NOORDWIJKSE OUDHEIDKAMER KRUGT „NIEUWE" BEHUIZING OVERGANG OP ANDER CAS ZAL 760 DUIZEND GULDEN KOSTEN DINSDAG 23 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 KATWIJK Wat de raad donderdag te behandelen krijgt De gelegenheid doet zich voor, zo zeggen b. en w., dat de gemeente zich de eigendom kan verwerven van een perceel grond aan het Duinpad, in eigendom toebehorende aan mevr. K. van der Meij-van den Oever en eons, groot 52 m2, open grond. De eigenaren zijn bereid dit perceel aan de gemeente te verkopen voor de prijs van f 2.per m2. B. en W. stel len voor hiertoe te besluiten. In de loop der jaren is de salaris administratie, ook die van het over heidspersoneel, uitgegroeid tot een bijzonder ingewikkelde en tijdroven de materie. Door b. en w. is een on derzoek ingesteld naar de mogelij - heden om ten behoeve van de sala risadministratie gebruik te maken van de diensten van een computer. De voorlopige resultaten van dit on derzoek wettigen de verwachting, dat op deze wijze inderdaad een niet onbelangrijke arbeidsbesparing zal kunnen worden bereikt. Ter bepa ling van de omvang van een crediet hiervoor zijn b. en w. uitgegaan van de offertes van twee instellingen. De n.v. D.O.A. vraagt een jaarlijkse ver goeding welke ligt tussen f 8500 en f 9500, nog te vermeerderen met de kosten van het te gebruiken druk werk, als formulieren etc. Het C.E.A. komt tot een bedrag van ongeveer f 6000. In beide gevallen is met de voorbereidingskosten ongeveer f 2000 gemoeid. Uitgaande van 't hoogste der beide bedragen stellen B. en W. de raad voor een krediet beschikbaar te stellen van f 11.500. De ontploffing in het gasbedrijf op 18 januari 1.1. stellen b. en w., snel ler dan dit college had kunnen ver moeden, voor de noodzakelijkheid een beslissing te bevorderen ten aan zien van de soort van het gas, het welk in de toekomst in deze gemeen te zal worden gedistribueerd. In dit verband stellen B. en W. voorop, dat het herstel van het gemeentelijk gasbedrijf voor de levering van „stadsgas" om meerdere redenen, de zeer hoge investeringen en de lange levertijden, economisch gezien, niet meer verantwoord is. Evenmin is het mogelijk voor een langere periode al het stadsgas van Leiden te betrek ken. Daarom zal op de kortst moge lijke termijn moeten worden overge schakeld op „afstandsgas", waarbij een keuze zal moeten worden gedaan uit de volgende mogelijkheden: 1 aardgas (het huidige, zowel als het Slochterengas); 2 raffinaderij gas; 3 propaangas. Al deze gassen kunnen zodanig met andere gassen worden gemengd, dat 'n gassoort ontstaat met een Wobbe-index van 5900 norm- gas I. Omstreeks 1 september a.s. zal een aanvang kunnen worden ge maakt met de inventarisatie van de voor ombouw in aanmerking komen de toestellen in een bij de fabriek in te rechten werkplaats. Aan de ver bruikers zullen gedurende de om- bouwperiode van hun apparaten toe stellen in bruikleen worden ver strekt. Aangezien een gedeelte van de verbruikstoestellen afgekeurd zal moeten worden en een besparing kan worden verkregen indien de moge lijkheid wordt geopend op aantrek kelijke voorwaarden de oude toestel len om te ruilen voor normgasappa- raten, ligt de vaststelling van een vergoedingsregeling, welke stimule rend kan zijn voor een behoorlijke sanering, mede in het voornemen. Naar het zich laat aanzien zal de in richting van een tijdelijke demon stratieruimte om het publiek van voorlichting te kunnen dienen, nood zakelijk zijn. Bij de vervanging van de apparaten zullen de erkende gas fitters ter plaatse zoveel mogelijk worden ingeschakeld. Behalve de ombouw van de toestellen en alles wat daarmee onmiddellijk verband