DE SISSENDE SAMPAM! VADER.... 60 JAAR GETROUWD IN LEIDEN Vijfdaagse schoolweek van Leidse Lagere- en Kleuterscholen Scheepsberichten MAANDAG 15 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA l Niet minder dan 60 jaar getrouwd was vandaag het echtpaar Petrus de Meij, geboren te Leiden 24-2-1879 en Johanna Suzanna Brakel, geb. te Leiden 24-2-1881. Het echtpaar heeft in zijn huis aan de v. d. Waalstraat 15 het feest van harte gevierd, want de gezondheid van beiden laat nog niet veel te wensen over. Twee zoons en een dochter waren er om de feestvreugde te verhogen. De heer en mevr. De Mey hebben voorts vijf kleinkinderen en tien achterkleinkinderen. De bruidegom is gedurende vijftig jaar werkzaam geweest bij de firma Schudel (Condor) aan de Pa pengracht 2 te Leiden. Vanmorgen werd bijgaande foto gemaakt. Leerlingen Don Bosco- school namen afscheid Xo.li voor de kleinen de eerste dag op de grote school een beleve nis is, zo is ook de laatste dag na aes Jaar voor de jongens en meisjes •en „mijlpaal". Het is dan ook be grijpelijk, dat zij op zo'n dag nog •ven terugzien op de afgelopen ja ren in een afscheidsavondje. In restaurant Van der Heyden nam gisteravond de zesde klas van de Don Boscoschool te Leiden af scheid van de school. Bij de aanvang gaf de heer N. J. Witteman zijn jon gens en meisjes nog enige wijze les sen mee voor hun verdere leven. In een vlot tempo werd het pro gramma dat uit vele korte sketches en muziekstukjes bestond, in een bonte rij afgewerkt. Bijzonder aar dig was wel het „Katootje". Sommi gen bleken volleerde artiesten, zo als het zangduo Dick Leugerink en Cor de Jong door Dick zelf begeleid met de guitaar. Het klassieke genre kwam goed tot zijn reoht bij Carl Westerman in de Polonaise van Cho pin, terwijl ook Hanneke Lagerberg met Alpenherder van Oswald de piano goed beheerste. Vanzelfsprekend werd alle leer krachten dank gébracht met een presentje, de heer Witteman zelf werd verrast met een belichtings meter. Het slotwoord werd gesproken door de heer Witteman, waarbij hij mededeelde, dat 13 leerlingen het middelbaar onderwijs gingen vol gen, 11 de ULO, 9 de technische school, 1 de landbouwschool en ten slotte 2 de VGLO. Sportontmoeting Land- en tuinbouw- jongeren te Heemstede De Land- en Tuinbouwjongeren in de bisdommen Haarlem en Rotter dam hielden gisteren te Heemstede een sportontmoeting, waarvan wij de uitslagen hieronder laten volgen. Een volledig verslag van de ontmoe ting zullen wij in ons blad van mor gen opnemen. Algemeen klassement: 1. district Leiden 84 pnt. Estafette: 4x100 meter dames: 1. district Leiden 57.8 sec.; 2. A P fl PERFECT L ALVJ AUTOMATISCH SPIEGELGLADDE STALEN ZOOL VEDERLICHT district Amstelland; 3. district Delft; heren: 1. district Leiden 48.3 sec.; 2. district Purmerend; 3. district Am stelland. Volleybal: dames: 1. distr. Midden Zuid-holland; 2. district gei den; heren: 1. district Wieringermeer 2. district Leiden. Touwtrekken (he ren): 1. district Leiden; 2. district Amstelland. Individuele prestaties: 1500 meter hardlopen heren: 1. T. Warmerdam, Leiden 4.38.0; 2. A. van Leeuwen, Gouda-Rijnland 4.45.9. Verspringen dames: 1. Lineke Mourits, Gouda- Rijnland 4.49 m.; 2. Ida van Lange, Purmerend 4.47 m.; heren: D. Borst Leiden 5.80 m.: 2. T. Warmerdam, Leiden 5.36 m. 100 meter hardlopen: dames: 1. Johny Berkhout, Alkmaar 14.- sec.; 2. W. Verlaan, Leiden 14.3 sec.; heren: 1. D. Borst, Leiden 11.3 sec.; 2. C. Bijvoet, Purmerend 11.5 sec. 200 meter hardlopen dames: 1. Wil Kraan, Leiden 27.6 sec.; 2. Li neke Mourits, Gouda-Rijnland 30.