China wil desnoods betrekkingen met Rusland verbreken N.V SLAVENBURG'S BANK „Verfbom" op Kennedy's auto GEEN „MARS OP BRUSSEL" Onrust in Franse gevangenis PROF. J. DROSTE OVERLEDEN DE GREEF SCHILDERS GEVRAAGD TYPISTE- FACTURISTE Speculaas- reklame! voor slechts 40 ct. HOOGMADE VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 China is bereid in zijn geschil met de Sowjet-Unie zo nodig de diploma tieke betrekkingen te verbreken, zo heeft de voorzitter van het Chinese comité voor Afrikaans-Aziatische solidariteit, Liao Sjeng-Sji, in een vraaggesprek met een verslaggever van een Japanse radio-omroep ver klaard. Liao Sjeng-Sji, die vaak de rech- Italiaanse minister bezorgd over terrorisme in Zuid-Tirol De Italiaanse minister van bin nenlandse zaken, Mariano Rumor, heeft donderdagavond in de kamer van afgevaardigden zijn bezorgdheid geuit over de herhaalde aanvallen van „terroristen" in Zuid-Tirol, waar de Duitssprekende minderheid meer autonomie eist. De terroristische aanvallen zijn volgens de Italiaanse minister in hevigheid toegenomen. Van sabo- tage-daden waren de terroristen overgegaan op aanvallen op mensen. Hoewel de veiligheidsmaatregelen waren verscherpt was het moeilijk de terroristen, die in kleine groepen, los van elkaar, opereerden, in het berggebied te vinden, aldus de mi nister. Minister Rumor drong aan op meer samenwerking tussen de twee be volkingsgroepen in Zuid-Tirol. Maar de uitvoering van de plannen voor samenwerking werd door de terro risten onmogelijk gemaakt. In augustus werd in Oostenrijk en elders een campagne tegen Italië begonnen, die eind augustus haar hoogtepunt bereikte nadat een Ita liaanse rechtbank in Trente tien le den van de Italiaanse gendarmerie die beschuldigd waren van mishan deling van gevangenen had vrijge sproken. De Italiaanse minister verweet tot besluit Oostenrijk „gebrek aan sa menwerking" bij de opsporing van personen, die verantwoordelijk zijn voor terreurdaden. BRITSE EN FRANSE REGERINGEN EENS OVER KANAALTUNNEL Zowel Groot-Brittannië als Frank rijk hebben te kennen gegeven voor stander te zijn van een dubbele spoorwegtunnel onder het Kanaal door, maar geen van de twee rege ringen heeft nog een beslissing ge nomen over de bouw. Het voorstel voor de bouw van een spoorwegtunnel, dat de Kanaal studiegroep in maart 1960 deed, wordt bevredigend geacht vanuit technisch oogpunt bezien. De des kundigen zijn het eens over de vol gende hoofdpunten van het project. 1. Tussen Dover in Engeland en Sangatte in Frankrijk, een afstand van ruim 51 kilometer, moet een verbinding komen. 2a Er dienen twee afzonderlijke tunnels te komen, elk met enkel- spoor voor autotreinen, die met tus senpozen van 5 tot 30 minuten zou den moeten rijden. 3. Van de totale lengte van de tunnel zou 37 km onder het zee-op pervlak komen te liggen. 4. De bouw van de verbinding zou 1.4 miljard gulden en zes jaar tijd vergen. Het rapport is voorgelegd aan de Britse minister van verkeer, Ernest Marqples, en zijn Franse ambtgenoot Mare Jacquet, die het zullen bestu deren en uiteindelijk zullen voorleg gen aan de resp. parlementen. terhand van premier Tsjoe En-Lai wordt genoemd, zei in het vraagge sprek, dat op 11 september te Pe king werd gehouden, dat het ook mogelijk was dat alleen de ambas sadeurs worden teruggeroepen, zoals dat in de verhouding met Zuid- Slavië het geval is. Hij verklaarde, dat China in de vorm van handelswaar alle inlich tingen die het op kerngebied van de Russen heeft ontvangen, heeft „be taald". Ook had China raketbrand stof geleverd. Volgend jaar zou de Chinese schuld aan de Sowjet-Unie definitief worden geregeld. Over de Chinese weigering om het gedeeltelijke kernstopverdrag te ondertekenen zei Liao Sjeng-Sji, dat Frankrijk, Cuba, Ceylon, Guinea, Cambodja, Noord-Vietnam