houdt; willen B. en W. nu reeds de aandacht vestigen op het complex- van vraagstukken, voortvloeiende uit de overgang van stadsgas op af standsgas, waarvan B. en W. o.m. noemen: a de verbetering en de her ziening van het gasdistributienet; b verdere sanering van de bij de ver bruiker geplaatste gasmeters; c tij delijke toevoer van gas uit Leiden; d. de inrichting van een ontvangst en regelstation voor afstandsgas; e de inrichting van de gasberging zo dat deze geschikt kan worden ge maakt voor afstandsgas-lucht. De verschillende verbeteringen be hoeven niet gelijktijdig te worden aangebracht, dat kan op langere termijn plaats hebben hetgeen ook geldt voor de netverbetering en de sanering van de gasmeters. Ook zal op korten termijn een onderzoek moeten worden ingesteld naar de toe stand van het gasbuizennet. Dit on derzoek kan worden opgedragen aan een gespecialiseerde firma voor een bedrag van f 5000. Ook zal een be slissing moeten worden genomen omtrent de omvang van de ver bruikstoestellen. De gemiddelde kos ten van de ombouw, per aansluiting, inbegrepen de vergoedingen voor aanschaf van nieuwe toestellen kun nen worden begroot op f 95. Op grond hiervan is nodig een be drag van f 760.000 gedetailleerd als volgt: ombouw enz. van 7500 aan sluitingen f 95.— f 712.500, inrich ting ombouwwerkplaats f 5000, kos ten controle Gasinstituut f 15.000, netberekening f 5000, onvoorzien f 22.500, totaal f 750.000 waarvoor B. en W. een crediet vragen. GARANTIE Volgt het voorstel tot het garan deren van een geldlening aan te gaan door de Christelijke vereniging vige lening is eigenlijk een vernieu wing van een reeds vroeger geslo ten lening garantie tegenover de ge meente Leiden tot betaling van een naar verhouding van het gemiddelde aantal jaarlijkse verpleegdagen van uit deze gemeente afkomstige pa tiënten over de vijf jaar, vooraf gaande aan het jaar, waarin eventu eel een exploitatietekort ontstaat. SUBSIDIES De afdeling „Katwijk" van de Al gemene Bond van Bejaarden die sinds 1959 een gemeentelijke subsi die van f 1000 per jaar ontving, vraagt verhoging van dit bedrag we gens de steeds stijgende lasten door contributie-inning, de autotochten en de behoefte om meer te doen voor de leden dan tot heden het geval was. B. en W. stellen de raad voor de subsidie voor 1963 te verhogen tot f 2250. De Vereniging tot uitzending van Zwakke Katwijkse kinderen heeft onder overlegging van haar jaarver slag, een verzoek ingediend om ge meentelijke subsidie over het jaar 1962. B. en W. stellen de raad voor een subsidie te verlenen groot f 493.50 (713 dagen A-verpleging ad f 0.50 per dag en 137 dagen B-ver- pleging ad f 1.— per dag. Onder overlegging van de jaar stukken heeft het bestuur der stich ting Christelijke gezinszorg een ver zoek ingediend om subsidie voor het jaar 1962. De Rijksbijdrage wordt niet eerder uitgekeerd dan nadat gebleken is, dat ook de betrokken gemeente tenminste dezelfde bedra gen betaalbaar zullen stellen. Mede door dat de Stichting «lies doet wat in haar bereik ligt om de eigen inkomsten waaronder een re delijke retributieheffing en voorts gelet op het grote belang, dat met een goed werkende instelling voor gezinszorg wordt gediend, stellen B. en W. de raad overeenkomstig de zienswijze van de commissie voor so ciale zaken en volksgezondheid, voor genoemde stichting voor het jaar 1962 een subsidie toe te kennen groot f 6642,20 waarbij rekening wordt gehouden met de ten laste der gemeente Valkenburg komende bij drage van f 129.80. Bij B. en W. is een schrijven inge komen van de Nederlandse Amateur Toneel Unie en van het Bestuur van het Werkverband Katholiek Ama teurtoneel, houdende