ZUINIGE WONINGWET-WONINGBOUW BEDROOG DE WIJSHEID ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 (KVP) de onlangs door de raad aange nomen politieverordening in herinne ring, ten aanzien van het veroorzaken van overlast door het parkeren en uit stallen van autovehikels, welke niet meer aan het normale verkeer kunnen deelnemen. In concreto wees hij hierbij op de situatie in de Langehorststraat, waar vaak vele oude autovehikels, be- ttt i stemd voor het houden van zogenaamde pen Werken en van Amerikaanse autocrosses, geparkeerd worden, en in de weekeindavonden en nachten vaak worden aan- en afgevoerd, GEEN AANSPRAKELIJKHEID hetgeen een bijzonder storende werk zaamheid voor de buurt met zich mee- Wethouder Dekker wenste echter nog brengt met grote nadruk te verklaren, dat noch Burgemeester De Kool wenste het gen in de Vlietwijk. Alle mededelingen de architect, noch de aannemer voor politionele beleid in het algemeen niet GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN bleek de raad van Voorschoten al zijn financiën, energie bewaard te hebben voor de be handeling van een der laatste voorstel len op de agenda, dat van de waterover last en het verzakken van de schuurtjes van twee complexen woningwetwonin- en voorstellen gingen praktisch als ha merstukken onder de hand van burge meester De Kool door. Het voorstel tot verhoging van de kledingtoelage aan het gemeentepersoneel werd echter te- ruggenomen - naar aanleiding van génvaii"hinderingen enige opmerkingen van de heer Van Eerde (PvdA) bijgestaan door de heer Huizinga (PC) om opnieuw door de commissie van gezamenlijk overleg te worden bezien. Het feit, dat van meer dan 100 wo ningwetwoningen de schuren zijn ver zakt, de brandgangen en paden voort durend onder water staan en de nood zakelijk te treffen voorzieningen thans 86.700 gaan kosten, zat de raad ken nelijk zeer hoog. Ing. Bakels (PC) was persoonlijk zich ter plaatse op de hoogte wezen stellen, en had grote gebreken aan deze woningen geconstateerd, acht te de gronddekking van de schuurfun- deringen veel te gering en vond de voor gestelde te treffen voorzieningen slechts provisorisch. Hij stelde voor om het voorstel in te trekken en de zaak geheel opnieuw te bekijken. Dr. Pels (PvdA) stelde enige algeme ne beleidskwesties aan de orde. Hij vroeg zich af of er bij de bouw van deze woningen voldoende overleg is ge weest tussen de architect, de aannemer, het gemeentebestuur en het polderbe stuur, en of er voldoende toezicht is uit geoefend door -de dienst van Openbare Werken. Is de dienst van Openbare Wer ken, juist met het oog op de ontwikke ling van ons dorp wel opgewassen tegen zyn taak. Wijzend op art. 38 van het reglement vroeg de heer Pels of hier niet de architect aansprakelijk kan ge steld worden, en of deze niet de kosten voor zijn rekening moet nemen. De heer De Groot (WD) achtte de voorbereidingen by de bouw van deze woningen beslist onvoldoende en wees op het feit, dat het college, bij het oppe ren van klachten en moeilijkheden steeds heeft gesuggereerd dat het niet deze gang van zaken aansprakelijk kim- ter discussie te stellen in de raad, doch nen gesteld worden. zegde in dit geval een nader onderzoek Ir. Rombouts wenste in ieder geval uit en het nemen van maatregelen toe. deze fout, deze les te trekken dat nooit Alle raadsfracties betuigde him in dient bezuinigd te worden op het leg- stemming en waardering, op initiatief van mevr. Stoker (PvdA), met het jaar- Bij de rondvraag bracht Drs. Plomp verslag van de schoolartsendienst. In verband met de naderende Prinsjesdag is de gouden koets met een legerwagen teruggebracht naar de ko ninklijke stallen in Den Haag. De koets was deze zomer te zien in het Nationale Rijtuigenmuseum in Leek. (Advertentie) KATWIJK lem, en Alida M. v. d. Meel; Willem F Beunderman, te Leiden en Carla Pieper; Adrianus P. A. Vermeulen en Josephina M. de Ree. Gehuwd: J. J. A. Zoet en J. Th. C. v. d. Ham; P. J. A. Roozen en M. C. N. v. Gerven; J. v. Hal en S. Baak; N. J. Dol en A. H. de Leeuw. NOORD WIJKERHOUT Herfstwandeltochten van D.I.O. - Geboren: Mlarijke dr. v. A. Haas- K> erg is en dat het welVorfTkcïS! poot en J*. de Vrei^d; Pieter at v. Wij hebben - aldus spreker - goed- van Duim en L van der Plas; Hope woningen willen hebben. Wij heb- dr; V-J- A- jan Duyn en J. ben ze, maar ze zijn er dan ook naar. ^aasnoot NancJe M. dr. v. J. H. Bar- Hij stelde voor een diepgaand grond- 'else «l C- K- Valkema; Maartje G. onderzoek te laten instellen, ook voor dr;,v'JIJ- Verdoes en J. Plug; Petro de andere complexen woningwetwonin- peda J C. van der Plas en N. de geTL Best; Dark zn. v. H. Girunstra en J. Ir. Rombouts (KVP) maakte onder- J,™ der .Marei; Pari M. an. V. J. «cheid tussen de oorzaak van de water- ®- Hgershuizen en M. Oositerbaan; De wandelsportveremgtng „D.I.O." overlast en het verzakken van de grond Pi0*" zn- v. P. Hovers en W. van te Noordwijkerhout organiseert op Hij kon dus akkoord gaan met een ge- Leeuwen; Johanna E. dr. v. M. J. van zaterdag 21 september a.s. haar jaar- deelte van het voorstel, de aanleg van ^er Stluijs en H. J. Hiess; Eric P. M. lijkse wandeltochten over afstanden een riolering en het plaatsen van kol- v- J- van Schie en M. G. M. van 10, 15 en 20 kilometer. Deze wan- ken. Hy wees het denkbeeld, dat de ar- Hopman; Leendert D. zn. v. W. Barn- deltochten brachten vorig jaar 850 chitect of de aannemer voor deze ge- k°orn en A van Duyvenvoorde; Will- wandelsportliefhebbers op pad. Ook volgen aansprakelijk zouden kunnen helmiina L. dr. v. J. Krijgsman en J. nu kunnen de deelnemers weer ge worden gesteld volstrekt van de hand. E- Mulder; Miartinus zn. v..M. J. Dul- nieten van de prachtige parkoersen, Eerder achtte hij de dienst van Open- fer en D- Hulk. uitgezet rondom Noordwijkerhout. bare Werken aansprakelijk. Ondertrouwd: N. van Beelen en De deelneming is opengesteld voor P. D. Nijgh; C. G. Pronk en G. Tim- individuele wandelaars en voor ver- TE ZUINIG mers; C. Krijgsman en J. van Duij- enigings- en schoolgroepen. Starten venbode; T. M. den Duik en G. K. tussen 14.15 en 14.45 uur vanaf de Wethouder Dekker wiens netelige van PI38; J- van Duij venbode en toneelzaal der St. Bavostichting, positie aanmerkelijk minder netelig G. J. van Elten; M. van der Plas en Langevelderweg, Noordwijkerhout. werd beschouwd door het feit, dat hij Klok; J. van der Meij en A. Kuijt. Inschrijfgeld: Junioren van 8 t.m. 15 toenmaals geen wethouder van Open- Getrouwd: W. N. Zwanenburg en jaar één gulden; senioren van 16 jaar bare Werken was doch „slechts" B. V. de Bruin; F. J. L. Verberg en en ouder 1,50. raadslid weet de oorzaak van deze C. G. M. Moerkerk. Er zyn veel extra-pryzen beschik- zeer betreurenswaardige gang van za- Overleden: M. de Jong, 6>1 jaar m,; baar gesteld o.a. door de gemeente ken aan het algemene Overheidsbeleid, O. van Weizen, w. v. N. Messenma- Noordwijkerhout, het