LEIDEN TELT OOK MEE IN HET COMPLEX VAN VERKEERSPROBLEMEN Weerbericht Zonder klemmen lijmt u snel met £1?» SNELFIX Gespreksgroep Herensingelparochie besprak lekenapostolaat Leidse Agenda Ernstig ongeluk op Rijksweg 4 bij Voorschoten Laatste Berichten Amerikaanse DC-8 in de landing van de baan geschoten Britse ambassade brandt als een fakkel Eerste prijs wordt in drieën gedeeld Het weer in Europa Marktberichten WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 (Advertentie) Wanneer u op uw gemak, met de han den in de zakken, op de rug, of over elkaar, door het heangstigend-drukke centrum van de Sleutelstad kuiert, zal u, behalve dan dat het zo warm is, zijn opgevallen, dat er in de buurt van en kele, bU voetgangers, wielryders en automobilisten om hun drukte gevrees de kruispunten, plotseling midden uit het wegdek een donker slangetje te voorschün komt, dat zich dwars over de 6traat naar het trottoir spoedt, waar het weer verdwünt in een geheimzinnig kastje. Bij sommige van die kruispunten wordt u dan nog, door middel van een verkeersbord, duidelijk gemaakt, dat u, bü het naderen van het kruispunt, tus sen een midden op de weg opgesteld hek en het trottoir moet doorrijden, waar dan weer zo'n vreemd slangetje en zo'n mysterieus kastje uw aandacht trekken. „Flauw spelletje", denkt u misschien. „Wat heeft het nu voor zin om over zo'n slangetje heen te rijden?" Waar schijnlijker is het echter, dat bij u een licht op gaat. Een verkeerslicht, zou men kunnen zeggen. Want men heeft geen bijzonder hoge intelligentie nodig, om te begrijpen, dat dat slangetje en dat kastje iets met „verkeer" te maken heb ben. Met verkeerstelling, om precies te zijn. Leiden telt Leiden is aan het tellen geslagen. Niet sinds gisteren, of zo, maar al jaren. Tot nu toe is die telling echter zo on opvallend geschied, dat het nauwelijks iemand zal zijn opgevallen. De hekken en de verkeersborden hebben nu bij velen enkele vraagtekens opgeroepen. „Wij tellen wat betreft mechanische tellingen met twee verschillende syste men", zo vertelde de heer Hoek, socio- graaf op de afdeling gemeentewerken ter gemeentesecretarie. „Al jaren gele den hebben wij op de grote invalswegen kleine telapparaten geplaatst, die de in tensiteit van het in- en uitgaande ver- keer naar en van Leiden moeten meten". De afgelopen winter hebben de appa raten nauwelijks kunnen werken, want door de dikke lagen sneeuw, die de slan gen bedekten, was nauwkeurige telling onmogelijk, terwijl de apparatuur veel te lijden had. De apparaten geven een inzicht in het verloop van de verkeers intensiteit op de in- en uitvalswegen, hetgeen voor het nagaan van de groei Philips demonstreerde voor de KA V-dames Het steeds meer in gebruik komen van eleotrische apparaten in het ge zin had bij het besutur varn de Ste delijke en Leonardus KAV de ge dachte doen opkomen om haar le den eens duidelijk te maken hoe men met vermijding van allerlei gevaren, op efficiënte wijze moet omgaan met deze apparaten. Bijna niemand is op de hoogte van de ingenieuze samen stelling en werking. Mevr. C. Uphoff- Visser leidde gisteravond in de bo venzaal van restaurant „De Kleine Burcht", mevr. S. Scheffer von Wien- wald in, die als demonstratrice ver bonden is aan de afd. voorlichting van een „grote gloeilampenfabriek in het zuiden des lands", waarvan de fabrikage van lampen momenteel slechts een heel klein gedeelte uit maakt van de totale produktie. Mevr. Scheffer behandelde achtereenvol gens vrijwel alle apparaten, welke tegenwoordig in ieder huisgezin voorkomen, vanaf koffiemolen, broodrooster en strijkijzer tot haar droger en mixer toe, waarbij zij steeds gelegenheid gaf tot het stel len van vragen, waarvan een dank baar gebruik werd gemaakt. Aan het slot dankte mevr. Uphoff de spreekster