ASPIRIN® ZATERDAG 27 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 TRIESTE ILLUSTRATIE VAN LEIDSE VERVUILING Vier foto's uit de reeks van twaalf, die door het raadslid Van Egmond (KVP) aan het college van b. en w. zijn gestuurd ter illustratie van zijn vragen over het ver vuilend Leiden" drukken we hierbij af. 1De Waardgracht 2. Gezicht vanaf de Waardgracht. 3. De Boerhaavezalen 4. Tussen Krauwelsteeg en St. Jorissteeg. ROELOF ARENDSVEEN vakantie, goede reis! daar staat BAYER achter Pastoor P. A. Tweehuysen hartelijk ontvangen in parochie „Maria Presentatie" Warmond bereidde nieuwe parochieherder een hartelijk welkom Pastoor J. Siijkerman, de opvolger van pastoor Gussenhoven, heeft gis teravond officieel zijn intrede ge daan i'n zijn nieuwe standplaats, waarvan de parochianen hem een zeer hartelijk welkom hebben bereid. Bij het Warmonderhek, de grens van de gemeente, werd de nieuwe herder opgewacht door burgemeester drs. F. K. Langectneijer, als representant van de burgerlijke overheid, en door het kerk- en armbestuur van de pa rochie. De burgemeester sprak hier een kort woord van welkom, dat door de pastoor werd beantwoord en waarin hij zijn vreugde uitdrukte dat het hem gegeven was „pastoor te wor den van een der mooiste, zo niet de mooiste parochie van heel het bis dom." ONTMOETING MET DE JEUGD Na deze korte openingsceremonie nam de pastoor plaats in een open auto en voorafgegaan door de R.K. Hanmonie „St. Matthias" en de leden van de verschillende jeugdvereni gingen, allen in uniform, en gevolgd door auto's met het kerkbestuur, de familie van de pastoor en andere „of ficials", reed men naar de kerk. Langs een haag van in het wit ge stoken bruidjes betrad de pastoor het kerkpad, waar zich de schooljeugd en een groot aantal andere parochi anen hadden verzameld. Staande voor de ingang van de pastorie be luisterde de pastoor de zang van de meisjes en de jongens van de scho len. Twee leerlinge tj es van de meis jesschool, Elise Eggen en Riet Wel- sink, declameerden een „wensje", waarna de gezamenlijke jeugd we derom een lied zong. Gelukkig met deze kinderlijke be groeting sprak de pastoor de jeugd toe. Hij beloofde de meisjes en jon gens als dank voor deze muzikale hulde een tractatie bij het begin van het nieuwe schooljaar, welke belofte uiteraard met een luid hoera werd begroet. INSTALLATIE De installatie werd verricht door deken Alkemade van Hoofddorp (de parodhde Warmond behoort nog tot het bisdom Haarlem). Voorafgegaan door een stoet van bruidjes en vergezeld door de de ken en andere geestelijken betrad Pastoor Siijkerman zijn kerk, onder het gezang van de verzamelde ge lovigen, die een welkomstlied had den aangeheven. Hier werd de pastoor toegesproken door kapelaan P. v. d. Velden. Ver volgens werd gelezen uit Paiulus" Eph. 3, waarna de deken de benoe mingsbrief voorlas. In zijn toespraak vergeleek de de ken de parochie met een huisgezin en de kerk met de ouderlijke woning. De sfeer en het geluk van het gezin hangt in grote mate af van de ouders en zo zal ook de sfeer en het geluk van de parochie in grote mate af hangen van de parochieherder. Hij hoopte dat deze nieuwe herder de juiste sfeer zou weten te schep pen en vroeg daarvoor de medewer king en het gebed van de parochi anen. De nieuwe pastoor wenste hij veel geluk in zijn nieuwe parochie. Na de installatie werd het Te Deum gezongen en hierna gaf de pastoor voor het eerst de zegen met het Al lerheiligste aan de parochianen. Met de cantate Jesus bleibet meine Freu- de, door het gemengde parochiële zangkoor werd de plechtigheid be sloten. Morgen (Zondag) is er op de pas torie van 12 tot 1 uur gelegenheid voor de parochianen met de pastoor 'kennis