Zorgvuldig bewaakte gangster doet boekje open over bendewezen in Ver. Staten 100.000 dollar op hoofd vanverrader' Globke wist in oorlog niets van Jodenuitroeiing Italië wil wel praten over Zuid-Tirol MEDISCHE DIENSTEN AKTIEVE BEZORGER ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 DE VERWOESTINGEN OP MARTINIQUE Een sub-commissie van de Ameri- „KUS DES DOODS" GRIEKSE REGERINGSCRISIS Volgens officiële berichten heeft de orkaan „Edith", die woensdag het Franse eiland Martinique in de Ca ribische zee teisterde, een derde van het aantal huizen verwoest. Onge veer 90 pet. van de bananenaanplant de helft van de rietsuiker en vrijwel alle broodbomen gingen verloren. Ook de wegen werden ernstig be schadigd. Volgens radio-Martinique zouden er 20 personen worden vermist. Het aantal doden als gevolg van de wer- Valachi verhaalde hoe hij in de ge- velstorm op Martinique bedraagt vangenis van Genovese de „kus des thans vier. Dertig mensen werden doods" had gekregen, - het teken, dat ernstig gewond. In totaal werden Genovese hem uit uitverkoren om' te tienduizenden bewoners van het worden vermoord, nadat hij eens iets eiland op een of andere wijze door had gehoord over wat Valachi had ge- de ramp getroffen. kaanse senaat, die zich bezig houdt daan tQen zij op een karweltje uit met een onderzoek naar de georga- waren Valachi had echter deze kus niseerde misdaad m de Ver. Staten, met gen yan zjjn kant beantwoord, heeft zich de afgelopen twee dagen Qm dg bendeleider te laten zien „dat bezig gehouden met het verhoor van h«. hem door had„ We waren in Het zakenkabinet van de Griekse een notoir lid van het Amerikaanse de gevangenis en jn de gevangenis premier Pipinelis is vrijdag afgetre- bendewezen, dat zich kortgeleden be- nu eenmaai man tegen man", den. Volgens betrouwbare kringen reid heeft verklaard het boekje daar- Met betrekking tot de moord op is koning Paul van plan om opnieuw over volledig open te doen. zjjn medegevangene vertelde Valachi, een tijdelijke regermg te benoemen. - dt hij deze had aangezien voor eèn De vorige premier, Karamanlis, Deze getuige is de 60-jarige Joseph bendelid, dat het doe Genovese over trad af in juni na een verschil van Valachi, zoon van een Italiaans immi- uitgesproken vonnis moest vol- mening met de koning over de op- grantenechtpaar, die op het ogenblik trekken. In zijn angst had Valachi portuniteit van het koninklijk be twee gevangenisstraffen van resp. deze man ged0od. Later bleek ech- zoek aan Engeland, vijftien en twintig jaar uitzit wegens ter dat hy zich had vergist. De leider van de oppositionele unie handel in verdovende middelen, doch Met weemoeci dacht Valachi tijdens van het centrum. Papandreoe, zei bovendien gedurende zijn gevangen- zyn verhoor terug aan zijn goede ja- donderdagavond dat zijn partij niet schap nog tot levenslang werd ver- reni waarjn hij ongeveer 150.000 dol- zou deelnemen aan de „klucht" van oordeeld wegens moord op een me- lar per jaar verdiende. Zijn verdere de binnenkort te houden verkiezin- degevangene. Hij is, zoals hij zelf yerhoor zal nog wel enige dagen in gen. De koning zou volgens hem de ronduit toegaf, niet meer dan een beslag nemen. nationale radicale unie bevoordelen, jaar op een eerlijke manier aan de kost gekomen. Zijn voornaamste be- zigheden lagen in het gangsterbe- drijf, met als bij-baantjes het exploi