1 Leids Kamerkoor onder Mizee en operasolisten concerteerden gezamenlijk in de Gehoorzaal Twee jubilarissen bij „Verenigde Touw" Leidse universiteit PROMOTIES Weerbericht Het weer in Europa VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat): dag. 1017, zond. 1317 uur. Tentoonstelling „Op trek", drie duizend jaar kamperen, „Nomadis- me". Tot 6 oktober. De combinatie: operaconcert (veel- overeenkomst tussen het baritonge- Legermuseum (Pesthuislaan): Ma al van Italiaanse werken) en Mizée's luid van Richard van Dijk en het ge- vrijdag 10—4 uur, zond 1—4 uur onvolprezen Leids kamerkoor deed luid van de tenor, wat ons duidelijk Rijksmus Geologie en Mineralogie aanvankelijk enigszins vreemd aan, werd toen men ons vertelde, dat Ri- ^v. d. Werfpark): Geologie van Ne- maar bij nadere beschouwing: Waar- ohard van Dijk en Tabe Bas, vader ierland Dag 10—12 en 24 uur een programma zich niet Jn en zoon zijn. Hun stemmen kleurden eon. en feestd 24 uur Rijks mus Gesch Natuurweten schapoen (Steenstr): dag 104 uur Zond 14 uur Natuurlijke twee genres mogen ontvouwen? De goed samen in het duet uit „La For- medewerking van het Leids Kamer- zadel Destino". Verder was Leon Ca- koor op dit concert van Eri de Vries vallo vertegenwoordigd met de be- Mouché, sopraan, Tabe Bas, tenor, en roemde Pagliacci, en natuurlijk veel Richard van Dijk, bariton, werd het Verdi. 't Was alsof de holle, lege grote pièce de résistanee. Wat een zaal hen allen bracht tot een voort- Historie, Lange Raamsteeg 2. Op prachtig ensemble bereikt Mizée met durend forte zingen, wat meermalen werkdagen van 10.0012.30 en van deed verlangen naar een grotere be- 25 uur. heersing. Dan waren er meerdere ensembles op het programma in di- Rijksmuseum voor De Lakenhal: Dagelijks 104 uur. De Gehoorzaal was maar zeer verse stemliggingen, zoals duetten Zondags 14 uur. «chaars bezet, een lelijke handicap, zowel voor het koor (dat er even- en terzet. Het vereist moed voor drie solisten om in een vreemde zaal (die wel niet onder leed) alsook voor de bovendien nog slecht bezet was) op solisten, die met deze leegte te kam- te treden in opera-fragmenten en pen hadden. Het Leids Kamerkoor met begeleiding van klavier, in te- opende met twee werken van Anto- gensteLling van: met groot orkest, nin Lotti: „Regina Coeli", belangrijk waaraan de technisch toch goed on- werk van de Venetiaanse hoog-ba- derlegde pianiste Wia Ariëns Kap- rok, dat smetteloos gezongen werd, pers-de Rook de handen vol had, waarna diens „Miserere Mei" de toe- maar die slagvaardig op haar post hoorder al niet minder interesseerde, was. Uitbundig applaus was er voor de KORTMANN Willem Mizée geeft steeds een zeer geëigende interpretatie, gepaard aan drie zangsolisten, voor de pianiste persoonlijk inzicht, ook als hij een \oor het Leids Kam meer bekend werk vertolkt. Zoals 't kunstzinnige dirigent, uiterst expressieve „Tenebrae factae sunt" van Ingenieri. Een objectieve weergave niet alleen, maar tevens de uiting van gevoelsbeweging, de mu zikale affectie. Eerst gaan wij enke le momenten de interpretatie van 't koor na, om ons daarna tot de opera solisten te bepalen. Mizée ging over op een klein werk van Petrus de la Rue (1460-1518) de Zuid-Nederlan der en grote beheerser van de imi- tatiestijl. Hij schreef het