HONDERD GULDEN ONDER HET ZAND VRIJDAG 2 AUGUSTUS SE COURANT ELEKTRONISCH BREIN REGELT VERKEER IN HEEMSTEDE De verkeerslichteninstaliatie bij 't kruispunt Zandvoortselaan-Leidse- vaart te Heemstede zal vamaf morgen gekoppeld zijn aan een elektronisch brein, dat het drukke verkeer ter plaatse zal gaan regelen. De gegevens omtrent de aanwezigheid en de dicht heid van het verkeer ontvangt het elektronisch brein via drempels, wel ke in het wekdek van de opstelvlak- ken zijn aangebracht. De installatie zal van 7 u. tot 23 u. dagelijks in gebruik zijn. Na Alkmaar en Hengelo is Heemstede de derde gemeente waar een verkeersinstallatie met computer in gebruik is. Nog enkele dagen en Noordwijk staat weer geheel in het teken van de Sshatgraverij. Dezer dagen hebben de aktieve Vincentianen van de H. Hart en H. Mariaconferentie de eer ste zichtbare voorbereidingen getrof fen. Vele pijlen, raambiljetten en spandoeken wijzen reeds nu op het grote evenement, dat dit jaar op dinsdag 6 augustus zal worden geor ganiseerd. Evenals voorgaande jaren (dit is reeds het twaalfde achtereenvolgen de jaar) belooft de schatgraverij ook dit jaar weer een grandioos suikses te worden. De medewerking, die de Vin centianen zowel van de gemeentelijke autoriteiten als van de talrijke firma's mogen ondervinden is werkelijk enorm. We hebben horen verluiden, dat er behalve een kist met honderd gulden ook een prachtige sportfiets en een kinderfiets alsmede enkele vluchten per helicopter als prijs beschikbaar zijn gesteld. Voorts gereedisrihaipkis- ten, levensgrote poppen, supermar kets en tal van andere attraktieve kinderprijzen. De Vincentianen verwachten dit jaar een enorme belangstelling ep 't is hierom, dat zij het terrein hebben vergroot. De entreeprijs is laag gesteld zodat elk kind in de gelegnheid wórdt ge steld aan die graverij deel te nemen. Wist u echter, dat het hier niet slechts een feest betreft voor kindieren al- STUDENT BOEREMA VLUCHTTE UIT SKOPJE De 20-jarige student Auke Boere- ma uit Leiden is niet omgekomen bij de aardbevingsramp in Skopje. De ANWB-equipe, die opereert ten zui den van de getroffen stad, heeft de student ongeveer tachtig kilometer ten zuidoosten van Skopje, in de stad Stip aangetroffen. Uit de berichten, dat Boerema vrijdag per vliegtuig naar Nederland zal worden gebracht, wordt opgemaakt, dat hij gewond is. Daags voor de aardlbevinig was Boerema in het ziekenhuis van Skop je opgenomen. Hij had een gebroken arm. Hij zond familieleden bericht, dat hij donderdagavond laat het hos pitaal kon verlaten en met de trein naar Nederland zou komen. Hij droeg zijn arm in een gipsverband. Het blijkt thans, dat de student op de dag van de ramp, vrijdagmorgen, nog in het ziekenhuis was. Hij onit- aan de dood en is gevlucht. leen? Ook volwassenen mogen deel nemen; de leeftijdsgrens is onbeperkt. U herinnert zich allemaal de barre kou van de afgelopen winter. Ook toen hebben de Vincentianen beslist niet stil gezeten. Zij hebben alles op alles gezet om de arme gezinnen te helpen aan ko len, dekens en kleding; ondanks de vele giften, die zij hiervoor hebben ontvangen is de aanslag, dde deze hulp op de Vincentauskas heeft ge pleegd, schrikbarend geweest. Dit heeft duizende guldens gekost. De Vincentianen vechten echter door en blijven alles op alles zetten om alle hulp mogelijk te maken. Wist u bij voorbeeld, dat er thans ruim dertig kinderen uit arme gezinnen door de Vincentianen op vakantie-adressen in Brabant en Limburg zijn onder gebracht. Dit betekent voor de moe ders van deze gezinnen een enorme verlichting. Dit kost ook veel geld. Hebt u geen kinderen en wilt u toch helpen? Elke gift is van harte welkom enhéél hard nodig! Mocht u de Vincentianen willen steunen in hun werk voor de arme gezinnen en ouden van dagen, te uwer oriëntering en voor uw gemak treft u onderstaand het adres aan van de penningmeester: J. L. Sommeling, Louise de Oolignylaan 34, Oegstgeest, postrek. 