LAMPE maat is een gewichtige zaak 47. so 21. 37.50 „Kattekwaad" in Geleen Bierglas bleek gemeen wapen Misverstand rond gevonden kinderen 1NSU-PRINZ1960 1 NSU-PRINZ 1961 VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA S De acht katten van de alleen wonende, mindervalide mej. E. S. (66 jaar) in Geleen zijn gis teren niet afgemaakt In het Gemeentelijk Slachthuis. Op 't laatste moment hebben zich pleeggezinnen gemeld om de dieren te verzorgen. Rond deze katten heeft zich een klein menselijk drama af gespeeld, dat in en buiten Ge leen heel wat reacties heeft uitgelokt. Op last van b. en w. zijn gistermiddag deze acht katten met de sterke arm uit de woning van mej. S. gehaald, omdat ze volgens het gemeen tebestuur „de lucht nabij de woning op hinderlijke wijze verontreinigden". Via 'n raam verschafte de politie zich toe gang tot de woning, waarna jta.jAi.t -arbeiders in aanwezig- heia van burgemeester dr. J. v. Banning de katten vingen, ze in zakken deden en overbrach ten naar het slachthuis. Op 23 juli van dit jaar ont ving mej. S. een lastgeving van b. en w. om binnen veertien dagen haar katten op te rui men. Ze wilde daaraan geen gevolg geven, omdat de katten voor deze alleenwonende, on gehuwde dame alles beteken den. De voorzitter van de plaat selijke afdeling van de Neder landse Vereniging tot Bescher ming van Dieren verzocht b. en w. om uitstel om alsnog te trachten een andere oplossing te vinden. Dit verzoek werd door b. en w. afgewezen. Op 19 september jl. stuurden b. en w. opnieuw een schriftelijke lastgeving. Als mej. S. vóór 25 september haar katten niet zou hebben opgeruimd, zouden ze op haar kosten worden wegge haald en afgemaakt. Aan de vooravond van 25 september kreeg mej. S. èen zenuwtoeval en d« ontboden arts achtte overbrenging naar een zieken huis wenselijk. Mej. S. wilde daarvan echter niets weten, ómdat dan de alleen achterblij vende katten gemakkelijk door de gemêènte zouden kunnen worden weggehaald. Dierenbe scherming verzocht opnieuw bij b. en w. om uitstel, gezien de toestand van mej. S., die dreig de zichzelf van het leven te beroven. Volgens de voorzitter van de plaatselijke dierenbescherming werden de katten goed ver zorgd en was het verwijt van b. en w.: overlast door hinder lijke reuk, beslist overdreven. Ook dit laatste verzoek om uit stel werd echter door b. en w. van de hand gewezen. De kat ten werd weggehaald. De dierenbescherming kreeg van de directeur van 't slacht huis de mededeling, dat de kat ten tot donderdagmiddag één uur opgeborgen zouden blijven Zouden ze dan niet behoorlijk elders kunnen worden onder gebracht, dan zouden ze wor den afgemaakt. Uit vele delen van Limburg meldden zich ech ter vanmorgen pleeggezinnen, die bereid waren de katten zo lang op te nemen totdat voor mej. S. een geschikte plaats zou worden gevonden, waar ze ~haar katten ongestoord kan houden. Nadat de voorzitter van de dierenbescherming zich in een schriftelijke verklaring persoonlijk verantwoordelijk had moeten stellen, werden de katten vrijgegeven om elders te worden ondergebracht. Haagse politierechter „Dat is een gemene streek", luidde het oordeel van de officier van justi tie bij de Haagse politierechter over hetgeen de 19-jarige timmerman uit Boskoop, die terecht stond, had ge daan. Hij had een bierglas als wapen ge bruikt, toen hij het kennelijk van een tegenstander moest verliezen. Hij had hét reeds eerder met die tegenstander, een 18-Jarlge schilder, aan de stok gehad, maar dat was op het werk. Toen waren kennelijk de krachten gemeten, hetgeen ten nadele van de timmerman uitviel. Toen nu opnieuw heibel ontstond, nam de timmerman een glas, sloeg er een stuk af en gebruikte dat als wapen. De schilder zag wel kans een ge vaarlijke aanval te ontwijken, maar greep toch in de scherven van het glas en