LOSWERKMAN-OPKOPER ZAG DEUR VAN CEL OP GROTE KIER STAAN DE SISSENDE SAMPAM! VADER.... SPAREN VOOR DE UITZET WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER De zaak tegen een 20-Jarige loswerk- man uit Leiden kreeg een ernstige wen ding, die even langs gevaarlijke klip pen zeilde toen woorden als „diefstal" en „schuldheling" door de zaal gingen en de loswerkman met nauw verholen spanning afwachtte of de celdeur al dan niet reeds voor hem op een kier werd gezet. Teneinde er wat bij te verdienen oefende hU tevens het beroep van „op koper in tweedehands goederen" uit. Een eerzaam en erkend beroep, dat echter aan enige wettelijke voorschrif ten gebonden is. Een van deze voor schriften houdt in, dat de zowel ge kochte goederen als de personalia van de verkopers in een register worden In geschreven. Dit in verband met de in koop van goederen, die eventueel door diefstal zijn verkregen. De loswerkman hield er als amateur-opkoper geen re gister op na en kocht van alles en nog wat op zonder zich nader voor de perso nalia van de verkopers te interesseren. Zo kocht hij in juli j.l. een partijtje betonijzer en liep toen meteen tegen de lamp. Het partijtje ijzer was namelijk van diefstal afkomstig en het door de recherche gevolgde spoor liep uiteinde lijk regelrecht in de richting van de los werkman. Ter zitting voerde de ama teur-opkoper tot zijn verdediging aan, dat hij het een en ander in- en verkocht teneinde er wat bij te verdienen en niet op de hoogte was van de verplichting tot het bijhouden van een register. Hij kreeg destijds min of meer de schrik van zijn leven toen hij hoorde een partijtje gestolen ijzer te hebben opgekocht. ..Ik heb er nooit bij stilge staan, dat de goederen die ik opkocht wel eens gestolen konden zijn en wist ook echt niet dat het betonijzer gesto len was", verklaarde hij zijn onopzette lijke overtreding. „U heeft nu wel on dervonden waarom de wet het bijhouden van een register verplicht heeft gesteld", wees de kantonrechter, mr. W. de Ko ning, verdachte op de ernst van zijn verzuim. Alvorens nader in te gaan op de onderhavige ten lastelegging maakte de officier, mr. E. v. d. Schans, 'n eind aan de voelbare spanning die teweeg was gebracht omdat verdachte zich te vens schuldig had gemaakt aan heling, een misdrijf waarop een vrijheidsstraf staat". Het proces verbaal dat tegen u werd opgemaakt inzake schuldheling zal ik bij het andere voegen en als af gedaan beschouwen omdat ik aanneem, dat u niets van die diefstal afwist en dus te goeder trouw bent geweest", al dus sloot de officier als het ware met 'n klap de celdeur voor verdachte dicht Dat de loswerkman zichtbaar opgelucht was behoeft nauwelijks nadere vermel ding. Inzake het niet bijhouden van een register, gaf de officier de amateur- opkoper de raad direct een register aan te schaffen of zijn nevenberoep op te geven en andere minder langs gevaar lijke klippen zeilende bijverdiensten te zoeken. „Kijkt u met dat beroep uit, want anders loopt het een volgende keer minder goed voor u af', besloot hij zijn advies en eiste vervolgens ƒ50.boete subs. 10 dagen inzake genoemd register. Na op zijn beurt verdachte eveneens nog op het gevaar van „verdachte koop jes" te hebben gewezen, vonniste de kantonrechter conform. GEEN VOORRANG De voorrangzregels, terecht met na druk de pijlers van een veilig verkeer genoemd, worden dagelijks tientallen malen bewust of onbewust overtreden. De gevolgen zijn maar al te vaak van zeer ernstige aard en beperken zich niet altijd tot Ni doorgaans fikse schadereke ning. In de ry van weggebruikers, die ook gisteren weer terecht stonden wegens het niet verlenen van de vereiste voor rang, schaarde zich onder meer een 57- jarige bloemist uit Voorschoten. De bloe mist verleende met zijn auto op de voorrangskrulsing W. de Zwijgerlaan- Duinweg te Katwijk