457835 tn.v. penningmeester Mariaconferentie, Oegstgeest. Engelse touriste honds behandeld Een ongeveer dertigjarige Engelse touriste, afkomstig uit Hongkong, heeft gisteravond in Rotterdam haar liefde voor honden duur betaald. Zij had op de Lijnbaan een praatje ge maakt met een 25-jarige blonde jon geman - blauwe ogen, rode das, leren jasje aan, plm. 1.80 meter lang - die een jonge hond bij zich had. Het ge sprek over honden was zeer geani meerd en. mevrouw ging in op de uitnodiging samen een stukje te gaan eten. Na het eten, omstreeks half negen, toog men samen op weg naar het hotel waar de touriste logeerde. Onderweg vroeg de man haar eën kaartje met haar naam en toen zij haar tasje opende om hem het ge vraagde te geven, deed hij er een diepe greep in: f 325 was zijn buit. Hij liet het hondje bij de verblufte Engelse en nam snel de benen. De hond had geen speurdersneigin gen en wist zelfs zijn eigen huis niet te vinden. Het diertje is naar het asyl gebracht. De beroofde dame vindt niets leuks meer aan lange blonde knapen en de politie speurt. Haagse politierechter De Officier van Justitie vond het 'n kwade streek, welke een 21-jarige boll enikw akersknecht uit Voorhout had uitgehaald. De jongeman zat ste vig in de schulden, mede als gevolg van zijn animo voor autorijden. Om uit de schulden te komen, nam hij het chèqueboek van zijn werkgever uit diens kantoortje, vulde twee chè- ques in met bedragen van 400 en 350 en liet zich die ip het kantoor van een banik in zijn woonplaats uit betalen, nadat hij een valse hand tekening op de dhèques had geplaatst. De bankbediende vroeg aan de jonge man, die zij wel kende, van wie de handtekening was, waarop hij ver klaarde, dat die van de echtgenote van zijn patroon was. Daarna werd het geld uitbetaald. „Wel een beetje te gemakkelijk", vond de Officier en de rechter, dde constateerde, dat verdachte door zijn handelwijze ook het betrokken meis je van de bank in moeilijkheden had gebracht. Van het ontvangen geld betaalde verdachte weliswaar enkele schulden, maar hij ging er ook van uit. De Of ficier vond het geraffineerd van ver dachte en eiste 6 maanden gevange nisstraf, waarvan 2 maanden voor waardelijk, zonder aftrek van voor arrest. De verdediger wees erop,, dat verdachte in financiële moeilijkhe den verkeerde en slechts een klein deel van zijn loon uitbetaald had ge kregen in die week. In een opwelling greep hij het chèqueboek en pleegde de daad. De rechter veroordeelde tot 6 maanden gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaardelijk en aftrek van voorarrest. Vrouw trok partij voor haar man „Ze is altijd wat opvliegerig, voor al wanneer ze de politie ziet", zo verklaarde een politieman uit Oegst geest over een ingezetene van die gemeente. Haar man was om bepaal de redenen naar het poltiebureau ge bracht en daarover maakte zij zich kwaad en schold in het bureau de politie uit. De Officier vond dat ver dachte maar eens een goede les moest hebben en eiste 100 boete of 20 dagen hechtenis. De rechter veroor deelde tot 75 boete of 15 dagen hechtenis wegens belediging. Tweedehands auto van burgemeester v. Hall geeft te hoge kosten De raadscommissie tot het on derzoek van de rekening over 1960 vindt, dat de onderhouds- en reparatiekosten van de twee dehands auto waarin burge meester mr. G. van Hall wordt gereden, abnormaal hoog zijn. Het is in de hoofdstad tradi tie, dat de eerste burger van de stad over een