irfsfo mm televisie MAANDAG 8 JULI 18«J DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 vnftnsrufmrv VERPLEEGHUIS „PRINSENHOF" VOOR 120 BEJAARDEN VOORSCHOTENSE RAADSSTUKKEN De raad van de gemeente Voor- tchoten wordt voor een openbare bij eenkomst bijeengeroepen op vrijdag 12 juli a.s. 's avonds om 8 uur. In be handeling zullen dan komen o.a. de navolgende agendapunten: Nieuwe verordening op de heffing en invor dering van leges voor de burgerlijke stand; voorstel van b. en w. bot het gezamenlijk met de gemeenten Voor burg en Leidschendam oprichten van een gemeenschappelijk verpleeg tehuis voor langdurige en demente bejaarden; idem tot het beschikbaar stellen van een krediet van 56.750 voor de ombouw van de centrale verwarmingsinstallaties van de R.K. scholen aan de Elstlaan; idem kre diet van 7.152.27 voor de eerste in richting van de 2e Chr. kleuterschool; idem van 2.800 voor de inrichting van het 7e leslokaal ten behoeve van de openbare Vlietschool; vaststelling bedrag der vergoedingen voor het kleuteronderwijs; subsidiëring van het Chr. Lyceum afd. gymnasium te Voorburg; idem van het openbaar Dalton-lyceum te Voorburg; beschik baarstelling krediet van 4.200 voor bouw tribune op hoofdterrein sport vereniging „Rouwkoop"; uitbreiding tennisbanenoomplex met 2 banen, verkoop grond in „Adegeest" voor oprichten verzorgingsflatgebouw en 36 vierkamerflatwoningen met 20 ga rages; aankoop grond met opstallen aan de Kon. Marinelaan van de heer J. Nell; beschikbaarstelling krediet van 11.000 voor aanschaffing van vrachtauto openbare werken; ruiling van stroken grond in Adegeest met de heer E. W. A. Hartogs; het sluiten van overeenkomst met de heer A. W. van Leeuwen, betreffende het vrij maken van pacht van het in Bosch geest gelegen grond; idem met de heer A. Boesveld en de Diaoonie der Herv. gemeente ten behoeve van het plaatsen en verplaatsen van abri's bij bushalten van de NZHVM. Wijziging leges verordening De grootste wijziging in de nieuwe ver ordening betreft wel het tarief voor huwelijksvoltrekkingen. B. en W. stellen voor in verband met de in de laatste tijd plaats gehad hebben de kostenstijgingen tot verhoging van de bedragen voor de huwelijksvol trekkingen over te gaan. De huidige tarieven en de nieuwe zijn hierna vermeld: a klasse I oud 60,-, nieuw 75,-; klasse II oud 30,-, nieuw 50,-; bijzonder huis oud 25, nieuw 40,-. Zaterdagen, zondagen en daar mede gelijkgestelde dagen oud 75,-, nieuw 150,-. Stichting „Prinsenhof": Allerwege bestaat een zeer dringende behoefte aan verpleeghuizen voor langdurig zieke en demente bejaarden. Ook in eigen omgeving zijn er grote moei lijkheden om langdurig zieke en de mente bejaarden te doen opnemen in verpleeghuizen. Tussen het college van b. en w. van Voorschoten en dat van de gemeenten Voorburg en Leid schendam is overeenstemming be reikt over de wenselijkheid om voor de 3 gemeenten te komen tot de op richting van 1 gemeenschappelijk en algemeen verpleeghuis, gecombineerd voor langdurig zieke en demente be jaarden. Om rtiedische redenen acht ten b. en w. een gecombineerd ver pleeghuis de meest gewenste oplos sing. Dit bevordert de efficiënty en maakt een betere outillage mogelijk en het zal waarschijnlijk minder moeilijk zijn geschikt personeel aan te trekken. Het huis zal zo dienen te worden ingericht, dat er voor de langdurig zieke en de demente be jaarden geheel eigen en afzonderlijke gescheiden verpleegeenheden worden gemaakt. Bij de beantwoording van de vraag hoe groot het algemeen ver pleeghuis zal moeten worden, zijn b. en w. op grond van het algemeen aanvaard-behoefte-cijfer van 2'/t bed per 1000 inwoners, het toekomstig gezamenlijk inwoner-tal, de samen stelling der bevolking in de drie ge meenten en