teren van gokapparaten en speelge- legenheden. Gezien de omstandigheid, dat de onderwereld een prijs van 100.000 dollar op het hoofd van Valachi heeft gesteld, nu hij verrader is ge worden, was het geen wonder, dat de politie de grootst mogelijke voorzor- £bouw wera0HnnhSmwheerd verhoord! regerin^-A^ In wa^chijn^ hfnn^üi lnndvn en htm ook eedu- een P™ces te Hannover, in West- dat een weigering, om aan terecht- rnndt hüt telf Efitn moee- Duitsland, tegen personen, die wor- stellingen deel te nemen, tot ernstige Kkfa^nslaeente beschermen den beschu,d,?d van Jodenmoord op bestraffing van de betrokkenen en lijke aanslagen te beschermen. gfote schaa, of medepI|Chtleheld zelfs tot hun terdoodbrenging zou Tr, pn daaraan in de tweede wereldoorlog, hebben geleid, bestaat de mogelijk- r*ïAn£rroralH?Ml verklaard, dat hij na de oorlog, en heid dat dergelijke weigeraars over- h^r weI tijdens het te Neurenberg tegen plaatsing naar een andere tak van uC,ijÏi-£ade* de sonaatsleden her- oorlogsmisdadigers gevoerde dienst zouden hebben kunnen vra- Pr0CC8' had «®hoord va" de u'tr°eiing gen", zaakte, legde Valachi ^de geheimen van Europese j0den door de S.S. De thans 65-jarige dr. Globke wordt bloot van „Cosa Nostra „Onze zaak E hadden echter wel verhalen in volgende week gepensioneerd. Hij Berlijn de ronde gedaan over massa- werd 23 ju/li j.l. door een Oostduitse valent van de Italiaanse mafia, waar- terecj,tstelllngen van Joden in Oost- rechtbank bij verstek tot levenslange van hy zelf in 1930 lid was geworden. europese janden. dwangarbeid veroordeeld en wel op De leider van dit syndicaat der grond van „het verschaffen van de misdaad is volgens Valachi Vito Ge- Qlobke als getuige op in wettige basis voor de Hitler-dicta- novese een bekende onderwereld- he, proce8i dat than3 te Hannover tuur". figuur, die op het ogenblik ook ge- wordt gevoerd tegen de voormalige vangenisstraf ondergaat wegens han- s s _maEjoor dr. 0tto Bradfisch, die rwj nSjnu» Gestapo-hoofd te Lodz, in Polen, is i rmronADD Onder deze baas-van alle bazen gewe^t en dIens vroegere onderge- LEIDERDORP zoals Valachi hem noemde, en een schjkte officier Guenther Fuchs. auiiHvtc uiiiutuu UUW....V. Raadsagenda De gemeenteraad ver soort commissie van bestuur staan de Bradfisch wordt beschuldigd van gadert maandag 30 september des avond 8-n 00f M af zonderlyke medeplichtigheid aan de moord op Qm 7.45 uur. Aan de agenda ontlenen „gezinnen of afdelingen. 85.700 Poolse Joden. Fuchs staat te- we 0.m.: Voorstel tot het verlengen van recht wegens zijn beweerde aandeel de ontruimingstermijn van de onbe- in de dood van 70.000 Joden. woonbaar verklaarde woning Hoofd- Aan dr. Globke, die een van de straat 168; idem inzake de verhuur en hogere ambtenaren in het Duitse de verbetering van woning Kerklaan 4; ministerie van binnenlandse zaken idem tot het aankopen van grond nabij onder het Hitler-bewind is geweest, de molen in de Zijllaan en Meijepolder, werd door de voorzitter van de recht- van het Hoogheemraadschap van Rijn- bank de vraag gesteld of „degenen, land; idem tot het aankopen van grond die zich bezig hielden met de uit- van de heer P. J. van Rijn en tot het eindelijke oplossing van het Joodse ontbinden van een pachtovereenkomst vraagstuk" (lees: de uitroeiing der met de heer B. J. van Diemen; idem tot Joden), in staat waren geweest be- het