Aantal academisch gevormden in 30 jaar verdrievoudigd GEDACHTENISKLOK VOOR WIJLEN PATER VERGOUWEN Het verhaal van de Slag om Arnhem ontdaan van alle franje Chefarine 4 HHHHi DE SISSENDE SAMPAM! VADER. DINSDAG 10 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Cijfers volkstelling 1960 Evenals in 1930 en in 1947 is ook bij de volkstelling van 1960 een vraag gesteld over de academische vorming. Het CBS heeft in zijn jongste maandschrift een beschouwing gewijd aan enkele ontwikkelingen aan gaande de academisch gevormden in de afgelopen dertig jaar. Hieruit blijkt dat op 31 mei 1960 de Nederlandse bevolking rond 68.700 afgestu deerde academici telde. Sinds 1930 is hun aantal bijna verdrievoudigd. In 1930 waren er per 10.000 inwoners van 25 jaar en ouder 58 academici, in 1947 79 en in 1960 110. Onafhankelijkheid VOORHOUT De snelle stijging van het aantal academici per 10.000 inwoners is in r de 13 jaar na 1947 tweemaal zo groot Reeds geruime tijd is bekend, dat dit de artsen (60 procent) en de dieren- geweest als in de 17 jaar daaraan beeld niet meer geldt voor vele van artsen (69 procent); bij deze groepe- voorafgaande: in het tijdvak 1947— de tegenwoordige intellectuelen. Het ringen is het vrije beroep nog toon- 1960 gemiddeld 2,4 per jaar, in de intellectuele beroep heeft in de af- aangevend. Voor alle andere cate- periode 19301947 gemiddeld 1,2 per gelopen decennia belangrijke funktie- gorieën ligt het percentage beneden jaar. Over de gehele periode gezien veranderingen ondergaan, en onder de 25. Afgezien van de juristen, bij zijn vooral de sociale wetenschap- invloed hiervan heeft de gemiddelde wie het aantal zelfstandigen een pen, de economische wetenschappen intellectueel veel aan onafhankelijk en de landbouwkunde sterk in be- heid en zelfstandigheid ingeboet. boven nog niet genoemde studierich- tekenis toegenomen. Daarentegen Aan één aspekt van de hierboven tingen dalingen aan tot een niveau geven de rechtsgeleerdheid en in aangeduide problematiek - namelijk rond of beneden 10 procent in 1960 mindere mate ook de godgeleerdheid zelfstandige beroepsuitoefening te en de geneeskunde het beeld te zien genover werkzaamheid in dienstbe- Er bestaat een grote mate van sa- van een trage groei. De technische trekking - wordt in de beschouwing menhang tussen afhankelijkheid en wetenschappen, tussen 1930 en 1947 aandacht geschonken. inkomenspositie. De groeperingen gekenmerkt door een zeer lage stij- Uit de verzamelde gegevens blijkt met een relatief groot aantal zelf- ging, zijn na 1947 vrij sterk in be- dan, dat het aantal academisch ge- standigen tellen verhoudingsgewijs tekenis toegenomen. vormde beoefenaren van een vrij weinig academici met een laag in- beroep in verhouding tot het aantal komen. Dit geldt met name voor de In de periode 19301960 is het „in dienstbetrekking" werkzamen in tandartsen, de artsen en de dieren- aandeel der theologen en dat van de periode 19301960 aanzienlijk is artsen. de medische beroepsbeoefenaren te- afgenomen. Was in 1930 van de af- Een uitzondering op deze regel ruggelopen. Daarentegen nam de re- gestudeerden nog ongeveer 40 pro- vormen de technische ingenieurs, bij latieve omvang van de maatsóhap- cent zelfstandig werkzaam, in 1947 wie een gering aantal zelfstandigen pelijke wetenschappen toe. Hetzelf- was dit aantal gedaald tot 30 procent samengaat met een betrekkelijk de verschijnsel kan men ook voor en in 1960 tot 25 procent. Van de klein aantal personen met een laag