tweedehands, doch representatieve auto be schikt. In 1960 werd voor dit doel, met medeweten van de fractie voorzitters uit de raad, een tweedehands auto (Ford Conti nental) gekocht voor 27.056.35. Burgemeester Van Hall en zijn chauffeur hebben echter al vele malen pech gehad met dit voer tuig, waardoor de onkostenre- kening sterk opliep. Het ver wijt van de rekeningcommissie is nu dat aan de aankoop geen taxatierapport is vooraf gegaan De commissie is van oordeel, dat hier niet met de vereiste zorgvuldigheid is gehandeld. Inmiddels beschikt mr. Van Hall tevens over een nieuwe auto, om de risico's te beper ken. door het vuur verwoest. De beneden- etages liepen ernstige vuur- en wa terschade op. De brand ontstond omstreeks kwart voor drie. Aangenomen wordt dat hij is ontstaan door het omvallen van een brandend petroleumstel op de pensionkamer van de heer Mun- tjewerf. Deze kon zich niet meer bij tijds in veiligheid stellen. De 23-jarige mevrouw E. v. Kraai- Zantvoort, die een kamer op de 3e verdieping aan de achterzijde van 't huis bewoonde, liet zich in een po ging voor het vuur te vluchten, uit het raam van de tweede etage op de tien meter lager gelegen binnen plaats vallen. Zij kwam echter zo ongelukkig terecht, dat ze met been wonden en in bewusteloze toestand in het Wilhelminagasthuis ter ver pleging moest worden opgenomen. De rampendienst en de afdeling so ciale zaken van de gemeente zorgden ervoor dat de overige bewoners van het pension en de andere etages el ders onderdak kwamen. Er is grammofoonplaten-historie gemaakt in Hollywood, toen- Frank Sinatra (links) en Bing Crosbey samen de eerste plaat maakten voor „Sinatra's Reprise Records". Zware onweders boven Sardi nië hebben aan vier mensen het le ven gekost. Vijf personen liepen ver wondingen op. 300 Schapen werden door de bliksem gedood. Nieuw-Loosdrechtweek: Het Witte Huis verloor winst De 22e Nieuw-Loosdrechtweek is donderdag bijna geruisloos besloten. Door het vrijwel ontbreken van wind hadden de zeilers in de ochtenduren vele uren nodig om de toch ai ver korte baan af te leggen. De wedstrij den die voor de middag op het pro gramma stonden werden afgelast. Verrassingen bleven bij dit lichte weer niet uit. Zo zag Het Witte Huis, de organiserende vereniging die woensdag bij de teamwedstrijden in vier van de vjjf klassen de leiding had, veel winst verloren gaan. Slechts in de Pampus-klasse en bij de Fly ing Juniors was de eindzege voor de vereniging uit Nieuw Loosdrecht. De eindstanden van de teamwedstrij den zijn: Valkenklasse: 1 Interregionale Comb. 35 1/10 pt.; 2 Het Witte Huis 30 1/10 pt.; 2 Kralingse ZC 44 pt. 16 m2-klasse: 1 Elf hoeven 46 1/10 pt.; 2 Kralingse ZC 44 pt; 3 Het Wit te Huis 39 1/10 pt. Vrijheidsklasse: 1 KZV Sneek 38 1/10 pt.; 2 Het Witte Huis 36 1/10 pt.; 3 Sneeker ZC 36 pt.; 4 De Kaag 28 pt. Flying Jnuiors: 1 Het Witte Huis 74 1/10 pt.; 2 Elfhoeven 59 pt.; 3 Wa tervogels 50 pt. Pampus-klasse: 1 Het Witte Huis 39 1/10 pt.;- 2 KWV Looscfreaht 26 1/10 pt.; 8 De Kaag 25 pt Dode en gewonde bij nachtelijke brand Vannacht is bij een middelbrand in een woning op de derde etage aan de Prinsengracht in Amsterdam de 65- jarige K. Muntjewerf om het leven gekomen. Van de derde verdieping, waarin een pension gevestigd was, brandde het voorstuk geheel uit. Ook de daarbovengelegen zolders werden Deus stevig op eerste plaats Op de tweede dag van het Euro pese kampioenschap Olympia-jollen, dat op de Engadiner-See bij Sankt Moritz wordt gehouden, heeft de sterke West-Duitser Deus zijn posi tie aanzienlijk versterkt. Zowel in de derde als in de vierde wedstrijd werd hij eerste. Van de vijf Nederlandse deelne mers kwamen Peter van Wamel en Cor Husslage