Voorhout eert nagedachtenis van vliegende met klok voor Baliem-vallei Gemeentebegroting 1964 zonder algemene beschouwingen aangenomen „Waar hadden ze het over?" f VeWiuMe&/&! 1 DE SISSENDE SAMPAM! VADER. ken"- - rr DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 dus de burgemeester. Op de begro- De burgemeester uitte zijn teleur- ting komt een bedrag van f 40.000,- stelling er over, dat de jeugd nu al voor, dat is f 20,- per inwoner. tweemaal het beeldje bij het ge- Nadat nog geruime tijd over de meentehuis van het voetstuk heeft weg en voornamelijk over die in de getrokken. Lagewaard was gediscussieerd, gaf De verordening intermregeling RADIO TELEVISIE RANDSCHRIFT WAS DEVIES VAN PATER VERGOUWEN bergland. Die streek is alleen maar te bevliegen en dus „het gebied, dat ITIf^T 1^51 llPfH-VD I IP1 de raad b. en w. mandaat om e ziektekosten gemeentepersoneel werd lltVl IYXXF1Y WI W11V1 gedeelte te laten bitumen. vastgesteld. Van de N.V. Schelpkalk- 1. branderij v.h. J. W. Clant en Zn werd DE BRUG grond aangebracht ter verbreding van de weg Hoogéwaard voor de Wat de brug betreft, aldus de voor- prijs van f 1,- de koop. voor Henk heel veel betekenis had," zitter, bij de telling is gebleken dat De raad stelde een krediet ter be- aldus mgr. Staverman. er van 6 uur 's morgens tot 6 uur schikking van f 600,- voor de aan- 's avonds 1300 auto's passeren, in 24 koop van leerlingensets t.b.v. de _7XTT.„ j j HET GESCHENK van Voorhout uur 2000. B. en w. spraken de wens O.L. School. TOEN AAN HET EINDE van de denkbeeld werd overgenomen door nmvat niet alleen de 155 ke weeen- ni+ dat riifprc apnnpu 7PP AU 4—, w W nriD^or.nmi<ó on omvax mei aueen^ ae^ aoo Kg wegen uit, dat deze cijiers genoeg gaan zeg- Als leden der COmmissje Woon- ruimtewet werden herkozen de he ren: C. J. v. d. Vis, A. v. d. Ent, P. van Hemert, Th. Bezuijen, en D. Koemen. maand april van dit jaar het bericht het Voorhoutse priestercomité en de kloki maar ook de 0phang-appa- gén 'bij de betrokken organen, kwam, dat de priester-piloot in Nw.- enige tijd later richtte dat comité, ratuur en bovendien tekening en in- Guinea, pater Edmar (Henk) Ver- met de heer A. C. H. N. M. de Bek- strukties voor de bouw van een hou- ANDERE WENSEN gouwen, o.f.m. vermist werd, voer er ker als voorzitter, de heer C. J. Kok ten ki0kkestoel. een schok door Voorhout, zijn ge- als sekretaris, mevrouw C. Prins- bronzen kiok die gegoten is door De heer Jac. v. Veen stelde de boorteplaats en de woonplaats van Stokman als penmngmeesteresse en petit en Fritsen te Aarle Rixtel, vraag of rioolbelasting wettelijk nood- In de rondvraag wilde de heer R. zijn farmlie en grote kennissenkring. kapelaan C. L. M. Hoogeweegen, d,raagt aan de ene jcant 0p. Zakelijk is. In het investeringsplan Dorrepaal o.a. weten hoe b. en w. Geheel Nederland leefde een week rich tot de mgezetenen met een fol- schrift; Edmar Henk Vergouwen, worden voor 1964 de volgende za- in de toekomst zullen handelen met in spanning, maar nien moest zich der, waarin het doel, gelden in te pater piioot, geboren 31-12-1930» ken genoemd: Herziening uitbrei- de eigenaren van woningen die zij aldra verzoenen met het feit, dat zamelen voor een gedachtenisklok, verongelukt 27-4-1963." Aan de an- dingsplan in hoofdzaak en onderde- onttrekken van woonruimte, pater Vergouwen dodelyk was ver- weró uiteengezet dere zijde gtaat ak tekgt het devies len f 2 150dit bedrag voldoende? De voorzitter wees er op dat b. ongelukt. Een dnetal weken later werd deze yan f Vergouwen: „Christus door Voor grondaankoop uitbreidings- en w. volgens de wet de woningen De inwoners