Toon Hermans komt in Leiden! Het nieuwe gezicht van Leiden II W. J. ZIRKZEE LEIDSE BEDRIJVEN BEGINNEN OPLEIDING IN EIGEN BEDRIJF Burgerlijke Stand Leidse universiteit MEISJE VERMIST Marktberichten VRIJDAG 5 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 In het maandblad van de Leidse Volks Universiteit K O staat op pagina 2 een voor de Toon Hermans- fans bijzonder welkom bericht. Men heeft namelijk met de grote klein kunstenaar overeenstemming bereikt over een aantal voorstellingen in Leiden. De data zijn nog niet nauw keurig vastgesteld, maar het is ze ker, dat Toon Hermans in begin april het Leidse cabaret-minnende publiek Vijf avonden lang de gelegenheid geeft van zijn humor te genieten. Zodra over de data meer bekend is, zullen wij hierop terugkomen. GORDIJNSTOFFEN Keuze uit méér dan 100 EXCLUSIEVE dessins GORDIJN VELOURS moderne ^leuren. TERLENKA VITRAGES Textielhandel en woninginrichting v. 't Hoffstraat 17a Leiden Telef. 24610 MIDZA (Advertentie). SPORTDAG REMBRANDTLYCEUM In het sportpark van de Leidse Hout vond gisteravond weer de jaar lijkse schoolsportdag voor de leerlin gen van het Rembrandit-Lyceum plaats. Het dagprogramma omvatte in de ochtenduren een driekamp be staande uit hardlopen, balwerpen en verspringen, waarna 's mididags voor de eerste klassen kastie-wedstrijden en voor de tweede en hogere klassen softbal-wedstrijden werden gehou den. Dank zij de voortreffelijke organi satie die de heer W. P. Leenen, le raar in de lichamelijke oefening, hier bij geassisteerd door vele docenten, voor zijn rekening had genomen, had het geheel weer een bijzonder vlot verloop. Na afloop van de diriekampen reikte de rector, dr. J. Blom, de prijzen aan de winnaars (essen) uit. De driekamp uitslagen waren: Junioren meisjes: hardlopen (60 meter): 1. Thea Lagerwey, 9 sec.; 2. Maureen van Caubergh, 9,1 sec. Verspringen: 1. Theo Lagerwey, 4.15 m.; 2. Carla de Groot, 3.50 m. Balwerpen: 1. Ellis van Affelen) 30.5 m.; 2. Carien de Beer, 30 m. Junioren jongens: hardlopen (80 meter): 1. Hans v. d. Krogt, 10.1 9ec.; 2. Per'van Royen, 10.2 sec.; 3. Dik van Drie9ten, 10.5 sec. Verspringen: 1. Per van Royen, 4.80 m.; 2. Kees Kok, 4.76 m.; 3. Piet Kan tebeen, 4.50 m. Balwerpen: 1. Hans v. d. Krogt, 07 m.; 2. Niek van Wijk, 60 m.; 3. Bart Meijer 56.5 m. Senioren jongens: hardlopen (100 meter): 1. Marian Boot, 11.5 sec.; 2. Hannie Oostrom, 12 sec. Verspringen: 1. Marian Boot, 4.20 m.; 2. Marian Knöptels, 3.81 m. Balwerpen: 1. Ellen Kort, 32.5 m.; 2. Anja Ballegooyen, 28 m. Seniren jongens: hardlopen (100 meter): 1. René v. d. Water, 11.4 sec.; 2. Watse Tiesema, 12 sec.; 3. Rob de Roo, 12,7 sec. Verspringen: 1. Matty Kantebeen, 5.45 m.; 2. Paul Eduard, 5.05 m.; 3. Wimf Oudshoorn 5 m. Balwerpen: 1. Jaap Temminck 78 m.; 2. René v. d. Water, 73 m.; 3. Piet HOOIGRACHT 54 LEIDEN PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDWIJ IC (Advertentie* Laatste berichten Leidse Agenda In Leiden Zuid-west verrijzen vele scholen. In juli komt hier de acht- klassige systeemschool klaar voor L. O. aan katholieke leerlingen. In september komt zo'n zelfde systeemschool klaar voor de Prot. Christelijke Schoolvereniging ook voor lager onderwijs. Deze school is op bijgaande foto afgebeeld. WACHTEND OP TEXTIELSCHOOL: de Bruijn, 71 m. {ft 'Door de Leidse politie is gisteren op het Pieterskerkplein een onbe heerd