hartelijk voor de leer zame avond. Zij verzocht de leden toch vooral 20 oktober vrij te hou den voor de jaarlijkse moederochtend in de Hartebrugkerk om acht uur, waarna een feestelijk ontbijt in het St. Antonius Clubhuis. Leidse Universiteit Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd is eervol ontslag verleend aan prof. mr. G. de Grooth, buitengewoon hoogleraar in het Engels privaatrecht. Twee werkstudenten dragen zorg voor de telapparatuur in de binnen stad. Een kijkje in het binnenste van zo'n telapparaat leert ons, dat voor gebruik en onderhoud wel enige elektro-technischekennis nodig is. van het verkeer nodig is en voor het uitwerken van de plannen tot oplossing van de grote verkeersproblemen, waar mee onze stad te kampen heeft, van veel belang kan zijn. De apparaten, die men in de binnenstad bij de kruispunten kan zien, hebben wij sinds kort in ge bruik. zo ging de heer Hoek verder. Zij zijn vooral bedoeld voor intensiteitsme tingen over een wat langer duur op bin nenstadswegen, waarvoor zij, uit een oogpunt van personeelsbesparing, zeer geschikt zijn. Toch goedkoper? „Het gebruik ten behoeve van kruis punttellingen, nodig voor de inrichting van kruispunten met verkeerslichten installaties, is eigenlijk nog niet meer dan een experiment. Misschien geven wij over enige tijd voor dit soort tel lingen toch weer de voorkeur aan per soonlijke tellingen, en dat heeft dan twee redenen. De apparatuur, die u op de kruispunten kunt zien, geven een nauwkeurig beeld van het verloop van het verkeer, dat de teller passeert, maar persoonlijke telling heeft het voordeel, dat men, behalve de intensiteit van het een kruispunt passerende verkeer, ook nog te weten komt, hoeveel motorvoer tuigen bij dit kruispunt links of rechts afslaan, of rechtdoor rijden. En ten tweede kon wel eens blijken, dat per soonlijke telling goedkoper is". De boven genoemde tellers zijn, naar de heer Hoek ons verzekerde, zeer vernuftige appa raten. Zü zün zgn. zelf registrerend; zij tellen d.m.v. een luchtstoot door een slang nauwkeurig het aantal passerende motorrijtuigen, maar een ingenieus elec- tronisch mechaniek verwerkt de zo ver kregen aantallen ook nog in een grafiek waaruit dan af te lezen js, wanneer de intensiteit het grootste is. De tellers zijn op verschillende tijden af te stellen, namelijk per week of per dag (24 uur), terwijl sprake kan zijn van een inten siteitsverdeling over één uur of korter dan één uur met een minimum van vijf minuten. Informaties Natuurlijk hebben deze tellingen een doel. doch het is nog niet precies te zeggen, wat de verkeersdeskundigen met de verkregen gegevens gaan doen. „Voorlopig zijn de tellingen louter in formatief. Wij willen zo nauwkeurig mogelijk het „wat" en „hoe" van het Leidse verkeer te weten komen. Dat wij onze gegevens zullen verwerken bü de. realisatie van onze verkeersplannen, zoals de Noord-Zuid-verbinding, is na tuurlijk duidelijk. Maar het voorlopige doel van onze meting is slechts infor matie". Met een H. Mis in de intieme kapel van de Zusters Carmelitessen startte gisteravond de Gespreksgroep van de parochie Herensingel weer voor het winterseizoen. In de Romanuszaal leidde mevr. N, HelversteijnHoovers pater dr K. L. M. van Wely C.s.s.R. in, na de leden en belangstellenden, maar vooral de STUDEREN AAN DE UNIVERSITEIT IN „STUDIUM GENERALE" Ook <Jie jaar organiseert de Leidse Universiteit weer verschillende se ries colleges op velerlei gebied in het kader van het Studium Generale. Deze zijn tegen betaling van cursus geld ook toegankelijk voor belang stellenden, die niet bij de universi teit als student zijn ingeschreven. Vóór de kerstvakanties geven des kundigen van de Leidse Universi teit doch ook van elders series voor drachten over - resp. „Europa een heid en