het best voor de dag. Van Wamel wist in beide ontmoetin gen als eerste de eerste boei te be reiken, doch hij moest met een vijfde en een dertiende plaats genoegen nemen. Husslage werd resp. 18 en 7e. Voor Chris van Vliet, die op de eer ste dag pech had, was er een tiende en een elfde plaats. De Nederlanders hadden bijzonder veel last van de verrassende wind-efecten, veroor zaakt door de omringende bergen. Deus bezet met 3,2 punten de eer- te plaats. De Oostenrijker dr. Erndl staat met 8,5 punten op de tweede plaats. Het algemeen klassement luidt verder: 3 Keéfer (W.-Dld.) 18 pnt.; 4 Sorber (W.-Dld.) 31 pnt.; 6 Van Wa mel (Ned.) 35 pnt.; 8 Husslagen (Ned.) 42,9 pnt.; 17 Beekman (Ned.) 70 pnt; 19 Benschot (Ned.) 72 pnt.; 21 Van Vliet Ned.) 81 pnt. KIND OVERLEDEN NA HET DRINKEN VAN NATRONLOOG Het achtjarig zoontje van de ge meentearbeider Th. Houwen, uit Se- venum, heeft woensdagmiddag in een onbewaakt ogenblik gedronken uit een „flesje natronloog, dat de vader had klaargezet om onkruid te bestrij den. Het kind is gistermorgen aan de gevolgen overleden in het St. An- toniusziekenhius in Horst. In Oost-Berlijn, tegenover het Westberlijnse stadsdeel Wedding is kennelijk een niet-voltooide vlucht- tunnel ontdekt. Woensdag werd aan Oostberlijnse zijde een tent neerge zet en 's nachts stond er een soldaat met een hond op wacht. De arbeid aan Westberlijnse zijde zou zondag echter al stopgezet zijn omdat de bouwers dachten dat zij ontdekt wa ren. WATERPOLO IIPC onbereikbaar Kampioenskansen van LZC verkeken (Van onze waterpolomedewerker) Gisteravond heeft het polozevental van de Leidsche Zwemclub haar gla zen voor wat betreft de kampioens titel ingegooid. In het Bilthovense bad kon zij tegen de reeds naar de derde klasse gedegradeerde ploeg van Brandenburg niet verder komen dan een 5-5 gelijkspel. Vele factoren, die aan dit falen ten grondslag liggen, zijn aan te wijzen. Als eerste punt was er wel. het gebrek aan zelfbe heersing. Verder het gebrek aan techniek en het zich op laten drin gen van het door Brandenburg ge speelde spelletje. LZC kwam te water mot keeper Jan Heek, ach terspelers Hans Parrel, Roland Koedoder en Hans Slooter en de voorhoedespelers Kees Schoof, Siem Ouwerkerk en Diok Timmer mans. De eerste aanvallen werden genoteerd voor de Leidenaars. Ro land Koedoder was echter niet in staat een snelle rusih af te maken. Siem Ouwerkerk deed het even later beter van het midden af. Door een hard schot werd de keeper volkomen verrast: 0-1. Deze stand bleef de ge hele eerste periode gehandhaafd. Het duurde nog tot in de tweede periode voor het van Maanen geluk te de gelijkmaker te scoren. Lang plezier beleefde de ploeg uit Biltho- ven hier niet van. Uit een fraaie com binatie van Ouwerkerk en Schoof wist de laatste te scoren. Toen en kele seconden later van Maanen het water werd uitgestuurd, kon de goed meegekomen Parrel met een half mislukt schot de score nog verder opvoeren. Met deze stand brak ook het einde van de tweede speeltijd aan. Na het draaien was de fut er uit bij de Leidse ploeg. In de achter hoede liet men veel te veel vrije ruimte, waar Van Maanen dankbaar van profiteerde: 2-3. Een boogbal van Hans Slooter aan de andere kant mislukte falikant. Ouwerkerk kon de voorsprong met een hard schot van de zijkant doen uitgroeien, maar toen achtereenvol gens Koedoder en Parrel naar het strafbankje werden verwezen, kwam Brandenburg weer gelijk. In de laatste speeltijd werd de de bacle voltooid. Weer dekte de ach terhoede niet goed af. Koedoder werd volkomen verslagen. Hij had 't doel overgenomen van Jan Heek, terwijl Loek Leune in de voorhoede was komen opduiken. In de laatste minu ten maakte Schoof uit