WEGRENNERS OP LASTIG PARCOURS HOLLAND VEROVERT PLAATS IN DE FINALE TWEEDE KLAS BEN VERHAGEN VOERT F.D.'S AAN NA VEROVERING TWEEDE PLAATS ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 ALLEEN PETER POST, die daai^s na zijn neder laag in tie achtervolgings finale tegen Leandro Fag- gin, naar Ronse is ver trokken. kent 't parkoers, waarop de wegwedstrijden worden verreden. Want pas vrijdagavond kwamen de andere Seden vun de ploeg in het hotel in Kort- rijk aan. Eerst Jan Hu- gens. daarna gezamenlijk Ab Geldermans en Jan Janssen, vervolgens Piet Dam en en later in de avond Huu'b Zilverberg. Dick Enthoven en Jo de Haam. Waarom zij niet, even als Peter Post, eerder wa ren gekomen om het par koers te verkennen? De Limburger Jen Hugens vertolkte de mening van de meesten als volgt: „In de eerste -plaats hebben wij zondag in de drie zus tersteden een deed van het parkoers gereden en bo vendien is er zondag a.s. in 17 ronden genoeg tijd om het te leren kennen". Peter Post, die vrijdag avond met alle andere azen in een criterium in Denderhouthem startte, had het echter veiliger ge vonden om toch een paar rondjes in Ronse te draai en. Donderdagochtend had de Amstelvener op weg naar Kortrijk achter de auto van dr. Rolink al een 70 kilometer getraind en 's avonds was hij nog 90 km de weg opgegaan en had daarbij het parkoers niet vergeten. amateurs, is voor de mas sa en niet ten onrechte. Want juist op het beruch te een kilometer lange stuk met kasseien, na 4000 meter, waar de weg toch al niet breed is, hebben de organisatoren hekken geplaatst om de toeschou wers op afstand te hou den. En die hekken heb ben steunen aan de weg zijde, zodat er zeker niet „HOE KON DE U.C.l. DAT GOEDKEUREN „Het is lastig maar best te rijden, als het maar niet gaat regenen, want dan wordt het levensgevaar lijk op die kasseien." DEZELFDE MENING zijn de leden van de ama- teuirploeg toegedaan, die all dinsdag hun kwartier in Wevedghem hebben be trokken en die drie dagen het circuit op zijn geweest. De grootste angst van de meer dan drie meter ruim te is overgebleven. Wat dat betekent als er zo'n 120 amateurs tegelijk door deze nauwe opening wil len kruipen laat zich licht raden. De Nederlandse amateurkampioen Gerrit de Wit wist de oplossing: „Meteen na de start weg. dan heb je geen last meer van de anderen". Het is de overtuiging van zijn ploegmaikker, dat De Wit het zaterdag op deze manier ook zal gaan proberen, want zo won hij namelijk ook de eerste etappe van de Ster van Namen. DE NEDERLANDSE of ficials vragen zich intus sen af hoe de UCI-com- missie dit parkoers heeft kunnen goedkeuren. Hun kritiek gaat niet alleen te gen de smalte weg, maar ook tegen de toestand op sommige stukken. In het gehucht Btikhove was men vrijdagmiddag net klaar gekomen met het aanleg gen van een noodwegdek op een gedeelte, dat tot dan louter uit teemachtig zand had bestaan. De Ne derlanders zijn er ook niet content mee, dat dehoofd- verzorgimigspost vlak na de start in een bocht is gelegen en vinden twee posten onderweg voor dit gevaarlijke parkoers te weinig. Er zijn overigens ook prachtige wegen inde route opgenomen, zoals de driebaans autoweg