UIT DE OMGEVING WIJ WETEN HET Grondwerkster Kinderfeesten uitnemend geslaagd WOENSDAG 17 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Stichting R.K. Mulo-examens Voor het Mulodiploma A met mid denstand zijn geslaagd: E. Pot, Lei den; D. de Roo, Leiden; W. Rijsber- gen, Leiden; A. v. d. Wiel, Zoeter- woude; A. van Wijk, Bodegraven; P. van Adrichem, Voorschoten; R. Kley- ne, Voorschoten: M. Versteegen, Voorschoten; J. Vioen, Voorschoten; A. Bouwman, Alphen a. d. Rijn; M. Sterkenburg, Boskoop; N. Uiten- broek, Boskoop; J. Vermeulen, Bos koop; C. v. d. Vliet, Boskoop; M. van Laak, Zwammerdam; K. Ludewigs, ZwammerdamP. Niersman, Voor schoten; R. v. d. Perel, Leiden; A. Pe- schier, Noordwijk; R. Ray, Zoeter- woude; C. Rebers, Voorschoten; C. Schuurman, Voorschoten. Voor het Mulodiploma A zonder middenstand zijn geslaagd: C. van Wetten, Hazerswoude; B. v. d. Meij- de, Katwijk; T. Vester, Boskoop; E. Oude Elferink, Leiden. Eindexamens Leidse Hout-ULO Voor het Mulo-A-diploma zijn aan de „Leidse Hout-ULO" geslaagd: de dames: C. Laman; W. J. Plug, Noord - wijk aan Zee; J. J. Roman; W. v. d. Bosch, Hazerswoude; J. Mielo, Oegstgeest; D. J. Ouwehand, Noord- wijk; J. Ouwerkerk; W. Ch. Rausch, Voorschoten; L. Ruijgrok; N. Vente, Hazerswoude; de heren: I. Noorduin; R. Oostwouder; F. Pan- de-Iroot; D. J. B. v. Ballegooien de Jong, Leidschendam; J. W. v. d. Burg Voorschoten; J. M. Haringman, Voor schoten; M. J. W. H. van Klaveren, Voorschoten; A. Krijgsman, Voor schoten; G. J. Leenders, Voorscho ten; C. M. W. J. Pompe; J. Leune, Benthuizen; G. Sira; C. W. van Venetiën. Tevens het Middenstandsdiploma. Allen woonachtig in Leiden, tenzij anders vermeld. Afgewezen 5 candidaten. Middenstandsexamens te Den Haag Voor het te Den Haag gehouden middenstandsexamen zijn geslaagd: J. Bouter, Leiden; H. van Breuke- len, Leiden; G. Broeren, Voorscho ten; P. Heemskerk, Rijnsburg; H. Hellemink, Den Haag; C. v. d. Helm, Leidschendam; A. Henneken, Zoe- termeer; W. Hilgersom, Leidschen dam; J. v. d. Hoek, Hazerswoude; A. v. d. Hoeven, Leiden; F. Hogèwoning Rijnsburg; L. van Holland, Nieuw koop; A. van Holstein, Alphen a. d. Rijn; Th. Hoogenboom, Roelofarends- veen; A. Hoogefvorst, Nieuwvêen; W. Hoogeveen, Hoogmade; L. Hooy- mans, Oegstgeest; K. Hordijk, Noord- wijk (B); H. Horsman, Lisse; G. Huis man, Leidschendam; E. Huurman, Zoetermeer; T. Hydra, Langeraar; C. de Jong, Hazerswoude; J. de Jong, Noorden; Joh. de Jong, Roelof arends veen; M. de Jong, Hazerswoude; G. de Jonge, Alphen a. d. Rijn; C. Kar stens, Leiden; J. van Kessel, Lange raar; A. v. d. Keur, Leiden; C. v. d. Keur, Leiden; J. Klerk, Hazerswou de; J. van Klink, Roelof arendsveen; Th. v. Klink, Roelof arendsveen; D. Knetsch, Sassenheim; J. Knoop, Was senaar; Ch. Koekebakker, Katwijk aan Zee; R. Koelewijn, Alphen a. d. Rijn; Ch. Komen, Warmond; G. van Kordelaar, Leiden; J. Krispijn, Oude Wetering; Th. Kuiper, Sassenheim; B. Kuyper, Zoetermeer; G. v. d. Kwaak, Rijnsburg; J. Kwakkenbos, Nieuwkoop; J. ter Laak, Noordwijk; A. van Lammeren, Langeraar, P. Landkroon, Leiden; E. de Lange, Katwijk a. d. Rijn; C. Hooymasde Lange, Noord wij kerh out; E. Lange- laar, Zwammerdam; L. Lans, Leider dorp; E. v. d. LeerMekel, Leiden; P. Barmensloo, Voorschoten; N. van Leeuwen, Zoeterwoude; Th. v. Leeu-" wen, Warmond; A. Leitch, Warmond; H. Lelieveld, Nieuwkoop; Th. Lelie veld, Noorden; H. Lugthart, Katwijk aan Zee; W. Meeuwenberg, Alphen a. d. Rijn; H. Meiman, Sassenheim; M. NetzNauta, Leiden; J. v. d. Meij, Leiden. LEIDSCHENDAM