juweeltje: „Myn hert altijd heeft verlanghen", smetteloos en met elegance voorge dragen. Van de laatste grote verte genwoordiger van de Nederlandse school, Orlandus Lassus (1531-1594), was er „Matona mia car", expressie en structuur hier in uitnemende lan den, om te besluiten met het gran diose koorwerk vam Bruckner „Chris tus factus est". By voortduring ontwikkelt 't koor een prachtige toon, van forte tot in het allerfijnste draagkrachtige p.p., terwijl aan de tekstvertoLking de is op de Haag weg alhier de tien- Speeltuinvereniging Westerkwartier houdt grote sportdag Zaterdag a.s. heeft er in de speel- oor het Leids Kamerkoor met z'n tuin ..Westerkwartier" 'n zeer grote Sportdag plaats tussen kinderen van de Speeltuinveren, en van Rotogra- vure. De wedstrijden worden gehou den van 's morgens 10 tot half één en vervolgens van half twee tot ruim vijf uur, als alles volgens plan gaat. De morgen is vooral bedoeld voor de kinderen van 6 tot en met 10 jaar en de middag voor de kinde ren van 11 tot en met 14 jaar. De kinderen zullen verschillende wed strijden houden, zoals koekhappen, eierlopen, blokrapen, zaklopen, ring steken op de fiets, rolschaatsen enz. Voor elke groep zijn mooie prijs jes beschikbaar gesteld door de be stuurders van beide verenigingen. Na afloop vindt 's avonds in het klubhuis Westerkwartier de prijsuit reiking plaats. Het bestuur rekent op mooi weer en hoopt tevens op flinke medewerkers, want de voor bereiding heeft in korte tijd heel wat gekost. De kleine kinderen van Wester- Gistermiddag omstreeks drie uur kwartier van 4 tot en met 7 jaar, op de Haagweg alhier de tien- die niet met de bussen zijn meege- jarige Peter Altenburg uit Voor- weest, zullen volgende week zater- iR AANRIJDING grootste zorg is besteed. DE SOLISTEN De drie operazangers hebben 'n be- langrijk stuk opera-litteratuur gezon- over, zodat de bestuurder van de gen. Cherubini: de aria antiche: Ahi personenwagen een botsing niet kon che forse ai miei, daar begon de so- voorkomen. De jongen werd met 'n praanzangeres mede. Eri de Vries- hersenschudding naar huis gebracht. schoten door een personenauto, die dag in het clubhuis een leuke mid- in de richting van de stad reed, aan- dag krijgen aangeboden, gereden. Hij stak met zijn fiets aan de hand de rijweg aldaar plotseling louché heeft de beschikking over 'n De auto werd beschadigd, grote dramatische stem (die even wel in de hoge ligging niet 't mooi ste is) en een welluidend mezza- KOUDEKERK Schaken Uitslagen van de on derlinge wedstrijden van de Koude- kerkse schaakclub: groep I: A. J. de R.K. Harmonie. De serenade, Witte-J. van Nieuwenhuizen 1-0; die a.s. zondag door de Harmonie- groep II: T. van Dorp-H. van Vliet voce, dat zij al te weinig gebruikt, kapel gebracht zou worden, gaat niet 1-0; A. van der Meijden-H. Starre- In de Santuzzi-aria uit Mascagni's door? De rondgang door Leiden Zuid- veld Vs-Vï; H. van Vliet-A. Scheer Cavalleria Rusticana kwam haar wij- West is bepaald op dinsdagavond as. 0-1. ze van zingen goed tot haar recht. Een opera-concert kunnen wij (fdt onze spijt) nooit volkomen waarde ren. Het wordt een voordracht van dramatische muziek in avondeostuum, zowel voor de vrouwelijke als man nelijke executanten, waarvan laatst genoemden in rok verschijnen en