voorde beklimming van de Kruis berg. -y-id l h W'Oi 1C y tt d 2 v TVeb- jo »:h v''V' Jg£< 33*7 TV-»/. - i'. '.'"r COMPETITIEWEDSTRIJD ATLETIEK Discus: 1. J. v. Heek Holland 41.80 m; 2. W. Thissen Holland 38.21 m; 3. C. Rooyakkers Spartaan 29.45 m. Kogel: 1. Pajcin Bataven 12.86 m; 2. R. Pommée Holland 12.79 m; 3. C. Rooyakkers Spartaan 11.24 m. Hoogspr.: 1. J. v. Heek 1.83 m; 2. P. Wildenburg 1.75 m; 3. G. Meelker 1.66 m. 1000 meter: 1. W. v. Gerven Spar taan 2.31.6; 2. T. Warmerdam Spar taan 2.32.1; 3. A. Homan Bataven 2.46.3. 3000 meter: 1. P. de Haas Spartaan 8.38.8; 2. P. Beelen Spartaan 8.43.6; 3. H. Kraan Bataven 9.42.6. Pols.hoog: 1. R. den Tonkelaar Hol land 3.60 m; 2. R. v. Es Hollahd 3.50 meter. 4x400 meter: 1. Holland I 3.32.9; 2. Spartaan/Bataven 3.44.7. 4 x 100 meter: 1. Holland 45.4; 2. Spartaan 45.6 sec. Speerwerpen: 1. R. Pommée Hol land 43.53 m; 2. O. der Linden Spar taan 41.25 m; 3. B. Smit Spartaan 40.81 meter. 5000 meter: 1. A. v. d. Brink Hol land 16.02.6; 2. J. Kraan Bataven 16.20.2; 3. J. v. Leeuwen Holland 16.24.2. Totaaluitslag 2e klasse: Holland 17304 punten. Totaaluitslag 3e klasse: De Spar taan 12623 punten. De Bataven, die in deze uitslagen voorkomen, liepen individueel. Spartaan eerste in derde klas De weersomstandigheden zagen er gisteren somber uit voor de ploegen van de A.V. Holland en de Spartaan, welke èen laatste poging wilde wa gen de finale's in hun klasse te be reiken. Doch toen om 7 uur gister avond de wedstrijd een aanvang nam viel alles nogal mee, wel geen zo merse temperatuur, maar toch rede lijk weer. waarin goede prestaties mogelijk waren. Op alle nummers konden beide ploegen atleten in het veld brengen met prestaties goed voor een rede lijk puntenaantal, waardoor het pun tentotaal veel beter werd dan bij de vorige wedstrijd. Topscorers waren: Jan v. Heek, Hoogspr. 1.83 m, dis cus 41.80 m, tot. 1483 punten. Wim v. Gerven 1000 m 2.31.5, 400 m 53.2 sec., totaal 1466 pnt. René v. d. Water, Verspr. 6.73 m, horden 16.4 sec., tot. 1417 pnt. Do Rooyakkers, 100 m 11.4 sec., verspr. 6.50 na, tot. 1408 pnt. Stand competitie eerste 6 (finalis ten): 2e klasse: 1. Quick Nijmegen 17418; 2. Kim- bria Maastricht 17350; 3. DOS Rot terdam 17311; 4. Holland Leiden 17304; 5. ALO Rotterdam 17244; 6. Nurmi Groningen 17222 punten. 3e klasse; 1. Spartaan Lisse 12623; 2. MOC '17 Bergen op Z. 12325; 3. Rapiditas Groningen 11919; 4. FIT Zeist 11870; 5. VOLT Tilburg 11827; 6. PH Vught 11542 punten. De uitslagen van de wedstrijd Hol land-Spartaan waren: 1500 meter: 1. J. v. Leeuwen Hol land 4.19.1; 2. A Hobo Holland 4.21.8; 3. L. de Koning Bataven 4.45. 110 m horden: 1. R. v. d. Water Holland 16.4; 2. W. Thissen Holland 16.5; 3. M. Spadon Bataven 17.3. 400 meter: 1. T. v. Rooyen Bataven 50.6; 2. A. Kingma Holland 52.-; 3. P. Selier Holland 52.5. 100 meter: 1. G. der Linden Spar taan 11.4; 2. G. Vogelaar Holland 11.4; 3. D. Rooyakkers Spartaan 11.4. 