Engelse jeugdploeg met één punt voor West-Duitsland Europees kampioen ,,30 uur Top-sportparade" wordt grote manifestatie VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 HET C.H.I.O. TE ROTTERDAM WIELRENNEN De Nederlander Bart van der Ven heeft donderdag een fraaie tweede plaats behaald in een wegwedstrijd voor pro fessionals en onafhankelijken te Rum- men (België). Van der Ven was met de Belg Jos Huysmans uit het peloton ontsnapt. Het tweetal bouwde een voorsprong van 45 seconden op en streed in de spurt om de overwinning. Huysmans toonde zich daarbij de rapste. De tijd van de leiders over de 165 km was 5 tiur en 10 minuten. De Belg Jos Wouters won de sprint van het peloton, waarin zich de Nederlanders Wim en Piet van Est. Maliepaard, Harings, Biemans, Sebregts, Linders, Zilverberg, Kersten, Post, Da- men. Solaro, Steuten en Brunenberg be vonden. AUTOMOBILISME JAPANSE EQUIPE STORT IN RAVIJN: BESTUURDER GEDOOD Tijdens de raHye Luiik-Sofia-Luik heeft zich donderdagnacht naar ruu eerst bekend is geworden een dodedijk ongeüiuik voorgedaan. In de omgeving van Ljubljana raaikte de Japanse Honda-equiipe Koga-Sazuki van de weg, waarna de wagen in een ravijn stortte. Giishi Suzuiki, diie op dait moment reed, werd op slag ge dood, zijn ploeggenoot Koga kwam met de söhrik vrij. Het wegdek bij het Museum Boymans te Rotterdam dreunde donderdagmiddag van de paardehoeven tijdens een défilé, dat een detachement van de beroemde „Gar de Republicaine" gaf voor de burgerlijke- en militaire autoriteiten van de Maasstad. Het detachement verblijft op het ogenblik in Rotterdam om het internationale officiële concours hippique, dat daar gehouden wordt, luister bij te zetten. Groot-Brittannië heeft wederom, ditmaal te Rotterdam, bewezen over Europa's beste jeugdruiters te beschikken. Voor de zevende maal, sinds 1956 het Europese kampioenschap voor de jeugd (tot 18 jaar) ten doop werd gehouden, legde de Britse equipe beslag op de titel. Uit de handen van prinses Irene, die in gezelschap van haar grootmoeder, prinses Arm gard, donderdag het internationale concours-hippique bijwoonde, mochten de Jonge Britten de wisselbeker van de F.E.I. waarvan haar vader presi dent is, in ontvangst nemen. Twee meisjes, Jackie Doney en Marion Coakes, alsmede twee jongens, Andrew Fielder en William Barker, hadden voor een waardig Brits vlag vertoon gezorgd in de internationale ruitersport, waarin de Britten im mer zo'n grote plaats hebben ingenomen. Kouwenberg rijdt foutloos parcours Ofschoon in de eerste manche de Brit se equipe met vier foutloze parcoursen reeds duidelijk haar kandidatuur voor een nieuw kampioenschap onderstreepte, heeft het er toch tot het laatste moment om gespannen. De Duitsers namelijk, die evenals de Fransen en de Zuidslaviërs met een schone lei uit de eerste ronde waren gekomen, hebben tot het laatste moment prachtig partij geboden. De be slissing viel tenslotte toch ten gunste Van Groot-Brittannië door een foutloos parcours van de 16-jarige Marion Coa kes, maar het verschil was slechts één strafpunt: drie tegen vier. De Zuidslaviërs zagen al spoedig in de tweede manche hun kansen devalueren