aankopen van grond van de heer M. paalde orders niet uit te voeren, zon- P. Oostveen; idem tot het onteigenen der daardoor hun eigen levens of die van enige percelen grond; idem tot het van gezinsleden ernstig in gevaar te verlenen van een subsidie aan het West Zuid-Afrikaanse regering dwingt echtpaar te scheiden Ondanks het feit, dat zij 25 jaar getrouwd zijn, zes kinde ren en verscheidene kleinkin deren hebben, zullen de 67-ja- rige blanke John de Lange en zijn vrouw, de 48-jarige negerin Dora Benghoe, op last van de Zuidafrikaanse minister van justitie uit elkaar moeten. Het echtpaar had beroep aangetekend tegen de uitspraak van een rechtbank, die een be vel tot scheiding inhield. Maar de minister heeft de uitspraak bekrachtigd. Het „gemengde" huwelijk was in strijd met de wet „tegen de onzedelijkheid". brengen. ArfirhTkVVDV 1/nnn ting van de onderhandelingen zullen V ISUIX leiden tot een snelle schikking van het geschil. SEUP JE Volgens Piccioni zou een ontmoe- Nederlands Symphonie Orkest ten be hoeve van het geven van een concert in Leiderdorp en aan de Oranjevereniging Leiderdorp ten behoeve van de viering en de herdenking van het 150-jarig be staan van het Koninkrijk; idem tot het benoemen van leden van de Commissie van advies Woonruimtewet 1947; idem inzake het verlenen van medewerking tot het in bouwexploitatie brengen van „Italië is bereid volgende maand gronden in 't uitbreidingsplan in onder met de Oostenrijkse minister van delen „Zijllaan en Meijepolder", bouw- buitenlandse zaken de kwestie Zuid- blok „Ter Meij"; idem tot het beschik- Tirol te bespreken, „mits geen pogin- baar stellen van een krediet voor de gen meer worden gedaan de sfeer bouw en de inrichting van een derde tussen beide landen te vergiftigen", noodlokaal bij de openbare lagere Dit heeft de Italiaanse minister van school; idem tot het beschikbaar stellen buitenlandse zaken Piccioni vrijdag van een krediet ten behoeve van de aan- in de algemene vergadering van de schaffing van meubelen en kantoorma- V N gezegd chines voor de gemeentesecretarie en Piccioni zei te hopen dat de hervat- voor het bureau gemeentewerken. De Stichting „Mensen in Nood" De minister van onderwijs, kunsten ting tussen beide ministers in New en wetenschappen heeft een urgentie- York reeds voor het begin van de verklaring afgegeven voor de bouw van wil aan de katholieken van de Joe- huidige algemene vergaderingheb- een derfe noodlokaal voor de openbare eoslavisehe stad SkoDie als kerstee- ben Plaats gehad, als Oostenrijk het lagere school. schenk een noodkerk aanbieden Hun Italiaanse voorstel daartoe had aan- In verband hiermede hebben b. en w. Sen kerk ^rd tiidens dr grote vaard- Maai' Oostenrijk verkoos een in overleg met GBN-Houtbouw te Nij- - KerK wera "Jaens ae Srole ontmoeting in oktober en stond er kerk. de gemeentearchitect en het hoofd op dat deze in Europa zou geschieden, van de betrokken school een kosten- zo zei hij. begroting opgemaakt voor de bouw van dit lokaal. De totale kosten, inclusief de inrichting, kunnen gesteld worden op Geschat wordt, dat de bevolking >28 ™- Er ls «n '«deliJk onderdak ge- aardbeving verwoest. De Caritas Internationalis heeft in overleg met de arts dr. Ed. Kosak, de minister van Volksgezondheid dr. Georgijevskim, het Joegoslavische Rode Kruis en de bisschop van Skop- uotnut wuiut, u<>t 0 