800 meter: 1. A. v. d. Molen Hol land 2.02; 2. P. de Jong Bataven 2.03; 3. W. Tiesema Holland 2.04.7. Verspr.: 1. R. v. d. Water Holland 6.72; 2. D. Rooyakkers Spartaan 6.50; 3. H. Dahlkamp Spartaan 6.43 mtr. Proefdraaien van Olympische Spelen Enkele honderden sportlieden en officials uit alle delen van de wereld krijgen in oktober van dit jaar de unieke gelegenheid om op kosten van Japan alvast een kijkje in Tokio te komen nemen. Van 11 tot en met 16 oktober worden in de miljoenen stad, die precies een jaar later de Olympische Spelen binnen haar mu ren zal hebben, de zogenaamde vóór- Olympische wedstrijden gehouden. Vooral omdat deze wedstrijden m hetzelfde jaargetijde plaats vinden ale waarin in 1964 de Olympische titelwedstrijden worden gehouden, zyn de invitaties overal gretig ge accepteerd. Voor de organisatoren brengt dit toernooi het voordeel, dat ook zij een soort repetitie kunnen houden, waarbij de verschillende fa cetten van het organisatiewerk zij het op kleine schaal op doelma tigheid kunnen worden getest. Jam mer is het, dat lang niet alie Olym pische installaties gereed zulten zijn. Alleen Weet-Duitsland zal al een honderdtal sportlieden zenden: at leten. zwemmers, zwemsters, kano vaarders, schermsters, roeiers, hoc keyers, boksers, wielrenners, enz. Nederlandse ploeg Wat Nederland betreft, behalve een persoonlijke uitnodiging voor de in Japan bijzonder populaire Anton Gees ink, heeft alleen de zwembond een invitatie voor een tiental zwem sters en zwemmers ontvangen. Het is vrijwel zeker, dat het Nederlandse zwemteam, dat nog moet worden ge selecteerd, zal worden vergezeld van de voor de Olympische spelen aan te wijzen ohef d'equipe alsmede door de heer Simon de Wit, de Nederland se ohef de mission voor 1964. Vast staat voorts dat de atletiekwereld sterk zal worden vertegenwoordigd. Bij de 46 atleten die dit jaar al naar Tokio zullen reizen, bevinden zich Jazy, Pennel, Brum el, Snell, Ohumg Yang, Tatyana Tsjekanova en Yo- landa Balas. ZWEMMEN JASTREMSKI NIET IN FINALE AMERIKAANSE KAMPIOEN SCHAP Oh et Jastremski, wereldrecordhou der op de schoolslag, heeft zich vrij dag niet kunnen plaatsen voor de finale van de Amerikaanse zwem kampioenschappen, die in Chicago worden gehouden. In de series van de 100 m schoolslag maakte Jas- Wim van Gerven (Spartaan, Lisse) tramski een tijd van 1 minuut 13,4 liep gisteravond een uitstekende 1000 seconde, terwijl nummer acht er pre nt In 2.31.6 min. na eerder op de avond cies 0,1 seconde korter over deed. De reeds een 400 m in 53.2 sec. afgelegd beste prestatie werd geleverd door te hebben. Bill Craig met 1.10.2. TENNIS NATIONALE KAMPIOENSCHAP PEN TENNISLERAREN Het weer bij het begin van de tweede dag van de nationale kam pioenschappen voor tennisteraren in Apeldoorn voorspelde weinig goeds. Maar ondanks dreigende luchten en een kletterende bui kon een goed deel van het programma van don derdag worden ingehaald, zodat de afwerking van het toernooi niet in het gedrang behoeft te komen. In de vrijdag gespeelde achtste finales van het heren-enkelspel handhaafden titelverdediger Rirnus Buytelaar en zijn voornaamste con current Sjerry Parlevliet zich zon der moeite. De uitslagen waren: Buytelaar-H. W. Mulder 6-0 6-2; K. v. d. Torre-A. v. Leeuwen 6-1 6-4; A. Blom-A. Bunt 6-4 6-3; J. v. d. Torre-A. H. Houps 4^5 6-0 6-0; Th. Dekkers-R. G. Kauling 6-1 6-2; G. H. Bunt-R. T. Stroecker 6-1 