DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE ZATERDAG RIJDT RUNSBURGSE CORSO KAMERLID C. J. v. d. PLOEG STELT MINISTER VRAGEN DONDERDAG 1 AUGUSTUS DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 wfó arrgaofv... doeree, x./em /s. mtkfioerre/ r misschim ml uw vriend een pd/k vwohzen/eumteom. li 1l il pexk/ngen aen.- j1 11 h I r-1'l- r>I=fC-£? denk. toch eo goed /e dehh no aoetez. toen u Jl mt eue9 nos goofyjyfls,„f war h/ek st/wt, wei DE KOMKOMMERS Zaterdag, de eerste zaterdag in augustus. En dat betekent, dat tradi tiegetrouw het Rijnsbuirgse bloemen corso weer door die straten van het naamgevende bloem endorp, van Oegstgeest en van de Sleutelstad zal trekken. In terna tionaile Bloemenparade' zal dit jaar het motto zijn. Want - zo schrijft de ontwerper George Kiersch in het offieële progamma - het corsobestuur wil daarmede aan geven „dat wij ons met meerdere corso's in den lande geschaard heb ben onder de corso's, welke zich het predicaat Internationaal aan mogen meten." DE STOET. Zoals het er nu voorstaat zal de stoet bestaan uit 18 versierde luxe wagens en 13 grote praalwagens. Deze laatste zullen door jeeps wor den getrokken. Deze praalwagens ge ven de internationale tint aan het corso, omdat ze zaken verbeelden, dip met een bepaald land verbonden zijn, zoals (op die eerste plaats) Hol- land-Bloemenland, Japanse thee-ce remonie. Vuurwerk in Tivölii, Tango Espagnole, Fol/lies Bergères, Brus sels kant, Venetiaanse gouden gon del, Moskouse nachten, Winter- sprookje in St. Moritz, Pareils van Mallorca, Grand Gala in Monaco en Mediiterrannée. DE MUZIEK De muzikale medewerking, die aan het corso zal worden verleend, heeft ook al een - zij het bescheiden - in ternationaal tintje door de Canadese band van de Ottawa Technical High- school. Verder marcheren en blazen mee: De Noordwij kerhoqtse harononiën „St. Jeanne cl'Arc" en „De Harpe Davids"; „St. Cecilia" uit Voorhout; „Wilhelmina" en de drumband D. W. S. uit Rijnsburg; de Muziek vereniging Valkenburg, de Harmonie Katwijk, de Harmoniekppel Leider dorp, het Fanfarekorps „Exelsior" uit Noordwijk en Benvenuto" uit Voorschoten. Uit Leiden komen: Chr. Tamboer- en Pijperkorps „Kunst en Genoegen" Postharmonie „Nieuw Leven" ..Concordia" R.K. Leidse Harmoniekapel - Workman's Wilskracht (gezam.) Harmoniekapel „Trouw en Durf" Jeugdorkest „De Burcht" Tentoonstelling Corsowagens. Vrijdag 2 augustus van 18-23 uur en zaterdag 3 augustus van 10-12 uur v.m. zijn alle corsowagens voor het publiek te bezichten in de hallen der Veiling „Flora" te Rijnsburg. Toegangsprijs ƒ1,per persoon. Kinderen t/m 12 jr. en militairen be neden de rang van onderofficier 0,50. DE ROUTE Het corso vertrekt om half twee van het terrein der veiling „Flora" langs Oegstgeesterweg eerst door het dorp Rijnsburg. Gevolgd worden Brouwerstraat, Noordeinde, Petronella van Saksenstraat, Evertsen- straat, Trompstraat, De Ruyterstraat, Kanaalstraat, Katwijkerweg. Langevaart, Sandtlaan, Herenweg, Kerkstraat, Vliet N.Z., Koestraat- brug, Vliet Z.Z., Smidstraat, Oegstgeesterweg, Van Rijnsburg naar Oegstgeest via Rijnsburgerweg en Rijnzichtweg. Oegstgeest 2.30 u. nam. Rijnzichtweg, Rhijngeesterstraatweg, Endegeesterlaan, Geversstraat en via Leidsestraatweg en Rijnsburgerweg naar Leiden. 3.10 u. nam. Stationsplein, Stationsweg, Steenstraat, Blauwpoortsbrug, Haar lemmerstraat, Pelikaanstraat. Hooig "ht, Hoogewoerd, Breestraat (ongeveer te 3.45 uur namiddag), Noordeinde, Rembrandtstraat. PAUZE in de Doelenkazerne. 