verscheidenheid", de Wel vaartstaat", Geboortebeperking en Overbevolking", ,,'t leven van Kier kegaard", „Bijbelkennis", ,,'t Strijk kwartet", en „Het Model", een in terdisciplinaire behandeling van het exemplarische model als wetenschap- pelyk hulpmiddel voor het creatieve denken. Na de kerstvakantie volgen se ries colleges resp. over de stand van zaken betreffende het kanker onderzoek, voordrachten over por tretten van Zes Revoluties, de „Duit se Bondrepubliek van 1949 tot 1962" en „Elementaire Logica en descrip tief taalgebruik". Nadere inlichtingen omtrent deze colleges aanvangend op 4 oktober a.s., verstrekt het Bureau van de universiteit. Geslaagd Aan de Rijksuniver siteit te Groningen is geslaagd voor het examen Frans m.o.-A, de heer N. Gans te Leiden. Op 18 september a.s. zal om 8 u. een concert van Nederlandse volks liederen op het Stadhuiscarillon wor den gegeven in het kader van de herdenking „150 jaar Koninkrijk". BURGERLIJKE STAND Geboren: Bert zn van M. Blom en A. Plug. Elke dr van C. K. Bognet- teau en J. H. F. v. d. Meij. Elisabeth Anna Maria dr van N. M. v. d. Voort en Q. A. Duivenvoorde. Jan Nicolaas Hendriküs zn van K. N. H. van Bo- hemen en G. van Duijn. Alida dr van A. de Vreugd en A. Dijkhuizen. Vi- veca Ellen dr van W. Duyff en E. Benders. Paula Pietertje Jacoba dr van L. Meermans en G. C. Caro. Gehuwd: A. van Dorp en E. Steeds. Overleden: J. Heisterborg 83 jaar, wed. v. A. G. Verboog. J. F. Kessels 73 jaar, man. G. F. van Leijden 72 jr, man. M. J. Willemse 73 jr, wed. v. N. Verkaik. T. A. Weststeijn 44 jr, echt- gen. v. G. Bot. beide kapelaans J. P. Seysener en N. Blauwhof en eveneens mevr. Dries- sen als afgevaardigde van de St. Pe trus-parochie te hebben verwelkomd. In zijn voordracht, getiteld „Kerk en Vernieuwing" ging pater v. Wely dieper in op de taak van de leek als „leken-priester" actief deel te nemen aan het brengen van de heilsbood schap. De zending van de leek houdt het brengen van de intense innerlijke blijdschap aan andere mensen in en dit voornamelyk door middel van het huisbezoek, daarmede een deel van de taak van de priester overne mend. Daar de algemene discussie hierover geen voldoende klaarheid bracht, stelde de heer G. Berveling voor dit probleem eerst onderling in groepen te bespreken. Nadat de leidsters der groepen de verschillende standpunten naar vo ren hadden gebracht, voegde' pater Van Wely deze tot een algemeenheid aaneen. Daar deze mening niet ge heel overeenkwam met de stellingen van de inleider zelf, zal dit onder werp dit seizoen nog wel eens het voorwerp van bespreking uitmaken van de verschillende groepen. De spreker wenste tot slot de le den veel zegen toe in de komende gesprekken. Mevr. Helversteijn dank te pater Van Wely hartelük voor het vruchtdragende gesprek en wees de leden op het grote voorrecht de priester als een centraal punt te heb ben in ons leven. WOENSDAG 18 SEPTEMBER Rozenkranskruistocht. 7 uur St. Pe- truskerk. NRKM. Middenstandszaken inlei ding door de heer J. van Zonneveld. 8 uur Zomerzorg. BIOSCOPEN De films in de week van 13-19 sept. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: Jong maar geraffineerd, volw. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Wederzijds, a.l. Dagelüks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Inspecteur Monocle van de geheime dienst, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Mijn vrouw slaapt niet al leen, volw. (Prol.) Dagelüks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: afgekeurd. Rex: Spoorwegoorlog in het Westen, Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider Apotheek, Lammen- sahansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zuider Apotheek. VOORSCHOTEN MIXED HOCKEYCLUB TREEDT NAAR BUITEN Reeds geruime tijd geileden