bovendien hevig geïnteresseerd in hun partituut kijken. De tenor Tabe LEIDERDORP Gisteren was het weer een bij- Smit, dankte de heer De Boer har telijk voor de goede samenwerking T - «c xuuwi(iuu»cu. uct tuvoicii ju- en hoopte, dat dit nog vele jaren Wagners: Lohengrins Abschied, het bileum werd namelijk gevierd van mocht voortduren. Als vertegen- icr» c« a one. o e hgj-gn p ^g Boer en j. q l. Ter- woordigers van de. Onderneming^- voorten. Bas, die een enorme stem heeft, die zondere dag voor de N.V. Vereenig- evenwel niet geheel vrij zit, zong de Touwfabrieken: het zilveren ju- tragisch afscheid, dat Parsifals zoon van Elsa neemt. Wagner vraagt al tijd wel veel volume maar toch ook raad spraken vervolgens de heren P. In zijn toespraak tot de jubilaris- Hillebrand en J. Visser, kleurmenging, die Tabe Bas veel sen memoreerde de direkteur, de hr. Tot slot overhandigde de heer A. m«r ,m nbrengen. H. B. Haanappel, enkele bijzondere Kijk in de Vegte namens het jubi- Heel merkwaardig vonden wy de facetten van dit jubileum. Beide ju- leumfonds van de Staalkabelfabriek - bilarissen zijn door familiebanden de heer Tervooren een enveloppe met met elkaar verbonden. Bovendien inhoud en mevrouw Tervooren een hebben zij de voetstappen van hun bos chrysanten. vader gedrukt. De vader van de hr. Bij hun binnenkomst hadden de da- De Boer heeft 42 jaren zijn beste mes De Boer en Tervooren reeds een krachten aan de V.T. gegeven, ter- handboeket rozen van mej. mr. H. G. wijl de heer Tervoorten sr. 22 jaar A. Streeder ontvangen. Na dit officië- als verfmeester het bedrijf heeft ge- le gedeelte kwamen nog diverse col- diend. Voor de heer De Boer was lega's en dames en heren van het het bovendien een dubbel feest; hij kantoor- en technisch leidinggevend vierde die dag zijn 41e verjaardag. personeel de jubilarissen de hand De direkteur schetste hierna de drukken. BOSKOOP VIJFTIG JAAR GETROUWD Het echtpaar H. 't HartJ. Peter Heden promoveerde tot doctor in de faculteit der letteren en wijsbe geerte op proefschrift getiteld: Ko rea, The Mongol invasions, de heer levensloop van de jubilarissen. Bei- W. E. Henthorn, geboren Cincinnati, den hebben zij in praktisch alle af- Ohio, U.S.A. in 1928 en thans wonen- delingen van het bedrijf gewerkt, de te Leiden, instructor in Korean De heer Haanappel dankte de ju- and Japanese, University of Hawaii, bilarissen voor hun ijver, toewijding Promotor was prof. dr. F. Vos. Het en trouw aan het bedrijf en sprak werk geeft een gedetailleerde be- de wens uit, dat zij met evenveel hoopt a.s. woensdag 25 september schrijving van de invallen der Mon- genoegen hun dagtaak mogen blijven ,jjn vijftigjarig huwelijksfeest te ge- golen in Korea gedurende de periode vervullen, zoflat zij ook hun 40-jarig denken. De 77-jarige gouden bruide- 1219-1270 en de uiteindelijke verove- jubileum bij de V.T. mogen vieren. gom js jn de afgelopen jaren een ring van het schiereiland. Voorts De beide jubilarissen ontvingen als goed verenigingsman geweest. Hij worden de aard en omvang van de stoffelijk blijk van waardering het was mede-oprichter van de woning- Mongoolse eisen aan Korea alsmede zilveren V.T.-draaginsigne, de zilve- bouwvereniging „Onze Woning" en de feitelijke verwezenlijking van de- ren V.T.