te maken. LISSE Hoe de duiven vlogen. De post duivenvereniging „De Oude Blauw- band" hield een wedvlucht voor jon ge duiven vanaf Neuvilles, afstand 195 km. deelname 224 vogels. Er zijn véél achterblijvers, zodat deelnemers spreken van een rampvlucht! De uit slag is als volgt: H. de Butter 1, 30; Combinatie Hoogeveen 2, 8, 21, 23, 45; Schippers 3, 36, 40, 51, 53, 55; R. Schaap 4, 12, 38, 39; G. Jansen 5, 19, 20, 41, 54; Th. van der Ploeg 6, 25, 26, 27, 37, 47, 50, 56; J. van der Ploeg 7, 31; C. Zuidhoek 9, 15, 16, 33, 42, 44, 52; J. van Dijk 11, 14, 17, 32, 49; A. Tulen 10, 24, 34. NOORD WIJK Geslaagd: Te Den Haag slaagde voor het examen tekenen M.O.-A, mej. A. M. Tappenibeck (Noordwijk). LISSE Beschenen door een stralend zon netje gaf 'n dubbele rij vlaggen ver bonden met guirlandes in de pause lijke kleuren, alsmede een spandoek met in grote letters „Welkom" aan de grens van de parochie „Maria Presentatie" nabij de Meerburg te Nieuwe Wetering de plaats aan, waar de nieuw benoemde pastoor P. A. Tweehuysen de eerste begroeting ten deel zou vallen. Hier maakte ook kerk- en armbestuur haar opwach ting en stond de grote stoet opge steld, die de pastoor zijn parochie zou binnenleiden. Namens het gemeentebestuur van Alkemade werd pastoor Tweehuysen hier toegesproken door de loco-bur gemeester, wethouder N. Turk, daar burgemeester Kolfschoten thans in het buitenland is. COMMANDOWISSÉLING BIJ H.L.S. Werkers van eerste uur namen afsclieid In het Frans dorpje Savoisy, „Wij hebben een grote bewondering bij Dij on, is vrijdag zes kg snoepgoed voor uw bommenwerpers, maar zij uit die lucht komen vallien. Bommen- maken veel lawaai en verschrikken werpers van een nabijgelegen basis de vissen als wij uit vissen gaan. Ik zorgdien voor deze verrassing, nadat willde dat zij alleen maar snoepjes een jeugdige bewoonster van het dorp lieten vallen." •an de commandant had geschreven: Op de „brug" van het Electriciteits- bedrijf Lisse-Hillegom-Sassenheim, in de bollenstreek, kortweg ,de HLS' genoemd, heeft gisteren een com mandowisseling op de brug plaats gehad. De directeur, de heer J. Hen- kus, en de hoofdboekhouder, de heer J. Dekker hebben de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt en namen afscheid. Hun plaatsen zullen worden ingenomen door resp. de heren J. de Kraker en A. Louwers. In „De Nach tegaal" te Lisse werd een afscheids bijeenkomst belegd, waarop alle HLS-werkers aanwezig waren. De president commissaris J. baron van Knobelsdorff - ook burgemees ter van Hillegom, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden en Lisse's eerste burger mr. Th. M. J. de Graaf waren aanwezig - noemde het een haast ondenkbaar feit, dat beide heren de HLS gaan verlaten. De onderneming - het enige inter gemeentelijke bedrijf in de bollen streek - hebben zij gediend van de dag van de oprichting. U bent, zo zei spr., met het bedrijf vergroeid en er mee opgegroeid. De ontwikkeling van de HLS is niet wild geweest, maar ging langs de weg der geleidelijkheid. U hebt voor uw op volgers en voor ons wegwijzers voor de toekomst geplaats en we willen graag van uw adviezen gebruik ma ken. Uw afscheid stemt ons wat wee moedig, maar u laat gelukkig geen bouwval maar een lustwaranda ach ter. Beide heren ontvingen als tast baar bewijs van waardering een kostbare atlas. Namens het personeel voerde de heer J. Brauckmann het woord. Spr. had zeer veel waardering voor de wijze waarop beide heren altijd voor de belangen van het personeel hebben gepleit. Verder hield u uw medewerkers altijd voor: het werk goed doen of anders nalaten. Wij, als uw medewerkers, hebben wel eens gemopperd en gezegd: wat zijn die H D toch precies en wat zetten ze