GASPRODUCTIE IN LEIDEN EEN KWESTIE VAN KNOPPEN „Het licht (ligt) in de grachten" onderwerp dat velen boeide ZATERDAG 12 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Wat lezers schrijven Zoeterwoude. ONAFHANKELIJKHEIDSFEESTEN 1963. Het bestuur van de Oranjevereni ging Zoeterwoude-dorp stelt er prijs op, langs deze weg uiting te geven aan zijn erkentelijkheid voor de me dewerking bij de organisatie van de Onafhankelijkheidsfeesten 1963, on dervonden van het gemeentebestuur, de Rijkspolitie, de „St. Jans-fanfare" en talloze gemeenteleden. Het vervult het bestuur van de Oranjevereniging met dankbaarheid, dat de bevolking van Zoeterwoude met zoveel enthousiasme heeft wil len medewerken aan een waardig en blijde viering van Nederlands 150- jarige onafhankeijkheid. Het Bestuur. De verouderde koolgasproduc tie is gisteren in Leiden beëin digd. Schreven wij reeds over de oude fabriek met de ka mers, waarin de kolen verhit worden. In tegenstelling hier mee deze foto, die een beeld geeft van het schone bedrijf, dat hiervoor van lieverlee in de plaats kwam. Kraakgas uit Pernis wordt in moderne in stallaties omgevormd tot stads- gas. Deze installaties worden bediend vanuit de regeltafel en het controlepaneel in het be dieningscentrum. Achter „het klavier" de heer B. Zwaan, lid van het bedieningspersoneel. Vier Zweden zijn donderdag om het leven gekomen 'toen het een- motorig particulier vliegtuig waarin zij zaten in slecht weer bij Hamburg neerstortte. GEM. AANKONDIGING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat te beginnen op woensdag 23 oktober 1963, krachtens het bepaalde bij artikel 17 der Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wate ringen en sloten, schouw zal plaats hebben over alle wegen, lanen, pa den, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gan gen, benevens de daarin gelegen of daartoe behorende bruggen en an dere kunstwerken, voorzover die bij zonder eigendom zijn en zonder ver hindering door of vanwege recht hebbenden voor het publiek verkeer openstaan, alsmede overalle wate ringen en sloten en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, bene vens de daartoe behorende sluizen. Deze foto van de heer 3. Wondergem, Scholtenstraat 13 te Leiden is aan de redactie toegezonden in 't kader van de fotowedstrijd „Het licht (ligt) in de grachten". Hij ver diende er de tweede prijs mee. Opvallend was de bijzondere kwaliteit van het meren deel der tweehonderd foto's, die door de jury dezer dagen beoordeeld mochten worden. De uitslag van de prijsvraag was al volgt: 1. F. Eradus, Juliana van Stolberghof 61, Leiden, prijs van 50 gulden; 2. J. Wondergem, Scholtenstraat 13, Leiden, prijs van 25 gulden; 3. G. Gussenhoven, Oude Rijn, Leiden, prijs van 10 gulden; 4. M. Pison, Middelstegracht 2, Leiden, prijs van 10 gulden; 5. M. P. Kuipers, Rijndijkstraat 112, Leiden, fotoboek ter beschikking ge steld door de V.V.V. te Leiden. De kansen op een prijs zijn hiermede nog niet uitgeput. Alle inzendingen zijn doorge stuurd naar de jury van de landelijke fotowedstrijd „Het licht/ligt in de grachten", uitgeschreven door de jubilerende meisjesstudentenvereniging R.I.A. te Amsterdam; Hier zijn nog prijzen, variërend van 200 tot 10 ter beschikking. In de loop van de maand november wordt hiervan landelijk via .de fotohandel de uitslag bekend ge maakt. De genoemde instantie zal daarna voor terugzending van de foto's zorg dragen. Het adres is „RIA, Postbus 7126, Amsterdam". De foto's zijn dus niet meer ter redactie. duikers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, voorzover die bij zonder eigendom zijn. Leiden, 12 oktober 1963. Burgemeester en Wethouders van Leiden, de Secretaris, de Burgemeester. J. v, d. Boel F. H. v. Kinschot (Advertentie.) Van boven naar onder ziet men hier de foto's van de heer M. P. Kuipers, Leiden die de hoek Oude Rijn Hooglandse Kerk- gracht in poësie vertaalde, van de heer M. Pison, Lei den, die het licht ving in het water van de singel en de heer G. Gussenhoven, die naar Delft trok om dit beeld vast te leggen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 11