DARRIGADE VOOR EIGEN PUBLIEK GEKLOPT DOOR VETERAAN CERAMI Favoriet Roy Emerson door Duitser Bungert verslagen Complete Russische zege in snelle tweede etappe DINSDAG 2 JULI 1963 DB LEID3E COURANT PAGINA 8 Arme Dede, uit woede beukte André Darrigademet beide vuisten op zijn stuur. De schande was te veel voor de Landais. De hele dag had hij 2ijn uiterste best gedaan om in zijn geboortestreek nog iets van zijn oude glorie in herinnering te brengen en nu wist de helblonde Landais zich ten aanschou- we van duizenden supporters verslagen door de veteraan Pino Cerami. Darrigade kon wel huilen van ellende, maar hij hield zich goed. Met Samengeperste lippen verliet hij zo gauw mogelijk het autocircuit in Pau, waar hij een van de smadelijkste nederlagen van zijn ten einde lopenae car rière had geleden. Het was een zeer schrale troost voor Darrigade, dat hij tot de strijdlustigste renner werd uitgeroepen. Hij wilde weg. Weg van de plaats waar nu de 41-jarige Pino Cerami het eer betoon van de massa onderging. GEEN WIJZIGINGEN Voor het overige is alles bij het oude gebleven. Dinsdag, in de eerste Pyreneeën-etappe met de grimmige Aubisque en daarna de Tourmalet, vertrekt Gilbert Desmet in de gele trui en rijdt Van Looy in het groen. In de tijdsverschillen tussen de ve detten is de laatste dagen haast geen wijziging gekomen, zodat wij met spanning afwachten, wat de tocht over de Pyreneeën zal brengen. Zal nu de waarheid aan het licht komen? Zullen Bahamontes en Poulidor hun woorden in daden omzetten en wer kelijk hier groots de grote aanval op Anquetil, Van Looy, Desmet en Planckaert beginnen? Eén ding staat vast: de toekomstige „slachtoffers" zullen zich in dat ge val niet zonder slag of stoot over geven. Het is intussen te hopen, dat het weer - het is de laatste dagen uitzonderlijk koud geweest in deze streek - wat opklaart, want een Aubisque in de wolken is een hel MOULUN VERDRINGT GENTO ALS EUROPA'S BESTE LINKSBUITEN Coen Moulijn, linksbuiten van FeUen- oord en het Nederlands elftal, Is door 33 journalisten uit alle landen van Eu ropa uitgeroepen tot de beste linksbul- ten van Europa. Zes maanden geleden kozen de journalisten een Europees voetbalelftal, dat er als volgt uitzag: Schroiff (Slovan); Wendling (Reims) en Schnellinger (FC Köln); Solymosi (Ujpest), Mald'ini (Milaan) en Masopust (Dukla); Kopa (Reims), Jurion (Ander- Lecht), Seeler (Hamburg), Eusebio 'Ben. fica) en Gento (Real Madrid). Nu, zes maanden later, hebben de sa- mensb^Lers van het Europese elftal lich bij de formatie laten leiden door de 4-2-4-opstelling. De „Oscars" werden nu uitgereikt aan: Bernard (Jimes); Armfield (Black pool) en Maldini (Milaan); Trapattani (Milaan), SchneHinger (FC Köln); Co llina (Benfica) en Masopust (Dukla Praag); Kopa (Reims), Eusebio (Ben fica), Rivera (Milaan) en Moulijn (Feij- enoordi). Andries van Dijk, de rescrve-doel- doelman van Feijenoord, die verleden jaar voor ƒ55.000 naar de Rotterdamse eredivisieclub ging, is op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Borussia Dortmund heeft de titel in