Diploma-uitreiking aan de Middelb. Handelsavondschool „St. Pieter" Mar van Beukering maakt voor Golfbrekers zeven doelpunten Vergadering Leidse Korfbalbond MEDISCHE DIENSTEN SET'S 7—"aatP2, KS Nederland start met zege op Frankrijk Tienkamp begonnen ZATERDAG 13 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 che, Leidien; Ria Daileman, Rijp we- WATERPOLO tering; Janmie van Evert, Leiden; Carla v. d, Geest, Oud Ade; Wim v. d. Geest, Oud Ade; Francis v. d. Helm, Zoeterwoude; Paula v. d. Hulst, Zoeterwoude; Rob van Hummel, Lei- den; Rep de Keijzer, Hazerswoude- Traditiegetrouw komen docenten mens, in wie hij m«t name de nauw- Rijndijk; Elide Klein, Roelofaronds- en leerlingen van de RK JYLiddelbare gezetheid en stiptheid waarmee hij veen. Annie de Klerk, Oud Ade; Le- (Van onze waterpolomede werker) Handelsavondschool St. Pieter" aan zijn taak volbracht, bewonderde. Aan ny yan KJink, Zoeterwoude- Leo het eind van het schooljaar bijeen de heer Bruschke werd een verre- Koer Koelofarer.detvrer.- Corrié v d voor de enigszins plechtige uitreiking kijker aangeboden. Krogt, Zoeterwoude: Anneke van van de behaalde diploma's. Zo ook In zijn dankwoord bracht de heer LeeUWen Voorschoten- Petra van gisteravond. Even voor half acht Bruschke hulde aan zijn echtgenote, [.eouwen' Leiderdorp- Wilfried Loo- besteeg de directeur van de schooi die het mogelijk maakte gewoonlijk yeatei„ jijden- Harri'e van der Maat pater drs, P. Gilde o.s.c. het spreek- met een goed humeur de school te Ans va'n Maat Voortlout: gestoelte. Hij heette de deken, de heer bereiken. Nico van der Meel, Leiden: Ineke v. d. B. J. de Jong, als vertegenwoordiger De heer B. J. de Jong.sprak namens Zoeterwoude: Diny Schuur, van de Mij. van Handel en Nijver- de Maatschappij van Handel en Nij- zoeterwoude; Arthur Stiefelhagen. heid departement Leiden, het bestuur verheid en reikte met een toepasse- Leiden- Bans van veldhuizen Lei- van de school gecommitteerden en lijk woord de erepenning van de den; Greet Versteegen, Zoeterwoude; docenten hartelijk welkom. maatschappij uit aan Wim de Geest, Janny Vink, Leimuiden; Anneke v. d Pater Gilde bedankte de heren ge- die in moeilijke omstandigheden het Zwet, Roelofarendsveen. committeerden, die ondanks hun diploma heeft weten te behalen. Na Geslaagd 5-jarig diploma: Pauline drukke werkkring veel van hun tijd het officiële gedeelte van de avond Ahsmann, Leiden; Aad v.' d. Bos hebben opgeofferd om bij de examens werden de stoelen opzij geschoven Voorschoten- Harrie Edelaar Wasse- aanwezig te kunnen zijn. Spreker zag om ook op lichtvoetige wijze de naar met Q. j Groenendijk,' Leiden; hierin een bewijs van waardering vreugde rond het behalen van de di- San Hartwijk. Leiden; Dick de Jong, voor het werk, dat door de school ploma s te vieren. Leiden; Toon Juffermans, Leiden; verzet wordt. Tot die leerlingen, die Vervolgens reikte deken Haring Carrie van Kempen, Voorschoten- de school gaan verlaten, zei pater aan de navolgende leerlingen de di- Rin v d Meer Rijnsaterwoude met Gilde, dat hij hoopte dat zij een ple- ploma's uit: lof; Hanna v Niekerk, Leiden,' met zierige