JEUGDLANDENTOERNOOI FRIEZEN NEMEN REVANCHE VOOR DE NEDERLAAG VAN ZONDAG DINSDAG 23 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 SCHAKEN TAL OP DREEF Situatie aan kop onoverzichtelijk IN BOEDAPEST SPANNENDE STRIJD IN Ie HttflBflChp PY.wArolHlromniADn v De eerste zweetdruppels van de Nijmeegse Vierdaagsewerden maandag gestort aan de inschrijvingsbureaus waar de dames die de inschrijvingen verzorgen er een parasol hadden bijgenomen Al waren de tippelaars, die vandaag voor de eerste dag op weg zijn, goed gemutst, 't ziet er naar uit. dat zij het onder de brandende zon zwaar te verduren gaan krijgen. DE KAAGWEEK (Van onze zeilmedewerker) Hoe slecht de naam van de Kaagweek ook is ten opzichte van het weer zo slecht, dat men over het beruchte Kaagweer pleegt te spreken dit jaar schijnt daarop een gunstige uitzondering te zullen maken. We kunnen weliswaar geen hoera roepen voor we over de dam zijn, maar de Kaagzeilers en al wat er aan water toeristen deze week op de Kagerplassen huist hebben in deze ongunstige zomer toch alvast maar drie goede zomerse dagen op het water doorgebracht. Windstilte veroorzaakt drijfpartij Slechts één ding was gisteren jam mer. Het weer moge dan nog zo mooi zijn geweest, de wind liet ditmaal na genoeg verstek gaan, vooral in de morgenuren. Dat was zeer jammer, want hierdoor duurde de wedstrijd der teamzeilers in de Regenboogklas se Holland-Friesland gisteren bijna 2V« uur, terwijl anders in een goed uur de race ten einde is. Het leek bo vendien of mét de wind ook de lust der zeilers verdwenen was, want van strijd is er bijkans geen sprake ge weest. Of dit kwam doordat de voor sprong der Hollanders op de eerste dag zo groot was geworden, weten we niet, maar deze tweede dag heeft de partijen weer dichter tot elkaar ge bracht. Overigens werd deze toena dering nog vergroot doordat A. Ge- buis, die voor de Kaagzeilers als tweede binnenkwam, door een tegen hem ingediend en verloren protest, negen punten kwijt raakte. Vijf daar van kwamen op het conto van. de Friezen en de vier overigen gingen in mindering van het puntenaantal der Hollandzeilers. Was de stand na de finish aanvankelijk 29.1 tegen 26 in het voordeel der Friezen, na toe wijzing van het protest werd de verhouding 33.1 tegen 21 in hun voordeel. De in de eerste wedstrijd door de Friezen opgelopen achter stand van 22.1 punt werd daardoor tot 10 gereduceerd, want de Kaag leidt nu nog met 59.1 punt tegen Friesland 49.1 punt. Wij hebben er VOETBAL TOON VAN DER ENDEN GAAT „TELSTAR" TRAINEN Toon van der Enden (52) uit Rot terdam, is aangetrokken aLs trainer manager van de nieuwe combinatie Telstar (VSV-Storm vogels). Toon v. d. Enden was voordien werkzaam als trainer bij VSV. RITZEN NAAR PSV? De kans bestaat dat PSV in het komende seizoen een tweede buiten landse voorhoedespeler in zijn gele deren zal krijgen. Het is de schot - vaardige oud-internationaail van het Belgische Waterschei, Leon Ritzen. Waterschei, dat