de finale van het Duitse voetbal kampioenschap veroverd door een overwinning van 31 op medegega digde FC Köln. TENNIS Sensatie in Wimbledon-toernooi OUDE ROT DIT JAAR WINNAAR VAN Frankrijk, van Bordeaux naar Pau over 202 km, gewonnen. Op de foto schiet Cerami door de finish, gevolgd door Darrigade en Groussard. VELE GROTE KLASSIEKERS (Van een AN P-ver slaggever) Deze oude rot, die, na altijd knecht te zijn geweest, het vorig jaar plot- Mling een van de grote sterren werd door achtereenvolgens de Waalse PUI. verbintenis met Van Looy had uit- Parijs-Roubaix en Parijs-Tours te winnen had in de laatste ronde op het gelaten. „Ik zou wel gek zijn, er zijn befaamde autocircuit zijn grote slag geslagen. Terwijl Darrigade, dè ani- de laatste dagen wel vijf bij'me ge- mator van de vlucht in het voorportaal van de Pyreneeën, Everaert, weest om me te vragen, laten we Beuffeuil, Groussard, Simon, Lelangue en Graczyk zat te bewaken, sprong eerst maar eens wachten tot na de Cerami onverhoeds weg en pakte een vijftigtal meters voorsprong. In een keihard duel in de laatste kilometer van deze etappe volgde. Darrigade, die dit parkoers op zijn duimpje kent, sneed alle bochten zo scherp mogelijk af, maar Cerami was niet meer te achterhalen. Op het laatste rechte eind van 350 meter perste Darrigade alles ilit zijn „kast", maar hij kwam twee lengten tekort op de meet. Arme Darrigade wereldkampioenschappen." Maar er >1 eas twijfel in zijn hart. Het zou im- i. mers mogelijk zijn, dat hij een vraag verkeerd had begrepen en precies het tegenovergestelde had beaamd dan wat zijn juiste antwoord had moeten zijn Nérgens is de glorieuze onzeker heid in de sport zo onzeker als op liet „Glorious Wimbledon". De ten- nisexperts hadden zich wederom la ten verleiden tot het doen van voor spellingen inzake de resultaten van de kwartfinales in het heren-enkel spel, waarmee de officieuze wereld kampioenschappen der z.g. amateurs maandag werden voortgezet. De prog noses waren gebaseerd op hetgeen de overgebleven acht titelkandidaten in hun voorgaande partijen aan moge lijkheden en vorm hadden laten zien. Duivels gelach heeft de koffie-dik- kijkers evenwel in de oren geklon ken toen de laatste slag van deze vier partijen was geslagen. Jawel, Santana had de Duitser Christian Kuhnke zonder mankeren verslagen, maar de zaterdag tegen Mulligan nog ongenaakbare Bobby Wilson werd door de Amerikaanse grappenmaker Chuck McKinley links en rechts om de Oren geslagen; de twee meter lange Amerikaanse stu dent Frank Froehling, die Roger Tay lor in éen servicemarathon had ver slagen stond hoofdschuddend te knoeien en werd door de bijna even lange Australische bankemployé Fred StoMe uitgeschakeld; en als dave rende en sensationele klap op de vuurpijl de grote favoriet van dit Wimbledon, de als nummer één ge plaatste Australiër Roy Emerson ver loor van de ijskoude. Duitse archi tect-in-spe, Wilhelm Bungert. BESLISSENDE VLUCHT Ruim 130 km had Darrigade, die voor Captieux (75 km) samen met Beuffeuil en Simon de beslissende vlucht had ingezet, zijn