zonder mijn medeweten uit de werk plaats en daar ik zoiets toch niet kan verhinderen voel ik mij niet schul dig", schoof de vader de schuld op de zoon. „U blijft nu eenmaal de verantwoordelijke man, temeer omdaf er nogal wat aan die carrier mankeer de" repliceerde de kantonrechter. De vader bleek niet voor één gat te van gen: „Hij stond ook in de werkplaats om gerepareerd te worden". De zoon zweeg merendeels en kwam alleen even uit de plooi om te verklaren: „Die agent bracht mij met zijn arm zwaaien bij de oversteekplaats in de war". Dat het hier geen clandestien rit je betrof ontdekte de kantonrechter in het proces verbaal. „Hier staat, dat uw zoon heeft gezegd, dat hij in uw opdracht reed en dat U heeft toe gegeven uw zoon wel eens met die carrier op een karweitje uit te stu ren". Hiertegen konden vader en zoon weinig meer inbrengen. De of ficier achtte een en ander dan ook afdoende bewezen en eiste tegen de zoon in totaal 80 boete subs 16 da gen en tegen de vader-aannemer f 45 subs 9 dagen. Bovendien vroeg hij de ontrekking aan het verkeer c.q. vernietiging van de in beslag geno men motor-carrier. De kantonrechter achtte het risico, dat het voertuig ongerepareerd weer gebruikt zal worden echter te groot en ging inzake de ontrekking aan het verkeer met de eis mee. Hij was daarentegen wel bereid dit verlies enigszins te compenseren en von niste respectievelijk met f 50 subs 10 dagen en f 10 subs 2 dagen. Al weer plan voor uitbreiding van Rotterdamse metro Wat tot nog toe in Rotterdam tot de gangbare veronderstellingen be hoorde, maar nog nimmer officieel is gezegd, is gistermiddag door de wethouder van verkeersaangelegenhe- den, de heer H. W. Jettinghof (P. v. d. A.) verklaard, namelijk, dat het de bedoeling is de in aanbouw zijnde metro t.z.t. zowel in oostelijke, als in westelijke richting uit te breiden. Het zal nog wel even duren. Nadat de Noord-Zuid metro gereed zal zijn, zal namelijk eerst de tweede rijver- keerstunnel onder de Maas, de z.g. Willemstunnel, worden gebouwd. Daaraan kan in 1968 begonnen wor den. Als die tunnel klaar is, kan er worden begonnen aan de metrover binding naar het oosten, naar Alxanderstad, en als ook die gereed is, zal een verbinding naar het westen, mogelijk tot Hoogvliet, ge maakt kunnen worden. Men zal dan wel aan het eind der zeventiger of aan het begin der tachtiger jaren zijn. Drank ivas in de motorrijder In het nachtelijk uur van 8 juni reed een Rotterdamse koopman met zijn auto over de Gemertweg in Hazerswoude. Hij zag een motorrijder met grote snelheid naderen en toen dat voertuig vlakbij hem was gekomen, zwenkte dat plotseling op zijn auto aan. Met een hevige klap vloog de motor frontaal tegen de auto. De voorwielen werden compleet weggeslagen; de auto die een jaar oud was, werd in een wrak veranderd; schade ƒ3500. De motorrijder werd over de weg ge slingerd en bracht er wonderlijk genoeg het leven af, zij het dan ook dat hij o.m. een been brak. De koopman die er, evenals de andere inzittenden, goed af was gekomen, hoorde gekreun en ont dekte toen in de graskant een andere jongeman die op de duo had gezeten. Die had slechts enkefe schrammen op gelopen. En toch was er ook volgens verklaring van de motorrijder zelf met een snelheid van tenminste 100 km. gereden De motorrijder, een jongeman uit Koudekerk a. d. Rijn, had zich thans voor de Haagse rechtbank te verant woorden, omdat hij onder invloed van drank verkerend, een motor had be stuurd. Doch omdat hij nog steeds met een been in het gips ligt, kon hij niet verschijnen. Wel was er de koopman, die verklaarde, dat hij door het gebeurde enorm was geschrokken Verdachte bleek café's in Koudekerk, Hazerswoude, Bodegraven en Leiden te hebben bezocht, hetgeen uiteraard niet zonder „gevolgen" was gebleven. De Of ficier van justitie deelde mede. dat ver dachte bekend staat als een woeste rijde_ en rekening houdend met bekomen let PER ETUI VAN 6 EN 12 S sel en mogelijk andere financiële gevol gen van het gebeurde luidde de eis ƒ100.