zoals bekend, 't vo rige seizoen eigenlijk naar de eerste klasse promoveerde, is door de Bel gische Voetbalbond in de derde klas se geplaatst, omdat er zich ernstige omkopingsgevallen hebben voorge daan. Waterschei zou daarom bereid zijn, zijn ster-speler Ritzen voorlo pig voor één jaar „uit te lenen" aan PSV, om deze speler in het topvoet bal te laten spelen en om de kosten te dekken van de spelers van Water schei. De onderhandelingen tussen beide clubs verkeren nog in 'n voor lopig stadium. Veendam heeft zeven nieuwe spelers Veendam heeft in totaal 7 nieuwe spelers aangekocht. Het zijn Amsing (Nieuroden), Nienihuis (Nw-Buinen), Sigmond (HDVS), Beuving (Olden- zaal), Henstra (Zwolse Boys), Zoe- teboer (Be Quick) en Amara (Be Quick). Van het elftal van vorig jaar komen alleen doelman De Munck, linksback De Vries, rechts half Kuiper en Linksbinnen Wilbers voor een plaats in het nieuwe team in aanmerking. vrede mee, vooral indien daardoor voor de overige wedstrijden de span ning is teruggekeerd. Ook in de middagteamwedstrijd der Pampusklasse tussen de verte genwoordigers van de Zeilclub Asiën- to uit Curasao en die van De Kaag, kwam weer wat meer spanning, aan gezien de gasten nu een puntenaan tal van 20.1 behaalden tegen het Kaagteam 16. T. T. Groot werd als eerste gefinisht, verder kwamen G. Broersma, H. v. d. Meer en drs. G. J. Kouwenaar resp. als 4de, 5de en 6de binnen. Van het Kaagteam was de volgorde: 2 J. W. Lemson, 3 G. K. Pauli, 7 H. Greevelink, 8 drs. J. Bas- tiaans. De Kaag leidt nu nog met 40.1 tegen 32.1 punt. VERRASSENDE RESULTATEN Het weer heeft ongetwijfeld ook z(jn invloed doen gelden op het ver loop van de open wedstrijden, want in verschillende klassen was het re sultaat geheel anders. Reeds in de eerste wedstrijd van A-klassers no teerden we een ander resultaat dan op de eerste dag, want in de Sharpies slaagde W. Guldemond er gisteren in als eerste te eindigen, terwijl C. A. Seret tweede werd. Verder werd nu K. van Muyden derde en R. Cassan- der vierde. Kampioen B. Willemsen had blijk baar ook veel hinder van het lichte weer, want gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd in de Vrij heidsklasse zag hij enkele concurren ten voor zich. Eerst tegen het einde van de race slaagde hij erin enkele plaatsen te winnen en toch als twee de te finishen, ditmaal achter J. R. de Vries. In de Soloklasse ging het al niet anders. B. C. Fock, die op de Braas- sem zulk een goed figuur geslagen had en zondag in de Kaagweek de eerste wedstrijd in zijn voordeel ein digde, kwam nu niet verder dan een negende plaats. Winnaar werd de En gelse kampioen Jack Holt, die daar mee een goede greep deed naar de eindoverwinning. Toch waren er wel zeilers, die zich door het lichte weer niet van een tweede zege lieten weerhouden. Zo b.v. H. C. Blok in de Flying Dutch- manklasse, E. Rolf v. d. Baumen in de Valken, ir. L. P. Herfst in Span kers, W. Spaargaren in de 16 m2 Streepklasse, M. B. J. M. de