je, mgr. Cekada, de zorg op zich ge- Van de Ver. Staten vrijdagochtend v0*?de, vc.OT d® n,eg®nfe. !as van nomen o.a. voor de huisvesting in 0p 190 miljoen mensen is gekomen, onderhavige school. Het bestuur van de geprefabriceerde woonruimten van 'n Verwacht wordt, dat de Ver. St. in tennisclub „De Munnik zlcb be" aantal verweesde kinderen, zieken, 1967 200 miljoen inwoners zullen heb- reld verklaard het clubgebouw daar- vrouwelijke religieuzen en zwaar ge- ben. ™or ^schikbaar te stellen tegen een troffen gezinnen. De bouw van een Prinses Astrid van Noorwegen huurprijs van 20. per week inclusief eenvoudige noodkerk moest echter heeft vrijdagmorgen vroeg het leven de kosten van verlichting en waterver- worden uitgesteld. De weinig draag- geschonken aan een tweede dochter, bruik. krachtige en toch al zo zwaar ge- zo is officieel in Oslo bekend ge- opfratif pannfkofk troffen inwoners van Skopje ont- maakt. Moeder en kind maken het operatie pannekolk breken daarvoor eveneens de midde- goed. De 31-jarige prinses, de jong- Vier dames. t.w. mevr. Gallas, mevr. len. ste dochter van koning Olaf, is de «onnet mevr. Mmnema en mevr. Nag- „Mensen in Nood" heeft reeds di- echtgenote van Johan Martin Ferner, t^gaal hebben het initiatief genomen om reet na de ramp 25.000 gulden over- directeur van een manufactuurbe- b,J de opening van het Herv. Bejaarden- gemaakt, waarna nog een bedrag van drijf in Oslo. centrum, waarvan dezer dagen de eerste 30.000 gulden volgde. Een ernstig verkeersongeluk steen is gelegd, namens de burgerij een Voor financiële bijdragen voor de heeft donderdag op de GottharcTpas passend geschenk aan te bieden. De be- noodkerk in Skopje stelt de stichting het leven gekost aan drie Zwitserse nodigde gelden zullen zy trachten bij- haar rampengiro open: Katholieke soldaten. Verder liepen drie militai- een te krijgen door de Operatie Pan- Stichting Mensen in Nood, Hekellaan ren ernstige verwondingen op. Het nekoek". Op 2 november nl. zal een 6, Den Bosch, giro 1111.222. ongeluk gebeurde toen twee vracht- ieder in de gelegenheid worden gesteld wagens met militairen frontaal met voor dit doel pannekoeken te gaan eten elkaar in botsing kwamen. Een der op verschillende punten in het dorp, nl. In Madrid is donderdagnacht 'n wagens stortte daarna twaalf meter cantine Durisol, gebouw Irene, een zaal kleine bom ontploft in de buurt van naar beneden. bet Dorpshins en het wijkgebouw de woning van de Spaanse minister Vier Oostduitse arbeiders van van het Groene Knus aan de Splinter- van industrie Lopez Bravo. De scha- een collectieve boerdery, die met 2 laan Ook op de Hoge Rijndijk zullen de was zeer gering. In de afgelopen traktors naar de grens bij Hannover enkele punten komen waar men pan- week hebben zich in de Spaanse waren gereden, zijn erin geslaagd nekoeken kan gaan eten. De opbrengst hoofdstad acht ontploffingen van over het prikkeldraad naar West- zal dan worden bestemd voor het cadeau deze aard voorgedaan. Duitsland te vluchten. aan de Bejaardenstichting. HOOGHEEMRAADSCHAP „RIJNLAND" VERGADERDE De Verenigde vergadering van Rijnland kwam gisteren te Leiden bijeen ter behandeling van een korte agenda. De vergadering nam kennis van de hulp, die Rijnland onlangs verleende ten behoeve van een gebied in de provincie Utrecht ten oosten van het Grootwaterschap van Woerden, waar men als gevolg