TOCH TEVREDENHEID NA KLEINE NEDERLAAG TEGEN HONGARIJE Donner nu vrijwel uitgeschakeld Voor judo JOH. BLUMING MAANDAG 22 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 WATERPOLO Met de kleinst mogelijke nederlaag (01) tegen 's werelds topploeg Hongarije heeft het Nederlandse waterpoloteam het interland seizoen zondag voorgezet. Een nederlaag als slot van een kamp, waarin boven dien uit eigen kracht geen doelpunt voortkwam, kan wel heel moeilijk als een goed resultaat worden aangeduid. Maar toch was er na afloop van deze spannende, maar allesbehalve spectaculaire wedstrijd in het fraaie Zeekoelenbad te Brunssum een stemming van voldoening in de Nederlandse gelederen. Drie speeltijden lang heeft de ploeg het ge presteerd bij een numeriek overwicht van de Hongaren stand te houden. NEDERLAND HAALDE STERKE PLOEG GOED UIT HAAR SPEL Routiniers als Gyanmati, Marco- vics, Karpati en Doemoetor, spelers die al een tiental jaren deel uitma ken van het team der Magyanen, waren niet bij machte van hun kan sen gebruik te maken. Zij schoten Plecht en maakten soms fouten in het positiespel, die men nooit eerder van deze spelers had gezien. Zo bleef het bij de 0-1 stand, die reeds in de eerste speeltijd door een treffer van Markovics was ontstaan. GOEDE CONDITIE De ploeg van coach Van Feggelen heeft dit spel kunnen spelen dank zij de uitstekende lichamelijke conditie en door het goede plaatsen en vrij- zwemmen. Juist daarom was het zo jammer, dat de angst daarbij het spelbeelid overheerste en dat vrijwel nooit een der spelers het waagde er tussen te trekken. Al in de eerste minuten begingen de Hongaren een fout, waaruit de eerste goede Nederlandse aanvallen konden worden opgezet en binnen korte tijd hadden Wim Vriens, Bram Leenards en Hans Aalbers enkele goede schoten gelost. Het succes van dit openigs-offensief beperkte zich tot twee corners. Maar in de eerste goede kans aan de andere kant werd onmiddellijk benut. Een solo van Hans Wouda mislukte en toen de bal in Hongaarse handen kwam was de doorbraak een feit. BALBEZIT Snel ging de bal van hand tot hand en voor Markovics was de twee me ter, die hij aan ruimte had veroverd, tenslotte voldoende: 0-1. Niemand kon vermoeden, dat <en zware fout van Wim Vriens, dadelijk na dit doel punt, beslissend zou zijn voor het wed9trijdbeeld, zoals zich dat ver- ar zou manifesteren. Onmiddellijk nadat de IJ-speler het water had moeten verlaten kwam de bal in Nederlands bezit en met zes tegen zeVen ontspon zich een saai, doch ergens toch ook boeiend krijgertje- DKD na overwinning op „De Golfbrekers" kringkampioen (Van onze waterpolomedewerker) Zaterdagavond is DKD voor eigen publiek in het zwembad „De Kleine Does" te Leiderdorp kampioen ge worden in de polocompetitie van de le klasse van de kring Gouwe-Rijn- streek. De Leidse Golfbrekers wer den met 3-2 verslagen, maar deze zege was in het geheel niet overtui gend. Wat betreft spelopbouw was LGB ongetwijfeld beter, maar door routine en ruw spel werd DKD over winnaar van deze wedstrijd. Het is beslist geen fraaie ontmoeting gewor den. Links en rechts werden er klap pen en trappen uitgedeeld, die be slist niet nodig waren geweest. Het begon al si^el. Jan van Staden en Peter Heykoop kregen het aan de stok. Scheidsrechter Kapaan con stateerde alleen de overtreding van Van Staden en stuurde deze 't water uit. Onmiddellijk