KAPITTELDAG VAN DE DERDE ORDE Weerbericht Marktberichten MAANDAG 7 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Gouden onderscheidingen voor zilveren koordirecteur H. A. Rijnbeek GROOTSE HULDE Het is voor de heer H. A. Rijnbeek, directeur van het parochieel zang koor van de St. Petruskerk, gisteren een groot feest geworden. Op deze dag vierde de heer Rijnbeek zijn zil veren feest als directeur-organist en de parochiegemeenschap in al haar geledingen heeft tot dit feest veel bij gedragen. Niet alleen veel woorden van hulde en dankbaarheid vielen tijdens een in de parochiezaal voor vele genodigden en autoriteiten ge houden ontvangst, de jubilaris ten deel, niet alleen enkele grootse ge schenken onderstreepten de waarde ring van de koorleden, de heer Rijn beek werd om zijn vele verdiensten bovendien onderscheiden en het is niet bij één onderscheiding gebleven. De St. Gregoriusvereniging kende de zilveren jubilaris de gouden ere-me- daille van de vereniging toe en als de beste wijn die, zoals pastoor W. E. Blok het uitdrukte, tot het einde werd bewaard „Pro Ecclesia et Pontifice" was de gouden bekroning van de hulde aan de zo geziene koor directeur. Pastoor W. E. Blok feliciteerde de directeur van het koor namens het kerkbestuur en de hele parochie met dit mooie jubileum. De destijds te Utrecht cum laude geslaagde heer Rijnbeek bleek een voortreffelijke keus te zijn geweest als dirigent en zangpedagoog, die zijn enthousiasme weet over te dragen op degenen die delijk, met tact en een vriendelijk hij te leiden heeft. „Joviaal, gemoe- woord brengt u steeds iets moois te voorschijn", aldus pastoor Blok, die de muzikale kwaliteiten van de heer Rijnbeek een gave Gods noemde. Het ere-metaal van de St. Gregoriusver eniging werd door mevrouw Rijn beek opgespeld. Prompt daarop kwam de grote verrassing van „Pro Ecclesia", die van de heer Rijnbeek een eensklaps zwaar gedecoreerd man maakte. Mevrouw Rijnbeek, die met haar kinderen in de hulde werd be trokken werden bloemen aangebo den. FANATIEKE IJVER Namens het zangkoor werd het woord gevoerd door de vice-voorzit- ter van het koor, de heer W. P. Ber gers, die de carrière van de heer Rijn beek in de St. Petrusparochie in her innering bracht. „U hebt de leiding moeten overnemen van een eminente voorganger en u hebt ook moeten er varen dat kerkzangers niet de gemak kelijkste mensen zijn". De eerste voorwaarde voor een goed koor is eensgezindheid onder de zangers. De heer Rijnbeek heeft volop hiertoe het Gas-ontploffing door lek buta-gas Zondagavond omstreeks acht uur werden de bewoners van de Bate- weg opgeschrikt door een hevige knal, ontstaan door een gasexplosie in de woning van de heer G. de Leeuw. Toen de heer De Leeuw een lucifer aanstak in de keuken, ontstond een steekvlam en een enorme luchtdruk, waardoor aan de voor- en achterzijde van de woning op de eerste verdie ping de ruiten en een deel van de sponningen vernield werden en veel glasscherven het wegdek en de tuin bedekten. De heer De Leeuw liep bij depe ontploffing vrij ernstige brandwonden op aan het gelaat en de handen. Dank zij zijn bril, bleven zijn ogen onge deerd. Na door dokter J. Nooter verbon den te zijn, werd het slachtoffer bij buren opgenomen. Zijn echtgenote en twee kinderen kwamen met de schrik vrij. Vermoedelijk is de oorzaak een nieuwe gasslang, die lekte, waardoor zich in, rond en onder de kelderkast butagas ophoopte. Gelukkig waren de beide