van de abnormale regenval in ernstige mate te kampen had met wateroverlast. Met Rijnlands goedvinden is toen via het Grootwa terschap water naar Rijnland afgela ten. Door extra bemaling kon he> hoogheemraadschap het meerde'e water op bevredigende wijze verwer ken. Overeenkomstig de conclusie van een uitvoerig pre-advies van het col lege van dijkgraaf en hoogheemra den werd o.m. besloten tot bevorde ring van wijziging van Rijnlands re glement op het punt van de omslag heffing. De voorgestane wijziging be oogt de toekomstige lasten op meer bevredigende wijze over het onge bouwd en het gebouwd te verdelen. NOORDWIJK Geboren: Maarten, zn van A. Varke- visser en A. van Duijn, Joska, dr van A. W. E. Eijnwachter en I. Jonker, Ro- bertus L. J., zn van F. J. van der List en E. G. M. Buk, Leonardus G., zn van G. C. v. d. Zalm en H. J. van Gent. Jacobus J., zn van Th. J. de Ridder en C. J. D. Dijkstra, Jacobus Th. M.. zn van Chr. H. G. van Steijn en J. E. C. Aanhane, Johanna M., dr van C. W. Kruijer en M. Houwaart. Ondertrouwd: Cornells v. Leeuwen en Clazina M. Hoogervorst, Gerardus P. de Lange en Joanna H. van Rhijn, Pieter Moolenaar en Willempje J. Plug, Gerar dus J. E. Vink en Wilhelmina P. Beliën, Johannes J. Nieuwenhuizen en Cornelia J. M. van Oosten. Getrouwd: J. H. Baak en H. M. Plan ting, D. Hildering en L. I. de Jong, P. van Abswoude en P. Zirkzee, C. Th. M. v. d. Helm en H. A. Caspers, S. Duin dam en M. v. d. Luijt, C. v. d. Wiel en L. van Urk, F. W D. van Rheenen en I. W. C. Kroet. H. G. Paardekooper en C. M. M., van Dorp. Overleden: Maaike E. Visser, 46 jr; Pieter C. Ouwehand, 37 jr: Helena M. van Bohemen, e. v. S. Hiep, 59 jr. De Noordwij kse schietvereniging „Blijf voor 't JLand" hield op haar banen aan de Kerkstraat de eerste schietwedstrijd van dit seizoen. Bij de schutters en schutteressen met de buks werden de wissel-me daille gewonnen door: mej. A. Z. v. Weeghel 45 p. Ie klasse; J. P. Gou- driaan 48 p. 2e klasse; W. Wassing 43 p. 3e klasse: In de K.S.O.-afd. werden winnaar van een wisselmedaiile: D. A. Lü- schen 55 p. Ie klasse; N. F. Jonkers 56 p. 2e klasse. In de le klasse behaalden D. A. Lüschen en W. J. Wassing Lzn. bei den 55 p., maar door het beste laag ste schot werd Lüscher winnaar. Geslaagd. De heer Q. C. Ba- rendse slaagde te Leiden voor de hoofdakte van het onderwijzersexa men. ZWAMMERDAM Geboren: Carolina, dr. v. P. Ver donk en M. Schouten; Bernardine, dr v. J. Staal en van K. de Heer. Jacobus Wilhelmus Daniël, zn. van D. W. M. van Kempen en van L. de Bruijn. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Monica Margaretha d.v. Frederik J. van den Heuvel en W. Boon; Maria Elisabeth d.v. Gerardus van Veen en M. J. van Kampen; Jo hannes Petrus Adrianus z.v. Adria- nus B. van Beek en A. C. M. Hoge- boom; Johannes z.v. Christianus G. den Hollander en W. G. Goedhart; David z.v. David van der Linden en M. Bruines; Maria Johanna d.v. Al bert van Dam en M. J. Struik; Derk z.v. Derk Boltendal en G. Oostland; Johannes Cornells z.v. Jacobus W. Goedhart en W. G. Th. Haus; Paulus Cornelis z.v. Paulus C. Langeveld en H. H. E. Burema; Corina d.v. Hen drik Bons en J. H. Rademakers; An toinette d.v. Huibert de Vos en P. J. Blouw; Hubertus z.v. Pieter Hoogen- doorn en L. Piepenbrink; Martinus Johannes Petrus z.v. Anthonius A. van Eijk en Th. E. Valentijn; Jan netje d.v. Jan