gelet op het economisch aspect tot de conclusie gekomen, dat het verpleeghuis minimaal 120 bed den zalmoeten bevatten met een mo gelijkheid tot uitbreiding. De stich- tingskosten met een opzet voor 120 bedden zijn volgens de voorlopige ra mingen circa 3.600.000. De verpleeg- prijs zou dienovereenkomstig ciroa 18 per dag moeten zijn. Met betrek king tot de financiering dienen de 3 gemeenten gezamenlijk garant te zijn. Wat de plaats van vestiging van het tehuis betreft menen b. en w., dat de gemeente Leidschendam als i.c. de centraal gelegen gemeente, daarvoor het meest geschikt is. Ten aanzien van de wijze van samenwer king zijn b. en w. van oordeel dat de stichtingsvorm de voorkeur verdient. Het lijkt «b. en w. nuttig, dat bij de bouw en de exploitatie van het ver- OEGSTGEEST DS. J. C. BRUSSAARD t Te Oegotgeest is in die ouidierdiom van OTüim 78 jaar overleden dis. J. C. Brus- gaard, emeritus predikant van de Ge reformeerde Kerken in Nederland Ds. Brussaand is vooral als voorganger van rad» Bloemendaail bekend geworden Van 1908 tot aan zijn vertrek in 194'; heeft hij elke zondag voor de radio gepredlikt. In 1951 ging ds. Bruasaard met eme- ribaait. Hij was o.m. voorzitter van het hoofdlbestuur van de Nederlandse Chris ten Studentenvereniging, leraar He breeuws aan het Chrisbeldjk Lyceum te Haarlem en voorzitter van het geref. studie verband voor oecumenische vra gen. Van zijn hand zijn een groot aan tal geschriften verschenen. Hij was rid der in de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis heeft maandagmiddag in a!lle stilte te Bloemendaal plaats ge- vonden. pleegtahuis ook particulieren worden betrokken. Hef stichtingsbestuur dient door de gemeenteraden te wor den benoemd. Als naam voor het ver pleegtehuis is gekozen „Prinsenhof" B. en w. van Voorschoten stellen voor tot lid van het stichtingsbestuur te benoemen Dr. P. S. Pels, Mr. Dr. J. P. I. van der Wilde, mevrouw A. Diamant-Elias en G. J. Boom. Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de examens: doctoraal Geneeskunde: mej. L Heijn (Aerden- hout) en de heren C. J. Gever (Suri name), J. A. C. van Hoeve ('s Gra- venhage), Lie Kong Ing (A'dam) en J. W. Wladimiroff ('s Gravenhage); semi-artsexamen: mej. H. Degen (Tilburg) en de heren P. T .uning (Leiden), M. Pollock (USA) en Ch. R. Staalman (Leiden); artsexamen: de heren L. Barnard (Leiden), A. K. C. Burger (Den Haag) en Y. J. Stel- ma (Bloemendaal); doctoraal Ned. Recht: de heren H. J. v. d. Hoeven (Leiden), A. F. Duyverman (Den Haag) en A. C. P. van Leeuwen (Leidschendam); doctoraal Psycholo gie: mej. G. Bosman (A'dam-Z) en de heren H. J. Adriaanse (Gronin gen), J. Moraal (Den Haag), J. J. Veldman (Pijnacker) en J. J. A. Pluut (Haarlem); kandidaats Psycho logie: mevr. M. E. v. d. DriesWie demann (Den Haag), mej. H. C. Jouai (Den Haag), cum laude, en de heren A. Kooien (Leiden) en W. A. Was senaar (Den Haag); kandidaats W.- Sociologie: mevr. J. M. Floorvan Oldenborgh (Leiden), mej. A. C. de Graaf en mej. H. I. E. Potgieser, bei den te Voorburg en de heren K. Hen- geveld, J. C. M. Schimmel, C. H. J. 't Hart en P. H. J. 't Hart, allen te Den Haag; kandidaats Geschiedenis: de heren D. H. A. Kolff (Vlissingen) en E. O. van Reijn (Leiden); docto raal Geschiedenis: de heer D. J. Fa- ber (Leiden) cum laude; kandidaats N.W. Sociologie: de heer H. A. van Oort (Den Haag); kandidaats Slavi sche t. en 1.: mej. W. Hartland (Arn hem); doctoraal Engelse t. en 1.: me vrouw V. P. H. E. v. d. LelyRose (Leiden) en mej.. N. Begemann (Den Haag); kandidaats klassieke t. en 1.: mej. M. J. W. M. Jager (Den Haag) cum laude; kanddiaats Wijsbegeerte: de heer W. J. v. d. Dussen (Den Haag); kandidaats Kunstgeschiedenis mevr. U. C. C. WesselingVersfeit (Haarlem); doctoraal Kunstgeschie denis: dfe heer L. H. M. van Moorsel (Wassenaar); kandidaats Duitse t. en 1.: de heer J. A. M. Braat (Nuland); kandidaats Ned. Recht: de heer H. S. Croes (Leiden); Notarieel staatsex. Ille deel: de heer Th. G. J. Leerssen (Maastricht); doctoraal Vrije studie richting Rechten: de heer W. Wel- mers (Leiden); Kerkelijk Voorberei dend examen: de heer G. M. Booy (Den Haag). PROMOTIES Gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: 1, 3-dihalogeen- cyclohexanen, de heer H. M. van Dort, geboren Den Helder 1932 en thans wonend te Ede. Promotor was prof. dr. E. Havinga. De cyclohexaan- ring is de bouwsteen van belangrijke in de levende natuur voorkomende verbindingen zoals b.v. de geslachts hormonen en de hormonen van de bijnierschors. Onder meer om deze reden is het van belang te trachten een inzicht te krijgen in de ruimte lijke bouw en eigenschappen van de ze cyclohexaanring. Veel gegevens hieromtrent werden in het verleden verkregen door de dihalogeencyclo- hexanen te bestuderen. Tot nu toe was het echter niet gelukt de 1,3-di- halogeencyclohexanen te synthetise ren, zodat deze verbindingen nog niet waren onderzocht. In dit proefschrift wordt onder meer de synthese van een zestal 1,3 dihalogeen-cycyohexa- nen beschreven. De ruimtelijke bouw van deze verbindingen kon worden opgehelderd door dipoelmoment- en kernspinreso antie-metingen te ver richten en de infrarood- en Haman- spectra van deze verbindingen te ana lyseren. Voorts promoveerde tot doctor in de faculteit der rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: Voogdijkinde ren, Enige gedachten over de opvoe ding van voogdij-kinderen, gebaseerd op de gegevens verkregen uit een in terview met 294 oud-pupillen van de Hervormde Vereniging Kinderzorg te Rotterdam, mej. G. H. J. den Otter, geboren te Rotterdam in 1929 en thans wonend te Rotterdam. Promo tor was prof. mr.'W. H. Nagel. Ook promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde, op proefschrift getiteld: De Hydrolyse van de Para- nitrophenylesters van enige amino zuren, dipeptiden en hun acylderiva- ten, de heer K. E. Th. Kerling, gebo ren te Middelharnis in 1923, thans wonend te Leiden. Promotor was prof. dr. E. Havinga. In dit proef schrift worden de resultaten gegeven van een onderzoek naar de invloed van de structuur op de hydrolyse snelheid van de paranitrophenyl- esters van enige aminozuren, dipep tiden en een aantal N-acetyl en N- carbobenzoxyderivaten. De parani- trophenylesters van de vrije amino zuren en de peptiden vertonen een gedrag dat afwijkt van de aethyles- ters van deze vebindingen en van de paranitrophenylesters van de over eenkomstige alipatische carbonzuren. Ter verklaring hiervan en van de ge vonden toename van de reactiesnel heid bij de X alkyl gesubstitueerde N-carbobenzoxy dipeptide- en N- acetyl aminozuren paranitrophenles- ters worden een aantal mogelijke reactiemechanismen besproken. °P Stemmige Misviering In elk opzicht voorbeeldig was de wijze van Misviering zondagochtend in de Francisoanenkerk te Den Haag, door de t.v. uitgevonden vanwege 't Katholiek Kerkgenootschap, 't Kerk gebouw is verantwoord modern van stijl, met veeil ruimte en liototvaillmg, sierlijke glas-in-loodramen en vooral met een liturgische altaarbouw. Ma nns v. d. Kamp heeft zijn camera's werkzaam op dit interieur gericht en nu en dan ook op devote ogenblik ken in de rijen van kerkbezoekers; zelfs een bl'ik op een prentje van wijlen paus Joannes in een kerkboek heeft hij niet onvermeld gelaten, 'n Zeer practische preek, gericht op het evangelie van de zondag, werd ge houden door pater Paternus de Rooy uit Oegstgeest, die nog pas in Lei den het Ziekentriduum had geleid. Wat ook opviel was de meerstemmi