Nederlandse clubkampioenschappen op de weg KRACHT VAN VETERAAN VAN EST ALLE TEGENSTANDERS TE GROOT Jongveekeuring te Aarlanderveen Zwaar parcoers GASLEVERINGSOVEREENKOMST MET LEIDEN WERD VLOT GOEDGEKEURD Feijenoord steunt „Aktie Dousadj" Goede prestatie van Tini Wijnen ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAG, ,A 12 Glunderend stond Wim van Est met zijn ploegmakkers van „Willebrord Wil Vooruit" vrijdagmiddag bij Wijk bij Duurstede aan de start voor de strijd om het clubkampioenschap van Nederland op de weg. Met genoegen keek „de veteraan" naar de lucht, waar de wind de wolken in tomeloze vaart voortjoeg. Harde wind, dat betekende een zware strijd en als het daar op aankwam, waren er slechts weinig jongeren, die hem de baas waren. Willebrord Wil Vooruit moest als eerste starten en was daardoor in een ongunstige positie. Wim en Piet van Est, Jan Pieterse, Jos Linders, Martin van Ginniken en Henk de Jong hadden geen tegenstanders voor zich, op wie zij zich konden richten. Het was niet nodig. Onder leiding van „de oude" ontwikkelden zij een tempo, dat alle na hen gestarte teams te machtig zou blijken. Halverwege was Willebrord reeds 15 seconden uitgelopen op het team vn Theo Middelkamp, dat toen de tweede plaats bezette. De renners wachtte toen o.a. nog een zeer zwaar gedeelte kort voor Amerongen met de wind pal tegen op een stijgende weg. Juist daar bevochten Wim van Est en de zijnen de meeste winst. Jo de Roo, Dries Kosten en J- Tolhoek, die de kleuren van „Theo Middelkamp" verdedigden, voelden daar de kracht uit hun benen wegvloeien. De Hoekse renners mochten dah onder de bezie lende leiding van Jo de Haan, Jaap de Waard, Gerrit de Wit en Dick Groeneweg nog zo hard gaan, zij raakten iedere kilometer meer achter. Tegen deze ploeg van St. Willebrord die ondertussen Henk de Jong, Jos Linders en Martien van Ginneken in deze volgorde had verloren, waren zij niet bestand. De Hoekse renners slaagden er nog wel in een geslaagde greep te doen naar de tweede plaats, maar aan de finish was het verschil tussen hen en Willebrord opgelopen tot meer dan een minuut. Het Amsterdamse Olfmpia met o.a. Peter Post, Cor Schuuring en Henk Cornelisse, kwamen onder deze zwa re omstandigheden er niet aan te pas. De ploeg eindigde als vierde met bij na 2l/t minuut achterstand op Van Est c.s. eri Henk Cornelisse zou in dien hij althans zijn belofte van voor de start wilde nakomen, het stuur van zijn fiets moeten consumeren als „prijs voor het verlies waarop hij en zijn ploeggenoten bepaald niet had den gerekend. SWIFT DERTIENDE Voor het Leidse Swift finishten Bert Zoet, Jan van Amsterdam en Gerben Karstens, maar deze keer was Cock van der Hulst de grote man. Gedurende 36 lange kilometers had hij de Swiftploeg voortgesleurd over het bijzonder zware parcours, maar toen moest hij door kramp de strijd staken. Hoe bar het wel was tegen deze bijzonder krachtige storm in te racen, ondervonden ook Nol Kloosterman en Cees Schijf, die 12 kilometer voor de finish (dus na 73 kilometer) de strijd moesten staken. Voor Swift als voor vele andere ploe gen was de bekende Amerongse berg de „man met de hamer", die dit at tribuut hier genadeloos hanteerde en een hele reeks slachtoffers maakte. Hier dunde de Swiftploeg uit tot drie man, van wie vooral Jan van Am sterdam het bijzonder zwaar had. Maar hij moest en zou de eindstreep halen, want drie was het toegestane minimum om niet als ploeg te wor den gediskwalificeerd. De Swiftploeg had inmiddels drie voor haar gestarte ploegen ingehaald, namelijk Buiten- lust uit Helmond, St. Willibord uit Utrecht