- sec. LEIDSCHENDAM KARTODROME GEOPEND. Zaterdag heeft Leidschendam weer een primeur beleefd, door de ope ning van Nederlands grootste en mooiste Skelterbaan. Burgemeester Banning heeft de kacrtodirome zater dagmiddag met 'n geestige toespraak geopend. Spr. hoopte, dat de uitbun dige lawaaimakers met hun brom fietsen veelvuldig van de baan ge bruik zullen maken opdat de straten van Leidscihendam van hun abnor maal lawaai verlost zullen zijn. De heer Ed. H. Swart dankte de burgemeester voor zijn openings woord en voegde er aan toe dat de baan nu wel met het woord was ge opend maar nog niet met de daad. Hij nodigde de burgemeester uit een solo-rit per kart over de baan te ma ken. In een rode overall gestoken heeft de burgemeester aan dit ver zoek voldaan maar daar de kart her haalde malen haperde viel deze ope ningerace grotendeels „in het water". Hierna kregen de vertegenwoor digers van de pers eveneens de gele genheid een rit per kart te maken, maar wegens de stromende regen werd hiervan slechts een matig ge bruik gemaakt. Het kartcircuit heeft een superas- phalt wegdek met een lengte van 640 meter waarvan een recht stuk van 100 meter. Zondag zijn op de nieuwe baan openingsraces gehouden. Meer dan 4000 betalende bezoekers waren op gekomen om zich van de kartsport op de hoogte te stellen en begunstigd door prachtig zonnig weer hebben zij van de prestaties van de rijders genoten. WASSENAAR PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING VOOR JUBILERENDE KOSTER Gisteren heeft de heer P. C. Kor- tekaas, koster van de St. Willibror- duskerk te Wassenaar, zijn zilveren jubileum gevierd, precies op de dag waarop hij een kwart eeuw geleden (Advertentie) door wijlen pastoor Tholenaar in de ze functie werd benoemd, als 26-ja rige jongeman. Nadat de jubilaris gisteren - op uit drukkelijk eigen verzoek - in de eer ste drie stille H.H. Missen gewoon zijn werk had gedaan werd om 10 uur een solemnele hoogmis ter ge legenheid van zijn jubileum opgedra gen door pastoor H. A. A. Rouw met assistentie van kapelaan J. W. v. d. Burg en van rector A. de Greef. Ka pelaan v. d. Burg is een van de 13 kapelaans, die koster Kortekaas in de loop der jaren heeft meegemaakt, rector de Greef was aangezocht als representant van de vroegere mis dienaars van de parochie, die tot het priesterschap weiden geroepen. Voor het begin van de H. Mis maakte pas toor H. A. A. Rouw bekend, dat Paus Johannes XXIII z.g. de heer P. C. Kortekaas heeft toegekend het gou den erekruis „Bene Merenti". De pas toor speldde de koster het fraaie gou den erekruis op. Onder de H. Mis werd een predi katie gehouden door kapelaan v. d. Burg. Na de H. Mis waren de koster en zijn gezin in het Verenigingsge bouw de gasten van het Kerkbestuur, dat de jubilaris verrastte met een fraai cadeau: een Lourdes-reis. De misdienaars droegen hun bijdragen voor deze Lourdesreis aan in de vorm van enkele zakken vol klein geld, wetend, dat de koster gewend is veel klein geld in snel tempo te tellen! In de middaguren werd een recep tie gehouden in het Verenigingsge bouw en vele parochianen en verte genwoordigers van parochiële vereni gingen maakten van de gelegenheid gebruik de koster en zijn echtgenote en kinderen geluk te wensen. Ver scheidene van deze gelukwensen gin gen vergezeld van geschenken. Hongaar bekende aanranding - De Wassenaarse politie heeft vrijdag j.l. 30-jarige Hongaar J. S. wonende in Den Haag voor de Officier van Justitie geleid, die bekend heeft op zaterdag 6 juli in de duinen tussen Wassenaar en Meijendell een vrouw te hebben aangerand. Een 39-jarige ongehuwde vrouw uit Den Haag fietste op die dag