KOLEN CARON Weerbericht WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT. PAGINA 3 „Leidse vakantiebezigheden 1963" sluit vrijdag met dagtocht en muzikale rondgang door de stad Tot besluit van de vakantiebezig heden 1963 hebben de onderscheidene Leidse Speeltuinverenigingen voor hun jeugdige vakantiegangertjes vrijdag a.s. nog een dagtocht met autobussen op het programma staan. Onder meer zullen de jongens en meisjes van een zestal verenigingen gezamenlijk een bezoek aan „Jeugd land" in Rotterdam brengen en brengt de jeugd van andere vereni gingen de dag door in verschillende recreatiegebieden. De Leidse Bond van Speeltuinver enigingen, de Commissie van Jeugd- vakantiebezigheden en de R.K. Ste delijke Commissie van Jeugd vakan tiebezigheden heeft een dezer dagen na een vruchtbaar gezamenlijk over leg en dank zij de instemming van de Commissaris van Politie het lofwaar dig initiatief kunnen nemen om dit maal voor het eerst in de historie van de Leidse vakantiebezigheden aan de laatste dag een feestelijk ge tint sluitstuk te geven. Van de di verse daguitstapjes teruggekeerd in Leiden, zullen de in totaal 1300 va kantiegangertjes met de 19 autobus sen, die hen vervoeren, vrijdagavond om 7 uur namelijk op de Burggra- venlaan worden opgewacht door het muziekgezelschap „T. en D." en het senioren- en juniorenkorps van „K. en G." en, nadat zich eep met mut sen en vlaggen opgeluisterde feest stoet heeft gevormd, een rondgang door een deel van Leiden maken. Dat het geheel, muzikaal opgeluisterd door de drie genoemde korpsen, een ware triomftocht zal worden behoeft nauwelijks betoog. De route die de feeststoet zal nemen luidt als volgt: Burggravenlaan, Hoge Rijndijk, Plantagelaan, Levendaal, Korevaer- straat, Steenschuur, Rapenburg, Kort Rapenburg, Apothekersdijk, Stille Rijn, Stille Mare, Haarlemmer straat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Nieuwe Rijn, Gangetje, Korevaer- straat, Jan van Houtkade, alwaar de stoet zal worden ontbonden. GED. STATEN VAN Z.-HOLLAND In de openbare vergadering van Gedeputeerde Staten in Zuid-Hol land op donderdag, 15 augustus, zal worden behandeld: Verzet ingevolge artikel 8, 4e lid der Woonruimtewet 1947 van M. Kruider te Leiden, tegen het bestuit van burgemeester en wethouders dier gemeente d.d. 14 juni 1963, tot vordering krachtens artikel 7 dier ge noemde Wet van de bovenwoning van het perceel Herensingel no. 11a, aldaar. A. M. VOSSEPOEL, PENNING MEESTER NEDERLANDSE ONDERWATERSPORTBOND De Leidenaar A. M. Vossepoel, lid van de Leidse Onderwaterjagers Ver eniging „Calypso", is benoemd tot penningmeester van de Nederlandse Onderwatersport Bond. De heer Vos sepoel is de eerste secretaris van de bond, die op 10 oktober 1962 werd opgericht door de tien verenigingen, die deze vorm van sport en vrije tijdsbesteding al geruime tijd be oefenden. Simon Jansen bleek gevoelig vertolker op orgel van Pieterskerk Nieuw maatschappelijk werkster bij „Meisjesbelangen" Met ingang van 1 september a.s. heeft de R.K. Vereniging Meisjesbe langen, afdeling Leiden, weer een maatschappelijk werkster in dienst, nl. mevr. M. Th. F. J. Simons-v. d. Eererabeemt. Zij zal op het bureau, Morssingel 8 te Leiden, van 'die da tum af bereikbaar zijn op maandag en vrijdagochtend van 9.30-10.30 uur. Het spreekuur blijft op woensdag avond van 19.00-20.30 uur. Het zwemmen van de Leidse Golf brekers zal morgen (donderdag) ge woon doorgaan. VAN DE VIJF ORGELCONCER