RAAD TOONDE GEEN INTERESSE VOOR HET OUDE GEMEENTEHUIS Weerbericht DONDERDAG 5 SEPTEMBER 196J DE LETDSE COURANT PAGINA 3 GEMEENTERAAD OEGSTGEEST Tenslotte ging men met het voor stel tot verkoop van genoemde gron den akkoord. Na een onderbreking van twee maanden vanwege de vakanties kwam een „veer" gelaten van 17.000 gulden, gisteravond de gemeenteraad weer bijeen in de raadszaal onder voorzitter- een bedrag dat ergens anders weer schap van burgemeester H. du Boeuff. Men deed in betrekkelijk korte vandaan moet komen. Ujd een groot aantal agenda-punten af waarbij „uitputtende" discussies niet aan de orde kwamen. De raad was, op mevrouw O. Samkalden (PvdA) na, voltallig bijeen. Het deed de voorzitter veel genoegen wethouder J. F. M. Steenmetser, welke geruime tijd wegens ziekte afwezig is geweest, weer welkom te knnnen heten. Bij de ingekomen stukken bevond zich o.a. het besluit van G.S., goed gekeurd bij K.B. van 22 april jl. waarbij de jaarwedde der wethouders met ingang van 1 juli 1963 is vastgesteld op 4200 per jaar. Aan de heer A. Vermaas werd het ontslag als lid van het H. Geest Arm bestuur (wegens vertrek uit de gemeente) eervol en onder dankbetuiging verleend. Grond vrijgegeven voor woningbouw VOORMALIG RAADHUIS In de vergadering van 10 juli j.l. is de beslissing op het beroep van de heer H. A. Hogervorst tegen de aan schrijving tot het treffen van voor zieningen aan het pand Wyttenbach- weg 25 aangehouden. Het college heeft zich inmiddels over deze aan gelegenheid beraden, mede naar aan leiding van gemaakte opmerkingen. Zij handhaven hun voorstel, waarbij het aanbrengen van een dakbeschot echter komt te vervallen, hetgeen Van het verzoek van het „Groene den met kunstgrepen aan zodat er een aanzienlijke besparing betekent Kruis" en het „Wit-Gele Kruis" om toch gebouwd kan worden. De heer op de reparatie-kosten. Men ging er met ingang van 1 januari 1964 het Van der Voort (KVP) 9telde dat er mee akkoord het beroepschrift van subsidie te verhogen zal een pread- aan die kronkelwegen niets valt te de heer Hogervorst ongegrond te ver vies gesteld worden. doen. Het belangrijkste is, dat de wo- klaren. De heer Van der Hulst stem- By de raadsbesluiten die door G. ningen er komen. Hij vroeg of b. en de tegen. Hij pleitte voor het behoud S. zijn goedgekeurd, bevond zich o.a. w. al eens kontakt hadden opgeno- van het oude raadhuis en stelde voor, het raadsbesluit uitbreidingsplan men met een aannemer, die de wo- dat er een stichtingsbestuur gevormd Oegstgeest Noord-Oost 1962 met uit- ningen kon bouwen voor een huur zou worden van lieden die oude ge- zondering van de mogelijkheid tot van 80 gulden p.m. De voorzitter ver- bouwen wilden conserveren voor het stichten van een- of tweekamer- klaarde dat meerdere malen kontakt Oegstgeest. Mevrouw Smits zag er woningen. is opgenomen, maar dat er bij deze ook wel iets in en de heer Kaptein Naar aanleiding van de door de prijs een garantie gevraagd werd wilde wel gaarne weten waarom men heer Brouwer (pc) in de raadsver- Voor de bouw van 100 woningen per geen pogingen in het werk stelt het gadering van 10 juli gestelde vraag jaar. Een toezegging die alleen een pand voor de gemeente aan te kopen, betreffende de verhuur van volks- grote gemeente kan doen. De heer De voorzitter deelde