fl |\£sr*Si SS-TS Ei a DE SISSENDE SAMPAM! VADER.... De ceintuur om de trui DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Televisie-oog bespiedt R'dams verkeer Als de proef lukt, zal ook op an- De Rotterdamse politiemannen, die dere punten in de stad een verkeers- op de zuidelijke oever het verkeer bespieding worden ingevoerd, regelen op de aanvoerwegen naar de De camere kosten met bijbeho- Maastunnel, hebben een „extra oog" rende beeldschermen: 15.000 gulden gekregen in de vorm van een tele- is van een zeer bijzondere con- visiecamera, welke de verkeersbeel- structie. Het „oog" past zich name- den via een gesloten circuit over- lijk automatisch bij alle omstandig- brengt naar twee kleine, maar bij- heden aan (duisternis, mist, sneeuw), zonder scherp contrasterende beeld- zodat er voor de politiemannen geen schermpjes in de „duiventil" op het extra werk bij komt. Tunnelplein cn de kruising Wol- phaertsbocht, het andere knelpunt. De camera staat, vrijwel onzicht baar voor het verkeer, op een tot dakhoogte reikende mast opgesteld week kan voor het laatst de in een flauwe bocht van de dorps- ujtvoer van Nederlandse appels en weg en heeft vandaar een uitzicht plaatsvinden in meermalige van bijna twee kilometer op het voor- frujasten, de verpakking die van- al in de spitsuren zeer drukke ver- oudg hiervoor gebruikt. Met in keer. Een blik op het beeldscherm is van 12 augustus is nl. bij uit- voor de politiemannen nu voldoende voer van appeis en peren, anders om de verkeerslichten bu de situatie dan voor industriële verwerking, het aan te passen. gebruik van eenmalig fust verplicht gesteld. Enige tijd geleden besloot het Pro- duktschap voor Groenten en Fruit tot het verplicht gebruik van eenma lig fust voor de fruitexport, nadat hierover in voorgaande jaren reeds dikwijls was gesproken en oriënte- RADIO TELEVISIE w- GANGETJE 12 (Advertentie) Zwolsmangroep in Rutecks Vijf leden van de raad van be- be- Srrisnsenevair ftu-tten^ 'ME iZXfltëZ Ï^SenevRantedë '"gè daar'gro^Ia! na het aftreden van de volledige en geva] concurrentie raad van comrmssanssen var. laatst- Andere fruitprSducerende landen f^^af'de groep Zwolsman in het heter aal kunnen worden weerstaan, begin van dit jaar de meerderheid der aandelen van Ruteck's in handen heeft gekregen. Op een buitengewone vergadering zal aan de aandeelhouders de benoe ming van de commissarissen worden Jongens pleegden roofoverval LANGERAAR Altior in NKS-kamp Men schrijft ons: Wij zijn hier onder ideale weers- voorgelegd. De oude commissarissen omstandigheden, in kamp Wagenin- treden na de algemene vergadering gen^ en vermaken ons prima. De af. terten zijn opgeslagen op het bin nenterrein van de oude Wielerbaan te Wageningen met een prachtige omgeving, in de buurt 'n speeltuin, sportvelden en iets verder 'n zwem bad. Ook is er gesport. Er is ge voetbald door team 1 tegen Con cordia, met 40 werd er gewon- een op de Amsterdamse straatweg. ,and verloor ook met 2—3 W" 9-.fn 10.aar 1". '"JP"™ van NAS. In volleybal staan beide surveillerende politoeagent, „en we de 2e s. ,egen Hoogland weten wie het gedaan heeft, de jon- 15_5 wjnst Condordia 17_16 winst gens Van B. en Van de wn - Weer voetbal tegen Ambon, 13 De twee broertjes reden op de fiets verloren doelpunt van H. Touw; te- op het Leidse Veer, toen re plotse Zwolle 1—1, doelpunt Joop ling werden aangehouden door twee VersIui 2e team Ambon 2 andere knaapjes, die de broertjes gewonnen doelpunt Marcel vastgrepen en Jnjn'W ^han- s Unter Met