mmj RAAD VAN LEIDEN - IN VAKANTIESTEMMING HIELD NIET VAN LANG VERGADEREN DE SISSENDE SAMPAM! BMI VADER.... DINSDAG 13 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA RADIO TELEVISIE De gemeenteraad van Leiden bleek gisteren in vakantiestem ming. Niet alleen dat twee wethouderszetels onbezet bleven, ook achter de banken van de raadsleden bleven acht stoelen leeg, maar over het overgrote deel van de agendanummers was men niet van zins veel te praten. Op enkele uitzonderingen na. Over een viertal punten wilden de leden toch wel wat meer weten en over het voorstel inzake wijziging van de begroting van de gemeente voor het dienstjaar 1963 ontspon zich een nog vrij uitvoerig debat tussen de heer S. W. van Egmond en de wethouder van financiën. KLEIN COLLEGE OVER DEMOCRATIE VAN S. W. VAN EGMOND Het kwam zelfs zo ver, dat de heer Van Egmond het goed dacht een klein college over democratie te geven. Hij vond namelijk de gang van zaken met het voorstel „allerminst democratisch", een uitdrukking waar tegen de wethouder met klem protesteerde. De heer Van Egmond stelde tenslotte voor het voorstel terug te nemen en er op andere wijze mee bij de raad terug te komen. De stemming er over wees echter uit, dat de grote meerderheid van de raad in deze achter b. en w. stond, want het werd met 19 tegen 6 verworpen. De zes voorstemmers waren de vijf toen nog aanwezige leden van de KVP-fraktie en de heer Frans van de P.S.P. zelf dan niet mogelijk was te kopen of „is dit soms een verkapte salaris verhoging"? Mej. v. Nienes (PvdA) wilde dan ook wel weten of die doorverkoop wel op de meest efficiënte wijze zou geschieden. Zij vond de konse- kwenties voor beide partijen - ge meente en ambtenaren - nogal duister. Wethouder Piena meende te mo gen constateren, dat het vraagstuk van de huisvesting der ambtenaren in alle frakties leeft. In het alge meen genomen zullen we in dat op zicht wat meer moeten gaan doen. Met betrekking tot de panden aan de Thorbeckestraat wees spreker op de mogelijkheid gebruik te maken van de financieringsregeling voor ambtenaren. Binnenkort zullen de raad plannen bereiken tot verhoging. Dat de gemeente hier als tussen persoon optreedt heeft niet uitslui tend de bedoeling om door te ver kopen, maar door ambtenaren met behulp van de financieringsregeling te laten betrekken. Iets anders moet men in het voorstel niet zien. Aan vragen van ambtenaren zijn trou wens reeds aanwezig. Wethouder Harmsen protesteert Na een groot aantal benoemingen waarin de raad zich homogeen toon de met het college van b. en w., volgde als eerste punt waarover het woord werd gevoerd een voorstel tot het beschikbaar stellen van gel den voor het aanbrengen van een afrastering rond de scholen aan de Oppenheimstraat. De heer Lijten (kvp) verklaarde hierover, dat het voorstel natuurlijk de instemming van zijn fraktie had. De vernielingen, die aan de gebou wen zijn aangebracht zyn werkelijk ontstellend. Daarom vroeg spreker zich ook af, waarom b. en w. met de indiening van dit voorstel zo lang hebben gewacht, temeer als blijkt, dat de gemeentelijke inspekteur van het onderwijs reeds op 21 september van het vorige jaar in een rapport op deze voorzieningen heeft aan gedrongen. Maar wat moet men als de aan nemers geen gelegenheid hebben door personeelsgebrek e.d., meende de voorzitter. de stukken gelezen, dat deze gedekt worden door het hogere bedrag aan rijksuitkering. Welk hoger bedrag wordt dan verwacht? Wethouder Harmsen verdedigde zich met de opmerking, dat de be groting 1963 nog voldoende ruimte voor deze wijzigingen bood. Deze aanvullingen betekenen overigens niet - dit in antwoord op een