liep ernstige wonden aan zijn handen op, zodat hij gedurende een week niet kon werken. Daar diende hij nu trouwens ook de rekening voor in. „Hij kwam me te na", luidde het enige verweer van verdachte. „Een laffe manier van verdedigen in elk geval", luidde het oordeel van de rechter. Uiteraard had eerst bier in het ver nielde glas gezeten en de officier nam aan, dat de gemoederen door de drank wel verhit geweest zullen zijn. Doch om dergelijke gevechten in de toe komst te voorkomen luidde de eis naast een geldboete van f 100 of 20 dagen hechtenis, ook nog 2 weken gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd, plus toewijzing der civiele vordering. De rechter veroordeelde conform. HANDEN THUIS HOUDEN „En voortaan handen thuis hou den", adviseerde de Haagse politie rechter een 57-jarige huisvrouw uit Bodegraven, die haar handen in elk geval op verkeerde wijze had benut. In een winkel werd ze betrapt bij het stelen van een rookworst en on danks de beweringen van verdachte, dat dit echt de eerste maal was, kon de officier van justitie dat niet erg geloven. „Zou wel bijzonder toevallig zijn", stelde hij vast. Verdachte had de aandacht op zich gevestigd, doordat ze zoveel klanten voor haar beurt liet gaan, kennelijk om tijd te winnen voor de diefstal. Want daardoor kwam ze achteraan het rijtje te staan en toen ze meende vrij te staan, had ze de rookworst gegrepen. Doch een winkelmeisje had reeds eerder het oog op haar gehad en zo liep ze met de rookworst tegen de lamp. „We zullen er voor moeten zor gen, dat er geen herhaling komt", vond de officier en hij eiste f 25 boete of 5 dagen hechtenis, plus vier we ken gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De rechter legde de gevraagde boe te op, doch verminderde de voor waardelijke straf tot twee weken. Een merkwaardig misverstand rond twee gevonden kleuters heeft de Utrechtse politie parten gespeeld- Dinsdagavond trof een surveillerend agent in de buurt van het Centraal Station een kleuter aan. Men nam aan dat het kind door zijn ouders moedwillig was achtergelaten. De nacht ervoor was de politie namelijk op de hoogte gesteld van een geval, waarbij een driejarig knaapje, Erwin van der W. door zijn moeder, die van haar man gescheiden leefde, op de stoep was gezet van een huis, waarin de vader verbleef. De moeder had a&ngèbeld en geroe pen, tnaar de deur bleef gesloten, de vader was in diepe slaap gedompeld. Zonder zich verder om naar kind te bekommeren, verdween de vrouw toen, het jochie huilend achterlatend. Buren ontfermde zich over de kleu ter en via deze mensen bereikte het kind de politie, die het bij zijn groot ouders onderbracht. Toen men des avonds laat wederom een eenzame kleuter aantrof, meende men te doen te hebben met hetzelfde knaapje. Men trommelde gisteren de vermeen de vader op, maar deze kwam tot de ontdekking dat het niet zijn kind was. Later bleek dat dit kind de 5-jarlge Hansje van C. was. De kleuter die ook al een kind van gescheiden ouders 's avonds door zijn oma op de stadsbus was gezet, zou door zijn moeder worden afgehaald. Deze was het jongetje echter misgelopen. Hansje woont nu weer bij zijn oma. BOYCOT TEGEN RIJ-EXAMINATOR IS GESTAAKT Het bestuur van de Vereniging van Rijschoolhouders in Noord-Limburg heeft vandaag besloten de boycotac tie tegen de rij-eximinator F. T. te staken. Dit besluit hebben zij tele grafisch meegedeeld aan de direc teur van het Centraal Bureau voor Afgifte van Rijvaardigheidsbewij- „TAXI, MENEER?" Dat de bescherming van de Nederlandse bevolking bij de militairen in goede handen is, is gistermiddag in Apeldoorn weer eens zonneklaar geble ken. Een argeloos rondwande lend dienstpïiöhtig soldaat zag plotseling een man, die klaar blijkelijk onder de invloed van sterke drank verkeerde, naar een grote luxe-wagen