DUINSTREEK COMITé ZILVEREN JEUGDFORUM VERZOEK AAN MINISTER VOOR 70 KM. OP JACOB A v. BEIERENWEG Inspecteur van politie benoemd Mooie strijd en veel plezier op Schippertjesdag ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT De raad vergaderde. Bijzonder werd namens raadsleden en hem zelf door burgemeester Smolders welkom ge heten de heer Warmenhoven, die na een langdurige ziekte weer aanwezig was. De raad was hierdoor voltallig. Ook wethouder v. d. Lans, die vier maal had verzuimd, zagen we aan wezig. Grondaankoop van H. C. v. Wierin- gen voor verlenging Margrietstraat en wijziging Algemeen Ambtenaren reglement en Wachtgeldregeling Voorhouit, werd z.h.st. aangenomen. Bij de wijziging „Destructieverorde ning" voor de gemeente Voorhout wenste de heer Van Vliet het ver plicht stellen van gesloten vuilnis- tonnen. Medewerking zal worden verleend aan het bestuur der R.K. Jongens school voor het invoeren van een na- tuurkunde-methode. Wel merkten de heren Huigsloot en Van Vliet op, dat deze beslissing wel wat sneller had kunnen vallen, daar er wel enkele maanden liggen tussen de aanvraag van het bestuur en nu deze beslissing. De voorzitter deelde hierop mede, dat voor dergelijke dingen de schoolbe sturen vroeger moeten aanvragen als nu is gedaan. Dit is niet de schuld van het gemeentebestuur. Er is hun op dit feit al meerdere malen gewe zen. B. en w. stellen voor om als afge vaardigde van de raad naar de ver gadering van de Raad van State op 26 september te benoemen behalve de voorzitter, de heer A. W. de Groot (wethouder) Het gaat hier om 'n be slissing in hoger beroep van het be- s.uur der Christelijke School, tot ver plaatsing van de school naar de kom van het dorp. De raad besloot hier toe, met' wethouder De Groot, eigen lijk tegen het voorstel van b. en w. in, die een andere en gemakkelijker weg meenden te zien door dit ver zoek een tijd uit te stellen. De heer G. v. d. Tang merkte op, dat hij gaarne zou willen weten wat of de afgevaardigden op deze verga dering zullen zeggen. Wethouder De Groot merkte hieruit op, dat het col lege juist hem wilde afvaardigen, om dat hij als enige wethouder met het toenmalige besluit van de raad mee ging. Op een voorstel van de heer Van Schooten om ook de heer v. d. Tang mede af te vaardigen, ging de raad akkoord. Principiële discussie. Subsidie aan de Stichting Militaire ïhuizen van het Humanistisch thuis- f.ont. Een minderheid van het col lege van b. en w. was hier tegen. Des gevraagd door de heer C. L. M. Prins bleek, dat deze minderheid weth. v. d. Lans was. Deze voelde zich gedron gen om zijn standpunt te verdedi gen. Zijn eerste doelstelling, als zou het Humanistisch thuisfront anti christelijk zijn, zoals het prae-advies cangaf, wilde hij wel veranderd zien% in niet-christelijk, zoals enkele raads leden voorstonden. Hij achtte het echter onaanvaardbaar, zitting heb bend in een openbaar college om in strijd met zijn principe te handelen. Door meerdere raadsleden werd de wethouder hierop aangevallen. De hr. Warmenhoven zeide toen, dat door deze discussie eigenlijk niemand is gebaat. Hij kon respekt hebben voor 'n ieders eigen gedachte hieromtrent (ook hij was het niet met de wethou- KATWIJK In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer J. H. van Gel- dere naar Middelburg, heeft de bur gemeester van Katwijk, met ingang van 1 november a.s., benoemd tot in specteur van politie de heer J. van der Landen, thans in gelijke funktie werkzaam bij de gemeentepolitie te Almelo. De heer Van der Landen ving zijn politieloopbaan op 1 februari 1946 aan als administrateur bij het gemeente lijk politiekorps te Wageningen. Op 