butagasflessen tijdig afge sloten, anders waren de gevolgen veel groter geweest. Experts zullen maan dag de oorzaak van deze lekkage opsporen. Mevr. Rijnbeek mocht gistermiddag haar jubilerende echtgenoot, de heer H. A. Rijnbeek, bij zijn zilveren di rectoraat van het zangkoor der St. Petrusparochie, twee onderscheidin gen opspelden. zijne bijgedragen. En dan was er de nooit eindigende arbeid voor het in standhouden van een "goed jongens koor. Met een bijna fanatieke ijver spant de jubilaris zich in om nieuwe en vooral jonge krachten voor het koor („met weinig bescheidenheid mag ik wel zeggen: het beste koor van Leiden") te werven. Het ge schenk van het herenkoor was een cadeau de jubilaris en diens vrouw waardig: een televisie-ontvanger. De heer W. Goddijn sprak tenslot te niet alleen als leider van het jon genskoor, maar ook als oudste koor zanger. In een leuke speech beschreef hij zijn zingende collega's als zeer volgzame zangers, die het hun direc teur nooit te moeilijk hebben ge maakt. Tenslotte zwaaide hij de ju bilaris lof toe voor de wijze waarop deze zich heeft ingezet voor het jon genskoor, dat ongeveer 15 jaar gele den werd opgericht. Een afvaardiging van dit jongenskoor kwam aandragen met hun bijdrage in de feestvreugde: een tafel en antenne voor het televi sietoestel; „een half jaar gratis kij ken" maakte het geschenk compleet. „Wij hebben dit met het meeste ple zier bijeengebracht", aldus de heer Goddijn, „u bent vandaag immers de „causa nostrae laetitiae", de oorzaak van onze blijdschap". RECEPTIE De officiële huldiging werd gister middag voortgezet met een buiten gewoon druk bezochte receptie voor parochianen en overige belangstellen den. Mgr. Th. Beukers, oud-pastoor van de parochie, bevond zich onder de receptiegangers, van wiel velen geschenken aanboden. De feestviering was des morgens begonnen met een plechtige Hoog mis, welke werd opgedragen door pastoor Blok. Het koor, onder leiding van de jubilaris met aan het orgel dr. G. Bots, voerde uit de Missa Te Deum Laudamus van Hendrik An- driessen; voor de Communio werd ge zongen het Ave Verum van Mozart en na de H. Mis klonk het „Exultate" van Herman Strategier. FEESTAVOND Een feestavond voor de zangers met hun dames besloot in de Roma- nuszaal de dag. Er werd o.a. een zeer geslaagde film vertoond, kundig vervaardigd door dr. Bots, de loop baan van de jubilaris uitbeeldend. De heer Rijnbeek sprak aan het ein de van de avond een treffend dank woord en betrok daarin o.m. het kerkbestuur (dat hem en de zijnen die morgen een feestelijk ontbijt had aangeboden), de commissie van voor bereiding, mgr. Beukers („mijn oud leermeester") en de pastoors Vol- laerts en Blok. Op de verdiepiiigsdag van de Fran ciscaanse lekenbeweging, federatie Lei den, in het St. Bonaventuralyceum sprak gisteren de districtscommissaris p. Sigi- bald Wessels over „Franciscaans leven is evangelisch leven". Hy sprak over de band, die er is tussen Franciscaans leven en de „oerboodschap", die de Kerk heeft te brengen: Chirstus' boodschap, het Evangelie. Franciscus zocht zyn regel in het Evangelie. Hij mocht wel preken van de Paus, als hy maar een regel had. Daarop trok hij een velletje papier uit zijn mouw met wat evangelieteksten. Ziedaar. Joannes XXIII, even eenvou dig recht op de zaak af, pelgrimeerde naar Franciscus' graf in Assist Paulus VI vergezelde als aartsbisschop van Mi laan een bedevaart uit zijn diocees naar Assisi. Een