Ruyter in de Schakelklasse, H. Heineke in de Flying Juniors en I. v. d. Waal in de Sternklasse. In de Regenboogklasse was de ze ge ditmaal voor ir. G. A. Bakker met A. Gebuis op de tweede plaats, J. Alberda als derde en Leen de Wit, die nota bene te vroeg was gestart en dus was teruggeroepen op de vier de plaats. De strijd in de Finjollenklasse le verde gisteren een fraaie overwin ning op voor A. A. Hofland, terwijl de tweede en derde plaats resp. wer den bezet door de oud-Europees kampioen Koos de Jong en zijn zoon, zodat de Rotterdamse prjjzenkast weer verder werd gevuld. De uitslagen der voornaamste open wedstrijden geven het volgende beeld: 12 m2 Sharpieklasse A: 1 W. Gul demond, 2 C. A. Seret, 3 K. van Muy den, 4 R. Cassander, 5 A. L. Vos. Vrijheidsklasse: 1 J. R. de Vries, 2 B. Willemsen, 3 P. P. de Reuver, 4 P. Korswagen, 5 J. R. Tepe. Pampusklasse: 1 L. J. A. de Wit, 2 G. K. Pauli, 3 J. W. Lemson, 4 G. Bie- sot, 5 J. Gerbrands. Vauriënklasse: 1 P. van Toen, 2 L. Duin, 3 A. J. Rooijakkers, 4 G. J. de Blij, 5 F. Henry. 12 Voetsjollenklasse A: 1 mevr. M. E Plantenga-Tims, 2 P. J. M. Bulters, 3 L. Hommels, 4 J. J. van 't Hooger- huys, 5 W. Stoutenbeek. Flying Dutchmanklasse: 1 H. C. Blok, 2 F. H. Imhoff, 3 J. H. Verheus, 4 J. Smit jr., 5 A. Janssen. Valkenklasse: 1 E. Rolf v. d. Bau men, 2 B. v. d. Akker, 3 A. L. J. v. d. Veer, 4 A. J. Klein, 5 J. H. de Wil de. Regenboogklasse: 1 Ir. G. A. Bak ker, 2 A. Gebuis, 3 J. Alberda, 4 L. de Wit, 5 R. Bossink. Spankerklasse: 1 Ir. L. P. Herfst, 2 P. C. Kroes, 3 J. F. de Ruijter de Wildt, 4 C. Boot, 5 L. H. Bakker. Finnjollenklasse: 1 A. A. Hofland, 2 H. J. de Jong, 3 H. J. de Jong jr., 4 F. G. v. d. Want, 5 R. Bakker. Olympiajollenklasse: 1 H. R. Wes ten,, 2 K. F. Jansen, 3 mej. P. van Roessel, 4 P. L. M. van Wamel, 5 A. P. Blok. 16 m2 Streepklasse: 1 W. Spaarga ren, 2 J. de Ruijter, 3 J. Visser, 4 A. W Endstra, 5 J. v. d. Kooy. Schakelklasse: 1 M. B. J. M. de Ruyter, 2 J. F. Scheffer, 3 E. R. de la Rie, 4 J. P. Metselaar, 5 T. Tette- roo. Flying Juniors: 1 H. Heineke, 2 D. Dudok van Heel, 3 A. Schimmer, 4 M. Heineke, 5 G. W. Lamsvelt. Sternklasse: 1 I. v. d. Waal, 2 K. C. Vrolijk, 3 B. R. de Vries, 4 M. Esmeij- er, 5 B. van Wijk. Soloklasse: 1 Jack Holt, 2 G. Brou wer, 3 R. W. F. Meijer, 4 K. Nater, 5 H. F. van Rijmenam. Jeugd klasse: 1 M. de Lange, 2 T. Muller, 3 E. ten Kate, 4 R. Kirkenier, 5. J. Bloemink. BOKSEN Liston behoudt de wereldtitel De wereldkampioen zwaargewicht boksen. Sonny Liston, heeft maan dagavond zijn titel geprolongeerd. In een gevecht te Las Vegas sloeg hij zijn uitdager, Floyd Patterson, in de eerste ronde „knock-out". Het ge vecht duurde sleahts 2 minuten en 10 seconden. KNAU-CURSUS ATLETIEK- JEUGDLEIDER Zaterdag werd de door de afdeling Leiden der KNAU georganiseerde cursus voor atletiek-jeugdleider A afgesloten met een examen voor theorie en praktijk. Van de 28 cursisten onderwierpen zich 22 aan het examen, dat