en Noord- Korea een zelfde standpunt als Pe king innemen en dat het merendeel van de ondertekenaars aan de on dertekening voorwaarden heeft ver bonden. Overigens was de Chinese volksrepubliek sinds 1947 al steeds geïsoleerd geweest, „ondanks de be dreigingen van de Ver. Staten en het verzet van Stalin". Hij achtte het aanbevelenswaardig, dat China over kernwapens beschikt. De betere ver standhouding tussen de Sowjet-Unie en de V.S. was zijns inziens niet een kwestie van een soepele politiek van Moskou. „Chroesjtsjov is bezig zich te verkopen," aldus Liao Sjeng-Sji. RENAULT HEEFT OOK EEN „WANKELMOTOR" De Franse Renaultfabrieken heb ben tot grote schrik van de NSU-fa- brieken in Duitsland bekend ge maakt, dat zij ook een Wankelmotor hebben. Het stadium van experimen tele proefnemingen is zelfs bereikt, hetgeen betekent dat de motor al in een auto is ingebouwd. Renault maakte dit bekend als antwoord op de NSU-Wankelmotor, die vorige week in Frankfurt werd uitgebracht. De NSU-patenten staan Renault niet in de weg, hoewel enkele jaren geleden Renault-technici een bezoek aan de NSU-fabrieken gebracht heb ben en daar een Wankelmotor heb ben zien draaien. Korte tijd later meldde Renault zijn „Wankelmotor" voor octrooien aan. Renault wees de NSU-interven- tie van de hand door te verzekeren, dat zij als uitgangspunt een oud Ame rikaans Wankelplan van een zekere Codey hebben genomen. Het is inderdaad bekend, dat de Wankel-principe al tientallen jaren bekend zijn. Voor de verdere ontwik keling van deze motor heeft Renault samengewerkt met het American Motors-concern, waarmee Renault assemblage-overeenkomsten had lo pen. Het is zeker niet onmogelijk, dat hierdoor de opmars van de Wankel- motor in een nieuw stadium komt doordat alle licentiehouders hun ont wikkelingsprojecten zullen gaan ver snellen. NEDERLANDSE SCHILDER IN PARIJS ONDERSCHEIDEN De in Parijs wonende en werkende kunstschilder mr. Herbert Jochems heeft met zijn schilderijen „Bijou precieux de l'aurore" en „Le soir descend" de Grand Prix de Peinture de Vichy gewonnen. De prijs zal hem worden uitgereikt op 24 januari 1964 in de galerie Marcel Bernheim te Pa rijs. KORT RAPENBURG 20, TELEF. 26405 (Advertentie) Luchtverkeer bevordert pokken Uit een auto met schreeuwende jongelieden is gisteravond een „verf bom" gesmeten, die terecht kwam op de auto van president Kennedy, die geparkeerd stond op Fifth Avenue in New York. De president bevond zich niet in de wagen en er is nog geen aanwij zing, dat de jongeui wisten, dat het de auto van de Amerikaanse presi dent was, die zij troffen met hun „bom", waardoor het voorste deel van de presidentiële auto met witte verf besmeurd werd. De president, die op het ogen blik in New York is, zal vandaag de algemene Vergadering van de Ver enigde Naties toespreken. Het Vlaamse aktiecomité heeft don derdag besloten geen derde „mars op Brussel" te organiseren. Nog be gin deze week werd op een perscon ferentie medegedeeld, dat deze derde Vlaamse manifestatie in de Belgische hoofdstad in de afgelopen drie jaar in het teken zou staan van een „Fede raal België in een federaal Europa". Niet alleen in de Franstalige Bel gische pers, maar ook in de Vlaam se bladen is de afgelopen dagen het houden van een derde mars afge keurd. Het aktiecomité heeft beslo ten een betoging te organiseren in Antwerpen, waarvoor de datum van 3 november is vastgesteld. De mars op Brussel zou op 27 ok tober plaatsvinden. Soekarno wenst geen nationalisatie van Britse bedrijven President Soekarno heeft alle re gionale burgerlijke en militaire gou verneurs opdracht gegeven te voor komen, dat de vakbonden de controle over Britse ondernemingen in Indo nesië overnemen, zo is vernomen. Volgens een verklaring van het operationele opperbevel heeft Soe