TEN, die deze zomer in de Pie terskerk worden gegeven, was de derde van gisteravond in han den gesteld van Simon C. Jansen, de organist-cantor van de Westerkerk te Amsterdam. Naar aanleiding van zijn solisten-diploma kan deze organist de namen vermelden van Anthon van der Horst en van Cornells de Wolf, bij wie hij aan het Amsterdamse con servatorium studeerde. Men kon dan ook verwachten, geboeid te zullen worden, wat dan ook gebeurd is. De Pieterskerk was weer zeer bevredi gend bezet met belangstellenden voor deze landgenoot-organist, wiens pro gramma en interpretatie op het ko ninklijk instrument zeer knap en kunstzinnig zijn geweest. Simon Jan sen begon met "variaties op „Mein junges Leben hat ein End" van Jan Pieterszoon Sweelinck, wiens koraal- variaties geneigd zijn naar het Toc- cata-achtige, als voorbereider van de hoge vlucht, die de fuga en de ko raal-variatie bij Bach zou krijgen. Na de virtuoos gespeelde inleiding volg de: Preludium en fuga in C kl. t. van de Leipziger Cantor Bach in groots ingezet en vaardig, zeer geacheveerd spelen. Zo was het ook in de koraal- bewerkingen „Allein Gott in der Höh sei Ehr (die men ook door Marie Claire Alain heeft horen spelen) waarin de organist een fraaie regis tratie heeft gegeven en de expositie en opbouw in Bachs Fuga Es gr. t. wus direct aansprekend en fel. Van Men- delssohn-Bartholdy diens zesde en meest belangrijke orgelsonate: de ko raal-variaties „Vater unser im Him- melreich". Deze variaties zijn over- 40-JARIG JUBILEUM BIJ „VERENIGDE TOUW" Oranje-Nassauzilver voor J. v. d. Linden Dinsdag 13 augustus was de heer J. v. d. Linden veertig jaar onafge broken in dienst van de N.V. Ver- eenigde Touwfabrieken. De viering van dit jubileum is er een geweest van een bijzondere allure! De gezond heidstoestand van de jubilaris stond de gebruikelijke huldiging op het bedrijf niet toe. De directie van het bedrijf en de loco-burgemeester van Leiderdorp, alsmede een groot aan tal leden van het kantoor- en tech nisch personeel had zich daarom naar het huis van det jubilaris te Voor schoten begeven. In de intieme huiselijke sfeer her innerde de directeur, de heer H. B. Haanappel in zijn .toespraak tot de jubilaris eraan, hoe deze als jongste bediende in het bedrijf is begonnen, al gauw opviel door zijn accuratesse, vlijt en toewijding, waarmede hij zijn werk verrichtte. Aan die kwaliteiten van hoofd en hart heeft hij het dan ook te danken, dat de heer Van der Linden op de afdeling loonadmini stratie werd geplaatst. De loonbere- kening is in de loop der jaren veel ingewikkelder geworden en de me chanisatie heeft ook hier zijn intrede gedaan. Hoe ingrijpend deze veran deringen ook geweest mogen zijn, de jubilaris behield zijn serieuze en nauwkeurige wijze van werken! De heer Haanappel zeide grote be wondering en waardering voor de ju- bilarins te hebben, voor de wijze, waarop hij de teleurstelling heeft moeten verwerken, toen enige jaren geleden het bedrijf zich genoodzaakt zag een loonadministrateur boven hem aan te stellen om zijn gezond heid te sparen. De directeur had gro te bewondering ook voor mevrouw v. d. Linden. Spreker bracht haar hulde voor de stut en steun, die zij voorhaar man betekent. De heer Haanappel dankte de jubilaris voor alles, wat hij voor het bedrijf had gepresteerd, spreker feliciteerde hem met het bereiken van deze mijlpaal en tezamen met de beste wensen voor de toekomst, gaf de directeur de jubilaris en diens