herinnering aan de school zul- Geslaagd 3-jarig diploma: Hannie lof; Leonore van Niekerk, Leiden; len meenemen. Bisschop, Leiden; Kees de Boer, Ha- Theo Schmidit, Leiden; Bouke Velt- Na de diploma-uitreiking was het zerswoude-Groenendijk; Corrie Brus- man, Zoetermeer. woord wederom aan pater Gilde, want onddnks dit feestelijk samenzijn was er sprake van een tikkeltje wee moed. De heer J. Bruschke n.l. heeft onlangs de pensioengerechtigde leef tijd bereikt en zal, na 46 jaar aan het onderwijs verbonden te zijn ge weest, de school gaan verlaten. In de In de bovenzaal van café-restaurant een met weinig hoogtepunten en pro- 4 ,01d Dutch" heeft de Leidse Korfbal- paganda-aktiviteiten. De meest ver- 6 jaar dat spreker met de 'heer bond gisteravond zijn 21ste en zeer heugende gebeurtenis was wel de Bruschke heeft samengewerkt heeft 8»ed bezochte algemene jaarverga- totstandkoming en de groei van een hij hem leren kennen als een prettig derme gehouden, die weer een bij. specifieke zaterdagafdeling, die door zonder prettig verloop had. de medewerking vam de haenn deel- Na een hartelijk woord van welkom nemende zondagclubs voor het eerst in het bijzonder gericht tot de ere- in de geschiedenis vain de LKB suc- voorzitter van de LKB, de heer D. cesvol van start ging. Ook op het Vijlbrief, wijdde de voorzitter, drs. feit, dat voor het eerst een pupillen- J. M. Roosenschoon, allereerst ge- competitie kon worden gecreëerd voelvolle woorden aan de nagedach- voor een zestal min of meer geoefen- Aan de Avondnijverheidsschool van tenis van de heer q yy Horree in de ploegen legde spreker gaarne nog het Kon. Gen. M.S.G. hebben het ieven erelid van de LKB en ere- eens de bijzondere nadruk einddiploma behaald: voorzitter van „Fluks". Nadat de notulen van de vorige 5-jarige cursus afdeling Werktuig- vergadering onder dankzegging voor bouwkunde: H. v. Amerongen, Nij- In zijn korte jaarrede wees hij on- de notulist onveranderd waren goed- kerk; J. Anema, Amstelveen; L. van der meer op het feit, dat het afge- gekeurd memoreerde de voorzitter As; A. F. Beekman; D. J. v.d. Berg; lopen hondsjaar zich kenmerkte als met een enkel woord het verloop EXAMENS MATHESIS TE LEIDEN J. v.d. Berg, Zoeterwoude; C. N. M. Beugelsdijk; J. Bonnet; J. H. v.d. Born, Alphen; A W. Bosch, Haarlem; A. Bouman, Sassenheim; P. S. Cupi dó, IJmuiden; J. H. Deegenaars, Pijn- acker; M. J. N. Dofferhof, Oegstgeest; N. van Duyvenbode. Katwijk; E. A. van de afgelopen LKB-competitie met vermelding van de kampioens twaalftallen, die de hierbij behoren de prijzen (medailles) in ontvangst hadden mogen nemen. Het waren: afd. senioren: le kl.: Vicus Orientis 5; 2e kl. A: De Algemene 4; 2e kl. B Feenstra, Den Haag; H. Ginjaar; A. j (zaterdagafdeling): Danaiden 4; afd. Groeneweg; E. J. Groenewegen; F. Lj6llietl 671 l/DIgei/lflg junioren A: Fluks A; junioren B: F. M. de He ij te Alphen aan den Fluks C; afdeling-adspiranten: le kl. Rijn; R. J. M. van Hoeven, Ledi- Leiden In het komende week- De Algmene A; 2e kl.: Fluks B; 3e schendam; J. C. J. Hoogkamer, Was- einde nemen de volgende artsen kl: Noorderkwartier A; 4e