Blaauw en B. Ver- kade; Louise Elisabeth d.v. Louis van Berkel en H. E. J. van Vliet; Nico- line d.v. Teunis Bos en H. de Leede; Paul z.v. Otto van Egmond en A. F. Hoeve. Overleden: Anna C. Vosbergen e.v. A. B. J. Schrage, 71 jaar; Johan C. van Leersum, 52 jaar; Neeltje Heu velman e.v. L. Krijgsman, 81 jaar; Jan de Jeu, 80 jaar; Arie van Zoo- meren, 71 jaar. Huwelijken: Adriaan C. Knecht, 25 jaar en Alida G. Mooij, 21 jaar. Huwelijksaangiften: Johannes Har- kes, 25 jaar, boomkweker en Helena B. Versloot, 20 jaar, typiste; Chris- tiaan van Oostrom, 24 jaar, chauf feur-magazijnbediende en Klasina C. de Vogel, 24 jaar, kantoorbediende; Johannes M. P. van Zeist, 24 jaar, lasser en Adriana H. van Egmond, 20 jaar, hulp i. d. huish. BURGERLIJKE STAND Leidse Agenda iVuiran- Winnla Maria v W M V Geboren: Nicole Maria, z.v. W. M. v. Beelen en J. Ros; Tonny Marina, d.v. P. J. den Engelsman en L. W. M. van Helden; Lena Martina, d.v. J. Siera en F. Boom; Guy Alexander, z.v. B. A. Wittich en M. Bouman; Marinus, z.v M. Hillebrand en W. S. Vlasveld; Christina Elisabeth Wilhelmina, d.v. W. K. G. Weustink en C. B. T. Tim- mers; Willem Frederik, z.v. W. F. Stouten M. C. H. van Strein; Jo hanna, d.v. L. A. J. Stroombergen en J. M. J. Groot; Ellis Irene, d.v. J. Nordsiek en A. Hulsebos; Eleonore, d. v. P. Maier en D. A. Termos; David Anthony, z.v. A. W. R. Willemse en A. D. Roos van Raadshooven; Richard z.v. W. Faas en C. Wiebes; Maria Pe- tronella Magdalena, d.v. A. Wasse naar en C. J. de Roos; Dorine Chris tine, d.v. A. van der Waals en J. Kranenburg. Overleden: W. van Oorde, 78 jaar, man; S. van Oosten, 73 jaar, man; H. J. Schuller, 78 jaar, wed. v. W. Cra- ma; A. J. Taselaar, 60 jaar, man; A. Kools, 85 jaar, wed. v. J. Bakker. Gehuwd: C. Hoogland en P. van der Kraats; H. W. van der Wolf en W. G. van Dalen; J. Talens en S. M. Nieuwenhuizen; R. P. van den Helm en H. W. Takkenberg; J. J. Blanke- stein en J. C. Lardé; W. H. Philippo en C. van Biemen; A. Devilee en M. Holverda; C. J. van Bentum en J. L. H. Overbeek; K. H. T. Hut en F. A. de Boer; S. H. A. Smit en A. Peet; A. J. Kooij en W. M. Turk; L. Kerk- man en E. Jansen; A. G. M. Schenk en J. E. M. vay. der Meel. FEESTAVOND „DE VIJF HOVEN" In het kader van de festiviteiten rond de opening van de nieuwe speeltuin aan de Hoflaan, hebben de „werkers en werksters van het eer ste uur" zich gistera/ond enige uren uistekend geamuseerd met een ge zellig samenzijn. Het feestelijke pro gramma werd hun aangeboden door het bestuur van „De Vijf Hoven" als een reëel bewijs van hulde en dank voor hun activiteiten zonder welke de nieuwe speeltuin ongetwijfeld nimmer gerealiseerd had kunnen worden. Na een hartelijk welkomstwoord bracht de voorzitter van „De Vijf Hoven" de heer C. Bos, nog eens met nadruk tot uiting welk een grote dank zowel het bestuur als de speel- tuinjeugd van Zuid-West aan de ac tieve leden van het damescomité en de leiders en leidsters in het speel- tuinverband verschuldigd is. Onder het genot van een kopje koffie werd het programma geopend met de vertoning van de speeltuin film „Geef ze de ruimte", die grote bijval oogstte, waarin de vertoner, de heer P. van Amsterdam, verdiend mocht delen. Het hiernavolgend ge zellig samenzijn werd opgeluisterd door de humorist-conferencier Gé Heijnen en het orkest „De Stemming Makers" onder leiding van Jan Schroef, waarbij de danslustigen ruimschoots aan hun trek kwamen. GEVEILDE PERCELEN In het Notarishuis werden de vol gende percelen verkocht: T.o.v. not. W. S. Jongsma: het he renhuis Rijnsburgerweg 138, in bod gezet op 50.000.