— boete. 2 weken gevangenisstraf voorwaardelijk en 3 maanden intrekken van het rijbewijs. De rechter veroor deelde conform die eis, doch met intrek ken van het rijbewijs gedurende zes maanden. STRAF VERZWAARD Een 52-jarige koopman uit Rijpwete- ring was door de Haagse rechtbank ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf benevens intrekken van het rijbewijs ge durende 6 maanden met aftrek van de tijd waarin het reeds was ingetrokken, omdat hij onder invloed van drank ver kerend, een auto had bestuurd. In ho ger beroep heeft het Haagse gerechtshof verdachte thans veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en intrekken van het rijbewijs gedurende 1 jaar met af trek van de tijd waarin het reeds is in getrokken. STRAF GEHALVEERD Terzake van mishandeling was een loswerkman uit Nieuwkoop door de Po litierechter veroordeeld tot 50.of 10 dagen hechtenis en voorwaardelijk een week gevangenisstraf met proeftijd van 3 jaar. Van dit vonnis kwam verdachte in hoger beroep bij het Haagse gerechts hof, dat hem thans heeft veroordeeld tot ƒ25.boete of 5 dagen hechtenis en een week gevangenisstraf voorwaarde lijk. Indonesische luchtmacht gaat drastisch optreden Volgens het persbureau Antara heeft een woordvoerder van de In donesische luchtmacht maandag ver klaard dat straalvliegtuigen jacht zul len maken op elk buitenlands mili tair vliegtuig, dat zich zonder ver gunning boven Indonesisch grondge bied bevindt en de veiligheid daar van in gevaar zou kunnen brengen. Deze vreemde vliegtuigen zullen worden neergeschoten. Maleische politie heeft het afge lopen weekeinde twee Indonesiërs doodgeschoten aan de* grens tussen hef gebied Maleisië en Indonesië op Noord-Borneo. De twee mannen trachtten al vurend te ontkomen naar Indonesisch gebied, nadat een poli tiepatrouille hen had aangeroepen. Premier Nehroe heeft de reus achtige Bhakradam in het Himalaja- gebergte in gebruik gesteld. De dam, een van de grootste ter wereld, is India's grootste irrigatie- en water- krachtwerk en vormt een meer van 88 kilometer lengte. De bouw van de dam heeft vijftien jaar geduurd. In de week van 9 t/m 16 okt. 1963 W. T. Daems en fam. v. Breestraat 131-133 n. Oegstgeest, Terweeweg 3; A. Blitz en fam. v. Burggravenlaan 246 n. Oegstgeest, Piet Hernia an 34; J. A. T. Hofman-Verhaar en fam. v. van 't Hoffstr. 32a n. Spijkenisse, Fr. Halsstraat 7a; P. A. Kuij venhoven en fam. v. G. Kasteinstr. 86 n. Kat wijk, Nachtegaalia an 91; J. A. Zwaan en fam. v. St. Buysingstraat 26 n. Alkemade, Burg. Vosterstr. 26; I. van Hove en fam. v. Thorbeokestr. 39 n. Amersfoort, Sextant 4E; R. R. van Ravenswaay Claasen en fam. v. Duy- vendakstr. 5 n. 's-Gravenhage, Lo belialaan 165; H. W» A. van Oordt en fam. v. Donkersteeg 19 n. Nederl. Antillen; R. E. Spijker en fam. v. Gerecht 4 n. Beverwijk, Hornlaan 17; A. Nubé-van Dijk v. Gerecht 10 n Oegstgeest, Geversstraat 61; E. M. A. A. Scheurs v. Hoge woerd 30 n. Nij megen, Palembanigstraat 46; A. M. De Schrijver v. Papen.gracht 10a n. Oegstgeest, Endegeesterstr. weg 5; H. H. Barendrecht v. Rapenburg 13 n. 's-Gravenhage, Tortellaan 63; R. P. Ho Kang Jou v. Morsstraat 51a n. Suriname; G. A. H. Brugman v. Aar- straat 23 n. Rotterdam, Fr. Bekker- straat 61b; M. van de Waal v. Burg- geravenlaan 30 n. Hilversum, ten Ka- telaan 7; C. H. van Santen-Schenke- vel'd v. Kastanjekade 9 n. Zoeter- woude, H. Rijndijk 132; W. G. Hen- sing v. Leuvenstraat 4 n. Amsterdam, Brede weg 30 hs; M. J. M. du Prie v. Utr. Jaagpad 36 n. Delft, van Hall straat 8; J. J. P. Kuijper v. Zeeman laan 14 n. Gouda, Oosthaven 63; R. N. van Santen v. Balistraat 76 n. Zoeterwoude, H. Rijndiijk 132; H. W. W. Biegstraaten v. Hansenstr. 