DE SISSENDE SAMPAM! VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 REISDEVIEZEN BAGAGE VERZEKERING REISONGEVALLEN- VERZEKERING HAZERSWOUDE Dankbrief van prinses Beatrix aan zieke, die haar een geknoopt kleed schonk De Hazerswoudse mevr. R. v. d. Pijl-de Joode uit de Ds. Dirk Arie van de Boschstraat heeft een dezer dagen een van de mooiste momenten in haar leven meegemaatk. Zij, die al ongeveer tien jaar lijdende is aan een chronische ziekte, heeft namelijk een brief ontvangen van prinses Bea trix, waarin deze de 75-jarige haar dank betuigt voor het fraaie geschenk dat zij de prinses toezond. Zoals gezegd, is mevr. R. v. d. Pijl- de Joode al tien jaar lijdende aan een ziekte, maar men moet niet denken, dat zij het hoofd in de schoot heeft geworpen. Zij brengt de tijd op een nuttige wijze door en een van haar bezigheden vormt knoop- en bor duurwerk. Zo heeft ze onlangs een kleed van 1.20 bij 1.80 meter ver vaardigd, waarin zij verscheidene motieven, betrekking hebbend op het leven van prinses Beatrix, verwerkte. Hierop stonden onder meer afge beeld het paleis Soestdijk, het schip „De groene draeck", een paardrij dende dame (de prinses), het kasteel Draikesteyn en een scène van het be zoek van de kroonprinses aan West- Indië. Vergeten heeft de Hazerswoud- STEVIG IN ZADEL NA HET tweedaags debat van deze week over de regeringsverkla ring van het kabinet-Marijnen mag stellig de conclusie worden getrok ken, dat het nieuwe regeringsteam behoorlijk in het zadel js gezeten. Factoren, die daartoe hebben bijge dragen waren de voortreffelijke rede van de premier als inleiding en basis voor bedoeld debat, de zeer construc tieve beschouwingen van de vier „re geringspartijen" die gelukkig geen moeite behoefden te doen een gefor ceerd welwillend standpunt in te ne men en de uitmuntende reacties van de premier na de beschouwingen van de Tweede Kamer. Voor de toe komst zouden we mr. Marijnen al leen wat meer zwier en iets minder droge trant van spreken willen toe wensen, maar men kan niet alles te gelijk hebben. Zakelijk bezien, heeft hij in alle geval een prima eerste beurt gemaakt. Zo goed zelfs, dat prof. Vondeling en de zijnen als op positiegroep, die toch waarlijk geen pogingen heeft gedaan alleen maar vriendelijk jegens de nieuwe ploeg op le treden, geen houvast met haar kritiek heeft kunnen krijgen. HET WAS bijvoorbeeld al een heel mager verwijt van socialistische zijde, dat men in de regeringsverkla ring concrete-aahduidingen voor de onderscheidene hoofdposten in het te voeren beleid heeft gemist. Minister Marijnen heeft op dat verwijt nuch ter naar de komende begrotingen verwezen, waarop hij immers in de gegeven omstandigheden onmogelijk vooruit kon lopen, maar bovendien kan men ook van een kabinet, dat nauwelijks een week aan het werk is, geen volledig afgeronde en van financiële bijzonderheden voorziene plannen verwachten. De premier heeft overigens niet nagelaten nog eens te onderstrepen, dat er sterke prioriteiten in het voorgenomen be leid zijn vastgesteld en men mag er stellig op vertrouwen, dat daarvoor voldoende middelen zullen worden uitgetrokken. HET UITBLIJVEN van nieuwe ge zichtspunten en gegevens in dit debat kan enerzijds wel een beetje tot teleurstelling hebben geleid, van de andere kant doet men goed te overwegen, dat zulk een „gemis" de gunstige start van het kabinet ook kan bevestigen. In de regeringsver klaring en in de nadere uiteenzettin gen van de minister-president was in alle geval voldoende overtuigings kracht gelegen om de eerste goede A Cfl perfect l VI automatisch HANDIGE OPEN GREEP VEDERLICHT (Advertentie se zieke ook niet het verblijf van de prinses in Canada, toen wereldoorlog nummer twee in Nederland in alle hevigheid woedde. Naar Drakesteyn 't Werk was klaar. Er zo over en weer over 't kunstwerk gesproken en na onderling overleg werd