ge voliksmis met de waarlijk devote parochiegemeenschap. Vóór de plech tigheid had commentator drs. Martin van Buuren een inleidend gesprek Neomist P. J. M. Verkley vierde zijn eerste plechtig Offer te Sassenheim OECUMENISCHE BELANGSTELLING Neomist P. J. M. Verkley van de Witte Paters heeft de eerste dag van zijn priesterschap doorgebracht in de feestelijke parochiegemeenschap van St. Pancratius te Sassenheim. Zater dagmiddag was pater Verkley gewijd door Z.E. Bernard kardinaal Alfrink te Utrecht en zondagmorgen reeds droeg de pas gewijde zijn eerste plechtige H. Mis op in zijn parochie kerk, die prachtige met rose rozen was versierd. Bij deae pontificale H. Mis werd1 pater Verkley geassisteerd door pas-r' toor C. Bakker van de St. Panera-.' tiusparodhie ails presbyter-asistens, diaken was pastoor J. Verkley van Oud Ade, oom van de neomist, sub diaken pater D. Zwetsloot, een neef van de jonge Witte Pater. De feest predikatie werd gehouden door pa ter G. v. d. Geest, eveneens Missio naris vain Afrika. Het zangkoor zamg een zeer goed verzorgde meerstem mige mis en nia de H. Mis een pries- tercantate. Onder de aanwezige priesters op het priesterkoor bevon den zich o.a. de overste van 't groot seminarie van de Witte Paters te Londen, waar de neomist zijn studies aan het St. Edward's College heeft voltooid, en rector A. de Greef van het St. Bernardusgesticht. Parochiegeschenk Tijdens een druk-bezochte receptie werd allereerst het woord gevoerd door de heer P. L. Frijters, voorzifter van het priestercomité, die namens de parochiegemeenschap vijf tropen- kasuifels aanbood. De burgemeester van Sassenheim, J. baron van Kno- belsdorff, sprak namens het gemeen- Namens de parochie bood de heer P. L. Frijters, voorziter van 't Pries tercomité, zijn gelukwensen en het prachtige parochiegeschenk aan. tebstuur treffende woorden. Andere sprekers waren de heer J. P. Hulse- bos, voorganger van de Ned. Vrijz. Protestanten Bond te Sassenheim de predikanten ds. H. v. d. Berg en ds. L. S. Boer hadden berichit van verhindering gestuurd, vergezeld van hun felicitaties naimens de prot.- christelijke mede-christenen, en de heer Th. Witteman, namens de oud leerlingen van de St. Pancratius- school, die hun oud-klasgenoot een pyxis schonken. De receptie werd mu zikaal opgeluisterd door een meisjes koor onder leiding van de heer W. Vermeulen. Na deze officiële receptie voor ge nodigden volgde een komen en gaan van zeer vele parochianen, die de neomist de hand kwamen drukken. Om 5 uur celebreerde pater Verkley een plechtig Damklof, mqt asdstentie vain pater Hensen en kapelaan J. Straathof. Naar Afrika In 1962 is pater Verkley werkzaam geweest bij de Actie „Voor God" te Heemstede, waar hij medewerker was van Herman Divendal in de propa- ganda-afdeling van de Bisschoppelij ke Vastenactie en waar hij tevens in de redactie van Sursum Corda zat. In St. Edwards studeerde de toekom stige missionaris met mede-studen ten uit 10 verschillende landen, be stemd voor de Engelssprekende ge bieden van Oost- en West-Afrika. Gisteren deden nog tien Duitse con fraters hun eerste H. Mis en werd in Zuid-Frankrijk de laatste van pa ter Verkley's klas gewijd. met pastoor A. Kwaaitaal. Het latere programma van de zondag was ge wijd aan uitgebreide paardensport in Aken, aan Europees turnen en aan allerlei in een tevoren opgenomen NGRV -programma. VPRO op zaterdag De bekende dominee E. Spelberg heeft zo juist de VPRO als directeur verlaten en dat was aanleiding voor een uitvoerig Levensbeeld. Ook in Leiden is deze predikant werkzaam geweest. Simon van Goilem had film regisseur Bily Wilder in tal van op namen ten tonele gevoerd en toen was de actualiteit min of meer afge daan. Want hetgeen volgde, was een