1 augustus 1955 volgde zijn benoe ming tot inspecteur van politie te Almelo, oorspronkelijk in de rang van ambtenaar 3e klasse en later bevor derd tot ambtenaar 2e klasse. Voorts trad de heer Van der Landen op als gastdocent bij de politie-opleidings- school in het oosten des lands en was hij belast met de opleiding voor het politiediploma-B in de gemeenten Al melo en Hengelo. Damclub KDC In de competitie van de Leidse Districts Dambond speelde het eerste tiental van de damclub KDC een wedstrijd tegen LDC 1 uit Leiderdorp. De strijd ein digde met een 9-9 gelijk spel .terwijl een partij werd afgebroken. Naar het zich echter laat aanzien zal deze ech ter in remise eindigen en dus geen invloed op het uiteindelijk resultaat uitoefenen. De uitslagen van de in dividuele partijen luiden als volgt: J. Passchier (KDC)-C. Degenaars (LDC) afgebr.; J. Schone veld-A. van der Zwan 2-0; J. Zwaan-W. Huisman 1-1; F. Spierenburg-J. Kleer 1-1; J. Slootweg-D. Hassefras 2-0; A. Vooijs- J. van Sandijk 0-2; C. van Klaveren- L. Mathzel-1; H. Klinkenberg-G. Oos tergo 0-2; Ar van Beelen-A. Dors man 1-1; J. Heemskerk-A. Huisman Het tweede tiental van KDC speel de een uitwedstrijd tegen SSS II te Hazerswoude en wist deze te winnen met 9-11. Dit was voor KDC de twee de gewonnen wedstrijd in de compe titie. der eens), maar hij meende, dat het beter was zich meer bij het voorstel te bepalen. Ook wethouder De Groot verdedigde het voorstel van b. en w. en zeide dat, evenals christelijke of rooms katholieke tehuizen ook de Humanistische tehuizen een verleng stuk zijn van de ouderlijke opvoeding Op een vraag van de voorzitter of iemand nog stemming wenste, was dit wethouder v. d. Lans. Vóór sub sidieverlening waren acht leden (5 KVP, 2 Prot. Christelijk) en tegen 3 KVP, t.w. wethouder v. d. Lans, C. L. M. Prins en F. v. d. Geer. Aan de heer N. Bakker, Mgr. Broe restraat 20, zal een krediet worden verleend ingevolge sociaal-econo mische hulpverleningsregeling ad. 3500, dit ter exploitatie van een consumptietent. - Snelheidsbeperking. Subsidie voor schoolmelk werd ook aangenomen. De heer Van Vliet dank te de melkhandelaren, die hun ar beid pro-deo doen. Op een vraag van de heer Huig- sloot naar gladde plekken in het weg dek van de Jacoba v. Beierenweg, kwam uit, dat aan de minister ge vraagd zal worden tot het invoeren van een maximum-snelheid. Gedacht wordt aan 70 km. Op een vraag van de heer Van Vliet werd geantwoord, dat de begroting 1964 nog wel even op zich zal laten wachten, want de begrotingen 1962 en 1963 waren nog niet eens goedge keurd. - DE KAAG Begunstigd door stralend najaars weer werden donderdag op de Ka g er- plassen de traditionele zeilwedstrij den gestreden, georganiseerd door het Comité Schippertjesdag „de Kaag". Deze wedstrijden vormen een afsluiting van het zomerseizoen. Het gehele watersportdorp zeilt dan. De bakker, de slager, de kruideniers, trouwens een ieder, die uit het dorp maar meezeilen wil, houdt die dag vrij om in drie races zijn zeilcapa- citeiten te beproeven. Ook deze dag werd een zware kitijd gestreden, vooral in de se nioren A klasse, waar verschillende zeilcracks onderling hun krachten moesten beproeven. Het is een fan tastische dag geworden. Prachtig zeil- weer en een perfecte organisatie heeft deze dag voor de 44 senioren in de A en B klasse en de 13 jeug^ dige deelnemers in de Piratenklasse, tot een ware feestdag gemaakt. In enthousiaste bewoordingen en met veel genoegen kon de voorzitter van de VW „Dorp De Kaag", de heer Dirk van Nieuwkoop, des avonds in „De Bonte Koe" aan de navolgen de zeilers de prijzen uitreiken. A-klasse: 1. Paul Loogman; 