NEDERLAND NIGERIA Amstel - bier om op te bouwen zo heerlijk, zo eerlijk, zo zorgzaam gebrouwen WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Via Afrika naar Rotterdam en Groningen 1938 1963 Op zaterdag 24 augustus a.s. hopen onze lieve ouders R. C. J. PAAUW en P. H. M. PAAUW-GROEN IN T WOUD hun 25-jarig huwelijksfeest te herdenken. Op die dag zal te hunner intentie een gezongen H. Mis worden opgedragen om 10.00 uur in de parochiekerk van Sint Petrus Banden te Roe- lofarendsveen. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen MARTIEN KEES en HENNY JOS RIA RUDY Roelofarendsveen, 14 augustus 1963. Schreiner Aero Contractors beheerst er de markt. door Huko Hooftman Schiphol (P&P) - „Het begin van de Nederlandse luchtvaartmaatschappij in Nigeria is moeilijk geweest. We begon nen met twee vliegtuigen en wel een Dornier Do-27 hoogdekker en een tweemotorige Piper Apache". Dit vertelt ons de heer W. A. H. van Houtert," vlieger en directeur van Aero Contractors of Nigeria Ltd, een door de Haags zakenman-vlieger B. A. M. Schreiner opgericht bedrijf, dat nu sinds enkele jaren in Nigeria vliegt. De heer Van Houtert bracht een bezoek aan Nederland in verband met de voor bereiding van de lijn Rotterdam - Gro ningen Hamburg dit jaar, van welke gelegenheid wij gebruik maakten om eens een praatje met hem te maken. Een moeilijk begin „Ja, het begin was wel erg moei lijk en wat is een vliegbedrijf met slechts twee toestellen. Maar we hebben er ons doorheengeslagen en succes rtehad. Op het ogenblik telt de Neder landse maatschappij al negen ma chines, waaronder tweemotorige Piper Aztecs en ook helicopters. We hebben nu een mooi bedrijf met enorme mogelijkheden", ver telt de directeur. „We kunnen zeggen, dat we in Nigeria nu de merlrt beheersen. Natuurlijk hebben we concurren tie, van Nigeria Airways, van Pan African AirlL.es en van de Britse Bristow Helicopters, maar als charterbedrijf zijn wij nu in Nigeria het belangrijkste. We hebben een uitstekende naam en dear ben ik echt een beetje trots op. We vliegen niet alleen binnen Nigeria, maar hebben zelfs charters gemaakt helemaal naar Leopoldville in Kongo en naar Dakar. Onze machines zijn gemaakt met radio en blindvlieginstrumenten voor gébruik onder alle weersom standigheden. Vijf maanden per jaar hebben we in Nigeria de re gentijd en dat eist ervaren vlie gers, want dikwijls moet dan on der de slechtste condities worden gevlogen. Maar nog nooit hebber we een vliegrit niet kunnen uit voeren en ook daar zijn we trots op. Overal landen We maken nu een 3000 vlieguren per jaar. Ons bedrijf is erg veel zijdig. We hebben om te begin nen de snelle Piper Aztr die met 200 mijl per uur vliegt. We heb ben 'n Dornier Do-28, die op heel kleine veldjes kan starten en lan den. Deze Dornier is nu ook in gericht voor luchtfotografie met behulp van een grote luchtcame- ra in de bodem van de romp. En tenslotte hebben we ook heli copters, die overal kunnen landen. Nogmaalseen mooi bedrijf met enorme mogelijkheden." Een enthousiast organisator deze heer Van Houtert, zelf vlieger met 3600 vlieguren op zijn naam. die leerde vliegen in het voormalig Nederlands Indië bij het K.N.I.L., de militaire dienst verliet als ka pitein-vlieger en onder idere he licopters vloog in Pakistan, Per- zië en India. Drie otters De nieuwste vliegtuigen van Aero Contractors in Nigeria zijn drie Canadese De Havilland Otters, waarvan één als watervliegtuig is uitgerust met drijvers. Deze ma chines zijn door de Nigeriaanse regering gekocht en worden ge bruikt om het smokkelen te?en te gaan van het vasteland naar de eilandjes voor de kust. Dat zijn douane-patrouilles, die Aero Contractors voor Nigeria gaat uitvoeren. En de Otters zijn voor dit werk bijzonder geschikt. De machine heeft een Korte start en landing en komt bij landing zo steil naar beneden, dat het angstig is om te zien. Met behulp van de remmen staat het toestel binnen zeer korte afstand stiL De firma Schreiner Aero Contrac tors vliegt ook nog altijd met heli copters in Perzië ten behoeve van de oliemaatschappijen, waarbij in Een snelle tweemotorige Pi- per Aztec, zoals Schreiner Aero