vlucht* makkers opgezweept tot de aller grootste aktiviteit. Kort na de de marrage van het drietal waren Lelangue, Graczyk, Everaert, Ce rami en Josef Groussard op jacht gegaan en hadden na 10 km de aansluiting bewerkstelligd. Dit groepje was heel wat mans al moesten de acht aanvankelijk hard vechten tegen de reakties van het grote peloton. Toen een negental coureurs, onder wie Dick Enthoven en Eddy Pau wels zich bevonden, na 106 km op de eindeloze rechte weg door de onme telijke bossen van de Landes de achtervolging inzetten, slonk de voorsprong van de koplopers van 2.10 tot 1.20 sec., daarna kwam er nog een tegenaktie van weer Ent hoven, nu in gezelschap van Huub Zilverberg en Aerenhouts en op nieuw werd de inmiddels weer ge stegen winst van de vluchtgroep ge reduceerd. Vlak voor de ravitaillering in Aire- sur-l'Adour ging het echter beter. Het peloton had zich ter ruste be geven en al snel groeide de voor sprong van de koplopers tot 4.25 sec. ILLUSIES Toen moet Darrigade zelfs nog grotere illusies hebben gekregen dan een etappezege, want zijn achterstand in het algemeen klassement bedroeg 9.48. Gilbert Desmet had het gevaar echter ook begrepen en begon samen met zijn ploegmakkers Beheut, Van Looy en Molenaers aan een achter volging, die het grootste gevaar be zwoer. Twintig km voor Pau was de voorsprong geslonken tot 2.40 sec. Maar nu, in enkele lastige klimmetjes, scherpe haarspeldbochten en steile afdalingen waren de vluchters in het voordeel. Zij liepen uit en arriveerden met een voorsprong van 3.25 sec voor het gehele tennersveld op het circuit, waar Rik van Looy zijn positie in het puntenklassement verstevigde door de negende plaats op te eisen. DEINING OM JANSSEN Jan Janssen had een slechte positie gekozen en werd veertiende. Mis schien heeft de Nootdorper wel zit ten piekeren over het gesprek met ploegleider Maurice de Muer, 's och tends voor de start op de Allee d'Or- leans in Bordeaux. De Muer was naar Janssen toegekomen en hij had hem de ochtendeditie van l'Equipe onder de neus gehouden. Daarin stond een vette kop: Van Looy heeft al de hulp van Janssen voor 1964. In het stuk wordt gesuggereerd, dat Van Looy in Limoges Jan Janssen genadiglijk een voorsprong van 4 seconden heeft gegund, en ook dat Janssen, die te genover een verslaggever van het blad verklaard zou hebben in 1964 dezelfde kleuren als de Vlaming te zullen dragen, als tegenprestatie daarvoor in Bordeaux niet had deel genomen aan de sprint. Dit is een ernstige beschuldiging en het is begrijpelijk, dat De Muer verhaal kwam halen, waarbij de hulp van Dick Enthoven als tolk werd ingeroepen, want Jan Janssens Frans blijft tot enkele kreten be perkt. „Wat moet ik wel tegen mijn bazen zeggen als ze dit lezenzei de verontwaardigde De Muer. Jan Janssen bleef er echter bij, dat hij zich nimmer tegenover welke ver slaggever ook over een komende STANDEN EN CIJFERS VAN DE TOUR NEGENDE ETAPPE 1 Cerami (B. Plaud)) 202 Km. m 4 uur 41 min. 57 sec. (met bon.) 4.40.57). Op 1 sec. 2 Darrigade (Fr. Ue- my); met bon. 4.41.28; 3 Groussard (Fr.) De Muer); 4 Everaert (Fr. Geminiani); 5 Simon (B. Plaud'. 