rukte DKD ten aanval, maar het harde schot van Heykoop werd op uitstekende wijze gekeerd door Theo Zwartjes. LGB nam de aanval over, doch de scho ten van Hans Dieben en Mar. van Beukering gingen net aan de ver keerde kant van de doellat langs. Het was Menno Dieihl die zijn ploeg aan de voorsprong hielp. LGB liet zich eohter niet intimideren, en ging iVeer in het offensief. Een hard sohot van Dieben werd jui9t nog door de Leiderdorpse keeper gekeerd, waar mede tevens de rust was aangebro ken. Na de rust werd het weer gelijk. Hans Dieben kreeg wegens te zwaar verdedigen van Dick v. d. Kwaak 'n strafworp toegewezen, en hij pas seerde de doelverdediger kansloos. Even later moest Piet Verburg het water verlaten, en Robert Heck wist van deze numerieke meerderheid ge bruik te maken: 2-1. Opnieuw kwa men er felle, te felle aanvallen van beide zijden. Bij één der schermut selingen werden Hans Dieben en Dick v. d. Kwaak uit het water ge stuurd. LGB trok naar voren, Piet Verburg gaf een mooi sohot, maar 't kón geen doelpunten worden. Het net van het doel hing te ver naar voren, zodat de bal onmogelijk de doellijn kon passeren. Weer kwamen de Golfbrekers terug, maar Jan van Staten schoot hard op de paal. DKD speelde snel naar voren, en Dick v. Galen wist 3-1 te scoren. Opnieuw wist Hans Dieben uit een strafworp te doelpunten. Na de her vatting van het 9pel werden Menno Diehl en Jan van Bohemen naar het strafbankje verwezen, maar doel punten kwamen er niet meer. Aan de Ronde van Canada, die begin-augustus wordt gereden, zal Nederlandse ploeg deelnemen, be staande uit C. Visser (Santpoort), C. van Espen (Arnhem), L. van Kreu ningen (Utrecht) en C. Haest (Rijs- bergen). spelen. De rest van die eerste, de vol ledige tweedie en een deel van de derde speeltijd van vijf minuten zui ver spel werd hieraan besteed al vorens de Hongaren wegens afzetten van Van Dorp een vrije worp van de Belgische arbiter Bauwens kregen toebedeeld. Mayer kwam vrij voor Hermsen, doch zijn schot sloeg van de lat op het water terug. In het laat ste speelkwartier leek de situatie voor de Robbendoelman tweemaal hopeloos te zullen worden. Gyarmati. Markovics, Karpati en Kanizza dron gen de Nederlandse defensie met rus tig over en weer spelen tot binnen het vier metergebied terug. Karpati zou het genadeschot geven, maar de paal redde en toen Markovics een keer tekort plaatste kon Van Singe- len de bal onderscheppen. Bij de al gemene Nederlandse spurt, die het Hongaarse beleg moest opheffen, ge raakten Van Dorp en Markovics met wat armen en benen in de knoop, waarop Markovics naar de kant werd verwezen. De balans was in even wicht, beidie ploegen hadden weer evenveel spelers in het water. Lee nards kreeg een kans vrij op te zwemmen, hij weifelde en toen hij even later het water moest verlaten begon hetzelfde spelletje zich te her halen. Nederland had de bal en hield hem tot het einde. Het Nederlandse waterpolo-zeven tal zal dinsdagavond revanche kun nen nemen op de Hongaren. De twee de wedstrijd wordt gespeeld in het zwembad „De Hoorn" te Alphen aan den Rijn. Aanvang van de wedstrijd 10.30 uur. Nederlandse jeugd versloeg Duitsers Het Nederlandse jeugd-zevental heeft tegen een sterke Duitse ploeg een uitstekende 2-1 overwinning be vochten. Er werd goed gespeeld, maar het spel was, ondanks zijn kwalitei ten, onproduktief. Nederland