bestuur van van welke regering dan ook, door veel ker, 85 jaar vr. te weinig geld voor woningwetwonin- LISSE de St. Bavostichting, de toneelver eniging JAJA enz. Groepen van wandel- en sportver enigingen, van scholen en eventuele andere groepen zullen afzonderlijk worden beoordeeld en voor hen zijn F. C. Laus; Bianca Jacoba Cornelia aparte prijzen beschikbaar. gen disponibel te stellen. Bovendien aldus wethouder Dekker was ieder een afhankelijk van de richtlijnen van de Provinciale Directie van het Minis terie van Volkshuisvesting, binnen wel- ke riehtlijnen zus of zo gehandeld dien- d v p jj Struive en J. S. A. Neder- Voor deelname aan deze wandel de te worden. pelt; Paulina Martina Maria clv. P. tochten kan men zich aanmelden bij Het toenmalige college van b. en w.. j M. v. d. Voorn en H M. Schoone; J. den Elzen, Bavolaantje 2, Noord, tdsmede van de raad, had slechts de Cornelia Anna Maria d.v. C. G. Weij- wijkerhout; J. Brabander, Duin en keuze tussen het bouwen van woningen ers en M Huizing; Antonius Leonar- Dal 9, Noordwijkerhout; en W. Plug, door toepassing van bezuinigingen, of dus Johannes z.v. M. W. v. Noort en Julianastraat 48 te Noordwyk. het niet bouwen van woningen. Beide jt g. M. Droogh; Enno Mendiks z.v. colleges hebben zich toenmaals akkoord w. E. Steenbeek en A. J. P. Nieu- Bliksemaktie voor negerstam. - verklaard met het eerste standpunt, het wenihuis; Jacoba Margaretiha Maria Op woensdag 11 september a.s. gaat bouwen van woningen. Met de gevolgen d.v. E. C. v. d. Meer en A G. M. hiervan worden beide colleges in zijn Beelen; Leendert Cornelis z.v. L. huidige samenstelling thans geconfron- Broekhuizen en M. J. v. Buijtene; negernomadenstam van de Masai. Die teerd- Janet d.v. J. v. 't Oever en J. Alle- avond zullen achtereenvolgens pers, Alle fracties gingen uiteindelijk, na bias; Elisabeth Anna Maria d.v. G. radio en televisie de aandacht van een zeer objectieve uiteenzetting van de E Lagerweij en B. P. M. v. d. Werf. lezers, luisteraars en kijkers vesti- burgemeester, akkoord met het voorstel, Ondertrouwd: Martinus P. S. Busch- gen op de nood onder het Masai- ónder mededeling dat een en ander nog man en Maria A. R. Beugelsdajk; volk. nader zal worden besproken in de com- Bernardus G. v. Wooning, te Haar de katholieke jeugdbeweging een bliksemaktie voeren ten bate van de Leest dus allemaal aanstaande In Barneveld is vrijdag het huwelijk voltrokken tussen de Ambonezen Leonora Enselina Sopmena (35) en Ro bert Domingus Loupaty (27) uit Wormerveer. In de Constantijn Huygensstraat in Wormerveer was een 37 meter lange tent opgetrokken voor de 300 bruiloftsgasten. dinsdagavond goed de krant, luister naar de radio en kijk van 10 uur tot half elf naar de televisie. Elders wordt direkt na de uitzen ding een lij stencollecte huis aan huis gehouden. In de Bollenstreek doet men het anders. U krijgt allemaal een girostortingsbiljet thuis bezorgd om het geld rechtstreeks aan de pen ningmeester van de aktie over te maken. Het gironummer is 571800 ten name van penningmeester Aktie Masai Bollenstreek te Hillegom. P.V. „De Duinklievers" Uitslag van de wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Vilvoorde op zondag 1 september 1963. Afstand pl.m. 149 km. In concours 167 duiven. Gelost te 8 uur met zuidoostenwind. B. v. d. Linden 1, 3, 7, 10, 16, 18; H. de Kan 2; C. P. v. d. Berg 4,5, 9; H. Dijkstra 6, 14, 17, 21; J. v. Gylswijk 8, 15, 23; A. Plug 11, 