en Pijnenburg, eveneens uit Utrecht, maar ongeveer 7 kilometer voor de finish werd zij ingehaald door Fortuna uit Zundert. De Swift- Vrijdag is bij Wijk bij Duurstede het Nederlands klubkampioenschap op de weg 1963 verreden. Op de foto ziet U de winnaars, de renners van Willebrord Wil Vooruit, met rechts vooraan Wim van E6t, die in deze race bijzonder inspirerend op zijn klubgenoten heeft gewerkt. ploeg legde beslag op de dertiende plaats, een prestatie, waar zij best te vreden mee was, want vorig jaar in dit toernooi was zij nog 22ste gewor den. GOEDE KWALITEIT, REDELIJKE AANVOER De jongveekeuring, die op het Van de Leepleim te Aarlanderveen werd gehouden, scheen eerst door de re gen en striemende wind een fiasco te worden voor de organisatoren. Na het openingswoord van de voor zitter der jongerenorganisatie, de heer Nic. Groot, bleek echter al spoe dig dat het wel mee zou vallen. Tachtig stuks vee waren aangevoerd. De goede kwaliteiten van het vee bracht voor de belangstellenden een leerzame strijd. Een bijzonder woord van erkentelijkheid werd gericht tot de oud-voorzitter der jongerenorga nisatie, de heer Joop Kempen, voor zijn stimulerend werken. Na afloop werd in het Oude Recht-huis een na beschouwing gehouden. De gemid delde kwaliteiten der beide veesla gen bleken bevredigend. Aan het toilet der dieren had bij enkele nog meer aandacht besteed kunnen wor den. De jury voor zwartbont bestond uit de heren ir. M. M. Veldman, Den Haag; C. Wesselingh, Hazerswoude; voor zwart-roodblaar uit de heren: S J. Visser, Rijnsaterwoude; J. Straathof, Rijpwetering. De, uitslag van de keuring was: Zwartbont Kampioen vaars: Willy 27, V. Linse, eig. A. Bol-M. v. d. Vis. Reserve kam pioen vaars Regiina V, Frans 23, eig. J. v. d. Lip, Ter Aar. Kampioen pink: Wijnie V. Lodewijk 54, eig. J. v. d. Lip. Reserve kampioen pink: Geert je 3. V. Cam. Sjouke, eig. D. Kwa kernaak en Zn., Ter Aar. Kampioen kalf: Julita V. Erik v. Delf zicht, eig J. v. d. Lip. Reserve kampioen kalf Renske V. Bertus v. S. Maeslant. Klasse I: kalveren, geb. 1-4-1963 31-5-1963: IA Julita, eig. J. v.d. Lip, Ter Aard; 1B Jannetta, eig. J. v. d. Lip; 2A Lunkes Marijke 8, eig. J. Groot, 2B Bonte Boldijk 6, eig. J. Groot; 3A Katrien Gebr. v. Berkel. Klasse 2, kalveren geb. 15-2-'63 31-3-'63: IA Renske, eig. Gebr. van Berkel; IB Rika 3, eig. P. v. Vliet, Alphen a. d. Rijn; IC Mina 31, eig. A. Bol-M. v. d. Vis; 1D Dirkje 26, eig A. Bol-M. v.d. Vis; IE Annelies, eig. Gebr. v. Berkel; 2A Truus, eig. P. v. Vliet, 2B Ria, Gebrs. v. Berkel; 2C Bertha, P. v. Vliet. Klasse 3: geb. 15-12-'626-2-*63: IA Martha 14, A. Bol-M. v.d. Vis; 1B Dirkje 25, A. Bol-M. v. d. Vis; IC Lida, Gebr. v. Berkel; 2A Josie 14, J. Groot; 2B Ploon 2, J. v. Zanten; 2C Lucie 9, J. Groot; 2D Cobie 2, C. L. Overmeer. Pinken, klasse 1, geb. 8-4-'6225- 8-'62: IA Wanda, eig. J. v. d. Lip; 2A A. Marijke, D. Kwakennaak en Zn; 2B Wiepke, J. v. d. Lip; 2C Mar- go 104, P. v. d. Lip; 2D Witte Koldijk 6, J. Groot. Klasse 2, geb. 12-2-'625-4-'63: IA Geertje 3, D. Kwakernaak en Zn; 1B Lucie 4, J. Groot; IC Eli ie 3, D. Kwa kernaak en Zn; 2A Nelly 2, D. Kwa kernaak en Zn; 2B Josie, J. Groot. Klasse 3, pinken, geb. 1-12-'61— ll-2-'62: IA Wijnie, J. v.d. Lip; 1B Wietske, J. v.d. Lip; Dirkje 20, A. Bol-M. v. d. Vis; 2A Wilhelmina, J. v d. Lip; 2B Josie 12, J. Groot; 2C Dirkje 19A, A. Bol-M. v.d. Vis; 2D Antje 6, J. v. Zanten. Melkvaarzen: IA Willy 27, A. Bol- M. v. d. Vis; 1B Regina-J. v. d. Lip; 2A Rosa, J. v. d. Lip; 2B Nanda 4, G. L. v. Veen; 2C Alie 7, G. L. van Veen. Nakomelingen 1 stier, kalveren: IA Stamvader: Skyldumer