karno gezegd, dat de Indonesische „confrontatiepolitiek" ten opzichte van Maleisië geen nadelige invloed moet hebben op de produktie. In re geringskringen wordt gezegd, dat Soekarno teruggave van reeds over genomen handelsfirma's en oliein stallaties door linkse vakbonden heeft gevraagd. De bonden hadden nog geen gevolg gegeven aan een desbetreffend bevel van de minister voor basisindustrieën, Saleh. Boeddhistische leider vrijgelaten De voornaamste leider van de Zuid- Vietnamese Boeddhisten, de 80-jarige monnik Thitsj Tinh Khiet, is donder dag uit het militaire ziekenhuis in Saigon, waar hij werd vastgehouden, ontslagen en naar een der grote pa godes van de stad overgebracht. Met hem werd een Boeddhistische non, Dieu Hue, die voor de regeringsmaat regelen tegen de Boeddhisten had gedreigd zichzelf te verbranden uit protest tegen de regeringspolitiek, in vrijheid gesteld. Beiden werden by de actie tegen de pagodes van 20 en 21 augustus gearresteerd. DE BOVAG-CLAUSULE GAAT VERDWIJNEN Het hoofdbestuur van de Bovag heeft in een vergadering met de be sturen van de afdelingen besloten de z.g. Bovag-clausule op te heffen. Tot niu toe wentelden de garagebedrij ven de aansprakelijkheid van de aan hun zorgen toevertrouwde motor voertuigen af op de eigenaars. Ze zullen nu zelf het risico moeten dra gen, dat het aanvaarden van op drachten tot stalling, herstelling en berijden van motorvoertuigen met zich mee brengt. De Bovag heeft 'n verzekeringsinstelling in het leven geroepen, de Bovemij, waar de ga ragehouders zich tegen dit risico kunmen dekken. Rapport-Denning wordt geheel gepubliceerd De Britse regering heeft gisteren bekend gemaakt, dat het rapport van Lord Denning over de zeden- en veiligheidsschandalen in Engeland (naar aanleiding van de zaak-Profu- mo) volledig zal worden gepubli ceerd. De regeringsbeslissing om „alles mee te delen" kwam na twee kabi netszittingen en een ontmoeting tus sen premier Macmillan en de leider van de oppositie, Wilson. Wilson wil dat het parlement wordt teruggeroepen, om het rapport te be spreken. Gepantserde smokkelauto buiten gevecht gesteld De Belgische douane is er donder dag opnieuw in geslaagd een gepant serde smokkelauto met Nederland se boter buiten gevecht te stellen. Evenals de vorige week bedroeg de buit niet minder dan 5 ton. De achtervolging door twee pa trouilleauto's van de Belgische doua ne speelde zich af tussen Meer en Rijkevorsel. De smokkelaars gaven de strijd pas op, nadat hun benzine tank was lek geschoten. Zij wisten zich uit de voeten te maken. De vrachtauto had een zwaar ge pantserde cabine voor de bestuurder, de banden waren kogelvrij en achter op de laadbak was een hokje van staalplaten gebouwd, waaruit door een opening in de vloer „kraaiepoten" konden worden uitgestrooid. Door een spreekbuis kon contact worden onderhouden met de chauffeur. Een nieuwigheid was een stalen geraamf te op de voorbumpers van de vrachtauto met stalen messen, blijk baar bedoeld om over de weg gespan nen kabels door te snyden. Bij de achtervolging werden van een patrouillewagen alle banden door uitgestrooide kraaiepoten ver nield. In de Fresnes-gevangenis voor po litieke gevangenen, even buiten Pa rijs, is donderdagmiddag een bewa ker aangevallen en van zijn sleutels beroofd. De gevangene die dit deed, opende daarna met behulp van twee kameraden de cellen van een veer tigtal gedetineerden. Zij wilden hier door protesteren tegen het onderzoek, dat woensdag en donderdag in de cellen werd ingesteld, nadat woens dag een pistool was gevonden in een pakje, dat een vrouw meebracht voor haar gevangen echtgenoot. Deze is tot zeven jaar veroordeeld wegens medeplichtigheid aan een aanslag op president De Gaulle. De gevangenbewaarders slaagden erin de muiters tot rede te