6-0; M. C. Smdt-G. H. Corstjens 7-5 6-2; S. G. Panlevliet-A. Warmenhoven 6-2 6-1. Badgastentoernooi te Noordwijk/Zee Het internationale Badgasten-ten nistoernooi te Noordwijk mocht zich ondanks de stevige wind in een be hoorlijke belangstelling verheugen. Eigenlijk was het, dank zij die wind, dat er nog gespeeld kon worden, want daardoor werd de regen in de middag verdreven en kon het toer nooi, behalve in A, tot de halve fi nales worden afgemaakt. Warren Woodcock, de Australische tennis- toerist, eerste geplaatst, speelde zich via De Roy Van Zuidewijn (6-2 6-3) en de jonge Van 't Hoff (6-4 6-4) bij de laatste vier. Ed Rubinoff, hersteld van een spierblessure, die hem en kele weken geleden in Hilversum deed opgeven, had tot nu toe ook weinig moeite met zijn tegenstanders, evenmin als Jack Frost, eveneens Amerikaan, die Tegler versloeg voor een plaats in de halve finale (6-2 6-2). Bij de dames zyn nog niet alle acht speelsters op de baan geweest. De dames Baars en Slotboom moe ten nog spelen. De andere halve fi nalisten zijn mej. v. d. Linden, mej. Heckhausen en mej. Jam in. In heren „B" werd niets gespeeld. Bij de dames is het kwartet, dat om de finaleplaatsen strijd, in volgorde: mej. Moolenbroek, mej. Frisch, mej. De Jong en mej. Heckhausen. In C bereikte v. d. Berg de halve finale via Spoel. Bröring ontdeed zich van Junker (6-4 6-1) en moet nu togen Kayser uitmaken wie v. d. Berg gaat bestrijden voor een finale plaats. Volklend en Heyde duelleren om de andere plaats. De finalestrijd bij de dames, gaat in C tussen mej. Herward, die mej. v. Putten met 6^0 6-0 aan de kant zette, en mej. De Vos, die na een enerverende strijd van mej. E. Kengen won (4-6 6-4 6-3). VOETBAL Charles terug naar Engeland John Charles, de middenvoor van Wales, heeft vrijdag een contract ge tekend voor Cardiff City, de Engelse tweede-divisieclub. Dat betekent, dat Charles voor de tweede maal uit Italië naar Engeland terugkeert. Hij verliet Groot-Brittanmië voor 't eerst in 1957, toen hij voor een transfer- bedrag van 65.000 pond sterling ging voetballen voor Juventus Turijn. Verleden jaar werd hij voor 53.000 pond gecontracteerd door Leeds United. Hij kon echter niet goed meer wennen in Engeland en ver trok halverwege het seizoen voor een bedrag van 70.000 pond naar A.S. Roma. Naar verluidt is Charles door Cardiff City van deze club uit de Italiaanse hoofdstad aangekocht voor slechts 20.000 pond (ƒ200.000). Char les is nu 32 jaar. Hij begon zijn car rière als zeventienjarige bij Leeds United en speelde 35 maal voor het elftal van Wales. Dank rij een behoorlijke voor sprong op de eerste dag van de in terland atletiekwedstrijd Finland- Hongarije (59-47) hebben de Finnen op de tweede dag een bijzonder klei ne overwinning behaald op Honga rije (107-105). In Blaricum wordt het 17e nationale driedaagse concours hippique gehou den. In beeld mej. Jos Ernst met het paard Calypso tijdens een sprong over de sloot. De sprong komt op de foto een beetje vreemd uit. De oor zaak moet gezocht worden in het feit, dat mej. Ernst probeert haar cap op te houden, welke even later toch op de grond viel. DE HOLLANDWEEK II WIELRENNEN CEES VAN ESPEN