Aris 52038 R.P., inzender A. Bol-M. v. d. Vis; 1B Bertus v. Suytmaeslant 54524 R.P., inz. Gebr. v. Berkel. Pinken: IA Lodewijk 54, 53090, inz. J. v. d. Lip. Zwart-roodblaar Kampioenvaars: Roodje 4, V. Bert, eig. Th. Leliveld. Reserve kampioen vaars Gandole V. Reinard, eig. J. A. M. Kempen; Kampioenpink Dicky 9, V. Donard, eig. Gebr. Kempenaar, Reserve kampioenpink, Helga V. Rei nard, egi. J. A. M. Kempen. Kam- pioenkalf Sientje 5, V. Hugo v. Rut ten, eig. Gebrs. Kempenaar. Reserve- kampioenkalf Marie 11, V. Hugo v. Rutten. eig. Gebrs. Kempenaar. Klasse 1, kalveren, geb. l-4-'63 10-5-'63: IA Annelies 6, eig. Gebrs. Kempenaar; IB Johanna 11, eig. Gèbrs. Kempenaar; 2A Jo 3, eig. K. Breeveld; 2B Bertha 6, eig. K. Bree- veld; 3A Annie, eig. H. Roskam. Klasse 2, geb. l-2-'6310-3-'63: IA Sientje 5, eig. Gebr. Kempenaar; 1B Marie 11, Gebrs. Kempenaar; IC Plo- nie 3. A. Th. Verbey; 1D Gradda 2, A. Th Verbey; 2A Loes 3, K. Bree veld; 2B Catja 2, Gebrs. Kempenaar; 3A Irene 2, Gebrs. Kempenaar; 3B Marijke, H. Roskam. .Klasse 3, geb. 15-ll-'6215-l-*63: IA Clara 4, A. Th. Verby; 1B Idalia, J A. M, Kempen; 2A Marry 3, K. Breeveld. Pinken, geboren 5-2-'6216-4-'62: Klasse 1: IA Dicky 9, eig. Gebrs. Kempenaar; 1B Annelies 6, Gebrs. Kempenaar; IC Klazina 12, Gebrs. Kempenaar; 2A Hortensia, J. A. M. Kempen; 2B Hera, J. A. M. Kempen. Klasse 2, geb. 1-11-'615-2-'62: IA Helga, eig. J. A. M. Kempen; 1B Hennie, J. A. M. Kempen; 2A Dicky 8, Gebrs. Kempenaar; 2B Helena, J. A. M. Kempen; 3A Truus 13, Gebrs. Kempenaar; 3B Hanita, J. A. M. Kempen. Melkvaarzen: IA Roodje 4, eig Th. Leliveld; 1B Gandole, J. A. M. Kem pen; 2A Gabe, J. A. M. Kempen; 2B Roda 3, Th. Lediveld; 3A Leentje 3, Gebrs. Kempenaar; 3B Mina, H. Ros kam; 3C Geertje, H. Roskam. Nakomelingen 1 stier, kalveren: IA Stamvader: Joohem van Meyenhorst 6698 R.P., inz. K. Breeveld; 1B Hu- go v. Ruiten 7683, inz. Gebrs. Kem penaar. Pinken: IA Stamvader: Reinard 6165 R.P., inz. J. A. M. Kempen; 1B Donard 7354, inz. Gebrs. Kempenaar. WARMOND BRIGADIERTJES GEÏNSTALLEERD In 't Trefpunt vond de installatie plaats van een aantal brigadiertjes van de School met de Bijbel en de R.K. Meisjesschool. De bijeenkomst stond onder leiding van de Consul van het Verbond voor Veiligverkeer, de wachtmeester le klas van de rijks politie, de heer J. H. Velema. De burgemeester gaf een uiteen zetting van de taak van de brigadier tjes waarbij hij o.m. opmerkte dat deze er veel toe kunnen bedragen het verkeer in veiliger banen te lei den. Het is aldus spreker een mooie maar ook een verantwoordelijke taak die men niet te licht moet opvatten omdat aan het uitoefenen van deze taak zelfs mensenlevens op het spel kunnen staan. De brigadiertjes ble ken zich hiervan ten volle bewust te zijn, en daar zij deze taak geheel vrijwillig op zich hebben genomen mag ook verwacht worden dat zij deze zullen vervullen met inzet van hun gehele persoonlijkheid. Hierna werden terzake een paar leerzame filmpjes vertoond terwijl na afloop hiervan de brigadiertjes werden ont haald op een tractatie. Behandeling beroep. Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland zul len in openbare vergadering van 1 oktober a.s. behandelen het beroep van de gemeente Warmond tegen het besluit van de raad der gemeente Sassenheim tot vaststelling van het uitbreidingsplan Sassenheim, herzie ning 1962. SASSENHEIM Behandeling beroep. Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland zul len in openbare vergadering van 1 oktober a.s. behandelen het bezwaar schrift van de heer G. F. J. Eldering te Sassenheim tegen het besluit van de raad der gemeente Sassenheim tot vaststelling van het uitbreidings plan Sassenheim, herziening 1962. ZOETERW OUDE Geslaagd Aan de Econ. Hoge school te Rotterdam slaagde voor het prop.examen Econ. Wetenschappen de heer A. H. Westgeest. UITSLAG 1 Willebrord Wil Vooruit (Piet en Wim van Est, Jan Pieters) 2.00.38.9; 2 De Hoekse renners (Jo de Haan, Gerrit de Wit, Dick Groeneweg) 2.01.51.-; 3 Theo Middelkamp (Jo de Roo, Dries Kosten, Jan Toelhoek) 2.03.01.-; 4 Olympia (Peter Post, Cor Schuuring, Henk Cornelisse) 2.03 03.3; 5 Kennemerland (Albert Geldermans, Chris Duyker, Rasch) 2.04.13.8; 13 Swift (Gerben Karstens, Bert Zoet, Jan van Amsterdam) 2.07.18.2. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De op initiatief van H.K.H. Prin ses Beatrix tot stand gekomen actie ten behoeve van het op 1 septem ber 1962 door een aardbeving getrof fen Perzische dorp Dousadj, wordt begin november beëindigd. De Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond, „Feijenoord" en 't Sta dion Feijenoord hebben besloten de ze actie te steunen door elk een aan zienlijk bedrag ter beschikking te stellen. Verder werd bepaald, dat op de entrée-prijzen voor de competitie wedstrijd tegen PSV op 13 oktober a.s. een toeslag zal worden geheven van 0.50 per plaats voor de goed kope en ƒ1,voor de duurdere ran gen. Aan leden en donateurs van „Feij enoord" alsmede aan de aandeelhou ders van het Stadion zal gelegenheid worden geboden in deze actie bij te dragen. Helmut Ralin geschorst De vroegere Duitse international Helmut Rahn, die enkele seizoenen voor Spel. Enschede uitkwam, doch dit jaar terugkeerde naar Duitsland en voor de Meidericher SV ging spe len is vrijdag door de strafcommissie van de Duitse voetbalbond tot 15 ok tober geschorst. Rahn had op 14 september tijdens de wedstrijd Meiderichter SVHer- tha BSC zijn tegenstander een kop stoot toegediend waarvoor hij door de scheidsrechter van het veld werd gestuurd. BILJARTEN Tini Wijnen, de Europese kampioen 47-2, heeft vrijdag in Den Bosch een internationaal biljarttoernooi kader 47-2 om de „Coupe Rode Leeuw" gewonnen. Wijnen versloeg in de slotparten de Belg Vervest in acht beurten. HOCKEY De uitslag luidt: Wijnen (Ned.) 10 2000 38 233 52.63 TENNIS Zware krachtproef voor Nederlands hockeyteam Vanmiddag begint in de Franse plaats Lyon een groot hockeytoer- nooi, waaraan door twaalf landen wordt deelgenomen. De sterkste hoc- keynaties ter wereld zijn hier ver tegenwoordigd, zodat het Nederlands team een bijzonder zware, maar dan ook zeer nuttige reeks wedstrijden tegemoet gaat. De Nederlanders heb ben gisteren na aankomst in de zij - destad aan de Loire twee van de vier velden, waarop zij zullen moeten spelen, bezien. Erg enthousiast kon den zij hierover niet zyn, want op deze velden bleek regelmatig gevoet bald en gerugbyed te worden. De twee andere velden sahijnen in bete re hookey conditie te verkeren. Vanmiddag start het Nederlandse team met een wedstrijd tegen Cana da, waarvan normaal gewonnen kan worden. De sterkste formatie zal ech ter nog niet in het veld komen, om dat sommige spelers gespaard wor den voor de wedstrijd van zondag tegen de Pakistaanse sterhookeyers. Voor deze wedstrijd zullen de spe lers aan president De Gaulle wor den voorgesteld. VOORWAARDE AANGEPAST AAN OMSTANDIGHEDEN IN KATWIJK Dc gemeenteraad van Katwijk, die gisteravond om half acht onder voorzitterschap van burgemeester H. Duiker bijeen kwam, handelde in een vlot tempo de agenda af. De twintig punten namen slechts vijf kwartier in beslag. Zonder hoofdelijke stemming ging men akkoord met 't voorstel tot het aangaan