immer de puntjes op de i, maar u hebt het altijd goed gezien. Spr. bood de heer Henkus een schrijf-set aan en de heer Dekker kreeg twee verlichtingsarmaturen plus een kist sigaren aangeboden. In zijn dankwoord memoreerde de heer Henkus nog, dat hij de eerste de beste dag al te laat kwam en hij hóórde de toenmalige president com missaris denken: begint dat nou al? Na die dag was hij nimmer te laat gekomen. Hij had zich beijverd om ook deze laatste dag stipt op tijd te zijn. De heer Henkus zei verder, dat de HLS altijd het devies heeft gehad: voor ons is het allerbeste nauwelijks goed genoeg. Wat HLS veertig jaar geleden maakte, zit er nu nog. Hij wenste zijn opvolger toe, dat de HLS op de ingeslagen weg zal kun nen voortgaan. De heer Dekker nam niet alleen afscheid van de HLS, maar ook van het dorp Lisse - hij gaat in Bussum wonen - en wenste het bedrijf ook voor de toekomst het allerbeste toe. Daarna had een receptie plaats, waarop velen beide heren de hand kwamen drukken. Van links naar rechts: de heren Hen kus en Dekker, die de hand wordt geschud door baron Van Knobbels- dorff, burgemeester van Sassenheim en pres. commissaris van de HLS. WASSENAAR VAKANTIE VOOR BAKKERS EN MELKSLIJTERS Maandag begint een periode van vier weken waarin in Wassenaar geen brood en geen mellk aan huis wordt bezorgd. De verkoop van melk zal plaats vinden met bezorigwagens, die door een bepaalde wijtk rijden en met het luiden van een bel hun komst zullen aankondigen. Brood zal worden verkocht op een groot aantal standplaatsen in de geibele ge meente en wel van half 10 's-mor- gens tot 1 uur 's-aniddags (op zater dagen van 9 uur tot half 2). De mellken broodwinkels zullen bij toerbeurt gedurende twee weken ge sloten zijn. WARMOND Geslaagd: Te Amsterdam slaagde B. A. Nijland (Warmond) voor het examen tolk-vertaler Engeis. Loco-burgemeester weth. N. Turk begroet pastoor P. A. Tweehuysen. Bij deze begroeting was o.m. ook aanwezig pater van Dijk en pater Hogenboom, beidie zoons der paro chie en voor een korte vakantie uit de missie in hun geboorteplaats. Hierna zette de stoet zich in be weging voor een feestelijke intocht. Een rijke vlaggetooi bracht hierbij het medeleven der parochianen tot uitdrukking. Voorafgegaan door de muziekver. „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering, die gym ver. „Excelsior", de DOSR-jeugd, de mu ziekver. „Liefde voor Harmonie" uit Roelofarendsveen, de auto's met fa milie van pastoor Tweehuysen, pater Rupertus, pastoor v. d. Boogerd uit Lisse, waar de nieuwe pastoor de laatste jaren kapelaan is geweest, Kerk- en Armbestuur en tenslotte de door bruidjes voorafgegane open auto, waarin pastoor Tweehuysen vriendelijk wuivend naar zijn paro- ohianen, met naast hem gezeten lo- oo-burgemeester N. Turk, terwijl ook in deze auto had plaats genomen de voorz. van het comité van ontvangst de heer Th. v. d. Meer Jz. Bij de kerk aangekomen ging pas toor tussen een haag van bruidjes door het kerkgebouw binnen, waar hij werd opgewacht door deken Th. van Niekerk. Het altaar was met witte en gele chxysanthen, rode en rose anjers stijlvol versierd. Het dameszangkoor zong het „Veni creator" als inleiding op de installatie-plechtigheden. De installatie. Na de schriftlezing hield deken Van Niekerk een korte toespraak tot de nieuwe herder. Na een gelukwens tot de familie van de pastoor richtte de deken zich tot de parochianen met een kort vermaan. De deken las de benoe mingsbrief voor waarna hij na het afnemen van de ambts-eed de in stallatie-plechtigheden verrichtte. Hiermede is pastoor P. A. Tweehuy sen de 5e pastoor geworden van de ze nog vrij jonge parochie.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4