Chefarine 4 DE SISSENDE SAMPAM! VADER. STAKING TYPOGRAFEN TE ROTTERDAM VANDAAG TEN EINDE WAT LEZERS SCHRIJVEN OVER HET ONTGROENINGSVRAAGSTUK Twee doden bij botsing te Hedel TWEEDUIZENDSTE NTS-JOURNAAL In acht jaar half miljoen meter film Kaag concours afgesloten Luistergeld met 50 pet. omhoog? DINSDAG 24 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Overleg blijft voorop staan" dagploeg ge&i genoegen met de toe zegging van de vergelijking van de uurlonen. „Andere voorstellen ble ken bij de directie niet haalbaar en daarom was tot een 24-uurs staking besloten". De avondploeg van de typografen bij de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant heeft gisteravond besloten niet aan het werk te gaan. Daardoor konden vanmorgen het ochtendblad „Algemeen Dagblad" en de uitgave „Dagblad voor Rijn en Gouwe", met een gezamenlijke oplaag van 160.000 exemplaren niet verschijnen. De Volkskrant verscheen met een nood- uitgave. Trouw kwam normaal uit maar zonder beursberichten. Tijdens de vergadering van het technisch personeel, die gisteravond in het „Rotterdamse Zalencentrum" werd bijgewoond door ongeveer 350 perso neelsleden, werd duidelijk, dat het om een 24-uurs staking ging. De dag- ploeg heeft dus het werk hervat. De beslissing tot voortzetting van de sta king door de nachtploeg (150 man) werd genomen met een stemmenver houding van 91 voor en 35 tegen. Er was een zeer grote belangstel ling voor de vergadering, die om acht uur begon in het „Zalencen trum" in de binnenstad en werd ge leid door de vice-voorzitter van de personeelscommissie, de heer Coen- raads. Het grootste deel van de dag- ploeg (300 man) was aanwezig, de 150 man van de avondploeg werden in de vooravond bij de zij-ingang van de NRC in de Boomgaardstraat opge. wacht door hun collega's en gingen met hen in optocht naar de vergader zaal. De directie van de NRC had daar geen bezwaren tegen: in een circulaire aan het technisch personeel waarin de staking werd veroordeeld, was namelijk bekend gemaakt dat allen, die dat wensten, de vergade ring konden bijwonen. Bij een even tuele hervatting zou het werk dan beginnen om tien uur 's avonds. Het eerste besluit van de vergade ring was de vertegenwoordigers van de erkende vakbonden te weren, de meerderheid der werknemers was te gen hun aanwezigheid. De pers daar entegen kreeg wel toegang. OVERLEG „Overleg blijft bij ons voorop staan", zei de heer Coenraads, toen hij een overzicht gaf van de gebeur tenissen, die aan de staking vooraf zijn gegaan. Volgens hem was er al vorige week onrust geweest in het bedrijf, vooral op de zetterij. De door de personeelscommissie zaterdag in gediende looneisen waren door de di rectie afgewezen. Gisteren nam de Concilie begint 30 september met schema over de Kerk Paus Paulus zal de tweede zitting van het Vaticaanse concilie op 29 sep tember openen met een toespraak in het latijn, zo is in Vaticaanstad vrijdag bekendgemaakt Meer dan tweeduizend bisschoppen uit de gehele wereld zullen de eed van gehoorzaamheid aan de paus afleggen. Op 30 september zal het concilie be ginnen met het belangrijke schema „de ecclesia", dat handelt over de aard van de kerk, het gezag van de bisschoppen en hun gezagsverhouding tot de paus, en de rol van de leken. De personeelscommissie stelt zich op het standpunt dat niet van de di rectie kan worden geëist dat zij de raakt. CAO doorbreekt en zich daarmee bloot stelt aan een strafvervolging". 4-voudige combinatie inderdaad iteel beter! Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is wereldberoemd. De combinatie in één tablet werkt nog krachtiger. Bovendien zorgt één der bestanddelen, dat ook een Het ontgroeningsartikel gaf de me- oogstwerkzaamheden, voor medewer- ning weer van „een" Leids student, king aan het oplossen van de wo- hopelijk niet van „de" Leidse stu- ningnood óf voor zoveel ander werk, dent. Schrijver pleit voor een ver- dan had men begrip getoond voor loren zaak en dat 'n jong mens zulke de tijd, waarin wij leven, ouderwetse en afgedane ideeën kan jk geloof, dat de studenten meer verkondigen, stempelt hem als mens bescheidenheid past, een beter be- nog erg naief en als wetenschaps- sef van bun toekomstige functie en gevoelige maag niet van streek mam-in 9Pe bepaald dom. Erg onkies nog meer, dat ze met beide voeten 6 rvm dp S fi hii +p hailpn Topn wii XKTant NEGERSTUDENT GESCHORST Oleve McDowell, de enige neger student aan de universiteit van Ox ford, in de Amerikaanse staat Mis sissippi, is maandag geschorst, nadat op het terrein van de universiteit een revolver uit zijn zak was geval len. McDowell is later door het univer- siteitbestuuir geschorst. Deze schor sing zal van kracht blijven, totdat het bestuur deze zaak heeft onder zocht. „Deze staking is niet om de CAO te doorbreken, maar inde eerste plaats om betere voorwaarden te ver krijgen binnen het bedrijf' aldus de heer Coenraads. Er zijn binnen 't raam van de CAO nog verschillen de mogelijkheden om tot bepaalde verbeteringen te komen. SBffl om er de S.S. bij te halen. Toen wij op de grond gaan staan. Want nu (niet hij) daaronder leden, lag hij bent U nog niets en leeft op de kos- A s>f]t fllllïPlI nog in de luiers. ten van de ouders en de maatschap- n,*u,M mm, Wat te denken van zijn hoogdra- pij. M. W. vende volzin, ik citeer letterlijk: „In de loop der jaren is de groen tijd in- grote mate beïnvloed door tradities uitgegroeid tot haar hui- (Advertentie) v01™» naar de mening van het eveneens zeer door tradities ge vormde corps de beste waarborgen financiële steun nodig van hun (wer- geeft, dat elementen, die om welke kende) collega's. De mannen van de reden ook, niet in het corps behoren. By een gecompliceerde botsing op NRC besloten de Amsterdammers er ook geen lid van kunnen worden a, we.e tusspn 's-Hertozenbosch en deze steun inderdaad te geven. „Wij Als uit de mentaliteit en sfeer van zaltLmmci? in de gJmlente Hedel, geven wat wij missen kunnen zei de door hem geprezen vele „exclu- zijn gisteren twee personen om het voorzitter Coenraads die daarbij sieve" corpora de huidige ontgroe- leven gekomen. De slachtoffers zijn dacht aan een wekelijkse afdracht ning ontstaan is, dan is het lidmaat- d(, 49-jarige ir B P v d Knaap uit dering bekend, dat het actiecomité Xriiiï S ZU'llke C°rp°ra 'n beden" Son, directeur van Ruys' Handels- - ,«f» Pr hii rfp tvr»r>. met alleen bij de NRC. maar in het kelyke eer. vereniging N.V., en de 44-jarige M. geneie land. j^e beren ontgroeners lopen met L, van Bladel, uit Eindhoven, chef De Volkskrant is met een noodedi- een aangemeten air bij hun slacht- van de technische dienst van dezelf- De werknemers bij „De Telegraaf" tie, nu van acht pagina's, uitgekomen, offers, vergetend, dat ze zelf nog de onderneming. Hornaar knaapjes zijn, die het zout hun pap nog niet kunnen verdienen. STEUNEN MAAR NIET STAKEN Uit Amsterdam werd in de verga- van „De Telegraaf" er bij de typo graf en van de andere bedrijven op heeft aangedrongen niet te staken. willen hun staking zo lang mogelijk die ook in Utrecht werd vervaar- volbouden en hebben daarvoor de digd. Tijdens een inhaalmanoeuvre raak- Zij