de exacte wetenschappen - maar uit- academisch gevormde beroepsbeoefe- inkomen. Ook in deze groep is dit sluitend in de periode 19471960 - naren verkeert thans dus drie kwart aantal overigens nog aanzienlijk, na- waarnemen. De positie van de hu- in een afhankelijke beroepspositie, melijk 25 procent, maniora bleef nagenoeg ongewijzigd. Uiteraard zullen er in deze groep grote verschillen bestaan in de mate van afhankelijkheid. Voor hoogle raren, direkteuren van N.V.'s, hogere ambtenaren, e.d. is de afhankelijk heid veelal slechts gering. Er bevin den zich echter onder de „in dienst betrekking" iverkzamen ongetwijfeld ook vele in een meer ondergeschikte rw t i o* positie Dit zal met name gelden ZOIlrffljSf WlldlllQ dOOT lllgr. drdtaVemMUl voor het merendeel van diegenen J o onder hen, wier jaarinkomen min- Xer gedachtenis van de „vliegende pater" Vergouwen, die een aantal der dan 12.000 bedraagt. Hiertoe maanden geleden van een vlucht over Nieuw-Guinea niet is teruggekeerd, behoort niet minder dan ruim één is eeQ klok gegr0ten die zondag a.s. door mgr. dr. M. Staverman, aposto- deerde van alle werkzame academici. XT. lisch-vicaris in Nieuw-Guinea (West-Irian), bd goed weer op het herk- DE VERSCHUIVING van het aca- plein, anders in de kerk van de H. Bartholomeus zal worden gewijd, demische beroep in de richting van De klok is bestemd voor Nieuw-Guinea, waar ze een plaats zal krijgen een toenemende afhankelijkheid die in een nog nader bekend te maken kerk. voor de groep als geheel sinds 1930 valt waar te nemen, geldt gelijke- lijk voor de afzonderlijke studie richtingen, echter niet in gelijke ma te. Het vrije beroep heeft zich het sterkst weten te handhaven bij de tandartsen (86 procent zelfstandig), Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en kwart benadert, treft men bij hier- millioenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. Arnhem deze sprong weer maken ter herdenking van hun gevallen ka meraden. Het zijn de Britten Banwell, Ber ry, Small, G. en C. House. Zij maken deel uit van de groep van zestig para chutisten, die deze luchtlanding vol- Er is al veel geschreven - er is lijks 2000 na een heldhaftige tocht gende week zal maken, misch gevormde vrouwen, dat is 13 zelli een film van gemaakt - over de over de Rijn terug. De Darachutisten komen de 18de procent van het totaal. Haar aantal luchtlandingen van Britten, Ameri- Hibbert beschrijft dat alles in zijn ceDtember om acht uur 's moreens is sinds 1930 vijfmaal zo groot ge- kanen en Polen bij de Rijnbrug bij boek. Een der meest tragische, maar op Deelen aan De luchtlanding heeft worden. Arnhem in de nazomer van 1944, tot daarnaast een der boeiendste boe- qJ^ ejf plaats Bh het monument doel de brug onbeschadigd met één ken, die er over de laatste oorlog ge- op de Ginkelse heide wordt een her- Over het geheel genomen is de stoot in handen te krijgen, waardoor schreven zijn denkingsdeinst gehouden van elf tot positie van de vrouw onder de afge- voor de geallieerde legers de weg Arnhem, 17-26 september 1944. twaalf uur. Daarna wordt op de hei studeerden ten opzichte van 1930 vrij lag naar het Roergebied. Een Door Christopher Hibbert. Ned. bew. de de ]unch gebruikt, 's Middags (8 procent) wel versterkt, maar zij absoluut waarheidsgetrouw verslag van P. R. A. van Iddekinge, hist. drs. wordt een trip langs de slagvelden Is ook nu nog bescheiden (13 pet), ontbrak echter nog. Christopher Hib- Uitg.: A. W. Sijthoff, Leiden - 1963 gemaakt