werd afgenomen onder toezicht van een rijksgecommitteerde. Afwisselend werd les gegeven aan een vijftigtal meisjes en jongens van 12 tot 16 jaar en geexamineerd voor methodiek, medische kennis, wedstrijdreglement en eigen behendigheid. Zestien kandidaten verwierven 't diploma A van jeugd-atletiekleider. Van de afdeling Leiden slaagden de dames: T. Homan (Bataven), H. Vos- sen-Bosch en A. Noordenbos-Vene- kamp (beiden Nieuw Brunhilde), en de heren G. A. Mingelen en A. v. d. Molen (beiden A.V. Holland), J. C. Rewijk en J. G. Rooyak/kers (beiden De Spartaan, Lisse), van de afdeling Gouda de heren J. G. v. d. Bunt (Sportclub Reeuwijk) en J. de Wit (AAV '36. Aliphen), en van de afde ling Den Haag de heren H. Hendriks (Trekvogels), D. v. Kampen en R. Starrenburg (beiden Siomo). De Brit Harvey Smith heeft met Sea Hawk maandagavond de Metropolitan Stakes, het eerste hoofdnummer van het internationale concours-hippique te Londen, gewon nen. Smith maakte in dit springcon cours een foutloze ronde in 64,8 sec., een t\jd die door de Zwitser Weier met Haifi het dichtst werd benaderd. Weier ging eveneens foutloos rond, maar had daarvoor 71,7 sec. nodig. Zjjn landgenoot Mohr werd met Al lerlei derde in 73,2 sec. De Russische ex-wereldkampioen Michail Tal komt zeer sterk voor de dag in het internationale schaaktoer nooi, dat ter herdenking van dr. La- jos Asztalos in Boedapest wordt ge houden. Na veertien ronden heeft Tal de leiding met 12 punten voor David Bronstein, die 9 pnt en 1 afg. partij heeft. De Hongaren Bilek, Sza- bo en Dely bezetten de derde t/m vijfde plaats met resp. 9, 8V2 en 8 punten. Nog geen beslissing in Rijnmondtoernooi De finale van het Rijnmondschaak toernooi van de S*V. Katwijk tussen de Philidorspelers M. D. Etmans en A. J. W. Kohlbeck om de Parlevliet- wisselbeker, is nog niet tot een be slissing gekomen. Kohlbeck, over winnaar in het eerste duel, slaagde er in de revanchepartij niet in ten minste tot remise te komen en zag door een snelle nederlaag zijn rivaal Etmans weer op gelijke hoogte ko men. De match zal nu worden ver lengd met nog twee partijen. Kohlbeck maakte al vroeg in de opening een elementaire blunder (in de Pirc-opening een vrij bekend type) en stond eigenlijk direct ver loren. Ondanks een minus-pion en een positioneel verloren stelling trachtte hij zich nog even staande te houden, maar na nog geen twintig zetten was de situatie geheel hope loos. ZONETOERNOOI HALLE In de 17e ronde van het Zone schaaktoernooi te Halle is de partij tussen de Oostduitser Uhlmann en onze landgenoot Donner afgebroken. De overige uitslagen waren: Malich (Oost-Did.)Westerinen (Finl.) *4; Larsen (Denem.)Johannesen (Noorw.) afgebr; Portisch (Hong.) Kavalek (Tsj.Slow.) '/sVs; Trifu- novic (Z. SI.)Ofstad (Noorw.) 1-0; Johansson (IJsl.)Johansson (Zwe den) V2V»; Ivkov (Z. SI.)Kanko (Finland) 10; Kinnmark (Zwed.)