mede, dat het tuintjes, delen B. en W. mede, dat Kaptein (PvdA) vroeg zich af of er oude raadhuis niet zo oud is als bijv. van 29 tuintjes er 21 zijn verhuurd, intergemeentelijke weg geen Toorenveld. Tevens is er een bedrijf 1,n j bedoeling in het na- aansluiting verkregen kon worden, in gevestigd, dat zeer moeilijk van jaar de bekendmaking nog eens te Mevrouw Smits verklaarde tegen de deze plaats weg kan. herplaatsen. gang van zaken te zijn. Men had hier (Wordt vervolgd) Na stemming werden benoemd tot leden van de commissie van advies der woonruimtewet, voor het tijdvak van 1 oktober 1963 tot 1 oktober '64: mevr. G. Bouma Voetberg, mevr. G. A. Kramers-de Vlaming Pleysier; de heren G. Blansjaar. F. L. Stenfert Kroese en J. J. Thorn. Mevr. M. E. A. Roelofs-Woesten- Clubhuis Leiden-Noord binnenkort open GEM. AANKONDIGING VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, Het nieuwe clubhuis voor het jeugd- dat de van Disselbrug (over de Zoe- werk te Leiden, geschenk van de terwoudsesingel) met ingang van 10 burg werd benoemd tot onderwijze- stichting Madurodam aan de ge- september a.s voor de duur der res in vaste dienst aan de Terwee- meente Leiden, zal op woensdagmid- werkzaamheden, verband houdende V c dag 25 september aanstaande om half met de vernieuwing van deze brug, drie officieel worden geopend. Het zal worden afgesloten voor alle ver- T^n*" I r""oc clubhuis ligt aan de Bernhardkade keer. in Leiden-noord. leraar van het bijzonder gymnastiek onderwijs werd eervol ontslag ver leend. WINKELSLUITING De raad ging akkoord met het voor stel van B. en W. de verplichte win kelsluiting van de kappersbedrijven te verplaatsen naar maandag. Hier mede wordt dus aan de behoefte van de kappers een lang weekeinde te hebben tegemoet gekomen. AANKOOP GROND BOUWGROND Schouwburgvereniging - zet onverflauwd activiteiten voort GEMEENTEBEGROTING 1964 UITGAANSDAG GEHANDICAPTEN Een grote groep gehandicapten zullen met plezier terug denken aan dins- Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaal de in de artikelen 228 en 253 der ge meentewet, dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1964, alsmede de begroting voor dat dienstjaar van de Het bestuur van de Leidsche takken van dienst, aangewezen Schouwburgvereniging zet, zolang er krachtens artikel 252 der gemeente- nog geen nieuwe schouwburg is, zijn wet, op de secretarie der gemeente activiteit onverflauwd voort. Er voor een ieder ter lezing zijn neer- worden weer, zoals reeds vele jaren gelegd en tegen betaling der kosten De raad ging akkoord met verkoop het geval is geweest, twee series algemeen verkrijgbaar zijn gesteld, van bouwgrond: a. aan de woning- abonnementsvoorstellingen gegeven, Leiden, 5 september 1963 bouwvereniging „Bnitenlost" voor de wederom op maandag en dinsdag- (Advertentie). bouw van 20 eengezinswoningen. De av°Tnd\ A huur van deze woningen (uit het con- Het heeft contracten afgesloten met tingent 1963) zal 19.80 per week be- z<* gezelschappen die steeds meer. dragen; b. aan het bedrijfspensioen- v°°r zlfh- bepaald type fonds voor de klein-metaatayverheid SÜ brengen zodat te Den Haag voor de Doow van U ««rte afwisseling te verwachten is flatwoningen en 17 eengezinswonin- vïr *£5» het prachtige uitstapje, dat gen aan de Dahlialaan; c. aan