baig0oien staat het dig maakten. Doordat de beroofden ateam boven aan. M Kampman 14 de overvallers kenden washetvc»r w Egberts 14 m. en in het b- de politie met moeilik de dadersop team staan bovenaan G slol 13 m te sporen. Ze werden naar het hoofd- R de Haan 13 m en Ton d bureau gebracht. I^ar bleek, dat ze Ho()rn l3 m Vandaag is er gr00t het geld nog met haddenaanaebro feest wan, Rans de jjaan is jarig en ken. Bij nadaag bleek, dat de broer- dan ze^en we de bloemetjes goed tjes het geld hadden verdiend met buiten het runnen van toeristen. Omdat dat in Utrecht verboden is kregen de JVTITTTW¥nflD knaapjes het geld niet terug. Het iillLD WIVUUl geld werd in beslag genomen en bij MISSIE-COLLECTE de Officier van Justitie gedeponeerd. Pastoor A. C. J. van Rooyen van De „daders" werden aan hun Nieuwkoopse parochie heeft toe- ouders overgedragen. gestaan, dat er zondag 11 augustus a.s. na de H. Missen gecollecteerd zal worden tb.v. het Melania-missie- werk voor hulp aan al!le missiona rissen in de achtergebleven gebieden, waar de ellende nog onvoorstelbaar groot is. Geboren: Martin us Arnoldus Jo- w hannes zn van W. J. Vergeer en C. J. In het Duitse graafschap Bentheim, Arkesteijn; Cornells Marinus zn van nabij de Nederlandse grens, heeft J. Tuithof en P. M. Maarsseveen: men sinds dinsdag de bestrijding ter Frank zn van J. K. Preesman en M. hand genomen van dennesohot, een Baas. ziekte veroorzaakt door een zwam Ondertrouwd: K. Bloemhof, 30 jaar waardoor de dennenaalden afvallen, en G. P. T. Hendriks 32 jaar, wonen- De ziekte driegt een oppervlakte van de te Amsterdam; N. v. d. Voorn, 27 500 ha bos, voornamelijk in de om- jaar en J. H. Hoogerwerf, 25 jaar, geving van Itterbeck en Wielen, te wonende te Wilnis. vernietigen. De bestrijding, die van- GeVouwd: E. v. d. Veer, 25 jr en uit een hefschroefvliegtuig geschiedt, b. M. Seüe, 22 jr; H. H. G. Bon, 23 zal ook in de omgeving van Meppen jrWon. te Nw-Amstel en A. M. v. en Lingen worden toegepast. Lammeren, 24 jr. In het graafschap Bentheim neemt Overleden: J. Schot, 90 jr., weduw- men op het ogenblik proeven met naar van j q. v. d. Veer. Oostenrijkse en Corsicaanse dennen. HAZERSWOUDE DADER THANS BEKEND Op de le oktober 1962 werd in de nacht ten huize van de heer W. Slootweg sr., in de Dorpsstraat inge broken. De dader wist door middel van insluiping met valse sleutel zich toegang tot de woning te verschaf fen. De buit van de dader was de opbrengst van de gehouden Unie collecte. De dader is thans door po litiecorps buiten de gemeente gear resteerd, en heeft inmiddels bekend deze diefstal te hebben gepleegd. Bij het verhoor is gebleken dat de dader nog meer diefstallen heeft gepleegd o.a. te Bent huizen. Hij is thans opgesloten in het Huis van Bewaring. RIJPWETERING „De Rippers" op kamp In een zeer enthousiaste stemming vertrok ken dinsdagmorgen omstreeks 11 u. 29 jeugdige leden van de RKWSV „De Rippers" onder leiding van een negental leidsters en leiders naar Breda om deel ie nemen aan de al daar te houden Jeugdvierdaagse. Het was voorzitter A. H. Disseldorp, die hen met de beste wensen voor een prettig kamp en veel succes bij de wandeltochten uitgeleide deed. Ook vele ouders waren gekomen, om hun kinderen na te wuiven. Na een voor spoedige reis installeerden „De Rip pers" zich in het goed ingerichte clubhuis even buiten Breda, waar zij gedurende deze dagen hun verblijf houden. De vierdaagse werd dinsdag avond ingezet met een vlaggenpara- de, waarvan na loting de volgende „Rippers" deelnamenhoofdleider Th. Otto en de leden Melona v. Dijk, Ria Weenink en Huub Duivenvoor den. Na een uitstekende nachtrust (dinsdagavond half 10 allen naar bed) ging men woensdagmorgen ge zamenlijk naar de H. Mis en werd 's middags deelgenomen aan de eer ste wandeltochten. Hierna kregen „De Rippers" nog bezoek van de hoofdaalmoezenier. Voor de ouders, die zaterdag a.s. meegaan naar Breda om hun Irinde- ren op te halen, wordt medegedeeld dat de bus om 12 uur vanaf café „Rustoord" vertrekt! TRUITJES zijn bijzonder dankbare kledingstukken en vooral voor de jeugdigen en sportieven onder ons. Men kan ze dragen op rokken en broeken en er zijn ondenk baar veel variaties mogelijk. Dat is waarschijnlijk ook de reden dat vrijwel iedere vrouw er enige in de garde- robekast heeft. Bovendien beschermt een trui ons beter tegen het in ons land helaas zo wisselvallige klimaat. Deze kledingstukken zijn vrijwel het gehele jaar door te dragen. In het voorjaar, wanneer het nog wat frisjes is, in de zomer tijdens sport en vakantie, in het najaar, wanneer het weer wat frisjes is, om over de winter dan nog maar te zwijgen. Onze illustratie toont ons een leuke trui. In wezen is het kledingstuk heel eenvou dig en weinig spectaculair, maar toch is er iets dat op valt en wel dat deze trui een speciaal karakter krijgt door de band. die er omheen is geknoopt. Ceintuurs worden over het algemeen niet op truien gedragen, maar hier heeft de ontwerper een ge breide ceintuur in koordmo- 'j 3el gecreëerd, die losjes met een knoop opzij om de trui gedragen wordt en zie wat gebeurt er? De trui krijgt prompt een ander ka rakter, de taille wordt zwakjes geaccentueerd en er komt lijn in het ge heel. iets dat over het algemeen bij het dragen van een trui ontbreekt, vooral bij onze moderne „slobbertruien". Speciaal voor meisjes en jonge vrouwen Is zo'n koort erg leuk om te dragen. Is het ook een ideetje voor u elly martins. KATWIJK Geboren: Albertina W. d.v. W. Hoek en J. Vooys; Adriana H. d.v. W. Hoek en J. Vooys; Lij da d.v. T. Ouwehand en D. Hoek; Jansje M. d.v. j. van Klaveren en J. L. van den Haak; Maarten z.v. D. J. van Beelen en J. van der Plas; Adinda D. S. d.v. N. Verkaik en C. M. Kluivers; Teunis z.v. P. van der Plas en A. de Jong; Klaas M. z.v.- D. Hogewoning en B. van der Plas. Ondertrouwd: C. van Duyn en A. J. de Jong; A. Hogewoning en A. H. E. Hus; A. C. Hoek en A. M. van der Plas; J. van den Oever en E. J. Rem- melzwaal. Getrouwd: N. J. Jonkers en A. van der Meij; C. Jonker en M. P. Schaap; A. van Egmond en P. Schaap; C. Guyt en M. van den Oever. Overleden: B. J. H. Hengeveld 76 jaar; wed. A. Guyt-geb. Van der Plas 78 jaar; C. van Drimmelen 78 jaar; W. G. Mulder 73 jaar; H. Mulder 71 jaar; L. van Duyn-geb. De Vreugd 58 jaar; J. C. Pelser 63 jaar; S. A. G. de Jong 2 jaar. Drie-en-twintig dorpen in de Spaanse provincie Huesca zijn door overstromingen vrijwel geïsoleerd. De watersnood is het gevolg van zware regenval. Ook in het gebied van Bilbao en Eibar is veel regen gevallen. In Neuchatel (Zwitserland) en omgeving heeft de afgelopen nacht hevig gehageld. De hagel ligt op som mige plaatsen anderhalve meter hoog. Hier en daar wordt erop geskied. Wegen en spoorwegen werden ge blokkeerd en wijngaarden verwoest. Bij het militaire vliegveld Au- rich in Noord-Duitsland is woensdag een straaljager type F-86 op 'n bat terij luchtdoetgeschut gestort. De pi loot en vijf soldaten op de grond verloren het leven. Volgens berichten van de Spaan se burgerwacht is een