2. Theo Möllers; 3. Koos Schuilenburg; 4. Leen de Haas; 5. Jan van Asselt; 6. Auke van der Meij; 7. Wim Verstee- ge jr.; 8. Henk van Gerven; 9. Jan Loogman; 10. Jaap van Asselt. B-klasse: 1. Theo van Lent; 2. Jan Verhaar; 3. Belis Hulsbos; 4. Tiny Biemond; 5. Piet Biemond; 6. Frans Vlugt; 7. Sake Hoekstra; 8. Willem Verhoog; 9. Jan Biemond Czn.; 10. de heer v. d. Zee. Piratenklasse. A-klasse: 1. Theo Rietveld; 2. Jan van Lent; 3. Jan Hein van Gerven; 4. Wim de Man. B-klasse: 1. Karei van Asselt; 2. Herbert van Asselt; 3. Dicky van Lent; 4. Manon van Ees; 5. Hanmy van Ruiten. C-klasse: 1. Joep Vergroesen; 2. Lia Dekker; Jos Möllers; 4. Dora Möllers. LISSE PLANTGOED VEILING De aanvoer was zeer groot, onge veer 6.000 mand. De handel was iets minder dan de vorige week, dit zal wel veroorzaakt zijn door de grote veiling. De beste partijen brachten hoge prijzen op. Tulpen: (per hl.) Greuze 100.-; Im perator 120.-; Blend a 150.-; Electra 110.-; Mad. Lefeber 85.-; Couleur Car dinal 130.-; Weber 85.-; White Sail 145.-; Edith Eddy 130.-; Hollands Glory 250.-; John Gay 140.-; Apel doorn 210.-; Lefeber's Favourite 200.-; Pres. Roosevelt 200.-; Levant 250.-; Bellona 300.-; Lustige Witwe (zaad) 90.-; Prominence 480.-; Narcis 140.-; Demeter 270.-; Olaf 190.-; Van der Eerden 165.- Golden Harvest 200.-; Willemsoord 370.-; Golden Duchess 250.-; Queen of Sheba 300.-; Red Ma tador 200.-; Aladdin 150.-. Narcissen (per mand): Jalma 17.-; Rembrandt 22.-; Queen of Bicolers 30.-; Geranium 32.-; Carbineer 20.-; Oranje Bruid 40.-; Firetail 16.-; Dick Wellband 18.-; Cragford 45.-; Golden Harvest 30.-. Amateurfotografenclub „Bloembol lenstreek" De vereniging hield na een zomervakantie vrijdagavond weer de eerste vergadering in het Lab. voor Bloembollenonderzoek te Lisse. De heer Snijders, voorzitter Hille- gom, was goed tevreden over de op komst, maar prees zich gelukkig, dat hij een aantal nieuwe amateurfoto grafen voor het eerst welkom mocht heten. De voorzitter ontvouwde het winterprogram, dat er zeer aantrek kelijk uitziet. Deze winter wordt om de drie weken vergaderd, steeds op vrijdagavond, in het „Lab" te Lisse, waarvoor de directie deze unieke zaal belangeloos beschikbaar stelde. Uit het uitvoerige programma wer den enkele grepen gedaan. Ze zul len onderwerpen behandeld worden als „Kinderen in spel en arbeid", „Tussen hemel en aarde", door een medewerker van het KNMI, met o.a. dia's, gemaakt uit een kunstsateliet. Voorts: „Kleurvergrotingen op pa pier" en „Met lipstick en draadspan ner, een lezing met dia's en werk- foto's over de z.g. coverfotografie. Er worden ook twee wenkavonden gehouden. Verder werd deze avond opgeluis terd door het vertonen van 4 series vakantie-dia's, welke buitengewoon mooi waren en werden toegelicht door deskundigen. Aan de deelne mers mej. Cremer, de heren drs. Slootweg, Overdevest, v. d. Burg en Wetter werd als beloning 'n waarde bon uitgereikt, welke dankbaar in ontvangst werd genomen. De volgende vergadering zal wor den gehouden op vrijdag 11 oktober. De contributie werd vastgesteld op 9,- per jaar. NOORD WIJKERHOUT Duivensport De postduivenver eniging „De Duinklievers" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf St. Ghislain, een afstand van ongeveer 208 km. In concours waren 119 duiven. De uitslag luidt: Peeters- Broekhof 1,17,18; B. van der Linden 2, 4, 5, 6, 7, 16. 