het besluit genomen: „Dat zullen we onze prinses ten ge schenke aanbieden." Het idee werd daarop ten uitvoer gebracht en mevr. v. d. Pijl zond het kleed, dat zij met zoveel liefde had vervaardigd naar de prinses in het kasteel Drakesteyn met daarbij een persoonlijke brief. De prinses op haar beurt liet zich ook niet onbetuigdeen dezer dagen bezorgde de postbode de Hazerswoud - se een brief, waarin de kroonprinses haar dankbaarheid voor het geschenk betuigde. De inhoud van het schrij ven was in elk geval zo, dat de prin ses een en al bewondering had voor het prachtige werk van deze chro nisch zieke. Medewerkster Trefpunt Overigens: dit kleed, waarin ook 't Nederlandse wapen is aangebracht, is niet de enige „compositie" van me- Dienstplichtig militair veertien dagen spoorloos De 21-jarige dienstplichtige serge- ant-fourier G. Miltenburg uit Am sterdam is, nadat hij veertien dagen geleden zijn ouderlijke woning heeft verlaten, spoorloos verdwenen. Aan gezien de ouders van de jongeman van de militaire autoriteiten niet veel meer verwachten, heeft een broer van de vermiste een aantal ge gevens aan de pers bekend gemaakt in de hoop, dat deze publikatie meer sukses zal hebben: Miltenburg is de bewuste avond met tegenzin vanuit zijn ouderlijk huis naar zijn onderdeel, dat in het Westduitse plaatsje Hohne oefenin gen hield, vertrokken. Na het eerste afscheid, dat reeds erg vreemd ver liep, kwam hij binnen enkele dagen weer thuis en zei, dat hij er niet meer tegenop kon. Op aandringen van zijn moeder vertrok hij zwaarmoedig om zich bij zijn onderdeel te gaan mel den. Dit is inmiddels veertien dagen geleden. Het signalement luidt: lang onge veer 1.80 meter, slank postuur, blond krullend haar, blauwe ogen, heeft een knobbel op de neus, bijt nagels en was gekleed in een sportcombi- natie. Zijn ouders achten het niet uitge sloten, dat hij op het platteland is gaan werken, aangezien hij ook in zijn normale burgerbestaan in de tuinderij werkzaam was. Een ieder, die inlichtingen zou kunnen verschaf fen, wordt vriendelijk verzocht de broer van de heer Miltenburg op te bellen (no. 05146-275). indrukken van onmiddellijk na de formatie en uit de verklaring van woensdag nog eens te bevestigen. AAN HET nakaarten over de kabi netsformatie is natuurlijk weer vrij veel tijd besteed. We hebben er weinig winstpunten in kunnen ont dekken, omdat de voornaamste grief van alle objectieve beoordelaars toch niet is weggenomen, dat namelijk de PvdA op een ongunstig moment en toén ten onrechte aan de dijk is ge zet. Dr. De Kort heeft zijn gelijk op dat punt naar onze overtuiging helaas niet kunnen aantonen. Wèl beschou wen we als een zij het wat nega tief winstpunt, dat niemand meer een echt goed woord heeft overgehad voor de schijnbare pogingen om het tot de constructie van de vij f-partij en- kabinet te laten komen. Voor vol gende gelegenheden zullen de open hartige woorden, die daarover deze week zjjn gesproken, zeker een waar schuwend teken aan de wand zijn. Met onwaarachtige vertoningen is onze politiek stellig niet gediend! Alles bijeen een niet onbevredigend debat voor wat zijn uitkomst betreft, al behoorde het dan ook bepaald niet tot de hoogtepunten in de parlemen taire geschiedenis. Het nieuwe kabi net kan zich echter stevig gerugge- steund weten en zo'n eerste injectie met een breed vertrouwen zal het bij de zware taak, die wacht, goed te pas komen! A Cf PERFECT L ALU AUTOMATISCH SPIEGELGLADDE STALEN ZOOL VEDERLICHT vrouw v. d. Pijl. In de woonkamer valt ook onder andere een borduur werk te bewonderen, waarop de gou den koets. Voeg daarbij nog de an dere borduur- of knoopwerken, die de inwoonster van Hazerswoude-Dorp heeft gemaakt. En toch vult genoemd werk niet alléén het leven van deze zieke Optimistisch en levenslustig als zij ondanks haar ziekte nog is, is zij een van de vaste