devotie? Franciscus kende geen devoties, hij kende alleen maar: de woorden van het evangelie waar maken. Pius XII zei eens: Heilig-zijn is een fa cet van Christus uitbeelden. Was Domi- nicus de lerende Christus, Ignatius de gehoorzame dienaar van de Vader, Be- nedictus de liturg Christus voor het aan gezicht van de Vader, Franciscus was de tastbare Christus in zijn menselijke gestalte. Het is onmogelijk de rijkdom van ge dachten, die spr. in zijn inleiding ont wikkelde, geheel weer te geven. Hij be sloot aldus: De Kerk, die ongetwijfeld een nieuwe lente tegemoet gaat, is in de St Pieter vertegenwoorc igd door 2500 bisschoppen en 12 leken; het staat vast, dat onder die twaalf leken zeven tertia rissen zijn. In een groeps- en een algemene dis cussie werd gezocht naar de gevolgtrek kingen uit deze inleiding voor ons le ven, waarbij de levendigheid hartver warmend was. Ter afwisseling werden twee licht- en klankbeelden geboden: „Kerk en Leven, op zoek naar de diepste zin van het be staan", en „Franciscus' Zonnelied", ver tolkt door Jules de Corte met foto-im pressies van Ben Bucx, beide zeer goede producties van het Instituut Lumen, Melkpad 18, Hilversum (een adres om te onthouden). Voordat de goedbezochte dag werd besloten met een gedialogeerde Eucha ristieviering, had de overdracht van het voorzitterschap van de federatie aan dhr L. C. M. van Hamersveld plaats, die de taak met het uitspreken van een gloed- Geslaagde Districts- koempoelan Zaterdagavond om 7.30 uur was het een hele drukte in het jeugdcentrum „De Korte Vliet". Vele aalmoezeniers leidsters en leiders waren dit week end bij elkaar gekomen om de goede onderlinge band te verstevigen, nieu we ideeën op te doen en om een feestelijke opening te geven aan het nieuwe seizoen. Op deze koempoelan was als ere gast in hun midden pater Chrispini- anus o.f.m. cap., die het district na de oorlog vele jaren als districtsaal moezenier bezieling heeft gegeven. Na de officiële opening van deze koempoelan moesten de groepen zich splitsen om op deze avond o.l.v. de heer Ed van Doorenmalen en mevr. Schelberg te komen van „gezelschap- spel tot creatief spel". Zondagmorgen was het weer vroeg dag, om 7.45 uur de H. Mis in de ka pel van „Beresteyn". Hierna vond de opening van deze dag plaats waarbij verschillende gasten werden inge haald. volle speech aanvaardde. Alle deelne mers waren de Rector van het lyceum en de gardiaan van het klooster zeer dankbaar voor de genoten gastvrijheid en keerden tegen vijf uur voldaan huis waarts. Nu deze dag twee jaren achter een een succes is geworden, durven wij de deelname aan zo'n verdiepingsdag, die nu ongetwijfeld een jaarlijkse tradi tie wordt en immers voor iedereen open staat, met een gerust hart aanbevelen. Leidse universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: kandidaats Ned. t." en 1.: de heer S. G. Nooteboom, Rotterdam; kandi daats Geneeskunde: mej. M. P. J. Bloembergen, Den Haag; mej. A. G. Duyster, Noordwijk; mej. C. F. v. d. Giessen, Den Haag; mej. M. J. Hoo- genes, Bergeschenhoek; mej. A. M. v. d. Kooij, Rijswijk; mej. H. M. Pa- risius, Curasao; mej. C. F. Teekens Spijkenisse; en de heren P. H. Arends, Enschede; W. J. Roest Crol- lius, Apeldoorn; E. J. M. F. Gerritsen Hillegom; A. J. van Harreveld, Lei den; W. K. J. Huizinga, Leiderdorp; S. Israëls, Blaricum; H. G. Lampe, Oosterbeek; B. van Leeuwarden, Rot terdam, H. E. Menke, Paramaribo; Ph. F. Meijer, Katwijk