van Voorhout hebben foldergevolgd door een kaart met de lucht te oet». en daaronder: plan is geen bedrag uitgetrokken? te verdelen hebben, maar by een de nagedachtenis van hun oud- de tekst. „Wy luiden de klok ter Aangeboden doór de inwoners van Wordt de wegverbetering in de vorderingsprocedure moet de Wo- dorpsgenoot en missiepionier willen herinnering aan onze priester-lucht- Voorhout A D 1963 Hondsdijk en de aansluiting van de nmgruimte-commissie volledig haar eren. Het eerste initiatief kwam van vaartpionier Henk Vergouwen, o.f.m. Dorpsstraat in 1964 verwezenlijkt fiat geven. de heer Alf. Schlattmann uit Oegst- Het geld kwam binnen. hii PP^d^hfpnifklnk^^h^f omdafeen som voor 1964 van 125.000 geest: er moet iets gebeuren. Het bij een gedachtenisklok met gebrui- ld is geraamd? ER WERD CONTACT opgenomen kelyk. Het wijdingsritueel is daar- gmaen 1S ge aama. Hoe denken b. en w. over de GANGETJE 12 (Advertentie) oocxxxxx»oo30cxxx>oooooooooooMoc5ocx)oooooooocoooooo T l met mSr- dr- R- s- staverman, ofm, aan ook aangepast. Dinsdagmorgen iJitreikinw Kanicrlinsh apostolisch vicaris van Kota Baroe, is de klok in Voorhout gearriveerd nering van de oude begraafplaats, is het voormalige Hollandia, met de en voorlopig opgesteld in het kerk- er al een gesprek geweest met de Onnp« MpfliiJllp suggestie van comité-zijde de klok portaal. Zondagavond 7 uur zal mgr. kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk. Vimca iTicuaixic 0p bangen jn Bjak) dat een stenen Staverman de wijding verrichten; bij Tenslotte wordt er een bedrag ge- Tijdens een buitengewone leden- kerk bezit. De bisschop schreef te- goed weer op het kerkplein. Men noemd in het plan van totaal 120.000 vergadering van de Nederlandse Ver- rug, dat de kerk van Biak reeds een zou het namelijk op hoge prijs stel- gulden voor aanleg van een tweede eniging voor Koeltechniek op maan- klok rijk was en hij stelde daarom len wanneer de plechtigheid buiten sportveld, heeft de gemeente al grond dagmiddag 23 september in museum voor de klok te bestemmen voor een zou kunnen plaats hebben, onder de ter beschikking? „De Lakenhal" te Leiden zal de Ka- kerk te Wamena, de hoofdplaats van Voorhoutse hemel, omdat het een De voorzitter ging uitvoerig op al merlingh Onnes Medaille worden de Baliem-vallei en vermoedelijk geschenk is van het Voorhoutse volk deze vragen in. uitgereikt aan twee Engelsen, de he- later ook van het gehele centrale uat alle lagen en van elke richting. De rioolbelasting wordt van hoger ren Franklin Kidd en Cyril West. De uitreiking geschiedt door de voor zitter van de vereniging, prof. dr. ing. L. Vahl. Na de voordrachten van de heren Kidd en West wordt een re ceptie gehouden, gevolgd door een diner. De Kamerlmgth Onnes Medaille is genoemd naar prof. dr. H. Kamer - lingih Onnes, oprichter en eerste voor zitter van de Nederlandse Vereni- RAAD VAN KOUDEKERK AAN DEN RUN De raad der gemeente Koudekerk kwam in vergadering oo voor Koeltechniek. De heren bijeen o.l.v. burgemeester Q. Waverijn voornamelijk ter behandeling van Kidd en West hebben vele onderzoe- de begroting 1964. kingen verricht over de invloed van jjadat de leden ter kennis hadden gebracht, dat men geen behoefte aan temperatuur, vochtigheid en gpsa* algemene beschouwingen had, kreeg de heer H. van Heemskerk het zHondïn bantonen da? de ^bruine »™rd namens de commissie nazien der begroting 1964 klokhuizen", die bij het gekoeld sprak er zijn blijdschap over uit, dat de begroting sluit, daaruit blijkt transport van Australische appelsop- dat er een goed financieel beleid wordt gevoerd. Al waren er dan geen