de bevolking, waarbij ook burge meester Van Wageningen aanwezig was, grote belangstelling voor dit eerste heroptreden. Verwacht mag worden, dat de vereniging spoedig meer van zich zal laten horen. HAARLEMMERMEER Geboren: Marijke, d.v. H. F. Vogel alle in de middenmoot van hun afde ling - zeer tevreden over de resulta ten van het afgelopen jaar. Het le- dental steeg tot 139 werkende leden. Vyftlg JRcir priester, 9ok PenninSmeester was optimis- .De heer Gundelach, vertegenwoor- „,v. ,U6« veertig jaar missionaris diger van de KNVB, die vervolgens en M. van Reenen; Christienus Maria, J het woord nam, wenste de heer Van z.v. C. Koomen en C. M. Zwetsloot; Zaterdag 20 dezer hoopt pater Kampen van harte geluk met zijn 25- Winnifred Ellen. d.v. W. Mudde en M. v. Heyst, missionaris van Scheut jarig jubileum als bestuurslid van E. W. Michels; Eric Adrianus, z.v. A. zijn gouden priesterfeest te vieren. -Koudekerk". Hij spelde hem als Plessius en M. J. A. Monde; Paul, In 1907 trad hy in de Congregatie bHjk van waardering de zilveren z.v. W. J. Magrijn en K. W. Sproet; van Scheut en na zijn priesterwij- sPeld van de KNVB op. De heer De Yvonne Judith, 'd.v. G. A. van der ding op 20 juili 1913 vertrok hij naar donS» sprekende namens de LVB, Linden en E. M. P. Broos; Bernhard, Midden-Mongolië, waar hij met kor- bood de andere twee jubilarissen, die z.v. C. de Weerd en L. Smits; Magda- te tussenpauzen meer* dan veertig eveneens 25 jaar hun beste krachten lena Catharina, d.v. A. P. Zuurbier jaar -verbleef. Als reizend missions- aan Koudekerk hebben gegeven, n.l. en J. M. N. J. Kloes; Henriëtte Ma- ris heeft hy daar gewerkt. Het ver- de heren G- .van Klaveren en B. van ria Rudolfina, d.v. A. A. van der Zon voer ging per paard, muilezel of ka- Vegten, het insigne van verdienste en G. C. Louter; Paul, z.v. S. Osinga meel. Hij woonde temidden van zijn van de LVB aan. en M. A. Slisser; Jolanda Jacoba gelovigen in een rotswoning. In 1925 de bestuurverkiezing werden Adriana Maria, d.v. T. H. van Rijns had zijn missiegebied veel te lijden d? aftredende leden P. van Kampen, oever en A. M. M. de Graauw; Eli- van roverbenden, maar nimmer liet W. P. van Wetten en C. de Wit her- sabeth Hendrika Maria, d.v. J. C. hij zijn gelovigen en confraters in kozen. De heer Van Klaveren, die Bouwhuis en L. E. Strieker; Mannes, de steek. zicb niet herkiesbaar had gesteld, z.v. K. J. Wietsma en D. J.. Grendel- Na de oorlog, welke hij met zijn werd opgevolgd door de heer C. de man; Harmen Jan, z.v. A. P. Bakker confraters in een Jappenkamp moest dong- In de elftalcommissie werden en M. J. Krijnen; Shirley, z.v. J. doorbrengen, werd pater van Heyst gekozen de heren A. Zweeris, C. de Oosterhuis en G. S. de Keijser; Pe- rector bij de zusters Franciscanessen donS- Cok Hogeveen, Van der Meij- tra Jacqueline, d.v. P. J. Ros en L. in het weeshuis te Nan Hao Chen. den en de trainer van de vereniging C. Schutte; Ingrid, d.v. S. L. Hogen- Daao* heeft hy gestreden tegen het Tenlotte werd aangenomen de con- hout en W. J. C. Elzinga; Antonius WILT U IETS WETEN 'i optreden van communisten. In 1952 werd de pater uit China verbannen. Thans verblijft hij in de missieprocuur van Scheut, aan de Kon. Juliana weg 25 te Leidschen dam. tributie met vijf cent te verhogen. VEILIG VERKEERS-DIPLOMA Petrus, z.v. J. van Beek en H. T. van der Voort; Hendrika Johanna, d.v. G. T. Wijnhout en M. van Hoven; Robert Gerrit, z.v. Eveleens en