DWANGSOM VAN EEN TON VOOR ONWETTIGE LOONSVERHOGING ONREGELMATIGHEDEN BIJ BANK IN 1JMUIDEN BERECHT EDITH PIAF OVERLEDEN DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Eigendomsoverdracht woningwetwoningen moet versneld worden Minister Bogaers is bereid de ver schillende facetten onder ogen te zien van de suggestie om het be sluit „bevordering eigen woningbe- zit" ook toepasselijk te maken op de bouw van de „goedkope woning" in de ongesubsidieerde sector. Deze sug gestie is gedaan in schriftelijke vra gen aan de minister door het Tweede Kamerlid Verdijk (KVP). Het besluit bevordering eigen wo- ningbezit houdt in, dat een toeslag op een premiewoning kan worden gegeven die afhankelijk is van de samenstelling van het gezin van de koper. Minister Bogaers heeft voorts ge antwoord op vragen van de Tweede- Kamerleden Mlaenen en Kolfschoten (KVP), die de behandelingsprocedure voor de eigendomsoverdracht van de bewoners van woningwetwoningen graag versneld willen zien. De heer Bogaers antwoordt hierop, dat deze materie aan zijn departement altijd op korte termijn wordt afgehandeld, Koning maar dat elders voor de procedure meer tijd wordt gevergd dan naar zijn mening wel gewenst is. Sinds 8 Woensdag heeft koningin Juliana een bezoek gebracht aan Boin Zahra, het grootste van vijftien dorpen in februari 1961 zijn bij de provinciale Boudewijn der Belgen en koningin Fabiola hebben in Brussel een gala-avond bijgewoond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het filmmuseum. Het was de eerste keer, dat de koningin in het openbaar verscheen sinds haar verblijf in Spanje. het Perzische rampgebied, die in september van het vorig jaar door een aardbeving geheel werden vernield. Foto: de koningin met haar gevolg op weg, temidden van de puinhopen. Een klein Perzisch meisje loopt naast de hoge bezoekster. METAALBOND TEGEN A.D.M. EN N.D.S.M. s Honderdduizend gulden dwangsom eiste gisteren de Metaalbond in het kort geding, dat zij had aangespannen tegen de Amsterdamse Droog dok Maatschappij en de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij, in verband met de door deze maatschappijen aan hun werkgevers ver sterkt onrechtmatige loonsverhoging. In hoeverre deze loonsverhogingen onrechtmatig waren, zal echter nog moeten blijken bij de uitspraak. KATH. WERKGEVERSVERENIGING SCHILDERSBEDRIJVEN OPGERICHT directies van de Vokshuisvesting en de Bouwnijverheid 7576 verzoeken tot overdracht binnengekomen, waar op 6028 beginselgoedkeuringen zijn afgegeven. Er zijn 4310 definitieve goedkeuringen verstrekt en van 1409 woningen is bevestiging van de over dracht binnengekomen. De officier van justitie bij de Haar- weken in het Huis van Bewaring te lemse rechtbank mr. J. Wiarda heeft Haarlem gedetineerd te zijn geweest gisteren tegen de vroegere directeur voorlopig op vrije voeten gesteld. De Oostduitse autoriteiten heb- van het bijkantoor IJmuiden van de Omstreeks 1930 was J. H. L. benoemd ben een jonge Westberlijner in vrij- Twentsche Bank de 55-jarige J. H. L. tot directeur van het bijkantoor in Op 1 oktober is in Den Bosch op- heid gesteld die achttien maanden ge- uit Santpoort wegens verduistering IJmuiden en volgens mededelingen gericht een Katholiek Werkgevers- leden ernstig werd gewond door ko- van f 324.000,- en valsheid in ge- van de huidige rayonbestuurder van vereniging Schildersbedrijven. De gels van Oostduitse grenswachten schrifte een gevangenisstraf van tien de Twentsche Bank te Haarlem stond statuten van de vereniging zijn aan toen hij Oostduitsers naar West-Ber- maanden geëist. Eind april is de ver- hij goed aangeschreven, het episcopaat en de kroon ter goed- lijn trachtte te helpen ontsnappen. dachte aangehouden en na enkele In 1955 kwam verdachte in con- keuring voorgelegd. Premie Verschillende van de groot-schil- derbedrijven, waarvan er 330 in Ne