-, gemijnd 57.000.- door H. D. van Weizen q.q.; het he renhuis Witte Singel 68, in bod op 26.800,-, gemijnd op 30.600.- door P. Moerman q.q.; het winkelwoonhuis Oude Rijn 67/69 in bod op ƒ23.600.-, gemijnd op ƒ25.200.- door B. J. van Leeuwen q.q.; 2 woonhuizen Noord- buurtseweg 13 en 14 te Zoeterwoude in bod op 16.900.-, gemijnd op 18.133. - door P. v. d. Kley q.q. Het pand Lijsterstraat 23 is inmiddels uit de hand verkocht. VOORSCHOTEN AFSCHEIDSRECEPTIE Parochianen en oud-parochianen hebben zondag 29 september a.s. ge- legenhëid van 1 tot 2.30 uur om in het Bondsgebouw persoonlijk afscheid te nemen van pastoor J. Th. van Bemmelen. VOORSCHOTEN Behandeling beroep Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland zullen in openbare vergadering van 1 oktober a.s. behandelen het beroep van b. en w. van Voorschoten tegen het besiluit van het bestuur van de Zuid Hoflamd- se polder dd. 30.11.1961, waarbij aan de gemeente Voorschoten o.m. ver gunning werd verleend tot het ma ken van een nooduitlaat voor de ge meentelijke riolering op het polder- water. Geslaagd Aan de Econ. Hoge school te Rotterdam is geslaagd voor het prop. ex. Econ. wetenschappen de heer D. E. Greidanus, WOUBRUGGE Geboren: Johanna P. z.v. J. Evers en J. P. Vis; Theodora H. M. d.v. P. J. v. Leyden en Th. Vervoorn. Ondertrouwd: Arie Groenendijk, 24 jaar en Wilhelmina A. J. v. Leer sum, 20 jaar; Rijk v. d. Weteringh, 19 jaar en Johanna de Jong, 21 jaar. Getrouwd: Johannes C. v. d. Salm, 24 jaar en Petronella H. Koetsier, 21 jaar; Jacob P. v. d. Laan, 28 jaar en Anna W. v. Kamp, 26' jaar; Cornelis L. J. Visser, 31 jaar en Clara M. A. Rykelijkhuizen, 29 jaar. Overleden: Marie van Warmelo, 96 jaar, echtgenoot van E. Klaver. BIOSCOPEN Casino: Lemmy Oaution en de ver dovende middelen (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Lido: De schat in het Zilvermeer (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur 3 okt. en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: GLgot, de clochard vam Belle ville (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. 3 okt. en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: The Fast Lady (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur 3 okt. en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Zorro en de 3 Musketiers (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur 3 okt. en zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Het moeras der liefde (volw.) (tot en met dinsdag). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. 3 okt. en zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Wo en do: Omar de woestijnhavik (14 jaar) Leiden en Omgeving Lelden In spoedgevallen nemen waar de artsen Meel, Thorbeokestr. 5, tel. 22522; Sastrowijoto, Beetho- venlaan 109, tel. 34779; Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481; Lan- gezaal, Witte Singel 30, tel. 24855; en De Bruijne, Hoge Rijndijk 19, tele foon 26866. Tandarts W. v. d. Sluys, Mauritssingel 70, Leiderdorp, Voor nabloeding of ongeval te allen tijde directe hulpverlening, voor alle ove rige dringende hulp: zaterdag half zes, zondag een uur en half zes. Apo theek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 (ook voor Leiderdorp). Alkemade en Leimuiden De art sen Schürer, Oude Wetering, telef. 