G. Pecht; Voor de schooljeugd werden de Theodora Helena Ida, d.v. J. G. Thijs- praktische opgaven verreden voor sen en C. H. J. van Herk; René, z.v. Wegens zijn gezondheidstoestand bet verkrijgen van het Veilig Ver- IJ. den Besten en J. Mulder; Theodo- zaïl dit gouden feest alleen in intie- keers-diploma. Deelgenomen werd ra Helena, d.v. J. Daane en G. H. van me kring gevierd worden. door 31 leerlingen, die allen slaag- der Meer; Anna Adriana, d.v. A. A. den. Van de Openbare school slaag- Bouwman en F. Knöps; Magdalena R.K. A.V.V. MOET VERHUIZEN den de volgende leerlingen: Klaas Johanna, d.v. N. van der Meer en C. Kagenaar, Wilhelmina H. M. Favier, Bosma; Francina, d.v. L. Bras en F. De R.K. A.V.V. hield dezer dagen Maartje Schelhngerhout, Marrij van Van den Berg, Ritske, z.v. L. van haar jaarvergadering. Voorz. W. P. Harskamp, Jan Lekx, Pieter Hoge- Dongen en M. Veenstra; Petronella Spigt sprak het openingswoord en nes, Jacoba Schellingerhout, Leo Elisabeth Maria, d.v. J. J. van Schie verheugde zich over de aanwezigheid Lekx, terwijl Cornelis Melis Natzijl en T. J. L. Mollers; Hendrig Cornelia van de R.K. Sportgemeenschap. De foutloos eindigde. Van de Nederlands z.y. C. Bosman en J. van Oene. slechte opkomst van de leden van Hervormde School slaagden de R.K. A.V.V. stelde hem echter teleur, volgende leerlingen: Jo Waverijn, Ondertrouwd: Dick Lanser, 23 jr. De prestaties in de afgelopen com- Adriaan Leenheer, Kees van der Ent, en Maria Margaretha de Regt, 21 jr.; petitie stemde het bestuur tot volle Leo Brommers, Jan de Jong, Anneke Fritz Josef Tiben, 23 jr. en Christina tevredenheid. Het eerste elftal ein- van Varik, Ries Schellingerhout, Jo- Paulina Brugman, 18 jr.; Gerardus digde op een goede plaats in de mid- ke van Luik, Karei 'van Wijk, Hennie Maria Jozef Otte, 21 jr. en Anna denmoot. Het derde en zevende elf- Paling, T. Vergunst, Aatje Wijnma- Francisca Tebbens, 22 jr.; Willem tal beëindigden de compititie met het len, Rijk Oppelaar, Cootje Peters, Kraan, 25 jr. en Renate Ziegler, 21 grootst mogelijke succes. Wim Koerselman, Gert de Wit, Arie jr.; Nicolaas Haspels, 24 jr. en Catha- Voor het derde elftal heeft dit sue- van Wensveen, Wim de Houdyker en rina van Pelt, 22 jr.; Pieter Stange, ces tevens tot gevolg, dat het vol- Adrie van Vegden. Van deze school 22 jr. en Aaltje Quartel, 19 jr.; Nico- gende seizoen zal worden gespeeld eindigden foutloos Marian de Lange, laas Hoogendam, 25 jr. en Wilhelmi- in de reserve derde klasse van de Arie Scheer en Dik de Jong. na Christina Francisca van der Keij- K.N.V.B. op dezelfde hoogte als het Aanbesteding Namens het ge- len, 25 jr.; Frans Kleerebezem, 23 jr. tweede elftal, dat reeds twee seizoe- meentebestuur van Koudekerk a. d. en Johanna Blom, 23 jr.; Dietmer nen in de K.N.V.B. achter de rug RÜn werd hedenmorgen in het raad- Kohier, 23 jr en Maria Dorothea heeft. huis der gemeente aanbesteed het Dymphna van Dongen, 22 jr. In piëteitvolle stilte werden de aanleggen van wegen en rioleringen T door de dood ontvallen sportvrien- met bijbehorende grond-, riool- en ëï?J£o^0rUn den herdacht n.l. de heren P. Nap en straatwerken in het uitbreidingsplan ra+hQrir>f n°+ TGn Gerard van Heiningen. De voorz. „Dorp Oost" ten oosten van de Bene- ka i""1?" deelde vervolgens mede dat de laat- luxstraat. De volgende biljetten kwa- willpm hJJihÏot!2SÏh^ ste competitie op het veld aan de men in: Fa. J. Bijleveld en Zoon ma Ctten^rv ^a ^L^^flf; Van RuysdaeUaan gespeeld zal