om tenslotte zelfs op de zevende plaats te eindigen, terwijl de Fransen zoals trouwens bijna alle equipes in de beslissende ronde tot aanzienlijk minder prestaties kwamen dan daarvoor. In de eerste manche drie foutloze par coursen en een met slechts vier straf- punten, in de tweede allen in de fouten, waardoor hun verliesrekening tenslotte op 11 sloot, voldoende echter nog voor de derde plaats. NEDERLAND VIERDE Nederland had zijn beste vertegen woordiger in Paul Kouwenberg, die bei de keren met Szu Csong feilloos rond ging. Door weliswaar niet vlekkeloze, maar zeer redelijke parcoursen van de overige ruiters kwamen onze landgeno ten op de vierde plaats, die zij deelden met Polen en de in de tweede ronde te leurstellende Belgen. Het ruim opgebouwde parcours, waar in wederom de sloot was opgenomen, die in tegenstelling tot de dag tevoren nu nagenoeg niemand problemen gaf, en het tempo van 350 meter per minuut bo den in de eerste ronde de deelnemers niet zo veel moeilijkheden. Niet minder dan 16 van de 36 combinaties bleven zonder fouten. VOLKOMEN GEFAALD Het meest opmerkelijke was het vol komen falen van de Europese kampi oene, de Italiaanse Francesca Ghedini, die er niet in kon slagen Gengis Kan in toom te houden en toen zij in de fouten kwam, stapelden deze zich hoog op. Totaal werden het er 27 en daarmee was zij de slechtste van allen in deze ronde. TEGENVALLER Voor Nederland was in deze ronde een tegenvaller het rijden van Josje Ernst, die in het individuele kampienschap zich to voortreffelijk had geweerd. Een fout knakte haar het zelfvertrouwen derma te, dat zij er al spoedig een tweede op liet volgen. De schade bleef weliswaar tot 8 strafpunten beperkt, maar hier mee was Nederland toen al uitgescha keld voor het kampioenschap. De uitslag van het Europees kampi oenschap springen voor junior landen teams luidt: 1 Groot Brlttannië, 3 strafp., (Jackie Doney met Glenshale, Andrew Fielder met Vibart, William Barker met North Flight, Marion Coakes met Spring Shan dy). 1 West-Duitsland 4 strafp., (Hubertus Bestree met Dederspiel, Karsten Huck met Aurikel. Michael Gockel met Wen- deling, Hendrick Snoek met Achill). 3. Frankrijk, 1 strafp., (Jean Michel Cagnat met Lapidaire, Gillis Curti met Muki, Laurent Fabius met Hugo 2, Guy Laffargue met Kampanule). 4. ex aequo Nederland 24 strafp., (Paul Kouwenberg met Szu Csong, Pia Arts met Weinbrand, Wim van Rooijen met Caroline o'Rose, Jos Ernst met Blacky). 5. Polen, 24 strafp., Andrej Krysztofik met Herb, Zbigniew Chrzanowski met Henner, Marek Rafalski met Pigma, Thomasz Padlewski met Fakir). 6. België, 24 strafp., (Roger van de We- ghe met Gandin, Patrick Seynaeve met Panicz, Mathy Olivier met Mur du Son, Artie Seynaeve met Abenteuer). 7. Zuid-Slavië, 27 strafp., (Miroslav Jokic met Minerva, Rade Gucinski met Dinara, Vladimir Petrov met Fantast, Vladan Marinkovic met Beladona). 8. Italië met 37 yK strafp., (Guido Ver- me met La Piccola, Andrea Peserico met Ala dei Sardi, Pietro Milani met uintos, Francesca Ghedini met Gengis Kan). 