medewerkers van het tijdschrift „Trefpunt", een blad dat wordt uitgegeven door het Neder lands Roode Kruis ten behoeve van hen die lijden aan een chronische ziekte. WASSENAAR ADJUDANT VEENENDAAL BIJ AFSCHEID KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN Giteren heeft adjudant N. Veenen- daal afscheid genomen van het Was- senaarse politiekorps wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Bij die gelegenheid werd hem door loco-burgemeester E. M. Schade medegedeeld, dat hij door de Koningin is onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Tijdens een afscheidssamenkomst van het politiekorps in het theorie- zaaltje van het politiebureau werden verschillende toespraken gehouden. En daaruit bleek wel, dat het korps node afscheid nam van deze politie man, die hoog iin aanzien stond bij ondergeschikten, collega's en su perieuren. Loco-burgemeester E. M. Schade herinnerde eraan, dat de heer Vee- nendaal in 1941 als agent bij het Wassenaarse korps kwam. Het pleit voor hem, dat hij in de oorlogsjaren geen promotie heeft gemaakt. Maar des te sneller ging het na de bevrij ding: op 1 januari 1946 agent le klas se, op 1 augustus 1946 hoofdagent en op 1 januari 1947 brigadier. Commissaris W. H. van BalHegoijen de Jong zeide, dat de scheidendie ad judant, alvorens naar Wassenaar te komen, in de politiewereld de nodiige terreinen heeft verkend. De com missaris prees de heer Veenendaal als een man die bijzonder nauwge zet zijn taak vervulde en niet geneigd was tot schipperen of compromissen. Namens het korps bood spreker de adjudant een fraaie lamp aan. Hoofdinspecteur G. J. Boven nam afscheid van die adjudant als voor zitter van de Wassenaarse politie- sportvereniging, waarvan de heer Veenendaal lid was en bood hem een aandenken aan. Inspecteur L. Visser zeide, dat adjudant Veenendaal al tijd als politieman het woord dienen als richtsnoer heeft genomen. Adjudant C. Lugthart sprak na mens de Wassenaarse afdeling van de Bond van Christelijke Politie ambtenaren een afscheidswoord. Ook dit afscheidswoord ging vergezeld van een tastbaar blijk van waarde ring. Tenslotte voerde de hoofdagent W. P. de Boeck het woord namens de afdeling bijzondere wetten, waar bij adjudant Veenendaal de laatste 4 jaren heeft gewerkt. Daarna sprak adjudant Veenen daal een dankwoord en was er ge legenheid persoonlijk afscheid van hem te nemen. De scheidende adju dant werd op deze afscheidssamen komst vergezeld van zijn echtgeno te - aan wie enkele boeketten bloe men werden aangeboden - en v^n zijn zoon en dochter. KORTE GOLF Bij K.B. is de instelling te Brakel van een pony- en veulenmarkt op de laatste donderdag in september van elk jaar goedgekeurd. Het is de bedoeling, dat deze donderdag 26 september a.s. voor de eerste maal gehouden'zal worden. De 79-jarige heer J. H. Hoops uit Den Haag is woensdag in het Ro de Kruisziekenhuis aldaar overle den aan verwondingen, die hij op 27 juli opliep bij een botsing met een auto. De heer Hoops fietste langs de Segbroeklaan, toen een snel rijdende wagen uit de bocht vloog, tweemaal over de kop sloeg en hem op het fietspad raakte. De 41-jarige kunstschilder Th. Steijaert uit Geleen is gistermiddag op de autoweg tussen Keulen en Aken met zijn auto tegen de afras tering van de middenberm gereden en om het leven gekomen. De heer Steij aert werd in het voormalig Neder lands Indië geboren en schilderde voornamelijk Indische landschappen. Verscheidene exposities van zijn wer ken werden in Limburg en ook in Roterdam en Hulst gehouden. Hij was gehuwd en had drie kinderen. Op de Herebrug te Nieuwolda heeft zich gistermiddag een verkeers ongeluk voorgedaan waarbij een man om het leven kwam en twee perso nen zwaar werden gewond. Het be jaarde eahtpaar Arbeider uit Delft zijl reed per bromfiets en verleende ter plaatse geen voorrang aan een bestelauto, bestuurd