staande auto verwijderd. Bij na/der onderzoek bleek de auto op 29 mei j.l. te Amsterdam te zijn ont vreemd ten nadele van een Engels man, die op bezoek was in de hoofd stad. Op de kruising Voorschoterweg- Kanaalweg is gistermiddag omstreeks 14.50 uur een bromfietser aangere den door een autobus. De bromfiets werd bestuurd door een 63-jarige heer uit Bussum. Hij had als duopassagiere z\jn 65-jarige echtgenote. De bestuur der van de bromfiets, die voor de bus uitreed, weifelde, toen hij bij het kruispunt was aangekomen. Eerst week hij naar links uit, maar toen hij de as van de weg had bereikt, reed hij plotseling weer naar rechts, waarbij hij door de bus, die niet meer voldoende kon remmen, werd geraakt. De duo-passagiere werd te gen de grond geslingerd, en brak hierbij haar linker enkel. De bestuur der kwam er met de schrif van af. Leidsche Wolspinnerij n.v. onveranderd dividend Ondanks de ondervonden moei lijkheden is de directie van de Leid sche Wolspinnerij n.v. tevreden over de in het boekjaar per 31 maart 1963 bereikte resultaten. Het exploitatie saldo nam toe van 3.53 min tot 3.78 min. Na afschrijvingen, ven nootschapsbelasting en reservering, resteert een winst van 1.04 min (v.j. 1.05 min), voorgesteld wordt twintig procent dividend (onv.), waarvan reeds zee procent als inte rim betaalbaar weid gesteld, zodat thans nog veertien procent voor uit kering resrteert. Het beeld dat de tot dusver ge boekte opdrachten te zien geven is gunstig. Indien deze ontwikkeling zich ook verder zal handhaven, ziet de directie de komende maanden met voldoende vertrouwen tegemoet. De directie meent dat zij reeds enigermate geslaagd is in haar stre ven te geraken tot een verdere uit breiding van de produktie. Hierbjj stelt zij zich voor ogen de kostprijs der produkten zo laag mogelijk te houden. Ook de afzet heeft een stij ging vertoond, maar een verdere vergroting van de afeet moest wor den afgeremd wegens de bèperkin- gen die door de beschikbare produk- tiecapaciteit werden opgelegd. De directie veronderstelt in de tweede halfjaar 1963 de nieuwe fabriekshal voor het bedrijf te Lokeren (België) in bedrijf te kunnen stellen. Geboren: Jimmy, zn. v. J. M. Mo- levelt en H. S. C. Kamperveen; Alida Margaretha, dr. v. D. Varkevisser en M. J. Verloop; Paulus Theodoras J., zn. v. T. J. P. J. v.d. Meij en M. J. de Lange; Krijna Anna, dr. v. D. K. A. Guldemond en J. G. Ponstein. Ondertrouwd: A. H. Barends en A. J. Berkhuijsen; M. M. Kastner en A. L. A. Verwer; D. A. de Munnik en G. E. de Hollander; J. Onder water en S. H. Benning; J. Ursinus en C. Lagas; F. L. J. Sungster en H. G. Kraan; M. J. Durieux en A. C. M. Devilee; S. J. P. van der Kraan en A. E. Vork; J. N. Vjjlbrief en M. Taverne; J. Scheffer en J. T. Hille- brand; W. Rijsdam en F. Knol; A. G. Geus en A. M. P. de Heij; H. H. van de Wetering en M. Dubbelaar; J. S. Kooreman en H. Loos; P. Duive- steijn en C. M. C. Bothe; A. J. M. Omtzigt en C. W. C. van Veggel; A. T. Sibma en H. J. de Wetfer; W. D. Ouwerkerk en E. v d Laan; A. Zond erop en C. F. W. M. Verzuu; F. Sanders en H. P. Lens; P. Lens en L. de Vries; M. J. Baak en M. A. M. van Ovost; Z. J. Treep en A. Postma; A. Rutgers van der Loeff en E. J. Ober; E. G. Brenninkmeijer en A. M. Poodt; M. Sierat en J. A. Kukler; J. C. v. Ravenswaay Claasen en H. F. C. Hoen; E. Massink en H. Eradus; L. A. A. M. van Noort