wor- ƒ89.900; H. van Driel Sr ƒ92.750; ™er LMen en M^fa jo?e^hf den. daar de vereniging zal moeten Fa. Wed. H. van Driel, ƒ93.400; C. A. na Sophie Reiimer M^thiis Sman' verhuizen naar de nieuwe terreinen Langeveld, Alphgn a. d. Rijn ƒ93.350; „rs en BadtfanT NeeWe Buiis Hen" in het recreatieschap. Inmiddels Gebr. van der Vis 103.400. De begro- drikus TheJSoms Bel enAnS« k!f*LbrtJ?5.tdUr._aanhe' ..Schap .het ting was 92.500. De gunning is aan- Maria Befrendonk: Jacob AMerten Erfenis. Komt bij het overlijden van een van beide partners van een echtpaar zonder kinderen de nala tenschap aan de overlevende, of heb ben broers en zusters van de overle dene recht op een deel? Is drit bij tes tament te-regelen? vraagd W. v. K. Antwoord: Als er geen testament is vervalt in zo'n geval de nalatenschap aan de overblijvende echtgenoot. Bij testament is dórt inderdaad anders te regelen. Hertrouwen. Hoelang moet een we duwe wachten met hertrouwen en hoe lang een weduwnaar? vraagt M. P. Antwoord: Een man, die weduw naar is geworden, mag direct her trouwen. Voor een vrouw geldt de regel, dat zij 360 dagen moet wach ten. Dit is bepaald, omdat de vrouw in kwestie zwanger kan zijn en het kind de gelegenheid moet hebben om op legale wijze te worden geboren als zoon of dochter van zijn-haar echte vader. Er zouden anders moei lijkheden kunnen ontstaan. Theerozen: Wij hebben een mooie boeket theerozen. Hoe kunnen wij die het langst mooi houden? vraagt f§m. v. N. OUDE-WETERING Pater v. d. Salm terug uit de missie verzoek gericht van de nieuwe ter- gehouden, reinen gebruik te mogen maken. Ge vreesd wordt dat de verhuizing veel onkosten zal veroorzaken, zodat hel noodzakelijk is daarvoor bijtijds de nodige voorzieningen te treffen. Daarom spoorde hij de leden nog eens aan tot het aanwerven van do nateurs opdat de veren, voor het HOOGMADE naveurs opa at ae veren, voor net Sinds korte tijd kan men zich weer vei 70 lw~| eventueel aanvragen van een ge- verheugen over het weer verrijzen meentelijk subsidie aan een van de van een plaatselijke muziekvereni- noodzakelyke voorwaarden heeft vol- ging. daan. Was men in 1958 genoodzaakt door De door de K.N.V.B. voorgeschre- gebrek aan belangstelling deze ver ven W-A verzekering voor de spe- eniging, na bijna 50 jaren bestaan, lende leden heeft tot gevolg gehad, te rusten te leggen, waardoor bij/ dat voor 3 leden een uitkering uit de plaatselijke feestelijkheden steeds 'n on W.A. verkregen kon worden. beroep moest worden gedaan op ver- 5- augustus a.s. hoopt zuster Volgens het financieel verslag van enigingen van buiten af. Lvodia van de zusters Franciscanes- de penningmeester de heer Heems- In de afgelopen winter werden ech- fen alhier haar 25-jarig kloosterjubi- kerk kon de vereniging op 30 juni j.l. ter plannen gesmeed om te komen :eun?. te vieren- Gedurende 14 jaren beschikken over 3382.26, maar re- tot wederoprichting van deze plaatse- *s ZÜ *n deze gemeente verbonden kening moet worden gehouden met lijke vereniging. Het huidige bestuur aan de K-K. Kleuterschool in de Zuid- nog te verwachten grote uitgaven financieel gesteund door heel de be- huurt. In verband met het feit, dat waardoor het batig saldo belangrijk volking, is er thans in geslaagd dit de scholen in augustus gesloten zijn, lager zal liggen. tot een goed einde te brengen. zullen de kinderen van de kleuter- In de nieuwe kascommissie werden Na veel voorbereidingen en studie school dit feest met zuster Evodia gekozen de heren de Meijer