9. Hongarije, 40 strafp., (Gabor Kesz- thelyi met Parafa, Istvan Virag met Csilleberc, Ivan Javor met Level, Janos Hirling met Obeliszk). PROGNOSES DU1NDIGT iVan onze paardesportmedewerker) Morgen worden er op Duindigt negen koersen verreden. Een bijzonder open draverij is de Grote AZY-prijs. Zilver vos, die onlangs naar trainer J. van Dooyeweerd is overgegaan heeft hierin een uitstekende kans. Toch wil de sterke vos zich nogal eens onwis tonen en fou ten kan hij zich in dit selecte gezelschap niet permitteren. Zijn voornaamste concurrent is Amad Kinley, die over de afstand van 2500 meter tot grote prestaties kan komen. Aan de kop vormt Abdullah Hanover met Jan Wagenaar jr. een gevaar voor de favorieten. Hij kan zijn gunstige eerste-startnummer volledig uitbuiten en aan de binnenkant liggend z'n krach ten sparen voor de eindstrijd. Young Six is het paard dat qua snel heid altijd wel voor een verrassing kan zorgen. Hij is echter te heftig en maakt veel te veel galoppades om vertrouwen te verdienen. Blijft hij echter vlak dan is hij in staat het hele veld te over meesteren. Astyanax, volle broer van Theo Mes- sidor, steekt op het ogenblik weer in grote vorm. Toch staat hij in deze koers vxij zwaar en hij zal al heel goed voor de dag moeten komen, wil hij een van de ereplaatsen kunnen bezetten. De eerste koers begint om twee uur en onze prognoses luiden: Spanielprijs: Broncho Hanover, Bri- getta Norton, Arturo. Outsider: Baja dère. Poedelprijs: Eratosthenes, Défendeur Willibald. Boxerprijs: Astor W, Aurelia, Ypsilon. Bouvierprijs: Yemen, Aleid Williams, Zippy Erebus. Toekomstprijs: Beau Brummell, Poi- tou, Aquilan. Grote AZY-prijs: Zilvervos, Amad Kinley, Abdullah Hanover. Outsider: Young Six. Terriërsprijs: Kronenhof, Flying Peter, Seven Sisters. z Setterprijs: Quicksilver,, Vlieger D, Yankee Maid. Chow-Chowprijs: Xanthia S, IJlbode B, Zsa Zsa du Commerce. DRESSUURPROEF Voorts werd donderdag een interna tionale dressuurproef gereden. De uitslag daarvan was: 1 D. Permeke (Belg.) met Duiiaburg 633 p.; 2 St Cyr (Zwed.) met Magni- fique 626 p.; 3 mevr. Jorck-Jorckston (Den.) met Hogh Noon 619 p.; 4 mevr. J. S. Hall-Carp (GÏ3) met Conversano Caprice 613 p.; 5 mevr. J. Girard (Fr.) met Hermes 610 p.; 6 mej. T. van Doorne (Ned.) met Favory Elbina 597 p.; 6 mevr. F. Benedictus-Lieftinck (N.) met Lorbas 551 p.; 10 mej. A. van Doorne (Ned.) met Maestoso Brecia 522 p. JACHTSPRINCONCOURS De uitslag van het jachtspringconcoura met veertien hindernissen en 21 spron gen over hindernissen van maximum 1.30 meter over een lengte van 740 m. was: 1 C. D. Barker (GB) met Franco 100.6 sec.; 2 J. P. Seynaeve (Belg.) met Sim ple Simon 104.2 sec.; 3 M. Cresswell (GB) met Moonlight IX 109.1 sec.; 4 C. D. Barker (GB) met Beefeater 109.3 sec.; 5 H. Moehr (Zwits.) met Allerlei 13,2 sec.; 6 K. Jarainski (Did) met Alm- musik 113,3 sec.; 7 H. Laenens (Belg.) met Baronesse 14.0 sec.; 8 F. Welch (GB) met Blakedon 116.6 sec.; 9 A. Pacynski (Polen) met Zandarm 17.2 sec.; 10 H. Meyer (Did) met Frega 117.4 sec.; 18 J. G. M. Maathuis (Ned.) met Troongraaf 123.5 sec. RIA PRINS NAAR BARCELONA Ria Prins van de R.K. Gym. Ver. „Victorie" uit Leiden is opgenomen in de ploeg die deel zal nemen aan de F.I.C.E.P.