5.15 uur nam. Noordeinde, Witte Singel, Zoeterwoudse Singel, Lammenschans- weg, Tomatenstraat, Zoeterwoudseweg, Vijf-Meilaan, Boshuizer- kade, Ter Haarkade, Haagweg, Rijnzichtbrug, Morsweg, Morssingel, Stationsplein en via de Rijnsburgerweg naar Oegstgeest. Leidsestraatweg, Geversstraat, Leidse Buurt, Rijnzichtweg, Rijns burgerweg naar Rijnsburg. Avondroute door Rijnsburg zoals 's middags. Zie boven. Boetedoening van Duitse jongeren in De Bilt Woensdagavond zijn veertien Duit se jongeren en een jeugdleider uit Ladelund en omgeving in De Bilt aangekomen. Deze jongeren, in leef tijd variërend van 16 tot 22 jaar, ko men in de gemeente De Bilt werken als boetedoening voor hetgeen hun landgenoten in de oorlog misdreven hebben. Bij de herdenkingsplechtigheid ter nagedachtenis van de omgeko men Nederlanders, die in Ladelund begraven liggen, werd de gedachte geboren een aantal jongeren uit te zenden. Dit initiatief is afkomstig van de predikant pastor Richter al daar. Pastor Richter is in gezel schap van 16 jongelui in Putten ach tergebleven. Ook veelQ. Puttenaren zijn namelijk in Ladelund begraven. Uit gesprekken met die jongeren bleek, dat de jongelui zich bewust zijn van de bedoeling en dat zij graag gedurende hun verblijf van twee weken in de gemeente De Bdilt wil len werken en vriendschap willen sluiten. De Duitse jongeren zuiden vanavond een krans leggen bij het verzetsmonuihent in De Bilt. DOSR-nieuws uit Vught Dinsdag, 30 juli. Het begint haast eentonig te wor den, maar ook deze dag is met stra lend weer begonnen en ook geëin digd. Ook deze morgen werd het sporten gestaakt vanwege de warmte. Terug in het kamp hebben we brood gegeten, met „knikkerworst" zoals Ton v. d. Stam het noemt. Daarna zijn we vlak in de buurt gaan zwem men en zonnen. Omstreeks kwart voor zes gingen we aan tafel voor het warme eten, wat een ieder ziah goed liet smaken, hierna zijn we weer naar 't sport terrein gegaan, waar diverse volley balwedstrijden gespeeld werden. Ook aan de vijfkamp werd weer aandacht besteed. Een van de beste resultaten van ons A-team was de 16-6 over winning op Docos. Met al deze be drijvigheid draaide de avond snel en was het weer gauw 10 uur geworden. Tijd om te gaan slapen, wat de mees ten een uur later pas in de gaten hadden. Al met al weer een fijn geslaagde dag. Leiders „DO SR". DOCOS op NKS-kamp Vught, 31 juli 1963 Aardappelen, appelmoes en saus, dat waren de gerechten, waaruit dinsdagavond de warme maaltijd be stond. Hierna moesten 3 teams van de vier volleyen. Docos la verloor zijn laatste twee wedstrijden tegen DOSR la (6-16) en Concordia la (8- 11). Docos lb deed het stukken be ter. Drie wedstrijden werden gewon nen en slechts één verloren. Team 2a deed precies hetzelfde. De gede tailleerde uitslagen luidden: Docos lb-De Valkeniers lb 13-14, Docos lb- Zwal. Vooruit lb 11-5, Docos lb-DO SR lb 16-6, Docos lb-BWO lb 11-6, Docos 2a-De Valkeniers 2a 22-7, Do- De heer Visser en assistenten bezig met de opbouw van de praalwagen „Parels van Mallorca". cos 2a-Zwal. Vooruit 2b 3-9, Docos 2a-BWO 2a 11-4 en Docos 2a-DOSR 2a 12-4. Het tweede elftal besloot de avond met hoogspringen. Siem van Goozen was no. 1 met 1.50 m, terwijl Leo Klein en Ben Mols de tweede plaats deelden met een sprong van 1.40 m. Vanmorgen werd het voetbalpro gramma afgewerkt. I.v.m. de achter stand in 't programma en de hitte, werden de tijden der wedstrijden ge halveerd. Nu werd er 2x7V2 minuut gespeeld. Docos 1 kon het tegen De Valkeniers niet bolwerken en ver loor