en wordt een bezoek ge- Opvallend blijkt voorts de ont wikkeling in de economische en in de sociale wetenschappen te zijn ge weest. Positie van vrouw versterkt In 1960 waren er rond 8900 acade- KINDERBIJSLAG: GEEN ACHTERSTAND, WEL VERTRAGING IN UITBETALING De voorzitter van de vereniging van de (22) raden van arbeid in ons land, mr. G. A. A. M. Boot, heeft gis teren op een persconferentie medege deeld, dat er bij de omschakeling van de uitvoering van de kinderbijslag wetten over het algemeen geen ach terstand is ontstaan. Wel zijn er de normale vertragin gen die ontstaan door o.a. verkeerde of te late aanvragen. Het aantal kinderbijslaggerechtig den in loondienst bedroeg in 1961 957.755. Aan ruim de helft werd de kinderbijslag uitbetaald door de be drijfsverenigingen, ruim 400.000 ge rechtigden ontvingen het geld recht streeks van hun werkgever. De ra den van arbeid hebben de uitbetaling in vrijwel dezelfde omvang en vorm overgenomen van deze werkgevers. Volgens de voorlopige cijfers werd over het eerste kwartaal van dit jaar aan kinderbijslag uitbetaald 187 mil de bij Wolfheze een luchtlanding uit- joen, waarvan 12 miljoen aan zelf- voerde als onderdeel van de slag om standigen. Van de naar raming 116.000 zelfstandigen die in aanmer king komen voor kinderbijslag (inko- mengrens 14,000) hebben er onge veer 82.000 een aanvraag ingediend, aldus de heer Boot, BRAND BIJ BRANDWEER Voor de commandant van de brandweer op Marken, de heer Zeeman, kraaide de rode haan gisteren bijzonder dichtbij, na melijk op eigen erf. Door hooi- broei ging eerst gistermorgen een klamp hooi in vlammen op. Gistermiddag vloog een tweede klamp in brand. De mannen van de heer Zeeman konden voorkomen, dat ook zijn woning verloren ging. De brandweer commandant., die zich beijvert brand door hooibroei op Mar ken te voorkomen, had in alle drukte zijn eigen hooi verge ten Wj Md j Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige slripvirpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 (Advertentie) RADIO TELEVISIE Het grootst is het aandeel der vrou- bert, een Engelse auteur, heeft echter wen in de letteren e.d. (33 procent), een zo volledig mogelijk gebruik gevolgd door de wis- en natuurkun- kunnen maken van de archieven, de (20 procent) en de rechtsgeleerd- Hij heeft gesproken met bevelheb- heid (18 procent), In laatstgenoem- bers en soldaten, met Nederlandse ARlVIfTFM I AFdïWN de faculteit valt de laatste dertig burgers en verzetslieden. Hij heeft CllUNliljifl fjrtlvUIjiN vf LüjIi jaar zelfs een sterke opkomst van de gebruik kunnen maken van dagboe- vrouw waar te nemen (8 procent in ken en uit dat alles heèft hij het ver- 1930). Het omgekeerde geldt voor loop van deze heroïsche maar ver- de tandheelkunde, waar de betekenis loren slag volledig kunnen boeksta- van de vrouw in deze periode is ge- ven daald (van 18 naar 15 procent). het C.Ë.S., dat omstreeks het begin van deze eeuw de meerderheid van de academisch gevormden in een vrij beroep werkzaam Ook de in oml kwamen, doch niet of overblijvende minderheid zal groten- waarheiri he- deels een zodanige hoge positie heb- ben bekleed dat de mate van onaf- d opzienbarendste hankelykheid nauwelijks kleiner „;7 v.