BAKTE PROMOTIETAARTEN VOOR PRINSES JULIANA EN CHURCHILL Voorlopige prijs Gronings aardgas zeven cent per m3 ra ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 STUDENTEN HULDIGEN GERRIT HULST den terecht en begon een bakkerijtje en cafetaria aan de Hogewoerd. Reeds op de Hogewoerd stond de heer Hulst in nauwe relatie met de studenten. Naam als promotietaartenbakker begon hij echter te maken nadat hy in 1916 ver huisd was naar de Breestraat. AHELE GROTEN Bij promoties van vele tegenwoordige groten werden de werkstukken van de heer Hulst bewonderd. De trots van de hoogbejaarde banketbakker is de foto, die hem door prinses Juliana werd toe gezonden, nadat hij een promotietaart voor haar had gemaakt. Op de foto ziet men prinses Juliana in het midden ach ter de taart, die huize 't Weerle te Kat wijk voorstelt. Naast de prinses zitten koningin Wilhelmina en prins Hendrik. Gerrit Hulst heeft dagen en nachten aan deze taart gewerkt voor hij zijn meest eervolle opdracht ging afleveren. Een ander hoogtepunt was de taart, die hij moest maken bij gelegenheid van het eredoctoraat dat de Leidse Univer siteit in 1946 verleende aan Winston Churchill. De taart stelt de Leidse Uni versiteit voor op de zijgevel waarvan een portret in suiker van Churchill is ingewerkt. Churchill moet, toen hij de taart voor het eerst zag, opgemerkt heb ben, dat het zonde was het mes te zetten in dit meesterwerk. HULDIGINGEN Het is vandaag niet de eerste keer, dat Gerrit Hulst door het Leidsch Studen ten Corps gehuldigd is. In zijn kamer bevinden zich vele geschenken, die hij in de loop der jaren tijdens verjaardagen van de studenten mocht ontvangen. Op zijn zeventigste verjaardag werd hem door het Corps een groot schilderij Dit is een reproduktie van de staatsiefoto, die ter ge legenheid van de promotie van onze huidige koningin Juliana, toen nog prinses der Nederlanden, werd ge maakt. Juliana zit tussen haar ouders wijlen koningin Wilhelmina en Prins Hendrik, terwijl een groot aantal notabelen en hoogleraren aanwezig is. Op de voorgrond ziet men de taart, die de heer Hulst voor deze gelegenheid maakte. Prinses Juliana was er zó enthousiast over, dat zij de maker van het kunst werk de foto toezond. Thans siert de fraai ingelijste statiefoto de gezellige huiskamer van de heer Hulst, die dit begrijpelijker wijze als een van zijn kostbaarste bezittingen be schouwt. Het heeft ons heel wat moeite gekost hem mee te mogen nemen Chinese verrassing in Moskou promotie hij opluisterde. De taranimf noemde men hem vroeger, zo lazen wij dezer dagen. We twijfelen er niet aan, want uit de stapels foto-albums, die hij trots liet zien, kan men wel opmaken, dat een promoverend Corps lid Gerrit Hulst even hard nodig had als' de pedel, die het verlos sende „Hora est" moest roepen. Negentig jaar is hij vandaag geworden en hedenmiddag is de jeugdige bejaarde aan wie zich dè historie van het Leidsch Stu denten Corps heeft vastgeklampt uitbundig gehuldigd in het so ciëteitsgebouw. Want hoewel Gerrit Hulst al ruim tien jaar ge leden de koksmuts heeft afgelegd voor de studenten is hij nog steeds dé promotietaartenbakker. In de telefoongids vindt men trouwens achter Hulst G. nog steeds zijn kwaliteit: banketbakker en kok. Geen taarten meer van het oude Minerva ging een stukje van zijn eigen leven verloren en het gemis gaat hem steeds zwaarder wegen Sinds de t«d dat Gerrit Hulst stil ging nu h« 'lak naast huis >*»&a!unt v - -■ maar zeker een soos m nieuwe stijl ziet leven is het gebruik van de promotie taarten langzaam verdwenen. „De bak- kers kunnen nog wel een taart naar wens maken, maar er gaan enorm veel uren in zitten. Voor mij was het zo'n beetje een dagtaak". Gerrit Hulst is van huis uit geen „Leienaar". Hij werd geboren in Amers foort. Pas op 22-jarige leeftijd, nadat hy als leerling-banketbakker Nederland had rond gezworven, kwam hij in Lei- De heer Hulst was een ware meester In zijn vak en geen opdracht was hem te moeilijk. Wanneer de aanstaande doc tor de laatste hand legde aan zijn proef schrift gingen zijn