en J. D. O verdijk; J. C. Maring en M. W. Middelkoop. Gehuwd: H. Taffijn en W. Beek man; M. van der Voort en E. Wie- dijk; A. van den Broek en M. Harte- velt; W. G. Bousie en J. Janssen; J. C. van der Pluijm en E. H. A. Neuteboom; B. H. J. Heijdemann en L. Oosten; W. F. van Weizen en M. N. Leugering; G. N. van der Meij en G. van der Reijden; G. Griek- spoor en J. Martij n. Voor het eindexamen Gymnasium- A zijn geslaagd; mej. C. A. van Gar deren, Leiderdorp; mej. C. C. v. d. Haspel, Katwijk a. Zee; A. K. Koek koek, Nieuw-Vennep; D. v. d. Oever, Noordwijk; D. C. v. d. Plas, Katwijk a. Zee; mej. F. W. Schram, Sassen - heim; mej. J. D. Visser, Leiden; H. G. Vöge, Katwijk a. d. Rijn; H. A. van Zwieten, Leiden. Afgewezen: 1. Met 2 kandidaten wordt het examen voortgezet. LEIDERDORP Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kandidaatsexamen werktuigkun dig ingenieur de heer B. van der Hoogen (Leiderdorp). Reeds vele jaren het is bekend ijveren de directies van de Leidse textielbedrijven om te komen tot de oprichting van een textieldagschool in de Sleutelstad. Dat dit geen overbodi ge luxe is toont de grote vraag naar jeugdige arbeidskrachten in deze be drijfssector duidelijk aan. Hoewel men in de achterliggende tijd van directiezijdle niet stil heeft gezeten men wil daadwerkelijk medehelpen en vele suggesties zijn gedaan, blijft een Leidse textieldag school nog altijd een vrome wens. Om nu enigermate in de grote be hoefte van een dergelijke opleiding te voorzien is in gezamenlijk overleg en in samenwerking mmt de Leidse Ambachtsschool beslotea em met in gang van 1 oktober a.s. de mogelijk heid te openen tot een dagopleiding in de' bedrijven, Volgens het leerlin- gensteLsel (Betex). Eén dag per week zuilen de leerlingen in de Ambachts school een algemeen vormende en theoretische opleiding ontvangen, ter wijl zij de resterende dagen in een be drijf tewerk worden gesteld. Na en kele maanden zullen zij reeds een keuze kunnen doen in welke richting (wever, spinner etc.) hun ambities gaan. Met de Verenigde Touwfabrie- ken Leiderdorp, werken aan deze op leiding mede de Leidse textielbedrij ven van Van Wijk Heringa, Clos Leembruggen, Krantz en Zaalberg. Dq PROMOTIES UNIVERSITEIT Heden promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: Angiotensine. Synthese en onderzoek van enige analoga, de heer G. Heij mans Visser, geboren te Velp in 1929 en thans wonende te Leiden. Promotor was prof. dr. E. Havinga. In dit proefschrift worden enige ana loga beschreven van het actapeptide angiotensine, dat een sterk bloed drukver h ogende werking heeft. Voort promoveerde tot doctor in de rechten op proefschrift getiteld: De militaire straf- en tuchtklasse in het Depot voor Discipline te Nieuwer- sluis, de heer M. R. van Gils, geboren te Delift in 1936 en thans wonende te 's-Gravenhage. Promotor was prof. mr. W. H. Nagel. Voorts promoveerde tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift geti teld: Abdominale totale uterusextir- patie of supravaginal uterusamputa- tie?, jhr. P. O. H. Gevaerts, geboren te 's-Gravenhage in 1927 en thans wo nend te Rotterdam. Promotor was prof. dr. A. J. M. Holmer. Door ana lyse van 930 gevallen van verwij dering van de baarmoeder wordt ge tracht de vraag te beantwoorden of bij goedaardige aandoeningen de baarmoederhals mag worden achter gelaten dan wel of het