echtgenote de verzekering, dat zij zich, ook in de toekomst, verzekerd kunnen weten van de steun van de VT. De heer Haanappel overhandigde de jubilaris de gebruikelijke geschen ken: het Vererend Getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Han del met zilveren medaille, de gou den VT-speld met briljant, een gou den armbandhorloge en een ge schenk onder couvert. Oranje-Nassau zilver. De loco-burgemeester, de heer C. Meerburg, prees in het bijzonder de trouw is er toch ook een bewijs van mate van plichtsvervulling, waarmede de jubilaris 40 jaar heeft gediend. Die trouw is er toch ook eaen bewijs van, dat men met plezier zijn taak ver vult en zich daarbij geborgen weet. Met genoegen deelde spreker mede, dat de heer Van der Linden is onder scheiden met de zilveren ere-medail- le verbonden aan de Orde van Oran je Nassau. Nadat de heer Meerburg de jubilaris de versierselen had op gespeld, sprak hij nog een persoon lijk woord. Namens het kanitoor- en technisch leidinggevemd personeel voerde de heer W. P. J. Helversteijm het woord. Hij schetste de heer v. d. Linden als een goed en prettig collega en bood hem een fraaie drie-delige vulpenset aan, alsmede een kist sigaren en me vrouw v. d. Linden een doos bonbons. Me jufrouw mr. H. G. A. Streeder huldigde de jubilaris met het voor lezen van een door mejuffrouw A. M. Rozeboom samengesteld vers met als beginletters van elke regel: „40-jarig jubileum Jacobus van der Linden"; de heer Helversteijn bracht van de zelfde „dichteres" nog een dichter lijke ontboezeming ten gehore, waar in zij de jubilaris dank bracht voor alles, wat zij toen zij als 15-jarig meisje op diens afdeling begon van hem heeft geleerd. De jubilaris zelf sloot de rij van sprekers met een hartelijk dank woord. Na dit officiële gedeelte onderbra ken nog talrijke collega's hun dag taak om de heer v. d. Linden in diens woning te feliciteren. wegend homofoon, dan volgt 'n voor treffelijke fuga en een hoogst een voudige Finale als Amen-spel na een koraal. Stemmingsvol en sensitief klonk dit op in de stilte van 't kerk gebouw. Van zijn *rote leermeester Corne lls de Woli sierden de variaties op Psalm 23 het programma, uiterst tere kJlankmengeling van virtuose figuurtjes. Van de beroemde Psalm bewerkingen van de Zwitserse com ponist Gagnebin hoorden wij de va riaties op Psalm 19, smaakvol ge registreerd en de muzikale gedachte volwaardig op de voorgrond gesteld. Besloten werd met Toscata en fuga in d kl. t.; grandioos van opzet en uit voering; de polyfone stijl voortreffe lijk tot haar recht komend. Fraai de melodische lijn> levendig en beheerst de tempi, en de details geaccentu eerd. De orgelklank groots en ver heven. Een orgelrecital, overtuigend van kennis en vermogen, tevens van oprechte bedoeling de aandacht ab soluut te vestigen op de componisten die met hun beste werken op het pro gramma vertegenwoordigd waren en die door Simon Jansen virtuoos en waardig zijn vertolkt. Het volgende concert zal worden gegeven door Bernard Bartelink op 27 augustus a.s. om 8.15 's avonds. J. KORTMANN Leidse agenda BIOSCOPEN IN LEIDEN De films in de week van 9 aug. tot 15 aug. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Jeugdbacchanalen, ontraden. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: 55 Dagen in Peking, 14 jaar. Dagelijks: 2.30 en 8 uur. Luxor: Zoetwatermatrozen, alle leeftijden. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Myn beste vijand, alle leef tijden. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: West Side Story, 14 jaar. Dagelijks: 2.00 en 8 uur. Rex: Sergeants 3, 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. APOTHEKERSDIENST Avond- en nachtdienst apotheken tot en met vrijdag 16 augustus 1963: Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zuider Apotheek. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria Johanwa d.v. H. Obreski en C. J. M. Trommelen; Piet Marinus z.v. M. de Klein en M. C. v. Eijgen; André Arie Clemens z.v. C. v. d. Niet en W. Ouwëhand. Overleden: J. M. A. Flaton 49 j., v.; W. v. Beelen 92 j., m.; J. v. Ul- d'en 52 j., v.; J. Lucas 57 j., m.; D. J. Polman 84 j., m. De Lakenhal (Oude Singel): tot 29 augustus: Aquarellen en tekeningen uit de verzameling van Paul Brandt. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat): dag. 10—17, zond. 1317 uur. Tentoonstelling „Op trek", drie duizend jaar kamperen, „Nomadis- me". Tot 6 oktober. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrijdag 10—4 uur, zond 1—4 uur Rijksmuseum v. Oudheden (Rapen* ourgdag 105 uur zond 1—5 uur Tentoonstelling: „Het dier als mo tief". t.m, 25 aug. Rijksmus Geologie en Mineralogie (v. d. Werfpark): Geologie van Ne derland Dag 1012 en 2—4 uur. zon- en feestd, 24 uur. Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 104 uur zond. 14 uur. Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, Lange Raamsteeg 2. Ten toonstelling over Nederlandse Antil len. Op werkdagen van 10.00—12.30 en van 25 uur. Tot 29 augustus. VOORSCHOTEN Raad van Voorschoten gaat in beroep bij Kroon Kon de raad van Voorschoten maandagavond niet het vereiste aan tal leden bijeen krijgen en moest er een nieuwe vergadering worden uit geschreven, gisteravond waren 9 le den aanwezig en acht afwezig. Aan de o-rde werd gesteld het voor stel van b. en w. tot het instellen van beroep bij de Kroon tegen de beslis sing van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland, waarbij de goedkeuring werd onthouden aan het door de raad van Voorschoten vastgestelde uitbrei dingsplan in onderdeden „Oranjeka de". Mevr. dira. Stoker van de PvdA informeerde of de grond reeds bouw rijp was gemaakt en waarom er niet gewacht was met heft werk voordat de rijksgoedkeuring was verkregen. De PvdA kon zich in hoofdzaak wel met het plan verenigen, doch had in dertijd bezwaren tegen de hoogbouw en stemde toen tegen. Doch nu wil de PvdA toch gaan staan achter een be sluit van de raad, dat met meerder heid van stemmen was genomen. De overige sprekers zeiden, dat het een goed plan was, dat met veel zorg was voorbereid. Het was inder tijd met vreugde ontvangen, want er waren diverse moeilijkheden met de grond aldaar. De bezwaren van GS waren niet doorslaggevend om wijzigingen aan te brengen. Het moet de gemeente mogelijk zijn de rede lijkheid van dit plan aan te tonen. Daarom doorzetten en proberen in re delijk overleg tot overeenstemming te komen met GS. Burgemeester L. de Kool repliceer de, dat geprobeerd zaïl worden door overleg tot overeenstemming te ko men, doch mochten er. wijzigingen worden aangebracht, dan zal de raad van allies wat dit plan betreft op de hoogte "worden gahouden. Waarom begonnen met het bouwrijp maken? Dit is gedaan om tijdverlies te voor komen. Bovendien waren vooraf drie voorbereidingsvoorstellen al door GS goedgekeurd alleen de laatste goed keuring was nog niet verkregen. Dat dit nu in negatieve zin