Hol- dlh! daS gemaakt hebben. Hoewel het 's. weg'» Bouw- en Aannemingsbedrijf te .J&SrSStalmorgens regende bij het vertrek. Utrecht voor de bouw van woningen vertrokken de gehandicapten m op* aan de Dahllalaan en de Clematis- reve^wradt het'tederjaarmoeilijker Perbeste stemming met drie bussen taan. De grond wordt aan de Mij. e gróteg^lschw- naar Zandvoort waar in de „Roton- Hoiweg verkocht voor 17.000 gulden «».?i JIhw tï^tiürlSk de" koffie werd gedronken. Dear pen samen t6 stellen, net is clan ook - - j minder dan de vastgestelde prijs. het bestuur van de Leidsche 9 oot de zo?. zich blJ d z°nni,gQ Namens de WD-fractie verklaarde Schouwburgvereniging verheugend lïïïï de heer Dunné, dat de regering voor- en zeker ook een grote verdienste, p waarden stelt aan goedkeuring van dat het voor het nieuwe seizoen J222L woningbouwprojecten, die de ge- twee series van voorstellingen van de A prachtage rit de^ lunch gebruikt meenten uitvoeren. Voorwaarden, die beste gezelschappen heeft kunnen we in ..^-"vermaak V zodanig zijn, dat bij strikte nakoming samenstellen. «lnS m«n, opgewekt door via Aik- ervan geen enkele woningbouw- en Opgemerkt moet worden, dat het h»t^Rner^of premiewoning gebouwd kan worden, onmogelijk is om reeds aan het be- neer dehooMsted, waar botdmer ge- De gemeenten vullen deze voorwaar- gin van het seizoen de stukken op brudrt werd m de AmsteUwek te geven, omdat de gezelschappen re- Hierna ging het weer op Legden aan gelmatig nieuwe stukken uitbrengen, v/ai'r bussen omstreeks half tien die ook gekozen kunnen worden. aankwamen. Men kan alle gewenste inlichtingen Mevrouw Chreygton. Wiarda Bek- krijgen in de Schouwburg, Oude Vest manstraat 29 te Leiden, verzocht ons 43 te leiden, tel. 20195. bekend te maken, dat men zich voor de mvalidenbond „St. Lidwma by ï/l f haar kan aanmelden. Kioosterieest JONGDIERENKEURING L.P.K.V. HOE VOND U HET? „Met veel genoegen hebben mijn vrouw en ik de avonden gevolgd. Ik ben er van over tuigd, dat wij veel hebben ge leerd en misschien ook afge leerd". „Ik moet zeggen dat het voor mij persoonlijk vele nieuwe ge zichtspunten heeft opgeleverd; een heel nieuwe kijk op de din gen die het geloof betreffen". „Een persoonlijke opfrissing van het geestelijk leven met als voornaamste gevolg een opti mistische en blijde kijk op het leven". „Door de kursus zullen we makkelijker kunnen en durven praten". „Door deze kursus is onze ge loofskennis en geloofsbeleving tot volwassenheid gerijpt en hij heeft een dieper overtuiging achtergelaten". Zo dachten de deelnemers er over toen ze de eerste basiskur- sus van de Akademie Pro Mun- di Vita hadden afgesloten. Het is slechts een kleine greep uit veel geestdriftige en dankbare reacties. Dat is nu anderhalf jaar gele den en nog is Pro Mundi Vita niet vergeten. Men krijgt er niet genoeg van in Leiden en omgeving. Daarom starten we binnen kort een nieuwe „basis-kursus", 'n nieuwe reeks avonden waar in leken en priesters samen gaan denken over de vraag: „Hoe kun je nu, anno 1963, een eerlijk en gelukkig lid van de kerk zijn? Wilt u er meer van weten, schrijft u dan spoedig een kaartje aan drs. F. Gossens CssR, Schietbaanlaan 105a, Rot terdam. pater S. van Esmond ofm Leidse tfuimvM- en konijnen- r o fokkersvereniging L.P.K.V. houdt a.s. By gelegenheid* van