nemen wraak op de tijd, dat ze te de personenauto van de heer Van zelf groen waren. der K. in de middenberg, waarna de Natuurlijk mag (ja moet) de bui*- *uto naar de rechter weghelft slipte, gerij zich met de Universiteit en het Daar werd de wagen, terwijl de heer studentenleven bemoeien. Wie be- d- W1^e uitstappen, aangere- taalt de gebouwen, de studie, de ka- de* do?r een vrachtwagen geladen pitaie flats etc. etc.? De schrijver betontegels. De heer v. d. K. en moest eens kennis nemen van wat de mede-inzittende van de personen- het Hoger Onderwijs ons landje kost. auto- v\ werden z° ernstig ge- Vanavond zal het tweeduizendste NTS-journaal op de Nederlandse tv- Wie brengen dat op? Wij willen, dat SL Z1J ^orte llJd later °yer" schermen verschijnen. Het eerste werd nu bijna acht jaar geleden uit- 'n student studeert, z'n geld waard ',eden- Pe vrachtwagen schoot door gezonden, verzorgd door een staf van vijf man. Nu werken veertig mensen is en de gemeenschap tot nut is. aan de samenstelling van de iournaals Ie* een gunt U uw noodzakelijke sonenauto °P linken ijbaan, waar- aan ae samensxening van ae journaals. nntsnannim» Pn aWrnpnp rmtwil/lrp na vrachtwagen en personen-auto in Vandaag heeft de NIS in cijfers en woorden een indruk gegeven van £fZe[L Modzakediïktertuw Mn diePe sloot gleden- De bestuur- het werk dat in de afgelopen acht jaar werd verzet: sedert het eerste a],gehele vorming Maar als men nu der van de vraohtwagen bleef onge- journaal op 5 januari 1955 is meer dan een half miljoen meter nieuws nóg geen andere ontgroeningsvor- deerd' die van de andere wagen, de gebruikt. Daarvan werden 82.000 meter in eigen land opgenomen. De men heeft kunnen bededen dan heer G' ^lbarda' Gcldermal- rest, 433.000 meter, kwam uit het buitenland. Alle uitzendingen bij elkaar kale koppen, razen en tieren, het sen' werd l10*1* gewond, hebben een zendtijd van vijfenveertigduizend minuten in beslag genomen we-kken van oudere jaars, indikken, ongeveer 250 avondprogramma's. °P de hurken zitten, uitkleden, ruk- Hoogtepunten in de eerste 2000 journaals waren onder meer: de repor- ^en' speelgoed zijn voor de ouderen IpkuipsI tages over de Hongaarse opstand, de ruimtevaart, de brand op de Rijn bij LestesirlS^de en "n ""verdorven P"5J Lobith, de reportages over Nieuw-Guinea en vele bezoeken van buiten- mentaliteit. landse staatshoofden, en de beelden van de aarde, gezien door een camera Had men de groenen ingezet voor aan boord van een kunstmaan. De totale "kosten van het journaal komen ongeveer op 1.300.000 gulden per jaar, dat is per uur 60.250 gulden, of 104 gulden per minuut. Ongeveer 35 procent van het journaal wordt besteed aan het binnenlands nieuws. RADIO TELEVISIE Acht gemaskerde mannen zijn zaterdagavond het kantoor van de Verwachte tekorten bij de radio- /f h TJlMtttJ PINDAKAAS rijk aan eiwitten en vitaminen In een stampvolile grote zaal van restaurant-boerderij „Meerrust" is het Kaagconcours gesloten. Organisator Jaap van Praag reikte tijdens een grote muzikale show de gejond! eerste plaat uit. Hij liet een en ander vergezeld gaan van een enorme wis selbeker. De winnaars in de oude stijl „The Earls Town Jazz Society" legden twee schlagers op de plaat vast: „Singa- poera" en „Those hazy lazy crazy things of summer", terwijl „The Nei- semakers", winnaars in de afdeling rock een eigen compositie „Gueril la" en de evergreen „E1 Chocle" op de gevoelige band vastlegden. Eveneens traden aar „The Perdide Street Paraders", winnaars in de ca tegorie oude stijl van Max van Praags Loosdrecht