bekende anar chistenleider, de 56-jarige Ramon Vila Capdevila, in een vuurgevecht bij Benga, op 110 km ten noorden van Barcelona, gedood. Wanneer de schietpartij plaat had, werd niet ge- Denneziekte aan de grens Vlieg veroorzaakt dodelijk ongeval De chauffeur van een grote truck met oplegger wilde gistermiddag, toen hij op de Waddenweg in Am sterdam-Noord reed, een vlieg in de cabine doodslaan. Hierbij week hij echter uit naar rechts en reed daar de 53-jarige wielrijdster mevrouw G. Visser-van der Horst aan, die ern stig werd gewond. Zij is naar het Binnengasthuis overgebracht, waar zij in de loop van de avond aan haar (Advertentie) verwondingen is bezweken. De 17-jarige J. van der Eijk uit Rijswijk is vannacht omgekomen bij een autobotsing op rijksweg 12 tus sen Bodegraven en Reeuwijk, nabij Lange Ruige Weide. De jongen reed als passagier mee in een vrachtwagen, die bestuurd werd door de 24-jarige chauffeur A A. K. uit Pijnacker. K. botste even na middernacht met zijn wagen op een vrachtauto met aanhangwagen, die op die vluchtstrook stond gepar keerd. De chauffeua' werd ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. A etherklan ken VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1963 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagope ning, 7.20 Klass. gram. 7.45 Actuali teiten. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.30 Gitaarspel (gr.). 8.45 Duitse volksliederen (gr.). 9.00 Voor de zie ken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.00 Gram. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Pianorecital, klass. en moderne muz. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Lichte gram. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht instrumentpal trio. 12.53 Gram., eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal kwintet. 13.35 Lichte gram. 14.25 Om roeporkest en sol.: Klass. en moderne muziek. 15.30 Lichte pianomuz.^gr.). 15.45 Weense walsen (gr.). 15.55 Licht ensemble. 16.15 Duizendschoon, wenken voor de tuin. 16.30 Kamer- muz. uit heden en verleden: oude muziek. 17.00 Voordracht. 17.20 Vo caal ensemble: moderne liederen. 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht pia nospel (gr.). 18.00 Accordeonorkest. 18.20 Zuidzee-klanken (gr.). 18.30 Licht gram. 18.50 Regeringsuitzen ding: Verklaring en toelichting. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Nieu we Nederlandse liedjes. 19.30 Radio krant. 19.50 Licht ensemble: muziek uit de twintiger jaren. 20.10 Viool en piano (gr.): amusementsmuz. 21.55 Oude kamermuziek (gr.). 22.05 Koor en instrumentalisten: gewijde muz. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Wijd als de wereld, lezing. 23.00 Lichte gram. 23.25 Licht vocaal en semble (gr.). 23.35 Lichte grammo- foonmuz. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek, 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte gram., reporta ges, mededelingen en commentaren. (Om 7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 9.00 Ochtendgymnast, voor de vrouw. 9.10 Moderne gram. VPRO: 10.00 Boekbespreking. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Babysitten: lichte gram. met commentaar. 10.50 Lichte gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Pianoduo: klass. muz. 11.40 Ma gisch orgelspel: lichte muz. AVRO: 12.00 Licht orkest. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eveneens actueel of gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ork. 14.00 Kinderkoor. 