en C. v. achtte het bestuur, dat nu de tijd vieren op donderdag 18 juli a.s. Deze Driel. Was aangebroken om de bevolking dag zal worden begonnen met een De bestuursverkiezing leverde geen te tonen, hoe het met de vereniging H. Mis in de parochiekerk in de moeilijkheden op daar tegenover de js gesteld. Onder leiding van de diri- Zuidbuurt, waarna de feestviering in aftredende leden geen tegencandida- gent, de heer v. d. Mark, stelden zich de kleuterschool in de morgenuren ten waren gesteld. maandagavond op het plein voor de wordt voortgezet, 's Middags om 14 u. Herkozen werden de heren C. van r k. school een 30-tal muzikanten, zal de officiële huldiging plaats heb- Kampen, P. J. Ruyters en W. P. Spigt waaronder veel oud-leden, en de ben op de speelplaats van de meis- Laatstgenoemde werd weer tot alge- drumband onder leiding van de heer jesschool, waarbij ook de kinderen meen voorz. aangewezen. Straathof, op, voor een muzikale van de Lagere School en de ouders De verhoging van de contributie rondwandeling door het dorp. van de kleuters aanwezig kunnen TawtwL verschillende plaatsen werd zjjn. De zusters zullen het feest in het werf Sta3nde m8rS gebla2en en t00nde MoOSter vieren °P 15 au®ustus a s als een te grote uitgaven van meer dere pupillen-ouders aangemerkt. Tenslotte werd het bestuursvoor stel aangenomen en werd de contri butie gesteld op 2.50 voor de seni oren, 1.50 per maand voor de juni oren en op 1.per maand voor de enkrfe" DwUte^debl'ranteibuttie0té Ma d'8 Jamm«"Ujk verregende ook dit jaar niet overgeslagen. Trou- Sft d^ het Lstuyrvwr h™ wielerronde van, maandagavond had wens de jeugd kwam toch goed aan het °rani«»mi^ de weergoden wat haar trekken, want 's middags werd Una S. tegemoetkomende rege meer Qp hamJ fesWvitejten er eea bijzonder leuke kmderÏOOr- 6 van gisteren. Het was gisterochtend stelling gegeven door het Amster- en Adriaantje Selser. Overleden: Gerardus de Nijs, 21 jr ongeh.; Pieter Korthals, 82 jr. e.v. J. Johannisse; Cornelis Maarten Tie- leman, 72 jr. e.v. K. Osseweijer; Ge rardus Cornelis Klaasen, 76 jr. e.v. M. E. Neijman; Cornelis Gerardus Haakmesster, 8 jr.; Barend Biesheu- ZOETERWOUDE Een Russische immigrant stapte woensdag een arbeids bureau binnen en ging, in ge zelschap van zijn stevig ge bouwde vrouw, in de rij werk zoekenden staan. Ambtenaren verzochten de vrouw buiten te wachten, ter wijl haar man aan een medi sche keuring zou worden onder worpen. Maar op dat moment kwam de man tussenbeide. „Een ogenblik," zo sprak hij, „U hebt de verkerde voor. Mijn vrouw zoekt werk, ik niet." Men vertelde hem toen dat het hier om grondwerk ging- „Dat is precies wat zij wil," was het antwoord van de Rus. Men bracht hem echter aan het verstand, dat er geen vrouwe lijke grondwerkers gezocht werden en zichtbaar teleurge steld verliet de man met zijn potige ega het arbeidsbureau. LELMUIDEN Samenstelling elftallen. in het tuindorp weer een gezellige dams Kindercabaret van Dick Fias- drukte, toen zich daar de jeugdige co. Doordat het feestterrein tenge- Het bestuur stelde voor de elftal- deelnemers opsteüdiein voocr de ge- volge van de regen niet te gebrui- len te doen samenstellen door de ^"iikeliike ™et versierde ken waswerd de voorstelling twee- ipidArs van hpt lp 2e en 3e elftal stePPen en fietsen. Br waren ook maai gehouden m zaal Sneeboer. De Breedvoerig is hierover van gedacm dlt iaar we0r verschillende leuke kinderen hebben er naar hartelust ten gewisseld met als slot dat het