-kampioenschappen, wel ke gehouden zullen worden van 5 t.m. 10 september in Barcelona. POLEN BEHEERSEN RONDE VAN POLEN De buitenlandse deelnemers aan de Ronde van Polen voor amateurs zijn donderdag verder teruggevallen. De 176 km. lange etappe van Brzeg naar Leg nica leverde een zege x>p voor de Pool Chtiej in 4 uur 30 min. en 57 sec. Chtiej versloeg in de sprint zijn landgenoten Beker en Podobas. Broekmans (17e op 32 seconden) was de beste Nederlander. Cooremans werd 28e en Van Ginneken 30e. De Pool Zapala werd de nieuwe lei der in de algemene rangschikking. Hij heeft een voorsprong van 7 minuten en 7 seconden op Van Ginneken, die is ge zakt naar de zevende plaats. Broekmans is 24e en Cooremans 39e. ZWEMMEN Enige kampioenen niet naar Soest De deelneming aan de internatio nale, jubileumwedstrijden van de KNZB, die zaterdag en zondag a.s. in het natuurbad Soestduinen worden gehouden, heeft aanzienlijk aan kwa liteit ingeboet. Op het bondsbureau vatn d'e zwem- bond te Utrecht is dezer dagen be richt van verhindering binnengeko men van Christine Caron, de 15-ja- rige Framcaise, die onlangs de Euro pese rugslagrecords op haar naaim bracht, de even jonge Zweedse Chris tine Hagberg, Europees recordhoud ster 100 m vrije slag, van de Duitse schoolslagzwemster Wiltrud Ursul- mann en vain de Italiaanse vlinder- sLaigkarnpioen Rastrel'ü. Heren van Het IJ zwemmen twee nieuwe Nederlandse records HOLSTVOOGD NAAR JALTA Eddy Holstvoogd, de jeugdige student in de economie uit Zaandam, zal van 6 tot 25 september deelnemen aan een sterk bezet internationaal damtoernooi waarvoor o.a. acht niet-Russische spe lers zijn uitgenodigd. Oorspronkelijk was de uitnodiging gericht aan oud-we reldkampioen drs. P. Roozenburg. Deze is echter, evenals de nationale kampioen W. de Jong, verhinderd. VOETBAL Faas nog eenmaal Internazionale Faas Wilkes zal hedenavond nog éénmaal het shirt van „Internazio nale" mogen aantrekken. De oude glorie van Inter speelit dan een wed strijd tegen de oude sterren van Ju- ventus en natuurlijk hebben de Mi- lanezen ook Faas Wïllkes daarvoor uitgenodigd. Zondag zal Faas weer rustig zijn plaats in Xerxes innemen. LFC—HILLEGOM In 't kader van en tevens tot besluit van 't oefenprogramma speelt LFC 1 morgenmiddag om 16.15 uur op het terrein van „Sizo" een wedstrijd te gen het pas gepromoverede HMe- gom 1. De baten van de wedstrijd zijn bestemd voor het bouwfonds van de vereniging „Sizo" te .Hillegom. In deze wedstrijd komt LFC als volgt uit: doel: De Hoed; achter; Kanbier en H. Sira; midden: Van der Zeeuw, L. de Jong en v. d. Heij den; voor: Rietkerken, A. Heijmans, D. Sira, P. de Jong en Krijgsman. LUGDUNUM—ZAANDIJK In de zondag aan de Haarlemmer weg te spelen oefenwedstrijd tegen de in de 2e klasse uitkomende ver eniging „Zaandijk", komt Lugdunum ais volgt uit: doel: Erades; achter: Logeman en v. Meygaarden; mid den: v. As, Bavelaar en De Roo; voor: Vermond, Leget, Bekkering, v. Daalen en Pet. UVSON A UVS komt a.s. zondag tegen ONA in de volgende formatie uit: doel: Vermeer; achter: v. d. Berg en v. d. Kaaij; midden: Klinkhamer, Lardé en Blankemeijer; voor: Veefkind, Zuma, Witteman, v. d. Starp