met 1-0. Zeer eervol overigens, want de Hagenaars waren een stuk groter. De andere drie wedstrijden eindigden alle in een doelpuntloos gelijkspel. De tegenstanders waren Zwaluwen Vooruit 1, DOSR 1 en Concordia 1. Laatstgenoemde werd winnaar in poule A. Docos 2 verloor de resterende drie wedstrijden. Uitslagen: Docos 2-DOSR 2 0-1, Docos 2-BWO 2 0-1 en Docos 2-Zwa- luwen Vooruit 3 1-2. Hier redde Siem van Goozen de eer. Na de voetbal wedstrijden vond het laatste onder deel plaats van de vijfkamp. Bij Do cos 2 schoot André van der Voort 10 punten bij elkaar. Met 9 punten was Piet Geertsma no. 2. Bij Docos 1 was Wim van Diest de beste met 14 pun ten, terwijl Jac. Ham tweede werd door 12 punten te scoren. Hedenmid dag trokken we weer naar „De IJze ren Man", waar weer heerlijk ge zwommen werd. Tegelijkertijd werd door vijftien man de zwemproef met succes afgelegd. Of zij ook het HLO- diploma behaald hebben, dienen we af te wachten. HLO betekent Har monisch Lichamelijke Ontwikkeling. Wil men dit halen dan moet men zo wel voor het zwemmen, de vijfkamp als het wandelen de daarvoor ge stelde limieten behalen. Het bezit van dit diploma betekent, dat je een allround sportman bent, wat genoem de takken van sport betreft. De week schiet nu op, wat de jongens niet zo leuk vinden, want ze vermaken zich best. Vanavond gaan we naar de film. Hoe laat we zaterdag thuis ko men, dat kunt u morgenavond lezen in deze krant. Een der leiders. Een dode, vier gewonden bij verkeersongeval In Sittard is gisteren dé 45-jarige heer G. Bijl uit Zeist als gevolg van een verkeersongeval om het leven ge komen. Op het kruispunt HemelslijBroek- sittarderweg had hij met zijn perso nenauto, een aanrijding met een vrachtauto, bestuurd door de heer D. uit Sittard. De andere inzittenden van de door de heer Bijl bestuurde auto zijn echtgenote, twee doch ters en een schoonzoon, de heer van B. uit Zeist werden allen zwaar gewond. De heer Bijl overleed tijdens het transport naar het ziekenhuis in Sit tard. De bestuurder van de vracht wagen liep geen letsel op. Bij een verkeersongeval is giste ren de 49-jarige heer E. J. Veldhoen uit UJift om het leven gekomen. Hij botste in Spankeren met zijn brom fiets tegen een echtpaar op een brom fiets, die hij wilde inhalen. Hij viel en werd geraakt door een trekker met oplegger. Het echtpaar viel eveneens. De vrouw is met een her senschudding in het ziekenhui* opge- Vlaggen uit saterdag Zaterdag aanstaande rijdt het Rijnsburgs - Leidse bloemencorso weer door Rijnsburg-Oegstgeest en Leiden. Het corso-comité verzoekt alle inwoners van deze gemeenten de Vlag uit te steken als het corso pas seert. Dit geeft een extra-feestelijk aanzien. Ook de verschillende straatcommissies in Leiden hebben de opwekking tot vlaggen gekregen. SUIKERPRIJS: Persbericht gaf geen verkeerde indruk Er is geen verkeerde indruk geves tigd door het persbericht van het Mi nisterie van Landbouw over de ver hoging van de suikerprijs met twee cent. Dit antwoordt minister mr. B. W. Biesheuvel op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer J. T. Mel- lema (CHU). In het bericht was als motivering aangegeven: „de prijsverhoging is noodzakelijk om de voor de akker bouw vastgestelde garantieprijs van 54 per 1000 kg suikerbieten van de oogst 1963 te verwezenlijken". Minister Biesheuvel deelt mede, dat dit bedoelde weer te geven, dat bij de vaststelling van de nieuwe fabrieksprijs nog geen rekening is gehouden met een eventueel hoger prijsniveau voor een ten behoeve