20, 27, 29, 32, 38; H. Dijkstra 3, 10, 22; J. van Gijkswijk 8, 15, 21, 23, 26, 31; H. de Kan 9, 12, 25, 34; Looijestijn-v. d. Burg 11, 10, 28; Gebr. Passchier 13, 35, 30, 40; J. Dui venvoorden 14; C. P. van den Berg 24, 30, 33, 37; A. Plug 36. NOORD WIJK NOORDWIJKSE JEUGD DEED ZWEM-EXAMEN Een groot aantal jongens en meisjes van de Noordwijkse scholen legden in het Golfbad het zwemexamen af. Vele ouders toonden belangstelling voor deze gebeurtenis. Dank zij de uitstekende lessen van de instructrice mej. J. Caspers, van wie ook een aantal privé-leerlingen aan de examens deelnamen, is het schoolzwemmen een geweldig succes geworden. Slechts vier van de bijna tweehonderd jongelui moestén wor den afgewezen. De examens werden afgenomen door de heren Roggeveen, rijkscon sulent voor de lichamelijke opvoe ding te Santpoort en B. J. H. Boers, leraa lich. opv. te Noordwyk. Door een perfekte organisatie kon den de proeven van bekwaamheid bijzonder vlot worden afgelegd. Mej. Caspers reikte met een toe passelijk speechje de diploma's uit. Voor 't zwemdiploma A slaagden: Groep 1 Rian de Haas, Conny Nie- tinger, Rietje Oostveen, Ada Smit, Marian Meeuwenoord, Elly Hazenoot, Marjo Caspers, Leny Barnhoorn, Ria Caspers, Coby Hazenoot. Groep 2: Rudy Stikkenbroek, Frank de Haas, Rob Baars, Atie Hazenoot, Sjaak de Jong, Kees van den Berg, Herman Vonk, Fred Coppens, Wil lem Putman, Bart van der Luyt en Joep Neefjes. Groep 3: Leny de Ridder, Corry Coppens, Cora de Jong, Marrie Plug, Ynke Harringma, Els Gehrke, Mea Kraan, Anneke Kraan, Netty Diels en Elly Boon. Groep 4: John Paul Salman, An- dré Peeters, Jan Peeters, Arend Jan Hazenoot, Nic. Duindam, Aad van der Meer, Koos Slagteld, Wim van den Berg, Maarten Ottevanger en Kees Freeke. Groep 5: Josefien Hoogeveen, Mar- ga Hoogeveen, Marijke Alkemade, Els Alkemade, Els Vink, Trieneke van der Niet, Nel Duindam, Yvonne van der Sluis, Tonny Braun en Wil ly Deimveld. Groep 6: Corry Elshout, Klaas van Tulder, Hans Rijnbeek, Piet Wij- nands, Jan Alkemade, Gerard Cas pers, Kees Polm, Daan van den Berg, Jan Hendrik Hendriks en Kees Duin dam. Groep 7: Yvonne Broeders, Carla Smit, Joke Steenvoorden, Cockie Geerlings, Marloeke de Veer, Maria Pesschier, Margaret Huijbers, Marian Spooren, Ingrid Roozen. Groep 8: Herman Grootenhuis, Wim van Klaveren, Arie Ammeraal, Henk van Rooyen, Martin Meiland, Gerard van den Berg, Arnold Grotenhuis, Jos Schelvis, Harry van den Ham en Sjaak van Velzen. Groep 9: Jeanne van der Reep, Mia Kapel, Coby Houwaart, Silvia Du- rieux, Trees Pesschier, Marijke Kap- tein, Christiane Bartels, Trees Pas schier en Tonmie van Schie. Groep 10: Willeke van den Eyked, Joke Duindam, Carla de Mooy, Nelly Hazenoot, Coby Kromhout, Gerda Broekhof, Yvonne Versteege, Nel Spruyt, Ditje Krug en Dieneke Ver hoeven. Groep 11: Veronica de Vos, Fieke Hoogeveen, Leonie Verkade, Corry van Schie, Elise Geerlings, Paula He geman, Annemieke Jansen, Jcqueli- ne Alkemade, Nelie Houwaart en Ria Roodenburg. Groep 12: Jacqueline Hoogeveen,- Nelleke Wijnands, Carla Boot, Els Loesberg, Gerlande Loesberg, Josien van Oosten, Willeke van Stam, Toos Neijenihuizen, Joke van Duivenboden en Anneke van Houten. Groep 13: Joke Kapel, Marijke Kaptein, Conry Kaptein, Mary Cra mer, Joke Slats, Lia Looyenstein, Bep Kok en Tooe Kok. Voor het zwemdieploma B slaag den: Groep 1: Aimemarie Hazenoot, An nie Steenvoorden, Ria Verwey, Gem ma Peeters, Margaret Warmerdam, Coby Bouhuis, Kitty van der Meer, Elselien Admiraal, Urli van Oosten. Groep 2: Kees Passchier, Robert Rother, Piet Karreman, Bert van der Putten, Gerard Bogaards, Rudy Stik kenbroek, Frank de Haas, Rob Baars, Atie Hazenoot en Sjaak de Jong. Groep 3: Rian de Haas, Connie Nie- tinger, Rietje Oostveem, Marian Meeuwenoord, Elly Hazenoot, Marjo Caspers, Leny Barnhoorn, Ria Cas pers, Coby Hazenoot en Ada Smit. Groep 4: Bart van der Luyt, Fred Coppens, Kees van den Berg, Willem Putman, Herman