kl.: Zui- senaar; W. H. P. v. Iperen; J. Kesse- waai-: Meel, Thorbeckestraat 5, tei. derkwarliier C; afdeling pupillen: boom; L. J. van Klink; F. J. M. Koek; 22522; Van Gent, Plantage 14, tel. Zuiderkwartier a. L. H. M. M. Kortekaas; A. Laterveer; 22538; De Bruyne, Hoge Rijndijk 19, Uit het hierna volgende jaarverslag M. Leijnse, Amsterdam; C. C. v.d. tel. 26866; De Jong, Hoge Rijndijk 15, van de sekretaris, de heer A. van Linden, Lisse; L. M. Links; E. Nagy; tel. 32877; Roodenburg-Vermaat, Bos- der Loo, kwam duidelijk naar voren, A. J. Noordermeer; A. A. v.d. Plas, huizerlaan 8, tel. 26655. Tandarts: D. dat het aantal leden een verheugen- Katwijk, J. v.d. Plas, Katwijk; W.SJ. Ph. U. van Wickevoort-Crommelin, de groei onderging en thans, inclu- Pontvuijst, Hoogkarspel; J. P. Rol, Rijnsburgerweg 7, tel. 50468. Apo- sief 68 pupillen, 1380 bedraagt (v.j. Voorschoten met lof; A. J. v. Rooijen; theek: Herdingh Blanken, Hoge- 1294). Een goede ledenvooruitgang M. Schook, Den Haag; P. A. M. woerd 171, tel. 20502 (Ook voor Lei- boekten de verenigingen „De Alge- Schoonderwoud. Hazerswoude; L. W. derdorp). mene", KNS, Noorderkwartier en' Slotboom, Den Haag met lof; J. J. M. Alkemade en Leimuiden Dkt. Zuiderkwartier, welke laatste ver- Steenbergen met lof; J. v. Strater; A. Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp- eniging de vooruitgang voornamelijk Verboon, Voorschoten; W. C. J. Ver- wetering, tel. 01712-202 en dkt. Van te danken heeft aan de opheffing van sluys, Warmond; G. v.d. Voet; A. v.d. Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete- de vereniging „Morskwartier" in de Waals; R. Wiggers, Amersfoort; C. A.ring, tel. 01713-217. loop van het boekjaar, v. Wilgen, Alphen; N. L. Willem- Alphen aan den Rijn Dkt. L. v. sen, Rijpwetering. Afgewezen: 20. d. Berg, ten huize van dkt. A. J. Ledenverlies Diploma 5-jarige cursus afdeling Zwartendijk, Stationsstraat 5, telef. Bouwkunde: P. E. Altorf, Noordwijk; 2472; Apotheek Somberg, Wilhelmi- Niet zonder verontrusting vermeldde B. J. v.d. Berg, Noordwijk; M. Berg, nalaan 67, tel. 3500; zuster Juffer- het verslag nog het vrij grote leden- Sassenheim; W. C. D. Blansjaar; A. mans, Brittenruststraat 30II, telef. verlies van „Vicus Orientis" en VU- J. J. Blom, Sassenheim; W. J. Bon, 3540. tesse '59 (Voorschoten), welke laait- Lisse; H. C. M. Duivenvoorden te Bodegraven Dkt. E. Bol, tel. 2113 ste vereniging in de zaterdagafdeling Oegstgeest; J. J. van Duuren; G. en Zr. Faber, Irenestraat 8, tel. 2599. uitkomt. Tegenover de opheffing van van Duyn, Katwijk; N. J. v. Bgmond, Boskoop Dkt. De Wilde, tel. „Morskwartier" stond het voor de Hazerswoude; A. A. Harkes, Hazers- 2740. Wijkverpl. zr. Beks, tel. 2141. eerste maal aan de LKB-competitie woude: J v. Hemert, Kouderkerk; Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, deelnemen van de Rijnsbürgse ver- W Kramer. S. C Mulder, Boderga- Stationsweg 74, tel. 5771. Wykverpl. eniging „Madjoe", waardoor de LKB ven; J. Ouwehand, Katwijk; J. D. Zr. E. Snellenberg, M. Trompstraat elf aangesloten verenigingen bleef v.d. Reijden; A. F. M. v. Rooden, 29, tel. 