en Ko ren. Meerburg Zaterdag gaan twee ad- spirantenelftalen deelnemen aan het Do- cos tournooi. Om 13.00 uur aantreden bij de Meerburgerbrug voor de deelnemers. Om half twee moeten de B-junioren op het St. Bernardusveld aanwezig zijn voor het daar te houden junioren-tour- nooi. Voor de senioren: Meerburg 5- SJZ 5. Aanvang 4.00 uui\ Meerburg 2- St. Bernardus. Aanvang 6.00 uur. Zandag: de A-junioren moeten om half twaalf aanwezig zijn op het St. Bernar- dusterrein voor deelname aan het toer nooi. In 't kader van de sportdag wordt om 12.00 uur op het Meerburgterrein gespeeld: Meerburg adsp. a-SJZ adsp. a en om 13.30 uur Meerburg jun. A-SJZ jun. A. 16.00 uur: Meerburg 1-SJZ 1. Op stelling: doel: H. v. d. Hoeven; achter: A. de Vrind en F. Klein; midden: J. Wes terhof, J. Straman, P. Zwetsloot; voor: L. Kennis, G. v. Wetten, D. de Gunst. P. Zandbergen, A. Vlasveld. Jeugdprogramma voor komende week: Meerburg ads. a-Koudekerk ads. a op dinsdag 3 sept., aanvang 6.45 uur. LEIDS KORFBALNIEIIWS Gisteravond speelden De Da naïden 1 en De Algemene 1 'n oefen wedstrijd, waarin Leidens nieuwe eerste kl'asser zeer goed voor de dag kwam. Na een spannende vrijwel steeds gelijkopgaande strijd won De Algemene het pleit met 4-5. Rust stand 4-4. Op zaterdag 7 september orga niseert De Algemene op haar terrein aan de Zoeterwoudse Singel een pu- pilJentoernooi, en wel in opdracht van de Leidse Korfbalbond. Aan dit toernooi (aanvang 2 uur) zal wor den deelgenomen door de pupillen- teams van Fluiks, Noorderkwartier, Zuiderkwartier, Vious Orientis en De Algemene, die elkaar dan voor het eerst in toernooi-verband zullen ontmoeten. Morgen maken drie twaalftal len van Crescendo, begeleid door vele supporters, de reis naar Zeist, waar zal worden deelgenomen aan de seriewedstrijden van de Zeister- vereniging RDZ. Het eerste twaalf tal verwierf vorig jaar de RDZ-wis- sellbeker en zal het bezit van deze fraaie trofee thans in de hoogste af deling tegen de eerste twaalftallen van „Oosterpark", „Vogel" en „RDZ" moeten verdedigen. SPORT IN 'T KORT De Australische zeiler Bryan Price heeft in Larchmont 't wereldkampioen schap in de 5-0-5-klasse veroverd. De Australiër won donderdag zowel de 5e als de 6e race. Weliswaar gaan de deel nemers vrijdag voor de zevende en laat ste maal van start doch het puntenver- schil tussen Price en zijn concurrenten is zo groot, dat hij de laatste wedstrijd niet eens behoeft uit te zeilen. Yuri Vlassov, de wereld- en olym pisch kampioen gewichtheffen in het zwaargewicht, heeft donderdag tijdens de Russische kampioenschappen in Po dolsk zijn eigen wereldrecord tweehan dig drukken met twee kilogram verbe terd en gebracht op 192,5 kilogram. Het hockeyteam de Batavieren hééft donderdag in Pletermaritzburg met 31 gewonnen van de universiteit vah Natal. Bij de rust leidden de Bata vieren met 2—0. In het natuurbad Soestduinen zijn donderdagavond twee Nederlandse heren estafeterecords op naam van de zwemvereniging Het IJ gekomen. In het kunstmatig verwarmde 50-me- ter bassin zwom de 4x100 m vrije slag ploeg van de Amsterdamse ver eniging deze afstand in 3 min. 58,8 sec. De door de