brengen. ARRESTATIE IN PARIJS De Franse politie heeft een Hon gaar, Lajos Marton, voormalig lid van het Franse vreemdelingenlegi oen, gearresteerd, zo heeft een zegs man van de Parijse politie donder dagavond bekend gemaakt. Marton is dit jaar bij verstek ter dood veroordeeld wegens zijn aan deel in een aanslag op generaal De Gaulle in augustus 1962. De 32-jarige Marton is twaalf dagen geleden aan gehouden en zal binnenkort voor de rechter van instructie worden geleid. Hij zal opnieuw terecht staan, zoals voorzien is in de Franse wet. Marton zou medeplichtig geweest zijn aan de aanslag te Petit-Clamart. De leider van deze aanslag, Jean Marie Bastien Thiry, is in maart voor zijn daad terechtgesteld. Tinconcentraat uit Indonesië naar Nederland Van de zyde van de Billiton Maat schappij in Den Haag heeft men de berichten uit Londen bevestigd, vol gens welke Indonesisch tinconcen traat weer naar Nederland zal wor den verscheept om in Arnhem tot tin te worden gesmolten. Dit zal geschei den bij de Hollandse Metallurgische Industrie Billiton, die ook in het ver leden tinerts uit Indonesië in haar smelterijen heeft bewerkt. Naar men ons voorts meedeelde zijn de hierover sinds geruime tijd met Indonesië gevoerde onderhande lingen thans met succes afgesloten, en is men overeengekomen, dat een deel van de produktie van Indone- sich tinconcentraat weer in Arnhem zal worden gesmofen. Bijzonderheden zijn nog niet bekend, maar men neemt aan, dat de tinertsverschepin- gen uit Indonesië vrij spoedig een aanvang zullen nemen. Prins Bernhard zal volgende week in Herwijnen het rundveebe drijf „De Laar" van de heer H. Heemskerk officieel openen. Dit zeer moderne bedrijf is gelegen in de nog in uitvoering zijnde ruilverkaveling Tielerwaard-West. In een rapport, dat is ingediend op de jaarlijkse bijeenkomst van de commissie voor Europa van de We reldgezondheidsorganisatie, die thans te Stockholm wordt gehouden, wordt verklaard, dat zich in de afgelopen vijf jaar in Europa bijna vijftig „in gevoerde" gevallen van pokken heb ben vorgedaan, waardoor nog een 250 mensen met deze zékte worden besmet. Het toegenomen luchtver keer wordt als een der voornaamste oorzaken van dit in Europa binnen brengen van pokkengevallen be schouwd. Zeven verpleegsters in Heerlens ziekenhuis hebben paratyfus Onder het verplegend personeel van het „St. Jozef Ziekenhuis" in Heerlen zijn enkele gevallen van paratyfus ontdekt. Zeven verpleeg sters zijn geïsoleerd en opgenomen in het „St. Roohus Paviljoen". Ook een patiënt, die onlangs werd opge nomen, lijdt aait deze ziekte. In verband hiermede wordt al het verplegend personeel aan 'n strenge medische keuring onderworpen. Men heeft de inspectie van de Volksge zondheid in Maastricht op de hoog te gestold. De geneesheer-directeur van 't zie kenhuis, dr. H. H. Lindeboom, heeft verklaard, dat er geen reden tot on gerustheid bestaat, noch voor de Heerlense bevolking in het algemeen, noch voor de patiënten van het zie kenhuis in het bijzonder. De zeven verpleegsters zouden namelijk in de periode van het besmettingsgevaar niet in aanraking zijn geweest met patiënten. Alle zeven wonen in het verpleegstershuis aan de Groene Boord. Zaandam, Leiden, Alphen aan den Rijn en Zwolle, Sedert midden juli van dit jaar was hij op het inbrekers pad. De politie kon de jongeman in de kraag vatten via de spoorwegrecher che. In het begin van deze week werd hij in een trein aangetroffen zonder kaartje. Dit en het nogal vreemde ge drag van de jongen waren voor de spoorwegrecherche aanleiding zich met hem bezig te houden. Men trof twee tassen bij hem aan; de een vol levensmiddelen de ander met meer verdachte zaken als een alarmpistool, stiletto en enige inbrekerswerktui gen. Hij vertelde de politie dat hij als leerling-journalist in