01713511, en Brinkhorst, Leimuiden tel. 01721—269. Alphen a. d. Rijn Dkt. J. H. Vee- nendaal, tel. 2072; apotheek Allart, Raadhuisstr. 206, tel. 3185; W.-G. Kr., zr. Moons, tel. 3540, Roerdompstr. 34. Bodegraven Dkt. C. G. A. van Beek, tel. 2268; zr. P. Conradi, tel. 2086; dierenarts J. Oosterom, tel. 2136. Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2038; zr. De Haan, tel 2805. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. J. J. Versluys, tel 5121; Wit-Gele Kruis zr. E. Snellen berg, tel. 6316; tandarts zie Sassen- heim. Katwijk Rijn Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk Zee -» Dkt. A. G. de Jager, tel. 3777; apotheek ziek Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraar Dkt. J. A. Sandkuyl, tel. 01722—139; Wit-Gele Kruis zr. J. Verhaar, tel. 01722—345, b.g.g. 02976—245. Leiderdorp Dkt. G. A. de Bruijne tel. 0171022208; wijkverpl. zr. Ver meulen, tel. 0171021114; apotheek zie Leiden. Lisse Dkt. N. Bet, tel. 3996; tand arts zie Sassenheim. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Noorden, tel. 01724203; dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, telef. 01725—103. Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk Dkt. De Beer, telef. 2751; Wit-Gele Kruis zr. Laaper, tel. 2338, b.g.g. 3067; apotheek alleen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. K. A. van Praag, tel. 025332385 tandarts zie Sassenheim; W.-Gele Kr. Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. J. H. Meissner, tel. 53865; Wit-Gele Kruis zr. War- menhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt. De Graaff; tandarts J. Werkman, Hoofdstr. 322, Sassenheim, tel. 025327457. Valkenburg zie Katwijk Rijn Voorhout Dkt. W. J. Binnema, tel. 02532—7202. Voorschoten Dkt. W-. I. M. van Dam, tel. 3960. Warmond Dkt. H. A. G. Walen kamp, tel. 01711220. Wassenaar De artsen J. H. Jaars- ma, tel. 9676 en J. A. J. Paulides, tel. 4561; Wassenaarse apotheek, Schouw- weg 32, tel. 2402. Woubrugge zie Langeraar. Zwammerdam - Dkt. G. J. Bre mer, Nieuwkoop, tel. 01725103. VOORSCHOTEN COWANTENBEZORGER GEVRAAGD Voor het bezorgen van de Leidse Courant in de wijk LEIDSEWEG vragen wij Goede bijverdienste voor scholier. Sollicitaties aan abonnementen afd. Leidse Courant, Papengracht 32. Tel. 20935. LISSE Op 4 okt. a.s. herdenkt zuster Mattea in Huize Pius de dag waarop zij 50 jaar geleden de Geloften aflegde in de Con gregatie der Zusters Franciscanessen van de H. Elisabeth te Bteda. Al deze jaren heeft zij met grote trouw en lief devolle toewijding en zorg de bejaarden mogen dienen op voorbeeldige wijze. Zij heeft getoond altijd klaar te staan met een begrijpend hart, gaarne bereid de nood van anderen te lenigen. Van deze 50 jaar heeft men in Huize Pius niet minder dan 32 jaren van deze zorg mogen genieten. Daarom is er groot feest in „de Pius" op 13 oktober. WASSENAAR Geslaagd Aan de Econ. Hogeschool te Rotterdam slaagden voor het prop. exapien Econ. wetenschappen de heren N. A. F. M. Schreiner en L. de Vries. Aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen slaagde voor het ing. examen zuivelbereiding de heer H. P. Toolens.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5