derland zijn, hebben besloten tot de ficiële vakbonden. Met het inwilligen oprichting omdat zij hun belangen van die eisen heeft de directie de binnen de bond van schilderspatroons *v .mD„ A- A dreiging van een staking weten af „St. Lucas" voldoende gewaarborgd De NDSM, die b« het geding werd te ^en|en achtten, vertegenwoordigd door mr. Koppey- ne van de Copelle, reageerde op de beschuldigingen van de Metaalbond, dat de NDSM een onrechtmatige Ongegronde eis loonverhoging had toegepast, met regelrechte weerlegging van die be schuldiging. „Er is door de NDSM zélf geen enkele uitkering gedaan. De NDSM heeft slechts een premie van een Zweedse klant onder haar werkne mers verdeeld." De Zweedse klant zou volgens pleiter een premie be- sahikbaar hebben gesteld, indien 'n schip, dat in zijn opdracht bij de NDSM werd gebouwd, nog dit jaar gereed zou 'komen. Openlijk Directeur wordt een van de direc teuren uit de groot-bedrijven. Hij ontvangt geen extra salaris en wordt Beide verdachten achtten de eis om het jaar afgelost ten einde de di van de Metaalbond van iedere recteur-secretaris, wel gesalarieerd en grond ontbloot. De ADM, omdat aangesteld voor ten minste vier jaar, zij zich gedwongen zag tot de te stimuleren en van de gang van loonsverhoging door de grote zaken in de groot-schilderbedryven spanningen, die er, tengevolge °P de hoogte te houden, van de gemaakte loonafspraken, Le situatie van de laatste jaren heersten in 't bedrijf. De NDSM, leêde voor bepaalde bedrijven te veel aangezien het, naar rij zei, geen nadruk op de belangen van de schil- loonsverhoging, doch slechts een derpatroons, waarvan er 9000 in Ne- door een klant beschikbaar ge- derland zijn, aldus de secretaris van de nieuwe vereniging i.o. de heer J. Rosier. Daardoor kreeg de vereniging te veel het karakter van een mid denstandsorganisatie, waarin de grote bedrijven zich niet thuis voelden. stelde beloning betrof. Uitspraak 17 oktober a.s. De ADM, die de eis van haar werk nemers betreffende een loonsverho ging van een dubbeltje per uur had ingewilligd, verklaarde, dat hierme de openlijk was geschied, wat in alle r andere bedrijven al lange tijd hei- de adjunctdirectie van Hoogovens en melijk gebeurt. aangesloten bedrijven reikte woens- Het berteft hier, zo verklaarde mr. dag 9 oktober j.l. aan drie perso- A. C. van Empel, pleiter voor de neelsleden van Breedband N.V. een ADM, officiële looneisen van de of- beloning van 4.500 uit voor een DRIE WERKNEMERS RIJ HOOGOVENS KREGEN FLINKE BELONING De heer W. Bakker, voorzitter van Prinses Margriet met poedel door feestend Wageningen In het ter gelegenheid van het lus- EINDHOVEN nlfVS. trum van het Wageningse studenten- EERSTE PRIESTER STUDEERT AF beloning d?e tot AAN TECHNISCHE HOGESCHOOL tentenUee^vers^kt. Delink- ^es^teflÏÏS- waren de walsmeesters J. Morren en ?f studentencorps J. O. L. baron van .J i rro„Lni..i.0 Wn A. Zandwijk en de opzichter A. de Boetzedaer, meegedongen naar een Heden heeft aan de Technische Ho- Niefc uit resp Heemskerk en IJmui- der ereplaatsen. Daarvoor was de geschool te Eindhoven de officiële den prinses gekleed in een helwitte man diploma-uitreiking plaats gehad voor tel, charmant afgezet met een poe negen toekomstige ingenieurs, onder op verzoek van de bedrijfschef delachtig bont. Aan haar rechter- wie pater F. J. Steenbrink SSCC, de blokwalserij en warmbandwalserij hand hield zij een heel klein poedel- eerste priester aan de THE afstu- waren genoemde personeelsleden tje aan de lijn. deert. gaan nadenken over de vraag of het Het concours was een onderdeel 5IKKEN5 vraagt E een schilder voor de afdelina Technische Voorlichting Industrie De aan te stellen kandidaat zal tewerkgesteld worden in de afd. schilderskamer. Hier worden o.a. proefstuk ken bewerkt ten dienste van de technische voorlichting aan klanten. Gedegen vakmanschap is een eerste vereiste, terwijl ervaring in het autospuiten tot aanbeveling strekt. Diegene, die zich met ener gie en inzicht weet in te werken, kan in de toekomst ingeschakeld worden bij het adviseren van klanten. Leeftijd tot 35 jaar. Schriftelijke sollicitaties wet uitvoe rige inlichtingen omtrent personalia, sikkens lakfabrieken n.v., sassenheim afdeling Personeelszaken (Advertentie) ZOETERW OUDE Op 30 november: Gezamenlijk concert in N.H.