- Hamann (Den.) 01; Pawlow (Pol.) Robatsch (Oostenrijk) afgebroken. De stand aan de kop luidt nu: 1 Portisch 121/® p; 2 Larsen 11 pt; en 1 afgebr. partij; 3 Ivkov 11 p; 4 Ro batsch lOVa en 1 afgebr. partij; 5 Ma lich 10 p; 6 Kavalek 91/» p. en 1 af gebroken partij. Donner heeft 8V2 punt en 1 afgebroken partij. DAMMEN A. van Hove kampioen eerste klasse Nadat hij enkele maanden geleden j eugd-kampioen van het Leidse dis trict was geworden, gelukte het A. B van Hove nu als eerste te eindi gen in de bordenwedstrijden van de tweede groep. De grootste concurrent J. Krijgsman kon sleohts gelijk ko men of kampioen worden, als Van Hove zijn laatste partij zou verliezen of remise spelen tegen A. v. d. Put ten. Jl. zaterdag werd deze belang rijke partij gespeeld. In een klassiek gspeelde partij raakte v. d. Putten de juiste koers kwijt en moest na een 36-tal zetten opgeven. J. Krijgsman bezet nu de tweede plaats, doordat hij zijn partij tegen v. Akkeren niet verder kon brengen dan remise. De derde aankomende, N. v. d. Mey, kan in punten nog gelijk komen met D. C. van Duivenbode. Typerend is vooral in deze groep, dat alle vier de spelers verleden jaar nog deelnamen aan een toernooi voor huisdammers. In de hoofdgroep is 't nog een open vraag, wie er kampioen gaat worden. Drie gegadigden komen hiervoor in aanmerking: J. Slinger land. P. Olivier en zijn broer W. F. Olivier. De eerste beslissingspartij tussen J. Slingerland en P. Olivier werd door eerstgenoemde gewonnen. De tweede partij, tussen W. F. Oli vier en J. Slingerland, werd in een gelijkwaardige stand afgebroken. Ook bij het toernooi voor de huis- dammers wordt hard om de punten gestreden. Hier is het de zoon van W. Huisman, Albert, die de leiding heeft met 12 punten. Hubers volgt hem op de voet met 11 punten. Enige uitslagen: Hoofdgroep: W. F. v. d. Reyden- J. Slingerland 2-0, P. Olivier-W. Nijenhuis 2-0, J. de Vink-W. Olivier 0-2, Blom-Halemulder 2-0. Tweede groep: v. Duyn-v. Akke ren 2-0, J. Krijgsman-Duivenbode 2-0, v. d. Velde-v. d. Mey 0-2, Le- vaihrt-Jansen 0-2, v. d. Putten-Zee- gers 0-2, Wielinga-Schiphorst 0-2, Wijsman-v. Hove 0-2. Huisdammers: Harry Dubbeldeman- v. Gent 2-0, Harry Vredeveld-Mel- man 2-0, Albert Huisiman-Langezaal 2-0. BRIDGE Geen winst voor Nederlandse bridgers De wedstrijd van zondag, in het toernooi om het Europese bridge- kaïmpioenschap te Baden Baden, heeft Nederland louter nederlagen gebracht. Het herenteam verloor met 64-98 van de Verenigde Arabische Republiek, het damesteam werd met 84-126 verslagen door Zwitserland en in het open toernooi verloren de Ne derlanders met 86-98 van Noorwe gen. Bij de heren is Engeland met 24 wedstrijdpunten uit vier ontmoe tingen dicht bij de Europese titel ge komen. In een wedstrijd voor 't voor- Olympisch voetbaltoernooi 1964 heeft Rusland maandag te Kiev met 4-0 gewonnen van Finland. De ruststand was 4-0. De returnwedstrijd wordt 2 augustus a.s. in Helsinki gespeeld. Na het uitspelen van de hangpar- tijen in het internationale schaak toernooi voor