-legpenning en een enve- heeft voor deze vereniging geduren- ze eisen behandeld. Het werk illus- loppe met inhoud. de 25 jaar de huur opgehaald en de treert hiermede de methoden der De bedrijfsleiders, hoofdingenieurs administratie verzorgd. Voorts was Mongolen om hun gezag over een D. J. van de Moortel en I. Vogelen- hij jarenlang bestuurslid van de veroverd land te vestigen en het mi- zang feliciteerden hierna met enkele harmonie „Excelsior" en van de litair en economisch te exploiteren, toepasselijke woorden de jubilaris- buurtvereniging „Het Zuiden". De sen. laatste jaren is hij voorzitter van de Tevens promoveerde tot doctor in De heer H. J. Dingjan, chef der bejaardenvereniging „Ons Belang", de faculteit der wis- en natuurkunde Staalkabelfabriek, bood vervolgens zijn 74-jarige echtgenote is eveneens op proefschrift getiteld: Revision of zijn gelukwensen aan in het bijzon- nog zeer vitaal en verricht al haar the european species of Cladophora, der aan de heer Tervooren namens huiselijke bezigheden zonder enige de heer Ch. v. d. Hoek, geboren te de schaakclub VTL, van welke ver- moeite. Zes kinder waarvan er Schiedam in 1933 thans wonend in eniging de jubilaris reeds jaren een een op Aruba woont en 13 klein- Leiden, wetenschappelijk ambtenaar enthousiast lid is. kinderen zullen mede het feest vie- aan het Rijksherbarium. Promotor De chef van de weverij, de heer A. was prof. dr. H. J. Lam. Dit proef schrift bevat een uitvoerige, zeer ge detailleerde, en rijk geïllustreerde monografie van het moeilijke en vor menrijke wiergeslacht Cladophora, voorzover het in Europa voorkomt. De bewerking is gebaseerd op een zeer rijk materiaal, deels in gecon- OEGSTGEEST Geboren: Ingrid Helena dr van B. M. van Cleef en H. M. H. Otgaar. Schaken Voor de onderlinge competitie werden onderstaande wedstrijden gespeeld. Groep I: P. Kalkman, S. J. v. Wijk 0-1; N. Cok- Ir. Schneider V«-V«; N. J. v. Geme- ren-A. Sytzema Vi-Vi; W. Trapman- P v. Veen Vt-Vt. Groep II: J. Erke- lens-C. v. Veen 1-0; L. Rentes-P. ^rv^rde staat en ter bewerking af- Arthur Gerardus Hendricus zn van Vuyk i_0; W. J. Spaargaren-G. Ver- gestaan door diverse herbaria, deels O. Wijnkoop en C. J. Padt. Marais burg i-0; M, P. de Jong-T. Keijzer levend en dan merendeels door de Hubertus Petrus zn van J. B. van 0-l. schrijver op vele plaatsen verzameld Wijk en A. M, Klinkenberg, Mark Dammen Om het persoonlijk pn vprvolfrpns in het laboratorium Lourens zn van F. G. Vligenthart en vervolgens in het laboratorium onder constante omstandigheden ge en kampioenschap: J. Mesman-P. Trimp M. Zoet. Margot dr van R. Louw 2-0; H. C. Trimp-C. Keyzer 2-0; H. ïrwAelrt noordat dit kweken op de en F. Hamers. Jacob Hendrik zn van v. Klaveren-A. Koetsier 1-1; D. Dros KWeeKX. LAJUIUdh uil H.WCZVCH uy A_ ttr 0„111. TP TJrsrsrro^K^,, meeste soorten kon worden toege- P. W. G. Brussee en A. C. Roest. An- -W. Sekeris 1-1; E. past, konden zo objectie! mogelijk tje dr van J. de Mooij en P. J. Baten- Vuyk 1-1; T. de Bruin-J v. Soe: maatstaven worden aangelegd bij burg, 1-1; D v. d. Z«den-W v. Otterl» 2- het einddoel, het vaststellen van de Hoogerbrug-M. Soest 0 Ondertrouwd: M. Ziegelaar en J. W. Sekeris-D. v. d. Zijden 2-0; W. systematisch' b^angrijke soortsgren- E. A. P. Smulders. D. A. de Ruijter Otterloo-H v. Klaveren 