Festival. Dit ensemble zal binnenkort een plaat opnemen. Uit Amerika was' toevallig over Peter Smith van de NBC. Hij was zo enthousiast over de prestaties van beide orkesten dat hij beloofde de platen geregeld te zullen draaien over zijn radio-station en wie weet wat er uit voort kan vloeien. Jaap van Praag hoopt dat Kaag concours mag uitgroeien tot een be langrijke muzikale traditie en voor velen de lift mag betekenen naar erkenning en succes. Het noorden van Zweden heeft te lijden van een invasie van lem mings, een knaagdier, dat voorkomt in Siberië en de Scandinavische lan den. Tienduizenden dieren zijn uit de bergen gekomen. Ongeveer om de zeven jaar zoeken zij de zee op. De volking is gewaarschuwd tegen het gebruik van water dat door de bees- ten is besmet. Automobilisten hebben (Advertentie) er al honderden doodgereden. .Sunday Times" binnengedrongen en omroep maken een verhoging van er vandoor gegaan met rond 70.000 de luistergelden onvermijdelijk. Dit gulden. Het grootste deel van dit be- is de inhoud van de memorie van drag was loon voor employes in losse toelichting bij de begroting van het dienst. ministerie van O., K. en W. Van of- Bij een frontale botsing tussen ficiële zijde wordt gesproken van een een vrachtauto en een locomotief zijn verhoging van ongeveer 50 procent zondag in de Canadese plaats Havre Dit betekent, dat het jaarlijkse be st. Pierre zes mannen gedood en acht drag van 12 naar 18 gulden zal stij gen. WOENSDAG 25 SEPT. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Klaar wakker, lichte gram., reportages, me- ded. en comm. 8.00 Nws en soc. strijd lied. 8.18 Lichte gram. 8.55 Kook- praatje. 9.00 Ochtendgymn. voor de vrouw. 9.10 Klass. gram. 9.35 Water standen. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Klass. gram. 10.20 Voor de huisvrouw. 11.00 Radiovolksuni versiteit: Dramatische expressie, door mevr. A. G. L. v. Vriesland-Canivez. 11.30 Bariton en piano: mod. liederen. 12.00 Electronisch orgelspel met zang sol. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Licht instrum. septet. 13.00 Nws. 13.15 Kon. mannenkoor. 13.45 Hoog avon tuur, lezing (dl 7 en slot). 14.00 Klass. gram. 15.00 Wat zegt ons het inter nationale gebeuren?, toespraak. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Uit musical en film gr. 17.20 Tentoonstellingsagenda. 17.25 Voetbalrep.: Esbjerg-PSV. 17.50 Reg.uitz.: Geven en nemen. Tips van en voor weggebruikers. Brieven van luisteraars. 18.00 Nws en comm. 18.20 Uitz. van de Anti-Revolutionaire Par tij: Tot u spreekt: mr. W. R. v. d. Sluis, secr. van de ARP. 18.30 Radio volksuniversiteit: Profielen van de hedendaagse beeldende kunst: de schilder Hans van der Lek, door George Lampo. 19.00 Voor de kinde ren. 19.10 Lesjana Towa (Tot een goed jaar), Israëlische uitz. VPRO: 19.30 Tot weerziens, Amerika, reis verhalen. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Amus.ork. 20.35 Kaf en koren, weke lijkse notities. 20.45 Kom werken bij Libertatus, hoorspel. 21.50 Radiophil- harm. ork. en sol.: klass. muz. 22.20 Kort verslag over de wedstr. Willem II-Manchester United (eerste ronde om de Europa Cup voor Bekerwin naars). 22.30 Nws. 22.40 Jazzmaga- zine. 23.25 Cello en piano: mod. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7,00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.20 Amus.muz. gr. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Klanken uit Zuid-Beieren gr. 8.35 Lichte gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Kamer- muz. gr. 10.15 Morgendienst. 10.45 Kinderkoor. 