is in Voorschoten een mixed hookeyolub opgericht, die echter nog weinig van zich heeft doen horen. Wel is bekend geworden, dat geoefend wordt op het 5e veld van het Burgemeester van der Hovensportpark (een veld dat nog niet erg aan alle eisen schijnt te voldoen), maar verder is er nog niet veel over en van deze club bekend geworden. Vrijdag 20 september a.s. hoopt de club echter eens wat meer naar bui ten te treden. Nog niet in een pu blieke wedstrijd maar in een bijeen komst in het Gebouw voor Christe lijke Belangen. Ieder, die belangstelling heeft voor de hockeysport of die met deze nieu we Voorschotense vereniging op eni gerlei wyze wil meeleven, is welkom. De avond begint (in verband met de vele jeugdige leden) reeds om 7 uur en zal vroeg afgelopen zijn. Er zal wat verteld worden over hockey en over deze vereniging en de filmdienst van de Nederlandse sportfederatie zal enkele films ver tonen (die echter niet over hockey gaan). De vereniging, die inmiddels reeds ruim 50 leden telt, die met enthou siasme (belangeloos) getraind wor den door de heer G. P. L. Jongkind, hoopt op een goed resultaat van dit uittreden naar buiten. Gistermorgen heeft zich op de rijksweg Den Haag-Amsterdam op de grens tussen Voorschoten en Was senaar een ernstig ongeluk voorge daan tussen een station-car en een N.Z.H.-bus, waarbü vijf personen ge wond werden. De gewonden zün naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Later op de dag konden vier personen het ziekenhuis verlaten. Het vijfde slachtoffer is nog steeds buiten bewustzyn. Zijn toestand is zorgwekkend. De politie kon ons van morgen nog geen bü zonderheden verschaffen aangezien het onderzoek nog gaande is. Naar alle waarschün- lijkheid gebeurde het ongeluk bij een inhaalmanoeuvre. De stationcar werd volledig vernield; de bus liep aanzienlüke schade op. BEURS0VERZ1CHT VAN WOENSDAG AKU en Scheep vaart waarden vast Grote belangstelling hebben van middag de scheepvaartaandelen ge trokken. Menig stuk verwisselde in deze hoek van eigenaar tegen oplo pende koersen. Zelfs gedurende de niet officiële ochtendbeurs van van daag werd in de scheepvaartaande len gehandeld. Alles is gebaseerd op de vaste vrachten markt. De vracht tarieven waren in augustus vast, voor september wordt opnieuw een forse stijging verwacht. Rusland heeft een enorm graancontract met Canada afgesloten waar veel tonnage voor nodig is. De beurs is van me ning, dat de zeer vaste stemming op de vrachtenmarkt de aandelen van de scheepvaartmaatschappijen ten goede moet komen. Het publiek, als mede de beroepsspeculatie namen de stukken uit de markt. De aan delen verlieten de beurs op vrij wel het hoogste punt van de dag. Na de aarzeling van gisteren heeft de beurs de vaste tendentie voor de olie-aandelen begin beurs verder voorgezet. By een opening op 175,50 bedroeg de koerswinst zestig cent ten opzichte van de voorgaande slot- prijs. Uiteindelijk bleek, dat de beurs te optimistisch was geweest. Later op de middag daalde de koers voor de olie-aandelen als gevolg van slechts licht aanbod tot 174.50. Vanmorgen werd nog 176.50 voor genoemde stukken betaald. Hoewel vele men sen ter beurze in een bonus of split- up van Kon. Olie geloven, zijn er ook bezoekers van mening, dat mor gen, donderdg, wel het interiumdivi- dend van de maatschappij, doch geen bonus of wat dan ook bekend zal worden gemaakt, Zy geloven wel in iets extra's, maar dan pas tegen januari. Het begint dus in de olie hoek goed te spannen. Unilever kreeg op het niveau van 140.80, plus 20 cent belangstelling, waar door de prijs kon oplopen tot 141,70. Daarna werd weer 141.30 gedaan. Philips bleef ook vandaag op de ach tergrond. De stemming was prijs- houdend zonder meer. Hoogovens eerder'iets lager. AKU opende vier punten hoger op 