orgaan geheel moet worden verwijderd. Beide ope ratiemethoden bleken relatief veilig te zijn. Wanneer de baarmoederhals niet wordt mee verwijderd is de kans op het later ontstaan van prolapsus viginae en urine-incontinentie duide lijk geringer. De kans op het zich la ter ontwikkelen van kanker in de achtergebleven baarmoederhals is zo gering, dat hierom de totale verwij dering van de baarmoeder niet mag worden geëist. De eierstokken mogen alleen op strikte indicatie verwijderd worden. Daarentegen wordt systematisch ap- pendectomie aanbevolen. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Antithrombin III, its metabolism and its function in blood coagulation", de heer A. Hensen, geboren te Bodegra ven in 1932 en thans wonende te de zer stad. Promotor was prof. dr. J. Mulder. Gepromoveerd tot doctor in de in de Rechtgeleerdheid op proefschrift getiteld: „de civielrechtelijke ellyh (garantieovereenkomst) in de Griek se papyri uit het ptotemaeische tijd vak", de heer H. W. van Soets, ge boren te 's-Gravenhage in .1931 en thans wonende aldaar. Promotor was prof. dr. M. David. belangstelling voor deze dagopleiding waaraan voor de jongens een behoor lijke financiële regeling ten grond slag Hgt, blijkt thans reeds bevredi gend te zijn. Of school de aanmelding bij de diverse bedrijven nog niet is gesloten, zal een groot aantal jonge ren deze dagopleiding in oktober gaan volgen. Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor de examens: kandi daats geneeskunde: mej. A. van den Berg (Oude Wetering), mej. E. Hag- tingius en mej. A. A. von Ronnen (Oegstgeest), mej. M. A. Sammy (Curagao), mevr. M. Joekes-Smith ('s-Gravenhage) en de heren H. A. Aardoom (Dordrecht), P. van Brum- melen (Alphen aan den Rijn), T. J'. A. van Dijk ('s-Gravenhage), D. W. Erkelens (Rotterdam), M. M. P. Haa- lebos (Leiden), J. W. de Haan (Noordwijk), M. P. L. Klumperbeek (Haarlem), F. Kuipers (Rotterdam), D. J. Lankamp (Wassenaar), M. F. Niermeijer (Wapenveld), A. Blussé van Oud-Alblas (Rotterdam), H. M. Pinedo (Curagao), J. A. van Raalte (Katwijk), A. J. Tonino (Princenha- ge), T. J. Voorhorst (Leiden) en R. A. Weemhoff (Nootdorp). Doctoraal geschiedenis: de heer W. A. Wasse naar (Scheveningen). Kandidaats geschiedenis: de heer J. F. Nagelker- ke 's-Gravenhage). Kandidaats A wis- en nat.k.: de heer R. H. van Bil- derbeek (Leiden), J. M. Beumer ('s-Gravenhage), J. G. A. Hillaert, P. J. Veger en R. W. v. d. Waall, al len te Leiden. Kandidaats A' wis- en nat.k.: de heren H. F. van der Land, Th. Guineau, mej. A. Wils, de heren F. Ch. Schiereck en L. Reerink, al len te Leiden. Kandidaats B' wis- en natk.: mej. J. K. Merkelijn en de heer A. den Hartog, beiden te Lei den. Kandidaats C wis- en nat.k.: de heren N. W. J. van Duij keren en E. de Jong, beiden te Leiden. Kan didaats D wis- en nat.k.: de heer J. P. G. Jörning (Leiden). Kandidaats D' wis- en nat.k.: de heer P. Winse mius (Leiden). Kandidaats E wis- en nat.k.: de heren J. Sepers, P. Bor dewij k en A. C. M. v. d. Drift, allen te Leiden. Kandidaats G wis- en nat.k.: mej. L. Doting en mej. C. J. Eckhardt, beiden te Leiden. Kandi daats F' wis- en nat.kde heer A. L. v. d. Weele (Leiden). Kandidaats F wis- en nat.k.: mej. L. M. Mante en de heren W. H. J. Stork, H. A. Happel, allen te Leiden, J. P. O. van Dalen (Noordwijk a. Zee) en J. Lug- tenburg en Tj. Poitma, beiden