geen voorrang aan een bromfietser. Zowel de bromfietser als zijn duopassagiere liepen tengevolge van de botsing vrij ernstige verwon dingen op, zodat beiden geruime tijd op non-actief werden gesteld. De getuigen verklaarden unaniem, dat verdachte, na even te hebben stilgestaan, zijn auto weer op gang had gebracht en wel ondanks het feit, dat de bromfietser zich praktisch al op genoemd kruispunt bevond. Zij vonden het dan ook op z'n zachtst uitgedrukt „onbegrijpelijk", dat verdachte niet even had gewacht c.q. de bromfiets niet had gezien. Verdachte was het met de getuigen-verklaringen geenszins eens en wel primair inzake hun bewering dat hij zonder meer was doorgereden hoewel de bromfietser voorrang had. „Ik reed niet maar stond wel degelijk stil en die botsing kwam, doordat hij tegen mijn auto opslipte. Hij is vermoedelijk toen hij mijn auto zag geschrokken en heeft daardoor te sterk afgeremd, zodat de bromfiets ging slip pen", luidde verdachtes lezing van het geval. Afgaande op de verklaringen van de objectieve getuigen, konden rechter en officier voor verdachtes verdediging weinig waardering hebben. Na de wer kelijke toedracht van het geheel nog eens punt voor punt te hebben nagegaan, achtte de officier verdachtes schuld bewezen en eiste hij gezien de ernst van het feit, 80.boete subs. 16 dagen. Na nog eens te hebben herhaald, dat niet hij doch de bromfietser de botsing had veroorzaakt, achtte verdachte 80.— boete wel wat „aan de al te hoge kant" en vroeg derhalve de nodige clementie. TWEEDE ARRESTATIE IN ZAAK BESCHUTTE WERKPLAATS SNEEK De gemeentepolitie van Sneek heeft zondagavond de koopman S. V., bij zijn terugkeer van een buiten landse reis, In zijn woning te Sneek gearresteerd. Deze arrestatie staat in verband met de eerdere arrestatie van de heer W. M. L., directeur van de Beschutte Werkplaats voor min der validen, uitgaande van de Pier de Boer Stichting te Sneek. Deze zou bij zijn beheer reeds hebben bekend zich schuldig te hebben gemaakt aan handelingen, waardoor de stichting financieel is benadeeld. Hij en de heer S. V. zouden zich zelf ten koste van de stichting heb ben verrijkt bij de verkoop en afle vering van produkten die in de be schutte werkplaatsen zijn vervaar digd, waaronder polyester boten. Over de grootte van de bedragen is nog ni«ts bekend, maar het staat wel vast dat het verlies, dat de stichting heeft geleden, nogal aanzienlijk is. Bij het voorlopige onderzoek bleek, dat de administratie van de werk plaats een chaos was. De beide ver dachten zijn in voorlopige hechtenis genomen en aan de officier van Jus titie te Leeuwarden voorgeleid. De werkplaats in Sneek is reeds de vierde beschutte werkplaats in Friesland, die in opspraak is geko men. Reeds eerder werden onregel matigheden ontdekt by de beschutte werkplaatsen in Dantumadeel, waar zeer grote tekorten ontstonden, waar door de gemeente Dantumadeel fi nancieel zwaar werd getroffen; in Kouduin, waar de directeur wegens onbekwaamheid moest worden gede gradeerd tot werkmeester en waar nog een onderzoek naar eventuele onregelmatigheden gaande is; en in Kollum, waar de directeur werd ge schorst en waar eveneens het onder zoek nog voortduurt naar het finan cieel beheer. De malversaties schij nen zich vooral te hebben toegedra gen bij de verkoop van de produk ten, waarvoor diverse werkgemeen schappen samenwerken. In Rijswijk eerste kleuterverkeershof In het pas geopende winkelcentrum „In de Bogaard" te Rijswijk (Z.H.) zal een (overdekte) kleuterverkeers hof worden ingericht, volgens de ini tiatiefnemers, de Exploitatie Maat schappij Scheveningen N.V. en Shell Nederland Verkoopmaatschappij N.V. in samenwerking met het Verbond voor Veilig Verkeer, de eerste in Nederland. Voorlopig is de hof nog een experiment, omdat de doelma tigste methodes nog moeten worden uitgewerkt. Voorlopig