het 50-jarig zaterdag 7 september haar jongdie- kloosterfeest van dr. Satuirninus van renkeuiing in het clubgebouw van Egmond ofm, zal zaterdagavond om £e speeltuinvereniging „Oosterkwar- 8 uur de jubilaris voor het klooster tier aan de Borneostraat te Leiden, aan de Haagweg een serenade wor- u Dat deze vereniging welke tot doel den gebracht. De volgende dag, zon- heeft de kleindierteelt in Leiden en dag 8 september, zal tot zijn intentie omstreken te bevorderen, zich mag de plechtige Hoogmis worden opge- verheugen op een gezonde en groei- draeen ende levenskracht, bewyst wel het record aantal inzendingen van 167 JONGERENDAG jonge dieren, verdeeld over kippen, VEBO-LEIDEN duiven en konijnen met in alle drie 20 September om 10 uur voormiddag de soorten een grote verscheiden- wordt de najaars-Vebo te Leiden ge- heid van rassen, opend in „In den Vergulden Turk". Het programma houdt onder meer in een fokveedag, een zuiveltentoon- stelling en een jongerendag. Wij ho pen hierop nog terug te komen. BURGERLIJKE STAND 15.000ste bezoeker van tentoonstelling cinthus Ignatius Hendrikus 0 Kooter en C. M. T. Bedt. „Op Trek Geboren: Marian Cornelia dr v. M. van Klaveren en S. I. C. A. Harte- velt; Antje Jaroena dr v. A. Haas broek en J. W. Vergeer; René zn v. J. C. v. Rooijen en J. G. Poppe; Hen drik Johannes zn v. H. J. Siebert en G. C. W. van der Pol; Adrianus Hya- znv. J.A. Overleden: E. M. Backer 78 jaar vrouw; A. Zwaneveld 59 jaar echt genote van F. Harskamp. De tentoonstelling „Op trek" die Ondertrouwd; T. Segaar en P. van sinds 1 juni gehouden wordt in het Waveren; P. IJzerman en J. E. Kla- Rijksmuseum voor Volkenkunde heeft verwijden; R. P. Vreeswijk en A. vanmorgen haar 15.000ste bezoeker ver- Fakkel; G. H. Koops en H. Verbeek welkomd. De 15.000ste was mej. J. J. G. de Roode en J. Hartevelt; J. A. Visser, wonende in de Gerard Doustraat van der B'lom en C. van Rasterop; L. te Leiden. De directeur, dr. Pot en de j. Serlie en E. van Dissel; H. W. van samensteller van de tentoonstelling de der Wolf en W. G. van Dalen; F. Fi- heer D. G. Jongmans wensten haar van lippo en E. van der Zeeuw; H. F. harte welkom en boden haar het fraaie Miggels en W. G. Blok; A. van Dorp boekwerk „Naar de wijde horizon" aan. en E. Steeds; N. F. Wallaart en D. M. Mejuf. Visser, zichtbaar verbóuwe- E. Biegstraaten; P. A. J. M. van Ajn- reerd bij al dit uiterlijk vertoon en de sterdam en C. M. de Vogel; R. Fer- eer die haar onverwacht te beurt viel, nandez Pastor en B. Voortman; H. B. bezocht voor de eerste maal 't museum. Füting en J. M. Juffermans. Van der Horst nam een geslaagd overstapje Foto Van der Horst heeft de over steek gewaagd. Van de Doezastraat 39 verhuisde de firma naar Doeza straat 22, aan de overzijde van de rijweg, waarmede tevens het aspect van deze in aanzien groeiende Leidse winkelstraat verrijkt werd. Dit foto- en reportagebedrijf, dat ook een belangrijk deel van de re portagefoto's in uw lijfblad levert, betrok een aan de eisen van de tijd aangepaste winkel, die achtmaal meer ruimte biedt dan het oude adres. Meer ruimte betekent meer expo sitieruimte. Veel tot nu toe in voor raad genomen fotoapparatuur ont popte zich, wierp haar emballage af en kreeg nu glanzend en wel ere plaatsen in de vele vitrines, die de winkel rijk is. Bovendien