Visser D. v. Egmond en M. v. Egmond-v. d. Tang en echtpaar Elstgeest-Bakker in Zuideinde ORANJE NASSAUGOUD VOOR 80-JARIGE W. SLOOTWEG VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 WEER TWEE GOUDENPAREN IN DE VENEN Het tweede gouden bruidspaar, dat wij dezer dagen in Roelofarendsveen een bezoek brachten, was Dirk van Esmond en Maria van Egmond van der Tang. En wij mochten bij ons be zoek nog niet eens klagen, want de gouden bruidegom, die zijn gehele leven nog geen dokter had nodig ge had, was de laatste dagen geplaagd door zijn wat rumoerig geworden nieren. Gelukkig had de doktersbe handeling hem weer wat opgeknapt zodat wij hem in zijn woning Noord- einde 138 zittend in zijn gemakkelijke stoel en een sigaartje rokend aantrof fen. Hij mocht zelfs van de dokter OOK IN HET ZUIDEINDE Alle goede dingen bestaan uit drieën zo dachten wij toen wij voor het bezoek aan de derde gouden paar, de heer en mevr. Elstgeest op Zuideinde 76 gastvrij werden ont vangen. Wel gastvrij, maar voor het geen wij eigenlijk kwamen zat het aanvankelijk niet zo gemakkelijk, want vooral de gouden bruid, mevr. KI. Elstgeest-Bakker, had nogal vast houdende bezwaren om „in de krant" te komen. Maar zoals nu te zien is hebben wij moeten beloven er geen te lang verhaal van te maken. Ook hier was in de huiskamer een rijke versiering van prachtige bloe men en planten. Het is wel merk waardig, zo vertelde ons de gouden bruidegom, dat wij indertijd met drie paren op de zelfde dag aantekenden en wij ook alle drie het gouden feest mogen beleven. Het deed hem dan ook genoegen dat hij, „evenzo als wij zijn begonnen", zoals de heer Elstgeest het uitdrukte, thans met het gouden paar Dirk van Egmond ook gelijktijdig de plechtige H. Mis uit dankbaarheid zullen mogen bele ven. De werkzaamheden van de gouden bruidegom, die 73 jaar oud is, waren altijd in hoofdzaak aan teelt van bloembollen gewijd. Op dit gebied heeft hij dan ook wel enige bekend heid verkregen. Ter plaatse was de heer Elstgeest ook om andere rede nen gezien. Hij heeft 27 jaar zitting gehad in het bestuur van de Veender en Lijkerpolder buiten de bedijking, waarvan precies 25 jaar als voorzit ter, welks jubileum hij enkele maan den terug met enige luister heeft ge vierd. Ook heeft hij de plaatselijke Boerenleenbank 29 jaar lang als voorzitter van het bestuur gediend. Vanwege de gestelde leeftijdsgrens heeft hij hier zijn taak aan een opvol ger moeten overdragen. Zowel de bruidegom als de bruid, welke laatste 75 lente's telt, zijn bei de nog zeer vitaal. Over de gezond heid dan ook geen reden tot klagen. Met hun kinderen en kleinkinderen hopen zij dan ook op 2 okt. a.s. in hotel „Heemskerk", waar van 2-3 uur n.m. gelegenheid is om het gou den paar te feliciteren, het gouden feest op passende wijze te vieren. Natuurlijk zouden wij nog meer kunnen schrijven over het sympa thieke gouden paar. Wij zullen ech ter de geuite wens eerbiedigen, maar onze beste wensen voegen bij de ve le, die hen ongetwijfeld op deze dag sullen bereiken. weer rustigjes aan zijn dagelijkse be zigheden verrichten. Dirk van Eg mond heeft voor Roelofarendsveen een merkwaardig beroep namelijk visser. In vroegere jaren kende men ter plaatse meerdere zoetwatervissers. Het is echter een beroep geweest dat nimmer een gouden broodwinning betekende. Echter, Dirk van Egmond wilde niet anders. De visserij in de polderwateren van Roelofarendsveen was zijn lust en zijn leven. Zelfs nu nog op 73-jarige leeftijd kan hij er nog niet mee uitscheiden. Echter zo slecht als dit jaar heeft hij het nog niet meegemaakt De strenge winter in de afgelopen periode heeft zeer grote schade aan de visstand gedaan. Vorig jaar heeft hij nog heel wat snoeken en paling weten te vangen, maar dit jaar zijn de vangsten wel erg schriel, zo vertelde ons de gou den bruidegom. Hij heeft trouwens wel meer slechte jaren meegemaakt, en dat het geen gouden broodwinning was bewees wel dat hij naast dit werk zich nog verdienstelijk maakte met het behulpzaam zijn bij tuinders in de drukste perioden. Zijn hart ging echter uit naar de visserij en als het enigszins kon zocht hij daar zijn emplooi. Ook de gouden bruid heeft haar zorgen in deze vijftig jaren wel ge kend. Daar zorgde haar grote gezin van lil kinderen, waarvan twee grote kinderen door de dood werden weg genomen, wel voor. Thans zijn alle kinderen het ouderlijke huis weer uit en hebben zelf een gezin gesticht. Daardoor kunnen zij op de rijke schat van 5»1 kleinkinderen terug zien. De gewone dagelijkse bezigheden worden door de bruid nog geheel zelfstandig verricht. Echter, doordat zij niet zo goed meer ter been is, moet zij het een en ander ook wel aan behulpzame kinderen overlaten. In de afgelopen winter onderging zij nog een operatie, maar dat is goed verlopen en nu al weer geheel ver geten. Met haar 71 jaren zou zij