Duisland was werkzaam geweest, maar was ontsla gen omdat hij meer droomde dan schreef. Uit angst voor zijn vader - ook journalist - was de knaap na zijn ontslag weggelopen. Hij was de grens overgetrokken en voorzag in zijn le vensonderhoud door her en der in te breken. Geld was zijn voornaamste doel, maar levensmiddelen kon hij ook goed gebruiken. De jongeman maakte meest kleine bedragen buit, al waren er enkele uitschieters als bijvoorbeeld de f 1200 die hij buitmaakte bij een sla ger in Eindhoven. Jeugdige Duitser op roof in ons land De Utrechtse politie heeft de 19- jarige S. uit de Westduitse plaats HÖxter gearresteerd. De knaap wordt er van verdacht een reeks in braken te hebben gepleegd in onder andere Venlo, Eiridhbven, Utrecht, Circusacrobate viel tijdens voorstelling Caroline Deak, één van de leden van „De vijf Deto's", is gisteren tij dens een voorstelling van circus Bel li in Den Helder bij een evenwichts- nummer gevallen. De 34-jarige cir- cusartiste brak een sleutelbeen en kreeg een lichte hersenschudding. Het ongeluk gebeurde voor de ogen van haar man, die zelf met een mo torfiets een staalconstructie in bewe ging hield, waaraan Caroline hoog boven de grond rondzweefde. Een scharnierend steuntje, waarbij de lin kervoet van de acrobate steun vond, school opeens los en tot grote ont zetting van het publiek werd Caro line buiten de piste geslingerd. Bij haar val raakte zij nog een stoel. In bewusteloze toestand werd mevr. Deak naar het ziekenhuis „Park- zioht" gebracht, waar röntgenfoto's werden genomen. ;,De vijf Deto's" brep,gén hun num mer al vijf jaar. Zij zijn afkomstig van het Staatscircus van Boedapest. Op 77-jarige leeftijd is overleden prof. dr. J. Droste, oud-hoogleraar in de wiskunde, in het bijzonder de wiskundige analyse, aan de Leidse universiteit. Prof. Droste, die van 1930 tot sep tember 1956 dit ambt bekleedde, doorliep de HBS te Delft, waar hij ook een technische studie aanving. Hij zette zijn studie echter later in Leiden voort. Op grond van resulta ten van deze studie werd hem een beurs toegekend voor verdere studie in Göttingen in Duitsland. Dr. Dros te was geruime tijd werkzaam onder leiding van de hoogleraren Lorentz en Ehrenfest en was bevriend met de beroemde natuurkundige Einstein, wiens assistent hij geworden zou zijn wanneer intussen niet de oorlog was uitgebroken. Prof Droste was een van de eerste in Nederland die de relativiteitstheorie van Eindstein be heerste: in 1919 werd dr. Droste de eerste Nederlandse lector in de wis kundige analyse aan de Leidse uni versiteit. In 1956 werd dit lectoraat met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd opgeheven. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal in alle stilte plaatsvinden. Echtpaar verongelukt Op de Purmerenderweg te Beem- ster is gisteren een echtpaar uit Am sterdam met de bromfiets geraakt door de aanhanger van een vracht wagen. De 56-jarige mevrouw A. van Steltengans uit Amsterdam- Noord, die bij haar man achterop zat, werd zo ernstig gewond, dat zij ter plaatse is overleden. Haar echt genoot de 61-jarige J. H. van Stel ten werd ernstig gewond in het Stadsziekenhuis te Purmerend opge nomen. De bestuurder van de vrachtwagen is doorgereden. De kans bestaat dat hij niets van het ongeval gemerkt heeft. De groepscommandant der rijkspo litie te Beemster verzoekt in verband met dit ongeluk de bestuurder van de blauwe Morrisbestelauto, die getuige is geweest van deze aanrij ding, zich telefonisch met hem in verbinding te stellen. Tot president van het hof van Justitie van de Nederlandse Antil len is benoemd mr. W. J. M. Berger, sinds 27 februari 1961 vice-president van de arrondissementsrechtbank te Maastricht. Mr. W. J. M. Berger werd geboren op 8 juli 1921 in Den Haag. Op 13 april 1948 legde hij met goed gevolg het doctoraal examen in de rechten af aan de rijksuniverisiteit in Leiden, waarna hij medewerker werd aan een advocatenkantoor te Rotterdam. VW rad.