aan Zee; W. A. K. Monshouwer, Den Haag; W. V. M. Perquin, Leidschendam; J. D. Que- rido, Oegstgeest; P. E. Sandel, Rot terdam; R. J. Sanders, Den Haag; The Soen Giok, Leiden en W. A. van Vloten, Haarlem; doctoraal Genees kunde: de heren P. H. E. Berghuis, Leiden; D. W. Hoogwater, Waterin gen; J. M. Jaffe, U.S.A.; Ch. P. J. J. M. Legein, Bergen op Zoom en P. I. M. Schilperoord, Den Haag. Semi- artsexamen: de heren F. R. Hohmann Den Haag, P. Warnaar, Rotterdam en H. F. van Waveren, Den Helder. Artsexamen: mej. L. N. Velds, Den Haag; dr. A. B. Haartsen, Leiden, de heer G. C. Kouwenhoven, Voorburg en de heer H. Th. F. Landman, Was senaar. Leidse Agenda MAANDAG 7 OKTOBER Katholiek Vrouwengilde Bijeen komst, Van der Heyden, 8 uur n.m. Leidse Schouwburg Abonne mentsvoorstelling „Quadrille", Haag se Comedie, 8 uur n.m. DINSDAG 8 OKTOBER Leidse Schouwburg - „Quadrille", door de Haagsche Comedie. Aanvang 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden „Peerke Donders", aanvang cursus EHBO 7.45 uur Gebouw GG en GD, Mare. WOENSDAG 9 OKTOBER Kleuterleidsters St. Augustinusver. Kring Leiden - Ledenvergadering in Rest. Van der Heijden, Breestraat. Aanvang 15.30 uur. DONDERDAG 10 OKTOBER Grafische filmvoorstelling. - Film avond voor grafici in Rest. Van der Heijden. Aanvang 20.00 uur. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. LOONGRENZEN VAN SOCIALE WETTEN WORDEN WEER VERHOOGD In verband met de vaststelling van een nieuw prijsindexcijfer levenson derhoud zal de loongrens van de ziektewet, van de werkloosheidwet en van de invaliditeitswet met ingang van 1 januari 1064 worden verhoogd. Dit blijkt uit een door minister Veld kamp (sociale zaken en volksgezond heid) bij de tweede kamer ingediend wetsontwerp. Reeds enige malen werd de loon grens, in deze wetten genoemd, ver hoogd en laatstelijk, ingaande op 1 januari van dit jaar vastgesteld op 8650,-. Gezien de ontwikkeling van de indexcijfers dient het bedrag van de loongrens andermaal te worden verhoogd. Voorgesteld wordt de grens thans te brengen op 8950,-. BIOSCOPEN De films in de week van 4 okt.- 10 okt. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Lido: De vergeten medeminnaar (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Samson tegen Hercules (14 j.). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: The fast Lady (Prol.) 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De deugd en de ondeugd (volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Mars door de hel (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. „Atleta" trad op in „De Vijf Hoven" In het kader van de festiviteiten rond de opening van hun nieuwe speeltuin aan de Hoflaan, hebben zaterdagmiddag ruim 1000 kinderen van de speeltuinver eniging „De VUf Hoven" zich enige uren ko6teU)k geamuseerd met de voorstel ling, die het Jeugdcircus „Atleta" uit Warmond ln de grote veilinghal voor hen gaf. Het programma, dat .Atleta" brengt is dan ook alleraardigst om te zien. Het is geheel afgestemd op een echt „grote- mensen-circus" met uitzondering uiter aard van de roofdieren- en paarden- dressuurnummers. De artiesten (een dertigtal meisjes en jongens in de leeftijd van 9 tot en met 16 jaar) brachten onder leiding van di recteur Kees Witsenburg een non-stop show, die geheel door hem zelf werd opgebouwd. De kostuums en de traditio nele circusattributen waaronder een echte piste en een fraai gedecoreerde ar