door de gara gehouder Bakker uit Ulrum. Een aan rijding was het gevolg, waarbij de heer Arbeider op slag werd gedood. Zijn vrouw werd levensgevaarlijk gewond, de autobestuurder liep ook ernstig letsel op. En jongen, die by hem in de auto zat werd licht ge- Handen-operatie mislukt De poging van de Franse chirurg Lafaury om een achtjarige jongen, wiens beide handen door een maai- machine waren afgeslagen, zijn han den terug te geven, zijn mislukt. Drie uren nadat vorige week vrij dag Jean-Louis Benistand zijn beide handen verloor, bevestigde de chi rurg de rechterhand weer aan de pols, terwijl de linkerhand in af wachting van het tijdstip waarop ook deze weer zou kunnen worden aan gezet, in een vrieslichaam werd be waard. Aanvankelijk scheen de chirurg succes te hebben met zijn gedurfde operatie, want woensdagmorgen kon de jongen de duim van de rechter hand weer enigszins bewegen voor de medicus een aanwijzing dat de bloedsomloop in de hand normaal functioneerde. Donderdag echter moest dr. La faury besluiten de rechterhand weer te amputeren, in verband met drei gende infectie, die het leven van het kind in gevaar bracht. Het plan om ook de linkerhand aan te zetten had de chirurg in ver band met de gezondheidstoestand van de jongen reeds eerder laten varen. (Advertentie) MIKOYAN ZIEK Diplomatieke kringen in Moskou hebben donderdag meegedeeld, dat de eerste vice-premier Anastas Mi- koyan enkele dagen geleden in een ziekenhuis is opgenomen. De aard van zijn ziekte is niet bekend. Mikoyan, die 67 jaar oud is, heeft sinds 1930 onafgebroken een top- plaats in de leiding van de Sowjet- Unie ingenomen. Hij is een expert op het gebied van de buitenlandse han del en rechter hand van premier Chroesjtsjov. Aetherklanken SCHEEPSBERICHTEN Alnitak 1 van Rio de Janeiro naar Vitaoria; Arca-t 1 van Easitham naar Curasao; Casamance 2 te Rouen; Eemhaven 1 van Bremen naar Rot terdam; Katelysia-t 2 te Devonport; Kennemerland 1 van Salvador naar Recife; Khasiella-t 2 te Caracssbay verw.; Korovina-t 1 Aden naar Aba- dan; Nieuw Amsterdam 2 te Sout hampton; Sloterdyk van Le Havre naar naar Antwerpen; Alphacca 1 van Rotterdam naar Sfcettin; Willem Ruis 1 van Rotterdam 2 te Southamp ton; Kossmatella-t 1 Ten Anker Mer sey; Korenia-t 1 Trelleborg naar Skelleftehamn, 3 aldaar verw. aank. Sloterkerk 1 te Duinkerken. wond. De zwaargewonden zijn naar het ziekenhuis te Winschoten ge bracht. ,-r- in een ziekenhuis in Breda is de 75-jarige A. B. Janssens uit Terhey- den overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. De heer Jans sens botste maandag op zijn brom fiets op een kruispunt tegen 'n trac tor met twee aanhangwagens. De bromfietser kreeg daarbij 'n sehedel- basisfractuur. ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1963. HILVERSUM I. 402 M. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgenge bed. 7.15 klas. gram. 7.45 Geestel. liedieren (opn.). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Dj inn, gevarieerd progr. 12.30 Mede- diel. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Lichte gram. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennws. 13.20 Lichte gram. 13.45 Chansons de France (opn.). 14.00 Lichte gram. 14.50 Opera-aria's (gr.). 15.15 Tierelantijnen Tops, ge- var. progr. 1,6.00 Als de dag van gis teren, klanikb. 16.30 Walsmuz. (gr.). 17.00 Voor de jeugd. 17.15 L. gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Muziekperio- diiek. 18.00 Licht instrumt. octet. 18.20 Licht gram. 18.50 Voor de kleuters. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.26 Licht instrumt. ensemble. 19.50 Ra- diophilharm. ork. en solist: Klas. en mod. muz.. 21.00 Snipperavond: lichte muz. voor vacantiegangers en thuis blijvers. 21.40 Operettemuz. 22.20 Het tempelcomplex Aboesimbel,. lezing 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wy liuiden de Zondag in: godsd. programma. 