verzoek om het toekennen van subsidie voor 1962. B. en W. stellen de raad dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Voorts is ingekomen het Beroep van de heer K. Méijvogel tegen de afwijzende beschikking van B. en W. op zijn verzoek om vergunning tot het verbouwen en vergroten van zijn werkplaats en houtloods aan de Zuidstraat. Geboren: Monique G. W. d.v. C. Tesselaar en J. D. de Does; Jacobus z.v. J. van Sligter en J. C. van der Marei; Huig z.v. W. Haasnoot en H. Guyt; Teunis z.v. T. A. v. Duyvenbo- de en A. Zuyderduyn; Willem z.v. C. Guyt en A. Haasnoot; Cornelis z.v. J. B. de Ruyter en H. Knetsch; Si- mone d.v. M. J. Hali en R. M. J. Jongsohaap: Gert J. z.v. J. Boezaard en L. Haasnoot; Cornelis G. z.v. J. v. d. Plas en G. Krijgsman; Jacob F. z.v. M. A. Langeveld en M. J. Heemskerk. Ondertrouwd: A. L. v. d. Oever en K. Paap; A. Ouwehand en C. J. v. d. Plas; C. Jonker en M. P. Schaap; M. Hogenes en K. Schaap; J. H. Pluim graaf en A. J. Njjgh. Getrouwd: A. J. J. M. Leblans ©n P. BerkheijM. van Duyn en C. J. van Dijk; P. A. v. d. Schans en D. J. Kuyt. Overleden: R. Michel, 58 jaar, man, J. J. Hoogevorst, 51 jaar, man; G. Schaap, 82 jaar, ban; J. J. van der Top, 79 jaar, man. KATWIJK AAN DEN RIJN LUSTRUM „DE MOLENTUIN" De speeltuinvereniging „De Molen- tuin" bestaat vijf jaar. Het bestuur van deze groeiende instelling meende dat dit eerste lustrum niet onopge merkt voorbij mocht gaan en orga niseerde een groot kinderfeest. In het parochiehuis waren ongeveer 300 kin deren bijeen, die door de voorzitter, de heer M. A. de Vries, verwelkomd werden. Hierna richtte hij een bij zonder woord tot de toezichthouder van de speeltuin, de heer C. Cheret, die na zijn ziekte hedenmiddag weer tegenwoordig kon zijn. Nadat alle kinderen waren voorzien van een zakje versnaperingen trad de heer Geraldini op, die de kinderen lange tijd op uitstekende wijze vermaakte met goochelen, sneltekenen, en meer vermakelijkheden. Na de pauze, waai-in de kinderen werden getracteerd op limonade, volgde een poppenkastvoorstelling, zeer vermakelijk voor de kinderen. De voorzitter deelde nog mede, dat de tweede penningmeesteresse mevr. H. Bikkers-Mensert en de heer P. v. d. Bijl wegens hun grote verdien sten voor de speeltuinvereniging zijn benoemd resp. tot lid van verdienste en ere-lid. ■k'ïttl S, Mm# Mgr. Soegiapranata S.J. overleden Gisteravond om 10.30 uur is in het provinciaal moederhuis van de zus ters der Goddelijke Voorzienigheid te Steyl (L.) overleden mgr. A. Soe giapranata S.J., aartsbisschop van Semarang (Ind.). Mgr. Soegiaprana ta was reeds enige tijd in Nederland, en sedert kort bij de zusters in Steyl, omdat zijn gezondheid te wensen overliet. Mgr. Soegiapranata werd op 25 september 1896 in Solo uit Mohame- daanse ouders geboren. Na 'n kweek schoolopleiding studeerde hij van 1923 tot 1929 in Oudenbosch theolo gie. Daarna was hij tot 1928 surveil lant en leraar in Muntilan. In 1929 kwam hij weer naar Nederland om in Maastricht zijn theologische stu die voort te zetten. Op 15 augustus van dat jaar werd hij, eveneens te Maastricht priester gewijd. In 1933 vertrok hij naar Java, waar hij zich actief heeft beziggehouden met de zielzorg en het verenigingsleven. Op 4 augustus 1940 werd hij benoemd tot apostolisch vicaris te Semarang, en op 6 november van dat jaar werd hij bisschop gewijd. Mgr. Soegiapranata was een zeer strijdbare figuur. In 1958 richtte hij een felle aanval tegen de Nederland se Katholieke Volkspartij, waarin hij de KVP de schuld gaf van de slechte betrekkingen tussen Indonesië en Nederland. Met hart en ziel heeft hij zich ingezet voor de ontwikkeling van zijn land. Zo