-schuifd. 1962 VW de Luxe 1962 VW rad.-schuifd. 1962 Isar T 700 schuifd 1961 Isar T 700 USA 1961 Isar T 700 USA 1961 Isar T 700 1960 VW stationcar 1960 VW stationcar 1959 Fiat 500 1958 Goggomob. T 300 1958 VW combi 1958 VW de Luxe 1956 Opel bestel 1956 VW de Luxe 1955 VW de Luxe 1955 Opel Rekord 1500 1954 VW schuifdak 1954 Inkoop - Garantie Inruil - Financiering Oft dealer Leiden e.o. Glas, Isar, Goggomobil Kort Galgewater 14-16 Leiden - Telt 3 33 55 ZATERDAG op de markt bij Standplaats Nieuwstraat 1 pond ZANDKOEKJES 12 soorten ƒ0.98 1 KRENTENBROOD MET SPIJS 1.— 3T Kinderrijwielen. Grote partij kinderrijwielen van af 45.-, 60.- en 70.-. Vak kundige reparatie voor brommers en rijwielen. voor nieuwbouw- en burgerwerk in tarief. W. J. B. Ziegelaar en Zoon UTRECHTSE VEER 12 LEIDEN TELEF. 21651 VLEESWAREN- EN CONSERVENFABRIEK VIANDA -LEIDEN N.V. Wij vragen voor direct of later: voor onze afd. VERKOOP. Onze gedachten gaan uit naar een jongedame van 17 jaar, goed kunnende typen en geïnteresseerd in de verkoop. Wij bieden een goed loon, alsmede vrije vleesverstrek king. Sollicitaties schriftelijk of mondeling: Vleeswaren- en Conservenfabriek Vianda - Leiden n.v„ Reineveststeeg. Straatklinkers, straatkolken, houten werktafels, blauwe-, kruis- en Tuile du Nord-dakpannen, ijze ren DIN-binten no. 14, 1,06 m. lang, diverse ijzeren binten, vloer-, kraal- en sponninghout, planken, houten binten, baddings, ramen, deuren, ijzeren pijpen, eiken-, moer- en kinderbinten. Fa. H. DE BOLSTER OVERRUN 8 LEIDEN bij de Zijlsingel SLOOP- EN HANDELSBEDRIJF Natuurlijk by fa. Dusoswa, Turfmarkt 2-3, Leiden, tel. T.V.-occasions. Gebr. televisietoestellen, prima staat; div. merken compl. met nieuwe antenne en garantie, v.a. 275.-. Te be vragen: Haarl.straat 307, Leiden, tel. 30979. Aang;eb.: altijd in voor raad, gebr. fietsen, in alle soorten. Ook bromfietsen en onderd., voftr elk merk. 's Zaterdags geopend, v. d. Meij, Middelweg 29. Lei den (centrum). dagen, of voor ma. en vr. Aanmelden liefst na 7 uur Mevr. C. A. Ruigrok, Val- kenb.weg 26, Katwijk a. d. Rijn, tel. 2048. HUISVROUWEN VAN LEIDEN, profiteert deze week van onze Alléén a.s. zaterdag op de markt te Leiden. Bij aankoop van 1 gulden aan artikelen geven wij 250 gr. SPECULAAS van 55 cent Tevens 10 heerlijke COCOS-MACRONEN voor SLECHTS 1 GULDEN LET OP DE KLEDERDRACHT EN OP DE VERPAKKING Noordwijk Binnen voor: Abonnementen Advertenties Drukwerken bij: P. CHR. W. MOLENKAMP MARJOLIJNSTRAAT 14 Telef. 4327 S? Verloren: groene tas met sportkleding en schoe nen, v. Leiderdorp naar Leiden. Tegen bel. gaarne terug: Boisotkade 6, Lei den. Te koop gevr.: een in goede staat verkerende kinderwagen (hoog model) Br. met beschrijving en prijs onder no. 9884 bur. v. d. blad. 2* Weekstalling aangeb. voor bromfietsen of bak fietsen. Zijstraat Haven. Te bevr.: Druckerstraat 34. 2* Muziekschool Zwaag. Op muziekgebied toonaan gevend! Privé- en clubles- sen voor accordeon, melo dica, gitaar, trompet, kla rinet. saxofoon, ukelele en slagwerk. 3 Maandelijkse accord eon-testcursus: in strumenten in bruikleen. Korevaarstraat 5. Kinderwagen met af neembare bak, in staat v. nieuw, en commode. Te be vragen na 6 uur. Ende- geesterstraatweg 17, Oegst- geest. <Z> Wij geven 25.- tot 200.- voor uw oude wasmachine bij aankoop van wasmach. of combinatie. Keuze uit alle bekende merken. Ook op termijn. Na 7 uur: Van Eersel. Ravelstraat 25. tel. 30963. AMVKR l'KKKIN •>nn VFPVOPL'N ADVERTENTIES in: ABONNEMENTEN op: HANDELS DRUKWERK by: De Leidse Courant TH. VAN GOOZEN NOORD EINDE 22

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7