van de binnenlandse voorziening te im porteren quantum suiker. Twee jeugdige Oostdiuirtsers zijn dinsdagavond volgens een mededeling van de Westberlijnse politie, onder een regen van kogels, over cbe muur naar het Westen gevlucht. Het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen schat het totale aan tal komkommers, dat gisteren is doorgedraaid op zeshonderdduizend. Volgens het Centraal Bureau /be staat er in Duitsland wel een princi piële bereidheid om naar een oplos sing te streven, tenminste voor wat de komkommers betreft. (Bonen hebben geen, en augurken maar een kleine kans op een oplos sing. 't Centraal Bureau hoopt nu dat er eind van deze week overeenstem ming kan worden bereikt over een bepaalde regeling, die dan volgende week zou ingaan. Men acht het zelfs niet onmogelijk, dat er vandaag al enkele detailregelingen uit de bus komen, maar die hoop en verwach tingen zijn nog speculatief: men is zich in Bonn aan het beraden en de stand van dat beraad verandert van uur tot uur. STRUBBELINGEN De toestand heeft geleid tot moei lijkheden tussen Nederlandse augur ken-exporteurs en veilingen. De ex porteurs hebben contracten gesloten zowel met hun afnemers, de Duitse fabrieken, als met hun leveranciers, de Nederlandse veilingen. Nu ze hun contracten met Duitsland niet kun nen nakomen eisen de veilingen, dat ze zich toch houden aan hun met deze instellingen gesloten contrac ten, die geen force-majeure-olausule bevaten. De veilingen willen wel be middeling verlenen als de exporteur wil trachten de gecontracteerde au gurken voor eigen rekening door de Nederlandse industrie te laten ver werken. Ér was die jaar 106 hectare augur ken met Duitsland gecontracteerd en juist toen de invoerstop afkwam zou de export beginnen te lopen. Een groot gedeelte van de oogst kan toch wel de grens over, doordat het tot de fijnere sortering behoort. VRAGEN IN TWEEDE KAMER Het Tweede Kamerlid, de heer C. J. van der Ploeg (KVP) heeft de mi nister van landbouw, mr. B. W. Biesheuvel, gevraagd of de uitvoer van komkommers naar West-Duits- land waarschijnlijk niet in gevaar zou zijn gekomen, als de Nederlandse regering een indeling van de kom kommers naar kwaliteit ter sprake zou hebben gebracht tijdens de be slissende besprekingen in Brussel. Op huwelijksreis verongelukt Gistermiddag is op het kruispunt Kinrooy in Belgisch Limburg, onge veer anderhalve kilometer over de Nederlandse grens, een ongeluk ge beurd dat een 24-jarige Rotterdam mer, die met zijn eveneens 24-jarige vrouw op huwelijksreis was, het le ven gekost heeft. Op een voorrangskruising werd 't echtpaar P. Bockesteijn-Buijtenihek uit Rotterdam, dat de reis op de bromfiets maakte, door een vracht wagen gegrepen, en enkele meters meegesleurd. Zwaar gewond werden zij in het ziekenhuis in Maaseyck op genomen waar de man enkele uren later overleed. Schilderwerkje vermist uit Haarlems museum Uit Teyler's museum te Haarlem wordt een paneeltje van de Engel se schilder Philip Corbet vermist. Dit werd gistermiddag om half vier ont dekt en vermoed wordt, dat het gis teren of dinsdag weggenomen is. Op deze dagen hebben negentien perso nen een bezoek aan het museum ge bracht. Het paneeltje is uit een lijst gehaald; het hing op de tweede schil derijenzaal van het museum. De afmetingen zijn 16 bij 14,7 en het is geschilderd tussen 1828 en 1856. Het stelt een buste voor van een oud gebogen vrouwtje, dat met een spottende blik kijkt. De waarde bedraagt 400. De hoofdkleuren zijn kleding en het vrouwtje