be- gvbfP™- waarvan dedonunee en de genoten, want het was weer een bü- stuimsvoorstel werd aangenomen. Pastoor met het draaiorgel door hun zonder plezierig programma waar- Als adviseur van het drietal zal als actualiteit bijzonder veel succes aan ook de van de televisie bekende voorheen optreden de trainer oogstten. Zy werden dan ook terecht Tommy Verstoep medewerkte. Er In de rondvraag werden nog enige met eerste PriJs bekroond. Na de was een. fantastisch leuk clowns- minder belangrijke zaken besproken Noordeling door de jury, waarbij nummer met ballonnen. Oom Dick waarna ongeveer kwart voor twaalf keuze vaak heel moeilijk was, maakte weer de meest onwaarschyn- uur de vergadering besloten kon we d,e u g als vol'gt: worden. lijke goocheltoeren en ook zijn spre kende pop oogsbte weer veel succes. De Zwitserse regering heeft be paald, dat sneeuw en water belas tingvrij het land ingevoerd mogen worden. Verscheidene wintersport plaatsen aan de Frans-Zwitserse grens importeren in het naseizoen dikwijls sneeuw vanuit Frankrijk ten behoeve van de skiëers en de vorige zomer werden grote hoeveelheden water naar plaatsen in de Zwitserse Jura gebracht, toen deze van droogte te lijden hadden. KOUDEKERK JAARVERGADERING VOETBAL VERENIGING „KOUDEKERK" Groepen: 1. Rob en Rein Kroon Veel bewomdering was er ook voor met „Het Draaiorgel"; 2. Kanters het jangleursnummer en het balans en Van Egmond met „De Kaasdra- act van Tommy Verstoep en bij de gers"; 3. groep Rietdijk met „Het gezellige liedjes bij de accordeon Bruidspaar"; 4. groep v. d. Hoek met bleek nog weer eens hoe populair RrvtwMiMrwiHfi» het lied „Geen woorden maar da- „Sneeuwwitje". Fietsen: 1. Hans van Grads; 2. Si- den" wel is. Ai met'al een programma In hotel De Bruin werd de jaar- nde en Annie Keuzen; 3. Margriet waarvan de ca. zeshonderd kinderen vergadering van de voetbalvereni- die Graaf; 4. Annie Waasdorp, ging „Koudekerk" gehouden. De Steppen: 1. Joop van Diemen; 2. voorzitter, de heer P. van Kampen, Roelie Verdel; 3. Henk Zwaan; 4. die voor de 25ste maal een jaarver- Na. Waasdorp. gadering van zijn vereniging leidde, Na de vaststelling van de pryzen gymnastiekverenigingen Kwiek toonde zicht ondanks het feit, dat werd er een optocht door het dorp Odi, voorafgegaan door het muziek- geen der zes aan'de competities deel- gehouden, waarvoor overal 'veel be- korps van Arti uit Langeraar, gevolgd nemende elftallen een kampioen- langstelling was. door een demonstratie op het feest- schap wist te behalen - zij eindigden De traotaitie van de jeugd werd terrein. volop genoten hebben. De afsluiting van de eerste dag van de oranjefeesten werd gevormd door een mars door het dorp van de beide Morgen (donderdag) komt pater H. van der Salm voor de tweede maal terug uit rijn missie in Indonesië na een verblijf aldaar van rond veertien jaar. Om 5 uur hoopt de pater op Schiphol aan te komen. In Oude We tering zal hij zijn intrek nemen ten huize van rijn broer, Kerkstraat 33. Romantische vlootschouw op de Braassem In het kader van de feestelijkheden rond „Negen eeuwen Christendom" is gisteren op de Braassem in de buurt van Oude Wetering een vlootschouw gehouden, diie veel belaingstelling trok en een romantische aanblik op leverde. Ongeveer dertig met lam pions en fakkels verlichte jachten van allerlei uitmonstering en veler lei tuigage namen aan het aantrek kelijke schouwspel deel. Het was een fantastisch gezicht de schepen in el kanders kielzog door de toenemende duisternis