s' middags onge veer kwart voor 6 over het fietspad tussen de Wassenaarse Slag en Meij endell. Een haar achteroprijdende bromfietser - brommen is op #het fietspad verboden - hield haar staan de randde haar aan en verdween daarna op zijn brommer. De vrouw deed aangifte bij de Wassenaarse recherche en wees in de fotocollectie van de Haagse zedenpolitie de dader aan. De man - de Hongaar - werd gearresteerd. Ook bij confrontatie met zijn slachtoffer herkende zij hem. De man werd ingesloten, ont kende aanvankelijk maar gaf na en kele dagen de feiten toe. De brom fiets had hij in Den Haag gestolen Hij is ingesloten in het Huis van Be waring. VOORHOUT Raadsagenda Op de op 19 juli a.s. 's avonds te 8 uur te houden raadsvergadering, komt aan de or de: voorstel om de sportterreinen voor de periode van 1 sept. 1963 tot 1 sept. 1964 aan de RKSV Foreholte te verhuren: voorstel om de boerde rij met bijgebouwen Dinsdagse We tering 72 alhier aan M. C. Lange- veld in gebruik te geven tegen een MEI TOT EN MET SEPTEMBER Deze week al begint voor de lagere en kleuterscholen te Leiden de vijf daagse week met een vrije zaterdag, 't Is de bedoeling, dat dit ook in sep tember het geval zal zijn. Daarna be gint de zaterdagloze periode weer in mei van het volgend jaar Nadat alle hoofden van scholen in Leiden is ge vraagd hoe zij erover dachten, is ge noemd besluit de vrucht geweest van een dezer dagen gehouden vergade ring van hoofden. Op de lagere scho len wordt de tijd ingehaald door een kwartier eerder te beginnen met de lessen of later uit te scheiden. Voor de Kleuterscholen geldt dit niet. Voortaan zal elk jaar, mei tot sep tember, een tijdperk zijn met vrije zaterdag. De middelbare scholen doen aan deze regeling .vijfdaagse schoolweek' niet mee. Eigenaresse ontdekt gestolen kunstwerken De politie in Delft heeft gen meegedeeld dat een inwoonster van Wassenaar, mevr. Van Kan, za terdag op de laatste dag van de oude kunst- en antiekbeurs te Delft bij de politie aangifte heeft gedaan van het feit, dat zij in de stand van de heer J. Wiegersma uit Utrecht twee ver miste miniaturen had gezien, die haar in 1942 door de Duitsers waren ont stolen. De miniaturen zouden een waarde van ongeveer 1000.hebben- De politie ging op onderzoek uit, doch kan aangezien de diefstal is ver jaard niets ondernemen. De heer Wiegersma verklaarde, dat hij de mi niaturen enige weken geleden in Londen voor 50.per stuk had ge kocht. Hij wilde ze voor diezelfde prijs wel aan mevr. Van Kan verko pen, waarmee zij genoegen heeft ge nomen. vergoeding van 1700 per jaar, en de woning Kerk weg 17 te verhuren tegen een huurprijs van 14 per week. Een krediet wordt gevraagd voor de aankoop van een tel-reken- machine, eveneens wordt een kre diet gevraagd van 2500 voor het aanbrengen van een oliestook-in- stallatie in de ambtswoning van de burgemeester. Er wordt een krediet gevraagd voor de aanleg van een riolering langs de Rijnsburgerweg en Leidse vaart. SASSENHEIM Geslaagd Aan 't Bonaventura- lyceum te Leiden slaagde voor het overgangsexamen van de derde naar de vierde klasse Paul Meyer met lof. In een eerder opgenomen bericht werd abusievelijk de toevoeging „met lof" niet vermeld. Ingetreden vakantietijd Voor wie het nog niet wist: de vakantie- tijd is ingetreden, want de t.v. pro gramma's hebben hun ingeblikt ka rakter gekregen. Er was in de af gelopen dagen weinig op het vader landse scherm, dat origineel kon heten of rechtstreeks tot de kijkers kwam. Gelukkig was er zondag veel sport, zodat een grote categorie thuis aan haar trekken kon komen, tot en met de laatste etappe van