11.10 Een Hollandse fam. in de Franse tijd, hoorspel (1). 11.40 Lichte gram. 12.10 Koorzang. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Klass. gram. 12.37 Kerkdienst. 13.00 Nws. 13.15 Lichte ork.muz. en zang sol. 13.35 Gram. 13.45 Mod. kamer- muz. uit Canada gr. 15.00 Amus.muz. gr. 15.25 Klass. en mod. kamermuz. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Jazzmuz. 17.40 Beursber. 17.45 Licht instrum. ensemble. 18.05 Mannenkoor, Kon. Militaire Kapel en sol. 18.30 Het Spek- trum, lezingen. 18.45 Lichte ork.muz. gr. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Muz. van Het Leger des Heils. 19.30 Radio krant. 19.50 Strijkork. gr. 20.00 Hol land Festival 1963: Oude kamermuz. 20.50 De voortzetting v. h. Tweede Vaticaanse Concilie, lezing. 21.05 Pianorecital: klass. muz. 21.50 Act. 22.00 Liedjes. 22.30 Nws. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Pianorecital: mod. muz. gr. 23.10 Bij de Gratie Gods, klankbeeld. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 Jeugdjournaal De Verrekijker. NCRV: 19.30 Pas ge perst: nwe gram. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Drie maal negen: TV- politiefilm. 20.55 Waagstukjes: klein- kunstprogr. 21.25 Verlate thuiskomst (Homeward Borne), TV-film. 22.40 Dagsluiting. NTS: 22.50-22.55 Jour naal. „Als je er maar bént", zei ze. En ze beleefde weer opnieuw die eerste jaren, toen ze, zo dikwijls ze van haar werk opkeek, hem had zien zitten, gebogen over boeken en brochures, het lioht schijnend op zijn haar. Dat haar was nu veel grijzer geworden, en diepe groeven wierpen schaduwen over zijn gezicht. Maar als ze zo naar hem zat te kijken, kwam er een warme glans in haar ogen. Hij was het nog altijd, hij was het weer, de man waarvan ze hield en waarmee ze het had gewaagd. Haar vertrouwen in hem was niet be schaamd. Ein eens zei ze: „Ik ben bang, Gé, dat je te groot wordt, dat ik niet meer gelijk-op met je kan. Straks ben jij Kamerliden ik ben een eenvoudige huisvrouw geble- „Wat ik ben, dank ik voor het over grote deel aan jou. Jij hebt het met me aangedurfd, toen ik nog geen toe komst had. Toen we ons verloof den, was ik zonder werk. Dat heeft me wel eens dwars gezeten, ik ben wel eens bang geweest. Je was het goed gewend thuis, ik kon jou toch geen leven van armoe bieden! Em dan, Gon. de sfeer bij jullie thuis was anders, en ik heb ernaar ge streefd dat dit hier ook zo zou zijn. Ik ben door jou gegroeid en zonder jou zou ik het nooit redden, zou ik het in de toekomst ook niet redden. Dus", besloot hij grappig-gestreng, „denk er om dat ik zulke mallepraat nooit meer van jou horen wil!" Gestadig nader kwam de datum van de verkiezingsdag. Greetje leefde sportief mee, als ging het om haar overwinning of nederlaag. En Gonnie zat lang met de krant in de handen waarin het portret van haar man stond als een dergenen, die straks naar alle waarschijnlijkheid in de Tweede Kamer hun stem zouden doen horen. Hij stond op een gevaarlijke plaats: wanneer zijn partij achteruit liep, zou hij het misschien niet ha len. Bleef het aantal zetels echter gelijk, dan zat hy erin! „U haalt het wel", voorspelde Greetje. „Dat weet nog niemand", ant woordde hij stroef. Hij had zorgen. Tijdens zijn reizen door het land had hij wel gemerkt, dat de „kleurloze middenmoot" ook nu weer de stem ming beslissen zou. Er waren vele onzekere factoren, speciaal in dit verkiezingsspel. Eindelijk kwam de laatste avond voor de stemdag, met een grote mee ting in een holle beurszaal, waarin de stem van de spreker via luid sprekers aan de duizenden aanwezi gen werd