was iets meer in de aanval, maar de afwerking, een goed schot, ontbrak. Eerst in de tweede speelperiode kregen de toeschouwei in het „Zeekoeten"-bad waar voor hun geld. Nadat de bekende DAW- speler Bok van Bekkum het water had moeten verlaten, wist Ab Linde mans toch een 1-0 voorsprong te bewerkstelligen. Vlak voor het tijd signaal werd een Duitser het water uitgezonden. De Duitse ploeg wist in de derde speeltijd goed op balbezit te spelen, en de Hollandse jongens speelden hun in de kaart door veei te veel overtredingen te maken. In de laatste minuten kwam er schot in de ploeg. Onder de bezielende leiding van Roeland Koedoder, die een moei lijke boogbal op spectaculaire wijze wist te keren, kregen de aanvallen n.eer vaart. Bob van Bekkum wist 2-0 te scoren, maar even later werd hij weer uit het water gestuurd. Met een onhoudbaar schot wisten de Duit sers de achterstand te verkleinen tot 2-1, maar door stug verdedigings- spel gelukte het onze landgenoten de voorsprong te behouden. WATERSPORT Conny Dane wint open Nederlandse kampioenschappen De Fransman Logut bij de heren en het Nederlandse meisje Conny Dane bij de dames hebben zondag getriomfeerd bij de open Nederland se waterskikampioenschappen op de Bosbaan. Conny Dane, die zaterdag met groot verschil ook de Nederlandse titel had veroverd, won zaterdag de figuren voor de Engelse Fiona Saun ders, die bij de slalom voor Conny Dane op de eerste plaats eindigde. Het tweetal moest alleen bij het springen de eer laten aan die Oosten rijkse Kitty Boss. Toen werd Conny Dane tweedie en Saunders derde. In het eindklassement bleef Conny Da ne ruim voor in punten: Dane 2130, Saunders 1659.50. Bij de heren waren de Fransen oppermachtig. Vazeille zegevierde bij het springen (34,7 meter) en de fi guren maar beide malen werd Logut met zeer gering verschil tweede. Zijn zege in de slalom Vazeille werd tweede gaf de doorslag in het al gemeen klassement, waarin Logut met slechts 24 punten verschil voor Vazeille eindigde: 2978.78 - 2954.54. Zaterdag was ook het nationale kampioenschap bij de heren ver werkt. Het werd gewonnen door Ben Woltering voor Edu Braskamp. „Peloton" werd kampioen na lekke j band van koploper j Dat Luxemburg klein is, is zelfs bij de half miljoen inwoners die het Groot Hertogdom telt ge- noegzaanl bekend. Desondanks hadden de organisatoren van het Luxemburgse kampioenschap op de weg voor profs op grotere be- langstelling gerekend. Slechts twee renners meldden zich voor de titelstrijd aan: Lucien Gillen en Roger Thull. De Luxemburg- se zesdaagse-renner scheen te gaan triomferen. Hij voerde in de 61,5 km. lange rit „het pelo- ton" vrijwel voortdurend aan. Helaas toen de voorsprong tot 27 seconden was opgelopen kreeg Gillen, op enkele kilometers van de finish, een lekke band, zodat de zege toch nog voor Thull was. Een troost heeft Gillen ten- minste, samen met de winnaar i van de nationale titel zal hij worden afgevaardigd naai- de wereldkampioenschappen op de weg WIELRENNEN MORESI ZWITSERS KAMPIOEN Attilio Moresi is zondag in Genève Zwitsers kampioen op de weg der professionals geworden. Moresi, die 242 km aflegde in 6 uur 58 min. en 30 sec., versloeg in de spurt Rolf Mau- rer, tweede in de Tour de l'Avenir van dit jaar. RENZ DUITS KAM*PIOEN De 22-jarige Sigi Renz is zondag te Bielefeld Duits kampioen op de weg bij de profs geworden. De