herhaling, nochtans een welkome herhaling. Ietwat poëtisch was een verfilmd gedicht van „De schoolmees ter' met Sonja Brill en Jules Croi- set, en charmant een reportage van Kees Brusse over vogels en mensen. De afsluiting vormde een gesprek met de directeur van het bekende vogelpark in Wassenaar. Beneden de maait was de langdradige film „Een mannenhuishouding", vanwege de NTS op het scherm gebracht en waaromtrent nog een vervolg werd aangekondigd. Afwisseling bij de KRO Degenen, die met de ogen hebben geknipperd bij de opvoering van het toneelwerk „Gelukkige dagen", zul len beter aan hun trekken zijn ge komen tijdens de jongste KRO-avond met gemakkelijk te verteren stof. Jongeren stelden de vraag: „Hebben we wat in te brengen", maar ze haal den zoveel overhoop, dat dit voor programma niet tot haar recht kon komen. Enkele kleine nummers voor bijgaande kwamen we aan een dich terlijke filmimpressie „De kat en de loudvis", een indrukwekkend kort verhaal vol spanning. Er waren toen weer eens „schatten op zolder", o.a. aen speelorgeltje van de uit Leiden afkomstige heer Meeuwis. Hij kon gerustgesteld naar Heerlen terug gaan, want de autoriteit Romke de Waard prees dit oude instrument. Lies de Wind heeft doen verstaan, dat men niet aillerlei voor deze t.v.- rubriek moet inzenden; lang niet al les is een schat en wat in aanmer king komt, moet ook als t.v. iets op leveren. Ook bij de vertoning van het tweede deel van het Duitse po litiek cabaret „Das Kom(m)ödchen" miste men een Nederlandse onder titeling. Het inleidend woord van Jan Willem Hofstra kon dat gemis niet goedmaken, temeer niet omdat de Duitse tekst niet alleen snel was, maar bovendien soms onbegrijpelijk dialect en handelde over evenzeer onbegrijpelijke gebeurtenissen. Ove rigens kan worden gewaagd van knap cabaret, vooral door de mede werking van Lore' Lorentz. Komende uitzendingen De film van vanavond heet „Marty" en is een realistische schets, bedoeld voor volwassenen en rijpere jeugd. Dinsdag zal de KRO iets laten we ten over toelatingsexamens en daar na de enige opera van Beethoven op voeren, ril. „Fidelio", een prach tig muzikaal werk. Woensdag kimt U bij de Vara Milly Scott horen, en kijken naar een realistische film over gevechten in Zuidüost-Afrika. Don derdag is er opnieuw de KRO en wel met een uit Duitsland overgenomen t.v.-film „Wie eenmaal uit 't schaftje eet". Nu gaat het eerste deel; twee andere delen volgen. Aan het slot van beide genoemde KRO-avonden is er èen epiloog. „Het manneke" doet zijn intrede Volgende week maandag doet „Het manneke" zijn intrede bij onze t.v. Het is een twee minuten duren strip, die vlak voor het nieuws van acht uur wordt uitgezonden. Vanuit België komt deze gefilmde creatie van het komiekenduo „The woodpeckers" nu ook op het Nederlandse scherm. EINDEXAMENS RIJNLANDS LYCEUM WASSENAAR Geslaagd voor het diploma HBS-B de dames: J. Bongenaar, J. W. den Hollander, H. M. Laurijssens, H. A. Mol, N. Verzaal; de heren: R. J. Ats- ma, H. P. de Boer, M. P. J. Donker. J. W. Duppen, J. W. F. Heybroek, j] W. Keiser, P. H. Labohm, E. J. J. Op 't Landt, S. W. W. Lubsen, G. S. Mey, P. R. Moret, P. H. Schim van der Loeff, F. Schols, M. Verschuijl, F. W. Weisglas, J. Th. E. Wouters, N. A. J. van Zanten. Er zijn 2 kandidaten af gewezen. Veertien dagen rauwe aardappelen Een dertienjarige jongen, Kenneth Youngman, heeft zaterdag verteld, hoe hij alleen een verblijf van veer tig dag in een hut op een geïsoleerd eiland in het noorden van Canada heeft overleefd. Hij had die tijd niets anders te eten dan rauwe aardappe len. Eind maart had de vader van de jongen, een evangelist, hem met zijn onderwijzeres, de 47 jarige Anna Thiessen, naar het eiland gebracht voor een „geestelijke