8 Lelangue (B. Naeye); 7 Beuffeuil (Fr. Magne); 8 Graczyk (Fr. Re- my). Op 3.15: 9 Van Looy (B. Dries- sens); 10 Beheyt (B. De Kimpe); 11 Van Agrde (Naeye); 12 Vnn Geneugten (Driessens); 13 Gainche (Magne), 14 Janssen (De Muer), 15 Daems (Driessens), 16 Sorgeloos (Driessens), 17 Hoevenaers (Plaud), 18 Proost (Naeye). 19 Novak (Ge- miniani), 20 Dupont (Remy. Ver der het peloton met de azen en de Nederlanders Enthoven (211. Zilverberg (82) en Geldermans (88). Darrigade kreeg de prijs voor de grootste vechtlust. De Belg Mel- ckenbeek was wegens een in Bor deaux opgelopen verwonding niet meer gestart DAGPLOEGENKLASSEMENT 1 Plaud 14 u. 9 min. 7 sec. Op le sec.: 2 Remy. Op 3:15: 3 Naeye, De Muer, Magne en Geminiani. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 G. Desmet 48 u. 11 min. 51 sec. Op 6 sec.: 2 Anglade. Op 1.02: 3 Elliott. Op 1.44: 4 Van Tongerloo. Op 2.13: 5 Otano. Op 5.57: 6 Sta- blinski. Op 6.04: 7 Darrigade Op 6.14: 8 Suarez en Anquetil. Op 6.54: 10 Van Looy. Op 7,20: 11 Pauwels. Op 7.33: 12 Bahamomtes. Op 7.44: 13. Poulidor. Op 7.59: 14 Ramsbot- bom. Op 8.03: 15 Planckaert. Op 8.19: 16 Cerami. Op 8.24: 17 Jans sen. Op 8.30: 18 Soler. Op 8.33: 19 Van Aerde. Op 8.55: 20 Enthoven. Op 8.58: 21 Junkermann, Op 9.40: 25 Geldermans. Op 9.48: 26 Gomez diel Moral. Op 10.38: 30 Gabica. Op 10.41: 31 Perez-Frances. Op 10.51: 36 Zilverberg. Op 10.52: 37 Rock land. Op 11.01: 19 Beheyt. Op 13.18: Simon. Op 13.29: Graczyk. Op 15.21 Gaul. Op 15.23: Manzaneque en Battissini. Op 20.27: Everaert. Op 26.57: Gimmi. PLOEGENKLASSEMENT 1 Geminiani 144 u. 40 min. 20 sec. Op 1.40: 2 De Muer. Op 7.04: 3 Re my. Op 7.20: 4 Driessens. Op 12.27: 5 Schatte. PUNTENKLASEMENT 1 Van Looy 112; 2 Janssen en Vati Aerdé 72; 4 G. Desmeit 1 en Dart-igade 67; 6 Beheyt 43; 7 Foré 40; 8 Graczyk 39. 9 Sorgeloos en Bockland 27; Zilverberg 14, Ent hoven 7, Geldermans 5 punten. RONDE VAN DE TOEKOMST De Russische ploeg in de Ronde van de Toekomst heeft maandag in de tweede rit van Bordeaux naar Pau een grote slag geslagen. Yuri Melikov, die zondag, op de wielerbaan van Bordeaux ver rassend verslagen werd in de eindsprint, maakte maandag in Pau geen fout. Goed gesteund door zijn ploeggenoot Kulibine veroverde hij de eerste plaats en dankzij de voorsprong op het kopgroepje en de minuut bonificatie nam de Russische luitenant de leiding in het algemeen klassement over van Lex van Kreuningen. Toch was het voor Nederland geën slechte #ïag want Huub Harings, die evenals Melikov de gehele dag voortdurend attent was geweest eindigde - ondanks een vertwijfeldë ontsnappingspoging vlak voor de finish - als-vijfde en laatste van het kopgroepje. De kleine Lim burger is na de tweede dag de beStgeplaatste Nederlander in het klassement. Hij staat op 46 seconden als derde genoteerd. GELE TRUI KWIJT De Ronde van de Toekomst stond maandag onder Russisch Regiem. De sterke ploeg van de Sowjet-Ünle deed In de 202 kilometer lange etappe van Bordeaux naar Pau een geslaagde greep naar de macht