richtte hij ook een felle aanval tegen het Westen, waar in hij onder meer zei: „Waarom wordt de stem van de 450 miljoen katho lieken in de wereld niet gehoord in zake de ontwikkeling van de Azia tische en Afrikaanse volkeren? Het Westen is bang om te helpen, omdat het bang is zijn geld te verliezen". Mgr. Soegiapranata, die enige tijd geleden in een ziekenhuis in Nijme gen ter observatie werd opgenomen, heeft reeds twee maal eerder een hartaanval gehad. De 6-jarige Emmie Dekkers uit Venlo is gisteren in de Maas ver dronken. Het meisje dreef op een luchtbed langs de oever van de ri vier. Door de golven van een Voor bijvarend schip sloeg het luchtbed om. Haar broertje, dat ook op het luchtbed zat, kon de oever bereiken. Het meisje verdween in de diepte. Korte tijd later is haar stoffelijk overschot gevonden. 250 JAAR OUDE BOERDERIJ Na onderhandelingen met de heer J. Verloop, heeft het bestuur van het Genootschap „Oud Noordwijk" be slag weten te leggen op de oude boerderij van Floris Barnhoorn staande Jan Kroonsweg 23. Door het overlijden van J. Barn hoorn Jz. kwam plotseling dit bijna 250 jaar oude pand vrij, dat nu zal ingericht worden tot oudheid-mu- seum. Achter de smalle tuitgevel ligt een juweel van een binnenduinse hoeve, van het versmalde Zuid-Hol landse type, met een grondoppervlak van 372 m2; het pand bestaat uit een kleine voorkamer met twee bedste den, een „binnenhuis" met toegang naar een kelder met tongewelf en eveneens twee bedsteden. Daarachter de oude paardenstal met schouw, kookketel, pomp en bedstede en ten slotte de vrijwel ongewijzigde koe stal, deels met de oude plavuizen. Verder zijn er de oude zolders. Al leen het pand zelf is al een beziens waardigheid. Aan de lijdensweg van de bezit tingen van GON is nu gelukkig een eind gekomen. Op niet minder dan vijf plaatsen stonden de meubelen, het aardewerk, enz., opgeslagen. Het KATWIJK VAN HET POLITIERAPPORT Een 8-jarige Duitse jongen werd op ^ïet strand met een schep zodanig op, hei hoofd geslagen, dat de arts, die eerste hulp verleende, opneming in het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk achtte. Twee badende dames werden door een zeilboot van de Zeilvereniging p't Skuytegat" overvaren. De Kat wijkse Reddingsbrigade verleende eerste hulp aan beide dames. Een 37-jarige Duitse badgast werd op het strand onwel. De man bleek een hartpatiënt te zijn. Hij werd, na te zijn behandeld door een plaatse lijke arts, naar zijn logeeradres ver voerd. Op de hoek Voorstraat-Badstraat ontstond een botsing tussen twee personenauto's. De aanrijding was 'n gevolg van het geen voorrang ver- len door een der bestuurders. De ge volgen bleven beperkt tot materiële schade. Een 25-jarige inwoner van Am sterdam wilde de tank van de bui tenboordmotor van zijn schip vul len, terwijl de motor vermoedelijk nog behoorlijk warm was. De motor vloog in brand en de man liep brand wonden op aan beide onderbenen. Hij moest door een arts worden behan deld. Door onvoorzichtig stoppen en te weinig afstand bewaren ontstond aan de Provincialeweg een botsing tussen twee personenauto's. Ook hier bleven de gevolgen beperkt tot ma teriële schade. Op een voetgangersoversteekplaats aan de Boulevard werd een 18-jarige voetganger aangereden door een bromfiets. De voetganger liep ten gevolge van de aanrijding een lin kerdijbeenbreuk op. Hij werd opge nomen in het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Een zeer verbolgen badgast kwam keurig gekleed doch tot aan de borst drijfnat, aan de politiepost, om eens te informeren „of dat in Katwijk al tijd zo was, dat het water zo hoog kwam!" Dat was me een mooie zaak! De man had rustig aan