jaargenoten eens pra ten met Gerrit Hulst en deden hem de Ideeën voor de taart aan de hand. Onderhandelingen schorten van het ideologisch gesprek tussen Chinese en Russische com munistische partijen op 20 juii jl. in een sfeer van toenemende verbitte ring. Sindsdien is deze sfeer nog slechter geworden. inaern Tot veler verrassing is vrijdag in Volgens „Tass" behoorde de Chi- aangeboden waarvoor hii eniee weken Moskou een delegatie van de Chi- nese ambassadeur in Moskou tot de- moest poseren voor de kunstschilder riees-Russische vTiendschapsvereni- jjf de'egatl® JSen^aïbii Francken ging uit communistisch China aange- verwelkomden. Van Russen daarby Gerrit Hulst hoort als het ware bij komen, W^vwfaiik ^oud^d^komst' van de Dit is de eerste bekende komst van Mogelyk houdt de komst van de delegatie verband met de gebruike lijke feestelijkheden ter herdenking van de Chinese revolutie op 1 okto ber. Volgens functionarissen van de Chinese ambassade zullen deze fees telijkheden ditmaal niet zo uitge breid zijn als in voorgaande jaren. Brutale overval in Brussels warenhuis Twee jonge bandieten hun leef tijd wordt geschat op minder dan 20 jaar hebben vrijdag in de Brus selse binnenstad een gesdaagde over val uitgevoerd op een groot waren huis. Gemaskerd en met een automatisch wapen renden zij het warenhuis bin nen naar de eerste verdieping, waar de personeelsafdeling is gevestigd. De verblufte kassier werd gesom meerd een kistje met 275.000 Belgi sche franks af te geven, waarmee het tweetal even snel verdween als het was binnengekomen. De overval was in nog geen vijf minuten gebeurd. Zij maakten zich uit de voeten met een voor het warenhuis geparkeerde auto. OOSTDUITSE TEGENPROPAGANDA Raketten, die communistisch Dit is een foto van een van de zeer vele fraaie kunstwerken van de heer Hulst, voorstellende een Boeddhabeeld voor een tempel. Een enorme serie artistieke en sma kelijk kunstwerken heeft de befaamde taartenbakker in de loop der jaren ge knutseld uit chocolade, marsepein en welke ingrediënten er al niet aan een taart te pas kunnen komen. En geen taart leek er op de andere. Taarten, die een hobby of liefhebberij van de jonge Na overleg met de vertegenwoor- doctor uitbeelden, de functie die hij am- digers van de Samenwerkende Re- bieerde of een onderwerp, ontleend aan gionale Organen Gasvoorziening het proefschrift. De taarten waren een (S.R.O.G.) heeft de N.V. Nederland- onderdeel van het promotiefeest en op se Gasunie de besturen van gemeen- het hoogtepunt van de uitbundige vreug- ten in de provincies Groningen, Fries- de werd de fotograaf ontboden om de land, Drente, Overijssel, Gelderland heren met het glas in de hand rond bul en Utrecht, alsmede van nog enkele en taart te vereeuwigen. andere gemeenten, die op het ogen blik reeds hun gasdistributie volle dig op basis van aardgas verzorgen, een voorstel gedaan. Dit voorstel be helst dat zolang de definitieve prijs Gerrit Hulst is helemaal vergroeid Voor levering van aardgas aan de met de studentenwereld. Met de brand openbare gasvoorziening nog niet is vastgesteld, aardgasleveranties zullen worden afgerekend tegen een voorlo pige prijs van 7 cent per m3 Gro nings aardgas (7.980 kcal/m3). Dit voorstel werd gedaan tijdens een gistermorgen te Zwolle gehou den bespreking tussen de Gasunie en de besturen van de Regionale Organen voor bovengenoemde Pro vincies. Hierdoor is de enige tijd ge leden aan de S.R.O.G. gedane sug gestie van de Gasunie met betrek king tot de aairdgasprijs automatisch komen te vervallen. Met bovenbedoeld voorstel beoogt de Gasunie de desbetreffende ge meenten in staat te stellen, nieuwe lagere tarieven, in het bijzonder voor propaganda-materiaal bevatten, zijn het gebruik van gas voor verwar- vrijdagochtend uit Oost-Duitsland ming, voor te bereiden en zo spoedig naar de bondsrepubliek geschoten, als mogelijk is, in te voeren. De Deze projectielen kwamen in het dorp daardoor te verwachten stijging van Öffleben in Neder-Saksen niet ver de gasafname, in bovenbedoeld ge- van de grens neer. bied gedurende