traden, veroorzaakt werden door het algemene beschouwingen toch had de heer Heemskerk nog enkele vragen. C02 in de koelruimte. Uit dit eerste DE TOESTAND VAN onderzoek kwam een omvangrijk systematisch onderzoek voort over 't gedrag van appels in koelruimten, waarmee zij o.a. duidelijk aantoon den, dat onze voornaamste variëtei ten worden beschadigd bij lage tem- DE WEGEN hand opgelegd, 24 sept. kan de aan besteding van de nieuwe rioolwater zuiveringsinstallatie te gemoet wor den gezien. De herziening van het uitbreidings plan vraagt geen groter bedrag, en het voorbereidend werk is zo ver gevorderd, dat het plan binnenkort aan de raad kan worden voorgelegd. Voor grondaankoop in het uitbrei dingsplan is geen geld nodig. De post Hondsdijk-Dorpsstraat is geraamd omdat Ged. Staten een plan voor de toekomst verlangen. Wat betreft de oude begraafplaats: hier grijpen twee belangen in elkaar. Ook de Kerkvoogdij heeft hier haar belangen. Maar die zag achter de kerk liever een plantsoen dan een parkeerruimte. Over deze zaak zal b. en w. nog- maals contact zoeken met de Kerk- Ook worden enkele bermgedeelten v00gdn van deze weg ernstig beschadigd door loslopend vee. Wat een tweede sportveld betreft, .dit heeft de voetbalvereniging door Thans hebben b. en w. in beraad baar enorme gr0ei nodig. xen wurueu oy Heeft het college van b. en w. wel of men met moet overgaan tot het De KNVB heeft een plan van de peraturen. De door hen verkregen in- eens zijn gedachte daarover laten gebruik van bitumen en hiervoor verenjging zelf getorpedeerd door y zichten t.a.v. de factoren, die de ach- gaan of het niet gewenst is voor de het ontvangen bedrag van schade- geen £iat te geven een terrein ten 8 teruifcgang van de kwaliteit van aip- wegen over te gaan op bitumen., vergoeding aan te wenden. westen van het gemeentelijk sport- pels tijdens oplsag in koelruimten zo vroeg de heer Van Heemskerk. Deskundigen verklaren, dat war- veld in orde te maken op eigen kos-. bepalen, vormden de basis voor de De weggedeelten in de Hondsdijk me bitumen is te prefereren, met ge-, ten der vereniging. Het veld was on- ontwikkeling van de „gasbewaring" en Lagewaard zijn in slechte toe- vojg ^t de klinkerbestrating geheel geschikt. van appels, een opslagtechniek die stand._ Wat de Koudekerkse briig be- moet worden opgeruimd. Met ge- B. en w. hebben gedacht aan een cj tegenwoordig zeer veelvuldig wordt treft is de heer Van Heemskerk van n0emde gelden zou ongeveer de helft stuk grond ten oosten van de riool- 8 toegepast, aldus de vereniging. oordeel, dat zij grote financiële las- van de Lagewaard van een bituum- waterzuiveringsinstallatie. ten geeft voor de gemeente. Hy sprak jaag kunnen worden voorzien. De begroting 1964 werd aangeno- g Zo heeft menige kerkgan ger in de parochies van Lei den en de Meerburg zich ver leden zondag afgevraagd. Er werd namelijk vanaf preek stoel of priesterkoor iets be kend gemaakt over de „Aka- demie Pro Mundi Vita". Een mondvol Latijn; gelukkig zijn er hier al veel gelovigen voor wie deze woorden een bekende en gunstige klank hebben. De Akademie „Voor het Le ven van de Wereld" geeft vi tale christenen de kans een nieuwe kijk te krijgen op veel dingen die ons bezig houden, op Kerk en Bijbel, op parochie en Concilie, op de taak en de mogelijkheden van de leek, op huwelijk en gezin. Een nieuwe kijk, maar vooral ook 'n nieu we ondervinding, een gelukki ge belevenis van wat het be tekent: lid van de Kerk te zijn. Wie nadere inlichtingen wenst, schrijve spoedig een kaartje aan Drs. F. Gossens CssR, Schietbaanlaan 105a, Rotter dam. Opgaven voor deelname aan hetzelfde