ls gedacht aan drie ruim ten. In de eerste zijn de kleuters in dividueel bezig met spelmateriaal dat hun belangstelling voor het verkeer moet wekken, in de tweede ruimte worden ze in groepsverband geïn strueerd, waarbij het de bedoeling is hun ruimtelijke oriëntaties te scher pen de derde ruimte is op straat beeld nagebootst. De leiding van de hof heeft de heer J. D. Douma, con sulent van de afdeling vorming van het Verbond voor Veilig verkeer. De kantonrechter was hiertoe echter al lerminst bereid. „Die straf verdiei? u volkomen, temeer nog daar volgens net proces-verbaal uw adem destijds riekte naar alcohol en het gebruik van alcohol als een bezwarende omstandigheid kan meetellen", zo motiveerde hij zijn con forme vonnis. De bloemist had slechts enkele seconden nodig om de aftocht te blazen. ,£LACHTVELD Het verkeer, dat komende vanaf de Hoge Rijndijk onder Zoeterwoude, de z.g. Europaweg op wil, moet niet alleen aan het tegemoetkomende, doch ook aan het verkeer op het (voorrangs) rijwiel pad voorrang verlenen. Het feit, dat tal van automobilisten tegen dit gebod zon digen en aldoende de nodige aanrijdin gen veroorzaken, heeft mede tot gevolg gehad, dat men dit punt „het slachtveld van Zoeterwoude" is gaan noemen. Er gaat dan ook praktisch geen zitting voorbij of op de rol prijkt wel tenminste één zaak waarin genoemd punt ter sprake komt. Ditmaal had een 34-jarige automobiliste uit Maarsen ter plaatse met haar auto geen voorrang verleend aan een op het rijwielpad zeer dicht ge naderde bromfietser met de „gebruike lijke aanrijding" tot gevolg. Voor de bromfietser kwam de klap dermate hard aan, dat hij met een hersenschudding en een kaakfractuur in het Academisch Ziekenhuis moest worden opgenomen met alle nadelige gevolgen van dien, waaronder een zeer lange periode van non-activiteit. Verdachte voerde tot haar verdediging aan, dat zij ter plaatse niet bekend was, en plotseling met de naderende brom fietser „geconfronteerd" werd. „Ik zag wel, dat ik voorrang moest verlenen en heb dan ook eerst goed naar rechts ge keken alvorens ik het pad ging kruisen. Ik heb er echt geen erg in gehad, dat er op dat rijwielpad ook verkeer van links kon komen" en schrok dan ook hevig toen ik die bromfietser op mij af zag komen", omschreef zij een en ander nader. Als een min of meer verzachten de omstandigheid voegde zij er nog aan toe regelmatig naar de toestand van de bromfietser te hebben geïnformeerd. Het requisitoir was kort maar krachtig. Daar het uitzicht ter plaatse zeer goed is en op elk voorrangsrijwielpad ook verkeer van links kan worden verwacht, zag de officier geen termen aanwezig om van het „vaste tarief" af te wijken, dus eiste hij 75.boete subs. 15 dagen. „Die bromfietser heeft mij kennelijk ook niet gezien want hij reed zonder te rem men pardoes tegen myn auto op", merk te verdachte nog op. Dat rechter en offi cier deze poging om de schuld gedeelte lijk op het slachtoffer van haar fout af te schuiven zeer afkeurenswaardig von den, brachten zij zowel in de repliek als het vonnis tot uitdrukking. Het vonnis luidde dan ook conform. (Advertentie) STRAATTERREUR IN ROTTERDAM Opnieuw heeft de Rotterdamse po litie een zestal jongemannen ingere kend, die er een spelletje van maak ten in de late avonduren voorbijgan gers te molesteren. In totaal zijn nu in Rotterdam in korte tijd elf jonge mannen gegrepen die zich met dit soort praktijken „vermaakten". De Rotterdamse politie is van plan rigoureus een einde aan deze „ter reur" te maken. De vijfjarige Jan Vlietstra is maandag van het schip van zijn ou ders bij de Nieuwendammerdijk in Amsterdam-noord in het water ge vallen en verdronken. 