93 n. Rosmalen, Vliertwijksestraat 46; P. B. Binnendijk v. Koningstr. 24a n. Katwijk, Secr. Varkevisserstraat 305; M. J. van Steijn-Ottenhof v. Lee manstraat 63 n. Oegstgeest, H. Mors- weg 36; A. Zander v. Morskade 20a n. Zieden; M. J. Nubé v. Morsweg 174b n. Oegstgeest, Geversstraat 61; W. J. de Kort v. Herm. Gortestr. 1 n. de Zuidelijke IJsselm eerpolders, Dronten, Groenilandstraat 39; J. Abs- poel v. Haagweg 56 n. Heemstede, Beethovenlaan 26; D. Neder lof v. Vijf Meiplein 154 n. Eindhoven, Aal- sterweg 289; H. H. van Reenen v. WHe Singel 27 n. Lisse. Heereweg 74; F. R. J. Willemse v. H. de Groot straat 9 n. Noordw. hout, Westeinde 12c; M. Vun'derink v. Klikspaanweg 8 n. Zwolle, Wipstrikkerallee 110; P. H. W. Mey, Klikspaanweg 34, n. Katwijk, Kon. Wilhelminastr. 17; P. B. Stikvoort, Boshof 8, n. 's-Graven hage, Spui 184; J. H. Siera, W. de Zwijger La an 123, n. Alkmaar, Spoor - str. 58; A. J. Hoelen. Merelstr. 37, n. Delft, Juilianalaan 27; B. M. Tuts, Vinkenstr. 4, n. Schiedam, Dr. Bos- laan 37; G. v. d. Vos, Hoge Morsweg 7, n. Purmerend, HelLas.tr. 66; R. A. Winckel, Jac. Catslaian 28, n. 's-Gra venhage, Pansierstr. 1; C. G. Bouter, Franchimonttlaan 6, n. Hazerswoude, Jan Steenstr. 26; F. D. Boeff, Kap- teynstr. 14, n. Rotterdam. Noerder- havenkade 87c; H. M. Boeff-van der Voort, Ger. Brandstr. 26, n. Rotter dam, Noordhavenkade 87c; D. v. d. Werff, Koninginnelaan 5, n. Hazers woude, Jan Steenstr. 26; T. Brandt, Ververstr. 49, n. Leidsohendam, Veurse Achterweg 133; H. C. van der Vos-Zwanenbung, Uiterste grt. la. n. Purmerend, Hellastr. 66; D. L. Feist- Rührmayr, Nieuwsteeg 7, n. Oosten rijk; A. G. C. M. v. Me-urs, Noord ein-de 2a, n. Den Helder, Buitenhaven 5; W. v. Slooten, Noordeinde 2a, n. Rotterdam, a.b. H.M. „De Zeven Pro vinciën"; E. M. Jens, Rapenburg 83, n. Bussum, Meerweg 35; J. P. van Dijk, Kloksteeg 13, n. Delft,. Gouden regenlaan 5; J. J. v. d. Blom, De Ia Reiistr. 4, n. Rotterdam. Toepad 120; P P. M. Sohilte, Witte Rozenstr. 185, n Groningen, Folkingestr. 10; J. Bui tenhek, Beethovenlaan 185, n. 's-Gra venhage, Pluvierstr. 86; C. Bakker, Cailandstr. 26, n. Breda, Cingelstr. 2a; N. v. 't Sant, Rijnsburgerweg 10, n. 's-Gravenhage, Vlierboomstr. 508; J. v Egmond, Riinsburgerweg 10. n. Emmen, Angelsloërdijk 23; C. E. Stoeltie-Steensma, Roodborststr. 12, n Ter Aar, Van Wassenaarstr. 12; J. G. T. Wijsman, Roodborststr. 4, n. Oegstgeest, Oude Rijnzichtweg 9; A. J Pasman, Roodborststr. 29. naar Amersfoort, Arnhemseweg 41b; W. H. G. Lieuwens, Lijsterstr. 13, naar Oegstgeest, Juffermansstr. 14; M. Al- tona, Houtlaan 55, n. Hilversum, Loosdrechtse Bos 7; H. M. Dekker - v Roggen, Boerhaavelaan 34, naar Oegstgeest, Pr. Irenela-an 19; F. L, J. J. Tissing-Dreef, Pr. Frederikstr. 15, n. Delft, Poptahof-Noord 75, A. P. M. - Zuidimeer, Driftsbr. 33a, naar Duitsland; A. J. Bol, De Sitterlaan 87a, n. Voorburg, Koninginnelaan 20; J. C. H. Jansen, Wassr/22, n. Hen gelo (O.), Oldenzaalsestr.weg 376; L. IJzerman-v. Gorkum, A. Palownastr. 29, n. Hazerswoude, Zonneveldstr. 18; J E. M. Schenk-v. d. Meel, Oude Rijn 110, n. Bodegraven, Ambachtshcf 35; B. E. de Meijere, Rapenburg 104, n. Amsterdam, Keizersgraoht 760; A. G. M. Schenk, Haarlemmersrt. 202, naar Bodegraven, Ambachtshof 35; A. v. d. Reijden, Langestr. 59a, n. Maassluis, Noord vliet 19; J. M. de Veer, Lam- menschansweg 299. n. 's-Gravenhage, Anna Bijnslaan 191; T. F. Vlieland en fam.. Nieuwe Rijn 50, n. Leiderdorp, Mauritssingel 27; H. F. Leferink en fam., Levendaal 72a, n. Wassenaar, Van Zuylen van Nijeveltstr. 114.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9