de Tour de France. In onze sportrubriek kan men er uitvoerig over lezen. We heb ben verder twee bescheiden toneel- spelletjes achter de rug: zondag Matthieu van Eysden in de uitzen ding „Als het gaat om de knikkers" en zaterdag Joop Doderer in de sketch „De donor", een wat flauwe geschiedenis, maar met een grimas- sige rol van Joop. Vrijdag de tweede uitzending van „Houdt u van show?" een uitgekiend programma van de Duitse t.v. Daarbij kon men de Fran se chansonnier Sacha Distel zien en horen, zij het dan met mondjesmaat. Er zijn ook weer een paar politie films gedraaid: zondag met Perry Mason en zaterdag de zoveelste af levering van Scotland Yard. Men ziet: soortgelijke nummers, waarbij men zich kan afvragen, of er dan geen coördinatie van programma's bestaat? Interessant voor een ieder is in elk geval het journaal en het nieuws, dat nu en dan achter het nieuws wordt opgedist. Aanstaande programma's Van avond draait de Italiaanse film „De jas", een staal van tragische humor, Alphard 1 van Quebec naar Rotter dam; Beninkust 13 van Hamburg nr. Antwerpen; Kelletia-t 14 te Ham burg; Kosmatella-t 14 van Curagao naar Trinidad; Medon 13 te Antwer pen; Vivipara-t 13 van Suez nr. Ban dar Mashur; Alca 14 van Guifport naar Freeport; Ca9amance 14 van Lyndiane naar Dakar; Kopionella-t 15 te Baltimore verw.; AJhena p 15 Ouessant naar Antwerpen; Bengkalis 14 v. Zamboanga naar Manilla; Eem- haven 15 van Aden naar Port Sudan; Kennemerland 13 van Puerto Alegre naar Rio Grande; Maashaven 14 te Duinkerken verw.; Streefkerk 14 te Tnpklp Smeder.. Ilihtblde J Tuur.ewiif/Psfftknoei tuinde in kin- trip donf-Km en ent leven me me/ftelen/ p p|r -motten wem! C/-> PERFECT L ACU AUTOMATISCH HANDIGE OPEN GREEP VEDERLICHT (Advertentie) dat we destijds al, toen de film uit kwam, hebben ondergaan. Lange tijd had de KRO als het ware het monopolie voor circus-uitzendingen. Maar nu komt dinsdag de Avro met het circus Althoff, dat een half jaar geleden in ons land is geweest en waarvan toen een t.v. registratie is gemaakt. Woensdag is de KRO weer eens in Treslong te Hillegom met een Piste-programma en daarpa zijn er twee vervolgen: de zomerwed strijd en de Duitse film „Wie een maal uit het schaftje eet". Donder dag vervolgt de VPRO haar toneel serie met stukken van Kaj Munk. Deze keer zijn het twee eenacters met prominente sprekers en gevolgd door een gespreksgroep. Aetherklanken DINSDAG 16 JULI 1963 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24 00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture.., radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de jeugd. 10.15 Klass. gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Amus. muz. gr. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Fragmenten uit de musical Bells are ringing gr. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws. 13.15 Platen- nws. 13.30 Lichte ork.muz. en sol. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Gram. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Klass. ork.werken gr. 15.20 Lichte gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Lichte gram. 17.45 Beursber. 17.50 Regeringsuitz.: Culturele ontwikkelingen in Surina me en de Nederlandse Antillen, door drs. M. D. Thijs. 18.00 Licht instrum. kwartet en zangsol. 18.20 Country and Western Express gr. 18.50 Van klanten en wanten weten, vragen- beantwoording. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.00 Cantemus Domino: beschouwing over Gregori aanse gezangen. 20.20 Holland Festi val 1963: Residentie-ork. en sol.: Mod. en klass. muz. 21.10 De invloe den van klimaat en weer op de ge zonde en zieke mens, lezing. 