2000STE NTS-JOURNAAL Behalve de reportage over de he dendaagse landbouw en de Perry Ma- instellihg van de steeds gegroeid 2 journaaldienst. Vooraf was de pers in de gelegenheid, getuige te zijn van de internationale nieuwsuitwisseling via het eurovisienet. Hoogtepunten in de tot nu toe gedraaide journaals waren ongetwijfeld de reportages over de Hongaarse opstand, de ruimtevaart, de brand op de Rijn bij Lobith, de reportages van Nieuw-Guinea en vele bezoeken van buitenlandse staats hoofden. Verder de onvergetelijke beelden van de aarde, gezien door een camera aan boord van een kunst maan, en niet te vergeten de erken ning van de betekenis van het NTS- journaal, nu twee jaar geleden door de toewijzing van de tv-prijs van het Prins Bernhardfonds. Nog geen acht jaar heeft het journaal gedraaid en reeds werden 45.000 minuten volge- maakt, hetgeen 250 volledige avond programma's betekent. Ongeveer 82.000 meters film werden in eigen land opgenomen en niet minder dan 433.000 meters werden uit het bui tenland ontvangen. Inmiddels is ruim 900.000 meter in het filmarchief op genomen. In deze terugblik willen we het laten bij de vermelding, dat uit de Verenigde Staten gebruik is gemaakt van de Telstar- of Relay- satelliet. We weten intussen, dat men bezig is met verdere verbetering van de journaaluitzendingen, laten we hopen, ook op het gebied van regio naal nieuws. GROTE PLANNEN Hetgeen we eerder hebben aange- sonfilm bezat de tv-uitzending van kondigd over de tv-plannen van de dinsdagavond een andere aantrekke- KRO in het pas begonnen seizoen, lijkheid. De NTS zond namelijk het behoeft na de persconferentie van tweeduizendste journaal uit sinds de dinsdag enige uitbreiding. In de Vas- mbirafarL MMen/r/item? mrit, i/rytmt'W'i/etmfliir/f/tfttmiïa m sggi tentijd van 1964 worden korte medi taties gegeven in de vorm van dia logen, steeds door dezelfde spreker. Daarbij wordt visueel gebruik ge maakt van een bepaalde decoropstel ling. Uiteraard veel aandacht zal worden besteed aan het a.s. zondag te beginnen Concilie in Rome, waar bij men hoopt, dat andere activitei ten op het scherm niet behoeven te worden belemmerd. De KRO ver langt, dat de toneelavond van don derdag prioriteit behoudt. Daarbij zal het Nederlandse element niet worden verwaarloosd. Ten aanzien van het amusement wordt alles geprobeerd om een eigen styl te bewaren. Het magazine „Brandpunt", overal gepre zen als het beste op dit gebied, zal steeds verder een eigen karakter aan nemen. Nochtans vindt men mis schien, dat een of ander programma anders of beter kon worden gebracht. Men wete echter, dat de KRO is ge start met research en opinie-onder zoek, waabij ook de kijkers zich kun nen uitlaten over de waarde van de uit te voeren programma's. Graag zou de KRO willen beschikken over meer tv-zendtijd om in de actualitei tenrubriek sneller te kunnen reage ren en zich verder te kunnen ont plooien. Aetherklanken DONDERDAG 26 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-21.00 AVRO 7.00 Nws. 7.10 Ochtend-gym. 7.20 Lichte gr. muz. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 gr. muz. 9 00 De groente man. 9.05 Klass. gr. muz. 9.35 Water standen 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gr. muz. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Huishoudelijke zaken, praatje voor de vrouw. 11.15 Om roeporkest: klassieke en mod. muz. 12.00 Dansork. met zangsol. 12.30 Me- ded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Lich te gr. muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. event, act. of gr. muz. 13.25 Beursber, 13.30 Licht orkest. 14.00 Sopraan en piano: klass. liederen. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Hobo-kwartet: mod. mu ziek. 15.25 Historische opnamen. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Gesproken brief. 18.00 Nws. 18.16 Event, act. 18.20 Uitzending van de Christelijk Histo rische Unie: Politoeren. Unie-nieuws en comm. 18.30 Promenade-ork.: Rus sische romantische muziek. 