22; Gebrs. Pas- schier 12; Looyestein-v. d. Burg 13, 19, 25; K. Duivenvoorde 20, G. A. Duivenvoorde 24. Geboren: Carola Maria, d.v. G. J. de Jong en J. W. Heemskerk; Maria Johanna Petronella, d.v. J. J. Koo- men en M. C. van den Burg; Helena Maria Sophia, d.v. J. N. van den Burg en H. M. Rutgrink; Johannes Marinus Cornelis, z.v. C. A. van der Slot en C. H. Reekers; Theodora Ge- rarda, d.v. A. C. van den Berg en W. C. van Dongen; Bartholomeus Laurentius Wilhelmina, z.v. B. L. den Elzen en J. M. J. Heemskerk; Antonius Cornelis Maria, z.v. L. A van Roode en M. T. Kortekaas; Cor nelia Johanna Maria, d.v. J. A. Zwaan en E. W. Geer lings; Simone Johanna Maria, d.v. C. Klinkenberg en W. J. Terhorst; Robertus Bernar dus, z.v. E. G. van Dam en M. A. A. van Kampen. Ondertrouwd: P. J. van Rooyen, oud 28 jaar en G. A. Geerlings, oud 22 jr.; L. T. P. van Doorn, oud 23 jr. en J. E. T. Pennings, oud 22 jaar. Getrouwd: C. J. W. Wijnands, oud 26 en P. B. Gevers, oud 24 jaar; T. J. Kret, oud 29 jaar en M. J. M. van den Berg, oud 26 jaar. Overleden: Carolus H. G. M. Ruig- rok, 23 mnd.; Frederik W. Knuppel, oud 88 jr. w.v. J. C. Appels; Jacobus C. A. Sens, oud 69 jr. ev. J. E. Bronk- horst; Johannes P. Jansen, oud 86 jr. w.v. J. Schikhof. VOORSCHOTEN Duivensport De postduivenver eniging „De Zwaluw" hield 'n wed vlucht met oude en jonge duiven. Navluehten vanaf Vilvoorde, afstand 135 km; gelost om 8 uur met Z.O.- wind. Aankomst eerste prijsduif 9.23.03, snelheid 1610,87 m per min.; aankomst laatste prijsduif 9.37.36, snelheid 1370,71 m per min. De prijzen werden als volgt be haald voor de eerste tien aankomen den: J. P. v. d. Assem 1-13-16-18-19- 38, J. Heijne 2-3-11-21-28, A. de Graaf 4-12-33, J. Roessen 5-24, D. Maat 6- 10-15-36-37-41, D. Tuyl 7, P. J. de Haans 8, A. G. Kleiweg 9-25-27-35. Geboren: Catharina Maria J., dr. van G. A. M. van Wissen en C. M. J. van Bohemen; Barbara G. U., dr. v. A. H. Diekstra en R. I. K. Strache; Jacoba ,G. M., dr. v. A. W. Edelaar en A. C. van der Geest; Antonia F. M., dr. v. B. J. Rozema en M. L. M. Hersbach. Paul Robert, zn. v. F. van Reek en P. M. Slats. Ondertrouwd: Anton v. Duin, 28 jaar en Hendrika Eisma, 22 jaar. Gerrit A. Kom, 21 jaar (Rijnsater- woude), en Leuntje L. A. Smit 22 jr. Henricus J. St. Corel, 24 jaar (Was senaar), en Hendrika J. van der Poel 21 jaar; Petrus Chr. Nederpel, 26 jr. (Schipluiden) en Antonia Chr. M. Bakker, 26 jaar. Gehuwd: Willem F. Kapaan, 26 jr„ (Leiden), en Geetruida E. A. Eriks, 23 jaar; Ludovicus C. Nouwens, 23 jaar, en Renate J. S. George, 23 jaar. Andries Linschooten, 23 jaar (Lei den), en Hendrica A. v. Egmond, 24 jaar. Overleden Jacobus Zonneveld, 72 jaar; Frances O. Mines, 46 jaar, echt genote van Van Steijn; Eeuwk Kamp man, 68 jaar, echtg. van Ilamersma; Pieter Schouten, 74 jaar. WASSENAAR Volleyballen by „Raaphorst" JZTDe volleybalsport, die de laatste jaren in ons land zeer populair is gewor den, kan in Wassenaar worden be oefend bij de r.k.s.v. „Raaphorst", 'n nog jonge vereniging, die 7 jaar ge leden werd opgericht. Raaphorst neemt aan de competitie van de af deling Leiden deel met 2 dames- en 8 herenteams. De bedde eerste teams spelen in de tweede klass en de bei de 2e teams in de 4e klasse. De train ing wordt gehouden in de gymnas tiekzaal van de St. Jan Baptistschool bij Deyleroord en wel voor de dames op maandag van half 8 tot 9 uur en voor de heren van 9 uur tot half 11. Bovendien bestaat er ook voor he