504. Dit fonds liep later uit tot 508. Dit als gevolg van de spectaculaire vraag op bonusge ruchten. Amsterdam Rubbers reageerden hoegenaamd niet op het bericht, dat deze maatschappij cultures van de Nederlandsche Handelmaatschappij in Suriname heeft overgenomen. Hiermede is een bedrag gemoeid van 35 min. De beurs vraagt zich af waar Amsterdam Rubber dit bedrag vandaan zal moeten halen. De staats- fondsenhoek was iets zwakker op de gepubliceerde begroting. In de lokale afdelingen kwam in de koers van de aandelen Ned. Dok en Scheepsbouw weinig verandering. De verdere daling van de bedrijfs resultaten werd reeds eerder in de koers van de aandelen van dit con cern verdisconteerd. Aandelen „Ngombezi" werden ex 13 procent dividend, waarvan 10 pro cent in aandelen, op 222 geadviseerd tegen 257 cum dividend. Schiphol, 18 sept. Vanmiddag is een Dc-8 lijntoestel van Pan American World Airways, dat met 20 passa giers uit Hamburg kwam, bij de landing op baan 05-23 met zoveel vaart neergekomen, dat de machine niet tijdig kon stilstaan. Het toestel schoot aan het einde van de baan het grasland in en groef met de wie len een diep spoor van circa 250 m. voor het tenslotte stUhield. Bij deze ongelukkige landing plof ten vier van de acht banden van 't hoofdlandingsgestel. De twee banden van de neuswielen bleven intact. De eerste berichten over dit ongeval maakten geen melding van persoon lijk letsel van de passagiers of be manningsleden. In de laatste door diplomatieke kringen in Singapore ontvangen be richten uit Djakarta werd gemeld, dat het Britse ambassadegebouw brandde als een fakkel. Enkele dui-l zenden betogers hadden zich om het brandende gebouw verzameld. On-' derwijl werden meubilair en archief- J stukken op straat gegooid. Volgens) deze kringen waren geen berichten ontvangen die erop wezen, dat po gingen in het werk werden gesteld om de brand te bestrijden. Vanavond zullen de kinderen van Britse diplomaten, onder wie twee van de ambassadeur, per vliegtuig uit Djakarta worden geëvacueerd. Toen de betogers de woning van ambassadeur Gilchrist aanvielen, zocht deze zijn toevlucht bij de Ame rikaanse ambassadeur, Howard Jones. Volgens in Singapore ontvangen beriohten zouden de betogers ook de Britse cricketclub hebben aangeval len. Laat in de middag doorkruisten groepen opgewonden jongeren gewa pend met ijzeren staven, spaden en petroleumkamnen de stad, op zoek naar huizen en auto's van Britse di plomaten. De sporttoto Voor de sport-toto van verleden week - deelname 643.503 en prijzen bedrag 253.550.— - hebben zich drie deelnemers gemald met alle 13 uit slagen juist voorspeld. Zij zullen dus de eerste prijs groot 139.462.50 ver delen en ontvangen ieder 46.484.16. De tweede prijs 76.025.- wordt verdeeld tussen 56 totoisten en dat betekent voor ieder 1358.30. De extraprijs 38.032.50 zal, aan gezien er geen vyf gelijke spelen waren, worden overgeheveld naar de toto van a.s. weekeinde. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdavond. Opgemaakt te 11.15 uur) WIND WORDT NOORDELIJK Veel bewolking met plaatse lijk wat lichte regen, en in het zuiden van het land aanvanke lijk hier en daar mist. Later voornamelijk in de noordelijke helft van het land enkele op klaringen. Zwakke tot matige wind ruimend naar noord tot noordoost. Dezelfde tempera turen als vandaag of iets la gere. De weerrapport en van gen 7 uur luiden: LEIDERDORP Opening herenmodezaak Sinds gisteren is Leiderdorp verrykt met een „Huis voor Heren", een winkel- bedryf van de fa. Van Z wieten uit Leiden, waar men niet alleen terecht kan voor herenmode-artikelen, maar ook voor maatkleding en confectie. Onder de vele belangstellenden wa ren o.a. burgemeester en mevrouw Gallas, de heren Meerburg Sr. en Jr. wethouder Nievaart, de gemeente