6316. Voor tandarts zie Noord- t^en met in totaal 83 twaalftallen Hillegom; G. Schouten; H. W. Steen- wijkerhout. (W Oi g pupillen-twaalftallen), bergen; J. Taverne; A. P. van Vel- Katwijk a. d. Rijn Dkt. C. J. «pen aanzien van het scheidsrech- zen, Leimuiden; C. Volker, Katwijk; Hagen, tel. 3222. Apotheek: Prinses- terswezen en het cursuswerk kon het W. C. A. Wijnands, Noordwijkerhout; sestraat^3, tel. 2755. verslag weer een optimistisch geluid C. A. J. Zevenhoven, Zoeterwoude; Katwijk a. Zee Dkt. P. A. Vis- iaten horen. Zo organiseerde de T. Zijlstra, Oegstgeest. Afgewezen: 4. ser. tel. 2023. Voor apotheek zie Kat- Scheidsrechtersoommissie weer met Diploma vervolgcursus afd. Bouw- wijk a. d. Rijn. succes een scheidsrechterscuirsus, kunde: J. Ddrkse; B. J. Disseldorp, Koudekerk a. d. Rijn Voor dok- waardoor het aantal gediplomeerde Hoogmade- J. Duynisveld, Voorscho- ter en zuster zie Leiderdorp. Bij on- scheidsrechters weer met 21 toenam ten; J. Heemskerk; G. Huigsloot; J. gevallen aan de Rijndijk tel. 01714- B. Knoop, Wassenaar; L. Poldervaart, 278. Oegstgeest; R. J. Proenen; A. L. M. Langeraar Zle Nieuwveen wezen- seen. Hoogvliet, Kom van Aaiweg 7, Diploma Vervolgcursus afdeling 'e'- 24909, b.g.g. 31297. Elektrotechniek: C. T, M. Cornelissen: tsndai en volgden 16 jeugdleiders(sters) de trainingscursus, die door de jeugd commissie werd georganiseerd. Het financieel overzicht van de penningmeester, de heer L. C. Kette- nis, gaf wederom blijk van een uit stekend financieel beheer, waardoor batig saldo een her reserve- mers in de eerste plaats van hun snelheid hebben, doch in dit bad kan De Leidse Golfbrekers zijn er in daar niets van komen. Het geheel geslaagd hun positie in de kopgroep ontaardde nu in man tegen man-spel, te handhaven. Eergisteravond ont- waardoor OZV er al spoedig in slaag- vingen zij OZV in de Overdekte en de een voorsprong te nemen. Mar v. gisteravond trok men naar Oudewa- Beukering wist beide ploegen op ge- ter. In de thuiswedstrijd zag het er lijke hoogte te brengen, maar ook lange tijd niet al te rooskleurig uit. de voortreffelijk keepende Theo Enkele ogenblikken na de rust ke- Zwartjes kon niet voorkomen, dat de ken onze stadgenoten tegen een 4-1 rust inging met een 2-1 achterstand, achterstand aan, maar Mar van Beu- Na het draaien draaide de ploeg van kering zorgde er met vier doelpun- de Golfbrekers nog steeds op halve ten voor, dat de kansen volledig kracht. Zo werd het 1-4! Nu begon keerden. Mar van Beukerrng echter aan zijn krachttoer. Via 2-4, 3-4, 4-4 zorgde Rommelig spel hij, dat zyn zevental een gerieflijke 5-4 voorsprong kreeg. Hans Dieben Het kleine veld van de Overdekte deed de laatste duit in het zakje, heeft geen ideale afmetingen voor waardoor de eindstand op 6-4 werd de Golfbrekers. Ze moeten het im- bepaald. Opnieuw van Beukering In Oudewater heeft men een veld met dezelfde geringe afmetingen als in de Overdekte. De Golfbrekers wisten nu echter hoe ze het aan moesten pakken en zwommen keer op keer vrij. Toch kwam OZV nog met 1-0 voor te staan. Onze stadge noten gooiden er een schepje boven op en weer was het