-kerk SCHEEPSBERICHTEN tact met de 44-jarige W. T. S., vroe ger eigenaar van een las- en con structie werkplaats in IJmuiden, die de toenmalige directeur kredieten vroeg om zijn bedrijf uit te breiden. Hoewel in de instructies van de bank directeuren stond dat hij geen kre diet mocht verstrekken buiten voor kennis van de rayon-bestuurder gaf hij W. T. S. toch bedragen van 15.000 en 10.000 gulden. De kredietontvan ger kon het bedrag niet teruggeven maar vroeg om meer en de bank directeur verstrekte uit eigen mid delen een bedrag van f 25.000. Hij deed dit door effecten te verkopen en hij vroeg rente van vier procent. Ook dit geld kwam in 1955-'56 niet terug en verdachte ging er in de daaropvolgende jaren regelmatig toe over kredieten te verstrekken. 324.000,— Tot 1963, toen verdachte gearres teerd was, was het bedrag ten na delen van de Twentsche Bank opge lopen tot f 324.000 en bovendien had de directeur f 25.000 uit zijn eigen zak gegeven. Ter terechtzitting ver klaarde verdachte dat hij het krediet aan S. niet op de juiste wijze no teerde in het register. Hij verhoogde de kredieten van andere debiteuren waardoor niet aan het licht kwam, dat S. kredieten in ontvangst had ge nomen. Verdachte vertelde groot vertrou wen te hebben gehad in S. en dat de hoop zijn geleende f 25.000 terug te ontvangen ook een rol heeft gespeeld. De vroegere bankdirecteur werden belangrijke werken voorgespiegeld door S. en hij zag er wel wat in, waar door hij er toe overging steeds kre dieten aan te bieden. Almkerk 10 v. Aqaba n. Suez; Oar- tago 10 ten Anker Cristobal n. Al- miranite; Gaastenland 10 v. Santos n. b Rio Grande; Hecuba 9 v. Puerto Gr- tenlaste gelegde feiten bewezen en daz n. Nordeniham; Kennemerland 10 noemde het ontslag aan L. als direc- ,ïtw De St. Jansfanfare, het Knapen- v. Rio Grande n. Itajai; Nestor 10 v. teur van het bijkantoor verleend Pater Steenbrink heeft electrotech- tijdrovende walswisselen van de van de autorally die als sluitstuk koor, de Ohr. Gemengde Zangvereni- Tripoli n. Lattakia; Sloterdijk 11 v. reeds een straf. Het is de officier niek gestudeerd en verbleef tijdens eindwalsgroep in de warmbandwalse- war het grootse 'lustruim diende De £inS »Zingt den Heere", en de R.K. Bremen n. Hamburg; Statendam 10 nog steeds niet duidelijk waarom hij zijn studies in de parochie van de rij sneller in zijn werk zou kunnen rally eindigde bij het Kasteel De Gemengd Zangvereniging „Sancta v. Bermuda n. New York; Vasum de bedragen voteerde. Volgens spre- H. Harten te Eindhoven, waar hij gaan. Zij kwamen op het idee een WeH" in het eeüiknaniige olaatsie Lucia" willen gezamenlijk een con- (t.) p. 10 Str. Ormoesz n. Bandar ker is een gecombineerde straf niet zich actief bezig hield met de ziel- ander principe toe te passen voor het in Noord-Limburg waar een groots cert geven in de N.