WINT ETAPPE IN ST. LAURENT De Nederlandse ploeg in de ronde van St. Laurent stapelt het ene suc ces op het andere. Na etappe-over winningen van Jaap de Waard, Coen Visser en Lex van Kreuningen (2x), was het vrijdag de beurt aan Cees van Espen om de ereronde te rijden. De Nederlander zegevierde in de 7e etappe, die werd gereden over 'n afstand vam 235 km. Lex van Kreu ningen werd tweede en Coen Visser vijfde. Cees Haast behield de leiding in het algemeen klassement. Hij wordt daarin op de tweede plaats gevolgd door Lex v. Kreuningen. WATERPOLO Competitie door LZC besloten met een overwinning (Van onze waterpolo mede werker) De Leidsche Zwemclub speelde gis teravond haar laatste competitiewed strijd, tegen de kampioensploeg uit Heemstede, HPC. Het is onze stad genoten gelukt de titel „ongeslagen kampioen" aan de ploeg van Jofian Bontekoe c.s. te ontnemen Midvoor Kees Schoof was één van de grote promotors van deze overwinning. Hij nam niet minder dan drie doelpun ten vopr zijn rekening. Met vurig enthousiasme dook het Leidse team in het water van het zwembad in GroenendaaL Geen van beide ploegen had het idee, deze wed strijd maar zo-zo te spelen, omdat er toch geen belang meer op het spel stond. Integendeel! Het is een frisse open wedstrijd geworden, waarin van beide kanten snelle aanvallen werden opgezet. De Sleutelstad-bewoners hadden een be tere „finishing touch", en door de drie doelpunten van Schoof en een harde schuiver van Gerard de Leeuw had men in de laatste spelperiode een 40 voorsprong opgebouwd. Nu sloegen de kampioenen echter hard terug, maar door doelpunten van Herbert Terleur en Johan Bon tekoe werd het toch niet meer dan 4—2. Na afloop van de ontmoeting was er nog een gezellig samenzijn, waar bij uiteraard ook LZC, als grootste concurrent, aanwezig was. KORFBAL Stedenontmoeting Leiden-Gent Op zondag 25 augustus zal de tra ditionele stedenontmoeting Leiden- Gent plaats vinden. Voor Leiden zul len een 3e klas KNKB- en een regio naal junioren-twaalftal uitkomen. De Leidse 12-taI-commissle heeft beslo ten op maandag, 19 augustus, a.s. om 19 uur een oefenwedstrijd te doen spelen op het terrein van Vicus Orientis in de Leidse Hout. De opstellingen voor beide twaalf tallen zien er als volgt uit: KNKB- twaalftal: aanval: de dames J. Haze- broek (Crescendo), A. de Graaf (Zui derkwartier) en de heren A. Schou ten (Crescendo) en C. Corneliseen (Crescendo); midden: de dames L. Kok (Crescendo), E. Klay (De Al gemene) en de heren A. Regeer en B. Westbroek (beiden KNS); ver dediging: de dames J. Kijk in de Vegte (V. Orientis) en T. Buis-Vlas veld (Noorderkwartier) en de he ren T. Kriek (V. Orientis) en A. Ouwerkerk (Crescendo); reserves (die na de rust meespelen): de da mes N. Seijn (KNS) en M. Poet (De Algemene) en de heren J. Duyve- steyn (Noordenkwartier) en S. Oude- hoorn (De Algemene); Junioren- twaalftal: aanval de dames L. van Popba (Fluks) en M. Luysterenberg (Crescendo) en de heren F. de Haas en R. Nlessing (beiden Fluks); mid den: de dames C. Meijer (V. Orien tis) en C. d. Weyden (De Alge- Grote golven met witte schuim koppen en een loodgrijze wolken lucht, maakten vrijdag voor de