19.00 Car- rousefl, een progr. dat alle kanten op gaat, met daarin om 19.20 sportpraat- je. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. en zangsol.: klass. muz. In de pauze (20.55-21.55): Nederland door vreem de bril. (herh. van 29 april 1963). 21.50 Lichte gr. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Discotaria: nieuwe gr. platen. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture...., radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Licht gr. muz. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 NCRV- lied. 10.03 Orgelconcert: klass. muz. (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen (gr.). 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middagklok - Noodklok. 12.04 Lichte gr. muz. 12.25 Voor de boeren. 12,36 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.38 Lichte gr. muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Pdatennieuws. 13.25 Ope- retteklanken. 14.00 Bondsdag van de Bond v. Nederl. Herv. Vrouwenver enigingen op GG. 14.45 Klass. gr. muz. 15.00 Kamerork. en zangsol.: mod. muz. 15.30 Lichte ork. muz. (gr.). 16.00 Verkenningen in de Bij bel. 16.20 Viool en harp: klass. muz. 16.40 Gr. m«z. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte ork. muz. (gr.). 17.40 Beursber. 17.45 Metropole-ork. 18.50 Soc. perspektief, lezing. 19.00 Nws en weerbericht. 19.10 Geest, liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Prom.-ork.: amus. muz. 20.30 Een Hollandse fami lie in de Franse tijd, hoorspel. 21.00 Ensemble Parade. 21.46 Oude kamer- muz. (gr.). 22.00 Kerkorgelconcert: Oude en mod. werken. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek bespreking. 23.00 Platennieuws. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pauze. 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 Dora en de Arabische prins, Jim Backus-film. 19.59 't Manneke. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Onrust in Tahiti, opera. 21.30 Ierland strijd voor onaf hankelijkheid, doe. 22.20 Uit: licht progr. NTS: 22.45-22.50 Journaal. En opeens stonden ze om hem heen, de vrienden. „Gerand, kerelje was gewel dig." „Man, wat een speech!" „Ik voelde me weer twintig!" Hij drukte handen. Een verweerde arbeider kwam naar voren. „Meneer Bakker,... wat je daar zei, dat kwam zo uit m'n eigen hart. Ik heb het zo vaak tegen mijn eigen jongens zo willen zeggen, maar ik ben niet zo'n barre praterik ben blij dat ze d'r vanavond zijn, alle maal!" De mensen stroomden de zaal uit. Gerard maakte zich langzaam los uit de kring van vrienden en kennissen en collega's, want Greet je wenkte hem. Eh daar, bij een nooduitgang, stonden twee mensen.... Ankie en Beer. Bly verrast, want hij wist niet dat ze hier zouden zijn, ging hij snel op hen toe. „Vader", zei Beer en stak z'n hand uit, „ik was er vanavond trots op, dat je m'n vader bent." Gerard stond een ogenblik, de hand van z'n zoon in de zijne, en wist niet wat te zeggen. Toen gleden zijn blikken naar het gezicht van Ankie. „Ik ook", zei ze zacht. „Nou, kinderenhij zocht naar woorden, opeens vertrok z'n gezicht, hij slikte moeilijk, „of ik nou Kamer lid word of niet. dat kan me hele maal niet meer schelen. Maar dit, van jullie tweeënkom jongens, gaan jullie met me etenjammer dat moeder er niet is, dat ze nu net die verkoudheid krijgen moest, maar ik geloof dat dit een van de mooiste dagen van m'n leven is." „Hé Bakker", riep een uit de groep. „Waar ga je naar toe? Ik dacht dat we samen nog even „Ik kan niet!" riep Gerard vro lijk. „Ik moet met m'n jongens mee, zie je dat dan niet?" „Laten gaan jongens", adviseerde Zeilemaker, „dat heeft ie meer nodig dan onsen d'r is nou toch niks meer aan te veranderen. Morgen gaat het er op of er onder, en laten we nu maar 'ns rustig gaan slapen, want geloof maar dat het morgen avond laat zal worden!" Op de morgen van de