overgebracht. Gerard wist: hier zaten de getrouwen. Eigenlijk legde het geen gewicht meer in de schaal, wat hij nu nog zeggen zou. Van deze mensen was hij zeker. Hij behoefde maar kort te spreken, maar hij moest nu eenmal acte de présence geven als de m an - v an -de -vakbew e - ging. Hij stond op het podium. Daar voor hem, op de eerste rij, zat Greetje, daar zag hij Zeilmaker, Van Miech- gelen, Peters, daar zat warempel ook zijn collega uit de raad, Sdhuyt, was helemaal hier naar toe geko menkijk, een mens had toch vrienden. Zijn ogen zwierven over de zee van gezichten, die verder naar achteren vervaagde in een onbestemde lichte plek. Hij zag stroeve, vergrijsde kop pen.... dat waren de voortrekkers, die de slechte tijd gekend hadden, de mannen die van wanten wisten.... hij zag jonge gezichten vol verwach ting naar hem opgeheven dat waren de luitjes die in een opge maakt bed waren gekomen, die niet werden gedreven door de nood om het naakte bestaan, maar toch wer kers voor de partij. En opeens werd zijn hart warm. Hij stond niet lan ger boven de vergadering, hij was één van hen. Hij legde de papieren waarop zijn speech netjes stond uitgetikt terzijde en stapte een paar passen van de katheder vandaan, als om zich te dis- tanciëren van hetgeen daar neerge schreven stond: de weloverwogen verkiezings-redevoering. En toen be gon hij te praten. Hij vertelde van zijn jeugd, van de crisisjaren. Hij zag de mannen van de oude garde knikken, zaïg hoe de jongeren hun lijdelijke houding lieten varen, aan dachtig luisterden. Hij schetste de sociale strijd, ook de moeilijke oor logsjaren, de omwenteling die geko men was. Hij sprak van zijn vader en zijn moeder en hun harde strijd om het bestaan, en hy vengat de mensen om zich heen. Hij zag zijn vader weer zitten, gebukt over de leest, de schoen lappend van zijn kroost, hij zag zijn moeder weer onder de lamp, bezorgd het nimmer toereikend week loon tellend, en moeizaam becijferend hoe ze rond moest komen. En zijn stem was niet meer de gewende ver- gaderstem, ze had een nieuwe, in niger, bewogener klank. Het werd doodstil in de zaal. En ergens middenin zat een jonge man met een bleek gezicht, de elle bogen op de knieën gesteund en zijn ogen onafgewend gericht op die man, die daar stond op het podium. Het meisje naast hem, veegde opeens driftig langs haar ogen. Hij merkte het en knipte met beide ogen, een teken van innige verstandhouding. „Zo was het bij ons ook," fluister de Ankie Vos. „En hoe weet hij dat allemaal Beer schudde het hoofd. Deze man, die zijn vader was, had hij nooit zo gekend, nog nimmer begrepen, maar nu was er plotseling geen afstand meer. „Dat zijn de mensen," besloot Ge rard Bakker, „die het voor ons heb ben gedaan, die voor ons het spits hebben afgebeten. Wij leven in een andere tijd. Nu is het niet langer de armoede, nu is het de geestelijke armoede, de gezapigheid, de onver schilligheid, die ons bedreigt. En dan komen onze kinderen 9traks terecht in een wereld, waarin ze misschien nimmer kennen de armoe en het ge brek die onze ouders, onze voorgan gers en voortrekkers, hebben ge kend maar waarin ze ten onder gaan doordat ze de richtlijn van het beginsel missen, dat hen de weg wijst, door aJile problemen van alle tijden heen!" Toen hij was uitgesproken, dreun den de wanden van de zaal van het applaus. Een stem begon te zingen, andere vielen in, en Gerard ontroerd, stond daar en zong mee, het lied dat de voortrekkers van weleer altijd weer moed en vertrouwen had ge geven. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2