tiesten-ingang, werden door de kinderen met behulp van enkele ouderen even eens zelf vervaardigd. Het zou tever voeren om alle twintig nummers, wearmede de kinderen zich stuk voor stuk amuseerden en die alle „in stijl" werden aangekondigd door de 15-jarige „speekstalmeester" Corné Pie- terse afzonderlijk weer te geven. Tot de hoogtepunten behoorden onge twijfeld het optreden van „De Rollers" (springers en pyramidebouwers)„de jeugdige goochelaar Mr. Illusio", de krachtpatser „Siegfried", de fakir „Moe- stafa", „The Stanley's" met hun gewaag de capriolen op twee- en éénwielige fiet sen, „Tony" roet zijn knap gedresseerde hond „Toto" en de Andreo's, drie clowns, die voor vrolijkheid zorgden. Van hun belangstelling voor dit ge slaagde kinderfeest van „De Vfjf Hoven" gaven onder meer blijk de heer D. Vijl- brief, namens de N.U.S.O. en de heer J. J. van der Hulzen, voorzitter van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen. Na afloop kregen de kinderen een drinkbeker met snoepjes en een sinaas appel voor „mee naar huis". fl Velen hebben de Romanuszaal weer gevonden om hun woensdag avond door te brengen met gezellig kaartspel. Voor onze kaartklub kunnen zich nog leden komen melden op woens dag 9 oktober om 20.00 uur in de Romanuszaal. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging Roodenburg op het terrein bij de Leidse Hout. Men ver schafte zich toegang door het ver breken van een ruit. Twee dozen met 48 pakjes chocolade en 20 banket staven, voor een totale waarde van f 35, werden in de wacht gesleept. Omstreeks 8 uur gisteravond kwam op de Hoge Rijndijk de 17-jarige schilder W. de la Rie, wonende Twee de Looierstraat, met zijn bromfiets in botsing met een geparkeerd staan de vrachtauto. Door de regen had de jongeman de auto niet zien staan. Met wonden aan hoofd en benen werd hij naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. Door de politie te Zeist is aange houden een 21-jarige Leidse kelner, die in Leiden een scooter had gesto len. In korte tijd was dit de derde scooter, die de kelner ontvreemd had. Tussen 30 september en 4 oktober is uit een studentenhuis aan de Hoge- woerd een geldkist met 228 gulden ontvreemd. Het geld was eigendom van studenten. Opnieuw is een minder gewenst bezoek gebracht aan het automobiel bedrijf Rijnland aan de Vijf Meilaan. Vannacht werd een geldkistje, in houdende 175 gulden, buitgemaakt. Op 27 september was bij Rijnland al 700 gulden gestolen. In een woonhuis aan de Willem de Zwijgerlaan is gisteren tussen 16 en 22 uur ingebroken. Uit een dressoir in de Woonkamer werd 60 gulden weggenomen. De dader(s) verschaf- te(n) zich toegang door een keuken raampje, dat niet helemaal gesloten was. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kand. ex. Werktuigk. ingenieur de heer A. J. de Wolf te Leiden. Bij de 1.1. zaterdag gehouden col lecte voor Dierenbescherming afd. Leiden is dank zij een flink aantal collectanten een bedrag van ruim 2000 gulden opgehaald. Hartelijk dank aan allen welke hieraan hebben me degewerkt. Geslaagd. Aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag is ge slaagd voor het einddiploma solospel viool: mej. Henny Ravenstein wo nende in Leiden. Mej. Ravenstein be haalde haar einddiploma met onder scheiding. Jan Juffermans exposeert in „De Ruif" Werk te vroeg van onder de korenmaat tijd natuurtalenten. En, hoewel hem De jonge Oegstgeester tekenaar zeker talent niet kan worden ont- Jan