23.00 Moderne gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Ocht. gymn. 7.20 Social, strijd! 7.23 Lichte gram. (Om 7.35 Van de voorpag. 8.00 Nieuws en Social, strijd! 8.18 Lichte gram. 8.30 Voor de kinderen. 8.50 Wegwijzer: tips voor vakantie en snipperd. 9.00 Postduivenber. en ocht. gymn. voor het gezin. 9.10 Klas. strijkkw. (gr.). 9.45 Buiten! weekoverz. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Zo rijk als Job, overdenking. VARA: 10.20 Klas. gram. 10.45 Geknipt v. herh. 12.15 Magisch orgel: lachte muz. 12.30 MededeL t.b.v. land- en tuinbouw en postduivenb. 12.34 Tussen start en fi nish: actueel cportnws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 1320 Lichte gram. voor de jeugd. 14.10 Voor de twinti gers. 14.45 Radiio Jazzclub. 15.15 Van de wieg tot het graf, vragenbeantw. 15.30 Metropole ork. en sol. (Om 16.20 Boekenwijsheid). 17.30 Actua liteiten. 18.00 Nws en commentaar. 18.20 Operettefragm. 19.00 Artist. Staalkaart. VPRO: 19.30 Engelse me lodieën in Nederland, lez. 19.50 Klas. gram. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Disco-Festi val. 21.15 Social, comment. 21.30 Mu- ziekmémoires. 22.15 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Hoe later op de avond licht progr. 23.15 Dansork. en sol. 23.45 Klas. gram. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 14.00 Eurovisie: Wielrennen: die wereldkampioenschap, te Rocourt. AVRO: 16.30 Jazz Scene U. S. A. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Luipaard op schoot, documt. TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Ripcord 3, TV-film. 20.45 Televisier. 21.00 Houdt U van show?, amusements progr. 22.05 Elke woensdagavondTV-film. NTS: 22.55-23.00 Journaal. m vanavond niet een uurtje komen hel- gen dat ze hem ooit „als een ma- straat om en remde meteen af vooi hem. Maar hij liet je nooit in de \T A Ij U pen? Ik heb dat ouwe karkas ge- leier" hadden gezien. En moeder Vos een troep spelende kinderen. Op deze steek, had geen praatjes en kende V /I li II. kocht, die BSA, je weet wel, en nou werkte hard, al maakte ze wel eens mooie zomeravond stonden overal de z'n vak. 1 heb ik de hele cylinder uit mekaar graag een praatje aan de deur en mensen aan de deur. Een late ven- Ankie Vos keek op van de jurk, gehaald en warempel jo, ik durf 'm kon ze met de handen op de heupen ter deed zijn roep door de straat die ze zat te verstellen en zag de niet meer in mekaar te zetten. Dat ongenadig te keer gaan tegen de klinken, een radio toeterde door een beide jongens door het raam zitten, luistert zo nauwen jy bent zo groenteman die haar wat al te be- open raam. „Wie heeft Dik bij zich?" vroeg ze 18) ic THUIS gehaaid in die dingen". daagde spinazie probeerde te leve- Hy stopte voor de „poort" naast haar moeder. Berend glimlachte. Ja, de baas ren. Dirks oudste zuster Annie werk- het huis dat het nummer 5 op de „O.. een jongen uit de fabriek", had zelf gezegd dat hij een stel won- te „op 't fabriek" waar de ragfijne muur droeg en reed zijn fiets naar zei moeder Vos achteloos, druk be- derhanden had. De lastigste klusjes nylonkousen door haar lange slanke binnen. Op het kleine plaatsje zag hy zig de boontjes afhalend, knapte hij op. En dan was hy niet vingers gleden, en ze dus al spoe- de derdehands motor, die Dirk „voor Ankies ogen bleven naar buiten hoor van htt i fn nerveus en onbeholpen, dan grepen dig haar naam tot „Ankie" had ver- een krats" had gekocht en waaraan staren. zjj,n vingers met feilloze zekerheid, edeld. hy, naar Berends voorspelling, nog „Nette knul", constateerde ze. dan droeg zijn gezicht een uitdruk- Die avond sprong hij op z'n fiets, wel tienmaal dat bedrag zou ver-re- „Niks voor jou!" grapte haar moe- Het ging er niet om dat ze de ar- HBS doorgeworsteld heeft en d.an j^g ^ie ze thuis niet kenden, dan ,,'k