de waterkant gelegen en was plotseling overspoeld door een golf, van het inmiddels op komende water. De man was zeer boos en eiste schadevergoeding van de gemeente Katwijk voor het stomen van zijn kleding. Hij stelde voor om langs het strand waarschuwingsborden te plaatsen om de badgasten te attenderen op het opkomende water. Dit nam hij beslist niet en de politie zou er wel meer van horen!! Mogelijk heeft de man nog nooit gehoord van eb en vloed. De politie wacht nu maar af wat er gaat gebeuren. bestuur van GON heeft op korte ter mijn behoefte aan vrijwilligers (tim merman, metselaar, schilder, schoon maker), die in hun vrije tijd het noodzakelijke werk aan het stokoude pand willen verrichten. Het ligt in de bedoeling het pand zo spoedig mo gelijk in te richten als museum en open te stellen voor bezoekers. Le den van GON hebben vrije toegang, niet leden betalen f 0,50. Met de huur van deze oude boerderij vervalt be slist niet de wens het Redershuis (Oude Wurft) van de ondergang te redden. Het bestuur zal met alle middelen blijven proberen dit mo nument, dat cultuur-historisch van evenveel waarde is als de oude Herv. kerk, te doen behouden. Geslaagden R.K. Handelsavond school. Voor het mondeling exa men middenstandsdiploma van de R.K. Handelsavondschool Noordwijk slaagden de dames: G. Doove-Henny, M. J. M. Duijndam, M. H. v. d. Hulst, J. A. Moerkerk, C. C. Th. v. d. Ploeg. B. Reijerkerk, E. M. M. Roeleveld, A. M. B. Versteege en P. M. Zonne veld en de heren: P. J. A. M. Alke made, W. H. J. Alkemade, W. J. v. d. Holst, J. W. Terlaak, H. J. M. Ka pel, J. B. Luijckx, A. A. M. Mulder, N. J. de Ridder, W. P. M. Siemerink, M. J. v. Vuurde, H. A. M. Warmer dam en L. P. v. d. Weijden. Afge wezen geen. De foto's, rechtsboven en linksonder, geven een beeld van boerderij en In terieur, waarin de oudheidkamer «al worden gevestigd. Zo te zien valt er eerst nog wel wat aan op te knappen. DOCOS naar NKS-Iustrumkamp Men schrijft ons: In de komende twee weken gaan ongeveer vijftig jeugdleden en zeven leiders van Docos weer naar het NKS-kamp. De benjamins (12-13 jaar twee elftallen) verwisselen deze week hun woonplaats voor Zundert, de ouderen gaan volgende week naar het bosrijke Vught. Dit jaar heeft het NKS-kamp een feestelijk tintje, daar voor de vijftiende maal deze kampen worden georganiseerd. Docos viert het derde lustrum eveneens, omdat zij op alle kampen vertegenwoordigt is geweest. Zondag was het dan zo ver. Na de H. Mis van 11 uur in de St. Antoniuskerk en een kopje koffie in een snackbar op de 5 Meilaan ver trokken 26 jongens en 2 leiders naar het Brabantse Zundert. Na een zeer voorspoedige reis en begunstigd door fraai zomerweer kwamen we in het kamp aan. Na kennismaking met de NKS-kampstaf, vonden we onze tent, die keurig in orde was gemaakt door de kwartiermakers, de heren G. Koek en A. de Wit, die reeds zaterdag naar Zundert waren vertrokken. Op het ogenblik is het prachtig weer en we hopen niet alleen een zomerse week tegemoet te gaan, maar ook een pret tige en sportieve krachtmeting met de ander clubs, die hier komen. De eerste uren van het kamp zijn benut met zwemmen in het prach tige zwembad gelegen achter het sportpark „De Wildert" waar deze week de sportwedstrijden plaats vin den. Onder ideale weersomstandig heden verbleven de jongens ruim 2 uur in het zwembad. Om half acht werd het kamp geopend door de heer Th. Damen uit Den Bosch, die deze week de kampleider is. Na inzege ning der tenten door de aalmoezenier en het hijsen der vlaggen van de elf deelnemende clubs, werd het kamp 1963 voor geopend verklaard. De kampaalmoezenier is deze week ka pelaan P. de Reus uit