adres. De eerste bijeenkomsten hebben plaats op 16 en 17 september a.s., des avonds om acht uur in het Li- duinahuis, Zoeterwoudsesingel 34, Leiden. Geeft u er de voorkeur aan eerst zelf eens te komen kij ken; uitstekend, u kunt geheel vrijblijvend kennis gaan ma ken a.s. maandag- of dinsdag avond op genoemd adres en uur; Duitser na wisseltruc in de kraag gegrepen Een 25-jarige smid uit Keulen heeft weinig plezier gehad van de 200,- die hij gistermiddag uit een winkel in Utrecht stal Nauwelijks enkele uren na zijn greep in een winkellade vatte de politie hem op het Utrechtse station in de kraag. De jongeman bekende de diefstal grif. Hij was 's middags een winkel aan de W itte vro uw enstraat binnenge gaan en had een vtouw, die hem te woord stond, gevraagd of zij 'n brief je van 25,- kon wisselen. De win kelierster voldeed aan dit verzoek. Enkele minuten later keerde de knaap terug nu met de vraag of zij hem de weg naar het station even wilde wijzen. Ook aan dit verzoek voldeed de vrouw. Toen de Duitser de winkel had verlaten, kwam zij tot de nare ontdekking dat er 200,- uit de winkellade was verdwenen. M ïïMansi Pindakaas (Advertentie) de wens uit dat, gezien de laatste gehouden verkeerstelling, de uitke ring van Ged. Staten wordt ver hoogd. De voorzitter noemde de toestand van de wegen goed, minder goed en slecht. Om te beginnen bij de Hondsdijk: deze weg geeft nog de grote schade te zien welke is ontstaan door de aanbrenging van een watertrans portleiding t.b.v. de gemeente Lei derdorp. In de destijds aangegane overeen komst is vastgelegd dat de betrok ken gemeente de weg, waar de sleuf zich bevindt, in goede staat zal bren gen. Helaas zijn enkele weggedeelten thans zoslecht, dat ze een gevaar voor het verkeer opleveren. Reeds is contact met Leiderdorp over deze zaak opgenomen, en b. en w. hopen dat het tot een goed resul taat zal leiden. Leiderdorp heeft de consekwenties, die zij op zich heeft genomen te aan vaarden. De weg in de Lagewaard is een voortdurende bron van zorgen voor b. en w., aldus de voorzitter. Door de strenge winter, het zware verkeer om de boerderijen van fourage te voorzien, en te weinig bermkant is zij onhoudbaar. Daarbij komt nog, dat de weg grote schade heeft opge lopen toen enige tijd geleden een vrachtauto, met 17 ton ijzer geladen, van deze B-weg gebruik heeft ge maakt. Reeds is er een overeenkomst be reikt met de verzekeringsmaatschap- py die aan de gemeente een bedrag van f 13.000,- heeft uitgekeerd. De wegen geven vele zorgen, al- men. Aetherklanken VRIJDAG 13 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19 30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte gram., reportages, meded. en commentaren. (Om 7.35 V. d. voor pagina, praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Moderne gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 9.55 Aan het eind van de zo mer, lezing. 10.00 Lichte orkestmuz. (gr.). 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters.. 11.15 Pianoduo: moderne muz. (Stereofonische uitz.). 11.40 Lichte gram. 12.00 Zang en piano: lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.V.d. landb. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. J2.33 Sport en recreatie, afge wisseld met gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded., evt. act. af gram. 13.25 Beurs- ber. 13.30 Promenade-ork. 14.00 Om roeporkest: moderne muz. 14.30 Voor dracht. 14.50 Kerkorgelconcert. 15.15 Dieren in en rondom het huis, pro gramma over huisdieren. 16.00 Gre pen uit de muziekgeschiedenis, mu zikale lezing. 16.30 Lichte ork.muz. (gr.). 17.00 V.d. zieken. 