Juffermans, die enkele maanden zegd, het is, voor zover we het nu geleden voor de eerste maal werk kunnen bekijken, vrij eenzijdig, in de Boerhaavezaal exposeerde, heeft Desondanks willen we zijn ontwik- nu weer een aantal nieuwe tekenin- keling als tekenaar graag blijven gen opgehangen in „De Ruif" aan de volgen. De tentoonstelling in „De Jan Vossensteeg. Ruif" bli Ter gelegenheid van de vorige ten- dagen v£ toonstelling hebben wij enkele be- van 17 - zwaren naar voren gebracht. Jan Juf fermans (twee jaar Koninklijke aca- demie in Den Haag, daarna op eigen gelegenheid) heeft weliswaar een be paald talent, maar hij mist (nog) elke vorm van zelfkritiek. Zijn uiteraard nog zeer onevenwichtig werk schijnt voor hemzelf van gelijke waarde zijn en in plaats dat hij Ruif" blijft tot 30 oktober op werk- 12 - 24 uur en 's zondags uur. Wpr. BEURSOVERZICHT VAN MAANDAG Van Wijk en Heringa in de vacuvic i belangstelling Mede door gebrek aan affaire in de in4flfnntiAni la nrnop/lan Kanft .4a selecteert, hangt hij njaar op wat rijp de en fl! WlJ ?0eir hoek waar de aandelen „Van Wijk geuite bezwaren handhaven; het al- en Heringa" werden verhandeld, gemene gehalte van de expositie in vrijdag werd als laatste koers 142 in „De Ruif verschilt zeker met van dit fonds gedaan. Nabeurs werd tot dat der vorige tentoonstelling. 154 voor de stukken betaald. Van- Zijn talent uit zich het beste in middag verdrong men zich om de zijn getekende landschappen, en dan stukken te pakken te kunnen krij- nog in die, waarin hij geen kleur gen op 128. De kopers die op deze toepast. Zijn kleur in nl. vrij grof en prijs geluk hadden, zagen in luttele niet fraai. De enkele portretten, die minuten de koers stijgen tot 145. hy heeft opgehangen, zijn ronduit Weer een kwartier later registreer- waardeloos en ook wat figuurwerk de de tikkers een koers van 130. had beter in portefeuille kunnen Daarna liep de prijs weer op. Een blijven. Om eerlijk te zijn: op een enerverend koersverloop dus. Gedu- enkele schets na, te weten „Meisje rende de gehele beursduur bleef de in atelier" (nr. 11) dat vlot is neer- drukte in deze hoek aanhouden, gezet. De strijd om de loonsverhogingen Toch weet Juffermans in zijn pen- in Nederland doet zich ter beurze tekeningen wel een ruimtesfeer te gevoelen. Men geeft er de voorkeur treffen, het zijn er echter niet veel aan °P me€r klaarheid ten aanzien waarvan dat gezegd kan worden. Wy zagen er een viertal, waarvan wij - orders in de markt te wagen. Daar van genoemde strijd te wachten al vorens zich met koop- of verkoop- „Herfstlandschap", een gewassen ook^WalTstreet"wiTdar licht* verduld pentekening, het best geslaagd ach- 2, J HS j verüeeid r T- v Ze.s„ Sloot, ook voor de Nederlandse hoofd- n n°?erlen wy v£yze fondsen, lag het voor de hand dat er lucht (1), een der twee landschap- vanimddag op het Damrak weinig pen „Bewolking (7) en idem „Land- zou 2jjn beleven. Zo was het dan schappen in Vourhout (6). Alles ook. Hoewel de koersdalingen een by een van de 22 gee x pos eerde wer- feit werden, schonk men hieraan ken maar een schrale oogst. toch niet veel aandacht, wegens ge- Juffermans zal hard moeten zwoe- brek aan affaire. Winstnemingen wa gen om er te komen. Wij betwijfelen ren oorzaak dat AKU daalde van echter of hij dat zal kunnen zonder 5121/» tot 507'/2 om daarna weer een goede leiding. Geslaagde auitodidac- paar punten aan te trekken. De slot- ten in de kunstenaarswereld zijn