21.25 Promenade-ork. en zangsol.: opera- muz. 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Koorzang: Ierse volkslie deren opn. 23.20 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 De groenteman. 9.05 Klass. pianoconcert gr. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Lichte gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 12.00 Licht instrum. kwintet. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Meded. ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Dans- ork. en zangsol. 13.00 Nws. 13.15 Me ded., event, act. of gram. 13.25 Beurs ber. 13.30 Licht ork. 14.00 Strijk kwartet: klass. en mod. muz. 14.40 Verzoekprogr. voor de kinderen. 15.00 Cello en piano: klass. en mod. muz. 15.30 Ik en hij, klankbeeld over sta tussymbolen in een bedrijf. 16.15 Mu- setteork. gr. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Eventueel act. 18.20 Me- tropole ork. 19.00 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs. 19.05 Licht instrum. trio. 19.20 Paul Vlaan deren en het Margo-mysterie, hoor spel. 20.00 Nws. 20.05 Operaconcert gr. 21.00 Discolaria. 21.40 Waarom zijn er eigenlijk oorlogen?, lezing. 22.00 Kamerensemble: klass. en mod. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act., beursber. en meded. 23.00 Klass. gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 19.30 Toeristica. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Circusprogr. 21.45 In Avro's Televizier. 22.00 Ca- roussel: walsmelodieën. NTS: 22.30- 22.35 Journaal. DOOR L. VAN HILLEN ,Nou giraag." Hij stapte de verlich te kamer in, zakte met een kreun van wellust in zijn eigen makkelijke stoel. Eigenlijk was hij toch wel blij, dat Gon opgebleven was. Even zitten, éven maar, éven lekker niets doen. Hij kende ze wel, de mensen die vonden dat hij maar een best leven tje had. Alitijd meneer, meestal op reis, eerste klas reizen, Lekker eten in hotels. Ze hadden er geen idee van, hoe doodmoe je kon zijn na zo'n dag, omdat het werk nooit eens een eind had, omdat na de oplossing van het ene probleem meteen tien andere wachtten. Hij kon jaloers zijn op die mensen die, wanneer ze zich niet lek ker voelden, zioh zonder meer ziek konden melden, „in de ziektewet lie pen" (hü grinnikte om de karakte ristieke uiting) en heerlijk konden uitzieken, wetend dat het loon door ging en het werk ookdat was de zorg van de baas. Maar eigen baas, bedacht Gerard, betekende eigen knecht en geen knecht had ooit een zwaarder taak. Wanneer je er de kantjes niet af wilde lopen, wanneer je wilde staan voor je werk, wan neer je goed geïnformeerd wilde zijn, je vingers op de pols houden, dan had je nooit rust. En zelfs de zondag ge bruikte hij vaak om datgene te doen waaraan hij in de week nooit toe kwam. Uit de keuken kwam Gon in haar stemmige donerrode jurk, twee dam pende koffiekoppen op een blaadje wat droge biskwie op een blaadje zijn enige snoeperij, want hij moest om zijn „lijn" gaan denken, hij werd te dik. Behaaglijk dronk hij zijn kop kof fie, keek door de wasem heèn naar zijn vrouw, Gon zag er voor haar jaren toch werkelijk nog goed uit. Ze moest een beetje vrolijker kijken, maar nou ja, als je een hele avond alleen zat, zakten je mondhoeken tenslotte vanzelf omlaag. „Er is gebeld", berichtte ze. „Uit Sneek. Of je daar wou komen spre ken. Jubileum van de afdeling. Maan dag over veertien dagen". Hij greep al in z'n binnenzak, bla derde in z'n agenda. „Nou ja", zucht te hij, „nu had ik gehoopt die maan dag eens een beetje makkelijke dag te hebben, 'ns vroeg thuis te zijn, en dan zit ik daar in