opmer king van de heer Van Egmond - dat het oorspronkelijk voorziene werk duurder wordt, maar alleen dat er meer gedaan zal worden. Welke cri teria wil de heer Van Egmond aan gelegd zien? Deze gaf enkele criteria aan voor begrotingswijzigingen, o.m. niet hoger dan tien mille per post en niet meer dan 10 percent. Voorts: dat alle in aanmerking komende commissies zullen worden ge hoord. Dit laatste is, aldus de heer Van Egmond, niet geschied. Spreker stelde voor het voorstel van de agenda af te voeren en belangrijke posten afzonderlijk in de raad te doen behandelen. MENINGSVERSCHIL Wethouder Harmsen bleef met de heer Van Egmond over deze zaak van mening verschillen. Hij protes teerde met klem tegen de door de heer Van Egmond gebruikte uit drukking „allerminst democratisch" (interruptie van de heer Van Eg mond: „in ieder geval openheid"). Er is geen kwestie van, zo vervolg de de wethouder, dat b. en w. de raad niet volkomen willen inlichten. Er is uitdrukkelijk overleg gepleegd Inzake het verstrekken van een hy pothecaire geldlening aan de Open bare Leeszaal en bibliotheek „Reu- vens" voor de verbouwing van de percelen Breestraat 2527 uitte de heer Kuyt (PvdA) de waardering van zijn fraktie, maar vroeg zich niettemin af of het bedrag van 90.100 wel toereikend zal zijn. Kan er voorts een betere voorziening ge troffen worden voor eventuele rij wielberging na de vergroting? Het geraamde bedrag wordt toe reikend geacht, aldus wethouder Harmsen, het is trouwens een nood maatregel, die enige verbetering zal brengen maar geen eindoplossing betekent. De huidige situatie blijft onbevredigend. Met betrekking tot een andere rijwielberging zag wet houder Piena geen enkele mogelijk heid. Overigens vond hij het pro bleem „geen groot bezwaar". Zon der stemming ging de raad met het voorstel akkoord. Huisvesting van ambtenaren Bij het voorstel inzake het aankopen van panden aan de Thorbeckestraat, Waardgracht, Caeciliastraat, Sint Michielstraat, Uiterstegracht, Veste- straat, 4e Binnenvestgracht en We verstraat, toonde de heer Van Eg mond zich geïnteresseerd in de vraag waarom de gemeente bij de aankoop van woningen in de Thor beckestraat als tussenpersoon op treedt. Is het de bedoeling om door te verkopen en zo ja, wat zijn de mogelijke kosten bij doorverkoop? Aan het antwoord van wethouder Piena, dat deze huizen bestemd zijn voor de verkoop aan ambtenaren volgens de financiële huisvestings regeling en dat daarom de gemeen te thans als tussenpersoon optrad, ontleende de heer Frans (PSP) zijn vraag of het voor de ambtenaren met de betrokken commissies. De voorzieningen in deze aanvullende begroting raken het z.g. verzorgings- peil. In derde instantie bestreed de hr. Van Egmond, dat alle commissies zouden zijn gehoord en hij staafde dit met feiten. Hij is niet tegen be paalde voorzieningen, maar wel te gen afdoening op de wijze, die b. en w. voorstellen. Hij verlangde stem ming over het voorstel. Deze stemming wees uit dat 19 leden zich voor het voorstel van b. en w. verklaarden en 6 tegen. De tegenstemmers waren de heren Ten Broek, Wiertz, Lambermont, Lijten, Van Egmond (allen KVP) en de heer Frans (PSP). Alle andere agendapunten werden zonder meer met een hamertik afgedaan. GANGETJE 12 (Advertentie) Duits meisje in zee verdronken Nabij het Zeehospitium in Kijk duin is gisteren de 15-jarige Üia Brandenburg uit Krije (Did.) in zee Groot aantal benoemingen door de Leidse raad TAPTOE DELFT 29 aug. t/m 7 sept. Democratisch of ondemocratisch Nadat de voorzitter, burgemeester jhr. F. H. van Kinschot, het voor stel inzake wijziging van de begro ting van de gemeente voor 't dienst jaar 1963 (naar uit de discussie bleek tot een bedrag van circa vier ton) aan de orde had gesteld, wilde de heer Van Egmond eerst weten, wel ke criteria het college bij begrotings wijzigingen als de onderhavige aan legt. De heer Duyverman (WD) ver klaarde zich geen vriend van suppletoire begrotingen. Hij had in Er komt geen kustweg van Den Helder naar de Hoek Zowel de departementen van eco nomische zaken en van verkeer en waterstaat, als de rijksdienst voor het nationale plan zijn van oordeel, dat een kustboulevard van Hoek van Holland naar Den Helder geen oplos sing betekent voor een betere ont sluiting van de stranden voor de re creatie. De verhouding tussen de z.g. stille stranden en de stranden voor de badplaatsen zou daarmee ernstig worden verstoord. Men wil het hou den op de bestaande ontsluitingen door de „slagen" en de toegangswe gen dwars door de duinen. Die zul len de toevoer naar de stranden be ter verdelen en het is bovendien veel goedkoper. De minister heeft dan ook de idee van een grote strand weg losgelaten. Twee huismoeders uit Delft zijn door de politie bekeurd wegens „bel letje trekken". De dames, resp. 18 en 24 jaar oud en resp. gezegend met twee en drie kinderen, haalden deze baldadige streken uit op de Oude Delft, waar echter ook het bureau van politie staat, aldus de Telegraaf. Omdat ze ook nog in de verboden richting reden, kregen zij nog een tweede bekeuring. Kaartverkoop bij de V.V.V.'s Den Haag (Parkstraat), Rotterdam (Stadhuisplein) en Delft. Aan het begin van de raadsverga dering van .gisteren kwam een groot aantal benoemingen aan de orde, waarmee de raad zonder slag of stoot na stemming akkoord ging. In het bestuur van de Vereniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen werden de af tredende heren prof. dr. P. B. Kreuk niet en G. P. E. Weijer herbenoemd. Benoemd werden voorts: tot le raar in de staatswetenschappen aan het Rembrandf/lyceum, zulks in com binatie met zijn betrekking van le raar in de staatswetenschappen aan het christelijk lyceum te Delft, de heer P. van Barneveld en tot lerares in de muziek in niet volledige be trekking mej. T. Zonneveld, behou dens gunstig geneeskundig onderzoek. Beide benoemingen met ingang van 1 september 1963. Verder werden benoemd aan het Rembrandtlyceum met ingang van 1 september 1963, tot wederopzeg- gens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1963-1964: Bestelkaarten bij alle V.V.V.'s. Prijzen vanaf f. 1.50. a. mejuffrouw Ann Kjersti de Buck, tot tijdelijk lerares in de klas sieke talen; b. de heer Hermanus Jacobus Hu- bertus Mooren, tot tijdelijk leraar in de klassieke talen; c. de heer Frederik Gerard Willem Schouten, tot tijdelijk leraar in de klassieke talen; d. de heer Wil'lem Buddingh, tot tijdelijk leraar in de Nederlandse taal en letterkunde; e. mejuffrouw Anithonia" Arnolda Voorma, tot tijdelijk lerares in de (Advertentie» Nederlandse taal en letterkunde; f. mevrouw drs. Aiidia van der Veen-Wiersma, tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde; g. mejuffrouw Antoinette Johanna Stolk, tot tijdelijk lerares in de Fran se taal en letterkunde; h. de heer Johannes Meys, tot tij delijk leraar in de Duitse taal en letterkunde; i. de heer John Remmers, tot tij delijk leraar in de Duitse taal en let terkunde; j. mejuffrouw Ada van Hoeken, tot tijdelijk lerares in de Duitse taal en letterkunde; k. de heer Johannes Schalks, tot tijdelijk leraar in de wiskunde; 1. de heer Christiaan Pieter Ger- hardt, tot tijdelijk leraar in de na tuur- en scheikunde; m. de heer Jan Eltjo Pieter Zuid- hoff, tot tijdelijk leraar in de biolo gie; n. de heer mi'. Sidney Lipes Car- dozo, tot