vond men plaats voor een volledige projectieruimte met „geluid" voor muzikale illustraties van film en dia. De mogelijkheden Cruys Voorbergh overleden In het Rode Kruisziekenhuis tn Den Haag, waar hy eind augustus werd opgenomen omdat hy een hart aanval had gehad, is gisteravond overleden de acteur Cruys Voor bergh. Hij was 64 jaar. BEURSOVERZICHT VAN DONDERDAG Vast voor internationals. Amsterdam heeft vandaag de vas te stemming van de voorgaande beursdagen voor de hoofdfondsen verder voortgezet Hierin speelden Unilevers wederom een grote rol. Velen dachten er goed aan te doen de behaalde winst in dit fonds te moeten incasseren. Hierdoor wordt de markt technisch alleen maar ster ker, aldus de beurs. Het aanbod in de Unileverhoek werd zeer goed op genomen al kon dit niet verhinde ren, dat de prijs op 185.80 beneden de hoogste prijs van woensdagavond bleef, toen 187.00 voor de stukken werd betaald. De slotprijs van gis teren was 184.30. De vraag voor buitenlandse rekening bleef vanmid dag in de Unileverhoek grotendeels achterwege. De lokale verkoop en kooporders wogen goed tegen el kaar op. Unilever behaalde in augus tus de grootste omzet ter beurze van nominaal 4,17 min. Gisteren be droeg de omzet 222.000. Hierop volgde Philips met 120.000. Philips noteerde ruim een gulden hoger op 156.80. Kon. Olie bleef bij de gunsti ge stemming voor bovengenoemde fondsen ten achter. De prijs voor de olie-aandelen daalde van 170.60 tot 170.10 170.90). Tien grote olie concerns, waaronder de Kon. Shell groep, gaan half september in Lon den met enige vooraanstaande olielan den praten over de aan genoemde landen te betalen winningsrechten. De eisen van deze landen zijn twintig procent (thans 12J/$ procent) van de opbrengstprijs. Dit bericht drukte de stemming in de oliehoek. Hoog ovens kwamen zeer goed voor de dag. Na een opening op 608 zakte de koers in tot 606. Plotselinge loka le vraag en belangstelling van West- duitse zijde zorgden ervoor, dat de handel in dit fonds zeer actief werd tegen oplopende koersen. De prys steeg van 606 tot 612. De slotkoers van gisteren was 603J^. Aanwijsbare redenen voor genoemde belangstelling waren echter niet aanwezig. AKU kon zich goed handhaven op 4883$. De winstnemingen in Wall Street werden woensdag goed opgenomen. De markt sloot er praktisch op het voorgaande slotniveau. De Neder landse hoofdfondsen stonden er we derom in de belangstelling waarvoor Unilever ruim een dollar omhoog ging. Ook voor Philips was goede vraag aanwezig. De scheepvaartwaarden, alsmede die van de leidende cultures waren nauwelijks prijshoudend met weinig zaken. De staatsfondsenmarkt gaf geen veranderingen van enige bete kenis te zien bij zeer kalme handel. Morgen, vrijdag, komen de nieuwe 4 1/4 procent obligaties Bank voor Nederlandsche Gemeenten 1963/III voor het eerst ir de notering. Van daag werden de stukken niet offi cieel verhandeld 99 5/8 - 99 3/4. De uitgiftekoers was 99 1/4 procent. In de Amerikaanse sector van de beurs werden de certificaten Stude- baker-Packard in een open hoek verhandeld. Dit naar aanleiding van de grote belangstelling en de vaste stemming voor de automobielwaar den in Wall Street. „Thomassen en Drijver" reageerde vrijwel niet op de verwachting van de directie, dat het resultaat over 1963 