te zien varen en zeer veel belangstellenden stonden aan de oe vers om niets van dit lichtfeest te missen. De muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" luisterde (aan de kant) de show op met wat pittige mars muziek. ZOETERMEER KATH. BOND VAN PERSONEEL IN DE HANDEL „KRING VLIETSTREEK" Vorige week vonden te Voorburg onder leiding van de heer W. J. A. Oostdam, voorzitter der HKW te Voorburg, besprekingen plaats om te komen tot de oprichting van de kath. bond van personeel in de handel „kring Vlietstreek" als voortzetting der pl. afd. HKW. De Zoetermeerse leden der HKW, die in de handel werkzaam zijn, zul len in de toekomst ook deel uitma ken van deze op te richten vakbond- Begin september zal de oprichtings vergadering plaats vinden. Contact persoon voor Zoetermeer is: dhr. J. A. Boortman, Karei Doormanlaan 50. Gymnastiekdemonstraties. De sinds korte tijd de naam „Sine No- mine" voerende katholieke gymnas tiekvereniging, hield donderdag en zaterdag j.l. een aantal demonstra ties, die tot doel hadden een indruk te geven van de activiteiten van de vereniging aan ouders, donateurs en belangstellenden. Dit eerste optre den van de vereniging naar buiten onder de nieuwe naam is een succes geworden. De demonstraties, die snel op elkaar volgden, vormden tezamen een presentatie, waarop de vereni ging met recht trots kan zijn. Beide bijeenkomsten werden ge opend door voorzitter H. G. Vode gel. De enthousiaste speech van de voorzitter was de inleiding tot enige uren van enthousiasme, sportieve prestaties. De kleintjes met hun ka- bouterspel, de iets oudere meisjes met hun ritmische oefeningen, de jongens, de heren en de dames gaven ieder op eigen wijze uiting aan hun liefde voor de sport, die zij beoefen den. Aan het einde van de demonstra ties, die zaterdag werden gehouden sprak aalmoezenier H. v. d. Hondel zijn waardering uit over de sport- presentatie en zei te hopen, dat Sine Nomine zich gesteund zal mogen we ten door de gehele katholieke ge meenschap in Zoetermeer. Ook de heer Fr. Fransen, voorzitter van de r.k.-jeugdraad te Zoetermeer voerde het woord en sprak zyn dank en waardering uit voor de manier, waar op deze gymnastiekvereniging zich heeft ontplooid. Namens de jeugd raad zei hij de voorzitter alle moge lijke steun toe, die voor de verdere ontwikkeling van de vereniging no dig is. Antwoord'! Een goede mander om rozen lang mooi te houden is ze te gen de nacht in een krant te rollen en zo in een emmer met water op een koele plaats te zetten, 's Morgens zijn ze dan weer fris en zo blijven ze ze ker een week langer goed. Bloedvlekken. In een pantalon zijn by een ongeval bloedvlekken geko men. Bij de stomery zijn de vlekken er niet uitgegaan. Wat te doen? vraagt H. T. Antwoord: Hebt u er wel bij gezegd dat er bloedvlekken in zaten, toen u de broek bij de stomerij afgaf? Het is mogelijk deze vlekken er uit te krijgen en in uw plaats zouden wij er mee teruggaan. Bloedvlekken kun nen verwijderd worden in koud wa ter, liefst regenwater. Oude vlekken enige tijd laten weken in koud wa ter, waarin wat zout is opgelost. Opzegtermijn. Welke opzegtermijn is er voor huishoudelijk personeel, voor 2 a 3 dagen per week, leeftijd 15 jaar, na een diensttijd van bijna een jaar?vr aagt H. Antwoord: Als er bij de indiensttre ding niet anders is overeengekomen is de opzegtermijn één betalingster mijn. Wordit de huishoudelijke hulp <kis per week betaald., dan is de op zegtermijn een week, wordit zij per maand betaald, dan is de opzegter mijn een maand. Doktersassistenten. Hoeveel kan een doktereassistent verdienen. En is er een behoorlijke viraag naar? vraagt L. P. Antwoord: Er is momenteel een of ficieuze loonschaal voor doktersassis tenten, ontworpen door hun vereni ging. Deze dateert van februari 1961 en zal vernieuwd worden, maar stelt nu nog het beginsalaris op 250 per maand met een jaarlijkse opslag van 15.