tijdelijk leraar in de ge schiedenis; o. de heer Hans Bartels, tot tijde lijk leraar in het handtekenen; p. mejuffrouw drs. Use Adele Ger- lings, tot tijdelijk lerares in de Spaan se taal en letterkunde; q. de heer drs. Dirk Gerardus Magé, tot tijdelijk leraar in de geschiede nis en tenslotte mevrouw drs. Elsa Sophia Frederika de Jong-Fe ter is, met ingang van 1 september 1963 tot lerares in volledige betrekking in de Nederlandse taal en letterkunde en de heer Dirk Jan van Kooten met ingang van 1 september 1963 tot le raar in volledige betrekking in de geschiedenis, de twee laatsten aan de Louise de Coligny HBS. M Mssktr ssMtertde twlpmde noodllh dtnden m don f-kenf. Utoil toeftstemd one te helpen m bende optemllenWifliH tokernV'Kktiutlm nofdetemht bonen Mf-Konffedropt mrdentniich... Medeliik onder de smpsmbeuonersmmfmom ftfeoms over het Mxkertt oermeten! Moniajemtnlamkoom tster17*Heneer. C merci fV verdronken. Het meisje kwam samen met haar 14-jarige vriendinnetje Leonore Kapysiok, eveneens uit Krije bij het zwemmen in zee in moeilijk heden in een muistroom. Aanvanke lijk dacht men, dat alleen Leonore in zee was. De 36-jarige Duitse bad gast Bernhard Siedel uit Kolnbach trachtte haar te redden, maar 't ang stige meisje greep hem bij zijn keel. waardoor hij zelf in moeilijkheden kwam. Poldtie-agenten van 't strand- detachement brachten het meisje met haar redder even later veilig aan het strand. Eerst toen hoorde men, dat haar vriendinnetje ook in zee was. Reddingspogingen mochten niet meer baten. Enige uren later spoel de het stoffelijk overschot van het meisje aan. Zij logeerde met de ouders van Leonore op het kampeer terrein Ockenburgh. Het geredde meisje en de Duitse badgast zijn ter observatie in het Rode Kruis-zieken- huiis opgenomen. Aetherklanken WOENSDAG 14 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Riadiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 V. d. zie ken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Olaveciimibelrecital (gr.); 10.15 Morgendiijst. 10.45 Radiokoor. 11.05 Inspecteur Scott heeft 'n idee, hoor spel (herh. v. maandag 12 aug. jl.). 11.50 Kamerork.: moderne muz. 12.05 Franse chansons (gr.). 12.15 Elektro- nenklavierspel ('gr.): lichte muziek 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Accordeonorkest: lichte muz. 12.54 Gram., evt. act. 13.00 Nws. 13.15 Licht instrumentaal kwintet. 18-.35 Klass. gram. 13.45 Moderne kamer muziek (gr.). 14.30 Lichte gram. 14.55 Instruktieve pianomuz. 15.20 Fluit- ensemble: klass. muz. 15.50 Bijbel- vertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Volksdansen uit Zwit serland (gr.). 17.15 Eurojazz. 17.40 Beursber. 17.45 Licht instrumentaal kwartet. 18.00 Koorzang met solisten: klass. muz. 18.30 Het Spektrum, le zingen. 18.45 Pianospel met ritmische begeleiding (gr.). 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Muzieik van het Leger des Heils (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Radiofilh. ork.: klass. muz. 21.00 Weerzien met Indonesië, klankbeeld (III). 21.30 Licht instrumentaal en semble. 21.50 Kantekeningen. 22.00 Lichte koorzang (opn.). 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondsluiting. 23.00 Lichte gram. 23.10 Bij de gra tie Gods, klankbeeld. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymh. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 - Klaarwakker: lichte gram., reportages, meded. en commentaren. (Om 7.35 V. d. voor pagina, praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Ochtendgymn. voor de vrouw. 9.10 Moderne gram. 9.45 Oude Franse koormuz. (gr.). 10.00 En en al oog, praatje. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Lichte gram. 10.40 Vrij entree, cabaret. 11.00 Orgelspel: lich te muziek. 11.20 Pianorecital: Spaan se muz. 11.55 Promenade-ork. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Licht instru mentaal septet. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 13.45 Hoog avontuur, lezing. 14.00 Koorzang en Noordhol lands filih. ork. met zangsol. 15.00 Het nieuwe jaar. toespraak. 15.10 V. d. jeugd. 16.30 Dansmuz. (gr.). 17.00 Wegwijzer: tips voor vakantie en snipperdagen. 17.45 Zeilen: Finn Gold Cup 1963 te Medemblik. 17.50 Regerimgsuitz.Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Ac tualiteiten. 18.30 Operette-melodieën (gr.). 19.00 V. d. kinderen. 19.10 Jazz band en zangsol. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Tango-rumba-ork. 20.25 Het precedent, hoorspel. 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nws. 22.40 Contrasten: muziek voor kenners en liefhebbers (gr.). 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.00 V. d. kinderen. NTS: 17.40-17.45 De Verrekijker, jeugd- journ. KRO: 19.30 Van onze sport redacteur. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. KRO: 20.20 Zomerwedstrijd (4e en laatste aflevering). 20.30 Brandpunt. 20.55 Muziek weerklinkt in Parijs, show. 21.25 Om U te die nen, een documentaire over de kel ner. 21.55 Licht instrumentaal sextet. 22.15 Epiloog. NTS: 22.25-22.30 Jour naal. DOOR L. VAN HILLEN HOOFDSTUK IX. Vader en dochter. Gerard Bakker staarde diep in ge dachten over de leuning van de grote Rijnbrug te Keulen. Naast hem den derden onophoudelijk de zware trei nen over de spoorbrug. Onder hem gleed een wakkere sleepboot, de Ne derlandse driekleur achter de schoor steen, door het kolkende water van de rivier, tegen de stroom op, en trok twee zwaarbeladen aken voort. Rustig lagen de witte rivier dampers aan de oever te wachten, tot hun raderen het water van Vader Rijn weer zouden geselen. Opzij wist hij het machtige, loodgrijze silhouet van de Dom. Hij was op een vakbondscongres als afgevaardigde en spijbelde met stil genoegen tijdens een grote rede van een Franse oolilega die hij toch niet kon verstaan. De vertaling zou hij de volgende dag, keurig gestencild, by de stukken vinden, dus waarom zou hij zich op deze prachtige na jaarsdag opsluiten in een vergader zaal? Opeens hoorde hij naast zich een stem: „Verdien jij zó je geld?" Ver schrikt keek hij op en staarde in het grinnekend gezicht van Vogelaar, een van zijn collega's, kennelijk als hij de vergaderzaal ontvlucht. „Ik sta alleen maar in schijn te ba liekluiven, je moest eens weten hoe koortsachtig m'n hersens bezig zijn met de probelemen, die vanmorgen zijn aangesneden", zei Gerard plech tig. „Als je koorts hebt moet je veel drinken", meende Vogelaar. „Man, op zij van de Dom is een restaurant met een heel gezellig terras. En het is geen gezicht, als twee zulke gewich tige lui als wij hier over de balie han gen. Kom mee en laat me je vrij houden." „Imponeert me niet't komt toch op je onkostennota", antwoordde Ge rard,, maar het vooruitzicht van een gezellig babbeltje met Vogelaar op een Keuls terrasje lokte hem. Nog even bleef zijn blik haken aan de vlag op de sleepboot, 't was misschien sen timenteel, maar z'n eigen vlag in 't buitenland te zien deed hem altijd wat. Toen 9tapte hij langs het smalle voetgangerspad naar de stad, terwijl Vogelaar geestige persiflages leverde op verschillende sprekers die de af gelopen dagen aan 't woord geweest waren. Gerard voelde hoe hier, in deze drukke stad, die, zich zo wonderbaar lijk herstelde van de in de oorlog ont vangen slagen, zijn gedrukte stem ming van