-H. kerk op het Mashuir, 11 te Bandar Mashur; Wo- mogelijk ondanks een gunstig reclas- bepalen van de juiste afmetingen van feest georganiseerd Dorp, ter gelegenheid van de onaf- nosobo 11 te Cristobal; Zaankerk 10 seringsrapport De raadsman mr. C. de walsspleet, de kleine „kier" tus- Pr:n--_ {foaiwrb* heeft een Heel hankelijkheidsfeesten. De uitvoering v. Bremen n. Amsterdam; Maasha- H. van Wijk schetste de verdachte .ai nlaaJo VioKKan /vr» 50 nAWAmKer a c ven 10 te Stettin* Siivin 10 v. Le als een goed bankHirppfenr die moei lijke perioden omstreeks 1930, in de Lichte straf De officier van justitie achtte de zorg onder de studenten. sen de strekwalsen waardoor de band dit tijger1 aXT zal plaats hebben op 30 november a.s. ven 10 te Stettin; Sinon 10 v. Le als een goed bankdirecteur die moei- Bij de cycloon die maandag j.l. staal moet paseren. Hierdoor werd Si°rceest meegemaakt, mr Het de bedoeling dit concert Havre n. RotterdamWillem Ba- lijke perioden omstreeks 1930 in de kustgebieden van Oost-Pakistan een aanzienlijke tijdsbesparing be- werd tot in de slotteen en in de ge- gratis voor iedereen toegankelijk te rendsz 10 v. Amsterdam n. de IJs- oorlog3en daarna achter de rug heeft heeft getroffen zijn minstens 28 per- reikt waardoor de produktie kon kasteel stellen, maar daarom werd van het zee (op walvisjaaht); Serooskerk 11 De industrie in IJmuiden heeft hii sonen om het leven gekomen. Men worden verhoogd. D<K?r de slotgrachtvoeren feestelijk gemeentebestuur een subsidie van v. Port Said n. Napels; Slamat 11 te goed gediend. Pleiter verzocht een vreest, dat dit cijfer nog zal stijgen De heer Bakker was verheugd, dat verlichte gondels. Oud-minister Staf, f noo._ gevraagd, welke subsidie Djibouti; Sahielloyd p. 10 Lissabon lichtere straf op te leeeen waarna als er ook berichten van de eilanden men hier na gezamenlijk nadenken de reunistenleider, toonde zich ver- inmiddels door de raad in zijn ver- n. Le Havre; Wonorato 10 v. Chalna de rechtbank de uitspraak 'beDaalde voor de kust binnenkomen. Volgens en overleg tot een uitstekende op- rast over de wijze waarop alles was gadering van woensdag is verleend, n. Penang. op 23 oktober, officiële ramingen is voor meer dan lossing was gekomen, die in de prak- georganiseerd. „Ben prachtig feest", 200.000 dollar schade aangericht. tijk zeer goed bleek te voldoen. aldus ir. Staf. Prinses Beatrix heeft woensdag in het Perzische ramp gebied een bezoek gebracht aan het geheel vernielde was haar optreden een groot succes De Franse zangeres Edith Piaf Is vandaag in haar woning te Parijs gestorven. Vanmorgen over leed zij, nadat zij een beroerte had gehad. Edith Piaf was gisteren per ambulance uit Placasssien, bij Grasse, met haar echtgenoot Theo Sarapo in Parijs teruggekeerd. Zij was al enige dagen ziek. De overleden zangeres, die 47 jaar oud werd, was de dochter van een acrobaat en gewezen straatzanger. Zij heeft de laatste jaren vijf grote operaties doorstaan. In augustus moest zij een toernee van twee maanden door de Verenigde Staten afzeggen in verband met haar gezondheids toestand. Edith Piaf trouwde in oktober van het vorige jaar met haar „ontdekking", de jonge voormalige kapper Theo Sarapo. Piaf, wier naam „mus*' betekent in net Parijse dialect heeft nooit zangles gehad. Zij is vooral wereldbekend geworden door liedjes als „Milord", „La vie en rose" en „Je ne regrette rien". In heel de wereld zijn miljoenen van haar grammofoon platen verkocht en Edith Piaf zou een van de rijkste vrouwen in Frankrijk zijn. Voordat zij op 15-jarige leeftijd naar Parijs ging, zong Edith in café's, op pleinen en op kermis sen. In Parijs zong zij op straat en leefde van het uit ramen geworpen geld. Haar grote kans kwam in 1933 toen een cabaret-eigenaar, Louis Peplee, haar toevallig hoorde zingen, omringd door een menigte op straat. Hij nodigde Edith uit nog dezelfde avond in zijn cabaret te naam van Edith pial zingen. Hoewel zij sjofel gekleed was, vaJmi Gassion Gio- ontdekster van „talenten". Zij „lan ceerde" successievelijk Yves Montand, dorp Dousadj, voor de herbouw waarvan zij zich zeer beijverd heeft Het welkom was er zeer hartelijk. De voor het chique publiek: De eigen- Edith Piaf was behalve een zange- SST OÏ^^aS^vS?6^, prinses gebruikt hier verver singen met da bevolking. ree van naam ook «en buitengewone Felix Matten.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9