14.20 de oudste stad van het Graafschap Holland: programma over het Brabantse Geer- truidenberg. 14.35 Strijkkwartet: klass. muz. 15.10 De geschiedenis van een boek, litterair programma. 15.35 NIA Zigeunerfestival. VARA: 16.400 Klassiek pianoconcert (gr.). 16.30 Licht ensemble met zang solisten. 17.00 Voor de zieken. 17.30 Musette- orkest. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nws. 18.15 Licht instrumentaal kwartet. 18.35 Roemeens orkest. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Muziek voor kin deren (gr.). VPRO: 19.30 Moderne liederencyclus (gr.). 19.50 Weekend agenda. 20.00 Nieuws. 20.05 Het landschap van de stad, gesprek. 20.20 Franse chansons. 20.40 Op bezoek bij anderen, gesprek. VARA: 21.00 Ro tonde, gevar. programma. 22.30 Nws. VPRO: Zeggen of laten zeggen, over denking. VARA: 23.00 Soc. nieuws in Esperanto. 23.10 Weerklank, muz. revue. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 19.30 Rooster magazine voor de rijpere jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Ripcord 4, TV-feuilleton. 20.45 In AVRO's Televizier. 21.00 Marika Rökk Show, muzikaal amusements programma. 22.00 Nederlanders in Iraël (II), filmreportage. NTS: 22.30- 22.35 Journaal. DOOR L. VAN HILLEN Met wijdopen ogen zat ze naast hem en hoorde toe, toen Berend Bak ker haar vertelde van zijn misluk kingen, van zijn eenzaamhied, zijn gevoel een minderwaardig mens te zijn, niet passend in de gemeenschap waarin hij hoorde. Af en toe keek ze - naar zijn gezicht, zo bleek nu in dit onzeker licht. En ze wist dat ze met alle geweld de neiging moest be dwingen, haar armen om hem heen te slaan en dat gezicht naar zich toe te trekken en te zeggen: „Maar dat ben je niet voor mij ben je de beste en liefste van allemaal. Ze merkte opeens dat hij zweeg. „Ziezo", hoorde ze hem toen zeg gen, „nou weet je alles. Ik weet niet of je het snapt, maar eindelijk heb ik het eens iemand verteld. Neem me niet kwalijk, dat ik er jou mee lastig gevallen heb." Ze wist geen antwoord, maar op eens greep haar hand de zijne. En zo zaten ze daar, en ze voelde hoe de greep van zijn hand, klemmender werd, hoe hij de hare vasthield alsof hij haar nooit meer zou loslaten. „Wat denk je nou van me, Ank?", vroeg hij opeens. Ze vertrouwde zichzelf niet. „Kom", zei ze en trok hem van de baink. Langzaam liepen ze, hun stap pen knerpend op het grind. „Beer", ze zag hem niet aan, liep langzaam naast hem voort,, maar hun handen lieten elkaar niet los, „ik ben zo blij, dat je me dit allemaal hebt verteld dat je me hebt vertrouwd. Dat kun je ook, weet je dat?" „Ja 't is gek, ik weet niet waar om, dat wist ik al vanaf de eerste keer dat ik je zag." „Dat wist ik van jou ook dat je te vertrouwen was." Het was Ankie Vos, als liet ze een gans verleden achter zich, nu ze hier liep, hand in hand met deze jongen. Ze wilde niet meer denken aan de vele keren dat ze hier met andere jongens gelopen had stel je voor, hand in hand Dat andere scheen haar nu plots kinderachtig, minder waardig. Opeens stonden ze weer op het plein, onder het licht van de boog lampen. „Moet je niet naar huis?" vroeg hij aarzelend, als zag hij er tegenop dat ze zou weggaan. „Dat zal wel moeder zal niet weten waar ik blijf". „Ik breng je thuis." „Nee," zei ze dringend, „dat moet je niet doen. 