draagt een bruine achtergrond, bruine groene witte muts. De heer Van der Ploeg vraagt voorts of het juist is, dat de regering dit achterwege heeft gelaten op ad vies van het Produktschap voor groenten en fruit en het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen. Ook wil het Tweede Kamerlid weten of dn het kader van de onderhandelin gen een regeling bereikbaar was, waarbij de komkommers naar kwa liteit ingedeeld zouden worden. Als de minister deze vrgaen bevestigend beantwoordt, wordt hem tenslotte gevraagd de inhoud van de adviezen mee te delen en of welke andere overwegingen de regering er toe bracihten af te zien van een indeling naar kwaliteit van komkommers. Bruut in Tilburg ivas ex-bokser Politiemannen hersenschudding Een 26-jarige Tilburgse heftruck chauffeur blijkt de man te zijn, die zaterdagavond twee Tilburgse politie agenten tegen de grond geslagen heeft, toen dezen hulp verleenden aan het slachtoffer van een verkeers ongeval. De chauffeur werd in een logement in Tilburg gearresteerd en ingesloten. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en zal donderdag voor de officier van justitie in Bre da worden voorgeleid. De chauffeur, die, naar hij zelf ver klaarde, dertig tot veertig glazen bier had gedronken, passeerde per taxi in gezelschap van een militair de plaats van het ongeval. Om zijn nieuwsgierigheid te bevredigen, stap te hij uit. Met de rest van het pu bliek belemmerde hij daar de goede gang van zaken. De agent, die ruim baan maakte voor de brancadiers van de GGD kreeg een enorme tik op de kaak, waardoor hij bewusteloos neer- vlie. De hoofdagent, die kwam toe gesneld, werd het tweede slachtoffer van de bruut, die zich daarna ijlings met de taxi uit de voeten maakte. De klappen kwamen zo hard aan, dat beide poltiemannen met een hersen schudding te bed liggen. De dader, die trots vertelde zes jaar bokser te zijn geweest, is er ook niet heelhuids afgekomen. Zijn linkse directen op de kaken van de agenten kwamen hem op een gebro ken pink en ringvinger te staan. De militair, die in zijn gezelschap was en verzuimde in te grijpen zal zich voor zijn passieve houding hebben te verantwoorden. Voor de uitgeloofde beloning van honderd gulden voor tips, die tot de arrestatie van de dader zouden lei den, komen twee personen in aan merking. Norm vrijstelling schoolgeld voor kleuters veranderd Voor de vrijstelling van het beta len van schoolgeld voor het volgen van kleuteronderwijs zijn door de staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen nieuwe nor men vastgesteld. De ouders, voog den of verzorgers moeten om de vrij stelling verzoeken. Voor vrijstelling komen in aanmerking zij, van wie het totale wekelijkse inkomen min der dan 60,08 als het gezin uit twee en minder dan 65.08 bedraagt als het gezin uit drie personen bestaat. Dit laatste bedrag wordt met f 5 verhoogd voor elk gezinslid boven de drie. De nieuwe normen zijn van kraoht voor het komende schooljaar. Bij het zwemmen is gistermiddag de dertienjarige jongen G. L. M. Bosch uit Drunen in een der wielen (plassen) onder de gemeente Dru nen, verdronken. De jaarlijkse honkbalwedstrijd tussen de hoofdklasser Sparta en de „Rest van Rotterdam" is woensdag avond geëindigd in een 2-0 zege voor Sparta. Het marktplein te EIten, woensdagmiddag, waar een stapel nochalant neergeworpen verkeersborden er op duidt, dat de overdracht van het plaatsje aan Duitsland nog maar een kwestie van enkele uren is.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7