- tot 20.-. Er is een redelijke vraag naar doktersassistenten. Voor verdere inlichtingen wende u zich tot het MIPA, p.a. mr. H. A. Daen- diels, Johan Verhulststraat 128 te Am sterdam of tot het ASOP, Lutmar- straat 13-15, eveneens te Amsterdam. Beide instanties hebben erkende op leidingen. Scooter uit Zwitserland. Hoe moet men handelen als men een tweede hands scooter uit Zwitserland koopt? vraagt M. v. d. J. Antwoord: U moet met de scooter en de eigenaar ervan naar het doua nekantoor Oude Hoogstraat 24 te Am sterdam. U krijgt daar formulier Dou ane 33 in te vullen. Vervolgens moet u 22% van de overeengekomen koop prijs aan invoerrechten en 18% van de koopprijs plus invoerrechten aan omzetbelasting betalen. In totaal bent u pl.m. 45% van de kooprijs kwijt aan de douane en de belasting. Staat u met de verkoper in een familie verhouding, dan zal de douane, om onderlinge laag-bedongen prijzen te gen te gaan, de scooter zelf taxeren. Is het voertuig eenmaal uw eigen dom dan moet u naar de Rijksdienst voor het Wegverkeer, Maliebaan 55 te Utrecht voor een nieuw kenteken. Schrijfster en dichter. Gaarne ont vang ik gegevens van Kathinka La- noy, een schrijfster en Richard Mui- ne, een Vlaamse dichter. Aldus E. B. Antwoord: Voor gegevens over Ka- thainka Lanoy, kunt u zich wenden tot Uitgeverij Bnina, Brigittenstraat te Utrecht en voor inlichtingen over Richard Muine tot de uitgeverijen Manteau of Nijgh en van Ditmar, bei de te Den Haag. Begonia. Kunt u mij zeggen hoe het komt dat het blad van deze plant er steeds afvalt? Ik heb hem als stekje gehad, maar als er een paar bladeren aanzitten, valt er ook steeds een af, wat ik erg jammer vind, al dus T. S. Antwoord: Begonia's, waarvan uw exemplaar er een is, reageren zeer sterk op ongunstige invloeden en la ten dan hun blad vallen, b,v. bij te droog of te nat houden, te weinig voedsel, op die tocht staan enz., enz. Daar we op toegezonden bladeren meeldauwplekken constateerden, ma ken we er uit op, dat u de plant te nat houdt. In dit geval dus minder gieten. Verder moet u aan de hand van de genoemde invloeden, hierbo ven aangegeven, maar nagaan, wat er verder aan de behandeling man keert. Moet de plant verpot worden, geef dan een mengsel van 1 deel bladaar- de, 1 deel turfmolm en wat scherp zand. Na hergroei geregeld meer gie ten en eens in de 14 dagen bijmes ten. Is de plant erg kaal geworden, dan kunt u deze ook terugsnyden, waardoor u weer een meer gevulde plant zult krijgen. Niet over het blad sproeien om meeldauw te voorkomen, waar deze planten erg gevoelig voor zijn. HILLEGOM Geboren: z.v. P. J. van der Zwet en M. A. E. Vermeulen; z.v. J. N. J. Waaldorp en J. P. Holleman; z.v. H. W. Piket en T. V. M. Beerkens. Ondertrouwd: A. van Dreunen en W. H. Ruigrok;! W. E. U. Peters en I. Cardol; W. J. Sprengers en M. L. van Leur. Getrouwd: D. Evelens en C. W. Seysener; N. W. J. Vink en A. H. M. de Groot. Overleden: A. Hermans, wed. van A. Ruigrok, vr. 85 jr.; P. J. van de Maden, wed. van L. van der Lubbe, vr. 82 jaar.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5