2-0; T. de zen. Hierdoor onderscheidt het werk en M. T. G. Heinsbergen. Brum-M. Vuyk 1-1J. Mesman-H. zich gunstig van vele, ook recente Getrouwd: W. J. van Velzen en W. publicaties van vroegere auteurs, van Kempen. De promotie geschiedde cum laude. Overleden: H. F. A. E. Oversluijs. Glazenborg 1-1; C. Keijzer-P. Trimp 1-1; H. Trimp-C. Metselaar 2-0; E. Hoogerbrug-A. Koetsier 1-1. VOORSCHOTEN Aa JAARVERGADERING WIT-GELE KRUIS In het Gezondheidscentrum te Voorschoten kwam het Wit-Gele Kruis by een voor de jaarvergade ring. Uit het financiële verslag kwa men de drukkende financiële lasten van de Voorschotense afdeling naar voren. De uitgaven beliepen een be drag van 30.230,-, terwijl de inkom sten slechts 29.04-8,- waren. Het te kort van 394,- is slechts op te los sen door een vergroting van het le dental, dat thans bijna 1100 bedraagt. Het te kort zal zeker nog groter worden daar by de tot standkoming van het 2e Gezondheidscentrum de afdracht aan de Stichting Gezond heidszorg verhoogd zal worden. Uit de vergadering kwamen suggesties tot propaganda en 't houden van een eventuele sportmanifestatie ten bate van de kruisverenigingen. De samen werking met de andere kruisvereni gingen is goed. In verband met het a.s. emiritaat van pastoor J. van Bemmelen trad deze af als voorzit ter van het Wit-Gele Kruis en secre taris van Gezondheidszorg. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer A. J. J. Meijer. In zijn afscheidswoord stel de pastoor Van Bemmelen dat Ge zondheidszorg hem zeer na aan het hart gelegen is. Indien hy tijdens zijn pastoraat niets anders bereikt zou hebben dan de fusie van de drie kruisverenigingen door middel van Gezondheidszorg, dan zou zijn pas toraat reeds vervuld zijn. Met zeer grote aandrang verzocht de scheiden de voorzitter deze samenwerking tot alle prijs in stand te houden. De heer Meijer prees pastoor Van Bemmelen als oprichter van het Wit- Gele Kruis en als legger van de ba- ais van samenwerking door middel van de Stichting Gezondheidszorg. De vergadering kon accoord gaan met de benoeming van een leek als voorzitter van het Wit-Gele Kruis, te meer daar ook het Oranje-Groene Kruis thans een leek als voorzitter heeft. Wel zal nog worden overge gaan tot benoeming van een geeste lijk-adviseur. Het bestuur zal hier over te zijner tyd een beslissing ne men. Bij enkele kandidaatstelling werd tot bestuurslid gekozen mr. H. J. G. Davids, die de functie van se cretaris zal gaan vervullen. AANRIJDING Op de Veurseweg te Voorschoten verleende een auto bij het rechtsaf slaan geen voorrang aan een brom fietser. Beide voertuigen werden be schadigd, persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Gehuwd: Gerrit Adriaan Kom, Rijnsaterwoude en Leun tje Lea Adriana Smit; Karei Johannes Ber- nardus Jacobus Vierling te Rijswijk ZH en Elizabeth Barbara Maria van den Bos. NOORDWIJK HERENWEG WORDT AFGESLOTEN Er wordt met man en macht gewerkt om van de Herenweg een moderne ver- keersbaan te maken. Het belooft een uitstekende verbindingsweg naar de badplaats te worden. Van de Beeklaan tot de Driesprong is een nieuw rijwielpad reeds gereed gekomen. De werkzaamheden maken het nood zakelijk de Herenweg van maandag a.s. af geheel voor het autoverkeer tc slui ten. Wielrijders en bromfietsers kun nen