Vonk, John Sal man, Joep Neefjes, Hans Zoetmulder, Hans Rneefel en Frank Rother. Groep 5: HLs Gehrke, Lian Meijer, Leny de Ridder, Cora de Jong, Cor ry Coppens, Marjoos Zoetmulder, Ineke van Hage, Corry Duivenvoor den, Riet Langeveld, Ciel Landman, Betty Hoogervorst, Iemke Harrings- ma en Marijke van Steensel. „BLIJF VOOR T LAND" GAAT WEER SCHIETEN De schutters en schutteressen van de Noordwijkse vereniging „Blijf voor 't Land" beginnen vrijdagavond, 20 september a.s. op de banen aan de Kerkstraat met het nieuwe schiet- seizoen. Om de animo te verhogen ze kan bijna niet groter worden zal op de eerste avond weer om taarten worden geschoten. Dit gebeurt met de windbuks op de bekende gelukskaarten. Het bestuur rekent op aller opkomst. Geboren: Johannes C. zn v. J. C. Riuijs en M. P. T. Snoep; Comelis zn v. D. v. Rooijen en E. Barnhoorn; Jo hanna L. M. dr v. A. J. ter Laan en T. Duivenvoorden; Cornelia M. dr v. A. J. ter Laak en T. Duivenvoorden; Robert J. zn v. R. J. Albers en Gr. Zijlst/ra; Johannes Th. C. zn v. J. H. Groenen en M. C. J. Vink. Ondertrouwd: Theodorus J. v. d. Linden en Catharina A. Vink; Jo hannes Kuiper en Margaretha P. M. Hboijmans; Thomas W. A. Knappers en Jannetje Verkerke; Hendrik P. Beereboom en Maria E. v. d. Burg; Adrianus J. v. ,d. Berg en Marga retha E. M. v. d. Zalm; Pieter Haze noot en Grietje J. Schaper; Adrianus Reinen en Agatha M. Korteweg; Pe trus J. C. Alkemade en Engelina G. de Haas. Getrouwd: Chr. J. v. d. Meer en J. W. de Bruin; M. v. Dti'in en A. Spaan derman; Q. J. M. Krook en G. J. M. Alkemade. Overleden: Frederik H. J. de Jong 81 jaar; Johanna C. E. Hegi 54 jaar; Mary N. Wagstaff 42 jaar gehuwd met Ammeraal. WASSENAAR Geboren: Irene P. dr v. H. Ntieu- wenhout en N. van Willigenburg; Leonardus zn v. M. J. Ailitorf en F. F. B. Westgeest; Gerardina C. dr v. G. W. Vogels en J. H. W. v. d. Klaauw. Ondertrouwd: K. B. van der Poel en L. Arnstein; J. Zwart en H. E. van Iterson; G. H. Anneveldt en "R. E. Rückert; W. den Hollander en M. Oberg; W. Kook en A. W. K. van Hu- beek; S. S. Wijsendeek en E. Blan- kenstein; A. H. J. van Kuijen en P. W. A. Kortekaas. Getrouwd: A. Bogaards en N. Riet veld: J. de Boer en N. W. Feitsma; H. G. Leonhardt en N. C. Albarda. Overleden: Gerrit Jape 69 jaar; Berend B. Virscher 91 jaar; Wed. E. G. Be ij erin ck-van Vleuten 71 jaar; Wed. C. Jansen-van der Holst 75 jaar; Wed. C. Brederode-Kortekaas 85 jaar; P. H. L. Innemee 60 jaar (Den Haag); Wed C. A. M. S. van de Loo-Heynen 75 jaar. Utreiking EHBO-diploma's De afdeling Wassenaar van de Kath. Nat. Bond voor EHBO zal op woensdag 25 september in de R.K. Huishoudschool „St. Agnes" aan de Kerkstraat het nieuwe seizoen aanvangen met de uitreiking van de diploma's aan de onlangs geslaagde cursisten van de EHBO diploma cursus, de jeugd EHBO cursus en aan de dames, die de cursus voor Maltheser Helpster volgden. Half oktober begint opnieuw een EHBO diploma cursus in het Wit- Gele Kruis gebouw aan de Lange Kerkdam 3. HONDERD JONGELUI van aller lei afkomst, ontwikkeling en gods dienst gaan tegen het einde van ok tober in het kasteel „Oud-Poelgeest" te Oegstgeest met elkaar praten over wat men verstaat onder en gevoelt bij het spreken over het onderwerp „Vrijheid". Hiermee gaat de jeugd van Zuid- Holland als eerste groep in Neder land in op de woorden, die Prins Bemhard aan het slot van de festi viteiten ter gelegenheid van het zil veren huwelijksfeest van het Konink lijk Paar sprak. De Prins was spon taan ingegaan op de woorden, die 'n groep jongens en meisjes tijdens het jeuigd-discours in het Seheveningse Circus hadden gesproken. Hij zei. dat hij het vain het