North State 't is weer tijd voor II Niet minder dan vijftig jaar in dienst Constructie in huizen de oorzaak van vreemde trek DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 zo zacht ALPHEN AAN DEN RIJN Klein en groot „ganzenbordden7' enthousiast Goed zomerweer vergezelde ook de derde dag van het zesde Vakantie- spel te Alphen a. d. Rijn. En dit was wel bijzonder welkom, omdat het Ganzenbordspel vrijwel geheel in de buitenlucht moest worden gespeeld. Hieraan hebben alle 1300 kinderen gelijktijdig deelgenomen. Op tiental len verschillende punten werd ge start en waar de groepen startten, was ook hun eindpunt. Dit bijzonder leuke spelletje, geheel identiek aan de principes van het al-oude ganzen bordspel werd met heel veel enthou siasme gespeeld, niet in het minst ook door een grote schare ouderen, verspreid door heel de gemeente. Er werd spontaan gelegenheid gegeven huizen, tuinen enz. bij het spel te betrekken en velen stelden hun huis kamers en andere gelegenheden als pleisterplaats beschikbaar, voor het uitvoeren van leuke en leerzame vaardigheidsopdraohten. Vele moe ders thuis tracteerden bovendien de groepen, die bij hen aankwamen. Niet alle groepen evenwel waren even bereidwillig om zich in de cel van het politiebureau te laten op sluiten als een dobbelsteenworp hun dit lot had bezegeld. Sommigen wa ren om dit lot verheugd en vonden het wel leuk eens in de cel te gaan zitten, maar anderen bleken hier voor doodsbang te zijn en gaven er de voorkeur aan een straatje om te lopen. Gedurende de middag werden in „Nabij" twee voorstellingen verzorgd van de goochelaar Langini. De winnende groepen van de dins dag gehouden puzzeltochten zijn: Bethel, groep 18, grote meisjes, leid ster mevr. Deemoet; Bethel, groep 8, kleine jongens, leidster mej. Schee pers; Bethel, groep 4, kleine meisjes, leidster mej. G. v. d. Horst; Nabij, groep 25, grote jongens, leidster me vrouw Stapper; Gouwsluis, groep 9, grote meisjes, leidster mej. R. v. d. Akker; Gouwsluis, groep 4, kleine jongens, leidster mej. I. Wittebol; Nabij, groep 8, kleine meisjes, leid ster mej. v. d. Linden; Teahn. sch., groep 18, grote jóngens, leidster mej. Allart. Winnaars van het Ganzenbordspel zijn de groepen: Gouwsluis, groep l'O, grote meisjes, leidster mej. M. Koorn; Teehn. sch., groep 18, grote jongens, leidster mej. Allart; Techn. sch., groep 7, kleine meisjes, leidster mevr. Blom-Kom; Bethel, groep 9, kleine jongens, leidster mej. Schee pers. De „put" van het ganzenbordspel, dat gisteren tijdens het Vakantiespel met veel enthousiasme door vele jongeren èn ouderen werd beoefend, was ditmaal het arrestantenverblijf in het Alphense politiebureau, waar brigadier Van de Berg met plezier een aantal vrolijke „boefjes' (hier de groep o.l.v. mej. v. d. Akker) insloot (Advertentie) DAF 600 Gebruikte 1960 DAF 600 met volle DAF-service te gen aantrekkelijke prijs aangeboden bij GEBR. ULDEN Verdamstraat 6 <2' Kinderfietsen in vele maten en kleuren. Prijzen vanaf 46.50. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295, Kore- vaarstraat 6. uur, middag of per dag. Jachthaven De Trekvaart, Maredijk 149a, Leiden. TERUG UIT LOURDES Zeer voldaan en geestelijk gesterkt kwamen gistermiddag de pelgrims uit Lourdes om drie uur met een bus weer bij het St. Elisabeth-ziekenbuis te Leiden aan. Alle deelnemers waren zeer tevreden over de reis en de organisatie. De 63 jaar oude, nog immer vitale, vertegenwoordiger van de N.V. Clos en Leembruggen te Leiden, de heer J. Koelewijn, heeft gisteren het feit gevierd, dat hij niet minder dan vijf tig jaar in dienst was van het be drijf. Toen hij dertien jaar oud was, trad hij in dienst als „allerjongste bediende". Vervolgens heeft hij een loopbaan in verschillende admini stratieve en bedrijfsfuncties gemaakt. Hij was onder meer chef van de af deling opmakerij en chef van de bin nenlandse verkoopafdeling. De laat ste twaalf jaar is de heer Koelewijn vertegenwoordiger in de buitendienst. De dag werd gistermorgen ingezet met een plechtige H. Mis tot intentie van de jubilaris in de Hartebrugs- kerk. 's Middags vond een intieme huldiging plaats, waarbij de jubila ris werd toegesproken door de direc teur, mr. C. J. Leembruggen. Deze roemde de goede kwaliteiten van zijn employé. Namens de collega's sprak de heer W. Schelke en namens de jubileumfondscommissie, de heer I. Hartevelt. De echtgenote van de ju bilaris deelde in de hulde. 