renner uit München legde de 188 km bij stra lende zonneschijn af in 4 uur 38 min. 31 sec. Wereldkampioen cyclocross Rolf Wolfshohl werd met een achter stand van 60 meter tweede. De Spaanse professional wegtitel viel zondag ten deel aan José Perez- Frances, die op een geaccidenteerd parcours van in totaal 247 km zijn concurrenten duidelijk de baas was. Rik van Looy is zondag in Zolder Belgisch kampioen op de weg bij de profs geworden. Van Looy toonde zich de sterkste van een kopgroep van 11 man, onder wie de ex-titel houder Joseph Planckaert en vete raan Cerami. Proost werd op twee lengten tweede. Gilbert Desmet 1 toonde over de inzinking uit de Tour de France heen te zijn en eindigde in dezelfde tijd als Van Looy als zesde. Piet Rentmeester heeft zaterdag in Dinteloord voor 7000 toeschouwers een wielerwedstrijd voor profs over 120 km. gewonnen. Direct na de start namen Lambert van der Ven, Jos Linders en Ad Biemans een voor sprong. Zij werden na 80 kilometer ingelopen door Piet van Est, Jacques van der Klundert en Piet Rentmees ter. Deze laatste demarreerde tien kilometer voor de finish en finishte met een voorsprong van 20 seconden. Onze landgenoot Jan Hein Donner heeft het afgelopen weekend twee punten uit drie partijen behaald. Hij won zijn afgebroken partij tegen de Fin Westerinen, maar noch tegen de Oost-Duitser Malich noch tegen de Deen Hamann wist hij tot de volle winst te komen. Hierdoor is Donner zo goed als uitgeschakeld voor een van de eerste drie plaatsen, waarvan de bezetting recht geeft op een kwa lificatie voor 't interzontale toernooi Met nog drie ronden te spelen staat hij in de middenmoot met 81/» uit 16, 2 volle punten achter de Oostenrijker Robatsch, die derde staat. De uitslagen luiden: Dertiende ronde: Pawlow (Polen) —Hamann (Den.) 01; Veertiende ronde: Larsen (Den.)Kinnmark (Zwed.) 10; HamannJohansson (IJsl.) 10; Johansson (Zwed.) Kavalek (Tsj. SI.) 0—1; Vijftiende ronde: Doda (Polen)Larsen VsVt; PawlowKanko (Finl.) 10; Kinn markWesterinen (Finl.) 01; Jo hansson (IJsl.)Uhlmann (O.-Dld.) '/sVa; Robatsch (Oost.)Kavalek 10; Minew (Burgarije)—dr. Trifu- novic (Z. SI.) V*Va; Ofstad (Noor wegen)Johansson (Zw.) VaV2; Iv- kov (Z. SI.)Hamann VaVa; Por- tisch (Hong.)Johannesen (Noorw.) 10; Zestiende ronde: LarsenWes terinen 10; PortischMinew Va Va, RobetschOfstad 10; Malich— Kinnmark 10; UhlmanIvkov Va Va; HamannDonner VaVa; Johans son (Zw.)Pawlow VaVa; Kanko Johansson (IJsl.) 01; Trifunovic Kavalek afgebr.; DodaJohannesen afgebroken. De stand aan de kop is nu: 1 Portisch 12 pnt.; 2 Larsen 11 pnt.; 3 Robatsch 10,5 pnt.; 4 Ivkov 10 pnt.; 5 Malich 9,5 pnt. De zaterdag, waarin twee volle ronden werden gespeeld, heeft voors hands aan Denemarken en Neder land de grootste winst gebracht, n.l. 5Va bordpunt. Nederland won van België met 3 1. De uitslagen waren: Bonne-Zuide- man 01, Becker-Hartoch 01, Van Hoorne-Scholl 10, Van Herck- Kerkhoff 0—1. In de vijfde ronde won Nederland van Zwitserland met 2V2V2. De uit slagen in deze wedstrijd waren: ZuidemaKobler afgebr.; Hartoch Altyzer V2Va, Scholl-Jeannet 1 0, KerkhoffNievegelt 10. Na de vijfde ronde luidt de stand: 1 Denemaken 13V» pnt (3 afgebr. part.); 2 Oostenrijk 12 pnt (2); 3 Ne derland en West Duitsland IIV2 (2); 5 Noorwegen 9 pnt (5); 6 Engeland 7V« pnt. (2); 7 Zwitserland 3 pnt (3); 8 België 1 pnt (3). KORFBAL CTC 3SVL I -11 (Van onze wielermedewerker) In de Ronde van Heeswijk over 100 km. gingen de bloemen en de pres- tatieprijs naar de Swiftrenner Bert Zoet uit Sassenheim. Het zag er overigens niet naar uit, dat Zoet zou gaan winnen want een vroegtijdige ontsnapping van 15 ren ners bleek beslissend te zullen wor den. Bijna 90 km. lang ging de groep van 15 alleen over het parcours, maar een felle achtervolging onder leiding van Bert Zoet en Van Espen bracht enkele kilometers voor het einde 30 man op kop. Eenmaal bijeen, namen Van der Vleuten, Zoet en Russens gelijk de benen en dit drietal wist honderden meters voorsprong te bemachtigen. In de eindsprint won Zoet gemak kelijk voor Van der Vleuten en Rus sens. De Haarlemmer Peters won de spurt van het peloton. AUTOMOBILISME Jim Clark verovert vierde Grand Prix Door de grote prijs van Engeland zaterdag op Silverstone te winnen zijn vierde grand prix-zege in succes sie heeft Jimmy Clark de wereld titel der coureurs 1963 vrijwel in zijn bezit. De „Flying Scot", die onbe dreigd bijna vaon start tot finish met zijn Lotus-Climax de leiding had, voert het klassement van het wereld kampioenschap met 36 punten aan. Slechts in de grote prijs van Mo naco, in mei verreden, miste hij de overwinning. Een schakelfout maakte hem toen in leidende positie kans loos. De Engelse BRM-ryder Graham Hill, wereldkampioen 1962, staat thans tweede op de ranglijst. Zijn achterstand op Clark is aanzienlijk en bedraagt al 19 punten. Slechts een tweetal ronden hebben de toeschouwers een gevecht om de leiding gezien. Toen de wagens voor de derde maal langs de tribunes kwamenu passeerde Clark de eigen- bouw-Bolide van oud-kampioen Jack Brabham om vervolgens met angst wekkende regelmaat van zijn achter volgers weg te lopen. Clark behoefde zichzelf niet geheel te geven, dat wees de uitslag later uit. Immers, niet die super-snelle Lo tus van de Schotse farmerszoon was goed voor de beste ronde-tijd, doch de rode Ferrari van veelvoudig oud-we reldkampioen motorranmien, John Sur tees. De Nederlander Carel Godin de Beaufort werd met een viercllinder Porsche 10e. De coureur uit Maars- bergen had zes ronden achterstand op de winnaar. Het Nederlandse jeugdkorfbal- beam in de drietanden-wedstrijd, die zaterdag en zondag in de Engelse plaats Motspur Park werd gehouden, is niet erg succesvol geweest. Onze landgenoten verloren met 21-1 van België B, waarbij de enige Neder landse treffer door Borghole uit een strafworp werd gescoord. Daarna ging de wedstrijd het Engelse nationale team met 4-6 verloren. De ruststand was 2-2. Voor Nederland scoorden Hoekstra 2 x, Borghols en Beumer. Doordat België met 8-6 van En geland won, bezette dit land de eer ste plaats in de eindrangschikking voor Engeland en Nederland. SCHERMEN Nederlandse dames uitgeschakeld voor wereldkampioenschap In de strijd om de wereldtitels scher men in Danzig heeft Nederland in de eerste series van de teamstrijd flo ret (dames) met 9-7 van Oost-Duits- land gewonnen. Nederland was inge deeld in poule 2. In de daarna volgende kwartfina les verloren de Nederlandse dames met 4-9 van het Hongaarse wereld kampioensteam. Riet Noels en Ëlly Botbijl zorgden voor elk tweee over winningen. Dany van Rossem en Le- nie Kokkes verloren al hun gevech ten. In de halve finales komen te gen elkaar uit: Hongarij ©-Frankrijk en Italië-Rusland. Door een fraaie