gebruik blijven maken van het reeds aangelegde rijwielpad. Het autoverkeer in de richting Kat wijk, Leiden en Den Haag wordt om gelegd over de Schiestraat en de Lage- weg in de richting naar Voorhout en de rijksweg 12. In de aankomst- en vertrektijden van de autobusdiensten van de NZHVM ko men geen veranderingen. De halte Beeklaan is verplaatst naar de hoek Herenweg-Hogeweg. De laatste dagen gold-voor de Heren weg reeds éénrichtingve'rkeer. Alleen voor de Katwijkse zyde en van de Zwar te weg was inrijden toegestaan. Verscnei- dene automobilisten, die ondanks de ver bodsborden de Herenweg van de zijde der Beeklaan inreden, liepen een be keuring op. Juist als belangrijke verkeerswegen moeten worden afgesloten is het nood zakelijk, dat men zich strikt aan de verkeersborden houdt LAF EN ONBESCHAAMD Een drietal jongelui, die s avonds laat Tuin of meer beschonken uit een café kwamen, maakten op de Van Limburg Stirumstraat te Noordwijk onbeschaamde opmerkingen tegenovei een in verwachting zijnde vrouw, die met haar echtgenoot nog een eindje om wandelde. Toen de vrouw de vlegels van repliek diende, viel een van hen haar van ach teren aan en sloeg haar met de vuist in het gezicht waardoor zij bloedend werd verwond. Daarna nam de onver laat de benen. Terwijl haar man met de beide andere „heren" slaags was ge raakt, volgde het slachtoffer het jong mens, dat haar had geslagen. Toen deze haar zag, keerde hij terug en schopte haar zo hard tegen de benen, dat zij languit op straat viel. Daarna kreeg hij kans om met zijn beide vrienden per bromfiets te verdwijnen. De recherche stelde een onderzoek in. Naar wij vernemen zijn de namen der daders reeds bekend. Man speelde eigen rechter Een jongeman, die op het bouwwerk aan de Beeklaan een aantal jongens aantrof, die zich naar zijn mening misdroegen. trad al te kras op, toen hij een lat. bezet met spijkers, pakte en deze op de rug van een der knapen in stukken sloeg De vader van de jongen deed aangifte van mishandeling van zijn zoon. Aanrijding Op het kruispunt Pr. BernhardstraatDe Ruyterstr. kwa men twee personenauto's met elkaar in botsing. Daarbij werd de wagen van een 26-jarige werktuigbouwkun dige uit de badplaats volkomen ver nield, terwijl de bestuurder een shock kreeg. WASSENAAR BRANDWEERWEDSTRIJDEN Morgen, zaterdag worden in Was senaar de landelijke finales gehou den van de jaarlijkse brandweerwed- strijden in de klassen I, II en TAS H. D. (Tankautospuiten Hoge druk). In totaal nemen 31 ploegen uit het gehele land aan deze finales deel. De deelnemers melden zich op een tevoren afgesproken tijd (vanaf des morgens half 9) in het Verenigings gebouw in de Kerkstraat en worden, als het hun beurt is vandaar gebracht naar het wedstrijdterrein dat gele gen is bij de voormalige HTM-remi- se. In de klasse I komen 8 ploegen aan de start, o.m. de gemeente Was senaar. In klasse II komen 17 brand weerploegen uit, in de klasse TAS- HD 6 ploegen. De prijsuitreiking zal niet, zoals eerst was aangekondigd, in het Verenigingsgebouw plaats hebben maar in de vroegere HTM- remise, omdat daar meer plaats is. Er worden vele autoriteiten ver wacht. BEIRSOVERZICHT Olies lager in overigens vaste markt Amsterdam, 20 september. De beurs heeft vanmiddag de teleur stelling, dat de Kon. Shellgroep gisteren