hem was afgevallen. Thuis immers waren de problemen nog geenszins opgelost. Hü was, zoals hü had gezegd, zijn licht gaan opsteken over dat meisje Vos. Werkte op de kousenfabriek. Ging wel eens uit, maar dat ze een losse meid was, nee, dat had niemand hem durven en kunnen zeggen, 't Wa ren mensen uit het volk, viè overi gens niets op te zeggen. Gerard had eigenlijk gewild dat hij slechter infor maties had gekregenvertrou wend dat Beer dan al gauw genoeg zou hebben van zo'n straatmeid. Maai dat was Ankie Vos nu juist net niet. Er was opeens een schuif werk op hem afgekomen en eigenlijk was hij maar blij, dat hij geen gelegenheid had gehad, op het geval terug te ko men. Tussen Beer en hem heerste momenteel een toestand van gewa pende vrede; wat Gonnie met Beer had bepraat wist hij niet en hij wou het ook liever maar niet weten. Want in zijn hart was hij ervan overtuigd, dat Beer zyn gang zou gaan, dat hij het zou doorzetten met die Ankie. En daaraan wilde hij liever maar niet denken. Hij voerde welbewust struis vogelpolitiek, zijn drukke werkzaam heden vergemakkelijkten hem dit, en hij was opeens tot de ontdeking geko men, dat tydens het cdngres de situa tie Beer-Ankie hem volledig uit de gedachten was gegaan. Nu zat hij hier naast Vogelaar op een gezellig terras. Naast hem zaten twee Amerikanen. Ze bestudeerden ijverig een plattegrond. Een keu rige kelner, van het ouderwetse soort, bracht hen een karaf wijn en glazen. Gerard was blij dat hij Vogelaar had getroffen. Hij was een gezellige vent, met een scherp verstand, vlot spreker, gepokt en gemazeld in de organisatie. Hij sprak zijn talen-vlot en het was geen wonder dat ze hem in de internationale organisatie tot bestuurslid hadden benoemd. Ge rard was ervan overtuigd, dat een man als Vogelaar nog wel eens mi nister zou kunnen worden, maar hij bleek geen zwak te hebben voor de politiek. De vakorganisatie had zijn hart. Het gesperk kwam als vanzelf op het werk. Vogelaar had er een hand je van het gesprek op gang te hei pen en dan de andere te laten pra ten. „Hoe bevalt het jou nou, Bakker? Je zit er nu al zo'n paar jaar in, valt het je tegen of valt het je mee?" „Allebei", antwoordde Gerard voorzichtig. „Het valt me tegen in zo- veire, dat je je.eigen ontoereikend heid veel beter bemerkt, wanneer er zulke moeilijke problemen zijn op te lossen. Het valt me mee in zoverre dat ik iedere dag met plezier aan m'n werk ga, me nooit verveel, nooit kan zeggen dat ik niets te doen heb, en het prettige gevoel heb, dat ik iedere dag weer wat heb bijgeleerd." „Je meent dus niet, dat je de hele zaak al in je zak hebt", glimlachte Vogelaar. „O nee, dat krijg je nooit." „Hoe meer je weet, hoe beter je weet hoe wednig je weet", filosofeer de de ander. „Niets erger dan gearri veerde mensen." „Jij bent anders al een heel eind op weg", meende Gerard. „Ja, en je blijft altijd op weg", antwoordde zijn metgezel. „Ieder haakt hier naar verandering, en be treurt ze dag aan dag, hunkert naar hetgeen hij zien zal, went terug het geen hij eens zag", citeerde hij en Ge rard keek op, getroffen, zag het ge zicht van Vogelaar ernstig opeens. Maar die scheen op te schrikken van zijn eigen openhartigheid, en gooide hot gesprek meteen over een andere boeg. „Zeg, zit jy nog ergens anders in, behalve in het bondsbestuur?" „Nou ja in een paar PBO-orga- nisaties, diverse commissies „Da's de routine. Ik bedoel, buiten het kader van de vakorganisatie." „De Raad, de reclassering, tbc-be- strijding. „Kerel, hoe vind je er de tijd voor!" „Die vind je niet, die maak je." „En ben je ook nog wel eens thuis?" Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2