van een gasleveringsovereenkomst met Leiden. De heer A. C. Berkheij (CH/Zee) was van oordeel dat het pre-advies enige on duidelijkheden bevatte. Onder meer stond daarin vermeld dat Leiden in principe de gaslevering zou doen geschieden op dezelfde voorwaarden van het met andere gemeenten afgesloten contract. Hiermee waren b. en w. van Katwijk het niet eens, waarna Leiden erin toestemde deze voor waarden aan te passen aan de voor Katwijk geldende omstandigheden. Spreker wilde in dit verband gaarne vernemen waaruit deze afwijkingen bestaan en of dit voor Katwijk een voordeel dan wel een nadeel betekent. Wethouder mr. J. van der Plas antwoordde hierop dat bij het contract dat Leiden met de overige gemeenten van zijn verzorgingsgebied heeft gesloten allerlei bepalingen zijn opgenomen waardoor deze gemeenten aan Leiden zijn gebonden. Dit geldt o.m. ten aanzien van de tariefstel ling. Katwijk wil echter'zijn tarieven volledig zelf bepalen. Zo wensen b. en w. op dit ogenblik beslist geen tariefsverhoging, alhoewel hiervoor wellicht alle aanleiding zou bestaan. Een binding aan de Leidse tarieven kan dan ook niet in overweging worden genomen. De heer D. J. Kleen (CH/Zee) kon zich volledig met dit standpunt verenigen, doch was wel van oordeel dat de zelfstandige tariefstelling beslist niet tengevolge zou mogen hebben dat de Katwijkse tarieven hoger zouden komen te lig gen dan de Leidse. Vervest (B.) 6 1877 33 314 56.37 Grivaud (Fr.) 6 1467 46 307 31.89 Van Leur (Ned.) 5 1928 49 241 39.34 Galvez (Sp.) 3 1928 35 181 36.84 Eiter (Did) 0 1154 57 148 20.24 SCHAKEN Schaakolympiade voor dames In de vijfde ronde van de dames- schaakolympiade, die te Split wordt ge houden, zijn de Nederlandse dames uit gekomen tegen Polen. Na de eerste zit ting is de stand Rusland heeft de leiding met negen punten, gevolgd door Polen, dat 7>/t punt vergaarde en 1 afgebroken partij heeft. Zuid-Slavië staat met zes punten en twee afgebroken partijen derde. Neder land deelt met Mongolië en Amerika de vierde plaats met zes punten en 1 afge broken partij. AMERIKAANSE TENNISSERS TEGEN INDIA De Daviscupdroom van de Engel se tenniswereld, met enige reden aanwezig nu de Britten zich in de hailve finale hadden gespeeld, is ten einde. Na een 0-2 achterstand tegen Amerika op de eerste dag, gingen de Britten Mike Sangster en Bobby Wil son met 6-4 6-8 9-7 6-2 ten onder in het dubbelspel tegen Wimbledon- kampioen Ohuck McKLnley en Den nis Ralston. De Amerikanen ontmoe ten begin november in de interzone- finale, de winnaar van de Aziatische zone, India, in Bombay. De winnaar van deze ontmoeting heeft 't recht om eind december in de finale van de Daviscup tegen Australië uit te komen. OUDE STRAATSTENEN Het voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet voor de re constructie van het noordelijk ge deelte van de Rijnstraat en van de Noordwijkerweg zou beslist een ha merstuk geweest zijn, ware het niet dat een tweetal raadsleden, t.w. de heren L. A. Kreft (AR) en J. J.Tim mermans (CH/Rijn) tot de bewoners van de Noordwijkerweg behoren. Zij hadden namelijk uit het praeadvies gelezen, dat genoemde weg voor 50 pet. bestraat zal worden met oude stenen, terwijl voor de overige 50 pet. nieuwe stenen zullen worden ge bruikt. Zij betoogden dat de raming van de dienst openbare werken, dat de helft van de stenen nog bruikbaar zou zijn, beslist te optimistisch moet worden geacht. De heer Timmermans meende zelfs dat het percentage van de nog bruikbare stenen niet hoger ligt dan tien. Beide leden, daarbij nog gesteund door de heer D. Nasveld (PvdA), stelden daarom voor, uitsluitend