Sneek, kom waar schijnlijk die avond niet meer weg... of 't wordt nachtwerk. „Nou schrijf dan dat je niet kunt". „Ja maar. ik heb zelf die afde ling weer op poten geholpen, ik ken al die lui. „Nou dan ga je wél", zei ze kort af. „Ja zie je- jij hebt nou ook nooit 'ns een beetje begrip. je gaat niet of je gaat wel, anders weet je niet. Ik ben toch ook m'n eigen baas niet,.M „Als je avond ergens anders spre ken moest, kon je toch ook niet?" „Da's wat anders". „Ja, dat is belangrijker. Alles is belangrijker dan 'ns één avond vroeg thuis te zijn. Alles gaat voor, alles kan, wat altijd moet wijken is je huis, je gezin en ik." „Had dan een andere vent ge trouwd", zei hij ruwdriftig, kwaad omdat hij wist hoe onbillijk en kwet send dit verwijt was. „Ik heb een andere vent getrouwd", kaatste Gon onmiddellijk terug. „Als ik vooruit had geweten dat ik als een halve weduwe 't leven moest..." „En zeelui dan? En andere lui die altijd weg zijn?" „Heb ik niet mee te maken. Moe ten die vrouwen weten. Ik heb geen zeeman getrouwd. En ik snap best dat jouw werk ontzaglijk veel van je eist. Maar jij jij bent met je werk getrouwd. Als je maar één ding goed snapt, Gé je bent over al en altijd te vervangen. In Sneek kunnen ze wel een andere spreker krijgen, bij de Bond benoemen ze in jouw plaats zó een nieuw hoofdbe stuurslid, in al je baantjes wordt voorzien. Alleen als man en vader ben je niet te vervangen. Dat is jouw directe verantwoordelijkheid, dia draag jij alleen, dio kun je aan geen ander overdoen. En die verant woordelijkheid heb je zelf, vrijwil lig, op je genomen. Wanneer nu al les kan en alles moet kunnen, en je taak in 't gezin komt helemaal ach teraan, dan zet je het belangrijkste achteraan. Heb je daarover wel eens gedacht?" Hij zuchtte opnieuw, streek ver moeid met de hand over de ogen. „Nou heb ik de hele avond in het gezwam gezeten", begon hij. en nou krijg je mijn ge zwam nog, wil je zeggen". Haar stem was scherp. „Nee, nou moet je niet zó begin nen", pleitte hij moe. „Je hebt niet helemaal ongelijk, Gon, maar ik kan er op 't ogenblik zo weinig aan ver anderen. Het lijkt wel of het leven steeds drukker wordt. En nu met die PBO. al die nieuwe organen, produktsohappen, bedrijfsschapen en allerlei andere schappen. En overal zitten de organisaties in. Den Haag is zowat m'n tweede vader- stand. En dan die propaganda-acties, al die spreekbeurten „Goed", stemde ze toe, „we pra ten er vanavond niet meer over. Ik heb trouwens wal wat anders om met je over te praten." Hij keek naar haar gezicht. „Beer?" vorste hij, een frons in z'n voorhoofd. „Ja, Berend." „Dacht ik wel. Die jongen bezorgt me grijze haren". ,Als je je wat meer met hem be moeien zou, had je misschien minder grijze haren. Ik weet het wel, de jon gen is niet wat je van hem ver wachtte. Kan hij niets aan doen." Gerard Bakker omklemde nerveus de armleuning van zijn stoel. Zie je wel, dat had je altijd. Gon nog op.... inplaats van even rustig zitten, éven de kranten doorkijken, éven des noods bij een schemerlamp zitten sta ren, je gedachten ordenen, je be palen bij de werkzaameden die mor gen wachtten, moest rij wéér aan de problemen gaan zitten. „Gaat hij nog altijd met die meid, die Ankie?" „Die meid. 't is in haar soort heus geen kwaad kind". ,,'t Soort staat me niet aan". Ze wou zeggen: „Vergeet je eigen afkomst niet", maar ze hield zich in. „We moeten eens rustig praten. Gé". Ze vouwde haar handen in haar schoot. Ook haar gezicht stond moe, zag hij opeens. „Het gaat over Beer en die Ankie. Ze willen trou wen".

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2