toelopen. Om te verhinderen, dat de man in deze toestand het verkeer onveilig zou maken, bood hij aan hem naar huis te rijden. „Deventer", sprak dé onbeken de en de soldaat gaf gas. In Deventer aangekomen begon de op de achterbank liggende man iets van „Zutphen" te mompelen, waarna ae soldaat Deventer weer uitreed en op Zutphen afging. In Zutphen aangekomen bleek de nog steeds niet al te nuchtere man geen adres te kunnen opgeven en nu begon de soldaat arg waan te koesteren. Hij reed on middellijk naar Apeldoorn te rug en wilde de wagen op het Raadhuisplein, waar hij hem had aangetroffen, terugzetten. Daar aangekomen, werd hij* tot zijn grote verbazing gearres teerd door een grimmige re chercheur, die hem na enig aandringen verklaarde, dat het de wagen van de Apeldoornse wethouder was. De onbekende man bleek een vertegenwoor diger te zijn, die in de buurt woonde en helemaal niet van plan was en trouwens niet in staat de wagen mee te nemen. Hij was op weg naar huis en kwam zo langs de wa gen, waarna de militair wat al te vlugge konklusies getrokken had KWALITEITS VERKLARING fris-jong-jeugdlg geselecteerd uit alle mode-centra perfect In afwerking en uitvoering scherp geprijsd vrij kiezen en bij ruilen uw geld terug Lampe besteedt er alle aandacht aan. Ook voor meisjesmode. Daarom vallen de maten royaal, daarom hebben uw meisjes er lang plezier van. Kijk, dat is nu kwaliteit! Maar Lampe biedt meer: aparte modellen en nieuwe dessins, stoffen die goed zijn en die goed blijven, een afwerking tot in de puntjes en dat alles voor uitgekiende prijzen. Deze kwaliteits-verklaring geeft u de zekerheid dat alle kleding van Lampe tenvolle de prijs waard is die u ervoor betaalt Daarom: ga eerst kijken bij Lampe, ook voor meisjesmode „boven de maat"u slaagt bij Zuiver wollen mohair meisjesmantel in grijs of lichtbeige. Moderne raglan mouw en leuke shawl met pompoenen. De shawl is gevoerd met een contrastkleur. Vanaf 8 jaar Composé pakje: uni top (rood, groen of blauw) en geruite plooirok. Stof: 45 wol en 55 polyester, dus ijzersterk, plooihoudend en zelf gemakkelijk te wassen. Vanaf 6 jaar. Zuiver wollen flannel kleutermanteltje in rood of grijs. Gewat teerde doorgestikte voering. Afknoopbare pelerine aan beide zijden te dragen» geruit of effen. Ruitgarnering op kraag en zakkleppen. Vanaf 2 jaar FRIS-JONG-JEUGDIG 22 vestigingen» verspreid over heel Nederland RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN Bij het bureau van de Academische Senaat kan worden geplaatst een SECRETARESSE Voor deze administratieve en representatieve func tie wordt vereist: middelbare schoolopleiding; di ploma secretaresse of gelijkwaardige diploma's; leeftijd 2226 jaar. Geboden wordt: prettige en interessante werkkring met goede sociale voorzieningen; 5-daagse werk week; salariëring volgens rijksregeling, waarbij rekening wordt gehouden met de aard van de functie, opleiding, leeftijd en ervaring; 4% vakan tietoeslag. Schriftelijke sollicitaties met volledige gegevens zoals levensloop en opleiding, kunnen binnen 14 dagen worden gezonden aan de pro-secretaris van de Academische Senaat, Rapenburg 73, Leiden. NSU - Prinz - Verkoop - VLASVELD STATIONSWEG 36 LEIDEN TELEF. 34669 biedt aan: 30 pk motor, roldak, lederen bekleding, km.stand: 33.000. Prijs ƒ3.000.— slechts 21.000 km. gelopen. Prijs 3.000. Beide wagens verkeren in prima staat, zijn geheel na gezien en worden onder voile garantie verkocht. Financiering mogelijk. Wij vragen verkoopsters en leerling verkoopsters STOFFEN MADELEINE HAARLEMMERSTRAAT 17 L De glazen v«n uw bril zijn om beter te zien. Maar het montuur is om gezien te worden. Beiden zijn belang rijk. Uw opticien adviseert U graag omtrent het U pas- sonde montuur. NIEUWE RUN 62 TEL. 24108 LEIDEN

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5