de snelle Mar van Beukering, die met twee gave doelpunten zijn ploeg aan de wm- hende hand bracht. Na de rust bracht Piet Verburg de score op 1-3 met 'n onverwacht schot. Uit een strafworp doelpuntte OZV, maar de tijd ont brak dat het nog gevaar op zou kun nen leveren. Aanstaande dinsdag en zaterdag komen de laatste loodjes in de wedstrijden tegen de Gouwe 4 en DKD 1. Zeslanden toernooi Het Nederlands waterpolo-team heeft het tweede zeslandentoernooi in Duisburg-Wedau met een goede 42 overwinning op Frankrijk ge opend. De tussenscores waren 00, 10, 31, 01. Een waterpolo-overwin- ning op Frankrijk één der zwakke broeders in deze sport is op zich zelf geen belangrijke pretsatie. Maar het was verheugend, dat deze Ne derlandse ploeg, die door het ont breken van Harry Vriend én Ton Stam op papier ernstig was ver zwakt, dit resultaat met over het algemeen goed spel behaalde. De doelpunten waren van voor treffelijke kwaliteit. Zij vormden alle vier het sluitstuk van goed plaatsspel, dat mogelijk werd ge maakt door vlotte combinaties, waarvan de Amersfoortse routinier Fred van Dorp in samenwerking met Bram Leenards en Wim van Spinge- len, meestal de architect in het cen trum van de donkere watervlakte was. In de verdediging hebben de Nederlanders echter nog wel eens een steek laten vallen en de Fran sen, die door hun Hongaarse trainer Lemhenyi voortdurend op luide wijze tot grotere activiteiten werden aan gespoord, hebben tweemaal zo'n staaltje van nonchalance afgestraft, zodat de 40 voorsprong nog werd gereduceerd tot een 42 eindstand. De doelpunten voor Nederland werden gemaakt door Bultman, Aal- berts (2) en Van der Voet. In de tweede wedstrijd van de openingsavond won België met 32 van Groot-Brittannië. De tussenstan den waren 10, 11, 01 en 10. Voor België scoorden Van den Steen. Oosterlink en Dumont. De Britse doelpunten werden beide door Tan- cock gemaakt. De uitslag van de laatste wed strijd van vrijdagavond was Spanje West-Duitsland 34 (01, 11, 0—1, 21). De stand na de eerste dag is: WATERPOLO Nederland-Hongarije in Alphen a. d. Rijn De Hongaarse waterpoloploeg, die op zondag 21 juli te Brunssum tegen Nederland uitkomtzal nog een twee de wedstrijd in ons land spelen, na melijk op dinsdagavond 23 juli te Alphen aan de Rijn, waarin weder om het Nederlands zevental de te genstandster zal zijn. ATLETIEK Sterkste klubploegen komen naar Leiden (Van onze atletiekmedewerker) Konden wij gisteren reeds melding maken, dat er meer dan 100 ploegen aan de start zullen verschijnen a.s. dinsdagavond op de Leidse Sintel- baan, nader vernemen wij nog, dat op sommige nummers de sterkste clubploegen aan de start zullen ver schijnen. Op de 4x100 m. meisjes-A b.v., zo wel de ploeg van ADA als van Spar ta, welke ploegen de laatste maanden in een fel duel gewikkeld zijn om het Ned. record, welke laatstgenoemde momenteel bezit. Op de 3x1000 m. starten o.m. AAC, Zaanland, Metro (met Steylen en Veldhoven), AAV '36, Holland en Spartaan. Op de 4x100 m. heren: V. en L., AAC, Trekvogels. Bij de dames treden ook de beste ploegen in het strijdperk: Celebes, Atmodes, Hollandia en