Hoofddorp, g.a. van de Hoofddorpse Boys, welke ver eniging hier ook aanwezig is. In het „tweede gedeelte" van het zo zwaar door brand geteisterde hotel „De Roskam" werd 's avonds een con sumptie gebruikt en een kaartje naar huis geschreven. Het voorste gedeelte van „De Roskam" is geheel verdwe nen, maar begin februari 1964 hoopt men het nieuwe gedeelte te kunnen betrekken. Na een onrustige nacht, werd de maandag ingezet met een H. Mis. Na het ontbyt werd een aanvang ge maakt met een uitgebreid sportpro gramma. Docos 1 is in één poule (A) ingedeeld bij Zwal. Vooruit 1, Donk 1 LEIDERDORP Geboren: Irma Eveline, d.v. W. van der Slik en J. V. van der Veen; Min- ze, z.v. F. Nicolai en W. Broersma; Jacoba Francina, d.v. C. Borreman en J. Bethlehem; Linda Paulina, d.v. H. Slinger en L. Zaal. Ondertrouwd: Hendrik Verhey en Ada Vogelenzang. Getrouwd: Leendert van der Zwam te Alphen aan den Rijn en Jennigje Postma; Willem Samuël Gerardus Jansen te Oegstgeest en Alida Ver- meij, 29 jaar. PVC 1, UDO 1, HVV 1, TZB, Walche ren en Westlandia. Docos 2 zal de strijd moeten aanbinden met Zwal. Vooruit 2 en 3, Donk 2, PVC 2 DEO, Hoofddorpse Boys, UDO 2 en HVV 2 (poule B). Onder een warme zon be gon Docos 1, verdeeld in team la en lb een stukje af te knabbelen van het voUey bal program ma. De resul taten waren zeer pover. Er werd 2 x 5 min. gespeeld met één einduitslag. Alle volleybalwedstrijden werden verloren. Docos laUDO la 230, Docos la—HVV la 5—12, Docos lb— UDO lb 0—31 en Docos lb—HVV lb 910. Docos 1 moest ook nog optre den in de voetbalarena tegen UDO 1 en HVV 1. Beide werden verloren, resp. met 13 en 03. Cees van Vel- zen hield de eer voor Docos hoog. Docos 2 had een nog drukker pro grammp. De gehele vijf kamp werd afgewerkt. Aad Koot was verreweg de beste door op vier nummers te ze gevieren. Bij het doeltrappen had hij 9 punten met Cees Menken als no. 2 met 8 punten, bij het hoogspringen 1.05 m. samen met Piet v. Tongeren, bij het hardlopen had hij er 10 sec. voor nodig evenals Okke Veen en Han Vermeulen en bij het versprin gen was hij de beste met 3.60 m. Hier was Piet van Tongeren no. 2 (3.40 m.) De beste bij het balwerpen was Leo Montanus met een worp van 14.50 m. No. 2 was Aad Koot (14.30 m.). Van middag was het tweede elftal vrij en brachtep, hoe kan het anders, hun tijd door in het zwembad onder tro pische weersomstandigheden. Hier wees de thermometer maar liefst 30 aan. Docos 1 speelde eerst nog vol leybal. De uitslagen hiervan waren: Docos la—PVC la 22—1; Docos la- Donk la 9—15; Docos lb—PVC lb 625 en Docos lbDonk lb 106. Ook dit elftal ging na afloop zwem men. De jongens maken het prima en er zijn geen zieken. Vanuit het hete Zundert de hartelijke groeten van jongens en leiders. Een der leiders UDO-LEDEN NAAR NKS-KAMP Zondagmiddag even over twee ver trok een aantal jeugdleden van de r.k.v.v. „UDO" naar het NKS-kamp te Zundert Reeds in de auto's kwam de stemming er in en werden er al lerlei herinneringen uit vorige kam pen opgehaald. Om kwart voor vier kwam men in Zundert aan. De ten ten werden in orde gebracht, stro uitgespreid en meer van dergelijke bezigheden verricht. Om half acht werd het kamp officieel geopend en werden de clubvlaggen gehesen: hierna kwam kamp-aalmoezenier Reus iedere tent zegenen. Na deze officiële daad ging men Zundert wat verkennen; hierbij werd natuurlijk de patat-frites-tent niet vergeten. Generaal-majoor b.d. H. Lief- tinck (oud-commandant van het corps Mariniers) treedt op 1 augustus 1963 als directie-adviseur in dienst van IBM Nederland. Generaal Lief- tinck zal zijn kantoor hebben in Rot terdam.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5