naast het onveranderde interim-divi dend- van 2.60 geen mededeling heeft gepubliceerd over het verstrekken van gratis aandelen of een split-up, vrij goed verwerkt De koers van de olie aandelen stelde zich bij de opening op ƒ170.40, circa ƒ2.60 lager ten op zichte van de vorige slotkoers. Zoals bekend had de beurs eerder deze week de oliewaarden tegen oplopende prijzen uit de markt genomen in de hoop op gratis aandelen of een split-up van de aandelen. Lokale vraag deed de prijs later op de middag een paar dubbeltjes aantrekken. De handel in deze hoek was kalm. De stemming voor de overige internationale waarden mocht zeker vast worden genoemd. Hierbij was AKU begin beurs actief en favoriet. Dit fonds verbeterde vijf punten tot 518 Donderdagavond was nog 522 voor de stukken betaald. Het was vandaag vooi de vierde achtereenvolgende maal dat AKU vast in de markt lag. De vraag kwam van lokale- en Londense zijde. Een verklaring voor de aanhoudende vaste tendentie voor de AKlJ-aandeltn is niet te achterhalen. In het laatste beurshalfuur daalde de koers een paar punten als gevolg van winstnemingen, mede in verband met het naderende weekeinde. Philips verbeterde een gul den tot 153.30. Unilever gaf een krach tig herstel te zien tot 142.70, waarna nog ƒ143.10 werd gedaan. Volgens de beurs is het aanbod in stocks Unilever vrijwel opgedroogd. Hoogovens zijn de prijsverlaging, waardoor dit fonds gis teren zes punten daalde, te boven ge komen. Vandaag werd een koerswinst geboekt van circa twee punten. Na de teleurstellende tendentie van de drie voorgaande beursdagen sloot Wall Street donderdag vast Hierdoor kwam het Dow Jones-gemiddelde voor de industrie-aandelen op een nieuw ongekend hoogterecord van 743.22. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er vast in de markt, behalve Kon. Olie. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week boekte AKU deze beurs- week een koerswinst van circa zestien punten. Daarentegen verloren Hoog ovens tien punten. Philips zakte circa drie, Unilevers twee en Kon. Olies anderhalve gulden in. De scheepvaartmarkt had midden koers aanbod te verwerken waardoor laag werd ingezet Later op de middag konden de verliezen bij de opening weer geheel worden ingehaald. De lei dende cultures werden verwaarloosd. De staatsfondsenhoek was eerder iets gemakkelijker. Billiton (twee rubriek) werd nog wel in een open hoek ver handeld doch gaf weinig verandering te zien ten opzichte van het sterk ver hoogde slotniveau van gisteren. In de lokale afdelingen waren de orders dun gezaaid. De stemming was er verdeeld SCHEEPSBERICHTEN ALCOR 20 sept. te Marseille; AL- NITAK 19 sept. t.a. rede Santos; ALPHACCA 22 sept. te Port Sudan verwacht; KELLETIA (t) 20 sept. te Curagao; KENIA (t) 2 Osept. van Point Fortin naar Curasao; KOSS- MATELLA (t) 19 sept. van Curasao naar Rotterdam; NIEUW AMSTER DAM 20 sept. te Southampton; SAR- PEDON 20 sept. te Paramaribo; WA TERLAND 19 sept. t.a. bij Santos; BANTAM 18 sept. van Hongkong naar Hsinkang; MERSEYLLOYD 19 sept. te Le Havre; SENEGALKUST 19 sept. van Dakar naar Lisvoa; LOPPERSUM 19 sept. t.a. Bremer haven; MAASDAM 19 sept. van Southampton naar Gal way; STAD AMSTERDAM 19 sept. van Cata nia naar Sagunto. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). ONGEVEER DEZELFDE TEMPERATUUR Nevelig en bewolkt weer met enkele verspreid voorkomende opklaringen en slechts hier en daar een bui. Matige tot zwak ke wind tussen noordoost en oost. Ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: max. neer- temp. slai HELSINKI onbew. 14 0 STOCKHOLM mist 14 0 OSLO onbew. 14 0 KOPENHAGEN onbew. 17 0 ABERDEEN zw. bew. 13 0 LONDEN 1. bew. 17 0 AMSTERDAM geh. bew. 17 0 BRUSSEL mist 17 0 LUXEMBURG zw. bew. 19 0 PARIJS geh. bew. 20 0 BORDEAUX mist 19 7 GRENOBLE zw. bew. 21 1 NICE regen 21 9 BERLIJN geh. bew. 21 0 FRANKFORT geh. bew. 23 0 MUNCHEN mist 22 0 ZURICH geh. bew. 19 4 GENèVE zw. bew. 21 0 LOCARNO zw. bew. 19 14 WENEN h. bew. 26 0 INNSBRUCK h. bew. 26 0 BELGRADO 1. bew. 30 0 ROME 1. bew. 26 54 AJACCIO 1. bew. 24 14 MADRID 1. bew. 14 1 MALLORCA 1. bew. 25 0 LISSABON zw. bew. 0 PUZZEL No. 538. Horizontaal: 1 hoekbal- kon, 5 wal, 6 wandeldreef, 8 boom, 10 bedorven, 13 iemand die treitert, 15 voorafgaand, 16 eer, 17 vlakte maat, 18 woedend, 20 vreemde munt, 22 eenmaal, 24 breedvoerig. Vertikaal: 1 bekende afkorting, 2 buitenhaven, 3 verouderd woord v, ivoor, 4 deel van de mast, 5 vaar tuig, 7 op geen plaats, 9 sprong, 11 lichaamsdeel. 12 gesloten. 13 graaf- werktuig, 14 schijn, voorkomen, 18 kleinigheid, 19 water in Z.H., 21 oude Egyptische zonnegod, 23 oude lengte maat. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 537. Horizontaal: 1 kapper, 5 aar, 6 stapel, 8 nu, 9 adé, 10 oma, 13 el, 14 Petten, 17 oei, 18 kerker. Vertikaal: 2 pat, 3 paar, 4 Erp, 6 sudde, 7 Emmen, 8 na, 11 al, 12 ster, 15 toe, 16 eik. PUIST M arktberichten LEIDEN, 20-9. Vee Resp. aan voer, prijs en handel: stieren 4; melkkoeien 35, 700-1100, rustig; vet te koeien 315, 270-350, vlug; vare koeien 30, 400-975, kalm; pinken 12, 275-550, kalm; vette kalveren 118, 230-320, vlug; nuchtere kalveren 9; vette schapen 220, 95-120, stug; fok schapen 280, 120-140, willig; vette lammeren 1360, 100-145, stug; var kens 25; drachtige zeugen 375-475, goed; schrammen 177, 80-115, goed; biggen 709, 58-64-68, goed; veulens 2, geiten 19, totaile aanvoer 3105. Kaas Aangevoerd 15 partijen Goudse kaas en 3 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas ex tra kw. tot 2.60, le kw. 2.50, Leidse kaas le kw. tot 2.55. Handel kalm. R'VEEN, 19 sept. Bloemen. Or- nithogalum 28-86; Montbretia 10-32; Freesia'» 29-78; Eikenblad 24-37; „Zo, veel succes, maar luister naar de raad van een man met ervaring: red liever de draak!" Irissen 20-1.43; Helianthum 35-41; Anemonen 26-38; Physalis 19-44; Dah lia's 17-35. TroschrysanthenChatsworth 33- 62; Davine 60-92; Delightfull 41-67; Shirley 54-62; White Hope 60-91; Li lian Hoek 62-77; Devils Cape 68-83; Golden Orphy 46-62; Crimson 60-92; Koene's Glorie 52-82; Clasina Marie 60-78; Grace 70-83 alles per bos. Chrysanthen geplozen: White Hope 9-22; Medaillon 13-25; Evelyn Bush 12-17; Breitner 12-22; Migoli 10-19; Regalia 14-22; Millendale 14-15; Pinksmoor 14-19; White Joy 16-18; Preludium 13-15; Alee Betser 16-19; Golden Westfield 17-19; Jolanda 28- 30. Am. anjers: Rode sim 8-22; Rose sim 9-22; Witte sim 10-12; Fanfare 10-13; G. J. sim 8-11; Arthur sim 10-15; Brenner 9-11; Tangerine 15-20; Kokomo sim 19-21. Rozen 6-26 alles per stuk.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4