uitviel was een tegenvaller en hierop kon men selijkerwijs niet gerekend worden. Het bouwrijp maken van het terrein is practisch klaar. De burgemeester hoopte alleen, dat de procedure niet tot het einde zou duren want dan kon het wel eens drie jaar duren. Met algemene stemmen werd het voorstel van b. en w. om een beroep in te stellen bij die Kroon aangeno men. UITREIKING NW-GUINEAKRUISEN Gisteravond werd in de raadszaal door burgemeester L. de Kool aan een zevental militairen het Nieuw BEURSOVERZICHT VAN WOENSDAG Kon. Olie en Unilever flauw, AKU vast De stemming voor de internationale waarden is vanmiddag vrij onregel matig geweest. Direkt bij de opening kon worden geconstateerd, dat de AKU-aandelen vast in de markt la gen. Dit iin tegenstelling tot de Uni lever- en Kon. Oliewaarden, die op een niet onbelangrijk lager niveau, ten opzichte van het vorige slot, wer den verhandeld. AKU opende ruim zes punten hoger op 486V2. Deze af deling vond sbeun in het feit, dat de AKU-aandelen de laatste tijd in New York gevraagd in de markt liggen. Gisteren bereikte dit fonds aldaar een omzet van nominaal 160.000, tegen een koers, dae overeenkomt met 492 in Amsterdam. Unilevers, die vanmorgen nog als hoogste prijs 167.80 noteerden, deden op de offi ciële beurs f 166.20 om daarna ver der in ie zakken tot 165. De slot- prdjs van gisteren was 167.60. Te genover het geringe aanbod van lo kale zijdie stond niet voldoende vraag om die prijsafbrokkeliing tegen te kuinnen houden. De kopers waagden zich grotendeels niet in de markt, omdat rij eerst de eerste-halfjaarcij fers alsmede het interimdividend '63 van Unilever, die nabeurs worden verwacht, wilde afwachten. Dat Uni lever dinsdag in Wallstreet 5/8 dol lar lager sloot, was voor het Damrak vandaag niet bepaald bemoedigend. Ook Kon. Olie gaf een flauwe stem ming te zien op 165.40 na 166.10, tegen een voorgaande slobnotering van 168.20. Philips hield zich heel goed en was praktisch onveranderd op 156. Van dit concern verwacht de beurs de eerste-half jaarcijfers '63 in de tweede helft van deze maand. Hoogovens liepen op van 595Vz tot 599 (597), op lokale vraag. De han del in de hoeken van de hoofdfond sen was niet aan de ruime kant doch wel onzeker. De afwachtende hou ding was in bijna alle hoeken merk baar. De vaste stemming in Londen en de Westduitse beurzen werd in Amsterdam volkomen genegeerd. De scheepvaartsector verraste van middag met een vaste stemming spe ciaal voor Holland-Amerdka Lijn en Kon. Boot. Met de leidende cultures wilde het ook vandaag niet vlotten. Er is nauwelijks beweging te krij gen in de koers van genoemde cul tures. De zaken zijn dan ook mini maal. Staatsfondsen nog steeds goed prijshoudend. Op de incourante markt verlieten claims olieraffinarij „Zuiden" van daag de beurs. De taxatieprijs was 340 per claim, overeenkomende met 755 pet. voor een aandeed van nomi naal 400. „Deli-Atjeh" werd in de lokale afdelingen een paar punten lager geadviseerd. Dit concern leed over 1962 een verlies van bijna 100.000, tegen een winst van 226.000 over 1961. „Apeildoornse net ten", waarvan de aandelen de laatste tijd sterk in koers zijn gestegen, wer den vanmiddag een vijftal punten da ger geadviseerd. Haagweg 15 Tel. 20105— 20521 Goed en venorgd. Zomerprijzen. Nieuwe aartsbisschop van Milaan Opvolger van Montini Paus Paul us de zesde heeft mgr. Giovanni Colombo benoemd tot aarts bisschop van Milaan. Zoals bekend leidde de paus dit