en eiste alle eer voor zich op. Ytiri Melikov, die op het cir cuit in Pau aantoonde dat hjj toch echt wel sprinten kan* won de rit en ver overde tevens de gele leiderstrui, ter wijl het ploegenklassement voor de tweede achtereenvolgende maal een prooi voor de Russen werd. Chef d'c- quipe Leonid Cheletchniev deed na afloop geen moeite zijn vreugde te ver bergen. Hoewel uit het voorgaande reeds op te maken valt, dat Lex van Kreuningen de eerste plaats in het algemeen klas sement moest afstaan was het voor Nederland toch geen sleehte dag. In de kopgroep van vijf, die op de laatste 40 kilometer een winst van 1.47 minuten bevocht, bevond zieh als enige Neder lander Huub Harings, die trouwens bijna de gehele dag in de voorste linies had gestreden. De andere Oranjeman nen finishten ondanks de hevige strijd en het daaruit voortvloeiende onge meen hoge tempo van 42 km. pér uur in de hoofdmacht. REVANCHE De bloemen d'Htmaal dus vdar Yun Melikov, de 26-jarige tweede luitenant uit het rode leger, die er zo duidelijk op gebrand was zich te revancheren voor zijn teleurstellende prestaties '<n de eindsprint van de eerste dag. Iedere ontsnapping had zijn aandacht en uiter aard ook de beslissende: hij was er als de kippen bij. De groep had inhoud met coureurs als Zimmerman, Maino. Harings en Tcherepovitch. Ten over vloede kwam er even later nog ver sterking opdagen in de vorm van eert groep van negen met o.a. Cotrnan. Ai- mar, Delise en Kulibine. Het Wekte d'an ook geen verwondering dat hét verschil met de hoófdlmacht snél steeg De strijd was echter nog lang niet beslist. Er volgde éen aantal félle te genaanvallen, dié teér onoverzichte lijke situaties ten gevolge hadden. Dé Nederlanders votiden Wé tenig in vér- scfhillénde groepen. Hiiüb Harings zai. nog altijd voorin, Snepvangers. Haast en Solairo Volgden in dé tweede forma tie, Jöap dfe W&ard ifi één derde en de overigen, onder wie dus géie trui stond een kopgroep waarin klasse ruim schoots aanwezig was. Was het een wonder dat de overigen het quintet snel uit het oog verloren? Op de bochtige wegen naar Pau, met hun vele lastige klimmen en gevaarlijke dalingen groei de de winstmarge gestadig tot 1.30, op genomen vijf km. voor de finish, MISLUKTE AANVAL drager Lex van Kreuningen streuen moeizaam Voort in het laatste gedeelte van het peloton. MAINO ACTIEF Het zou achteraf allemaal nog al mee blijken te vallen. Watit de achtervolgers zagen hun harde werken 20 km voor het einde beloond met een hergroepe ring. De sterke Italiaan Maria Maino, vorig jaar tweede in de eindrangschik king, had diit alles reeds lang te voren zien aankomen. Met nog 40 km voor de boeg, toen de uitlopers van de Pyre neeën opdoemden, sprong hij fel uit de kopgroep weg, maar Yuri Melikov wil de zijn plannen beslist niet doorkruist zien. Met forse pedaalslagen vocht "Ij zich tevens een weg naar voren en kwam bij Maino, gevolgd dooi- Cotrnan Kulibine en Huub Harings en zo in- Huub Harings, allesbehalve 'n sprin ter, begreep dat hij totaal kansloos zou zijn Indien de situatie niet drastisch