KNZB vastgestelde limiettijd voor dit nummer bedroeg 4 min. 02,0 sec. Arthur van Oest, Peter Vroegop, Jan Bouwman en Bert Sitters waren d'e zwemmers, die met tussentijden van resp. 61,5 sec., 61,4- sec., 58,5 sec. en 57,4 sec., voor deze verbetering zorgden. Dit viertal vormde tevens het be gin van een tweede poging, die te gelijkertijd werd voortgezet, name lijk die op de 10x100 m vrije slag. Dit record, waarvoor een limiettijd goid van 10 min. 34,0 sec,, werd ge bracht op 10 min. 26,6 sec De zwem mers, die het tiental completeerden, waren Ohris Leijssenaar, Bob v. d. Bogaerde, Rinus v. Beek, Gerrit Diks- taal, Wim Vriend en Harry Vriend „30 Uur Top-sportparade" op 22 en 23 november a.s. georganiseerd door het 50-jarige Rotterdamse Stu dentencorps in samenwerking met de Raad voor Lichamelijke Opvoe ding, belooft als we de organisa toren mogen geloven een mani festatie te worden zoals Nederland die nog nimmer op sportgebied heeft gekend. Deze d'ertog uur durende non-stop Top-sportiparade, die op vrijdag 22 november om 18.00 uur begint en op zaterdag 23 november om 24.00 uur eindigt, is het zwaartepunt van het door de lustrum-vierende Rotterdam se studenten georganiseerde feestpro gramma. Zo kunnen de atletieklief- hebbers zaterdagavond genieten van interessante wedstrijden, die voor een groot gedeelte zullen worden af gewerkt op een houten baan die een lengte van 280 meter zal krijgen, op dat moment de grootste indoor-at letiekbaan in Europa. Groter nog dan die van Berlijn en Sfcuittgart. De or ganisatoren onderhandelen nog met een groot aantal atleten van inter nationale vermaardheid om aan de wedstrijden in Rotterdam deel te ne men. Zo is nagenoeg zeker, dat de Fin Pent-ti Nikula, Europees record houder polsstofchoogspringen, naar de Maasstad zal komen. Interlands Verder wordt in de nacht van zater dag op zondag een indrukwekkende boksshow georganiseerd, met voor de eerste maal in Nederland een de monstratie catoh as catch can. Te vens komen er internationale basket bal, volleybal- en mlhookey-wed strijden. Het grootste deel van het programma zal bestaan uit interland- ontmoetingen, om het wedstrijdele ment in „30 uur Top-sportparade" te handhaven. De baten van het eve nement, waaraan reeds 12 nationale sportbonden hun medewerking heb ben verleend, komen ten goede aan de gehandicapte jeugd. Vier buitenlanders aan de leiding Tweede ronde IBM-toernooi bracht Nederlanders veel teleurstelling Het was gisteravond duidelijk, dat in het IBM-toernooi naast geld prijzen, een schoonheidsprijs ook een prijs voor de „wildste partij" be schikbaar is gesteld. In de grootmeestergroep werden de drie jonge Ne derlandse deelnemers het slachtoffer van de dadendrang der buitenlandse meesters. Kuypers verloor van Czerniak, Langeweg van Milic en De Rooi kon het tegen de Zuidslaaf Udovic niet bolwerken. Donner kwam tegen Barendregt niet verder dan remise en ook het duel tussen de twee grote favorieten voor de eindzege werd remise, zodat de strijd om de bovenste plaatsen nog volkomen open blijft. DRIE NULLEN Kuypers speelde met zwart tegen de geroutineerde Israëlische meester Czer niak Siciliaans