aartsbisdom, toen hij tot opvolger van Johannes de 23e werd gekozen. Mgr. Colombo was een van de twee hulpbisschoppen van Milaan. Hij is 60 jaar. Guineakruis uitgereikt. Na een kort openingswoord tot de militairen, fa milieleden en. tot kolonel van Schen- diel, garnizoenscommandant van 's-Gravenhage memoreerde de burge meester die Nieuw Guioea-periode. Spr. herdacht de aldaar gevallenen en was dankbaar, dat alle militairen uit Voorschoten behouden waren te ruggekeerd. Dat was een reden tot dankbaarheid. Zich wendende tot de militairen noemde hij de Nieuw Gui- neaperiode, een periode waarin veel levenservaring werd opgedaan. Hierna las de heer A. Oosterbaan de beschikking van die Minister van Oorlog voor en ging burgemeester over tot de uitreiking van de krui sen. Het herinneringskruis ontvingen J. J. Douwes, zemiliciën Marine 2 e klas met gesp 1962, H. J. den Hol lander, zeemüiciën Marine 3e klas met gesp 1962, C. J. A. Horst, ma chinist 2e klas met gesp 1962, B. L. Jansen, dpi. korporaal met gesp 1962, A. S. C. J. die Vreese, dpi. soldaat I G. S. J. v. d. Weide, dpi. soldaat I en J. B. Wissink, dpi. soldaat I. Kolonel Van Schendel sprak de mi litairen tot besluit toe. RIJPWETERING „De Rippers" terug van kamp. De jeugdvierdaagse te Breda zit er weer op! Ondanks de minder gunsti ge weersomstandigheden van de laat ste dagen bleef de stemming opper best en is dit vierdaagse kampement uitstekend geslaagd. Zoals de eerste twee dagen werd vrijdag en zaterdag de dag begonnen met het bijwonen van de H. Mis. Daarna gezamenlijk ontbijt om zich vervolgens naar verkiezing te ont spannen met winkelen of voetbal len. 's Middags om kwart voor twee werd weer gestart voor de dagelijkse wandeltochten. De laatste kilometers van de zaterdagtochten werden met muzikale begeleiding afgelegd. Aan het eind van de tocht werd „De Rip pers" een mooie medaille en bloemen aangeboden. Een grote verrassing was de aanwezigheid van talrijke ouders, die onder leiding van voorz. A. H. Disseldorp, om 12 uur met een extra bus van Rijp wetering waren vertrokken om hun kinderen op te halen. Tijdens de maaltijd, welke ouders en kinderen gezamenlijk in het club huis nuttigden, sprak voorz. Dissel dorp een hartelijk woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt deze jeugdvierdaagse te doen slagen. Speciaal de leidsters, leiders en ver zorgsters kregen een pluim voor hun goede zorgen, en de ouders werd dank gebracht voor hun spontane medewerking en belangstelling. Ook de speeltuinveren. „Vrij en Blij werd dank gebracht voor de goede services en de beschikbaarstelling van het clubgebouw. Op haar beurt gaf deze vereniging „Vrij en Blij" 'n fraaie tegel ten geschenke aan „De Rippers" als blijk van erkentelijk heid voor de gezelligheid en de goede zorgen aan het clubhuis besteed. De leden, Ria v. d. Meer en Peter Straathof boden hoofdleiders Th. Otto en echtgenote een geschenk aan. voor de uitstekende leiding, Marktberichten DEN BOSCH, 14-8. Vee Over zioh-t handel: melk- en kalfkoeien, ruim, trager, aflopend; guste koeien, gewoon, rustig, moeilijk te handha ven; jongvee, behoorlijk, redelijk, stabiel; vette kalveren, normaal, wil lig, stijver; nuchtere 9lachtkalveren, minder, lui, hoger; schapen, lamme ren, groter, goed staand; fokzeugen, groot, lui, duur; lopers en biggen, kort, vlug, vast; slachtvee, minder, redelijk, stijf prijshoudend; slacht- zeugen, minder, Vlot, hoger. WOERDEN, 14 augustus. Kaas