te Lieden. Kandidaats H wis- en nat.k.. mej. C. W. Lugten (Leiden). Kandi daats K wis- en nat.k.: mej. C. A. K. Overduin (Leiden). Kandidaats K' wis- en nat.k.' de heer W. de Priester ('s-Gravenhage). Kandi daats L wis- en nat.k.: mej. W. R. Schotanus, mej. F. J. M. van Oosten en de heer W. Winters, allen te Lei den. Doctoraal examen vrije studie richting rechten: de heer T. Silbiger (Voorburg). Doctoraal Ned. recht: mej. C. C. de Ridder ('s-Gravenha ge) en de heer H. van der Steen- straten (Scheveningen). Kandidaats Engelse t. en 1 mej. M. de Savornin Lohman (Santpoort). Kandidaats ge schiedenis: mej. A. V. Niessink (Utrecht) en ie heer D. van der Horst (Deventer) cum laude. Kandi daats Engelse t. en 1.: mej. C. A. L. C. Oberman (Rotterdam). Doctoraal Engelse t. en L.: mej. J. G. M. v. d. Valk (Zoeterwoude). Doctoraal Not. studierichting: de heer F. A. G. Bar- bé (Vlissingen). Doctoraal Ned. recht: de heren F. G. W. Keurvers ('s-Gra venhage) en P. de Wit (Rotterdam). ROELOFARENDSVEEN DOSR Vanwege het behaalde kampioenschap met promotie naar de 3e klasse KNVB speelt DOSR zater dag te 6.30 uur n.m. op het DOSR- terrein een ere-wedstrijd tegen Hil- legom, welke laatste zoals bekend kampioen 3e klasse en gepromoveerd naar de 2e klasse is. De 13-jarige scholier Annie Mulder uit Assen wordt sedert dinsdagmid dag half twee vermist. Ze heeft de ouderlijke woning verlaten om naar school te gaan, maar is daar niet aangekomen. Anna Theodora Mulder is groot voor haar leeftijd, een slank type met blauwe ogen en tegengekamd, waarschijnlijk opgestoken blond haar. De voortanden in haar bovenkaak staan iets uit elkaar. Annie Mulder draagt een witte nylon overhemd blouse. een wijde witte rok met ge kleurde visjes, een kort donkerbruin suedine-jasje, een witte sjaal met bruine noppen, naadloze nylons en witte puntschoenen met driekwart- hak en gespen. Een ieder, die inlichtingen over de verblijfplaats van het meisje kan ge ven, wordt verzocht zich met de po litie in verbinding te stellen. Kunsthandelaar verliest aquarellen van prinses Beatrix Een kunsthandelaar in Baarn, die achttien aquarellen, geschillerd door de moeder van prinses Armgard, voor prinses Beatrix zou inlijsten, heeft de platen gisteren op zijn weg van „Drakesteyn" naai- zijn huis verloren. De man had de platen, samen met zijn regenjas, met snelbinders achter op zijn bromfiets gebonden. Toen de kunsthandelaar zijn huis had bereikt, ontdekte hij, dat de snelbinders on derweg waren gesprongen en dat de platen en de regenjas waren verdwe nen. De aquarellen hebben voor de prinses uiteraard grote persoonlijke waarde en zij zou het dan ook ten zeerste op prijs stellen, wanneer de platen weer in haar bezit kwamen. Onderzoek naar eindexamen-fraude Uit het politie-onderzoek is geble ken, dat de fraude met de eindéxa- menopgaven van de gemeentelijke HTS in de Sneeuwbalstraat in Den Haag zijn uitgelokt door een van de leerlingen. Deze jongeman, 27 jaar oud en eind 1959 uit Indonesië gere patrieerd, bood de waarnemend ad ministrateur W. A. A. D. 25 voor de opgaven. D. ging na enige aarzeling op het aanbod in en gaf de jongeman bovendien nog de oplossing van een van de vraagstukken. De jongeman hield die zaak goed ge heim, maar D. beging die domheid om de opgaven ook aan andere leerlin gen aan te bieden. Van een van hen kreeg hij weer 25. Uiteindelijk