„L..w rr was dan die der beoefenaren van vrije beroep. Hibbert gaat ook in op de contro- verse tussen Montgomery en Eisen- blüft echter objectief al geeft hij het gelijk aan de zijde van Montgomery. Hij rekent echter ook af met vele verhalen, die na de slag in omloop kwamen, doch niet of deel, een zodanige hoge positie heb- ^e^ van Ron KoHonri riot rim rrao+o -.row r>ryof. rustten en aaarom is ait epos dn grootsite en opzienbarendste wapenfeiten uit Wereldoorlog II ge worden tot een eerlijk relaas. De schrijver verdoezelt geen fou ten, hij schroeft ook de zaak niet op. Hij vertelt van dapperheid, van laf heid soms, van de desillusie en de wanhoop, maar ook van de mense lijkheid, die beide strijdende par tijen - in het belang der vele gewon den - hebben getoond. Het vermetele plan werd de nood- lottigste vergissing van de oorlog. Bijna 3000 geallieerde gewonden kwamen in Duitse noodhospitalen of Nederlandse ziekenhuizen terecht. Honderden van hen herkregen la ter door hulp van de Nederlandse verzetsbeweging de vrijheid. Veel soldaten keerden in het geheel niet terug. Van de bijna 9000 geallieerde militairen, die ter verovering van de brug waren ingezet, keerden er nau- Tot voorzitter van de koninklij ke Nederlandse Jaarbeurs is voorge dragen ir. W. van Osselen. Zoals be kend heeft de huidige voorzitter, dr. G. van der Wal, de wens te kennen gegeven zijn functie die hij sinds 1957 bekleedt, neer te leggen in ver band met zijn te verwachten benoe ming tot vice-president van de K.L.M. bracht aan het Airborne Museum in kasteel „Doorwerth", aan de begraaf, plaats bij Oosterbeek en aan de Rijn brug. De volgende dag vertrekken de Britten naar huis. De tocht naar de Veluwe wordt ook meegemaakt door brigade-gene raal Anthony Deane-Drummond en Op woensdag 18 september zullen vice-luchtmaarschalk Piper van de vijf parachutisten, van het tiende ba- R.A.F. Beiden hebben een belangrijk taljon „The Parachute Reg", dat op aandeel geleverd in de slag om Arn- 18 september 1944 op de Ginkelse hei- hem. PARA'S UIT SLAG OM OP GINKELSE HEIDE GANGETJE 12 (Advertentie) DE LEKKERSTE Aetherklanken WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1963 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Klaar wakker; lichte gram., reportages, me- ded. en comm. (Om 7.35: Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws en soc. strijdl. 8.18 Lichte gram. 8.55 Kook- praatje. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Klass. gram. 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 Morgenwijding. 9.55 Inzicht en uitzicht, lezing. VARA: Amusements- muz. gr. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Elektronisch orgelspel en zangsol. 11.25 Fluit en piano: klass. en mod. muz. 11.55 Zweeds Radio-ork. en zangsol.: Lichte muz. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Licht instrum. septet (stereofonische uitz.). 13.00 Nws. 13.15 Lichte ork.muz. gr. 13.45 Hoog avontuur, lezing. 14.00 Radio- kamerork. en sol.: klass. en mod. muz. 15.00 Een Intern, belevenis, toespr. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Roemeens ork. 17.30 Tentoonstellingsagenda. 17.35 Lichte gram. 17.50 Reg.uitz.: Ge ven en nemen - Tips voor en van weggebruikers. Zebra Actie '6&. 18.00 Nws en comm. 18.20 Politieke lezing. 18.30 Lichte ork.muz. en zangsoliste (stereofonische uitz.). 19.00 Paulus de boskabouter. 19.10 Jazzmuz. gr. VPRO: 19.25 Voor de jeugd. VARA: 19.55 Rep. voetbalwedstr. Luxemb.- Nederl. te A'dam in de 2de ronde om de Europa-beker voor landen teams. (20.45 - 21.00 Nws en lichte gram.). 21.50 Kaf en koren: weke lijkse notities. 22.00 Tango-rumba- ork. en zangsol. 