Schitterende tocht door een uitbundig juichend Den Haag Iers koor zong het Wilhelmus Zanghulde Rijen dik Soldaat overleden na val van dak WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGTNA 7 De minister van financiën, prof dr. H. J. Witteveen, toont, staande voor de Riddereaal het beroemde koffertje met de miljoenennota. De koninklijke rijtoer Het was overweldigend druk langs de route van de rijtoer welke het ko ninklijk gezin gistermiddag door Den Haag heeft gemaakt. H.M. de Konin gin en Z. K. H. prins Bernhard zaten in een open rode landauer, door vier paarden bespannen. De vier prinses sen zaten tezamen in eenzelfde lan dauer. De rijtuigen werden geëscor teerd door leden van de hofhouding. De stoet stopte bij het onafhankelijk heidsmonument op Plein 1813. Daar stonden veertig leden van het meis jeskoor „Ulster Girls Choir" uit Bel fast in Noord-Ierland opgesteld, al len gekleed in lichtgroene mantel pakjes en lichtgroene hoedjes. Verwonding was niet zo ernstig De berijder van het paard, dat gis teren tijdens de tocht van de Lange Voorhout naar de Ridderzaal op hol sloeg en de calèche, waarin de prin sessen gezeten waren, met zich mee sleurde, blijkt niet ernstiig gewond te zijn. Aanvankelijk was er sprake van een knieblessure. Deze blessure was van dien aard, dat de man, na be handeling, naar huis kon terugkeren. De paarden hebben geen letsel op gelopen. Zij staan nu rustig op stal. De twee berijders voor de calèche hebben achteraf verklaard niet te weten, hoe het ongeluk heeft kun nen gebeuren. De leidster van het koor, miss Ire ne G. Browne, bood H.M. een boe ket theerozen aan en Berta Mac Go- wan offreerde de prins een doos met van Iers linnen vervaardigde zakdoe ken. Dit geschenk kregen de prin sessen eveneens, ieder van een meis je uit het koor. Tenslotte brachten de meisjes het koninklijk gezin een zanghulde. Het koor zong „The lark in the clean air" en in verrassend gaaf uitgesproken Nederlands het eerste couplet van het Wilhelmus. In de stoet reden voorts twee volg- rijtuigen mee, waarin leden van de koninklijke hofhouding zaten. De stoet bestond voorts uit de hoofdcom missaris van politie in Den Haag en zijn adjudant, beiden te paard en ruiters van de Haagse gemeentepoli tie. Nagenoeg langs de gehele route stonden de belangstellenden veelal rijen dik. Het koninklijk gezin werd overal uitbundig toegejuicht. Deze derde dinsdag in september werd besloten met het prinsjescon cert in de Houtrusthallen. Het Resi dentie-orkest, onder leiding van Wil lem van Otterloo, voerde de ouver ture „Cyrano de Bergerac" van Jo- han Wagenaar en de zevende sym fonie van Beethoven uit. Theo Bruins trad als solist op in het pianoconcert van Robert Schumann. Het concert werd bijgewoond door de minister president en mevr. Marijnen, de voor zitter van de Eerste Kamer, mx. Jonkman, leden van de Eerste en Tweede Kamer, Provinciale Staten en de gemeenteraad van Den Ha^. Minister Luns naar New York vertrokken De minister van buitenlandse za ken, mr. J. M. A. H. Luns, is gister avond omstreeks zes uur van Schip hol naar New York vertrokken, waar hij de Algemene Vergadering der Verenigingde Naties zal bijwonen. „Ik kom daar precies te laat aan om bij de opening te zijn", verklaar de de minister ,die op Schiphol toch nog een ietwat gejaagd interview weggaf, „maar dat hindert niet, want morgen volgen pas de besprekingen, die ik bij moet wonen". Minister Luns zal in New York de Nederlandse delegatie op de verga dering leiden. In de nacht van zon dag 29 op maandag 30 september vliegt hij terug naar Schiphol. Lang zal zijn verblijf in Nederland niet duren, want reeds drie dagen later gaat hij mee naar Iran en Thailand in het gevolg van H.M. de Konin gin, prins Bernhard en prinses