Bataven o.a. Al met al belooft het een interessante atletiek- avond te worden. uiiuiciv x ïvi Voor tandarts zie Noord C^D^Fasseur; J. P. Homerik; A. J. wijkerhout. Doktersdienst: A. Duy- kapjtaai kon worden toegevoegd. M v'd Kaay J D H. Kranenburg; ™n Twist, tel 3453 a tr 4 ^r„rfln0„_. n n Mah Nieuwkoop Dkt. M. Sanders, A Kwe9tro Wass a C Neu- Beatnxlaan llf Nieuwkoop, tel. 01725 Bestuursverkiezing teboom; T. Vaalburg, Nieuw-Vennep, 01726-2597 J. W. v.d. Wel. Oegstgeest. Afgewe- Nieuwveen Dkt.'A. M. van Do"n- De bestuursverkiezing leverde even- zen: 3. -en tel 01723-101. niin moelijkheden op, daar de perio- Diploma Vervolgcursus afdeling N0prden Dkt. M. Sanders, tel. diek aftredende heren J. M. Roosen- Werktuigbouwkunde: A. Abspoel te Q1725-555 schoon, J. Versloot en J. A. Oorne- Sassenheim; C. P. Bik; H. Crama; J. Noordwijk Dkt. Goudriaan, tel. lissen allen bij acclamatie werden Duivesteijn; E. v.d. Hart; Jw. P. 2333 wit_Gele Kruis: zr. Hooymans, herkozen. v. Hees; J. van Iterson, KouoerKerK, tel 3388 2524 Apotheek Hoofd- Tot leden van diverse comimssies D. J. LambooijC. Leynse, AlP"en; gtraat 59i Noordwijk Zee. werden herbenoemd cq. benoemd: N. v.d. Marei, Wassenaar; J i. Stuk; Noordwijkerhout en De Zilk protestcommissie: D. Vijlbrief, J. Ver- R. L. van Veen, Wassenaar; J. J. Ver- Dkfc c c Wögten) Kerkstraat 28, sloot, J. Cats en de plv. leden A. sluis. Alphen; H. v.d. Wagt met lof, tel 02533. 2285. Tandarts L. Caris, Krol, M. A. Ragut en J. J. Geldhof; Sassenheim; J. van Westbroek. Af- Herenweg 20. Noordwijkerhout, tel. twaalf tal commissie: W. Sommeling, gewezen: geen. 02533-2417. Wijkverpl. Wit-Gele K. Retkce, J. van der Watier, A. Aan de volgende leerlingen van de Kru|g Rugthof 1, tel. 02533-2468. Gressie, J. v.d. Blom en -D. Duive- Uitgebreid Technische School, die het Oegstgeest Dkt. D. Held, Mare- stein; kascommissde: W. Oudshoorn, praktijkaar tot tevredenheid hebben Jaan 36 52255. Wit-Gele Kruis mej. M Krol en G. C. Bilkes en het volbracht is het diploma uitgereikt: zf Van der Kleiji tel 52420, b.g.g. plv. lid C. Paauw. Afd. Elektrotechniek: A. A. Brussen, 33773 Nadat de vergadering akkoord was Voorschoten; R. van Delft, Katwijk; Rijnsburg Zie Katwijk a. d. gegaan met het bestuiursvooirstel tot J. G. M. Faas, Lisse; K. W. Fokke, Rjjn een niéuwe contributieregeling en Leidschendam; P. Guyt; H. K. Holle- Sassenheim Dkt. G. L. van tijdens de rondvraag enkele sugges- mink, Leiderdorp; J. A. H. Kapiteijn, Raajj, j. p. Gouverneurlaan 40, tel. ties inzake de indeling van de a.s. Lisse; H. J. v.d. Laan; H. J. v. Lie- 7777. Wijkverpl. Wit-Gele Kruis: zr. competitie waren gedaan, sloot de nen; A. E. de Man, Den Haag; F.G. Groenestege, Hoofdstraat 82, tel. 7645 voorzitter met een enkel woord de Miggels; J. T. Mojet, Ter Aar; R. On- zr Meijssen, Kerklaan 14a, Voor- jaarvergadering, derwater, Wassenaar; A. A. Parte- hout, tel. 02532-7796. Voor tandarts vliet, Katwijk; D. W. A. v.d. Plas; zie Noordwijkerhout. M. Prins; J. M. Schipper; P. G. Up- Valkenburg Zie Katwyk a. d. SCHAKEN Afd. Werktuigbouwkunde: P. Al- Voorhout