22.30 Nws. 22.40 Klass. en mod. kamermuz. opn. 23.55- 24.00 Nws. NCRV: 7.00 Nws. 7,10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.45 Elek- tronenklavier gr. 9.00 Voor de zie ken. 9.35 Lichte gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Kamerkoor: klass. muz. 11.00 Inspecteur Scott heeft een idee, detective-spel (1). 11.35 Oude muz. gr. 11.50 Lichte gram. 12.15 Licht pianospel gr. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Licht ork. 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nws. 13.15 Licht instrum. kwintet. 13.35 Mod. kamermuz. gr. 15.00 Joodse melo dieën gr. 15.20 Klarinet en piano: mod. muz. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Jazzperspektief. 17.40 Beursber. 17.45 Kapel van de Kon. Luchtmacht gr. 17.50 Licht instrum. kwartet. 18.10 Mannenkoor en sol. 18 30 Het Spek- trum: lezingen. 18.45 Zuid-Duitse klanken gr. 19.00 Nws en weerpr. 19.10 Muz. van het Leger des Heils gr. 19.30 Radiokrant. 19.50 Poolse volksliederen en -dansen gr. 20.00 Radiophilharmonisch ork. en solist: mod- muz. 20.45 Hofvijverhistories, een prelude op Prinsjesdag. 21.15 Vo caal ensemble en Amsterdams kamer- ork.; klass. muz. 21.50 Kanttekenin gen. 22.00 Licht voc. ensemble en licht instrum. kwartet, opn. 22.30 Nws en SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte gram. 23.10 Bij de gratie Gods, klankbeeld. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.40 De Verrekijker, jeugd journaal. KRO: 19.30 Van onze sport redacteur. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Muzikaal progr. 21.20 De Flint- stones, tekenfilm. 21.45 Sobba, film- rep. over het land van de Masai, 22.15 Epiloog. NTS: 22.25-22.30 Jour naal. DOOR L. VAN HILLEN Luuk hield hem een geopende si garettenkoker voor. „Steek 'ns op, vader van Grietje", zei hij goedge humeurd en Gerard meende iets van begrijpen in zijn ogen te bespeuren. „Maak je maar geen zorgen, ze komt best terecht, nou de goeie fee erbij is". Gerard wist, dat hij eigelijk deze jongen dankbaar moest zijn, die hem ervan redde een totaal fi guur te slaan. misschien was hij nog niet eens zo kwaad de kelner stond al naast Gerard. „Uw jas me neer", ziezo dat heibeltje was netjes de wereld uit, geen herrie in de zaak, die vent leek niet eens zo'n idioot als er hier wel kwamenwie weet wat je nog voor trammelant kon krijgen. Hij zuchtte van verlichting toen „die oude baas", met een laatste blik naar de bar, achter het ver kleurde gordijn verdween. Buiten motregende het. Gerard zoog de buitenlucht diep in zijn lon gen, voelde als een weldaad de voch tige koelte op zijn gezicht. Als een automaat schoof hij de straat uit, niet lettend op de aanprijzingen van de portiers buiten de lampjes-ver lichte cabarets. Op een hoek was 'n taxistandplaats. „Krasnapolsky", zuchtte hij en liet zich, doodmoe weggezakt op de ach terbank, naar ztfn hotel rijden. „Ze komt zo", zei Stella. „Koffie, meneer Bakker?". „Graag", zei Gerard dankbaar. Deze Stella Rijvers begon h\j te be wonderen. Zo zeker van haar zaak, zo rustig in haar optreden. En, on der een mom van cynische onver schilligheid, toch een groot verant woordelij kheidsbesef „Is 't nog laat geworden, gisteren?" probeerde hij' te schertsen, maar het lukte hem niet. Hij was te zeer ge spannen. „Welnee. We zijn al gauw naar huis gegaan en Greet kon niet op haar benen staan van de slaap. Ze zal nu wel een beetje opgeknapt zijn. Nou, meneer Bakker, ik moet nog even weg, wacht u hier maar op Greet". En weg was zetactvol, begreep hij, vader en dochter samen- latend. Even later stootte Greetje de deur