het nog wel anders willen, maar zij be rust toch geheel in de omstandighe den. Vijftig jaar geleden trouwden zij, tezamen met Engel Elstgeest, in de zelfde H. Mis. Een merkwaardige bijzonderheid is dat zij samen met dit gouden paar, dat wij ook nog even in het zonnetje zullen zetten, gelijktijdig de H. Mis uit dankbaar heid zullen mogen vieren nl. op 2 okt. des morgens te 10 uur in de pa rochiekerk van St. Petrus Banden. Op de dag wordt het feest gevierd in restaurant „De Woelige Baren" waar op deze dag van 2 - 4.30 uur de receptie wordt gehouden. Ook hier zal het deze dag aan belangstelling niet ontbreken. Vermelden wij nog dat ook dit gouden paar 50 jaar lang een trou we lezer van onze courant is geweest. HAZERSWOUDE MAN MET VELE FUNCTIES Waarnemend burgemeester H. van Rijn heeft donderdagavond de heer W. Slootweg medegedeeld, dat hem de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, was verleend. Tijdens een bijeenkomst in het gereformeerd verenigingsge bouw aan de Dorpsstraat, waar be halve de heer Slootweg en zijn echt genote, familieleden en personeel present waren, heeft de heer Van Rijn de heer Slootweg, die gisteren juist tachtig jaar werd, de versierse len, behorende bij de onderscheiding, opgespeld. „U gaat, gezien uw leeftijd, de meeste functies, die u in het open bare leven met inzet van al uw krach ten vervulde, neerleggen", aldus de burgemeester. „Voor onze gemeente Hazerswoude hebt u zich in bijzon dere mate verdienstelijk gemaakt als lid van de gemeenteraad. Erken telijk is het gemeentebestuur u voor al omdat u jarenlang met zoveel energie de functie van voorzitter van de adviescommissie voor de woon- ruimtewet hebt bekleed". Hierna speldde de heer Van Rijn de onder scheiding op de revers van' de tach tigjarige, en wenste de ooderarihed- In Rocquencourt bij Parijs hebben de Nederlandse prinsessen Beatrix en Irene donderdag een bezoek ge bracht aan het hoofdkwartier van de NAVO en SHAPE, het hoofdkwartier van de geallieerde strijdkrachten in Europa. Zij gebruikten er de lunch met generaal Lyman L. Lemnitzer, de Navo-opperbevelhebber, met wie zij voor de maaltijd werden gefotografeerd. MINISTERS OVERLEGGEN OF HET ZAL LONEN Rond acht uur donderdagavond zijn zeven ministers (volkshuisvesting); dr. G. M. J. Veldkamp (sociale in het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid S zaken); mr. J. van Aartsen (verkeer en waterstaat); in Den Haag bijeengekomen om zich, op initiatief van prof. dr. J. E. Andriessen (economische zaken); diens minister Veldkamp, bezig te houden met overleg over staatssekretaris drs. J. A. Bakker en mr. E. H. Toxo- de loonpolitieke situatie. Op de foto vlnr: mr. B. W. peus (binnenlandse zaken). Prof. dr. H. J. Witteveen Biesheuvel (landbouw), drs. P. C. W. M. Bogaers (financiën) ontbreekt op de foto. IN EINDHOVEN IS ALLES VAN FORMAAT dene en diens echtgenote daarmee geluk. Vooraanstaand figuur Wat de functies nog betreft, die de heer Slootweg zoal bekleedde: de van warmoezier tot tuinder-fruithande laar-expediteur opgeklommen Ha- zerswouder was onder andere pen ningmeester van de school met de bijbel, voorzitter van de bouwvereni ging Volksbelang, Onderling Hulpbe toon en de bejaardensociëteit, be stuurder van de Bijzondere Vrijwil lige LandstormOranjevereniging, commissie van beheer van de gere formeerde kerk, kiesvereniging A.R.- partij enzovoort. Tijdens de bijeenkomst („Ik heb het nog nooit meegemaakt om voor mijn verjaardag naar een ander on derdak te worden gecommandeerd dan mijn woning", aldus de feeste ling) zongen de aanwezigen, onder wie secretaris J. Verlare en gerefor meerd predikant N. van de Hout, na de plechtigheid het Wilhelmus, voor dat de heer Slootweg een woord van dank vertolkte. „Dankbaar ben ik jegens God", zo zei hij. „Dank breng ik ook de Koningin en allen, die de ze verrasing voor mij hebben bewerk stelligd". Vervolgens richtte spreker zich tot de leden van de personeels vereniging, die hem bedachten met een schat aan bloemen. „Ouwe Wil lem is ermee in zijn schik", aldus be sloot hij. Donderdagmiddag heeft de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, Z.E. mr. Th. H. Bot, de officiële opening verricht van het hoofdgebouw van de Technische Hogeschool in Eindhoven. Foto: de groenen zetten het feest luister bij onder de hoede van een bijzonder grote professor. HET OUDSTE ONTDEKTE MENSELIJKE SKELET Tijdens opgravingen in Oostwoud, nabij Medemblik, is gesloten, dat het graf dateert uit de late Neolithicum of ondermeer een bijzonder fraai geconserveerd skelet ge-c de vroege bronstijd (circa 16001400 voor Christus), vonden van een met opgetrokken knieën liggend op deS Als men de foto goed bekijkt, is een gebit te zien om linkerzijde begraven dode. De mogelijkheid is niet uit-/ jaloers op te worden.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9