Aanvoer 114 partijen. Noteringen: le kwal. 2.38—2.43, 2e kwal. 2.30—2.37, extra kwal. tot 2.57. Handel kalm. PUNT (Medegedeeld door het KNMI te De Bilt. Geldig van woens dagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) PLAATSELIJK ENIGE REGEN Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk eniige regen. Over wegend zwakke wind. Dezelfde of iets lagere middagtempera- turen. Het weer in Europa De weerrapporten van gen 7 uur luiden: Max. neer- temp. slag HELSINKI regen 19 14 STOCKHOLM zw. bew. 19 0 OSLO regenbui 18 8 KOPENHAGEN zw. bew. 17 3 ABERDEEN regen 12 1 LONDEN onbew. 21 0.3 AMSTERDAM 1. bew. 19 0 BRUSSEL zw. bew. 18 2 LUXEMBURG zw. bew. 20 0 PARIJS onbew. 21 0 BORDEAUX zw. bew. 19 0.1 GRENOBLE mist 23 4 NICE h. bew. 26 1 BERLIJN h. bew. 22 0 FRANKFORT zw. bew. 22 0 MüNCHEN geh. bew. 22 1 ZüRICH regen 22 2 GENèVE zw. bew. 24 17 LOCARNO zw. bew. 25 15 WENEN regenbui 27 0.3 INNSBRUCK geh. bew. 23 1 BELGRADO h. bew. 30 0 ATHENE onbew. 34 0 ROME zw. bew. 32 0 AJACCIO zw. bew. 32 2 MADRID zw. bew. 31 0 MALLORCA h. bew. 32 0 LISSABON onbew. 24 0 PAUZE Morgen: Maria Hemelvaart. Mis: „Signum magnum een groot te ken verscheen er aan de hemel" (uit het Boek der Openbaring). EXTRA DRUKTE VERWACHT. Het zal morgen extra druk zijn op de wegen en in de treinen, zeker in overwegend katholieke streken. Het is Moederdag, het feest van de ver heffing van Moeder Maria. Een vluchtig mis-horen op de vroege mor gen en dan erop uit!! Het ligt niet in de aard van moeders dit hun kinderen kwalijk te nemen. Zij zul len er niets van zeggen als een zoon haar op haar verjaardag een vluch tige kus op het voorhoofd geeft. Maar in hun hart zijn zij diep teleurgesteld. En hoe springt haar hart op van vreugde als die zoon 's middags tóch nog met een ruiker bloemen komt aandragen! De zachte wenk is wel duidelijk denken we. Breng onze moe der Maria op haar feest een atten tie: wat bloemen bij haar beeld of een biddend kaarslicht of een gebed van hulde of wat haar het liefste is een rozenhoedje. Kortom, iets hartelijks voor deze hartelijke Vrouwe. PUZZEL KRUISWOORDPUZZEL. No. 508. Hor.: 1. klomp, 5. vast, stevig, 6. achting, 8. term bij het bok sen (afk), 9. vermoeid, 11. vervoe ging van een hulpwerkw., 13. vo gel, 15. optelling, 16. gem. in Limb., 17. meisjesnaam, 19. vis, 21. muziek noot, 22. puntig voorwerp, 24. deel v. d. bijbel (afk.), 25. groente, 27. wilde haver, 29: plaats in N.-Brab. Vert.: 1. uitroep, 2. stad in Duits land, .3. tovergodin, 4 voorzetsel, 5. duw, 7. rivier (Spaans), 8. reismand je, 10. dorp in N.-Brab., 12. zandaal 14. uitroep, 15. gebod, 18. spijstafel, 20. voorwoegsel, 22. bijb. figuur, 26. muzieknoot, 28. aardrijkskundige aanduiding (afk.). (Oplossing vrijdagavond). Oplossing No. 507. Hor.: 1. part, 3. mank, 5. oma, 7. ster, 9. kap, 11. snert, 13. Dee, 15. eva, 16. Leeds, 18. esp. 20. reppl, 22.1as, 23. ende, 24. toet. Vert.: 1. Perk, 2. tot, 3. Marne 4. koet, 6. mes, 7. speer, 8. nevel, 10. adé, 12. ras, 14. edele, 16 loge, 17. spa, 19. pret, 21. Est. Voor de ogen van haar 12-jarig dochtertje is gisteren in Garijp (Friesland) de 49-jarige mevrouw P. IdzardiBrandsma door een achter uitrijdende vrachtauto overreden. Zij was op slag dood. Mevr. Idzardi stond met haar bromfiets achter de vrachtauto toen het ongeluk gebeur de. Haar dochtertje zat achter op. Zij kon er nog bijtijds afspringen en bleef ongedeerd.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3