veranderde. Harings wilde alleen weg en zag zijn kans schoon op het cirouit te Pau. Alle inspanningen die Yuri Melikov zich voordien had moeten ge troosten om er steeds maar weer bij te zijn, verhinderden hem echter niet om aan deze laatste dreiging 't hoofd te bieden. Nauwelijks 200 meter voor de meet werd Harings teruggehaald. De Belg Cotrnan kreeg al evenmin een kans. Zijn demarrage werd kundig be antwoord door Kulibine, die meteen maar doorging om de sprint voor de beter geplaatste Melikov aan te trek ken. Het liep allemaal op rolletjes, Wint ook al kwam Cotrnan nog een keer te rug, Melikov kreeg hij niet meer te pakken. TWEEDE ETAPPE 1 Melikof (Rusland) 202 km in 4 uutr 48 min. 3 sec. (met bon. 4.47.33), 2 Cat- man (B. met bon. 4.47.48). 3 Maino (It). 4 Kulibini (R.), 5 Harings. Op 1.47: 6 Saidjlsjin (R.), 7 Fabbn (I.), S Maggi (Zw.), 9 Schejbal (Tsj.), 10 Wilde (D.), 11 Timmerman (B,), 12 Zandegu ft). 13 Vaötiau <B). 14 Rus- joff (R.) 15 Haeseldonckx (B.). 16 Van Egmond, 17 Snepvangers, 18 Smo- lik (Tsj.), 19 Momene (Sp.). 20 Hoban (E.), 24 Schroder, 28 Haast, 50 Sólara, 55 De Waard, 78 Van Kreuningen, allen in dezelfde tijd als Saidjüstin. De Zuid-slaaf Bolitezar staakte de Stfrijd. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1 Rusland 14 u. 25 min. 56 sec. Op 1.47: 2 Italië, Nederland en België. Op 3.34: 5 Duitsland. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Melikof 7 u. 51 min. 16 sec. Op 31 sec.: 2 Cotrnan. Op 46 sec.: 3 Harings, Kulibine en Maino. Op 1.47: 6 Van Kreuningen. Op 2.02: 7 Sagarduy. Op 2.17: 8 Tsjerepovitsj, Quesada m Schulz. Op 2.33: ex aequo Saidsjusjih Hoban, Haeseldonckx. Scheibal. Snep vangers, Petrof. Schroder, Dance lii, Vyncke. De Waard, Haast, Solaro en Van Egmond. ALG. PLOEGENKLASSEMENT 1 Rusland 23 u. 37 min. 21 sec Jp 2 03 2 Nederland. Op 2.19: 3 België en Italië On 3 43 5 Spanje. Opwindende momenten Nadat het cen-trecourt donderdag de nu reeds als klassiek te boek gestelde strijd Santana-Osuna had mogen be leven, kreeg thans de met duizenden in verrukking toekijkende tennisfane bezette baan, een thriller van de bo venste plank voorgeschoteld: 8-6 3-6 6-3 4-6 6-3 voor Bungert was de uit slag van deze partij, die vooral in de laatste set zeldzaam opwindende mo menten opleverde. Het resultaat van deze belangwekkende en eindelijk weer eens zomerse tennismiddag, die Nederland ook nog twee successen zou opleveren, was dat in de halve finale Bungert het gaat opnemen te gen de onberekenbare McKinley en Santana moet proberen de sterke service van de dubbelspel-specialist Sbolle te doorbreken. Roy Emerson, de eeuwige tweede, die na verleden jaar door een gebroken teen te zijn uitgeschakeld, alles op alles zou zet ten om in navolging van zijn grote landgenoot Rod La-ver het „groot slem" in tennis te halen door na het winnen van de Australische en Fran se kampioenschappen ook Wimble don en Forest Hills op zijn naam te brengen, zal in de slotfase dus niet van de partij zijn. De uitslagen van maandag luiden: Heren-enkelspel, kwartfinales: Chuck McKinley (VS)-Bobby Wilson (GB) 8-6 6-4 6-2, Santana (Sp.)