een strafworp gelijk, maar dit betekende voor de Leidenaars tevens het einde van de kampioensdromen. HPC uit Heemste de heeft nu drie punten voorsprong, en is niet meer te benaderen. Kampnieuws van VNL UIT ANDERNACH Zondag Na de H. Mis, die op het kamp terrein gehouden werd, werd het ont bijt genutigd. Daarna zijn we de berg aan de andere kant gaan bekijken, wat niet zo vermoeiend was. Na de lunch kregen we de opdracht het voetbalterrein en het zwembad te vinden. In deze opdracht zijn we zeer goed geslaagd en als beloning mochten we tegen betaling gebruik maken van het zwembad. Na het di ner werden de eerste sportwedstrij den gespeeld. Het waren 3 volleybal wedstrijden, die alle drie verloren werden. De uitslagen waren, er werd slechts een set gespeeld, Excelsior (Schiedam)-VNL 15-5; VNL-DONK (Gouda) 11-15 en OSS (Oss)-VNL 15-9. De leider, H. v. Belkum. UIT ZUNDERT Donderdag De voetbalwedstrijd van gisteravond tegen Sarto ging met 5-0 verloren. Vandaag ook prettig nieuws: Door met 15-1 van DOSR en met 15-4 van Woensel te winnen, hebben we bij het volleybal de le prijs behaald. De winnende ploeg bestond uit: W. Vis ser, aanv., J. Wesselman, A. Rijse- wijk, A. Broerse, J. Bos en E. Melet. De voetbalwedstrijden tegen WP en HBC gingen resp. met 1-0 en 3-0 ver loren, zodat met voetballen de laat ste plaats ons deel werd. Bij de vijf kamp, die wel afgewerkt was, was de uitslag nog niet bekend, maar ook daarbij slaan we geen gek figuur. Vanmiddag was het weer zwemmen en wandelen. De stemming is nog steeds prima en het weer nog best. De leider, H. ter Beek. UIT VUGHT Donderdag Bij de vijfkamp hebben we de eer ste plaats behaald met 914 punten. Achates was 2e met 870 pt.; 3e LVV 788 pt.; 4e Jongekracht 735 pt. en RKAW met 518 pt. Bij het volley ballen hebben we een derde plaats behaald, met 3e punten uit 5 wed strijden, en bij het voetballen even eens een derde plaats met 4 punten uit 4 wedstrijden. Vanavond moet het 2e volleybalteam nog tegen Rapid 2 in het veld komen. Als zij weten te winnen zijn zij als eerste in hun pou le geëindigd. Gisteravond hebben we de film van de wereldkampioen schappen 1962, wel gehouden zijn in Chili, gezien. Verder geen nieuws meer, dus tot morgen. De leider, W. Habraken. D0C0S op NKS-kamp Vu'ght, 1 aug. Woensdagavond ging de gehele Docos-groep naar de film. Eerst kreeg men filmpjes te zien van de T.T.- races te Assen en over de Sport- boto. De hoofdfilm gaf de wereld kampioenschappen 1962 te Chili te zien. Na de pauze werd vanwege de warmte en de slechte ventilatie in de zaal het filmprogramma afgelast. Vandaag waren de jongens vrij. Een deel ging zwemmen, terwijl <^e an deren de bossen opzochten. Vanmid dag kregen we nog bezoek van de fam. Visser, wat zeer op prijs werd gesteld. Het is nog steeds warm weer en de jongens vermaken zich uitste kend. We hebben nog geen druppel regen gevoeld, hoewel we best een „stof"-regentje kunnen gebruiken. Over het eten zijn de jongens best te spreken. Vanavond wordt het volley bal met finales verspeeld. Docos lb, 2a en 2b zijn nog in de running. A.s. zaterdag vertrekken wij om 8 uur uit Vught en hopen tussen 9.45 en 10.15 uur in Leiden op de Nieuwe Beesten markt aan te komen. Eventuele ver tragingen melden wij bij de fam. van Duuren, Nieuwe Beestenmarkt 5a. Tot ziens. Eén van de leiders. President Soekarno (links) van Indonesië, eerste minister Tengkoe Abdoel Rahman van Malakka (midden) en president Dioscada Macapagal van de Philippijnen (rechts) lijken in de goede stemming voordat zij aan tafel gaan voor de drielanden-bespreking over de kwestie Maleisië. De conferentie wordt in Manilla gehouden

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7