jeugd-landenploegen te Den Haag was de leidende positie van Denemarken nog verstevigd. Hoewel de Deense jongens in de zes de ronde een kleine achterstand heb ben tegen Nederland, zullen zij naar verwacht wordt deze ontmoeting niet verliezen. Overigens is er een felle strijd ontbrand om de leiding, waarin WIELRENNEN WIM VAN EST DERDE IN ZELE „Good old" Wim van Est heeft nog steeds niet afgedaan. Maandag ein digde hij als derde in een wegwed strijd voor professionals te Zele (Bel gië) met een achterstand van pre cies een minuut op de winnaar, de Belg Jules Holsbeke. Deze legde de 170 km af in 4 uur en 15 minuten. De tweede plaats was voor Leon Ge- vaert (België), die er 15 seconden langer over deed. De Nederlander Cees van Amsterdam finishte als 15e, 2 minuten en 30 seconden na de winnaar. ZEILEN BIERMAN DERDE OP GARDA-MEER De Nederlandse Flying Dutchman- zeiler, Bierman, is dit weekeinde met zijn schip „Flirt" derde geworden bij internationale zeilwedstrijden op het Garda-meer. Eerste werd de beken de Italiaan Capio. De uitslag was: 1 Aldebaran (Ita lië, Capio) 103.25 p.; 2 Glauker (Did., Heldemeyer) 102.25 p.; 3 Flirt (Ned., Bierman) 100 p. TENNIS TOERNOOI IN DE LEIDSE HOUT Ook gisteren konden de tenniswed strijden op De Leidse Hout onder prima weerscondities worden afge speeld. Er komt in het heren-enkel spel B reeds enige tekening in de strijd. Madeira werd slechts in de eerste set door een goed lopende Nuis bedreigd (7-5 6-1). Monod de Froi- deville handhaafde zich gemakkelijk tegen Schaberg (6-2 6-0), terwijl ook Engelenburg, dank zij zijn betere aanval, een 6-3 6-3 zege op Oost wist te boeken. Eëh lange strijd leverde Noordman tegen Salzer. De laatste wist pas na een goed anderhalf uur met 7-5 6-8 7-5 te winnen. In C boekte Werkhoven jr. een fraaie' zege door Walenkamp met 6-4 1-6 6-4 terug te wijzen. Bouman won na een verloren eerste set nog vrij vlot van Rombouts (5-7 6-2 6-2), hetgeen Pasma tegen Stokkerman eveneens overkwam. (1-6 6-3 6-1). De wedstrijden worden vandaag voortgezet. Heren-enkelspel B, le ronde: Koo- reman-Standt 6-0 6-0, Monod de Froideville-Schaberg 6-2 6-0, Madei- ra-Nuis 7-5 6-1, Bonte-v. d. Berg 6-1 6-2, Kluivers-Krienke 8-6 6-1, Enge lenburg-Oost 6-3 6-3, Salzer-Noord- man 7-5 6-8 7-5. Dames-enkelspel B, le ronde: mej. v. Nispen tot Sevenaer-E. Kengen 6-2 6-4. Heren-enkelspel C, 2e ronde: v. d. Berg-Madeira 2-6 6-3 6-3: 3e ronde: Schaberg-Kwestro 3-6 6-1 8-6, Koore- man-Kemeling sr. 6-4 6-4, Nijhoff- Tacones 6-4 6-0. Oost-Vlietstra 6-2 6-1, Bouman-Rombouts 5-7 6-2 6-2, v. Werkhoven jr.-Walenkamp 6-1 1-6 6-4, Pasma-Stokkerman 1-6 6-3 6-1. v. d. Berg-Kemeling jr. 11-9 6-4. Dames-enkelspel C, 2e ronde: mej. Rodehuis-mej. Ruiters 6-4 6-4. mej. v. Berk-mej. Wesseling 6-4 8-6. de kansen voor de hoogste plaatsen moeilijk te taxeren zijn. De uitslagen waren (afgebroken partijen): 2e ronde: BelgiëNoor wegen Vï3V2; 3e ronde: Oostenrijk-België 3 y. DenemarkenWest-Duitsland 22; EngelandZwitserland 31; Noor wegenNederland 22 (Paulssen Hartoch lltVa). 