- Kuhnke (Did.) 6-3 6-4 6-4, Bungert (Did.)-Emerson (Austr.) 8-6 3-6 6-3 4-6 6-3, Stolle (Austr.)-Froehling (VS) 9-7 7-5 6-4. Dames-dubbelspel, 2e ronde: Jen ny Ridderhof en Eva de Jong-Judy Alvarez (Am.) en Carol Newman (Austr.) 5-7 6-2 6-2, Rita Bentley en Jill Blaokman (GB-Austr.)-Jan Le- hane-Lesley Turner (Austr.) 7-5 6-1, D. Gatt en D. Sturkie (GB)-C. Cald well en B. Moffit (VS) 6-4 5-7 6-3; derde ronde: Robyn Ebbern en Mar garet Smith Austr. )-Lazzarino ert Perocoli (It.) 6-1 6-2, Maria Esther Büeno en Doris Hard (Braz.-VS)- Donna Falés en C. Hanks (VS) 6-1 6-3. Heren-dubbelspel, 3e ronde: Jova- novic en Pilic (Z.-Sl.)-Ülrich en Ul- rich (Den.) 6-4 6-3 2-6 8-6, Lejus en Liklhaohev (Rusl.)-McKinley en Ral ston (VS) 2-6 6-3 3-6 6-3 7-5, Osuna en Palafox (Mex.)-Pietrangeli en Si- rola (It.) 3-6 2-6 6-3 6-3 13-11; viér- de ronde: Barclay en Darmon (Fr.)' Baker en Carpeenter (Haiti-Can.) 6-0 7-5 6-0, Emerson en Santana (Austr.- Sp.)-Barnes en Fernandes (Braz.) 6-8 2-6 6-4 6-3 6-3. Gemengd dubbelspel, 2e ronde: Truman en Truman (GB)-Alvarez en Ed-rich (Col.-VS) 6-3 6-2. Willem Ma- ris en Eva de Jong (Ned.)-J. Hagan en C. V. Callahan (Z.-Afr.) 6-2 6-3, John Fraser en J. Alvarez (Austr.- VS)-Kumar en Roberts (India-GB) 3-6 7-5 6-4; 3e ronde: Ralston en Jo nes (VS-GB)-Black en Lesh (Rhod.- Austr.) 6-1 6-2, Ken -Fletcher en Mar garet Smitlh (Austr.)-J. Fraser en Al varez (Austr.-VS) 6-2 9-7, Howe en Bueno (Austr.-Braz.)-Drossart en Mercelis (Belg.) 6-4 6-4. WIELRENNEN Pieterse tweede in Ronde van Oostenrijk De Oostenrijker Kurt Postl heeft maan dag de derde etappe van de Ronde van Oostenrijk gewonnen. Postl, die door zijn zege de leiding in het algemeen klassement overnam van zijn landgenoot Damm, reed de 225 km van Graz naar Spittal in 6 uur 14 min en 3 sec. Hij zegevierde in de eindsprint over *en groepje van vier man bij wie o.a. Jan Pieterse, die tweede werd, In het algemeen klassement is Pi^iC' <e nu tweede met een achterstand van 1 25 De uitslag van de derde tappe luidt: 1. Postl «Dost.) 6.14.03 'met bon 6.13.33); 2 Jan Pieerse (Ned.) z.ti Kazmierzak 'O.-Did) Z.t.; 7 Arie -en Hartog (Ned.) 6.22.27: 10 ex aequo o.a. Gerben Karstens (Ned.) en Henk Or- nelisse (Ned.) in 6.25.06. Na drie dagen luidlt het algemene klas sement: 1 Postl (Oost.) 13.24.36: 2 Pie terse (Ned.) 13.26.01: 3 Inthaler <Oos.) 13 28.28 6 Arie den Hartog (N 13 36 3.; 10. ex aequo Gerben Karstens N n Henk Cornelisse (N.) beiden 13 3916 In het ploegenklassement staa* Neder land met 41.36.51 tweede achter Oos:en. rijk, dat een totaaltijd van 41.24.14 heeft. Jacques van der Klundert is maandag in het Belgische plaatsje Nederbrakel als derde geëindigd in een wegwed strijd voor profs. De 150 km. lange rit werd gewonnen door de Belg Seneca, die de afstand reed in 4 uur en 3 nun. Van der Véken (België) werd tweede terwijl die Nederlanders Stolker, Rent meester en De Roo resp. als viörde. vijf de en negende over de eindstreep gin gen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8