's Middags werd van half vier tot vijf in restaurant Van der Heijden een drukbezochte receptie gehouden. Foto: Een van de vele relaties wenst de heer en mevr. Koelewijn geluk. Meisje door tram overreden De 14-jarige Carla Dolle, uit Nij megen, die in Den Haag logeerde, is gisteravond op de Scheveningseweg door een tram gegrepen. Zij is kort daarna overleden. Het meisje fietste met een nichtje op straat en kwam opeens tot de ontdekking, dat zij feitelijk op een rijwielpad moest rijden. Ze stak de tussen de weg en het fietspad gele gen trambaan over. De tram die uit de richting Scheveningen naderde kon toen niet meer tijdig tot stilstand komen, zodat het meisje werd over reden. Zij is overleden tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Onderzoek brand Slikkerveer De brand, die eergisteren in Slikkerveer 12 huizen verwoestte en door brandweerdeskundigen, die ter plaatse aanwezig waren een der merk waardigste branden die zij ooit hadden meegemaakt genoemd werd, omdat het vuur zich langzaam tegen de wind in van woning naar woning vrat, is onderwerp geweest van een diepgaand onderzoek van het brandbeveiligingsinstituut van de TNO in Delft. Reeds vaststaat, dat een van de belangrijkste oorzaken van deze merk waardige en uitgebreide brand is, dat de scheidingsmuren tussen de huizen niet tot aan het dak doorgetrokken waren, maar bij het plafond ophielden. Hierdoor ontstonden als het ware luchtkokers, die de vreemde trek van de brand mogelijk maakten. ONDERDAK GEVONDEN VOOR GETROFFENEN Omtrent de schade die de brand veroorzaakte kan nog geen getal worden genoemd. Het onderzoek is nog gaande. Alle 19 woningen zijn ontruimd. Voor 9 gezinnen bleek een onderkomen mogelijk bij vrienden of familie; voor de overige tien gezin nen kon de gemeente Ridderkerk tij delijk woningen beschikbaar stellen. Thomsen's Havenbedrijf N.V. - werk gever van de getroffen gezinnen - heeft voorschotten gegeven voor kle ding en andere direkt noodzakelijke dingen. De brand blijkt de onderste flats gespaard te hebben, terwijl ook de woonlaag van de maisonnettes - eer ste etage - weinig direkte brandscha de heeft gekregen. De slaapetage is echter wel ernstig door het vuur aangetast, terwijl alle woningen zwaar van het bluswater te lijden hadden. Het is echter mogelijk, dat alle huizen over drie maanden weer bewoonbaar zijn en sommigen al over drie weken. OORZAAK NIET VASTGESTELD De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld. De eerste veronder stelling echter, dat de bewoonster van het huis waar de brand ontstond in bed zou hebben liggen roken en daar door de brand zou hebben veroor zaakt, wordt door de rijkspolitie na een diepgaand onderzoek en 'n lang durig verhoor van de vrouw in kwes tie volkomen onjuist geacht. De vrouw rookt graag en acht het niet uitgesloten, dat zij in de morgen op de slaapkamer is ge weest met een brandende sigaret, maar zy ontkent pertinent in bed gerookt te hebben en de politie heeft geen enkele reden aan deze verklaring te twijfelen. De beschul diging, dat zij dat wel gedaan zou hebben, heeft de vrouw zich zó aan getrokken dat zij van de dokter kal merende middelen heeft gekregen. Men had haar namelijk al gesugge reerd, dat zij voor de totale schade verantwoordelijk zou worden ge steld. LAAT ONTDEKT Dat de brand al zo hevig was, of zo laat werd bemerkt, is waarschijn lijk veroorzaakt doordat ramen en gordijnen in de slaapkamer dicht waren. Toen door de hitte enkele ruiten sprongen en het smeulende vuur zuurstof kreeg was het in en kele ogenblikken een felle brand, die zich ook onmiddellijk via de ruimte boven de scheidingsmuren in het buurhuis verspreiden kon. RIJNSBURG Veilinggebouw „Bloemlust" ver kocht. Het veilinggebouw van de Veilingver. „Bloemlust" is door on derhandse verkoop in andere handen overgegaan. De firma Dijksman, ga rage en automobielbedrijf, die reeds eigenaar was van het achterste ge deelte van het gebouw, is door aan koop thans ook eigenaar geworden van het voorgebouw. Binnenkort zal het veilen van bloemen daar niet meer plaats hebben en zullen de aan voerders overgeschakeld kunnen wor den naar „Flora". Dit meisje-loos is de Poolse Danuta Kobylinska-Walas die echter geen lichtmatroos is, doch als waarschijnlijk de enige vrouw ter wereld haar certificaat als gezagvoerder op de grote vaart heeft. Danuta, die getrouwd is met een koopvaardij-officier begon haar loopbaan op een sleepboot en was tot voor kort eerste officier op een 10.000 tonner.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4