nieuwe stenen te verwerken, waar mede een extra-uitgaaf van 8000 gemoeid zou zijn. Wethouder H. P. Bloot betoogde in zijn antwoord dat het genoemde percentage bruikbare stenen volkomen juist is. Spreker heeft zich daarvan persoonlijk over tuigd. Ook de commissie voor de openbare werken is deze mening toegedaan. Het zou bovendien niet van een verantwoord beleid getui gen als nog goed bruikbaar mate riaal zou worden afgedankt in plaats van opnieuw benut. De wethouder gaf de verzekering dat op de voor gestelde wijze een prima bestrating zal worden verkregen. Na nog enige discussie in tweede instantie werd het voorstel tenslotte zonder hoofde lijke stemming aanvaard, waarbij echter de heren Kreft, Timmermans en Nasveld geacht wensten te worden tegen te hebben gestemd. BULLDOZER Bij de behandeling van het kre diet voor de aanschaffing van een bulldozer/laadschop en een sneeuw ploeg voor de dienst van openbare werken werd nog enige tijd gespro ken over de kosten van de dienst openbare werken, welke bij dit kre diet zijn inbegrepen. De heren dr. C. W. Overdijkink (CH/Zee), D. Nasveld (PvdA) en D. J Kleen (CH/Zee) was het niet dui delijk waar deze kosten betrekking op kunnen hebben. Wethouder H. P. Bloot legde hierop uit dat de kos ten van de dienst openbare werken op de een of andere wijze dienen te worden opgeslagen over de ten las te van deze dienst komende kredie ten. Op welke wijze dit gebeurt, maakt weinig uit. Er wordt een vast percentage toegepast dat wellicht in het ene geval wat voordeliger zal liggen als in het andere. De heer N. J. v. Duij venbode (CH/ Zee) vond de wijze van omslag wei nig belangrijk omdat het toch een kwestie van vestzak-broekzak is. De voorzitter beëindigde tenslotte de discussie door op te merken dat deze aangelegenheid zich beter leent voor behandeling bij het afdelingsonder- zoek van de gemeentebegroting, waarna het krediet zonder hoofdelij ke stemming werd verleend. AQUARELLEN Zonder hoofdelijke stemming werd eveneens akkoord gegaan met *t ver lenen van een krediet van 1200, voor de aankoop van 20 aquarellen. De heer dr. C. W. Overdijkink (CH/ Zee) vond de aankoop niet zozeer belangrijk uit een oogpunt van kunst waarde, doch wel uit topografisch oogpunt. De aquarellen geven een waarde vol beeld van het vroegere Katwijk. De heer J. Bergman (CH/Rijn) was het opgevallen dat enige der aqua rellen nog niet voltooid zijn en vroeg of dit alsnog zal geschieden. Dit laatste werd door de voorzitter be vestigend beantwoord. OLIE OF GAS De heer drs. P. Fetter (VVD/Gem. Bel.) vroeg, naar aanleiding van het voorstel tot het verlenen van kre diet voor de verbetering van de ver warming in de beide gemeentegara ges, waarom b. en w. nog een olie stookinrichting willen installeren, terwijl toch binnen afzienbare tijd een verwarming met aardgas veel geodkoper zal zijn. Wethouder H. P. Bloot verklaarde hierop dat aan deze kwestie de no dige aandacht werd geschonken. De beoogde verbetering is echter zeer urgent en het zal nog wel enige ja ren duren alvorens aardgas beschik baar is. Bovendien kan t.z.t. de in stallatie op eenvoudige wijze voor aardgas worden omgebouwd. In dat geval kan de olieopslagtank als re serve worden aangehouden voor het geval zich een stagnatie in de gas- voorziening zou voordoen. Ook dit voorstel werd hierop zonder hoofde lijke stemming aanvaard. Benoeming Tot vakonderwijzer in de liohamelijke oefening aan de openbare lagere school werd, over eenkomstig de aanbeveling van b. en w., benoemd, de heer C. J. Glijn te Oude Wetering.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 12