overwinning van 4-11 op CTC 3 te behalen nestelde SVL 1 zich in het Haagse rayon aan de kop van de eerste klasse, waar mede haar kansen op de titel dus zeer goed zijn geworden. Aanvanke lijk leek het erop, dat CTC op eigen veld goed kon meekomen totdat in de derde innings aanvoerder Neher wederom een homerun sloeg waar mede de stand zich van 11 wijzigde in 15 en een Leidse overwinning dus binnen bereik kwam. In de vier de innings maakte CTC wederom eni ge kostbare veldfouten en konden de gasten door een 2-honkslag hun voor sprong tot 17 vergroten. In de vijf de innings kon CTC weliswaar 1 punt scoren, waar SVL niets tegenover kon stellen, doch in de zesde innings zag de SVL-ploeg de kans schoon om weer 4 punten te laten noteren. Door onnodig aan de gastheren 2 maal twee honkslagen „weg te geven" werd de eindstand 4—11. Zo niet, dan was de Leidse zege dus nog iets gro ter geweest hoewel het verschil van 7 punten de krachtsverhouding al duidelijk genoeg weergeeft. De werpersresultaten waren: W. de Kruif (CTC): 4-5-6; P. Danz (SVL) 5-6-4. SVL 2—VODO 2 9-10 Na een zeer spannende strijd, die in de eerste vier innings prachtig ge lijk opging (7-7) heeft het tweede team van SVL de zege aan VODO 2 moeten laten en wederom met 9-10 nog juist „de bus gemist". Door een kleine inzinking konden de gasten in de vijfde innings tot 7-10 uitlopen. In de laatste innings steeg de span ning ten top toen SVL door enkele veldfouten van VODO de stand zo waar nog op 9-10 kon brengen. Doch verder dan een winst van 2 punten kwam de Leidse slagploeg niet zodat VODO een weliswaar magere doch verdiende overwinning behaalde. De werpersresultaten waren: L. Hillen (VODO): 9-11-7; P. Smit (SVL): 7-5-3. TENNIS Blonunendaal zorgt voor verrassing in Leidse Hout-toernooi Het Leidse Hout-toernooi in B en C startte zondag jl. met enikele aar dige parbij en. Bij de heren C speelde Loek Sanders tegen Teschmacher 'n goede wedstrijd maar moest in zijn tegen stander nog de meerdere erkennen (6-1 6-3). Onverwacht was in B de snelle 6-3 6-3 nederlaag van kans hebber Lim tegen Blommendaal. De laatste was met zijn drives en harde smashes de verrassing van het toer nooi. De meeste geplaatsten zijn uiter aard nog niet aan bod gekomen. Tul leken (Districts B kampioen van Den Haag), Tiele, Blommendaail en misschien Madeira uit Forescate zul len de eindstrijden apelen, terwijl bij de dames mej. Overdijkink en Pino als finalisten worden gezien. Het is te hopen, dat het weer zich prachtig zal houden, want de ruim 150 partijen vereisten op de drie banen van De Leidse Hout heel wat organisatievermogen van de wed strijdleiding. H.E. B, le ronde: Koole-Eggirtk 6-3 6-1, Blommendaal-Lim 6-0 6-3. D.E. B, le ronde: mej. De Jager- mej. Bol 6-3 6-1. HJE. C, le ronde: Tesahmacher- Sanders 6-1 6-3, Kemeling sr.-Wem- pe 6-2 6-2, Mulder-Molenbeek 6-1 6-2, v. Wenkum-v. d. Nat 6-3 6-3, Ke meling jr.-Ddibbebz 3-6 6-1 6-2; 2e ronde: Teschmacher-v. d. Nat 6-0 6-1, Oost-Viiet9tra 6-2 6-1, Walenikamp- v. Werkum 6-4 1-6 6-4. D.E. C, le ronde: mej. v. Beck- mevr. Wesseling 6-4 8-6, mevr. Ek- ker-mevr. Mulder 6-3 6-4. HJ). C, le ronde: Mulder/Pino- v. Zanten-v. Zanten 6-0 6-1, v. d. Weterink/Verwegen-v. d. Voort/Den Daas 6-0 6-1. Gr.