al- koers van vrijdag was 513Vi. Hoog- (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond, opgemaakt te 11.15 uur). HALF- TOT ZWAAR BEWOLKT Vannacht: weinig wind en op enkele plaatsen mist. Morgen: half- tot zwaarbewolkt met la ter plaatselijk enige regen of motregen. Matige tot krach tige en aan de kust mogelijk tot hard toenemende zuidwes telijke wind. Iets zachter. PUZZEL Nr. 510. Horizontaal: 1 gift, 4 per exypresse (afk.), 6 tegen, 7 alleen zang, 9 soort onderwijs (afk.), 10 viervoetig dier, 12 meisjesnaam, 13 plant met blauwe bloemen, 16 scheik. element (afk.), 17 adellijke titel in Engeland (afk.), 19 winst, 22 voedsel, 23 lied, 24 muzieknoot, 25 tocht, uit stap, 27 onbep. voornaamw., 29 gods dienst (afk.), 30 meisjesnaam. Vertikaal: 1 soort van antilope, 2 atmosfeer (afk.), 3 iemand die in enig kunstvak, inz. in de toonkunst, uitermate bedreven is. 4 rivier in Italië, 5 aanloop, 6 wiersoort, 7 es kader, 8 voorvoegsel, 11 tot nader order (afk. Lat.), 14 nieuw (Gr.), 15 vaarwel, 18 klap, 19 telwoord, 20 eerwaarde heer (afk. Lat.), 21 pr^» feet, 22 by woord, 26 pers. voornaam woord, 28 na dato (afk.). Oplossing morgenavond. PUNT en dit is de vergaderzaal van ons be drijf. LEIDEN, 7-10. Groente Appe len 28-43, andijvie 25-36, snijbonen 88-158, stambonen 120-198, kroten 14- 16, kroten, gekookt 40, boerenkool 7- 14, rode kool 11-16, groene kool 16- 23, prei 11-27, spinazie 65-74, sprui ten 30-64, komkommers 55, tomaten 60-125, uien picklers 12-16, witlof 120-160 p. 100 kg, bloemkool 35-94, knolselderij 12-27, komkommers 30- 64, sla 18-35 p. 100 stuks. AMSTERDAM, 7-10. Vee Aan gevoerd 303 runderen; le kw. 3.30- 3.40, 2e kw. 3.20-3.25, 3e kw. 2.60- 3.10; 96 varkens: 2.55-2.82. ROTTERDAM, 7-10. Vee Totale aanvoer 1693; vette koei a en ossen 1349; varkens 344. Prijzen: vette koeien le kw. 300-335, 2e kw. 260- 295, 3e kw. 230-260; varkens (lev. gew.) le kw. 221, 2e kw. 218, 3e kw. 215. Vette koeien, aanvoer even kor ter, handel williger, goed prijsh.; pri ma's boven notering; varkens (lev. gew.) als vorige week, vlug, hoger, prima vleesvarkens boven notering; slachtzeugen van 1.85-1.95 per kg. ovens zakten in van 588 to* 585 (592). Philips verloor op f 151.90, circa 80 cent. Unilever bijna een gulden la ger op 142.60. Kon. Olie min een halve gulden op 167 "0. De scheepvaartsector bood aan vankelijk een goede tegenstand waarbij zelfs van Nievelt hoger uit de bus kwam. Tegen het slot moes ten de meeste scheepvaartwaarden enig terrein prijsgeven. De leidende cultures schommelden rond het vorige slotniveau. De staats- fondsenmaa-kt was wederom aan de flauwe kant. Het bericht van het samengaan van de Koninklijke Zout met een Deense maatschappij tot het oprichten van een maatschappij met het doel het exploiteren van zoutvoorkomens in Denemarken, was niet van invloed op de koersvorming van de aande len Koninklijke Zout. Vanmiddag werd een aanvang gemaakt met de handel in claims „De Drie Hoef ijzers". De adviesprijs werd verstrekt op 500. Aandelen „Kip Kampeer wagens", die vrijdag 18 punten la ger in de markt lagen op het onver anderde dividend van 10 procent, werden opnieuw lager geadviseerd. Op dinsdag 15 oktober kan tegen 125 pet. met claimrecht worden inge schreven op nominaal 100.000 aan delen in de „Voorschotbank, voor heen Rotterdamse Credietbank". De ze aandelen worden op de incourante markt verhandeld.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4