Dkt. W. J. Binnema, STUDENTENSCHAAKOLYMPIADE. kemade. Noordwijk; J. J. van Apel- Churchilllaan 11, tel. 02532-7202. doorn- H. H. M. v.d. Berg, Leider- Voorschoten Dkt. W. van Dam, In Budva is vrijdag het emdtoer- dorp- M C. Bergman, Noordwij ker- Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. nooi van de studentenschaakolym- houit'J K Boekhoud; A. R. ten Brink Warmond Zie Voorhout. piade begonnen. Het Nederlandse te Leimuiden; J. P. M. Develing; H. Wassenaar Dkt. J. A. J. Pauli team speelde in de e^ste ronde met G A Evers Hillegom; A. C. de Groot, des, Van Zuylen van Nijeveltstraat 22 gelijk tegen de Verenigde Sta- Bodegraven; W. Kamerling; T. G. J. 42. tel. 4561 en dkt. J. H. Jaarsma, ten. M. van Kan- J L Martens; D. Par- Wittenburgerweg 106, tel. 9676 Bulgarye en Tsjeoho-Slowakije levliet Katwijk- P Siere; N. J. Sira; Apotheek Sideriue, Langstraat 86. namen de leiding, door overwmnin- P Sijpestein, Aiphen; J. W. P. Stav- tel. 2142. gen met 2V.--1V. op resp. Mongo- leu- W J Stak voort; J. Stoeken; A. Woubrugge Zi« Nieuwveen. lie en Hongarije. Het team van Rus- Visser- A G Amersfoort, Bodegra- Zwammerdam Dkt. K. Gill, tel. land kwam met verder dan 1—4 te- vNeor» v,. ft! 726-2527 W ZuM-Bten*. Donderdag 18 juli vindt de jeugd- ontmoeting (atletiek) LeidenOx ford plaats. Tijdens deze wedstrijd zijn er ook enkele vrije nummers te weten: dames: 100 m.„ verspr., discus werpen en 4x60 m. meisjes C; voor de heren: 100, 200 en 1500 m. Inschrij ving dinsdag 16 juli op de sintelbaan. Zeslandenwedstrijd De uitslagen van de zeslandenwed strijd atletiek hedenmorgen bij zonnig weer in aanwezigheid van 1500 toeschouwers begonnen tus sen West-Duitsland, Frankrijk, Ita lië, Zwitserland, België en Nederland die in het Diekmanstadion wordt ge houden, luiden: Tienkamp: 100 meter: Von Moltke (D) 11.4 sec.; Walde (D) 11.4; Hol- dorf (D) 11.2; Heise (D) 11.5; Mon- neret (F) 11.4; Derbise (F) 11.5; Dois- neau (F) 11.6; Viaul (F) 11.8; Sar (I) 11.4; Piccolo (I) 11.9; Antonucci (I) 11.1; Radmondi (I) 11.5; Dutfweiler (Z) 11.6; Kolb (Z) 11.7; Ciceri (Z) 11.7; Buetler (Z) 11.7; Shoufs (B) 11.5; Busson (B) 11.9; Reybroek 12.1; Jungblut (B) 11.5; Kamerbeek (N) 11.5; Van Heek (N) 11.7; Van Lies hout 11.7; Thissen (N) 12.-. 1 Nederland 2. België 3. W.-Duitsl. 4. Spanje 5. Gr. Britt. 6. Frankrijk 110 0 2 110 0 2 110 0 2 10 0 10 10 0 10 10 0 10 4—2 3—2 4—3 3—4 2—3 2—4 TAFELTENNIS Strafmaatregel tegen Frans Schoofs en Aukje Wynia ingetrokken Frans Sdhoofs en Aukje Wynia ko men weer in aanmerking om Neder land te vertegenwoordigen bij inter nationale tafeltenniswedstrijden en toernooien. Samen met bondscoach Bert Onnes waren zij enige tijd ge leden door het hoofdbestuur van de NTTB voorlopig uitgesloten van in ternationaal contact, omdat hun hou ding bij de wereldkampioenschappen in Praag reden tot kritiek had ge geven. Voor Frans Sdhoofs kwam daar nog bij, dat hij evenals Bert Onnes een financiële tegemoetkoming had geëeist voor het spelen tegen het Chinese wereldkampioensteam in Apeldoorn. Tijdens een openhartig gesprek tussen het dagelijks bestuur met Frans Schoofs, waarbij enige bestuursleden van