grootste belang achtte, dat de jonge.mensen zich bij de voortduur zouden blijven bezin nen op de problemen, waarmee zij dagelijks behoren te worden gecon fronteerd. In de maanden, die op dit evene ment volgden, hebben de Provinciale Jeugdraad Zuid-Holland en enkele deelnemers aan het jeugd-discours gezocht naar de mogelijkheid om 't gesprek voort te zetten. Het was na melijk gebleken, dat bij de voorbe reidende, regionale gesprekken, die aan het jeugd-discours in Schevenin- gen waren voorafgegaan, de meeste jongelui zich aangesproken voelden. Velen kwamen bij deze gesprekken voor het eerst met jongeren in con tact, die in een andere omgeving leefden. Het comité „Zilveren Jeugdforum", dat tot het organiseren van verdere discoursen" werd opgericht, besloot om op 31 oktober en 1 en 2 novem ber een gespreksbijeenkomst op het kasteel „Oud-Poelgeest" te beleggen. Hierdoor hoopt het comité zijn stre ven bij een grote groep van jongelui JONGEN, DOOR FIETSER AANGEREDEN, BRAK BEEN Gistermiddag, tegen half vijf, stak de 6-jarige Willem Siera uit de De Wettstraat. plotseling de Morsweg over en werd daardoor aangereden door een weilrijder. De jongen brak zijn rechterbeen en moest via E.H.D. naar het A.Z.L. worden overgebracht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacomina dr van H. J. Brand en N. Huisson; Anita dr van J. van der Weijden en W. Koet; Wil- helmina Petra dr van I. Vledder en M. van der Zwart; Netty dr van I. C. Brussee en J. van Winkel; Ronaldus Johannes zn van H. C. van Haas- tregt en J. M. T. Hensing; Edwin Raymond zn van H. W. Reiding en A. J. Kooger; Cornelia dr van C. van Delft en M. van den Eijkel; Laura Henriette dr van J. Elshove en O. E. van Traa; Maria Martina dr van L. den Boer en M. M. Lijnzaat; Isaac zn van I. Zeegers en A. Distelvelt. Getrouwd: P. A. J. M. van Am sterdam en C. M. de Vogel; P. IJzer man en J. E. Klaverwij den ;R. P. Vreeswijk en A. Fakkel; J. A. van der Blom en C. van Kasterop; L. J. Serlie en E. van Dissel; G. de Roode en J. Hartevelt; G. H. Koops en H. Verbeek; N. F. Wallaart en D. M. E. Biegstraten. Overleden: T. van Tuinen, 62 jaar, echtg. van L. P. H. Haaksma; A. L. Ie Mair, 79 jaar, wed. van A. Stou ten; K. W. Diepevèen, 70 jaar, echtg. van W. F. van der Veen; T. Poelsma 77 jaar, man; E. P. Rietkerken, 36 jaar, echtg. van W. van der Linden; L. Ensing, 6 maanden, zoon; R. de Widt, 4 maanden, zoon. BIOSCOPEN De films in de week van 2026 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Het mysterie van de dodende slinger (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: P.T. 109 op nachtpatrouille (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: De gemaskerde houwdegen (alle leeftijden). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: De onbekende in de express- trein (keuring onbekend). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Vijf mijl voor middernacht (volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 0.15 uur. Zondag: 2.15, 4.3P, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Het gouden zwaard (14 jaar) (tot en met dinsdag). Wo. en do.: Een belevende vrouw (keuring onbekend). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. bekend te kunnen maken. Uit de honderden sympathiebetuigingën van jeugdverenigingen, scholen en ande re organen bleek, dat er voor een dergelij"k evenement grote belangstel ling bestaat. Uit de vele aanmelders zal tijdens regionale besprekingen in de gehele provincie, een honderd tal worden gekozen, dat naar „Oud- Poelgeest" zal komen. Na de bijeenkomst op dit kasteel zal het comité regelmatig regionale en provinciale gesprekken gaan be leggen voor jongelui, die wel bereid zijn om zich op hun taak en hun plaats in de samenleving en de pro blemen, die er in de wereld spelen, te bezinnen. Voor de provinciale ge sprekken in het bijzonder, wordt er GEM. AANKONDIGING VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeenteraad bij besluit van 9 september 1963 de volgende wegen en weggedeelten heeft gesloten ver klaard voor het het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee: 1 de Prins Frederikstraat in de richting van de Maresingel; 2 het Levendaal, voor zover ge legen tussen de Korevaarstraat en de Garenmarkt, in de richting van de Garenmarkt; 3 de Raamsteeg, voorzover gele gen tussen de Korevaarstraat en de Garenmarkt, in de richting van de Korevaarstraat; 4 de Veètestraat in dé richting van de Nieuwe Rijn. Afschriften van de genoemde be sluiten zyn gezonden aan de Hoofd ingenieur-Directeur van de Rijkswa terstaat in Zuid-Holland, aan de door de Minister van Verkeer en Water staat aangewezen verenigingen, be hartiging van verkeersbelangen ten doel hebbende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. (Advertentie) LECTORS BENOEMD Bij KB is dr. F. L. Bastet benoemd tot gewoon lector in de faculteit der letteren om onderwijs te geven in de klassieke archeologie. De nieuwbenoemde lector studeer de klassieke letteren aan de Leidse Universiteit na eerst zijn militaire dienstplicht te hebben vervuld. In 1955 legde hij het doctoraal examen of welk examen gevolgd werd door een studieverblijf in Rome en op Kreta. In 1958 promoveerde dr. Bas tet cum laude op 'n proefschrift ge titeld: „De datum van het grote hy- pogaeum bij de Porto Maggiore te Ro me". In 1956 als assistent bij de archeo logie in dienst van de Leidse Univer siteit getreden, doorliep dr. Bastet verschillende wetenschappelijke ran gen, en is sedert 1963 wetenschappe lijk hoofdambtenaar. Bij K.B. is dr. J. A. Meilink be noemd tot lector in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de medische stralenfysica. Dr. J. H. Meilink, die in 1918 te Haarlem is geboren, volgde het gym nasiaal onderwijs in zijn geboorte plaats. Vervolgens studeerde hij na tuurkunde te Leiden en de Gemeen te universiteit van Amsterdam, al waar hij in 1943 het doctoraalexa men aflegde. Bij K.B. is dr. R. G. J. Willigha- gen benoemd tot gewoon lector in de faculteit der geneeskunde om onder wijs te geven in de pathologische histochemie. Dr. Willighagen, die in 1922 is geboren, studeerde medicij nen te Leiden, alwaar hij in 1954 het artsexamen heeft afgelegd. Prof dr. W. Brand benoemd tot gewoon hoogleraar Bij K.B. is prof. dr. W. Brand, buitengewoon hoogleraar in de staathuishoudkunde der niet-Westerse beschavingsgebie den, benoemd tot gewoon hoogleraar. TWEE MILLE IN HARTEBRUGKERK VOOR ZWARTE BISSCHOP De collecte, die in de Hartebrug- kerk is gehouden ten bate van de bouw van een seminarie in Ghana, voor welke collecte de bisschop van Kumasi, mgr. Essuah, een predikatie hield, iieeft opgebracht een bedrag van rond tweeduizend gulden. De bisschop, die het concilie zal bijwonen, verzocht ons met dank baarheid van dit voor hem zo verheu gende resultaat gewag te maken. ZOETERWOUDE PROGRAMMA ORANJEV^R. In het programma van de Oranje verenigingen is tot onze grote spijt een fout geslopen. Woensdag name lijk zal niet de Paulus Band maar de Franciscus Band de muzikale rond gang opluisteren. naar gestreefd om zo veel mogelijk jonge mensen van uiteenlopende le venskringen bijeen te brengen. Het onderwerp „Vrijheid" is geko zen mede naar aanleiding van de viering van onze 150-jarige onafhan kelijkheid. Door enkele deskundigen zal tijdens de