Ga een van m'n maats helpen pareren, voor en aleer het ding op de der, maar met een ondertoon van beid minachtten, het was de onbe- heel z'n verdere leven met z'n mid- volledig op in zijn werk met een motor", had hij z'n moeder oudroesthoop kwam. Maar Dirk, de ernst. Ze hield haar hart wel eens stemde vrees voor het „loon van de delmatigheid wordt geconfronteerd." de tien minuten achter hem uitgelegd vader was er niet, als onverbeterlijke optimist, ergens m vast voor Ankie, „de schoonheid van arbeid, dat zo bitter kon zijn", zoals Gerard Bakker zag het schoolhoofd kon staan kijken, voor hij zich opeens gewoonlijk. Gonnie had hem laten z'n hoofd het toekomstbeeld van een de Kromstraat", die zoveel „sjans" hy vroeger een straatzanger had ho- een ogenblik scherp aan. Had Gonnie van dat kijken bewust werd. gaan. Hij liep niet in zeven sloten te- van uitlaatgeknal ronkende mo- had. Ze zag en hoorde genoeg in de ren zingen. Misschien kwamen er on- met hem gepraat? Nee, verwierp hy „Welja", beloofde hy vlot. „Ik gelyk. Eigenlijk had ze helemaal tor was kinderlijk gelukkig met Kromstraat, en ze hoopte dat Ank een bewust ook nog andere overwegingen ^ie gedachte, dat was niet voor Gon. kom wel om 'n uur of acht." geen last meer met 'm, nu hij na de z'n aanwinst. nette jongen kreeg want anders bij. Maar het standpunt van Gerard deed zoiets niet achter zijn rug. „Kromstraat vijf", riep Dirk nog. ambachtsschool doorworsteld te heb- Binnen vyf minuten had Beer de wist je niet wat er van zo'n kind te- Bakker verwonderde, nu hij het in Maar beider standpunten dekten ei- De Kromstraat. geen luxe buurt, ben, bij die montage-inrichting werk- overal, die hy achter op z'n fiets recht moest komen. Ze zwierf des dit licht zag, meneer Laarman niet kaar merkwaardig! bedacht Berend. Hier stonden nog die te. Ze had het wel goed gezien had meegenomen, aangetrokken en avonds toch al veel te laat op straat, langer. Alleen was hy het er niet mee kleine huisjes met een alkoof, waar je die jongen moest met z'n handen z'n hurkte naast zijn collega, met ken- en als je soms hoorde hoe wijs die eens. Hy beloofde 'er nog eens over le achterom moest lopen en „volk" brood verdienen, dan kwam het wel nersblik het rytje onderdelen beky- kinderen al waren moeder Vos Goeie vakmensen" pleitte hy, zullen denken, maar hij wist dat in roepen, omdat ze geen voordeur had- met hem terecht. En Gerard had zich kend dat of>' een vettig stuk pak- was ervan overtuigd, dat zij, toen „daaraan heeft deze wereld behoefte! feite de beslissing reeds gevallen was. den. Daar woonde vader Vos, ge- geschikt, al kon hij er zich maar papier op het pflaaitsje lag uitge- ze met Dirk senior het stadhuis uit- Ënfin dat behoef ik u niet te ver- En Berend ging niet naar de mulo, meentewerkman oftewel vuilnisman, moeilijk toe brengen z'n zoon te stald. stapte, minder van het leven wist tellen' Die kunnen overal terecht, maar naar de ambachtsschool. Vos ging's zondagsmorgens voor dag vragen: „Hoe was 't vandaag". En „Alles is er" zei hij, „je moet altijd dan haar negentienjarige dochter. En meneer Bakker, een goeie mon- Berend Bakker stapte op zy'n fiets, en dauw met wat hengelvrienden op Berend trad ook nooit in bijzonder- oppassen, weet je, dat je bij zoiets Maar Ankie zweeg, teur of elektricien 'die plezier heeft toen zyn kameraad Dirk Vos hem stap en kwam wel eens wat vrolijk heden, wist wel dat de eigenlijke in- van een motor geen motor over- in zijn werk is oneindig gelukkiger staande hield. thuis, als 't erg kil was geweest, ook teresse bij zyn vader ontbrak houdt Dirk grinnikte, hy mocht (Wordt vervolgd), dan een jongen die de mulo of de „Jo, Beer", zei Dirk, „kun je me in z'n botten, maar niemand kon zeg- Hy zwaaide de hoek van de Krom- Berend graag, „de stille" noemden ze

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2