ten opzichte van 1962 vrijwel gelijk zal zyn. zijn hiermede nog niet uitgeput; ach ter de winkelruimte is nog 100 vier kante meter gereserveerd voor extra laboratoriumruimte. Het ontwerp van gevel en interieur en de inrichting werden verzorgd j door de architect K. Starre. Voor di- j rectie, vrienden en relaties was er reden te over de opening van de nieuwe zaak tydens en na de recep tie te vieren. Goederentrein rijdt op wegwerkers in: Twee doden, één zwaar gewonde In de'buurtschap Miste (gem. Win terswijk) heeft een trein die uit de richting Winterswijk kwam en op weg was naar Aalten vier wegwer kers, die aan de spoorweg bezig wa ren, aangereden. Zij waren op de baan gebleven ondanks de waarschu wingssignalen van de machinist. Twee van hen werden op slag gedood, de derde werd zwaar gewond en de vierde licht gewond. Nadat een arts ter plaatse eerste hulp had verleend zijn de gewonden overgebracht naar het ziekenhuis in Winterswijk. PERSOONLIJKE LENINGEN Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee j jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR IASOENEER EN KREDIETWEZ E N STADHUIS, LEID», PISTBIS ISI, IEL 2DS70 (Advertentie) Medegedeeld door het KNMI, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. ENKELE OPKLARINGEN Enkele opklaringen, maar ook plaatselijk een bui, in hoofdzaak in de kustprovincies, koudere nacht met plaatselijk mist, mor genmiddag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Over wegend matige westelijke wind. Het weer in Europa Weerraporten van hedenmorgen 7 uur. M arktberichten BARNEVELD, 5 sept., eieren Aanvoer 2.200.000 stuks, handel in kippeneieren redelijk, in henne-eie- ren vlug. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 60 tot 65 gram 15.25-16.00 alg. prijs 15.60, kiloprijs 2.52 op basis 62 gram, henne-eieren van 44 tot 57 gram 9.00-15.00, kiloprijs 2.05-2.63. Pluimvee markt van 4 sept Aan voer 27.000 stuks, handel in kippen traag, in kuikens redelyk. Prijzen (in per kg.). Slachtkippen lichte 1.00- 1.10; zware 1.15-1.25; slachtkuikens 1.50-1.70. GOUDA, 5 sept., kaas Op de kaasmarkt alhier zijn vandaag 152 partijen aangevoerd. Eerste kwaliteit noteerde 2.49 tot 2.55, tweede kwali teit 2.40 tot 2.48 en extra kwaliteit 2.56 tot 2.68, alles per kg. De handel was kalm. 's-HERTOGENBOSCH, 4 sept Vee Aanvoer 6841, runderen 1533, graskal veren 260, vette kalveren 1185, nuchtere kalveren 1025, schapen 672, geiten 18, fokzeugen 15, slacht varkens 409, lopers 17, biggen 1011, slachtrunderen 696. Prijzen: melk-kalfkoeien 7001240, guiste koeien 520935, graskalveren 240-7-390, kalfvaarzen 8151200, klam- vaarzen 700—925, guiste vaarzen 625 850, pinken 420—640, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 110—265, weide schapen 8.0110, ooien met lammeren 6080, drachtige zeugen' 350495, lo pers 7596, biggen 5872, slachtrunde ren extra kwal. 3.353.55, idem le kwal. 3.203.55, idem 2e kwaL 2.95—3.10, idem 3e kwaL 2.702.85; vette stieren 3.15— 3.35, worstkoeien 2.402.65, vette kal veren le kwaL 3.05—3.30. idem 2e kwal. 2.803.00, idem 3e kwal. 2.502.70, nuch tere kalveren 1.351.80, slechtzeugen le kwal 1.751.85, idem 2e kal. 1.65 1.72, slachtvarkens 1.952.05, vette schapen 90130, vette lammeren 90 135. Overzicht: aanvoer, handel, prijzen, melk- en kalfkoeien