't Is vlakbij. Haal jij nou maar je fiets, jongen Er was iets moederlijks in haar stem. „MaarwanneerAnk, ik zie je toch nog wel 'ns?" „Als je dat wiltaarzelde ze. „Als jij wilt," corrigeerde hij. „O Beer," nu zag hij haar ogen groot en haar gezicht, vol naar hem toegewend, straalde, „dat weet je wel En met een schok erkende hij: hij wist het. Dit, wat in dit ene uur tus sen hen was gegroeid, kon zó niet eindigen. Hoe wonderlijk was het ge weest, zo te kunnen praten, iemand te hebben die zo naar je luisterde, en het niet gek vond en je niet uit lachte, zich niet van je afwendde. „Morgenavond," zei hij, „kun je dan als we dan samen op de fiets naar de zandverstuiving gaan dat is niet ver daar kunnen we praten." „Half acht," zei ze praktisch, „bij de Burgpoort Hij zag haar na, toen ze met lichte stappen wegliep, het donker in. Mgrgen En Ankie liep met nietsziende ogen, de bekende weg naar huis. Wat was er gebeurt? Een jongen had haar afgehaald dat was niet voor 't eerst. Ze had met hem op een bank in het park gezeten dat was wel vaker gebeurd. Hij had haar niet eens ge zoend dat was iets bijzonders. Maar gek juist daarom hield ze van hem. Want Ankie Vos wist het, na deze avond, heel zeker: voor haar was er maar één jongen op de wereld: Be rend Bakker Gerard Bakker kwam van een vergadering in Amsterdam en be sloot naar het station te lopen. De ^hele middag had hij in de tabaks- 'rook gezeten in een slecht geventi leerde zaal. Even wat frisse lucht, even wat lichaamsbeweging. Het was nog vroeg, er waren nog geen dichte drommen, die haastig langs het Dam rak zich een weg baanden naar en van het Centraal Station. Terwijl hij diep in gedachten voort stapte, hoorde hij opeens zijn naam roepen. Verrast keek hij op en zag Arend van Mechgelen, een van de vroegere hoofdbestuurders van de kantoorbediendenbond, die het tot se cretaris van de Vakcentrale had ge bracht. Naast hem stond een jonge, rijzige man in het kaki-uniform van tweede luitenant. „Was je zó in gedachten verdiept?" vroeg Van Mechgelen, terwijl hij Ge rard de hand schudde. „Bakker, dit is mijn zoon Wim, hij verdedigt het vaderlandDoor zijn schertsen de woorden straalde de trots. Het was maar een kort gesprek, want Van Mechgelen had haast en Gerard wilde nog even naar zijn kantoor. Maar telkens gleden Ge- rards ogen naar 'de jongeman, die er zo keurig uitzag in z'n goedzittend ucniform. Heldere ogen had de jon gen in z'n kop, 'n besliste manier van optreden. wat 'n wonder dat Van Mechgelen zo groots was als een haan met twee staarten, met z'n zoon. Terwijl anders zijn stemmng altijd opveerde, wanneer hij onverwacht een vriend of kennis ontmoette, ver volgde hij nu gedrukt zijn weg. In de trein liet hij de krant, dié hij lus teloos opgenomen had, zakken en staarde in gedachten voor zich uit. Ja zoiets had hij zich gedroomd, vroeger. een zoon, waarme je door de stad kon lopen, die je trots kon voorstellen aan je vrienden: „Mijn zoon Berend advokaat, dokter, leraar O, zeker, hij wist er tegenover de collega's en kennis sen wel een punt aan te draaien. „Beer? da's geen jongen voor de studeerkamer. Techniek! Op en top man ven de praktijk. Loopt liefst met een paar oliehanden en een smeer vet op z'n neus. dan is ie in z'n ele ment. zo'n soort Henry Ford", zei hij er dan schertsend achter, maar hij zag in Beer geen Henry Ford, dat was het verschil. En de collcega's en de kennissen vonden hem een ver standige vent, dat ie de jongen liet doen waar ie zin in had, hem niet met alle geweld een witte boord wou laten dragen. Hij ging met z'n tijd mee, zeiden ze, en beter een goeie vakman dan een slechte advokaat, haha! En Gerard lachte mee, maar het was niet van harte. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2