4e ronde: ZwitserlandNoorwegen 3V«. 5e ronde: W.-DuitslandBelgië 40, EngelandOostenrijk 22, Noorwe genDenemarken 13; Nederland- Zwitserland 3—1 (Zuiderna - Kobler 2). De resultaten in de 6e ronde wa ren: BelgiëZwitserland 03, 1 af gebr; OostenrijkNoorwegen 02, 2 afgebr.; W.-DuitslandEngeland 2-1 1 afgebr., DenemarkenNederland 01 (Moe - Zuidema afgebr., Sloth- Hartoch 01, KolnaeckScholl af gebroken, SoerensenKerkhoff af gebroken). De stand luidt nu: 1 Denemarken 151/» (3); 2 West-Duitsland 141/a (1); 3 Noorwegen 14 (2); 4 Nederland 13V2 (3); 5 Oostenrijk 13Vï (2); 6 En geland 9J4 (1); 7 Zwitserland 61/» (1); 8 België 2 (1). Karamoy wint in Hilversum In de strijd om de open Nederland se tennistitels, die gisteren in Hil versum van start is gegaan, is Lex Karamoy (Oegstgeest) erin geslaagd de Amerikaan R. Tout in twee sets te verslaan: 6-1 6-2. De wedstrijden hebben overigens nog geen verras singen gebracht, of het moest zijn, dat ditmaal méér buitenlanders van minder grote klasse dan anders aan wezig blijken te zijn, getuige de vele overwinningen van het Nederlandse contingent. De grote azen bij de he ren, t.w. Emerson, Santana, Mulli gan, en de dames Turner, Hunt en Schuurman, komen pas vandaag in het veld. De uitslagen luiden: Heren-enkelspel, le ronde: F. J. J. Lucassen (Ned.) versl. D. Jonville (Fr.) 8-6 4-6 6-2, D. D. Philips (Z.- Afr.)' versl. H. ter Meulen (Ned.) 6-0 6-4, T. J. Ryan (Z.-Afr.) versl. A. Lansdorp (Ned.) 6-3 6-0, E. Schnei der (Ned.) versl. M. O'Allison (VS) 6-4 6-1, D. A. Stradmeyer (Ned.) versil. S. Minotra (It.) 6-3 7-5, Piet v. Eysden (Ned.) versl. A. F. Raw- storne (Z.-Afr.) 6-4 6-1, W. H. Hoogs (VS) versl. A.* v. d. Tuin (Ned.) 6-1 6-2, J. H. Mc Manus (VS) versl. R. J A. de Jong (Ned.) 6-0 6-0, G. Her nandez (Phil.) versl. C. Nieland (Ned.) 6-3 6-3, Lex Karamoy (Ned.) versl. R. Tout (VS) 6-1 6-2, Jan Majer (Ned.) versl. G. B. Knox (Austr.) 6-2 4-6 6-4, H. Nolten (Ned.) versl. J. Singh (India) 6-0 6-2, M. Fujii (Jap.) versl. S. P. Huizinga (Ned.) 3-6 6-2 6-1, Warren Wood cock (Austr.) versl. W. J. Arends (Ned.d) 6-2 6-3. Dames-enkelspel, le ronde: Joyce Sluyter (Ned.) versl. mevr. B. Thung (Ned.) 6-1 6-4. Judy Tegart (Austr.) versl. mej. E. Crocque (Ned.) 3-6 6-1 6-1, Jetty Baars (VS) versl. mej. A. Versnel (Ned.) 6-1 6-3. Heren-dubbelspel, le ronde: R. Kuypers en P. Soholtz (Ned.) versl. S. Minotra en J. Singh (It.-Ind.) 6-2 6-3, Jan Hajer en Evert Schneider (Ned.) versl. M. O'Allison en R. Tout (VS) 6-3 8-6. Op de banen van de HLTC in Hil versum zijn maandag de jaarlijkse open internationale tenniskampioen schappen van Nederland begonnen, welke tot en met zondag zullen du ren. De foto geeft een beeld van de maandag gespeelde wedstrijd in het heren-enkelspel tussen de Amerikaan M. O'Allison (voorgrond) en de Ne derlander Evert Schneider.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8