Contractors er verschil lende in Nigeria in dienst heeft. bijzonder onherbergzaam gebied wordt gevlogen. Nu ook in Nederland In Nederland start Sclneiner Aero Contractors in september aanstaan de met een geregelde dienst Rot terdam - Amsterdam - Groningen- Hamburg visa versa, waarbij ge bruik zal worden gemaakt van een tweemotorige Dove. In totaal beschikt de firma Schrei ner Aero Contractors, die nu 12Vt jaar bestaat, over een vloot van maar liefst 24 vliegtuigen en heli copters. Gezien deze cijfers en de omvang van het werk van de fir ma mag terecht v -den gezegd, dat Schreiner Aero Contractors het grootste Nederlandse charter- bedrijf is in de vliegwereld. (Nadruk verboden). Wij ontvingen de droe ve tijding dat onver wacht is overleden onze gewaardeerde collega AART CATS Zijn vriendelijke en col legiale omgang zal ons steeds in gedachten blijven. Wassenaar, 13 aug. '63 Personeel n.v. Vlees waren en conserven- fabriek v. d. Berg en Co. Wassenaar. Getrouwd: GERARD VAN CLEEF en GEA GRUBEN zeggen namens wederzijd se familie hartelijk dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden 14 augustus 1963 Drosfcstraat 3, Leider dorp. ~Dr J. L. Th. M. Vereecken ZENUWARTS alleen voor psychotherapie Plantage 3, Leiden. AFWEZIG van 15 aug. tot 15 september. J. A. Tolenaar INTERNIST Afwezig tot 1 september Dr F. A. Nolle INTERNIST Hervat 15 aug. de praktijk Dr S. E. Bos KINDERARTS Hervat de praktijk op vrij dag 16 augustus. GEMEENTE LISSE Bekendmaking Het hoofd van het ge meentebestuur van Lisse brengt ter openbare ken nis dat bij besluit van de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 24 juli 1963, G. S., no. 463, zijn goedgekeurd a. de herzie ning 1963 van het plan Lis- se Dorp; b. de herziening 1963 van de regeling Dorpskern, beiden vastge steld bij besluit van de raad der gemeente Lisse van 3 april 1963 De bovengenoemde her zieningen zijn vanaf heden voor eenieder ter inzage gelegd ter gemeentesecre tarie, afd. algem. zaken. Lisse, 9 aug. 1963. Het Hoofd van het ge meentebestuur voor noemd, A. J. MESMAN, lo. VESPA 1962 Niet van nieuw te onder scheiden tegen lage prijs over te nemen bij v. d. Pijl, Vlietweg 8, Leid- schendam. Tel. 01761-3916. Een nieuw bed, een kwestie van vertrouwen! De grootste sortering te gen de laagste prijs, bij: De Kleinste Winst, Haar lemmerstraat 51, Leiden. Protest oud-strijders tegen feestelijke ontvangst Indonesiërs De federatie van Nederlandse oud strijders organisaties heeft in een brief aan b. en w. van Amsterdam geprotesteerd tegen het voornemen van het gemeentebestuur, op 19 aug. de bemanning van het eerste Indo nesische schip, dat na het herstel van de diplomatieke betrekkingen tussen beide landen een Nederlandse haven aandoet, feestelijk ten stad- huize te ontvangen. De federatie is van mening, dat dit neerkomt op het feestelijk bin nenhalen door de bestolenen van hen, die zich hebben vergrepen aan andermans goed en dat enige sober heid in dit opzicht het stadsbestuur van Amsterdam zou sieren. 15 Aaug dansen? Boskoop: 8 uur Leiden: 8 uur Zondag dansen? Reeuwijk: 8 uur Leiden: 8 uur Dansles aanvang Noordwijk: dinsd. 7 u. Hillegom: 1 en 2 sept. Leiden: v.a. 1 sept. inschrijving opent 18 aug. Rijn en Gouwe Bij het beschouwen van de bovenste foto zou men op het eerste gezicht denken, dat hier een team doktoren aan het werk is, dat reclame op de kleding voert - zoals bijv. wielrenners dit doen. De onderste foto geeft echter de oplossing: de „doktoren" zijn technici, die werken aan de con structie van een Syncom-satelliet. De witte kleding is noodzakelijk om te voorkomen, dat er stof in de uiterst gevoelige apparatuur komt. Het nieuwe „wereld- dansprogramma" wordt dit seizoen in alle goede scholen onderwezen. E. C. leert het U goed en graag! Kath. jongelui van plm. 17 jaar en ouder, wilt U goed dansen leren? Moogt U van thuis. Meld U dan bij E. C. Woerden zaterd. 8 u. Pijnacker zondag 2.15 u. Nieuwk. maand. 7.30 u. Boskoop 21 aug. Langeraar 27 aug. Zoetermeer 30 aug. Kudelstaart 2 sept. Aalsmeer 2 sept. Bodegraven 4 sept. Hazersw. D. 6 sept. Wereld Dans Programma

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10