ren-veteranen na half 11 maandag avond gelegenheid de sport te be oefenen. R.K. dames en heren die zich tot deze sport voelen aangetrokken zijn van harte welkom op de trainings avond. Geboren: Leonard us A z.v. L. J. Hoogeveen en M. J. A. Engdes; Char les M. C. z.v. A. M. C. Stok en H. v. Es; Theodorus G. z.v. A. J. Vosse en A. J. Wasselink; Robert J. M. z.v. T. G. M. de Jong en J. S. Grunde- ken; Leonardus A. a.v. L. A. Diemei en E. Hoogteijling; Johannes A. M. z.v. A. J. Dielissen en G. M. Ver hoeven. Ondertrouwd: C. v.d. Merwe en A. Trommel; J. Terpsüra en M. M. Deen (Bodegraven); J. A. Visser (Den Haag) en A. A. Dolmans; G. Riem Vis (Den Haag) en G. B. I. Oosterveen. Getrouwd: A Looijestyn en G. de Be9t; G. Hakvoort en T. Kieft; L. D. J. de Lange en C. H. Dijkman; L. J. Wassens en L. Ringnalda; K. de Graaff en W. M. Blom; D. W. Aninis en T. Reijnierse. Overleden: T. Ebenau 2j. (Den Haag); Annemieke T. Beute 2j. OEGSTGEEST Geboren: Hubertus Adrianus Ge- rardus, z. v. A. J. H. van der Voort en C. M. G. Riem; Stephanus Wil helmus Johannes z. v. J. G. L. Hoo geveen en M. G. J. Alkemade; Cor nelis A. L. z. v. T. C. van Steijn en M. E. G. Geerlings; Andries z. v. A Nek en M. A. de Niet; René Pie ter z. v. P. Bulthuis en W. M. Ta verne; Clasina Yvonne d. v. B. Star en J. Mensink. Ondertrouwd: J. B. Nouwens en J. Vryenhoek; J. P. Rijnbende en I. Mi edema. Getronwd: C. J. A Opdam en J. A. M. de Ruijter; J. Fenijn en V. C. M. Willems; J. de Vries en C. Kam- ma; A. Oegema en A. Ellerbroek; T. Kraaijenbrink en A. H. Bos; W. G. de Ruig en J. Veenbaas. Overleden: J. J. Bazelmans; G. J. Braun wed. v. F. J. Wegenaar. HAZERSWOUDE Harmonie aan de deur Van 9 t.e.m. 14 september houdt de Harmo nie van Hazerswoude een huis-aan- huis-collecte ter versterking van de kas. BODEGRAVEN Duivensport De Snelvlucht vloog vanaf Vilvoorde over een afstand van 130 km. De duiven werden gelost om 8 uur. Aankomst eerste duif 9.22.16 uur. Gemiddelde snelheid 1595 m. per minuut. Uitslag: K. Stikkelorum 1; J. van Rijn 2, 9; T. Sterk 3; C. v. d. Hey- dien 4, 6; J. Sterk 5; N. van Bentem 7; D. van Rijn 8, 10. De Blauwe Doffer vloog eveneens vanaf Vilvoorde. In concours waren 75 duiven, die om 11.30 uur gelost werden. Aank. eerste duif 13.06.27 u., gemiddelde snelheid 1325 m. per mi nuut. Uitslag G. Salomons 1, 4; R. v. Vreedendiaal 2; J. Gelderblom 3; G. Kroon 5, 7; J. v. d. Lagemaat 6, 8; R. v. d. Rijst 9; J. v. d. Heyden 10. Geboren: Henny zn van H. v. Eg- domde Ruyter; Johann-a H. dr van G. van WijkVoordouw; Adriana dr van A. de Graafvan de Heuvel; An- gelique M. dr van H. Lansweers Dolle; Henriette dr van J. Mostert Wassink; Leendert zn van C. van der BeekJansen; Nicole H. dr van J. ZwaneveldHolterman. Ondertrouwd: P. Meyer te Hazers woude en H. Walraven; J. Poot te Voorburg en H. K. Klein; C. Vos en C. Jelluma; J. Kalkman en E. Boelen; C. van Peperstraten en C. Verwey. Gehuwd: W. van Holst en P. Bal- legooyen; H. v. Niekerk en P. Moons B. de Jaong en C. de Koning; C. Dek ker te Den Haag en -T. Jansen. Overleden: F. van Katwijk 81 jr.; Ph. Jongeneel 71 jr. Be heer Hubert, jagermeester en leider van een meute in de Franse stad Nevers, verzorgt behalve zijn honden en paarden ook een hert, een hinde en een wild zwijn. Het zwijn, Nenette, dat uit de omgeving van Orepy komt, waar het als big werd gevangen, heeft voor een suikerklontje wel een dansje over.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 11