open. Ze zag er niet meer zo ver fomfaaid uit als de vorige avond, maar haar gezicht was bleek en haar ogen stonden dof. „Hallo, vader". „Zo, meid". Hij probeerde het op- gewekt-joviaal te doen klinken. „Ik was toch in de stad, ik kwam je maar 'ns opzoeken". „Ik was gisteravond niet zo lek ker", probeerde ze ziah te veront schuldigen. „Nee, daarom ben ik nu even langs gekomen". Aan de gebeurte nissen van de vorige avond wilde hij liever niet herinnerd worden. „Komt u zomaar 'ns langs?" „Nou. inderdaad ja. Ik logeer in de stad. Ik had je gisteren willen halen om samen met je te gaan eten, ergens. Maar je was uit, vertelde Stella. Nou ja, de rest weet je". „U had daar niet moeten komen... 't Maakte zo'n gekke indruk. Net of ik door m'n vader uit de kroeg ge haald werd". ,,'t Kwam er in feite wel op neer, vond je niet?" Gerard, die besloten had, kalm en rustig te blijven, voelde hoe z'n hart alweer sneller ging kloppen, hoorde z'n eigen stem scher per dan hij had gewild. Wat beziel de hem was hij zo onevenwich tig? En opeens voelde hij weer de dreiging van die stekende hoofd pijn. „Hm". Ze haalde haar schouders op, roerde lang in haar koffie. Zoals ze daar zat, was ze hem ver en vreemd. Hij zooht naar de. woorden om het gesprek voort te zetten. „Ik sprak gisteren toevallig ptro- iessor Teerlinok en die vroeg me waar je bleef'. „Hij zal me wel gemist hebben". Het klonk sarcastisch. „Nou, dat bleek". „Hij redt het wel zonder mij". „Maar red jij het, je studie, bedoel ikzonder hem?" „M'n studie nou, die interes seert me geen biet meer". „Kom, kom", probeerde hij, „dat meen je niet". „O, dacht u dat? Nou maar 't kan me geen cent meer schelen. Niks kan me meer schelen". „Greet, is dat nou aUeen om. „De hele wereld is alleen maar rottigheid". Hoe moest hij haar uit deze de- morgen-na-gisterenavond-stemming halen? „Je ziet het te somber in". „Wat weet u daarvan?" „Kind, ik heb toch ook m'n zor gen en „U!" Er klonk minachting in haar stem. „U hebt alleen maar zorgen om straks Kamerlid te worden". Hij wist haar veroordeling onbil lijk, maar de kern van waarheid er in striemde hem. „Nou nou „Ja, nou zit u hier opeens. Omdat u van Teerlinck gehoord hebt dat ik er de kantjes afloop. Ja, ontken het maar niet". ..Greet, voor ik de prof gesproken had, was ik al van plan „Goed, maar toen moest papa op eens op pad om z'n dochter uit het verderf te redden, om me gisteren bij de jongens weg te halen. Omdat u bang was dat ik gekke dingen zou doen". „Nou daar was ik bij jou niet bang voor probeerde hij te ver goelijken. Moest ieder gesprek dan altijd derailleren, begreep hij zijn eigen kinderen niet? „Nee, daar was u niet bang voor" herhaalde ze verachtelijk. „En waar om niet? Omdat u dacht: zoiets doet mijn Greetje niet? Wat weet u daar van? Wat weet u van wat ik doen zal en niet doen zal? Geloof maar niet dat ik me ergens anders aan stoor dan waar ik zelf zin in heb als ik iets niet doe, is het omdat ik er geen zin in heb, maar zeker niet omdat ik het brave Greetje ben van vroeger". „Je schijnt te vinden dat je erop vooruitgegaan bent". „Inderdaad, in één opzicht: m'n ogen zijn opengegaan voor alle rot tigheid. De mensen waar je het van hebben moet, daar heb je niks aan. De een laat je in de steek, de ander laat je barsten en als ze dan bang zijn dat je het verkeerde pad opgaat, zoals dat heet, dan komt je vader als een heilsoldaat de kroeg in en zegt: ga mee naar huis!" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2