Schoofs' vereni ging Nedlloyd als tussenpersoon dienden, en een onderhoud tussen 't dagelijks bestuur en de heer Wynia en z'n dochter is komen vast te staan, dat het nimmer beider bedoeling is geweest de bond in diskrediet te brengen. Zij hebben echter wel inge zien, dat hun handelwijze bij voor noemde evenementen laakbaar was en het hoofdbestuur aanleiding gaf corrigerend op te treden. Het dage lijks bestuur is ervan overtuigd, dat zij in de boekomst alles achterwege zullen laten, wat tot het nemen van maatregelen aanleiding zou kunnen geven. Daarop heeft het hoofdbe stuur besloten de opgelegde voor lopige strafmaatregel in te trekken. TENNIS JEUGDTUERNOOl DE MUNNIK I Kengen speelde in de halve finale van het meisjes enkelspel I een goe de partij tegen de als eerste geplaat ste M. Wieriks. Eerstgenoemde wist de tweede set op haar naam te bren gen (62), maar in de derde set stond M. Wieriks haar geen enkele game meer af (64 26 60). Bij het jongensenkelspel I versloeg D. Bouman in de derde ronde W. v. d. Bos op overtuigende wijze. In de halve finale zal hij R. Fortanier tegenover zich geplaatst krijgen. In de halve finale van het jongens enkelspel jeugd II versloeg L. San- der in twee korte sets P- Kwestro (6—0 6—3). In het jongens dubbel versloegen Kasten-Bouman in de halve finale Wils-Basters met 75 61. De uitslagen luiden: Jongens enkelspel I: 2e ronde: R. Fortanier-K. Jongsma 62 60; 3e ronde: D. Bouman-W. v. d. Bosch 61 62; R. Fortaniier-B. Doorebos 6—4 6—3. Meisjes enkelspel I: halve finale: M. Wieriks-I. Kengen 64 26 60. Jongens dubbelspel jeugd I: halve finale:' Kasten/Bouman-Wils/Basters 75 61; Sporg/v. de Bosch-Bos/ Haase 60 63. Gemengd dubbelspel I kwartfinale: E. Kengen/Bavelaar-A. van Raalte/ Wils 6—4 6-4. Jongens enkelspel jeugd II: halve finale: L. Sanders-P. Kwestro 60 6—3. Meisjes enkelspel jeugd II: halve finale: G. Doorebos-R. Orabbendam 64 79 63; R. van Rijssel-M. Bragigaar 61 60. Jongens dubbelspel II: halve finale: Briel/Hellema-Berger-Zwolle 61 62; Diamant/DÓorebos-Postma de Gruyter 61 62. Tr oostrondes: Jongens enkelspel jeugd I: 3e ron de: C. Kallenberg-R. Boot 62 62; E. Wils-E. Diamant 61 63; P. Halve finale: P. Jonkheer-E. Wils Jonkheer-N. Wils 63 61. 6_3 6—2. Meisjes enkelspel I: 2e ronde: N. de Roos-A. Bonjer 86 63; halve finale: E. Nijholt-N. de Roos 75 4—6 64; M. Huiskens-E. Haantjes 6—8 10—8 6—2. Jongens enkelspel II: 1ste ronde: J. Theunissen-P. Luttik 60 60; halve finale: J. Theunissen-M. Braak man 64 64. Meisjes enkelspel II: halve finale: M. Jagers-K. Braakman 62 61; fi nale: M. Jagers-A. Leferink 61 63. Toen de voetbalploeg van het Duitse plaatjes Hirschau in Freihung by Neurenberg aankwam om daar een wed strijd tegen het plaatselijk elftal te spelen, ontdekten de enthousiaste spelers, dat voetbal voorshands niet moge lijk was, omdat een sterke wind bergen, reeds geoogst hooi over het hele voetbalveld had geblazen. Reeds in voetbalkledij hielpen de voetballers het hooi opnlenw oogsten en mij werden voor hnn ijver beloond, zij won nen n.l. de verlate wedstrijd met 71.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8