secretaris de heer Hobo, en de ge- meenite-architect, de heer Buitendijk. Burgemeester verrichtte de opening. Geen spreekuur De burgemees ter van Leiderdorp is volgende week maandag verhinderd zün gewone spreekuur te houden. LEIDEN, 18 sept. Groente Appe len 20-42; andijvie 15-30; pronkbonen 80-107; snijbonen 110-171; stambonen 80-167; kroten gekookt 40; rode kool 8-12; groene kool 19-29; postelein 8- 31; spinazie 52-78; spruiten A 30-65; komkommers 10-14; tomaten A 25- 72; uien pickers 23; idem drielingen 17.10; idem middelfijn 16.30; idem middelgrof 18.20-18.50; witlof 120-175 alles per 100 kg. Bloemkool A 30-72; komkommers A 12-40; sla A 16-30, alles per 100 stuks. WOERDEN, 18-9. Kaas Aanvoer 99 partijen. Noteringen: le kw. 2.50- 2.55, 2e kw. 2.43-2.49, extra kw. tot 2.70. Handel: kalm. ROELOFARENDSVEEN, 16 sept. 'i bloemen. Ornithogalum 26-76, Eiken blad 15-—30, Segetum 1824, Helianthus 5054, Asters 2235, Anemonen 1427, Irissen 201.04 per bos. Troschrysan- then: Delightfull 5272, Chatsworth —77, Da vine 6291, Koene's Glorie 60 80, Shirly 5771, Grace 8284, Lilian Hoek 80—95, Clazina Mary 60—69, Crim son Champion 9098, Whité Hope 80 96 per bos. Idem geplozen: Migoli 14— 23. White Hope 15—19, Medillon 18—26, Breithner 15—26, Golden Westfield 22— 26, Pinksmoor 14—25, Ragalia 1826, Jo- landa 3032, Evelyn Bush 22, Alfretten 2022 per stuk. Rayonanthen 4046 p. stuk. Amer. Anjers: rode sim 11— rose sim 1020, witte sim 1014, g. j. sim 812, brenner 1013, harvest moon 7—12, arthur sim 1012, pink dusty 1213, tangerine 1720, kokomo sim 18—19 per stuk. Rozen 7—28, lelies 28— 30 per stuk. HELSINKI geh. bew. 17 0 STOCKHOLM 1. bew. 19 0 OSLO zw. bew. 20 0 KOPENHAGEN mist 19 0 ABERDEEN onbew. 21 2 LONDEN geh. bew. 23 0 AMSTERDAM mist 26 0 BRUSSEL mist 26 0 LUXEMBURG mist 24 4 PARIJS mist 25 0 BORDEAUX regen 22 3 GRENOBLE 1. bew. 26 0.2 NICE 1. bew. 26 0 BERLIJN mist 26 0 FRANKFORT mist 26 0 MüNCHEN mist 24 0 ZURICH mist 24 0.2 GENèVE mi9t 25 0.1 LOCARNO h. bew. 25 0 WENEN geh. bew. 26 0 INNSBRUCK zw. bew. 27 0 BELGRADO onbew. 29 0 ATHENE onbew. 29 0 ROME mist 23 28 AJACCIO zw. bew. 27 0 MADRID mist 20 6 MALLORCA 1. bew. 26 12 LISSABON onbew. 0 PUZZEL No. 536. Horizontaal: 1 gem. in N. Brab., 5 rivier in Italië, 6 heden, 7 zijtak Donau, 9 Europeaan, 10 voor zetsel, 11 kreupele, 13 sociëteit (afk.), 15 bastaarduitgang, 17 tussenzetsel, 19 voorzetsel, 21 waterstand (afk.), 22 insekt. Vertikaal: 1 rivier in Rusland, 2 muzieknoot, 3 zijtak Donau, 4 plaats in Limb., 5 dikke boterham, 8 nevens, 9 afzonderlijk, 12 kan men op zitten, 14 boom, 16 bloeiwijze, 18 vis, 20 pers. voornaamw. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 535 Horizontaal: 1 wal, 4 pak, 7 idee. 8 ra, 9 keg, 10 man, 11 rede, 14 ree, 15 eest, 17 ren, 19 top, 21 me, 22 page, 23 Ans, 24 lak. Vertikaal: 1 wik, 2 ader, 3 legeren, 5 ara, 6 kanon, 10 meestal, 12 Dee, 13 Parma, 16 toga, 18 een, 20 pek. PUIST Nee, dank u, zoiets heb ik al! TER AAR, 16 sept. Groente. Kassla 0.55, idem natuur 1 0.360.49, idem 2 0.16—0.32. Bloemkool A 1.05—1.30, B 0.871.01, C 0.690.83, Komkommers A 2 0.24—0.26, idem B2 0.14—0.17, idem C2 0.11—0.14 alles per stuk. Postelein 0.40— 0.45, andijvie 0.420.58, prei 0.230.28. idem 2 0.16, waspeen A 0.110.24, idem B 0.09, rode kool 0.11, uien 0.150.17, idem kleine 0.08; spruiten A 0.460 58, idem B 0.41—0.44, savoye kool 0.26, spits kool 0.25, spinazie 0.5151, aardappelen 0.11, gr. kool 0.37, witte pronkbonen 1 0.570.69, idem 2 0.380.55, idem stek 0.20—0.32, stambonen 1 1.03—1.36, idem 2 0.77, natuur snijbonen 0.08—0.85, kassnij- bonen 1.291.74, stokprinsessebonen 1.14 —1.18, spekbonen 0.64, snybonen stek 0.41—0.72, alles per kg. Stoofsla 2.40 per bak, selderij 0.03 p. b.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3