hebben vier leerlingen geprofiteerd van deze fraude. Ze zijn dit jaar uitgesloten van het eindexa men. De andere examinandi hebben het intussen over gedaan. Tegen D. is proces-verbaal opge maakt, terzake van omkoping en schending van de geheimhoudings plicht, hem krachtens de Onderwijs wet opgelegd. D. heeft een lange mi litaire loopbaan bij het voormalige KNIL achter de rug. Hij had de pen sioengerechtigde leeftijd bereikt, toen hij zijn misstap beging. Het is nog niet bekend of de of icier van justitie in deze zaak tot strafvervolging zad overgaan. J. van Staveren en fam., electricien, Oude Ryn 85a; T. Kramer en fam., monteur PTT, Balistraat 72; E. Ver- geer-Guleij en fam., Voorstraat 6; P. J. Pikaar en fam., poetbesteller, Oranjestraat 20; M. T. G. Becking en fam., Morssingel 6; J. Vriesedorp, Groenhovenstr. 17; C. H. Helsloot, schoonmaker, Varkenmarkt 7; R. P. Ho Kang Jou, Morsstr. 51a; T. M. Wijntjes, Oude Vest 31; L. G. ter Bórg, militair, Noordeinde 2a; H. P. Michel, Piet Paaltjenspad 3; M. J. La- gerweij, Gasstr. 68; M. C. van Vegten- Dijkstra, Uiterstegracht 36 A. A. M. Goemans, 11 verpleegster, Hooigracht 11-29; C. Hillebrand, Hoflaan 147; T. J. G. Kester-Briede, kleuterleidster, vxan Bemmelenstraat 25; M. C. A. van Reisen, Houtlaan 55; F. G. W. As- selbergs, kok, Vinkenstr.; T. Heijnen- van der Meer, Ryn en Schiekade 103; G. J. Somers, as6. exportleider, de Sitterlaan 18; G. J. Prins, 11 stuur man, Vreewijkstr. 5; C. Hillebrand, jeugdleider, Evertsenstr. 38; D. Hoog- bruin, timmerman, Montgommerystr. 31; H. A. L. Clasener, arts, Morssin- gel6; M. Tetteroo-van der Lans, Ca- landstr. 29 J. van Riemsdijk en fam., psycholoog, Moddermanstr. 21; F. Nienhuis en fam., ass. rayonchef, Berlagestr. 17; A. N. T. Delfos en fam., uurwerkmaker, Breestr. 5; H. J. Spruijt en fam.. arts, Merelstr. 26; C. Nathalia-Engelsman en fam., Pr. Hendrikstr. 15a; G. J. M. Kolkman, vertegenwoordiger, Druckerstr. 2a; J. Knevel, electro-techniscus, Jan van Goijenkade 19; J. Franken, polijster, Lage Ryndijk 120a; M. J. Nugteren, verpleegster, Roodborststr. 11; J. Rij laarsdam, 11 verpleegster, Houtlaan 55; E. A. J. van Egmond-Heijmeijer, kantoorbediende, Schelpenkade 41; K. Telders, Nieuwsteeg 41. VRIJDAG 5 JULI 25-jarig priesterfeest pater Vane- man Feestelijke ontvangst van pa ter Vaneman en zijn familie voor de St. Petruskerk, om 19.00 uur. ZATERDAG 6 JULI 25-jarig priesterfeest pater Vane man 10.30 aubade voor de pasto rie, Lorentzkade; 11.15 H. Mis voor de schooljeugd; 19.00-20.30 uur re ceptie in het parochiehuis, naast de PetrUskerk. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende gevallen: Dóeza Apotheek, Doezastreat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De dienst van Apotheek R. v. Breest- Smallenburg te Leiderdorp wordit even eens waargenomen door de Haven Apo theek. BEIRSOVFRZICHT VAN VRIJDAG Rustig einde van de beursweek. Na de betrekkelijk geanimeerde stemming van gisteren viel bet ver loop van de markt vandaag betrek kelijk tegen. Voor een belangrijk deel is dit te wijten aan het feit, dat Ame rikaanse koersen ontbraken aange zien Waalstreet gisteren wegens onaf hankelijkheidsdag gesloten is geble ven. Met meer dan gewone aandacht wordt daarom de heropening van New York tegemoet gezien. Met waardering werd door vele beurs bezoekers vanmiddag gesproken over de opdracht aan