deel nemers aan de Hollandweek het ver blijf op het IJsselmeer weinig ple zierig. Vooral de wind liet zich op deze herfstachtige dag voor velen van de slechtste kant zien. Een groot aan tal deelnemers in de Flying Dutch- man-klasse en Finnjollen sloeg om. Bij de eerste ton in de Flying DirtCbrnann-klasse lag de Nieuwzee- lander Bilger al op kop, direct ge volgd door Verhagen. Toen de Rot terdammer zijn bemanning in het water zag verdwijnen, kreeg de Noor Peter Lunde, Olympisch kampioen 1960 de kans Verhagen voorbij te lopen. Dit drietad had op dat moment al een voorsprong op de overigen. Het grote veld achtervolgers werd aangevoerd door de Oostenrijker Auteried, de Duitse Kammerer en de Nederlander Jan van Staveren. Bij de eerste halfwindse rakken was de kopgroep weer gewijzigd. Bil ger lag nog op kop maar op de twee de plaats volgde Kammerer, op de derde Verhagen, op de vierde Van Staveren en de Noor Peter Lunde, op de vijf plaats. De grote moeilijk heden moesten echter toen nog ko men. In het lange zware kruisrak bleef alles wed overeind, maar in het lange voordewimdse rak vielen heel wat slachtoffers. Peter Lunde, dde ad eerder op het IJsselmeer is omge slagen, verdween met zijn schip in de golven en was uitgeschakeld. Ook botenbouwer Jan Sohooneveld kreeg een nat pak. In achtste positie varen de sloeg hij om. In het laatste korte kruisrak kon de Nieuwzeelander niet veel meer gebeuren. Hij won met een duidelijke voorsprong. In de strijd om de tweede en derde plaats pro beerde Kammerer, Verhagen nog te bereiken, maar de voorsprong van het team Ben Venhagen-De Jong was ruim voldoende voor de tweede plaats. mene) en de heren B. Neuteboom (V. Orientis) en R. v. Vliet (De Al gemene); aanval: de dames L. v. d. Heijden (Zuiderkwartier) en H. Zit man (KNS) en de heren N. v. Leeu wen (Zuiderkwartier) en C. Va vier (KNS); reserves (die na de rust mee spelen): de dames M. Nieuwenburg (Noorderkwartier) en D. Carre (KNS) en de heren S. v. d. Linden (KNS) en W. v. Vliet (De Alge mene). Het bestuur van de Europese ta- feltermisunie heeft bekendgemaakt, dat de Europese kampioenschappen 1964, die waren vastgesteld van 8 tot 15 augustus in Crystal Palace, niet in Engeland zulten worden gehouden. Het staat nog niet vast waar 't toer nooi nu in 1964 zal worden gehou den. Aan de Europese roeikampioen- schappen, die dit jaar in Kopenha gen worden gehouden, zullen Oost- Duitse roeiers deelnemen. Niet in verband met het weigeren van visa, maar omdat in de kwalificatiewed strijden, die vrijdag in Berlijn wer den gehouden, alle races door de Westduitsers werden gewonnen. Ervaring bij bevordering bij N.S. op voorgrond Voor het personeel van de exploita tiedienst van de Spoorwegen is eei^ nieuw bevorderingsbeleid vastge steld. De regels zijn overeengekomen m het overleg tussen personeelsraad en de chef van de exploitatiedienst. Deze dienst omvat ongeveer 20.000 leden van het 30.000 man tellend N.S.