retraite". In een hut werd een gfote hoeveelheid le vensmiddelen opgeslagen. Op 1 mei werd de hut omgeven door overstro mingswater van een nabije rivier. Daar het bouwsel dreigde te worden weggeslagen kropen de jongen en de onderwijzeres op het dak. Laatstge noemde gleed na twee dagen in het ijskoude water en verdronk. De jon gen wist zich in leven te houden tot dat zijn vader hem veertig dagen la ter kwam halen. Scheepsberichten Alnati 6 vam Las PaLmas naar Santos; Alphacca 6 van Aden naar Suex; Alwa- ki 6 rede Collombo; Kelletia-f 6 te Imvergofdon; Khasiella-t 6 te Curasao; Schielloyd 6 van Djeddah naar Djibouti; Waterland 6 van Motevideo naar San tos; Alamab 7 te Houston; Korendijk 8 te New York; Kosmatella-t 7 van Pumta Arenas naar Balboa; Arca-t 8 te Am sterdam; Montferland 7 van Amsterdam naar Las Palmas; Schiekerk 5 te Rot terdam; Gaasterdijk 7 van Rotterdam n. New Orleans; Willem Ruys 6 van Rot terdam naar Southampton. Nagekomen familiebericht Met droefheid in ons hart, doch met overgave aan Gods H. Wil, delen wij U mede, dat onze dierbare man, vader, behuwd- en grootvader in zijn 80ste levensjaar, voorzien van de H.H. Sacramenten in de vre de van Christus is over leden CORNELIS VAN DER MEER echtgenoot van Cornelia Maria Berg Zoeterwoude: C. M. v. d. Meer-Berg C. v. d. Meer Zoetermeer: C. v. d. Meer- v. Bemmelen Bussum: M. N. Vaneman- v. d. Meer H. A, Vaneman Zoeterwoude: C. M. Berg-v. d. Meer A. P. Berg Berkel: C. J. v. d. Meer M. J. J. v. d. Meer- v. Wielingen Wellerlooi: Eerw. br. Adelbert (Th. v. d. Meer) Som eren: E. P. v. d. Meer Amersfoort: P. F. v. d. Meer Maaseik: Eerw. br. Nico (N. v. d. Meer) en kleinkinderen Zoeterwoude, 7 juli '63 Noordbuurtseweg 11 De plechtige gezongen Requiemmis zal aan God worden opgedra gen op woensdag 10 juli a.s. des morgens te 10 uur in de parochiekerk van de H. Kruisverhef fing te Zoeterwoude, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof aan de Zuidbuurt. De rozenkrans zal ge beden worden op maan dag- en dinsdagavond om 8 uur aan het sterf huis. In volle overgave aan Gods H. Wil, overleed tot onze diepe droef heid in het St. Elisa beth Ziekenhuis te Lei den, voorzien van de H.H. Sacramenten der Zieken, onze lieve moe der, groot- en over grootmoeder CECILIA MARIA MOURITS weduwe van Martinus Gerardus Fase in de leeftijd van 84 jr. Wij bevelen de ziel van onze dierbare moeder aan in uw H.H. Missen. KINDEREN, KLEIN- EN ACHTER KLEINKINDEREN Leiden, 6 juli 1963 De gezongen H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedragen op woensdag 10 juli a.s. 's morgens te 10 uur in de parochiekerk van de H.H. Engelbewaarders te Hazerswoude, waar na begrafenis op het r.k. kerkhof. De overledene is opge baard in de rouwkapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis te Leiden. Bezoekuren: 10-11, 3-4 en 6-7 uur. Rozenkransbidden: maandag- en dinsdag avond om 7.45 u. in ae rouwkapel. Voor de vele bewijzen van medeleven ontvangen tij dens de ziekte en na het overlijden van onze lieve en zorgzame man en vader J. VAN GERVEN betuigen wij onze welge meende dank. In het bij zonder de vrienden en kennissen. Uit aller naam: MEVR. v. GERVEN— ELSTGEEST Zoeterwoude, juli 1963 Noordbuurtseweg 10 Prinses Beatrix heeft zaterdagmiddag in het Stedelijk Museum van Amsterdam de tentoonstelling 150 jaar Nederlandse Kunst geopend, welke wordt gehouden ter gelegenheid van de nationale herdenking 1813-1963. Op de foto prinses Beatrix en de heer O. Meyer, direkteur gemeentemusea, bij een zelfportret van Vincent v. Goch. 3? Spoed. Gevr.: Leiden of omg., 1 a 2 kamers of vrije etage voor echtp. met baby Br. onder no. 196 bur. v. d. blad. J. Brandon HUIDARTS PRAKTIJK HERVAT

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4