17.30 Elec- tronisch orgelspel. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaan deren. 18.20 Licht ensemble met zangsol. 18.50 Lichte gram. 19.00 Pau- lus de Boskabouter. 19.10 Jazzmuz. 19.30 Onthullingen, progr. over ver tolken en herscheppen (VII). 19.50 Kamermuz. 20.00 Nws. 20.05 Vijftig jaar vredespaleis - De V.N. en de toekomst van het volkenrecht, le zing. 20.20 Residentie-ork.: moderne muz. (gr.). 20.45 Op bezoek bij an deren, klankbeeld. 21.00 350 jaar Jor- daan: f eestbal. 22.10 Sranang Tori: Surinaams progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondwijding. 23.00 Soc. nws. in Es peranto. 23.10 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte gram. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 V.d. huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Dido aind Aeneas, opera (opn.). 11.00 V.d. zieken. 11.40 Clavecimbelspel (gr.): oude en moderne muz. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Pianospel met ritmische bege leiding. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Lichte gram. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Cello en pianö (gr.): klass. muz. 14.25 Po pulaire gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Sopraan, viool en piano: moderne muz. 17.00 Boekbe spreking v.d. jeugd. 17.15 Kinder koor. 17.40 Beursber. 17.45 Promena de-ork. en zangsol. 18.20 De mannen van Dohmen, documentair program ma. 18.50 Regeringsuitz.: Gezinsraad. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Verzoek- progr. v. d. militairen. 20.30 De vrouw van de Pierrot, hoorsp. 22.00 Kozakkenkoor (gr.). 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Strijk- ork.: lichte muz. 23.05 Kamerorkest en sol.: klass. en moderne muziek. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 19.30 Reportage van de Nat. Trekpaarden Tentoonstelling te 's-Hertogenbosch. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Strand leven, tekenfilm.- NTS: 20.30 Euro visie: Eurovisie zwem toernooi te Blackpool. NCRV: 21.30 Muzikaal progr. 22.00 Atentie. 22.40 Dagslui ting. NTS: 22.50-22.55 Journ. DOOR L. VAN IIILLEN Het bericht had de ronde gedaan: Gerard Bakker was overwerkt, moest absoluut rust houden. Ze hoopten dat hy tijdig weer zou opknappen, maar begrepen dat de enige voor waarde daartoe was, dat hem ten slotte absolute rust werd gegimd. Hij was een ordelijk systematisch werker, hij liet geen puzzels achiter. Het werk ging door. Op een voorjaarsmorgen kwam Ge rard het kleine bungalowtje binnen waar hij zich met Gonnie had terug getrokken. Gonnie kwam uit de keu ken gelopen en haar bezorgde blik veranderde. Haar ogen werden groot. „Gé!" verbaasde ze zich, „wat n er gebeurd?" „O niks", antwoordde hij met een luchtigheid, die hem volkomen vreemd was geweest de afgelopen weken. „Ik heb een beetje lopen den- „Je ziet er zo. actief uit. Ge, zou je dan al weer opknappen?" „Misschienkoffie graag. Gon, ik snak er naar". Ze haastte zich naar de keuken op vlugge voeten. Dat was warempel weer de oude toon. „Koffie Gon, ik snak er naar," Wekenlang had hij z'n koffie gedronken als was het een plicht. Zou het keerpunt bereikt zijn? Toen ze samen aan de koffie za ten, begon Gerard opeens te pra ten. „Gon", zei hij, soms moeilijk zoe kend naar woorden, „ik heb lopen denkern" „Dat zei je ja. Dat is toch niets ongewoons?" „Ja, maar ik heb anders lopen den ken dan anders. Kijk 'ns Gon, ik ben nou een paar maanden uit de run ning. Heb jij iets gemerkt?" Ze haalde verbaasd haar wenk brauwen op. „Kwam de melkboer later? Heden de treinen niet? Is het land failliet gegaan? Is de zon één dag niet