gewoon, traag, vast; guiste koeien redelijk, gestremd, staande; jongvee normaal, redelijk, sta biel; vette kalveren ruim, minder vlot, aflopend; nuchtere kalveren groter, goed, ongewijzigd; schapen en lamme ren ruim, levendig, vast; fokzeugen min der, behoorlijk, prijshoudend, lopers en biggen korter, stroef, duur; slachtvee minder, lui, duur; slachtzeugen be perkt, vlot, oplopend. UTRECHT, 5 sept., vee Aanvoer 4510. Runderen 1400, vette kalveren 292, graskalveren 31, nuchtere kalve ren 167, schapen 1461, varkens boven 100 kg. 324, varkens beneden 100 kg. 162, biggen 630, bokken en geiten 43. Prijzen: guldens per stuk: melk- en kalfkoeien 800-1120, kalfvaarzen 760- 1080, vare koeien 640-880, pinken 360 -500, stieren 540-690, graskalveren 260-340, nuchtere kalveren 45-85, schapen 85-120, lammeren 90-130, varkens boven 100 kg. 350-500, var kens beneden 100 kg. 85-110, biggen 50-68, bokken en geiten 8-40, vette koeien 3.00-3.30 le kw., vette koeien 2.75-2.75 2e kw., idem 2.40-2.75 3e kw., vette kalveren 3.00-3.30 le kw., idem 2.80-3.00 2e kw., idem 2.50-2.80 3e kw. nuchtere kalveren 1.45-1.85 (levend gewicht), varkens boven 100 kg. 1.93- 2.05, varkens beneden 100 kg. 1.90- 2.00, slachtzeugen 1.75-1.80, jonge zeugen 1.80-1.84. Overzicht: handel en prijzen: melk- en kalfkoeien: rustig, prijshoudend, vette koeien: flauw, prijshoudend, vare koeien: redelijk, niet geheel prijshoudend, vette koei en: vlug, niet geheel prijshoudend, graskalveren; stroef, gedrukt, nuch tere kalveren: vlug, prijshoudend, schapen: willig, even lager, lamme ren: willig, even lager, varkens: rede lijk, even hoger, biggen: redelijk, even hoger. HELSINKI licht bew. 20 2 STOCKHOLM zwaar bew. 22 0 OSLO zwaar bew. 16 10 KOPENHAGEN zwaar bew. 16 2 ABERDEEN zwaar bew. 14 3 LONDEN motregen 6 AMSTERDAM regen 16 8 BRUSSEL zwaar bew. 16 1 LUXEMBURG half bew. 18 0 PARIJS regen 18 0.2 BORDEAUX regenbui 19 2 GRENOBLE regen 16 24 NICE zwaar bew. 22 20 BERLIJN zwaar bew. 21 0 FRANKFORT regqn 21 0.1 MüNCHEN regen 22 19 ZURICH regen 20 6 GENèVE regen 17 9 LOCARNO regen .19 27 WENEN regen 24 0.3 INNSBRUCK regen 21 0.5 BELGRADO licht bew. 26 0 ATHENE onbew. 33 0 ROME zwaar bew. 31 AJACCIO geh. bew. 34 0.4 MADRID licht bew. 23 0 MALLORCA half bew. 24 5 LISSABON onbewolkt 0 PUZZEL Nr. 525. Horizontaal: 1 weten schap van het runen-onderzoek, 8 vreemde munt, 9 telwoord, 10 voeg woord, 11 wig, 13 rykstelefoon (af korting), 14 leger (Fr.), 16 Ierland, 17 teleurstellend, 18 Spaans rijpaard, 20 voorzetsel, 22 doortochtgeld, 23 bekende afkorting, 24 uitroep, 26 wiersoort, 27 krijgskunde. Vertikaal: 1 in hoge mate onbe zonnen, 2 lijkvaas, 3 scheik. element (afkorting), 4 taaie aardsoort, 5 voornaamwoord, 6 Europeaan, 7 om geving, 11 gil, 12 tuchtroede, 14 ver ouderd woord voor boos, 15 boom- loot, 19 aantekening, 21 voorzetsel, 23 hogepriester te Silo, 25 titel (af korting), 26 scheik. element (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 522 - Horizontaal: 1 heg, 4 iep, 6 aldus, 7 Rg, 9 re, 10 negentien, 15 sir, 16 ode, 17 tegen deel, 20 oi., 21 le, 22 Elden, 24 gas, 25 alk. Vertikaal: 1 Horn, 2 ga, 3 Aden, 4 is, 5 peen, 8 gesel, 9 reëel, 11 gig, 12 ere, 13 tod, 14 Ide, 17 toog, 18 no de, 19 leek, 22 es, 23 na. PUNT

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3