-personeel. Een van de voornaam ste punten in deze nieuwe bevorde- ringsregel is, dat kwaliteit en erva ring bij bevordering op de voorgrond wordt gesteld. Bij het voorzien van vacaturee zal in eerste instantie allereerst voor rang verleend worden aan eigen per soneel boven kandidaten buiten het bedrijf. De nieuwe regeling zal ingevoerd worden zodra het personeel volgens verleden jaar ingevoerde taakwaarde- ring zal zijn ingedeeld. De uitslagen luiden: Intern. Plying Dutchman-klasse: 1 Calpreta, J. Bilger (Nw.Zld.); 2 Dai sy, Ben Verhagen (Ned.); 3 Mehpis- to, Hans Kammerer (W.-Dld.); 4Hol- landia, J. v. Staveren (Ned.); 5 Evi- ta, Carl Auteried (W.-Dld.). Draken: 1 Bar co del Oro, W. van Duyl; 2 Barco de Plata, drs. J. Bier. Pampusklasse: 1 Furie, J. Sijtema; 2 Rust Roest, B. Palsma. Finnklasse: 1 Ingo, Th. H. de Vries (Ned.); 2 Fiston, Nelis André (Bel gië); 3 Finnicki, H. SLeeswijk (Ned.); 4 Westwind, R. H. A. Hart (G.-B.): 5 Burna, J. von Alt-Stutterheim (Did.). Olympiajolien: 1 Zomerweelde, K. F. Jansen; 2 Troubadour, G. Stel lingwerf. Vrijheidsklasse1 Monique, L. P. J. Willemsen; 2 Builado, J. F. Tiche laar. Bijna 800 schepen voor de Sneekweek Bij de inschrijving voor de 28ste Sneekweek, die zaterdag 17 augustus van start gaat, zijn alle bestaande records gebroken. Er komen namelijk niet minder dian 791 schepen aan de start. Naast nationale wedstrijden in een twee- en-twintigtal klassen zullen Fries land-Holland teamwedstrijden wor den gehouden in de Regenboog-Parn- pu®- en Vrijheidsklasse. Bovendien zijn er groepswedstrijden in de 162 m2-klasse. De wedstrijden diuren tot en met donderdag 22 augustus. „Hestia weer tweede voor eiland Wight Het Nederlandse jacht „Hestia", dat wordt gezeild door H. A. v. Beu- ningen, blijft een geduchte concur rent in de internationale zeilregatta die rond het eiland Wight plaats vindt. Eindigde het Nederlandse schip in de eerste drie races op de tweede, tweede en eerste plaats, in de race van vrijdag bezette de „Hestia" de tweede plaats met een tijd van 12 uur 24 min. 40 sc. Winnaar werd in 12 uur 20 min. 16 sec. het Britse jacht Sunmaid IV van G. B. Bowles. Minder omzet in hotels en restaurants In 1962 was de ontwikkeling in de Horecaf-sector trager, dan in voor gaande jaren. Het aantal overnach tingen in hotels steeg minder, dan in voorgaande jaren. De omzetten der restaurants liepen gemiddeld nog trager op. De totale omzet van 1962 lag slechts 4,25 percent hoger, dan in 1961. Bij twintig percent der hotels en dertig percent der restaurants daal den de omzetten terwijl ruim zestig percent dezer bedrijven enige om- zetverhoging genoot. De hotellerie in de vier grote steden ontwikkelde zich gunstiger, dan in overig Nederland. De restaurantsector liet het omge keerde beeld zien. De bedrijven in de kuststreken zagen de omzetten met 2,5 tot 25 percent dalen, behou dens in Zeeland. Waarschuwing aan studenten: Pas op met ontgroening Van de zijde van de procureur-ge neraal bij de gerechtshoven in ons land zijn brieven uitgegaan naar ver scheidene organisaties, waaronder de studentenverenigingen, waarin ge waarschuwd wordt dat de procu reurs-generaal nauwlettend zullen toezien dat tijdens de komende groen tijd zich geen excessen zullen voor doen. De politie is opgedragen in voorkomende gevallen onmiddellijk proces-verbaal op te maken.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8