opge komen?" Ze begreep niet zo gauw waar hij heen wilde, „En dat ondanks het feit", ze zag hem glimlachen, „dat Gerard Bakker op nonactief was. De wereld is blij ven draaien, alles gaat zijn gang, en ik maak me sterk dat zelfs de Bond en de gemeenteraad gewoon hebben doorgedraaid, ondanks mijn afwezig heid." Ze wist niet wat ze antwoorden moest, bang hem te bezeren. „En toen ik vanmorgen over de hei liep, toen begreep ik opeens dat ik een heel stuk leven heb vergeten. En ik werd opeens zo blij Gon, dat ik hier nog liep, op m'n eigen benen, en dat ik weer zin had om te lopen, dat ik er nog was. „Je moest 'ns weten hoe blij ik daarom ben", zei ze met trillende lippen, en Gerard Bakker besefte op dat moment de angst, het ver driet, van zijn vrouw in de afgelo pen weken en maanden. „Jij", zei hij en hij stond op en pakte haar gezicht tussen zijn han den, „jij, schat.jij bent eigenlijk de enige die er op aankomt." ,Ach malle", zij schudde haar hoofd weg, greep snel haar zak doek. „Nee Gon, dat meen ik. En dat betekent, dat ik nu pas besef. hoe verkeerd ik alles heb gedaan." Ze wilde protesteren, maar hij leg de haar met een gebaar het zwij gen op. „Werken, werken, altijd maar werkenvan de ene vergadering, van de ene conferentie naar de an dere. De kruimels waren voor jou.... en de kinderen. En die heb ik voor goed van me vervreemd. „Nee Gé, dat is niet waar", protes teerde ze heftig.. „Ik heb juist van morgen een brief van Greet. „Mag ik 'm lezen?" „Je móet 'm lezen je zult er van opknappen. Die arme Greet was zo geschrokken, en ze hield maar vol dat het haar schuld was dat jyzo gauw je een beetje opge- napt bent, wil komen en het uitpra ten." „Niks uitpraten er valt niets uit te praten. Ik heb het begrepen. Ik wil alleen met m'n dochter een eind over de hei lopen en weer 'ns kletsen als vroeger." Hij zweeg, staarde door het raam naar buiten. „Hoe is het met. met Beer?" vroeg hij toen. „Je weet toch zeker wel dat je grootvader geworden bent?" „Ja dat heb je me verteld. het deed me niks. maar eh. wat is het?" „Een dochter. Ze heet. Goninie Hillegonda. Net als ik." „Nouzei hij verbaasd. „Ik heb foto's van de baby." Zijn vrouw stond op met een verheerlijkt gezicht. „Een schat, Gé." „Tja" zuchtte hij, ,,'t kind heeft maar een rare grootvader." „Ga maar voor goeie grootvader studeren," ried Gonnie lachend. Hij liep zoekend de kamer door, ze zag hem grijpen naar een krant, waarnaar hij in geen weken had ge taald. ,Maak je nou niet meteen te druk, Gé." „Daar denk ik niet over. maar ik moet weer een beetje bijkomen. En toch, Gon, ga ik het anders doen. Ik ga anders leven. Dat Kamerlid maatschap „De verkiezingen zijn pas over drie maanden." „Ik trek me terug." „Nee, Gé ."Ze stond voor hem, ongelovig. „Ik ga me nou 'ns aan jullie wij den. Ze legde haar hand op zijn arm. „Dat moet je niet doen. Dat offer hoef je niet te brengen!" „Gon, ik kan toch niet wéér „Nee. maar Gé, snap je nou niet. het gaat er niet om wat voor werk je doet, maar hoe je het doet. Totnogtot heb je alleen geleefd voor je werk, kwamen wij er niet op aan. Nu zeg je zelf dat je tot een ander inzicht bent gekomen, dat je je huis, je gezin, je vrouw, je kinderen no dig'hebt. Maar Gé als je daarvan overtuigd bent, ga dan door met je werk, maar doe het anders. Dat is nodig ook, de boog kan niet altijd gespannen zijn. Je hoeft niet altijd stoppen, je ben nog jong en sterk ge noeg, je hebt alleen een waarschu wing gehad. Op het innerlijk komt het aan. Gé, en als je innerlijk ver anderd bent, zul je je niet weer laten meeslepen." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2