Bea trix. „Dit is geen uitzondering", zei de minister nog haastig op Schiphol. „Ik heb alle staatsiebezoeken meege maakt. Op ieder staatsiebezoek gaat n.l. als vaste regel de minister van buitenlandse zaken zelf mee". De 21-jarige dienstplichtige soldaat J. C. Plugge, gelegerd in Huis ter Heide, maar wonend in Den Haag, is gisteravond als gevolg van een onge luk op een dak in Den Haag om het leven gekomen. Op een hoogte van circa tien meter hielp de jongeman bij het afvoeren van puin van een afgebroken schoorsteen. Hij zat als tegenwicht op een bok, waarmee het puin naar de straat werd getranspor teerd. Plotseling sloeg hij voorover en viel van het dak. Tijdens het transport naar een ziekenhuis is hij overleden. DE BENOEMING VAN MR. S. P. M. KEESEN In het bericht over de benoeming van mr. S. P. M. Keesen, wonende te Voorhout, tot hoofdredacteur van „Het Centrum" wordt vermeld, dat hij van 1946 tot 1961 rechten studeer de te Leiden. Nu is 15 jaar voor deze studie net iets te lang. De heer Kee sen studeerde rechten van 1946 tot 1951. BOERDERIJ DOOR BLIKSEM INSLAG UITGEBRAND Tijdens een hevig oniweer gister avond boven Wijhe is de boerderij van de landbouwer Wijermans door de bliksem getroffen en uitgebrand. Het met riet gedekte huis stond in korte tijd in lichte laaie en de spoe dig aanwezige brandweer moest zich beperken tot bt nathouden van de bijgebouwen en de hooibergen. Van de inboedel werd zo goed ails niets gered. In Kiel is dinsdag de eerste kielplaat gelegd voor de eerste West- Duitse vrachtboot met kernaandrij ving, waarvan de bouw 50 miljoen mark (ongeveer 45 miljoen gulden) gaat kosten. Het 16.000 ton metende schip moet in 1967 in de vaart ko men. Prinselijke miljoenen naar Engelse regering Prins Carol van Roemenië, zoon van wijlen koning Carol, heeft dinsdag meegedeeld, dat hij bereid is om zijn bezittin gen, die een waarde moeten vertegenwoordigen van ruim 300 min. gulden, over te dra gen aan de Britse regering. In een brief aan de Britse mi nister van financiën, Reginald Maudling, zegt de prins, dat de opbrengst van zjjn over verscheidene landen verspreide bezittingen moet worden ge bruikt voor de financiering en ontwikkeling van handel en industrie. Hij wil hiermee van zijn dankbaarheid getuigen voor het onderdak, dat Engeland hem heeft geboden. De prins en zijn Amerikaanse echtgeno te wonen in de Zuid-Engelse stad Poole. Na de terugkeer op 't paleis Lange Voorhout verscheen de koninklijke familie op het balcon van het paleis om daar een minutenlange ovatie van de samengestroomde menigte in ontvangst te nemen. De bovenste foto toont het ogenblik, kort nadat de paarden, gespannen voor de galakoets, waarin de drie oudste prinsessen gezeten waren op weg naar de Rid derzaal, weerbarstig werden en de ren aannamen. Ge lukkig voor het publiek, wist de berijder van een der paarden de andere kant op te mennen, waardoor een paniek onder de toeschouwers kon worden voorkomen. Tegen een boom kwam het geval tot stilstand (on derste foto) waarbij een der paarden viel. De berijder kwam gedeeltelijk onder het dier terecht en werd aan de knie gewond. Van alle zijden komt men toegelopen om hulp te bieden. De commissie van ontvangst, gefotografeerd in de Rid derzaal, tijdens het uitspreken van de Troonrede: van rechts naar links de Kamerleden: Ir. H. A. Geuze, H. J. Lankhorst, mevrouw van Ommeren-Avering, Ir. v. Dis, H. Koekoek enir. F. Jongeling. In de middag van Prinsjesdag heeft het koninklijk gezin, zoals ieder jaar, een rijtoer gemaakt door Den 'Haag, dat er ditmaal onder het nazomerzonnetje feestelijker uitzag dan ooit. Foto: vrolijk wuifden de vier prinsessen naar de vele belang stellenden langs de route.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7