en al spoedig stond een vrolijke heksenketel op het bord, waarin beide spelers zich uitstekend weerden. Kuypers gooide er, toen het hem niet vlug genoeg ging, twee pionnen tegen aan voor aanvalskansen, die er inder daad veelbelovend uitzagen. Op het hoogtepunt van de aanval speelde de jonge Nederlandse kampioen echter even onnauwkeurig en Czerniak kon ten koste van een pion naar een eindspel afwikkelen, dat hij met de andere plus pion keurig won. De Rooi verdedigde zich Konings-Indisch, maar kreeg van uit de opening al weinig kans op goed spel. De witte aanval op de damevleugel maakte snelle vorderingen, terwijl zwart op de koningsvleugel geen gevaarlijke akties kon ontplooien. Toen een wit paard ver in de zwarte stelling door drong, moest De Rooi de vlag strijken. Ook Langeweg verloor van een buiten lander, nl. van de Zuidslavische meester Milic. Met de moderne Taimanowvarian van het Siciliaans kreeg hij aanvanke lijk op de damevleugèl goed spel; maar hij gaf Milic de kans af te Wikkelen naar een eindspel, waarin Langeweg iets minder stond. Teleurgesteld over deze gang van zaken bood hij in het eindspel weinig verzet en verloor kansloos. DONNER WEER REMISE De enige Nederlanedr, die een goede partij speelde, was Barendregt, die Don ner keurig op remise hield. In een 3.Lb5-variant van het Siciliaans kreeg Donner met zwart enig voordeel, maar Barendregt verlokte hem tot een iets te vlugge afwikkeling, waarna het eind spel zoals Barendregt uitstekend had voorzien ondanks de zwarte gedekte vrijpion remise was. Portisch had een gering overwicht tegen Parma, die zich echter uitstekend verdedigde en door stukkenruil de druk op zijn stelling MEESTERGROEP In de meestergroep nog een teleurstel ling voor de Nederlanders: Coen Zuide- ma verloor vrij kansloos van de sterke Zuidslavische meester Bertok. maar Hartoch wist het Nederlandse patriot tisme weer nieuwe moed in te blazen door keurig van de Belgische meester Dunkelblum te winnen. Kool was kans loos tegen Rellstab en Crabbendam kon het evenmin bolwerken tegen Lehmann. Ook hier geven de buitenlanders dus de toon aan. UITSLAGEN Grootmeestergroep 2e ronde: Czerniak Isr.)-Kuypers (N.) 10; Portisch (Hon garije)-Parma (Z.S1.) Itl/t', Udovcic iZ.Sl.)-De Rooi (Ned. 10; Barendregt (N.)-Donner <N.) »/-»/s; Milic (Z.S1.)- Langeweg (N.) 10. Afgebroken partijen uit de eerste ron- le: Milic-Czerniak Vt— Meestergroep 2e ronde: Rellstab <W. Did)-Kool (N.) 10; Lehmann (W.Dld)- Crabbendam (N.) 1—0; Hartoch (N.)- Dunkelblum (Belg.) 1—0; Kieningei <W. Dld)-Ree <N.) afg.; Zuidema (N.)-Ber- tok (Z.S1.) 0—1. Afgebroken partijen 1ste ronde: Dun- kelblum-Lehmann »/8Bertok-Kie- ninger >/i Standen: Grootmeestergroep: 1 t.m. 4 Czerniak. Portisch. Udovcic en Milic, allen l'/s p.; 5 tm. 6 Donner en Parma, beiden 1 p.; 7 Barendregt >/i p. en 1 afg.; 8 Kuypers p.; 9 Langeweg 0 p. en 1 afg.; 10 De Rooi 0 p. Meestergroep: 12 Bertok en Leh mann beide 1»/» p.: 3 Hartoch 1 p. en 1 afg.; 4-5-6 Rellstab, Zuidema en Crab bendam 1 p.; 7 Kieninger l/a p. en 1 afg.; 8 Dunkelblum p.; 9 Ree 0 p. en 2 afg.; 10 Kool 0 p.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8