bijeenkomsten 'n toe lichting op de verschillende aspec ten van het onderwerp worden ge geven. Het organiserend comité bestaat uit zes jongelui, in leeftijd variërend van 18 tot 25 jaar. De middelen tot het financieren van het project wer den in de maand juli door de Pro vinciale Jeugdraad Zuid-Holland toe gezegd. De Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, nam het beschermheer schap van het „Zilveren Jeugdforum" op zich. VOORSCHOTEN Feestelijke markt Ter gelegenheid van het 2-jarig bestaan van de weekmarkt te Voor schoten waren gisteren alle stands met vlaggen versierd, wat de markt een feestelijk aanzien gaf. Het was burgemeester L. de Kool, die gister middag op de feestmarkt zijn waar dering uitsprak over het feit, dat de marktkooplieden onder alle weers omstandigheden, zelfs in de afgelo pen koude winterperiode, de markt steeds hebben laten doorgaan. Voorts zei spreker, dat hij niet in zijn verwachtingen was teleur gesteld. De marktkooplieden en de middenstanders hebben op dit ge bied prettig samengewerkt. Spr. memoreerde de instelling van de weekmarkt op 8 september 1961. Na deze markt zal er nog twee keer een feestmarkt worden gehouden en wel op 27 september en 4 oktober dit om de verkoop te stimuleren. Elke koper krijgt op deze markten bij aankoop bonnen met cijfers. Op 4 oktober zullen de winnaars be kend worden. Er zijn vele fraaie cadeaux beschikbaar gesteld door de marktkooplieden en een aantal mid denstanders zowel voor volwassenen als voor kinderen. Met de wens, dat de weekmarkt zich in een blijvende belangstelling van het Voorschoten- se publiek zou mogen verheugen be sloot de burgemeester zijn toespraak. De voorzitter van de reclame-com missie, de heer F. H. van der Heij den, dankte burgemeester De Kool voor de wijze, waarop hij de feest markt had geopend. Tevens bracht hij dank aan het gemeentebestuur voor de ondervpnden medewerking bij marktaangelegenheden. Ook de marktmeester, de heer Lekkerker- ker, werd dank gebracht voor zijn medewerking. Idem de commissiele den en de marktkooplieden, die had den samengewerkt om deze feest markt tot stand te brengen. Hierna nam de verkoop een aanvang. Namens de voorzitter van de Stichting Gezondheidszorg wordt medegedeeld, dat er op woensdag 25 september om vijf uur in het ge bouw Gezondheidscentrum gelegen heid wordt gegeven afscheid te ne men van de secretaris van Gezond heidszorg, pastoor J. Th. van Bem- melen. P.V. De Zwaluw De postduiven- vér. „De Zwaluw" hield haar laatste wedvlucht van seizoen 1963 vanaf St. Chrislain-Hornau, afstand 193 km, wind n.n.o., gelost 10.20 u. Aankomst le prijsduif 13.17.01, snelheid 1085.83 m. per min., aankomst laatste prijs duif 13.50.24, snelheid 917.44 m. per min. De prijzen werden als volgt be haald: P. J. d'Haens 1, 2 4 11; W. L. Onstenk 3, 8, 10, 12, 17; H. H. J. van Klaveren 5, 6, 15; D. Maat 7 16, 22; J. J. Heyne 9, 23. De kampioenschappen van 1963 waren voor: le tour: le kampioen A. de Graaf 969.9 p.; 2e kamp. J. P. v. d. Assem 960.7; 3e kamp. P. N. van Wissen 880,1. 2e tour: le kamp. W. L. Onstenk 473.0; 2e kamp. A. de Graaf 415,0; 3e kamp. P. N. van Wissen 387,8. le kamp. aangewezen: A. de Graaf 1276,5; 2e kamp. aangewezen J. P. v. d. Assem 1217,2. Jonge dui ven: D. Brouwer 389,7; 2e kamp. F. Hendriks 388,2; 3e kamp. W. L. On stenk 376,1. Derby's: le kamp. F. Hendriks 438,5; 2e kamp. D. Brouwer 348,3. Navluchten: le kamp. W. L. Onstenk 370,8; 2e kamp. D. Maat 357,7; 3e kamp. A. de Graaf 357,2. le kamp. generaal W. L. Onstenk 2093,1; 2e kamp. A. de Graaf 2005,6; 3e kamp. P. N. van Wissen 1815,1.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 12