-Brittannië bereikte zaterdag de Europese finale van het toernooi om de Davis-cup. Nadat Engeland in Bristol door winst in het dubbelspel een 2-1 voorsprong had genomen te gen Spanje, verzekerde Bobby Wil son zijn land van een plaats in de Europese finale tegen Zweden door met 6-4, 7-5, 6-3 te winnen van José Luis Arilla. Mike Sangster bracht tenslotte de eindstand op 4-1 door in vijf sets te winnen van Manuel San- tana: 6-4, 7-5, 3-6, 4-6, 7-5. MAREDIJK 48 JONGE BOKSER OP STRAAT OVERLEDEN Billy Bello, een jeugdige Ameri kaanse weltergewicht, is zaterdag in New York dood op straat gevonden. De Amerikaan, die veertien dagen ge leden voor het eerst in Madison Square Garden uitkwam en toen een krappe puntennederlaag leed tegen Gaspar Ortega, is volgens de artsen die sectie hebben verricht, overleden ten gevolge van een overmatige do sis verdovende middelen. Bello, die twee jaar geleden prof werd, boekte in zijn loopbaan 17 overwinningen en één onbeslist en verloor zes wed strijden. SPORT NIEUWS IN 'T KORT De favoriete Amerikaanse draver Su Mac Lad heeft zaterdagavond op de Roosevelt-renbaan te Westbury de Roosevelt International, een dra verij over 2010 meter, gewonnen, na felle strijd met het Franse paard Martini II. Het is een bijzonder snelle wedstrijd geworden, want Su Mac Lad finishte na 2 min. 32,6 sec. Su Mac Lad had een halve lengte voorsprong op Martini II. Het Neder landse paard Theo Messidor werd zevende en laatste. Het Russische herenteam heeft het wereldkampioenschap floret equi pes veroverd. De Russen hadden niet over geluk te klagen. De finales ein digde n.l. met 8-8, zodat de gegeven touches de beslissing moesten bren gen. De Russen hadden 60 touches op hun naam, de Polen 59. De bronzen medaille was voor Frankrijk dat Hongarije met 8-7 versloeg. SOLDAAT GEWOND BIJ AFLOSSING In de Simon Stevinkazerne te Ede is gistermiddag bij de aflossing van de wacht de dienstplichtige soldaat F. J. C. M. van der Linden getrof fen door drie schoten uit een Uzi- geweer, dat plotseling per ongeluk afging. De soldaat werd ernstig maar niet levensgevaarlijk gewond. Auto onder trein: inzittenden ongedeerd Bij een overweg tussen Nijkerk en Amersfoort is zaterdagmiddag een driewielige auto over de kop gesla gen en vlak naast het spoor terecht gekomen. De bestuurder remde voor de dalende halve overwegbomen en blokkeerde daarmee waarschijnlijk z'n wielen. De inzittenden, die slechts licht werden gewond, konden zich nog juist in veiligheid stellen voor dat de auto door de trein werd ge grepen. Dragline op auto: drie gewonden Op de Delftlaan te Haarlem, een voorrangsweg, die de verbinding vormt tussen Haarlem en de Velser- tunnel, is zaterdag een dragline van 'n trekker op een personenauto ge vallen. Het ongeluk is betrekkelijk goed afgelopen: in de personenauto zaten 6 mensen, van wie er drie met wonden naar een ziekenhuis zijn vervoerd. Achter in de auto zaten drie kinderen van 8, 10 en 14 jaar, vaai een Haarlemse familie. Zij kwa men met de schrik vr(j. De chauffeur van de vrachtwagencombinatie liep een shock op en evenals de andere gewonden naar een ziekenhuis ver voerd. Terwijl een brede baan van waterdruppels achter hem opspuit is B. Woltering hier op weg naar het Neder lands kampioenschap slalom waterskiën op de Bosbaan in Amsterdam. De foto werd gemaakt tijdens de wed strijden van zaterdag. Ook sondag gingen de open Nederlandse en nationale waterski-kampioenschappen verder.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5