verkeizings- dag gin~ Gerard gearmd met Gonnie, naar het schoollokaal in de buurt, waar het stembureau was onderge bracht. De heren van het stembureau groetten hem vrolijk en de voorzit ter, even uit de amtelijke plooi val lend, informeerde of meneer Bak ker wel wist op wie hij stemmen moest. Gerard vouwde in zijn hokje het stembiljet open en zijn ogen gle den langs de namenlijst tot by zijn eigen naam.Bakker G. Toen hij het rode potlood mikte op het cirkeltje voor nummer een, schoot hem plotseling in de gedachten hoe hij eens, lang geleden, zijn naam on verschillig, met een diep gevoel van vernedering, neerkraste op de lijst in het stempellokaal. Welk een lange weg was hy gegaan! Ook daar had gestaan: Bakker G. en nunu prijkte diezelfde naam op de kandi datenlijst voor de Tweede Kamer! „Wie heb jij gestemd?" vroeg hy aan Gonnie, toen ze weer buiten ston den, en zijn ogen lachten. „Jou niet", troefde ze. „Weet ik' nog niet", twijfelde hij, „ik dacht zo dat je wel een voor keurstem Hij zag haar blozen, greep haar arm en samen wandelden ze weg. He lemaal zeker was hij er niet van, maar het zou hem helemaal niet ver wonderen wanneer Gon de verleiding niet had kunnen weerstaan om haar eigen man te stemmen Hij zag óp tegen deze dag. Het werd afwachten. Vandaag viel de beslissing en hij kon niets doen. Eerst laat in de avond zou hij de de finitieve uitslag weten. Het gaf hem een gevoel of hij ergens in de lucht hing, zonder te weten waar hij zou neerkomen. Maar thuis trof hij Ankie met de baby, die op de koffie kwam. Greet stond in de tuin naar de lucht te sta ren, waar twee straaljagers witte stre pen trokken. „Greet denkt dait Herman er in zit", lachte Ankie, „maar dat denkt ze iedere keer. Als ie nou 'ns een mooie G maakte hoog in de lucht, dan wist ze het tenminste!" Gerard was blij met de afleiding en toen Ankie in de keuken ging hel pen koffie maken, deponeerde ze haar dochter resoluut op de knieën van grootvader. Toen Gonnie met het blad met kop jes de kamer binnenkwam, zag ze hem zitten, helemaal verdiept sta rend naar vijf kleine, rode vinger tjes, die styf zyn wijsvinger omslo ten. „Die kleine weet wat ze wil" con stateerde hij innig vergenoegd en stralend van grootvadertrots. „Wat ze in haar kleine kopje heeft, heeft ze niet in haar benen." „Net haar moeder", lachte Gonnie met een knipoogje naar Ankie. „Er kijkt iemand door het raam", waarschuwde Ankie. „Her!" gilde Greetje en holde naar de deur. Even later stond d$ vlieger luitenant in zijn grijze uniform mid den in de kamer. „Twee dagen verlof', lachte hij, „en toen ben ik van armoe hier maar heen gekomen. Wat moet je anders doen?" „Van armoe!" pruilde Greetje, „en ik heb een stijve nek omdat ik als maar in de lucht naar die twee col lega's van je heb staan staren". „Dat is je gerechte straf", meende Herman, „wat doe je naar andere mannen te kijken? Ha Ank!" hij schudde zijn aanstaande schoonzus ter stevig de hand, want die twee konden 't wonderlijk genoeg uitste kend met elkaar vinden. Herman was beslist van oordeel, dat Ankie een uitstekend piloot zou zijn, strijd baar, doelbewust en doorzettend! „Nou, kinderen", zei Gerard han denwrijvend, „nou heb ik ze bijna allemaal bij mekaar. Alleen die ar me Beer „Die arme Beer is vandaag lekker naar Arnhem met de auto," lichtte Ankie in, „en hij heeft er mooi weer bij ook." „Nou, kind," noodde Gonnie, „blijf jij dan hier eten. Wat heb je er aan alleen thuis?" Zo werd het een gezellige dag, maar tegen de avond werd Gerard afgetrokken en nerveus. „Examen - koorts" spotte Greetje, die al even zeer in spanning zat. Was zij niet haar vaders naaste medewerkster geweest tijdens de campagne? Hij was blij dat de avond viel. Toen de radio de eerste uitslagen bekend maakte, hield hij het niet langer uit.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2