prof. De Quay tot vorming van een kabinet, hoewel dit bericht op de koers vorming zonder in vloed bleef. Ook aan de buitenlandse beurzen zoals Frankfort en Londen had Amsterdam geen houvast, hoewel in Westduitsland de stemming goed prijshoudend bleef. De internationale fondsen leden ditmaal onder gebrek aan belangstelling en zelfs Kon. Olie vermocht niet de aandacht te trekken zoals deze week het geval is geweest. De koers handhaafde zich echter op 175 gulden waarmee het hoofdfonds deze week een avance van ca. 5'/t gul den heeft geboekt. Het was zo stil, dat in Hoogovens bijvoorbeeld om twee uur nog geen notering tot stand was gekomen. De taxatie luidde 618, dus één punt la ger dan gisteren, waarmee Hoogovens deze week zes punten is opgelopen. Philips en Unilever handhaafden vrijwel het vorige slotniveau op 165 resp. 169 (een week geleden 103 resp. 167,50). AKU was goed prijshoudend op 472, een koersver- betering van vier punten ten op zichte van vorige week vrijdag. Ook vandaag vormde zich een open hoek voor de scheepvaartaandelen. De heropening van de Indonesische havens voor de Nederlandse scheep vaart blijft een interessant aspekt. Nadat gisteren de speculatie in eer ste instantie zich op de scheepvaart markt had geworpen, viel aanvan kelijk van enige kooplust van het pu bliek niets te bespeuren. Men geeft kennelijk er de voorkeur aan de nieuwe mogelijkheden te leren ken nen alvorens hieruit konsekwenties voor beleggingsdoeleinden te trek ken. Schoorvoetend ontstond er evenwel in de loop van de middag wat meer belangstelling, zodat per saldo de koersen van de meeste scheepvaartlijnen toch nog iets bo ven het verhoogde slot van gisteren konden geraken. Pakketvaart voer weer voorop met een koersstijging van 31/» punt tot 168. Maatschappij Nederland liep één punt omhoog, en de overige waren goed prijshoudend. Onder de cultuurfondsen heerste een vaste tendens voor Deli, die gedaan werden tot 135'/2. Amsterdam Rub ber en HVA wisten zich goed te handhaven. Overigens had de markt een stil verloop zonder speciale as- pekten. Het feit, dat de Burmah Oil het bod van de Koninklijke Shell en de British Petroleum heeft afgewe zen, bleef op de koersvorming zon der invloed maar heeft wel de vraag opgeworpen welke volgende stap nu zal worden genomen. Staatsfondsen waren prijshoudend en kalm. LEIDEN, 5 juli 1963, Vee Aan voer, prijzen en handel. Stieren 5; melkkoeien 56; 7001100; rustig; vette koeien 300; 2.853.45; rustig; vare koeien 71; 4501025; vlot; vette kalveren 172; 2.002.60; traag; nuch tere kalveren 35; 0.951.25; vlot; idem, per stuk 30—40; vette schapen 522; 90110; vlot; veulens 2; geiten 11; lammeren 2774; zuig- en weide- lammeren 90110; vlot; weide lam meren 75—8090; rustig redelijk. Totale aanvoer 3953. LEIDEN, 5 juli 1963, kaas Aan gevoerd 23 partijen Goudse kaas en 4 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas: le kwal. 2.392.45. Leidse kaas: 2.302.40. Handel: ma tig- LEIDEN, 4 Juli. - Groenten - Aard appelen 13-17, andijvie 7-12, doperw ten 80-98, peulen 2.40-3.20; snijbonen 1.20-1.85, stambonen 1.60-2.15, tuin bonen 16-31, kroten 21-28, rode kool 16-33, postelein 16-35, rabarber 8-15, komkommers 11-18, tomaten 50-125, waspeen 10-29. Perziken 16-33, bloemkool 25-85, komkommers 10-26, sla 3»/t-9; boe peen 28-50, kroten 5-12.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3