de komende winter Begin deze week hebben de Oost- zal dank zij het beschikbaar komen Duitse kranten geklaagd over pro stand zal hebben gebracht tussen het van Gronings aardgas in het bestaan- paganda-ballons die uit West-Duits- afniamestation te Hoogezand en het de net, geheel kunnen worden opge- land afkomstig zouden zijn. Tegelij- bestaande net. vangen. kertijd werden tegenmaatregelen aan gekondigd. PORTRET VAN EEN NIEUWE HEILIGE EEN MET MINERVA Mevrouw Nhoe was een ogenblikje niet strijdbaar De schoonzuster van de Zuidviet- name9e president, mevrouw Ngo Dinh Nhoe, heeft donderdag in een vraaggesprek met het Romeinse tijd schrift „M Tempo" gezegd dat een Onderhandelingen. oo_De voorlopige prijs van 7 cent per „vreedzaam naast elkaar bestaan een m3 Gronings aardgas zal ingaan op sprookje is". „Wanneer ze uit tijde- de datum, waarop dit gas in het net lijk belang niet optreden als schur- dat de Gasunie van het voormalige ken en moordenaars, kunnen de Staatsgasbedrijf heeft overgenomen, communisten niets anders dan lie- beschikbaar komt. De prijs zal gel gen", zei zij. „De Zuidslaviërs en de den tot de onderhandelingen met de Russen glimlachen u toe en probe- S.R.O.G., die goede voortgang ma ren u tegelijkertijd beet te nemen ken, zullen hebben geleid tot de de- wanneer u niet op uw hoede bent. finitieve vaststelling van de prijs en Het glimlachende en blijkbaar draag- leveringsvoorwaarden voor levering lijke communisme van Zuid-Slavië aan de openbare gasvoorziening. Deze had me bijna aan het twijfelen ge- definitieve prijs zal met terugwer- bracht en ik begon al te denken, dat kende kracht worden berekend tot een voorzichtige manier van naast het tijdstip waarop de voorlopige re- elkaar bestaan mogelijk zou kunnen geling is ingegaan, zijn. Ik dank God, dat de lompheid van het Italiaanse communisme mij ROELOFARENDSVEEN is. Zoals bekend is pater Eustachius ter Eustachius in 't leven geroepen van Lieshout enkele jaren in Roe- werden. Dezer dagen heeft de heer B. v. d. lofarendsveen assistent geweest in de Op de foto ziet u, zittend van links Meer Corsz. te Roelofarendsveen het parochie „St. Petrus Banden". Bij naar rechts, Jac. de Koning, pater voorrecht gehad te mogen getuigen zijn afscheid in 1924 werd bovenstaan- Eustachius van Lieshout, B. v. d. Het liet in de verwachting, dat met in het zaligverklaringsproces van pa- de foto gemaakt, waarvan onze foto- Meer Corsz. en mej. Cornelia Ver- weer"tot "frijdbare ^antl-cönmiuniste de l^g van heT Gronings aard: ter Eustachius van Lieshout z.g. graaf een reproduce maakte. Op de haar. Staande P. Spruit en E. Aker- ÏÏSS-St. zonder aarzeling en gas een aanvang kan wordenge- Dit ges chiedde _in_;s;Hertogenbosch ÏWÏÏS'SL? Wie modern tankt, heeft de keus uit 5 soorten benzine. En dat moet ook! Want iedereen rijdt verschillend, en bij elke auto zijn de rij- omstandigheden anders. Geef Uw auto 'individuele voeding'dat is töp- kracht bij het zuinigste ver bruik! Overtuig U zélf; kies uit BP normaal, BP Mix 25, 50 of 75, BP super. De Super-Mix pompen zijn zeer speciale pompen. Vraag adressenboekje (per briefkaart) aan BP, Frede- riksplein 42, Amsterdam. Kies de soort die bij uw auto hoort Dat kan alléén bij BP steeds 'n stap vóór! Primeurs voor Nederland De eerste multigrade motor-olie was: BP Visco-Static (sept. 54). De eerste verwarmingsolie met anti-roestBP Super Haardbrand- olie sinds dec. '60. Alleen BP biedt 5 soorten benzine, met Super Mix: sinds april '62. In april '63 kwam BP Longlife, de enige motor-olie met dubbele levensduur. (Advertentie) bSielddoOTade grootste vastbesloten- maakt zodra de Gasunie in de loop voor de bisschoppelijke rechtbank, Kath. Sociale Actie en van de instel. leen de heer B. v. d. Meer Corsz. nog heid aldus mevrduw Nhoe. van december een koppeling tot waarvan mgr. C. Kramer voorzitter Ungen en verenigingen, die door pa- in leven. Paus Paulus VI heeft donderdag de nuntius-internuntius in Nederland, mgr. Giuseppe Beltrami, in audiëntie ontvangen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3